Benzer Yazılar

Itaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyor

Itaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyorItaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyor

HABER: Itaewon ve Gangnam istasyonunda sosyal mesafe sıfır… ‘Cadılar Bayramı korkusu’ gerçek olacak mı?

KAYNAK: Yonhap News via Nate

1. [+754, -24] Delirmişler

2. [+736, -22] Ah lütfen dede ve nineleriniz için endişelenin, sizi acınası insanlar

3. [+696, -15] 30 ve 31’inde Itaewon’da bir barda olan herkesin hastane masraflarını kendi ödemesi gerek

4. [+13, -3] Bu aptallar Cadılar Bayramının anlamını biliyor mu merak ediyorum

5. [+12, -0] O kadar beyinsiz görünüyorlar ki…

6. [+12, -1] Yabancılar bize inanamıyordur. Amerika’da Cadılar Bayramı evinde parti verip çocuklara şeker dağıtarak kutlanıyor, bizde ise insanlar hayalet kostümü giyip seks delisi hayvanlar gibi davranıyor

Itaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyor

KAYNAK: Nate

1. [+386, -19] Lütfen zor zamanlar geçiren sağlık çalışanlarını ve anne babanızı düşünün! Kasım bizim için zor bir ay olacak gibi duruyor. Niye insanlar evlerinde oturamıyor?

2. [+312, -16] Tüm dünya pandemiyle uğraşıyor, hükümetimiz insanların kurallara uyması için yalvarıyor, niye böyle bir zamanda sokağa çıkarsınız? Anlamıyorum

3. [+286, -17] Yeni vakaları takip edin, Itaewon’da olanların hepsi masraflarını kendi karşılasın

4. [+18, -5] Anlamıyorum.. eskiden sadece ülkemizdeki yabancı öğrencilerin kutladığı bir bayramdı Cadılar Bayramı, ne zamandır tüm ulusun kutlaması haline geldi? Niye böyle yapıyor bu insanlar?

5. [+16, -1] Chuseok’ta herkes ‘evde kalın, anne babalarınızı ziyaret etmeyin, onları hasta etmeyin’ deniyordu hatırladınız mı? Şimdi başka bir ülkenin kültürünü kutlayıp parti yapıyorsunuz? İkiyüzlüler.

Itaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyorItaewon sokakları Cadılar Bayramı kutlamaları sebebiyle doldu, netizenler yeni bir dalgadan korkuyor

KAYNAK: Naver

1. [+508, -4] Çok sinir bozucu.. söyleyecek sözüm yok..

2. [+260, -6] Şu anda Itaewon’da olanlar beyinsizdir ㅋㅋ

3. [+175, -7] Hepsi hastane masraflarını kendi ödesin

4. [+47, -4] Kendi hastane masraflarını kendileri ödesinler. Bedava olduğu için böyle davranabileceklerini düşünüyorlar.

5. [+35, -1] İnsanların Chuseok sırasında evde kalmasını ummuştum, ama ülkemiz için önemli bir tatil o yüzden evde kalmayanları da suçlamadım. Ama Cadılar Bayramı?;;; Noelde de bayağı zor zamanlar geçireceğiz herhalde. Lütfen kendinizi tutabileceğiniz şeylerde kendinizi tutun

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+240] Böyle bir zamanda kendi isteğimle bir kalabalığın içine girmeyi hayal bile edemiyorum, fotoğraflara bakınca bile kendimi kötü hissettim

 

Kaynak: Netizenbuzz

guest
46 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

kalabalık fotoğraf gördüğümde nefesim daralıyor insanlar maske takmış mı diye bakmaktan kendimi alamıyorum. Ama sanırım işin ciddiyetini kavrayan kişi sayısı bir elin parmağını geçmez.

KINGEXO

üstelik bizim ülkede de kutlayan kesim var evet kutlamak kötü değil ama 3 gün önceki olayı unutup insanlar nasıl böyle eğleniyor hayret ediyorum hadi onu da geçtim kutlamaların çoğu istanbulda ve burada vaka sayısı inanılmaz fazla bunu da mı umursamıyorlar.

Last edited 3 ay önce by KINGEXO
恋してる

Kutlanmadığı halde bizim merkezimiz de bu kadar kalabalık, kutlansa nasıl olur bilmiyorum… Ayrıca, Cadılar bayramı Pagan dininin bayramı, eğer pagan değilseniz kutlamanız biraz saçma…

yeahhhright

eğlence için kutluyorlar pek din düşündüklerini sanmıyorum

恋してる

bir çoğunun pagan kelimesinin anlamını bilmediğine bile eminim.d normal bir zaman olsa kutlasınlar ama eğlence canlarından daha kıymetli sanırım

Cart Curt

Türkiye de birçok insan yılbaşı diyerek noeli de kutluyor ve hindi kesiyor 😂 ben de saçma buluyorum ama insanların bilgisizligine veriyorum 😊

Pattes

Bir iki ay önce idolleri bara gitti diye linçleyen tayfa şimdi sokaklarda alemelere akıyo hey yavrum hey😂

PinkVelvet

Yaklaşık 7 aydır bu hastalıkla yaşıyoruz ve maalesef hâlen insanlar ne olduğunu tam bilmiyor. Ben 21 yaşındayım ve 3 gün önce pozitif teşhisi konuldu. 3 gündür yatağımdan temel ihtiyaçlar dışında kalkamadım. Burda kendimi acındırma gibi bir amacım yok. Söylemek istediğim şey yaşlıları koruyun denildi durmadan ancak durum hiç zannedildiği gibi değil. Şu 1 hafta karantinam bittiğinde yeminim olsun maskesiz gördüğüm her insanı ihbar edeceğim net. Lütfen kendinizi koruyun.

KINGEXO

yaaa çok geçmiş olsun umarım hemen iyileşirsin 💗💗💗

Efendim

geçmiş olsun, Allah şifa versin inşallah.

la cha ta

geçmiş olsun dikkat et kendine

PinkVelvet

Teşekkür ederim arkadaşlar 🙂 Siz de dikkatli olun.

Bebek Canga

Çok geçmiş olsun

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Geçmiş olsun

PinkVelvet

Çok teşekkür ederim arkadaşlar 😊 iyi ki varsınız.

ARMY-ㄴㅇㅅㅌ

Aynı şey bizim ülkemiz içinde geçerli sosyal medyada cadılar bayramı partisi düzenleyen kişiler gördüm. Koronanın yine aşırı arttığı bir dönemde ve İzmir depreminin acısı hala sürerken bu hareketler gerçekten hiç mantıklı gelmiyor bana.

AhgaseAileean

5. [+16, -1] Chuseok’ta herkes ‘evde kalın, anne babalarınızı ziyaret etmeyin, onları hasta etmeyin’ deniyordu hatırladınız mı? Şimdi başka bir ülkenin kültürünü kutlayıp parti yapıyorsunuz? İkiyüzlüler.
Bunu bizim ülkemizdeki insanlara da bağırmak istiyorum. Şaka gibi ya sağlık çalışanları ne kadar sinirleniyordur fotoğrafları gördükçe 🤦

Kyuzi

Koreyi severim ama Kore kadar amerika özentisi bi ülke görmedim.

Last edited 3 ay önce by Kyuzi
KINGEXO

bu biraz yanlış düşünce noel ayrı yılbaşı ayrı hristiyan değilsen evet noeli kutlamak saçma olur ama yılbaşı evrensel bir şey üstelik ağaç süslemek, kırmızı giyinmek, arkadaşlarla tombala oynamak oldukça hoş bir şey. Cadılar bayramı bizim geleneklerimiz de yok ama kutlaması eğlenceli ama şu pandemi zamanın da kesinlikle yanlış üstelik hâlâ enkaz altında olan ınsanları düşününce hiç hoş olmayan bir şey.

Last edited 3 ay önce by KINGEXO
KINGEXO

yılbaşında ağaç süslemek demişsin bunu her ülke yapıyor dediklerinden ben şahsen bunu anladım. Bence bu özentilik değil çünkü yıllardır her yerde aynı şekilde kutlanıyor hatta türk tarihinde bile ağaç süslemek o güne özel hazırlanmak var. Eğlenmek için daha ne yapsınlar ki?

KINGEXO

“ama şu pandemi zamanın da kesinlikle yanlış üstelik hâlâ enkaz altında olan ınsanları düşününce hiç hoş olmayan bir şey.”

ben bu söylediklerimi genel olarak demistim bu pandemi zamanı kutlamalar yanlış ve cadılar bayramını kutlayan türklerin yaptığı ise çok saygısızca. Neden yılbaşında kırmızı giyinmek seni rahatsız ediyor ki tamam sevmezsin ama o günü temsil eden renkleri eleştirmen biraz saçma.

KINGEXO

Benim değindiğim konuyu sen o kadar farklı yere çektin ki hayretler içerisindeyim.

KINGEXO

bende ‘bencelerimi’ dile getirmek istedim çünkü fikir ayrılıkları olan konularda eksileyip geçmek yerine yorum yapmayı tercih ediyorum ki saygı çerçevesi içerisinde bu konularda konuşmak bence güzel bir şey insanların fikirlerini, farklı düşüncelerini okuyorsun. Ama birden konu farklı yöne çektin ki bu konunun din ile alakası bile yok her neyse belli ki farklı görüşlere kapalı bir insansın.

Jennienin_enayisi

İnsan istediğini yapar kültürüne uymak zorunda değil. İnsanların eğlencesine de karışmayın ya bir şeye de karışmayın

Efendim

biz de de meydanlar dolu maalesef. ama şuan en çok düşündüğüm İzmir de enkaz altındaki kişiler, yaralılar, evsiz barksız kalan kişiler, ALlah yardım etsin inşallah. ve biz de de maalsef cadılar bayramını kutlayanlar var. Koreliler de daha bir kaç ay önce kafeye giden genç idolleri eleştiriyordu ama kendileri cadılar bayramını dibdibe kutluyor, ne kadar iki yüzlü.

Jennienin_enayisi

Evlerinde kutlasalar neyse (o da olmamalı, tehlikeli) sokağ çıkmayın yapmayın işte ya. Her ülkenin milleti aptalmış işte coronadan da bunu öğrendik

Begonya

Bizde de kutlayan mallar vardı

Xx4

Cadılar bayramı (!) ne ya, kültürel bir şey mi olmuş korede ? Hadi ama bu kadar mı amerikanlaşmışlar yani sjsh eğlence olarak kutlanmasını anlarım da herkesin sokaklara bunun için dökülmesi fena amerikan özentiliği ve tabiki sorumsuzluk

Bebek Canga

İzmir de oturuyorum ve cidden çok endişeliyim . Ailem burada yaşamıyor sadece ben varım hiçbirşey olmadı ama şuanda eylenen insanları görmek beni çok üzüyor.

Bebek Canga

Bu arada tam depremin olduğu yerde değil çok daha ilerisinde ama yine de korktum

Artemisiaa

Çok geçmiş olsun 🖤. Günlerdir bizde haberlerden takip ediyoruz inşallah yeni kurtulanlar olur diye. İnsanlar nasıl umursamaz oluyor böyle anlayamıyorum.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Geçmiş olsun şimdiden

Doux

Gerçekten insanları anlamak zor,burada bile kendi bayramımızı bu kadar coşkuyla kutlamayan insanlar toplaşıp hastalığa rağmen Hallowen party yapıyor.

Drbeyz

Eğer aralarında bir idol de varsa yandı. Şimdiden kalan hayatında başarılar- aman iyi şanslar.

Herneyse

Mallar. Bir idol böyle sokaklarda gezer kutlasa nefret saçarsınız ama

Minimoni

İyi ki de kutlamıyoruz diyorum ama kutlasakta kutlasakmakta sokaklar dolup taşıyor hele de haftasonları bir cehennem

Last edited 3 ay önce by Minimoni
Who

Allah herkese akıl fikir versin

RuruBlu

6. [+12, -1] Yabancılar bize inanamıyordur. Amerika’da Cadılar Bayramı evinde parti verip çocuklara şeker dağıtarak kutlanıyor, bizde ise insanlar hayalet kostümü giyip seks delisi hayvanlar gibi davranıyor.

Eyy Koreee siz biz misiniz?

Soya

Salaklar

Truth

Aptal insan her yerde aptal…

la cha ta

salak mısınız awk

Duru

Aynen zaten Cadılar Bayramı canınızdan daha önemli (!)

Vincenteu

Vay anasını. Acayip vurdum duymazlar.

MeU , Once , ReVeluv and Blink anti

Bu ne yahu

Tuğba

Cadılar bayramı Amerikan bayramı değil ki oraya bile sonradan gitmiş falan hatta.Artık bayramdan ziyade partileme olmuş gerçi yoksa cadılar bayramının asıl amacı bu değil herhalde. Bu bayağı özentilik orası ayrı

Last edited 3 ay önce by Tuğba
Cart Curt

5. [+16, -1] Chuseok’ta herkes ‘evde kalın, anne babalarınızı ziyaret etmeyin, onları hasta etmeyin’ deniyordu hatırladınız mı? Şimdi başka bir ülkenin kültürünü kutlayıp parti yapıyorsunuz? İkiyüzlüler.
Hoşunuza gider ya da gitmez ama ben cadılar bayramının kutlanmasını çok saçma buluyorum. Tamam amerikalılara mı ait kime aitse kutlasınlar bayramları kutlu olsun da bizlerdeki bu ozentiligin anlamı nedir..

Yeni Yazılar

46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x