Benzer Yazılar

Irene hakkındaki iddiaların doğruluğunu kabul etti ve özür diledi

611718110015139325 1 20201022222248667“Ben Irene.
Akılsızca tavrım, dikkatsiz sözlerim ve hareketlerimle stilisti incittiğim için gerçekten üzgünüm.
Bu noktaya gelmek için benimle birlikte çalışan birçok kişiden yardım aldım, ancak çocuksu hareketlerim üzüntüye yol açtı ve bundan pişmanlık duyuyorum.
Bu olaydan dolayı geçmişime bakıyorum, sözlerim ve eylemlerimden dolayı çok utanıyorum ve bizimle çalışan personellerin ne kadar değerli olduğunu bir kez daha hissediyorum.
Bunun bir daha olmaması için daha dikkatli olacağım.
Beni destekleyen hayranlara ve bundan dolayı endişe duyan herkese içtenlikle özür dilerim.”

HABER: Irene yetkisini kötüye kullandığını itiraf etti, “Stilistle şahsen görüştüm ve özür diledim”

KAYNAK: Kukmin Ilbo via Naver

1. [+337, -2] SM gibi büyük bir şirketin boyun eğmesi için stilistlerin ses kaydı yapması ve sektördeki diğer insanların desteğine sahip olması gerekiyor yani.. Irene ne kadar kötüymüş de başkaları da ortaya çıktı, son filminin yönetmeni ve diğer personeller..

2. [+302, -4] Şu acınası özüre de bakın ㅋㅋ

3. [+231, -2] Irene’in filminde çalışan bir personelin Insta’da yaptığı yorum: “Son zamanlarda güzelliğiyle popüler biriyle çalıştım.. bu kadar zamandır bu sektördeyim ve çok oyuncuyla çalıştım ama bu kişi hayal gücümü bile aştı. Önce film seti ona yabancı diye düşündüm ama karakteri böyleymiş. Kötü özelliklerini de utangaç ve duygusal diyerek gizliyor. Maknae menajeri için üzüldüm. O sadece iyi olduğu alanda kalmalı. Yeteneği olmayan bir şeye girerek diğerlerini zor durumda bırakmasın. Biz bütün personeller bunu hak ettiğini düşünüyoruz.”

4. [+200, -3] “Olgun” değil denemez, insanlara karşı saygısı yok. Diğer film ve şirket personelleri gönderiyi beğendi ve yorum yapıyorlar, Irene onlara karşı da ne kadar sertti demek. İnsanlar “hak etti” falan diyor. Kariyeri boyunca bu onun peşini bırakmayacak.

5. [+180, -1] Yaptıkları: Bir personel, Irene’in ayakkabılarını giymesine yardım etti ve Irene dengeyi bulmak için personelin saçını tuttu, bir personelin alnını parmağıyla itti ve sadece “onu kontrol ettiğini” söyledi… Editörün onu ifşa eden ikinci yazısı.

6. [+124, -1] O ses kaydında ne var da SM hemen özür diledi? ㅋㅋㅋㅋㅋ Dünyanın en kötü karakterine sahip olmalı. Daha da fazlası çıkıyor sürekli.

7. [+113, -0] Nasıl bir hayat yaşamış da hayranları hariç kimse onu savunmuyor? Sektördeki herkes bir olup onu ifşa ediyor, bu nasıl olabilir? Ne yaptı da daha kanıt ortaya çıkmadan özür diliyor? Hayatınızı diğerlerine saygı duyarak yaşayın yoksa size geri döner. Hayat çevrenizdekilere dikkat ederek yaşanmalı, bencilce değil

8. [+97, -0] Irene’i “o hassas/duygusal biri” diye savunanları görünce hep sinirleniyordum, gerçekten de bunu hak etti. Irene ile aynı surat ifadelerini yapanlar hep iğrenç karaktere sahip oluyor. Okulda onları görmezden gelebiliyorsunuz ama işyerinde durum farklı. Irene kendini yanlış anlıyor herhalde çünkü hiç de şık ve asil bir hava vermiyor. Geç çıkış yaptığı için hayranlar ona fazla nazik davrandı ve sürekli ‘unni, unnimiz’ diye onu savundu

9. [+68, -0] Özür dilemesine rağmen, bu stilistin kurban olduğunu değiştirmez. Şu anda işyerinde aldığı bakışları bir düşünün. O stilistin SM ile çalışmaya devam etmesini nasıl beklersiniz? Bu ifşalara rağmen, en çok zarara uğrayan kişi gücü daha az olan taraftır. Stilist 15 yıllık tecrübesiyle sektörün nasıl olabileceğini biliyor, böyle deneyimli birinin öne çıkması Irene’in gerçekten onu bıktırdığını gösteriyor

10. [+68, -0] İşler bu noktaya gelmeden önce insanlara iyi davranmanız gerekir. Sadece sizi ifşa ettikleri için özür dilemek gerçek bir özür değildir. Televizyonda hayatta kalmak için güzelliğine çok güvendiğini biliyordum.

20201022001019 0 20201022220256158

KAYNAK: Naver

1. [+573, -7] Kendi alanında 15 yıllık deneyime sahip bir kişiyi önünde diz çöktürmesini çok yüzsüzce buluyorum

2. [+275, -7] Özrü hiç samimi değil ㅋㅋ kişilikler değişmez

3. [+245, -1] Sektörden bir sürü insan onu eleştiriyor.. bu bile inanılmaz…

4. [+228, -3] Bu kadar zamandır pis karakterini ‘utangaç’ olarak saklaması bayağı zor olmuştur ㅋㅋㅋ elveda, bir daha seni görmek istemiyorum ㅋㅋㅋ

5. [+119, -3] Ne olacağı belli, bir sonraki konserde ağlayacak ve hayranlar onu affedecek ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+94, -1] Keşke stilist ses kaydını yayınlasa. Bu özrü şirketteki birinin yazdığı belli, ayrıca Seulgi’nin hareketleri de yetkisini kötüye kullanmak mı diye konuşuyor insanlar.. Ne yazık ki bu Irene’in ilk tavır tartışması değil.. bir iki kişi olsa SM üstünü kapayabilirdi ama sektörün tamamının bu şekilde bir araya gelmesi bayağı büyük bir olay..

7. [+60, -2] Gönderiye bakarsanız Irene hakkında sektörde dedikodular uzun süredir dönüyormuş gibi yazılmış yani Irene’in sadece son zamanlarda böyle davrandığından şüpheliyim. Irene şimdi zenginleştikten sonra gücünü kötüye kullanan gençleri temsil edecek. Yazık oldu. İmaj sadece bir kabuktur

8. [+52, -2] Başka bir idol olsaydı kariyeri biterdi, şanslı ki SM’de olduğu için bu kadar nefret almıyor

9. [+48, -0] Ses kaydında bayağı bir kanıt olmalı ki Irene bu kadar çabuk özür diledi???? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ İnsanları suçladığı ifşa edildi, ses kaydında daha da kötü olmalı. Sektörde 15 yıl deneyimi olan birini ağlatmak… ne biçim bir pislikse demek?

10. [+47, -2] Seulgi ve Wendy dışında sizi bir daha görmek istemiyorum, bay

11. [+52, -2] Sektörde Irene ve Yeri’nin popülaritelerini kötüye kullanan insanlar olduğunu bilmeyen yok  ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

12. [+28, -0] Ses kaydı ne kadar kötü de SM hemen boyun eğdi

13. [+28, -0] Tahminimce bu yeni metoo’ların başlangıcı olur

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+238] Bir sürü farklı stilist, fotoğrafçı ve dansçı Irene hakkında atılan o Instagram gönderisini beğenmiş. Bu Irene için iyi görünmüyor.

 

Kaynak: Netizenbuzz

168 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kingkong - exo ot12

Gerçekten hayal kırıklığına uğradım.bundan sonra ona aynı şekilde bakamam.ne olursan ol karşındaki kim olursa olsun herkese karşı saygılı olmak zorundasın.ünlülerin imajları çok yanıltıcı bir kere daha anlamış oldum.

loura

Aynen bende merak ediyorum ama zaten yayınlamasın diye özürü diledi hemen

juyeon

Aman öyle demeyin kör fanlar üşüşür birazdan

tuğba

o ses kaydı o katar kötü ki sm hemen antlaşmaya vardı, stilist ile. Allah bilir neler yapmıştır, çalışanlara küçük zorba

moon’s lights

Instagram tayfa beni yine ve yeniden hayal kırıklığına uğrattı. Arkadaşlar şirket ve ilgili idol olayı kabul etmişken neden babanızın oğluymuş gibi savunmaya geçiyorsunuz hala anlamlandıramıyorum. Birde asker arkadaşıymış gibi onu çok iyi tanıdığını söyleyenler var. Pardon? İdolleri, size kendini gösterdiği kadarıyla tanıyabilirsiniz. Lütfen böyle olaylara hayranlığınızı ve polyana düşüncelerinizi bir kenara bırakarak bakın.
Ayrıca haberde de dendiği gibi arkada çalışan bir çok insan gönderiyi beğendi. Demek ki gerçekten bir şeyler varmış ki stiliste destek çıkmışlar. Bundan sonra ne olur bilmiyorum fakat kim yaparsa yapsın zorbalık desteklenmemeli ve görmezden gelinmemeli.

justnoblerr

Twitter’da stiliste küfür edenler bile var.

moon’s lights

Gerçekten mi? Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama sanırım fandomu çocuklardan oluşuyor. Yoksa böyle bir hareketi hiçbir sağlıklı beyin yapmaz.

loonaverse

twt tayfa daha kotu. Ailesinden biriymiscesine savunmuslar Irene’i. Hayir 15/16 yasinda olsa (ki o zaman bile insan olgunluga erismis oluyor da neyse) amlasilir da 30 yasindaki kadin bir de.

tuğba

Ben aileme bile pek güvenmiyorum bunlar kaç km uzakta onları tanımayan, belki de tanısa da umrumda olmayan birisini böyle salakça savunuyor. Bu kadar körlük de olmaz.

moon’s lights

15- 16 yaşında da yapmamalı. Lise zamanı çok kıymetlidir. O zamanlarda insanların karakteri yavaşça oturuyor fakat bu tarz durumlar ile karşılaşmış insanlar çok acı çekiyor.
Hiç bakmadım. Bakmasam sinirlerim için çok daha iyi olacak sanırım.

thepink

Twiterde birşeyler yazmak istedim bir baktım kimse suçlamıyor öyle müdafa ediyorlar ki donup kaldım ve toplu linç yemek istemediğim için bir şey yazamadım, belki yanılıyorum diye ama saat başı yeni gelişmeler oluyor çalışanlar nasıl bıkmışsa

tuğba

Ikpopmagazine’nin yorumlarına baktıkça sinir krizi geçiyorum, eski bir zorbalık mağduru olarak. Türk birisi bunu yapsa hiç savunmazlar ama konu kpop olunca akan sular duruyor. Unnim yapmaz, oppam yapmaz. Umarım bu “ZORBA”yı savunan kim varsa bir gün işlerinde üst kademeden birileri onlara 20 dakika bağırıp çağırır, hareket eder. O zaman belki anlarlar, hepsi 12 15 yaşında ergenler.

nene

Twitter’dakiler daha manyak. Keşke benim suratıma küfür etse diyen var, bana diz çöktürebilir diyen var. Gerçek hayatta birisi bunları yapsa ağlayarak,kıyamet koparırlar. Ne meraklılar birilerinin yalakası olmaya…

justnoblerr

Bunlar özgüvensizlikten kaynaklanıyor. Hepsi küçük yaştalar ve onları kendilerinden üstün görüyorlar. Zaten Türkiye’de Kpop dinleyenlerin yaş kitlesi çok küçük ne yazık ki. Ben de 11 yaşından beri Kpop dinlerim ama böyle salaklıklar hiç yapmadım. Bugüne kadar hep müziğimi dinledim ve iyi ki de öyle yapmışım diyorum kendime. Çünkü hiç tanımadığım bir insana körü körüne bağlanmam benim aptal olduğumu gösterir.

moon’s lights

Israrla adı geçen idolün suçsuz olduğunu söylüyorlar ve deli olmama çok az kaldı. Kadının özür dilediği konuda bile suçsuz olduğunu düşünen büyük bir kesim var. Ve bu durum hiç iyi değil. Düşünme mekanizmalarını devre dışı bırakmışlar sadece savunma mekanizmaları çalışıyor.
Zorba zorbadır. Popüler bir grupta olması ya da güzel olması hiçbir şeyi değiştirmez.

curly_sj

Yaa bu durum çok fena. Ben Youngjae’nin zorbalık dedikodusu haberinin altındaki yorumları okudum ve şok oldum. Bi kaç kişi “Yaptıysa yapmış geçmişte kalmış.” “Lisede biz de kavga etmiyor muyduk?” yazmışlar. Bu olayı böyle savunmak iğrenç diye tepkimi gösterdim. Gerçekten bu kadar ciddi olaylara böyle tepki veriliyorsa yaş max 12. Irene’in de olayının maalesef savunulacak yanı yok ki kendisi küçük bir çocuk da değil, 30 yaşında koca kadın…

curly_sj

Yaklaşık 10 yıldır K-Pop ortamındayım görmediğim olay kalmadı; dizilerin favori oppasının keş bir sapık olduğunu da, komik oppa yaaa denilenin kadın pazarladığını da, kendisi de halktan zorbalık görürken onun da gidip kaç yıllık iş arkadaşına zorbalık yapan manyağı da gördüm ama asla bunlara anlatamıyorsunuz kamera önündeki ve arkadasındaki kişilikleri çok farklı diye, deli gibi savunuyorlar.

la cha ta

aynen herkes desteklemiş saçmalık

lover

Tek bir olay olsa belli ki ters anına denk gelmiş o da insan olabilir özür de dilemiş hem derdim ama fotoğrafçının paylaşımını destekleyen sektörden başka çalışanlar var deniyor? Eğer bu doğruysa sıkıntı işte.Bu genel tavrında problem olduğunu gösterir ama o gönderiyi beğenenler sektör çalışanları değil diyenler de var.Ortada bilgi kirliliği çok o yüzden karakter analizi yapmak niyetinde değilim.Sadece bu olaydaki özrü samimi gelmedi.Ses kaydı olmasa ve ortaya çıkmasa belki hiç özür dilenmeyecekti. Zaten tartışma sonunda gerçekten pişman olsa içten bir şekilde özrünü dilerdi ve bu paylaşım hiç yapılmazdı bile.Her neyse umarım bir daha yaşanmaz.

pokpak

gönderiyi beğenenlere baktım gerçekten kendi grubumla çalıştığını bildiğim kameraman ve stilistler beğenmiş. ortada belli ki sürekli devam eden bir zorbalık var artık şüphe edilecek bir durum yok her şey ortada

lover

Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.Bizzat kontrol etmediğim için ortalıkta dolanan bilgi ile net bir tavır sergilemek istememiştim ama artık Irene için pek de olumlu şeyler düşünemeyeceğim.Demek ki hep böyle o paylaşım bu kadar destek aldığına göre…

assyaa

korenin güzel yüzlü zorbalarından gına geldi. sadece güzel diye insanlara bakarsanız onlar da kendinden aşağıdakileri eziklemeyi kendilerine hak görürler zorba ırene aoa jiminden farklı değilsin umarım dönmezsin

deniz

Özür mektubunun yorumlarına bakın ” Sen güçlüsün , güçlü kal.” tarzı yorumlar var , millet kafayı yemiş cidden . Çalışanlarına kötü davranan hiçbir insan benim gözümde bir değer taşımaz , gözümden anında düştü .

bbk

Ses kaydında ne olduğunu merak ediyorum. Eğer kanıt olmasaydı iftira derdim ve sm de hemen dava acardı. Hoş buna rağmen savunan ve yapmadı diyen fanlar hala var.

yeahhhright

kötü bir davranışı neden “o da bir insan, kötü günü olabilir” diye normalize ediyorsunuz anlamıyorum

miyeş

Şaka gibi ya kadın kabul edip kendisi paylaşıyor evet doğru diye ortada iftira falan da yok ama hala savunan bir kitle var. Kendi idolünüz diye zorbaları sapıkları koruyosunuz farkında mısınız eyy instagram ve twitter ahalisi

birferda

Belli mevkide ki insanlarin digerlerini daha asagi bayagi gorup bu triplere girmesinden nefret ediyorum. Kim yaparsa mide bulandirici oluyor. Gucsuze gucunu kullanma, nufusunu kullanarak aklina eseni yapmak.. Yakismadi sana Irene

e-x-o listen

hoscakal irene sana kapiya kadar eslik etmeyecegim lol bu lafi bu sitede dolasirken gormustum ajaomwmwlsmdkm

Last edited 6 ay önce by e-x-o listen
sena

Vay be işi bitti cidden …

miyeş

Hiç bittiğini sanmıyorum hâlâ destekleyen çok hayran var jiminin bile varsa… özellikle Twitter’da herkes irene’i destekliyor özür diledi pişman siz karışmayın falan diyorlar 🤷

sena

Pfff ne kadar pişman asla öğrenemicez. Neyse umarım hareketlerini düzeltmeye cabalar.

e-x-o listen

Pek sanmiyorum… Bu aptal hayranlar hala desteklemeye dewam ediyor😳

sena

Kendileri bilir, bari fanlarının desteğini görsünde düzelmeye çalışsın.

恋してる

Hahaha hala seungri amip’ini destekleyen hayranlar var. Irene’in yaptığı onunkinin yanında gül suyu.

sena

Tabiki de ama bu davranış şeklide kolay affedilen ve değişen bir şey değil. Karakteri değişyirmek çok zordur.

assyaa

ayrıca twitterdaki ggstanler…go irene falan diyorlar acaba ailelerine kendilerine böyle davranılsa ne yapacaklar

kilala

Ekranlarda çok nazik ve utangaç gözüküyordu oysa… Asla hiçbir idole güvenmemem gerektiğini bir kere daha anladım.

heartheart

İrene hakkında çok bir bilgim yok ama bu olay gerçekten hoş değil. 30 yaşında kadınsın hala olgunlaşmamaktan bahsediyorsun, merak ediyorum kaç yaşında olgunlaşacak? Olayın aslı daha farklı olabilir, stilist de hatalı olabilir ki muhtmelen öyle ama ben ne kadar kızgın olursam olayım koskoca insanı ağlatacak şeyler söylemezdim ya. İşin kötüsü bu olay yaşanıyor ve İrene telafi etmiyor, özür diledi evet ama eğer ifşa olmasaydı dilemeyecekti muhtemelen. vay be

:d?

sektördeki kimseyi tam olarak tanıyamıyoruz işte. biz ne kadar güvenirsek güvenelim altından bir sürü olay çıkıyor bu insanların. yarın bir gün kendi idollerim hakkında böyle bir haber çıkar diye korkar oldum. çünkü saygısızlık bu dünyada en çok katlanamadığım şeydir. keşke para ve üne kavuşan kişiler değişmese ve güçle birlikte kör olmasalar. nezaketi korumak bu kadar zor değil aslında. etraflarında sırf onların ekranda daha güzel görünmesi için çalışan ve az buçuk para kazanıp geçinmeye çalışan insanlar var sonuçta. bu haber beni üzdü açıkçası, beklenmedikti.

loonaverse

Eminim editor cok memnundur o kadar calisip idollerin 10da biri kadar maas almaktan. Irene guzel yuzune sukretmeli yoksa simdiye yorumlar dolardi “Yuzunden belli oluyor kisiligi” yorumlariyla. Herkes sinirleniyor, ben cok sinirleniyorum cogu zaman ve kaba dusuncelerim olsa bile karsiya agzimi acmiyorum en azindan. Kac yasinda kadin da boyle davranamiyorsa kusura bakmayin da alsin tepki.

hehe

“Hayatınızı diğerlerine saygı duyarak yaşayın yoksa size geri döner. Hayat çevrenizdekilere dikkat ederek yaşanmalı, bencilce değil.”

xxygmr

Bu karakteriyle ilgili çıkan ilk haber değil umarım bundan sonra kendine çeki düzen verir

xx34

İreneye bakınca hep güzel yüzünü görürdüm, artık onu da göremiyorum..bu yüz artık ben de güzel hisler uyandırmıyor

hdf ceset no ha ki

Evet herkes sinirlenebilir evet hickimse gülümsemek zorunda değil evet bizler insanız sinirlenebiliriz ama bu başka dedikodular baya dönüyormuş sadece bir kişi değil bir çok kişi konuşuyorsa birşeyler vardır

mrb

İki sene önce o malum skandal çıkmasaydı (Irene ile alakasız bir olay herkes anlamıştır) belki şu an iftiradır diye düşünebilirdim. Gerçekten de iftira olabilir, bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da idollerin hepsinin göründüğü gibi olmadığıdır. Eğer gerçekten o kadar kaba biriyse onunla çalışanlar için üzücü ve yorucu olmalı. Kpop bir bataklık, gerçekten öyle.

xx34

Ben bilmiyorum, hangi malum olay ?

betül

Galiba Jung Joon-young ve başka idollerinde olduğu chat grubu olayı

mrb

Evet ondan bahsediyordum

kingexo

bu zamana kadar olayı medyaya yansımayan hiçbir idol özür dilemezdi bu bir gerçek. Adı zorbalikta geçen idoller yıllar sonra özür diledi bak çok sevmeme rağmen – konuyla alakasız sadece ornek- Jeongguk olayı medyaya yansıyınca özür diledi ya da diğer sevdiğim idoller.

queengi

Hepimizin zaman zaman sinirli ve gergin olduğu anlar olur, hatta ben bir keresinde bir anlık öfkeyle arkadaşıma sesimi yükselmiştim. Ama bu bir kere oldu ve hep dikkat ettim. Bu durumu da böyle düşünüyordum ancak başka çalışanlar da gönderiyi beğenince şüphelendim şahsen. Karalama kampanyası olabilir ancak şunu da bilmeliyiz ki kimse göründüğü gibi değil. Ayrıca hemen özür dilemesi de tuhafıma gitti. Olay büyümesin diye sanırım. Ses kaydını da merak ettim şimdi.

queengi

Bu arada kimseyi deli gibi savunmanıza gerek yok arkadaşlar. Ben Reveluv’ım, evet haberi gördüğümde ben de şok oldum ne diyeceğimi bilemedim ancak size de bu durum tuhaf gelmedi mi? Lütfen sakinleşip iyice düşünün.

kira

Boa falan da beğenmiş, karalama kampanyası olduğunu zannetmiyorum.

justnoblerr

Boa mı beğenmiş? Ben Boa’nın çalışanlarından birinin beğendiğini hatırlıyorum.

comment

junmyeona nefret kustuğu bakışlarından, bütün erkekler sanki peşinde kuyrukmuş gibi hepsinden tiksiniyormuş gibi olan surat ifadesinden, programda dağıtılan basit bir kağıdı dolduramayacak kadar burnu havada olduğundan dolayı ireneı hiçbir zaman sevmedim. hiçbir idolün kafasına silah sıkıp zorlamıyorlar her zaman suratsız bir şekilde gezmesi çok saçmaydı zaten. bu kore zaten nasıl bir ülke anlamıyorum güzel olunca insanlar kraliçe oluyor sanki kendilerini diğerlerinden üstün görüp zorbalık yapmaya hakları varmış gibi hissediyorlar sanırım. o kadar tiksiniyorum ki şu ülkeden sevdiğim grup olmasa bir dakika durmam bu saçma yerde. bunları kamera karşısında göre göre melek sanıyoruz hiçbir kusuru yokmuş gibi geliyor ama herkes teker… Read more »

betül

Keşke bu özür olay sosyal medyaya yansımadan önce dilenseydi …

恋してる

Irene’e laf atmak değil amacım. Cidden sevdiğim bir idol hatta ama diyebileceğim tek şey şaşırtmadı olur şu durumda…

nene

Tam olarak bütün herşeyi bilmiyoruz ama eğer bu gerçekse ben şaşırmam. Kimseyi küçümseyemezsiniz. Siz idolsünüz evet ama sizi bu duruma getiren arkanızda bir dünya insan var. Onların emeklerini de boşa sayamazsınız. Haddiniz değil. Irene dik dik bakıp,soğuk davranmayı ulaşılmaz olmak zanneden biri bence. Yani bir insandan kötü enerji almak derler ya benim için tam öyle Irene. Ben böyle bir SM idolü olmasına çok şaşırdım açıkçası. SM sektörde en katı karakter testi yapan şirket. Ha nedir belki de albüm öncesi bir komplo bunlar.Bilemeyiz. Ama bu karakter de biriyse eğer neresine güveniyor bilmiyorum ama çok güvenmesin. Bu sektörde kimse kalıcı ve unutulmaz… Read more »

purpeleyes

Gerçekten enerji denen şeye inanıyorum. Bu kızın havası hep bozuktu, sebepsizce ısınamadıklarım pıtır pıtır düşüyor. Gerçek yüzlerinin ortaya çıkması çok iyi, kim bilir sektörde utangaç melek yüzlü diye pohpohlanıp bu tarz karakteri olduğunu bilmediğimiz kaç ünlü vardır…

kingheadchenle

suho nun bu sektörde çalışan bir arkadaşı vardı amerikalıydı galiba kız, irene nin postunu hikayesinde paylaşıp ‘bunun ne kadar yaygın olduğuna şaşıracaksınız demiş’ anlamadım doğrulamış mı yani?

yyyy

herkes irene gibi demek istemiş bence

betül

Hesabının adı ne?

kingheadchenle

sm in eski müzik yapımcısı Marz, şirketteki ‘bazı’ kişilerin hiç de tanıdığımız gibi olmadığını kaba ve burnu havada gezdiklerini söylemişti biri de irene miş demekki Allah bilir daha kimler var

ad astra

Marz defalarca Irene benim favorim dedi. Hatta date’e çıkmak istediğini, dünyadaki en güzel kadın olduğunu söylüyordu. Kaldı ki Marz’ın söylediklerini referans alınıp yaav şirkette demek ki kötü insanlar var demek ne kadar doğru? sm kendisiyle çalışmayı bıraktığında yapımında bulunduğu şarkıların performansının sergilenmesine engel koyan, profesyonel olmayan biri.

kingheadchenle

sadece bir çıkarımda bulunmuştum yorumumda açıkça belirtmediğim için üzgünüm ancak bildiğim kadarı ile marza ödeme yapılmadığı için marz ayrılmak istedi ve şarkılarını da aldı yani bu kısmen sm in hatası her zaman ki gibi
marz irene hakkında güzel konuştu demişsin, malum editöründe irene hakkında olumlu bir gönderisi varmış ama nihayetinde öyle bir post paylaşmış
dediğin gibi marzın sözlerine inanmak zor bir gün övdüğünü bir gün kötülüyordu
fakat illaki her şirkette marzın dediği tarzda ünlüler var yani bunu ha marz söylemiş ha başka biri

ad astra

Ödeme yapılmadığı için ayrıldığı konusuyla ilgili bir söylenti duymadım. Tavır tartışmaları olduğu için sm’in onu kovduğunu duydum. Ama bu da bir söylenti. ( başka kpop gruplarının şarkılarını isim vererek kötülemesi, sadece kendi yaptığı şarkıları övüp bu sektöre böylesi şarkı bir daha gelmeyecek dediği tartışmaları vardı)
Tabi ki ünlüler de birer insan olduğu için farklı ya da berbat karaktere sahip olmaları normal.

jenbellashakespare

Hayal kırıklığımı kelimelere sığdıramıyorum şuan

nolia

Büyük hayal kırıklığı… irene’i severdim ve böyle bir şey yapacağı aklımın ucundan geçmezdi cidden kimseye güven olmuyor..Tabiki olayın gerçek yüzünü bilemeyiz ne yaşandığını ne için olduğunu ama bu kadar destek çıkılması ve ortaya atılan saygısız davranışlar…Bilemiyorum yaptığı baya yanlış bir şey ve savunulacak bir tarafı da yok… Ama karşı tarafın da hemen olay anını ses kaydına alması bi neden ki ya dedirtti bana. Umarım kendine vakit ayırır hatasının farkına varır ve doğruları yanlışları düşünüp kendini yenileyip geliştirir

Last edited 6 ay önce by nolia
jeyan

6. [+124, -1] O ses kaydında ne var da SM hemen özür diledi? ㅋㅋㅋㅋㅋ Dünyanın en kötü karakterine sahip olmalı. Daha da fazlası çıkıyor sürekli.

durduk yere hakaretler etmiş ve çığlıklar atmış diye söyledi stilist, kim niye durduk eyre bunları yapar? Ya psikolojisi kötü ya da gerçekten saf kötü

darkelody

gerçekten o kayıtta ne vardı sm bu kadar korktu ve acilen özür diledi ? bize o kayıdı gösterin. stilist umarım ses kaydını paylaşır.

jae

Çöp..

selin

Yıllardır ısınamamıştım (her grupta illa bi tane oluyo gram sempati duymadığım) sonunda alıştım kıza, eskiden güzel de bulmuyodum yeni yeni uf ne güzel tanrıça wuhu falan demeye başlamıştım ki çıkan skandala bak. Bu kadar açık bi skandal hiç görmemiştim normalde kurban iftira atıyor da olabilir diye her şeyde bi düşülebilir illa savunulacak bir şey de bulur harcore fanlar ama burada 15 yıldır sektörde olan birisi ve ona destek veren bir sürü tecrübeli insan var. Vay anasını

stunnn

hiç şaşırmadım desem…..sektörde Irene gibi kibirli ve güven vermeyen hareketleri olan çok idol var desem… linç yediğimiz için konuşamıyoruz ayrı… ben yine de kök söktürür derecesinde olabileceğini tahmin etmezdim. Gönderiyi beğenen çalışanların rütbesinin ve fazlalığının şakası yok

https://twitter.com/loveeloveis/status/1319240475337846784?s=20

Last edited 6 ay önce by stunnn
yyyy

8. [+97, -0] Irene’i “o hassas/duygusal biri” diye savunanları görünce hep sinirleniyordum, gerçekten de bunu hak etti. Irene ile aynı surat ifadelerini yapanlar hep iğrenç karaktere sahip oluyor. Okulda onları görmezden gelebiliyorsunuz ama işyerinde durum farklı. Irene kendini yanlış anlıyor herhalde çünkü hiç de şık ve asil bir hava vermiyor. Geç çıkış yaptığı için hayranlar ona fazla nazik davrandı ve sürekli ‘unni, unnimiz’ diye onu savundu cidden… 1-bu yer cücesi yüzünden #hatesmen normalleştirildi halbuki o videoda o mimikleri yaptığı insanlara diğer ödül törenlerinde aegyo yapıyordu 2-Irene ile aynı surat ifadelerini yapanlar hep iğrenç karaktere sahip oluyor Asla şaşmadı okulda akran… Read more »

fod

Gerçekten kalbim acıyor, böyle bir insan olduğunu hala düşünmek istemiyorum..Onu anladığımı sanmıştım. Eğer hep böyleyse tavırları, büyük kalp ve hayal kırıklığı…

inspirit

Red Velvet dinler anasayfama videoları düştükçe izlerdim. Irene’e karşı bir sevgim yoktu ama yine de çok hayal kırıklığına uğradım. Bu kadar sektörde adı geçiyorsa en yakın arkadaşları da ateşin içine düşmez mi? Sektörde herkes iyi geçiniyor görüntüsü vermek zorunda zaten de şimdi herkes Irene’den kaçınacak. Hem grubuna hem dostlarına zarar vermiş oldu ://

elif

Şu an diğer stilistler delirmiş durumda. herkes irene nin çok nazik biri olduğunu, cadı avı olduğunu söylemekte. ben merakla sonucu bekliyorum

cansu

Çok fazla fotoğrafçının stilistin postu beğenmesi bu olayı doğru yapar mı bilemedim başta rastgele beğenen çok insan var sonuçta ama özür diledikten sonra rastgele olmadığını anladım.. Irene çok iyi birisiymiş gibi gözüküyordu. Üyelere karşı tutumları olsun çok beğeniyordum ama şu an ne diyeceğimi bilemiyorum :((

thepink

Bu kadar kanıt bile hayranları tatmin etmiyor ! Twiter #weloveyouİrene tagleri ile dolup taşıyor. Çalışanın saçlarından tutup ayakta durmak nedir ?? Kafa tasını ne kadar acıttığını tahmin edemiyorum Kore gibi gelişmiş ülkede herkes bir birini sudan sebeplerle dava ede biliyorken nasıl böyle davranırsın SM’e çokmu güvenmiş

likanda

yüz ifadelerinden cidden anlaşılıyordu, eskiden de sevmezdim ama artık sevmemem için bir neden var

multifandom

Yeri ne alaka? Her şeyi şu kızı katmayı bırakın

usagi

Ses kaydı evlere şenlik bişey olmalı…

deniz

IRENE :ayakkabımı bağla . bana sakın dokunma sen kimsin diyen çalışanları azarlayan insanı hala savunuyorsunuz yazık .

kayra

Yalnız aramızda ne çok “Baştan beri Irene’e ısınamamıştım zaten”ciler varmış meğer 🙂 Az çok insan sarrafı olduysak demek ki…

obscuritykill

Ses kaydında neler olduğunu irene ve stilist çok iyi biliyor.O yüzden irene hemen özür diledi.Kendi kendine kriz geçirdi çığlık attı diyenler var ama bu olay o kadar basit değil anladığım kadarıyla.Gönderiyi beğenenler diğer sm idolleri için hiç böyle şeyler söyleyip ima etmediler demek ki olay büyük baya.

Last edited 6 ay önce by obscuritykill
xx4

Stilist aslında bu kişi.

Yeni Yazılar