Jimin'in en iyi arkadaşı Seolhyun eleştiri alıyor

HABER: ‘Jimin’in en iyi arkadaşı’ Seolhyun, Mina’nın anlattıklarıyla eleştiri alıyor

KAYNAK: Aju Econ via Nate

1. [+1,321, -30] Tencere yuvarlanıp kapağını bulmuş. Bahse varım Jimin Seolhyun popüler diye ona hiçbir şey söyleyemezken bütün yaşananlar hakkında kıkırdıyorlardı.

2. [+1,183, -37] Sırf Jimin ile yakın diye ona nefret yorumu yazmak doğru değil, ama bilmemesinin imkanı yok, özellikle de son birkaç yıldır Jimin’le bu kadar yakınlaşmışken…

3. [+1,077, -41] Jimin’den farkı yok

4. [+158, -6] Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Bu yüzden yetişkinler her zaman kiminle arkadaş olduğunuza dikkat et derler, arkadaşlarınız kararlarınızı etkiler. Ayrıca aynı değerlere sahip olmadığınız insanlarla arkadaş olmak zordur. Seolhyun ilk iki yıl Mina’nıın zorbalığa uğradığını bilmiyordu diyelim, ama 10 yıl?? Yurtta, herkes izlerken yaşandığında peki?? Sırf kendisini ilgilendirmiyor diye mi görmedi? Sırf Seolhyun zorbalık yapmadı diye masum olmuyor. Yeter bu saçmalık. Öğrenciyken birine zorbalık yapıldığını görüp sessiz kaldıysanız siz de aynısınız.

5. [+139, -1] Kankalar.. arkadaşlık dövmesi yaptırdılar, çift yüzükleri var.. Jimin’in gerçek yüzünü bilmemesi imkansız.

6. [+125, -1] Mina Jimin’in yurda erkek attığını açıkladığı anda Jimin’in tarafının pes edeceğini biliyordum. O adamın kimliği ortaya çıkarsa yandılar…

7. [+124, -2] Seolhyun Jimin’in 10 yıl boyunca zorbalık yaptığını izleyip sonra onunla ‘ruh eşim’ diyecek kadar kanka olabildiyse hafife alınacak biri değil ㅋㅋ

8. [+99, -1] Tabi ki biliyordu, sessiz kaldığı için eleştirilerden kaçamayacak…

9. [+80, -1] Olayları bilip 10 yıl boyunca sessiz kalmak sizi sadece izleyici yapmaz, suç ortağı yapar ㅋ Seolhyun muhtemelen “haksızlık, bir şey yapmadım” diye düşünüyordur ama kesinlikle yaptın. Mina muhtemelen bakışlarıyla bile olsa senden yardım istedi ama görmezden geldin. Ünlü olarak kariyerine devam etmen zor olacak.

10. [+64, -0] Seolhyun hem cahil hem de etik, ahlak yoksunu

Jimin'in en iyi arkadaşı Seolhyun eleştiri alıyor

HABER: Jimin ayrıldı, AOA şimdi üstünde yağmur bulutları olan 4 kişilik bir grup

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+4,176, -36] Dört üye mi? Niye ki, dağılın işte…

2. [+3,809, -57] Hepsi aynı göz ve kulağa sahip, Jimin’den farklı değiller

3. [+3,089, -43] Diğer üyeler sessiz kaldı. ‘Queendom’ ile hayranları olmuştum ama artık onlara farklı gözle bakıyorum.

4. [+428, -3] AOA üyeleri bunu okuyun. Mina yüzünden kariyerimiz bitti diye düşünebilirsiniz ama sakın onu suçlamaya kalkmayın. Siz bencilliğiniz yüzünden geleceğinizi mahvettiniz, bunu Mina yapmadı.

5. [+379, -4] Muhtemelen evlerinde sigara içip ‘s*çtık’ diyorlardır ㅋㅋㅋ

6. [+330, -3] Choa’nın ayrılmasıyla grup bitmişti zaten…

7. [+327, -4] Yurda gelen erkeğin açıklanmasıyla tabutlarının çivisi çakıldı. FNC bile bunun ortaya çıkmasından sonra pes etti. Bu çamur savaşında sadece bu ortaya çıktı.

8. [+323, -19] Seolhyun s*rtüğü sürekli Jimin’e yapışıyordu, birbirlerine ‘kanka’ diyorlardı. Onun da Jimin’den farkı yok.

9. [+256, -0] En başından beri Choa lider olsaydı bunların yaşanacağını sanmıyorum

10. [+204, -1] Grubu dağıtın. Kinddokkang, Seolhyun’un Zico skandalı, zorbalık, yurtta seks, bıçakla özür dilemek… artık devam edemeyecek kadar fazla utanç verici şey yaşandı

Jimin'in en iyi arkadaşı Seolhyun eleştiri alıyor

HABER: AOA hayranları Jimin’i bıraktı… “Jimin’i artık desteklemiyoruz, Kwon Mina’dan özür dileriz”

KAYNAK: Sports World via Nate

1. [+500, -10] Bu Jimin’in ayrılmasıyla çözülecek bir mesele değil. Polisin dahil olması gerekmez mi?

2. [+451, -9] Jimin o kadar aptal ki hem kendi mezarını kazdı hem de tabutuna son çiviyi çaktı. Mina’nın şu anda hayatta olmasına şükretsin.

3. [+398, -5] Lider olması gereken kişi amma uygunsuz davranmış. Yurda erkek atmak…? ㅋㅋ İşte bu yüzden kamerada gördüklerimiz asla gerçek imaj değil, insanların iki yüzü var.

4. [+52, -1] Jimin her şeye ‘kurgu’ demeseydi Mina o yurda erkek atma meselesini anlatmazdı bence. Aptal Jimin çok kötü bir karar verdi ㅠ

5. [+42, -1] Mina’nın bileğini gördükten sonra kalbim çok acıdı

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+228] “2. [+1,183, -37] Sırf Jimin ile yakın diye ona nefret yorumu yazmak doğru değil, ama bilmemesinin imkanı yok, özellikle de son birkaç yıldır Jimin’le bu kadar yakınlaşmışken…”

Katılıyorum, Seolhyun’u savunamayız

 

Kaynak: Netizenbuzz

151 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
nayeonist

bu kadar feminist bir insanın tüm bu olanlara karşı susması peki.. resmen güvendiğimiz dağlara kar yağıyor
 
 

Last edited 4 ay önce by nayeonist
Cansu

Ya sözde feminist mesela Hwasa’da feminist ama gidip Zico’yu destekledi any song challenge yaptı hepsi aynı

Bıktımbukoreden

Hwasa en sevdiğim ünlü(ydü) hatta idolüm diyebilirdim ama gerçekten saçma yaptığı. Bu arada Zico Son albümünün yapımında da var, hwasa vazgeçmiyor ondan, Bayağı sıkılar yani. Herhangi bir gruptan bağımsız Kore sektöründe ünlülere güvenmekten, para harcamaktan daha saçma bir şey yok. 8-9 yıl oldu Ben Kore müziğine merak salalı önce oyuncuların skandalları çıkmaya başladı sonra müzisyenler başladı ve benim gittikçe azaldı sevgim. Siyasetleri de böyle ilişkileri de. 3.dünya ülkesi gibiler. Koskoca bir kurtlar sofrası ülkeleri. Kuzey Korelilerden nefret ediyorlar düşünsene. Kuzey koreli nedir yahu onlar özü onların. Herkese ırkçılar korelilere bile. Amerika götü yalayacaklar diye çıldırıyorlar. Amerikadan izinsiz bir şey yapamıyorlar… Read more »

in-somnia.exe

Sende burada ırkçılık yapmışsın ama seninde bir farkın kalmamış ki

Bıktımbukoreden

Aynen sevgilisini döven oyuncuyu, birine zorbalık edeni, tacizcileri, sapıklari, kari pazarlayan Seungri’yi, sırf arada sınır var diye kendi öz ırkından nefret edenleri eleştirdiğim icin onlardan farkım kalmamış. Hepsinden nefret etsem bir kismi haric demezdim. Arada iyi insanlar zaten var bunu demeye gerek var mi? Yok ama emin ol halkin bile cogu kotu cikacak. Bayagi sapiklar. Ve bu unlu unsuz sapiklari tutuklayamiyorlar. Siyasetcileri ve polisleri de isin icinde cunku. Boka bok denir.

sour

çok haklısın güzelim arkandayım . ama zico olayı kanıtlandı mı ki? ben hwasa yı çok severim kadın olarak güçlü duruşunu da. aklım almıyor belki de zico nun yaptığına inanmıyorlardır?

Esra

Çünkü Zico suçsuz. Asılsız söylentilerdi. Kanıtlandı.

Pass

Madem bıktın ne işin var bu sitede? haberleri okumaz, dizileri izlemez, şarkıları dinlemezsin, olur biter. Eleştirdiğin konuya gelince Kore+dünya hepsi ayni parasi olanın düdüğü ötüyor bu dünyada.

Bıktımbukoreden

Ee bu boyle gider durur mesela yorumumu
Madem begenmedin niye cevap veriyorsun agsgdhd

Pass

Yorumunu begenmedim yada biktim sizden diye birşey soylemedim ama ismini biktim bukoreden yazan sensin biktiysan bakma ozaman daha mutlu olursun önleri yani😏

Bıktımbukoreden

Tesekkurler mutlulugumu dusundugun icin ama sussan daha mutlu olurum abshsh

Pass

Peki😋

4walls

kiz yoksa sen de mi bakireligini kaybetmis tiktoker sehinsah fangirlu musun :d

Last edited 4 ay önce by 4walls
Bıktımbukoreden

Ben onlardan değilim kim olduklarını bile bilmiyorum ama Sen Seungri’nin pazarladığı karılardan biri olabilirsin shdjdjdjdu

4walls

çöp ve vasıfsız s*ungrini sert düzdüm ben kanka
ayrıca koreden bıktıysan yüzü çöpten farklı olmayan s*ungri oppanı niye savunuyorsun :d haşmetlisini değdirse adamı baştan çıkartıcak tip var sende

Bıktımbukoreden

Zoruna mı gitti tacizcilere tecavüzcülere laf etmem de gelip bana bakirelik lafı ediyorsun kancık

evet bacım

biz yine de koreden kötü durumdayız kanka bizim gibi 3.dünya ülkelerinde sadece siyaset konuşulur ve şeyhim deyip 17 milyon tl toplayabilirken üniversite bitirip işsiz kalırsın. korede olanlar 1. dünya ülkelerinde olan türde problemler.

evet bacım

kafayı yicem korenin 1.dünya ülkesini yazmak da mı suç? cahilsiniz. en azından korede palu ailesi gibi bir aile yok.

Bıktımbukoreden

Nth room skandalina bak. Cocuklar bile var aralarinda taciz ettikleri, tutukladiklari insan sayisina bak suclu sayisina bak. Palu ailesinin beteri de var onlarda ulkeleri yillarca bir falciya danisilarak yonetildi. Takir ettigim seyler de var mesela buna ses cikarmalari, indirdiler kadini baskanliktan. Kore asla toz pembe degil kotulemene ragmen neden buradasin diyorlar. Cunku yaslari kucuk cocuklar ulkelerinden nefret edip oraya gitmek icin gun sayiyorlar, yogun bir kore cennet propogandasi var. Hic de oyle dort dortluk degiller bilinsin istiyorum. Unluleri tarikat dugunlerine katiliyor, zaten yogun bir tecavuz vakasi donup duruyor. Disarida tuvalete gitmeyi onermiyorlar mesela kamera dolu. Abi bi insani sicarken kaydedip… Read more »

evet bacım

kore dört dörtlük demedim bu dediklerini de biliyorum fakat bunlar türkiyenin, damadını maliye bakanı yapan ve instagramda küfür aldığını bahane ederek canlı yayın videosu dislike rekoru kırdı diye interneti kapatmayı düşünen FEDON tarafından kandırılan(:D) bütün muhalif gazetecileri hapse tıkan biri tarafından yönetildiği gerçeğini değiştirmiyor. Evet kore dünyada en çok gizli kamera suçu işlenen olabilir ben de türkler oşek sk*yor derim o zaman. dünyada hayvanlara en çok tecavüz edilen ülkedeyiz. Ayrıca bizde tecavüzler daha çok oluyor korede olunca alışılmadık olduğu için uzun süre gündem oluyor. Bizim gibi her gün babası kızını hamile bıraktı, kocası karısını öldürdü vs haberi gelmiyor yani. Ayrıca… Read more »

evet bacım

ak gençlik dislike atıyor sskjsjks. ayrıca twitter çinden sonra en çok türk hesaplarını sildi. bilirsiniz bizim mitolojimizdeki ak trolleri onları patlattı.

4walls

oo aktrol falan severiz :d şu erkek sempatizanı karı kılıklı koreyi sevmeyip s*ungriyi milletle yakıştıean şahıs da aktrol sanırım hatta tüm disslikeları o atmış olabilir

syssota

https://worldpopulationreview.com/country-rankings/rape-statistics-by-country türkiye sıralamada güney kore’nin çok daha aşağısında? nasıl güney kore’de alışılmadık? üstelik hayvanlara tecavüzle ilgili sıralama bulamadım varsa atar mısın lütfen? animal cruelty listesine baktım ilk 10’da bile yokuz. ülkemizin yönetimi kötü ve söylediklerinim çoğuna katılıyorum ama asılsız iddialarda bulunmak hoş değil.

evet bacım

farkındaysan o listede isveç 6. sırada. sebebi bizim taciz olarak görmediğimiz şeyler orada taciz sayılıyor. isveç aynı zamanda cinsiyet eşitliliği sırasında 5. türkiye ise 130. sırada. bunu örnek olarak verdim. hindistanda tecavüzün isveçten az olduğuna inanıyor musun? hayvan tecavüzünde haklısın onu kafadan salladım çünkü o haberler çok oluyor.

syssota

evet haklısın büyük ihtimalle tutanak tutulmasıyla da alakalı, başka kaynaklara baktığımda da türkiye altlardaydı çünkü

evet bacım

Peki bizim ülkenin Çin’den korkusuna Uygurlara sahip çıkmayıp milyonlarca Suriyeliye bizden iyi haklar vermesine ne diyorsun? Sakın Zeytinburnu’nda Uygurlar var deme. Norveç, Japonya, ABD Uygur katliamına karşı çıkarken Türkmenistan, Arabistan destekliyor. Tayyip de Çin Uygurlara iyi davranıyor demişti ve karşı çıkmamıştı. Ayrıca her yıl onlarca kişi işsizlikten kendini ateşle yakıyor bu ülkede.

Bıktımbukoreden

Ya niye Zeytinburnun’da uygurlar var diyim shsjsjsjshsjhdjhdhdhd aklıma bile gelmedi saskskskskksksdkkddkk

buse

sensin cahil.türkiye’nin kesinlikle mükemmel olduğunu söylemiyorum ama en azından kadınlar tuvaletine kamera koyup internette yayınlamıyorlar

tata

korede 3. dünya ülkesi biz de öyleyiz aslında bakarsan amerikaya göbekten bağlı her ülke üçüncü dünya ülkesidir sevgili dostum ne kadar benziyoruz baksanıza 1. dünya ülkesi olarak kuzey ülkelerini örnek gösterebiliriz oradaki olumsuzluklarsa bunun yanına dahi yaklaşmaz

Bıktımbukoreden

Asla gerçeği göremeyecekler. Hayallerinde kalacak o ülke. Ama orası var olmayan bir ülke. Mobbing’in Allahı var o ülkede, tacizin kralı. Hala Türkiye cehennem gelsin herkese. Ne diyelim bu bir tür öz nefret aslında, kendini inkar etme. Ben neyi savunuyorum hükümeti mi? hükümeti desteklemiyorum ki koruyayım? muhalefeti de desteklemiyorum. Gerçek gerçektir desteklenmeye ihtiyacı yoktur. Kafalarında bazı tanımlar koydular bana sanıyorlar ki Nefret doluyum. Hayır, öyle gördünüz çünkü gerçeği bilmek istemediniz. İnsanlar kendini yakıyor demişler işsizlikten zorunlu yahut değil bu bir intihardır ve intihar sayılarına bir bakın bakalım nerede daha fazla. Kaldı ki sayı sunmam mı gerekiyor? İnsan ve kurban canı üzerinden… Read more »

evet bacım

1) Küçük değilim 2) Kore’nin iyi bir ülke olmadığını biliyorum hiçbir zaman gitmek de istemedim 3) Bilgi vermen iyi bir şey tabi fakat ben de bunları biliyorum onu söyleyeyim 4)Türkiye’de yaşıyoruz. Kore’nin yaşam standartları daha iyi bunu kimse inkar edemez. Benim babam öleyim de size para gelsin bir işe yararım diyor, dedem annemin sigortasını ödemiyor. Babaannem akrabaları tarafından dolandırılıyor. Bu ülke mi ahlaklı? Mobbing vs tabi kötü fakat insan temel ihtiyaçlarını karşılayamıyor bu ülkede. Bu yüzden Tr asla Kore’den iyi değildir. Açlık mutsuzluktan kötüdür. Fakat bu ülkeyi de terketmem çünkü Türk olmaktan mutluluk duyuyorum ve ülkemin iyi bir yere gelmesini… Read more »

4walls

koreden bıkan user ak gençlik kollarının ateist mensubu sen misin doğruyu söyle kızmicam

nayeonist

zico olayı nedir anlatabilir mi biri.

Ree.a

Bildiğim kadarıyla eğer yanlış bilmiyorsam altın telefon olayı olmuştu bir ünlünün. Sitede haberler var ona bakabilirsin. O ünlüyle yakınmış ve hep buluştuklarında o altın telefona bakıyormuş. Altın telefon dedikleri de kadın pazarlamada kullanılan bir telefonmuş sanırım.

nayeonist

tamam teşekkürler

Aaa

Tam doğrusu şu şekilde. Kadın pazarlamayı s**ngi şerefsizi yapıyordu. Bu çocuğun arkadaşı ve cnblue daki junghyun mu ne ismi o, snsd yurınin abisi(ki yurinin bunu bildiğini sanmıyorum sonuçta kardeşini seçemiyorsun ama arkadaşını seçebiliyorsun neyse), ftisland ın lideri olan gereksiz toplu tecavüz ve s*x sırasında gizli kamera görüntüleri alma suçundan yargılandılar falan. 1/2 yıl gibi küçük cezalar aldılar. Altın telefonu yıllar önce zico bir showda işte arkadaşımın telefonunda bir sürü kadın numarası var onunla buluştuğumda sürekli o telefona bakıyorum altın telefon falan demişti. Arkadaşı bu olayda çıkınca herkes haliyle telefonda baktığı şeylerin telefon numarası olmadığını düşündü. Yani zicoyu bu olayı bildiği… Read more »

Bıktımbukoreden

Bi de Turk hayranlar Seungri kibrisa geldiginde delirmisti. Adam ticarete geliyomus meger sbshshhdhd

Esra

Bu bir çeviri hatasıydı. Ve Zico o grupta bile yoktu. Zico görmediğine dair Extreme parçasında da bir video görmediğine dair yemin ediyor. Kendisi zaten aklandı. Bu skandal çıktığı zaman pek çok idol suçlandı. Ama asılsız olan da çok fazlaydı. Lee Hong ki Zico Chanyeol gibi. Bu konuyu lütfen daha fazla açmayın. Çok büyük bir suçlama.

Sarolob

Zico altın telefon yaz çıkar

Esra

Zico suçlu falan değil. İdollerinizi geçti diye kudurmayın. O aptal k talk grubunda yoktu. Ayrıca kendisinin feminist bir dövmesi bile var. Polis Zico’yu soruşturma gereği bile duymadı. Ama antiler mesela sen hala bu kirli bilgiyi dolaştırıp duruyorsunuz. Hepiniz idollere kötü yorum yapılmaması gerektiğini söyleyip dururken Zico sırf başarılı diye söylemediğiniz laf kalmadı. Nedense iş Zico’nun zihinsel sağlığı olunca herkes ortalıktan kayboluyor. Seolhyun olayında Zico zaten Seolhyun ile çıktığını kabul etmişti ama ESKİ şirketi kabul etmedi. Ayrıca ayrıldıktan sonra da Seolhyun Zico’nun markası Nerdy eşofmanlarından giymeye devam etti. Hakkında hiçbir şey bilmediğiniz biri hakkında fazla rahat konuşuyorsunuz.

Kiraz ve ay

Ünlülerin feministliği bana çok ikiyüzlü geliyor. Kadın ben feministim diyor ama kliplerinde kendisini cinsel bir meta olarak gösteriyor. E ne farkın kaldı kadını metalaştıran ataerkil yaklaşımdan. Sadece işlerine geleni kullanıyorlar.

sour

evet ya . şu kadın idollerin sürekli olarak giydikleri siyah şort güya onların ahlakını gösteriyor bırazcık üste çıktın mı ahlaksız oluyormuşsun . doğrusu seksi dans dışında çok az kadın ünlünün gerçekten dans koreografisi yaptığını gördüm. (erkek ünlüler çok zor danslar yapaken kadınların sadece popo sallamaları bence onları basitleştiriyor. sen de bir kadın olarak zor koreografiler yapabilirsin yani) karıştırdım ama içimi dökmem gerekiyordu fkvklnf

Verda

Ben kore dizilerini ve müziğini ne kadar sevsem de bu dünyaya bir daha gelsem koreli olmak istemem çünkü sınav stresi diye ölenler mi dersin ,kadın evlendiği zaman sen işine artık vakit ayıramazsın diye kovmaları, daha ortaokulu çocukların bile zorbalığa uğramamak için estetik yaptırması sonra estetikli diye zorbalığa uğraması, aynı iş yerinde çalışıp ,aynı bölümü okuduğun kişiyle sadece senden daha iyi bir üniversite de okuduğu diye ona üstünmüş gibi davranmak ve daha niceleri…

CurlyLili

Erkek ünlülere kadar hak vermiştim ama… erkek ünlüler de kendi vücudunu metalaştırıyor. Sana onlarca grup, solo sahnesi gösterebilirim kaslarını göstere göstere, bacak aralarını avuçlaya avuçlaya yaptıkları zor koreografileri. Ama mesela Lisa bir dans etti yemediği hakaret kalmadı ki kolay da değildi, sırf “seksi” olduğu için yedi linci. Bu arada yanlış anlama olmasın ne erkek ünlülere, ne kadın ünlülere kızıyorum seksi dans için çünkü dans sonuçta. Basitleştiriyor lafına kızdım, erkekler nasıl basitleşmiyorsa kadınlar da basitleşmiyor.

sour

Yok canım erkek ünlü kısmına da fazlasıyla katılıyorum. Demek istediğim onlar bu hareketlerin yanısıra en azından dans ediyorlar. Şimdi düşününce hiçbir şekilde dansta cinselliğin kullanılmasını doğru bulmuyorum. İnsanlar 12-13 yaşına ergenliğin başlangıcında Kore fanı olmaya başlıyor genelde. Neden ufacık çocukların zihni kirletiliyor anlamıyorum. Çocuk neden idole baktığında onun karakterinden ziyade cinselliğine bakarak hayranı olsun? Kısır döngü böyle oluşuyor sanırım. Sonra sex skandalları çıksa da hayranı oldukları adamı (genelde adamlar ya hani) bırakamıyorlar. Çünkü bilinçaltı zaten normalleştirmiş:) etik ortadan kalkıyor 🙁

Lolan

Jimin’nin yurda attığı erkek ünlüyse tırnaklarını yiyordur şuan ya ben de ortaya çıkarsam diye jdjcnx Mina kızım hepsini yak arkandayız 👍🏻

Cansu

Ay acaba kim Mina bunu da ortaya çıkar lütfeen

Gerçekler

öyle olabilir çünkü mina bunu söyledikten sonra fnc telaşa kapılıp hemen açıklama yaptı
 

Last edited 4 ay önce by Gerçekler
Lolan

Ya direk fnc’den biri ya da Fnc’nin karşı karşıya kalmaktan korktuğu bir şirket o yüzden daha fazla uzamadan hemen önünü kestiler Jimin’i atıp. Bts’den biri olmama duası enter ncjcnxj

assyaa

imkansiz jsjskskdkd

Last edited 4 ay önce by assyaa
Lolan

Olm sadece şaka yaptım eksi manyağı olcam hadi bakalım…

assyaa

sjsjskskskjssjsajakak

Sunmii

Eski sevgilisi Zico en yakın arkadaşı Jimin… Ne kadar iyi bir karakteri olabilir ki? Siz yakalanmasanız dahi çevreniz sizi ele veriyor.

Cansu

Zico ilişkiyi kabul etmedi ama FNC ilişki var dedi Zico yok dedi çok karışık oralar. O zamanlar üzülmüştüm Seolhyun’a ama hak etmiş vallahi

Last edited 4 ay önce by Cansu
roty

ama ziconun evinden çıkarken ki görüntüleri salmisti Dispatch

Esra

Zico’nun hiçbir hatası yok. Zamanında o Seungri ve kakao talk grubunun skandalında Lee Hong Ki Zico ve Chanyeol gibi kişiler asılsız bir suçlamayla karşı karşıya kaldılar. Ama bu üçlü aklandı. Ayrıca Zico Seolhyun ile çıktığını kabul etmişti. Ama eski şirketi KQ ondan önce davranıp bu ilişkiyi kabul etmedi. O sırada Zico Japonya turnesindeydi ve uyandğında menajeri bu olayı anlatmış ve Zico ilişkisini kabul etmişti. Şütfen daha fazla masum bir kişiyi bu kadar yıpratmayın. Zico’ya çok kötü yorumlar geliyor ve hayranları olarak bizler onun adına endişeleniyorız.

Sunmii

Altın telefon olayıyla ilgili Zico’dan bir açıklama geldiğini hatırlamıyorum. Hatam varsa düzelt lütfen.

Burcu İsra

Zico’nun hatası yok mu? Şaka mı yapıyorsun. Zico adamın telefonunu alıp kaç saat odaya kapanıp bakıyormuş? Sen başkasının telefonunu alıp kaç saat bir odada napabilirsin. Aklı olan bir insan bunun doğru olduğunu kabul eder ve kendi yıllar önce tv kanalında söylemiş. Kendi kendini ele verdi. Atın telefonmuş şaka gibi.

art

Chanyeol nereden çıktı? İlk defa senden duydum.

Pucca

Ben de ekliyorum seungri’yi de ıg’den hala takip ediyo

Eirenee

yok artık cidden mi °○°

Nene

Kalan üyeler size söylüyorum:
“Kariyeriniz Mina yüzünden değil Jimin yüzünden bitti.”
Umarım bunu anlayacak kadar akıl kırıntınız kalmıştır.

belgisiz sıfat

Özür dilerim ama bence Seolhyun düpedüz salak. Bir erkeğin, onu evine kısa elbiselerle çağırmasına izin verip gururunu hiçe sayacak kadar, kendi tarihiyle ilgili dalga geçebilecek kadar, iş arkadaşının başka bir iş arkadaşına zulm ettiğini bile bile susup zulm edenin etkisi altına girebilecek kadar…

Last edited 4 ay önce by belgisiz sıfat
sour

kim evine kısa elbiseyle davet etmiş ki ?

belgisiz sıfat

Zico ile bir dönem sevgililerdi. Bu dönem buluştukları zaman Seolhyun hep kısa elbiselerle Zico’nun evine koşarken görüntülenmiş magazinciler tarafından. Zico bir kez bile kızı gidip arabasıyla almamış ya da Seolhyun’u kendi evinde ziyaret etmemiş hep kızı kendi evine çağırmış. Sonrasında bu olay ortaya çıktığındaysa Zico “sevgili değiliz” gibisinden bir açıklama yaparak ilişkisine de sahip çıkmadı.

Luvi

Ziconun yaptığı da ayrı bir şerefsizlikti o konuya hiç girmiyorum ama mini giymesi ne alaka? Sevgilisi olmuş, evine gitmiş, mini giymiş, pantolon giymiş bizene ki bundan? Her mini giyenin gururu olmuyor mu? ahaksjahajs

belgisiz sıfat

Yanlış anlaşılmak istemem mini giydiği için değil Zico’nun onu bu şekilde seks objesi gibi görüp alttan alta aşağılamasına sesini çıkarmadığı için gururunu hiçe saymış oluyor. Yoksa asla ne giydiği kimsenin umrunda olamaz olmamalı da ama kimse kendini bir başkasına karşı bu şekilde küçük düşürmemeli.

Luvi

Seolhyun bence biraz saf gibi o yüzden Zico onu seks objesi olarak gördüyse bile ilk başta bunu fark edememiştir. Malesef güvenip sevdiklerimizin gerçek yüzünü sonradan anladığımız da oluyo… Ama onların özel hayatlarında neler yaşadıklarını bilemeyiz tabi. Sevgiliyken ilişkiye girmek anormal değil Korede. Zico ilişkiyi onaylamayıp kendisini küçük düşürdüğünde muhtemelen jetonu düştü ama geç düştü…

belgisiz sıfat

Tamamen katılıyorum uyandı ama geç uyandı. O yaştaki insanlar arasında zaten bu tarz şeylerin yaşanmaması garip olur. O dönem çok üzülmüştüm Seolhyun adına ama gerçekten başkaları tarafından kolaylıkla manipüle edilmemesi için biraz akıllanması gerek. Jimin tarafından da aynı şekilde manipüle edildiğini düşünüyorum. Seolhyun zorbalığa uğrayan taraf değil ama saflığının kurbanı olmuş gibi yine.

Luvi

Son cümlen aslında her şeyi açıklıyor. Malesef saflığının kurbanı oldu ve Seol biaslı biri olarak çok hayal kırıklığı yaşadım. Herkes yaşattığını yaşar umarım ve Mina’nın da en kısa sürede iyi olmasını istiyorum🤧

Esra

Asıl siz şuan Zico’ya zorbalık yapıyorsunuz. Olayı tam olarak bilmiyorsunuz. İlk olarak Zico sanki kozı zorla evime geyirtmiş gibi konuşuyorsunuz. Ayrıca Zico’nun arabasında da görüntüleri bar. Zico o zaman Japonya turnesindeydi ve çok fazla görüşemiyorlarfı. Bu skandal çıktığında ise Zico yine Japonyadaydı ve Eski şirketi ilişkiyi onaylamadı. Ama Zico onayladı. Hatta ayrıldıklarında da Seolhyun hala Zico’nun sattığı eşofmanlardan giymeye devam etti. Fanı olmadığınız ve küfrettiğiniz netizenlere inanıp bir adamın hayatını karartmayın artık yeter.

belgisiz sıfat

“Altın telefon Zico” savunan birini mi görüyorum gerçekten diye iki sefer okudum. Zico’nun ne mal olduğu açıkça ortada ama kendisinin bu olaydan sinsi bir yılan gibi süzülerek sıyrılmasını takdir ediyorum gerçekten. Daha fazla yorum yapmaya değmez.

Luvi

Tamam hadi diyelim meselaaaaa Seolhyun konusunda haklısın. Altın telefon olayı için “savunman” nedir? Yazık gerçekten..

Bıktımbukoreden

“Mate” diye dövmeleri var. Kelimeyi birlikte tamamlıyorlar. Birinde Ma diğerinde Te yazıyor. Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim derler. Hadi arkadaşı geç zaten aynı gruptasın bilmemen imkansız. Senin de Kalbin Yüzün kadar güzel değil Seolhyun.

Aysu

Jimini ilk gördüğün andan beri sevmemiştim zaten ama seolhyun bende hayal kırıklığı yaratti. Temiz, masum bir karakteri var gibi görünüyordu. Su an ona baktigimda zorba birini görüyorum. Belki kıza bir şey yapmadı ama haksızlık karsısında sustu ve sesini bile çıkarmadi. Dilsiz şeytan olmayı tercih etti.

lack

haksızlığa susan dilsiz şeytandır. vicdanları sızlasın.

Ally but Blackpink is coming

2. [+1,183, -37] Sırf Jimin ile yakın diye ona nefret yorumu yazmak doğru değil, ama bilmemesinin imkanı yok, özellikle de son birkaç yıldır Jimin’le bu kadar yakınlaşmışken…
Yani bunların hepsi aynı yurtta yaşayıp aynı programlara gidiyordu. Grup üyelerinin bilmemesine imkan yok.Kendimizi kandırmayalım şimdi Bütün üyeler 10 yıldır yaşananların farkındaydı ama bilmiyormuş gibi yapmışlar. Eee yani hepsi bu sonu hak etti.

EUekHzlXkAAzB0Q.jpg
Esra

Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim…

Eloo

Çok korkunç çok buna rağmen mina 10 yıl sabretmiş

Öl de ölelim Jessica reis

Diğer üyelerin de zorbalığa uğramış olduğuna dair ciddi bir inanç var içimde ama Seolhyun’un bu üyelerden biri olduğunu sanmıyorum. Kızlar eğer ki siz de benzer şeylere maruz kaldıysanız konuşmanın tam sırası. Yoksa sizin her şeyi bilip yine de sessiz kaldığınızı düşünücem ve bu beni çok sinirlendiren bir durum. Dördüncü yoruma sonuna kadar katılıyorum. Sesini çıkaramayanlara destek olmalıyız arkadaşlar. Gördüğünüz yanlışlara sessiz kalmayın.

belgisiz sıfat

Bence Hyejeong da zorbalığa uğruyor olabilir çünkü sanırım Knowing Bross’ta Jimin Hyejeong için gülünce çok çirkin oluyor falan demiş. Yani bu baskıyı kamera arkasında da devam ettiriyor gibi geliyor bana ve yine gördüğüm kadarıyla Mina ve Hyejeong da görüşüyorlarmış.

glittlebird

Chanmi de keza öyle. Annesinin açıklaması var.

belgisiz sıfat

Chanmi’yi bilmiyordum annesi neyi ne zaman açıkladı acaba?

Öl de ölelim Jessica reis

Chanmi’nin ya da annesinin açıklamasını görmedim yalan yok ama şimdi senin yazdığını okuyunca hiç şaşırmadım.

Öl de ölelim Jessica reis

Ya cidden sinir bozucu bir durum bu. Biz de arkadaş ortamında böyle laflar söylüyoruz falan ama karşıdakinin bozulmayacağını biliyoruz. Ciddi olmadığımız, şaka yaptığımız falan belli oluyor ama yine de arkadaş ortamında bile olsa rahatsız olanlara asla böyle şakalar yapmayız. Herkesin hassasiyet seviyesi farklı oluyor ve arkadaşın da olsa bir sınır var. Jimin’in bunu televizyonda söylemiş olması çok saçma. Tahminlerimiz maalesef doğruymuş gibime geliyor 🙁

belgisiz sıfat

K-pop News’te gördüm az önce ben de Chanmi’nin annesinin açıklamasını. O da Jimin tarafından zorbalığa uğramış gerçekten de. Fnc Chanmi sussun diye yüklü bir miktar para ödemiş. Kız depresyona girmiş uzun bir süre. Koskoca şirket hobbit kadar kıza ağzını açıp bir şey diyememiş gerçekten şok edici.

Herneyse

Şu seolhyun a da deli gibi medya oyunu yapıp milleti bezdirmislerdi ulusun meleği diye al gördük meleği.. keşke böyle saçma medya oyunlari ile uğraşacağına grup uyene sahip çıksaydın fnc

Boş yapmayın

FNC öyle medya oyunu yapıyorduki her haberde ismini Suzy ile geçiriyordu. Suzy ile karşılaştırıyorlardı o dönem çok uyuz olurdum Seolhyun’a ama sonra şirketi böyle dedim ve Zico olayından sonra ona üzülüp destekledim ama şu anda soğudum yeniden.

Prdsdefg7

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.

Cansu

Küçükken erkek grupları stanlerdim büyüdüm kız gruplarını stanlemeye başladım AOA’den sonra Momoland’de de bir şeyler varmış. Erkek gruplarına geri dönüyorum been

Meanuka

Erkek grupları da masum değil seungri olayından sonra pek güvenemiyorum

Cansu

Ya zaten güvenemezsin kimseye ben Seungri’yi en başta sevmiyordum korelilerin sözü cidden doğru fizyonomi bilimdir.

Sehee

Momolandde üyelerle ilgili bir şey yok. Şirket sorunlu. Tamamen şirketin grubu mahvetmesi denilebilir

nayeonist

erkek grupları sanki çok masum

Cansu

Her erkek grubunu stanlemiyorum ama yine de sen bilirsin. SHINee Nu’est dışında erkek grupları dinlemiyorum

Ree.a

Erkek grupları da pek masum değil… Erkek grup stanleyen biri olarak söylüyorum bunu.

Candy

Asıl en olaylı be genellikle büyük ve çirkin olayları yapanlar erkek grupları fuhuş uyuşturucu, darp, böyle olaylar onlardan çıkıyor

Ece

Ne erkek ne kız bunun cinsiyet ile değil karakterle alakası var ve bu sektörde hiçbir bir şey göründüğü gibi değil

Cansu

Bence her sektör için geçerli j-pop ta daha kötü şeyler var.

Ece

Tabi ki her sektör icin geçerli sadece bu sektöre özgü demedim zaten

Last edited 4 ay önce by Ece
sour

kore erkeklerinin cinselliğe çok düşkün olduklarını duymuştum . paradan gözü dönmüş idolleri düşünemiyorum bile . ilk stanlediğim grup tvxq du. yuçon ne masum ne sevimli gelirdi gözüme. bak iğrenç bir skandalı çıktı. seugri mesela… rezil bir adam . hep masumu oynarlardı ekranlarda .yeni stanlediğim bir idol için hep ‘lütfen masumiyetini koru ‘diye dua ediyorum kldfmgkfgk .

FOD

Kimse masum değildir ve uzun süre de olamaz zaten..insanoğlu günahkâr ve çiğ..kendimize odaklanalım ve zihnen de olsa masumiyetimizi korumaya çalışalım şahsen🎆

Last edited 4 ay önce by FOD
Cansu

Ama o ayrıldı ki gruptan 2008 yılında. Zaten JYJ çöp iyi ki ayrılmışlar DBSK’den

sour

Evet ayrıldığını biliyorum ama ayrıldıktan sonra da dinledim. Jyj ciydim küçüktüm grup neden ayrıldı bilmiyordum kdkdnf

buse

Emin ol erkek grupları daha beter.Tek güvendiğim grup SHINee

Cansu

Zaten SHINee dinlediğimi söylemiştim yukarıda :))

Nnn

Şayni bebeklerim… gururlu bir anneyim şu an.

ske

GFRIEND, DREAMCATHER stanle hayatını yaşa sddsa

Eylül

Dreamcatcher💜

Cansu

Aynı kafadayız bir de omg ve lovelyz

Imherebabe

 Choa ayrıldığında bir sürü söylentiler çıkmıştı belki de ayrılmasının nedenlerinden biri de buydu. BYE BYE AOA .Zaten grup çok parlak değildi adını tekrar duyurmaya başladığı dönemde de bu patlak verdi .Asla parlayamazlar.
Seolhyun zaten fazlasıyla olayı vardı bu da tuzu biberi oldu. Umarım hiçbiri sektörde daha fazla da tutunamaz

nayeonist

katılıyorum ama AOA zamanında çok popüler bir gruptu, sonra düştüler ve queendomla yeniden parladılar. fakat bu olaylardan sonra bir daha da parlayacaklarını düşünmüyorum. tüm bu skandallar, 4 üyenin ayrılığı ve bozulan imajları… resmen bittiler

Sena

Bilmemesinin imkanı yok. Yazık ya sadece güzelsiniz başka hiçbir şeyiniz yok ne karakter ne insanlık ne de vicdan. Defolun gidin pislikler

buse

Seolhyun,Zico’nun da eski sevgilisi değil mi zaten? Jimin’in yakın arkadaşı,Zico’nun da eski sevgilisi daha fazla söylenecek bir şey yok.

***

Diger uyelerin bu olayi bilmemesi imkansiz. Elbette biliyorlardir. Ses cikarmalari gerekirdi. Keske tamamen dagilsalardi.

QueenSS

Bu sefer “fizyonomi bir bilimdir” demiyecekler mi?

Bıktımbukoreden

Bu sefer ben derim dhdhdh

Gerçekler

fizyonomi bi bilim falan değildir insanların suratına bakarak nasıl bi karaktere sahip olduğunu bilemezsin. koreliler dış görünüşü iyi olan kişilerin çok iyi insan olduğuna inanıyor dış görünüş takıntısı işte

QueenSS

Aslında insanların karakterinin yüzlerine yansıdığı fikrine katılıyorum. Mesela temiz kalpli biri için hani yüzüne nur inmiş derler ya. Korelilerin insanların görünüşlerini aşağılamak için kullandığı ‘fizyonomi’ gibi değil. Daha çok aura gibi mi desem bilemedim.

Cansu

Bence bu doğru vallahi bilim değil ama astroloji gibi düşünün bunu da

Gerçekler

haa aynen buna aura denir, fizyonomi insanların surat özelliklerine, güzelliğine çirkinliğine bakarak karakterini söylemek çok saçma böyle bi şey olamaz zaten

ruby

AOA’den biasım Seolhyun ile Mina’ydı. Şu an kalbim acıyor Seolhyun buna nasıl sessiz kalabilirsin?

Lila

Jimin’in ilişkiye girdiği kişi kim acaba ünlü değildir umarım ünlüyse ortalık daha çok karışır

Sel

Choa ayrıldığından beri floplar. Queendomla toparlanabileceklerini düşünmüştüm güle güle hepiniz aynısınız

EXO 🔥

Yıllarca bir insan tarafından zorbalık görüyorsun, tek istediğin bir özür. Ama bunun için geldiğinde, kendisini öldürmekle tehdit ediyor. Böyle insanlar her zaman kendisini haklı gören bir psikolojiye sahipler. Açıkçası grubun haberi olmaması imkansız. Bildikleri halde görmezden gelmiş olabilirler ya da bize de bulaşır diye susmuş olabilirler. Ama nereden bakarsam bakayım kıza çok üzüldüm. Tek isteği ailesi için susmak gibi olmuş. Özellikle de babası ile yaşanan olay çok kötü, hep kendisini suçlayacak. Kıza ömür boyu sürecek bir travma yaşatmış. Ama kendisi hayatına devam etmiş, umarım ölümü kurtuluş olarak görüp kendisine birşey yapmaz. Bana kalırsa bunu görüp sessiz kalan herkes suçlu. AOA’dan… Read more »

Vincenteu

Jimin’in yaptığı tüm bu iğrençlilere sessiz kalıyorsa üyeler, ondan hiçbir farkları kalmaz.

Sad but true

Yabancı yoruma yine katılıyorum. Tamam Jimin’e duyulan öfke haklı ve doğru bi öfke ve Seolhyun ile Jimin en yakın arkadaş diye Seolhyun’u o kadar da suçlamak doğru değğl belki ama susan da yapan kadar suçlu bence. Ortada ciddi bir problem var ve sen susuyor musun yani? Üstelik olay senin yanı başında gerçekleşirken ve feminist olduğun için eleştiri alırken. Seolhyun herhalde gruptaki en popüler üye olduğu için Jimin ona çok dokunamadı ama ya eğer popüler olmasaydı? Kusura bakmayın ama Seolhyun ve diğer susan grup üyeleri de en az Jimin kadar suçlu çünkü burada insan hayatı söz konusu. Sırf yakın diye suçlamıyorum,… Read more »

아수만

7/24 beraber olan yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen bu gruplarda herhangi bir şeyin gizli kalması mümkün mü Allah aşkına…

Bade

Netizenler sonuna kadar haklı Mina dışında bütün grubun kariyeri bitmeli özellikle seolhyun cidden samimi gelmişti ama değilmiş demek ki

Blackpink Lisa

Jimin in minaya yaptığı affedilemez bir şey eminim onunda (jimin in en yakın arkadaşının) haberi vardı olmasada böyle biriyle arkadaş olunmaz

biktimbunlardan

gerçekten merak ettim acaba jiminin bazı bağlantıları mı var? büyük kişiler medyada söz sahibi olanlar gibi? seolhyun böyle şeylerden yararlanmak, prim yapmak için jimine yaraniyor gibi hissettim.yani çıkar ilişkisi

Esra

Nedir sizlerdeki şu Zico’yu tanıyormuş gibi yapıp hayatını karartma çabanız? Küfrettiğiniz netizenlerin işine gelince lafını dinliyorsunuz. Anlatayım Zico’nun çok fazla Türk fanı yok diye kötüleyip duruyorsunuz. Bugün bu adam neden hala yükselişte ve idollerinizle arkadaş biliyor musunuz? Çünkü Zico masum. İlk olarak nedense Zico Seolhyun’u tecavüz etmiş zorla evine çağırmış gibi lanse ediyorsunuz. Zico ve Seolhyun’un sırt sırta vermiş mesajlaşırken daha sonra Zico’nun arabasına bimdikleri görüntüleri unutmuşsunuz. Zico ilişkiyi kabul etti. Ama o sırada Japony’daydı ve ondan önce bu skandalı şirketi duydu. Eski şirketi olan KQ Zico’yu pek çok yönden engelliyordu zaten be ilişkiyi kabul etmedi. Seungri ve K talk… Read more »

tanıyantanır

Tek anlamadığım yurtta sex olayı diğer insanları rahatsız etmiş mi arkadaşları onu bu konuda uyarmış mı kusura bakmayında şunun için linçleyenleri anlamıyorum Türkiyede bu olaylar ciddi derecede yaşanıyor bilin istedim o zamanlar bir yer tutucak kadar duruma musait değildi ki ortaya çıkardı gizlice bunu yapması nasıl bir linç kaynağı olabilir ee tamam zorbalık yüzünden linci sonuna kadar hak ediyorda afedersiniz kumsalda duşa kabinler normal giysi kabinleri tuvaletler hemen her yerde sex yapan insanlar var Türkiyede bile varsa diğer ülkelerde alası vardır diye düşünüyorum hiç biride yakalansa dahi zerre tınlamıyor eğer arkadaşları istemiyoruz diye uyardıysa sex yapması onu rezil bir kadın… Read more »

Sananesiiii

Kızların kaldığı yurda getirmesi saçmalık tamamen ben olsam aşırı rahatsız olurdum ki mina da olmuş hem de erkekler demiş mina bir kişi bile değil

belgisiz sıfat

Kimseyi rahatsız etmedikten sonra isterse bahçede sevişsin. Ama kimseyi rahatsız etmemek koşuluyla. Kendisinden başka 6 genç kızın kaldığı bir yurda erkek atmak doğru bir davranış değil. Kimse kimsenin sevişme seslerini, inleme seslerini duymak zorunda değil. Kızların bazıları da rahatsız olup pratik odasında yatmak zorunda kalmışlar zaten.

tanıyantanır

Ee tamamda Mina bunu demiyor sen bizi rahatsız ettin biz seni uyardık tarzında hiç bir kelime görmedim yazısında ki yapan var mı var genelde kimse kimseye karışmaz pek bu konularda sen bunu yapacak kadar rezilsin demiş biz rahatsızdık bunu yapmamalıydın uyardık vs dememiş rahatsız olduğunu söyledim ibaresini görmedim ben bana da atarsanız sevinirim

belgisiz sıfat

“Her şey senin istediğin gibi olmak zorundaydı, istediğin herkesi yurda getirebilirdin. O kadar ses çıkarıyordunuz ki uyumak için pratik odasına giderdim.”

Bu Mina’nın paylaştığı postlardan bir tanesi.

https://netizenturkey.net/mina-jiminin-ona-yaptigi-zorbaligi-anlattigi-instagram-hikayeleri-atti/

Last edited 4 ay önce by belgisiz sıfat
DEİ

Mina onca zorbalıktan sonra sesini çıkarabilir miydi acaba Jimin’e karşı ? Bunuda düşün lütfen.Diğer üyeler bile ses çıkar(a)mamışki gidip pratik odasında uyumuşlar.

Lila

Konu Jimin’in sevişmesi değil ortak kullanılan bir alana bir yurda izinsiz erkek sokması şunu bir anlayın

tanıyantanır

Çocuk yurdu değil burası ona bakarsanız kabinlerde vs de ortak alanımız ama durum böyle değil herkes rahatça yapıyor çok dinine düşkün biri bu durumdan rahatsız olsa ama hemen git yobaz diye çığırıyorlar kusura bakmayında kimsenin dediği dediğini tutmuyor sokakta öpüsen insanlardan da rahatsız olanlar var bakın burada gayet bir ortak alan kimsenin rezilsin ayıp gibi sıfatlar yakıştırmasına gerek yok kime göre neye göre ayıp şikayetin var iken susuyorsan sonra arkasından atmak tutmak bana doğru gelmiyor bu da bir zorbalıktır Jimin zaten iğrenç karakteriyle batmışken kendinide Minanin bu yönde küçük düşürmesi beni üzdü

Queengi

Aslında orada bahsetmek istediği şey yurda erkek almanın yasak olması. Çoğu idol arkadaşlarını bile yurduna alamaz çünkü yasak. Mina orada büyük ihtimalle o kayırılıyor hatta yasak olmasına rağmen yurda erkek getiriyor, şirket onu ne olursa olsun koruyor demek istemiş bence.

Krt

Ahlakla din aynı şey değildir. Toplumda belli ahlak kuralları olmak zorundadır ve bunun dinle alakası yoktur. Ortak yaşanılan bir yere kimse istediği kişiyi getirip diğer insanları rahatsız edemez. Bunu yapan kişiye ahlaksız denir ve dinle alakası yoktur!!!! Ortak alanlarda yapılan şeyler de normalmiş gibi konuşma. Olmaması gereken şeyler bunlar. Herkes özel hayatına sahip çıksın. Başkaları karışınca özel hayat diyenler, özel hayatını herkesin önünde sergileyemez.

Lila

Mina iyi ki açıklamışta intikamını almış oh arkadaşım konu yurda erkek atması sen ne konuşuyorsun

Spam yiyen SEN

Burada mevzu MİNA. Ama hala birileri Seolhyundan bahsedip odak noktasını değiştirmeye çalışıyorlar.

RIM

Mina’nın konuşulacak bir şeyi yok ki. Asıl Mina bunları yaşarken kimler izledi onların ortaya dökülme vakti

Spam yiyen SEN

Demek istediğim şey şu, birileri sürekli Seolhyun’un olayla alakası olmadığını başkalarıysa olayla alakası olduğunu kanıtlamaya çalıyor. Evet, o çok ünlü ama asıl odak noktası o değil. Konuşmamız gereken Mina ve uğradığı zorbalık. Seolhyun’u odak noktası yapmamalıyız. En azından bu sefer olmasın.

Spam yiyen SEN

Genele hitap ediyorum, Seolhyun’u koruduğum falan yok ml mısınız? İki cümlenin dahi ihtiva ettiği anlamı kavrayamayanlarla muhatap olduğuma inanamıyorum.

RIM

birileri sürekli seolhyun’dan bahsetse bile odak noktası hep Minanin gördüğü zorbalık. bence senin olmasını istediğinle şu an olan şey farklı değil. seolhyunun konuşulması bile Minanın savunulmasından

Meryem

Bunca yıl susması ve jimin ile yakın olması zico ile eskiden sevgili olması aslında onun da yüzünü ortaya çıkardı.

Luvi

Bunca yıl susması Seol’ü de suçlu yapar ama Zico konusuna katılmıyorum. Sevdiğimiz insanların gerçek yüzünü çok sonradan da anlayabiliyoruz malesef. “Zico şerefsiz tipli kesin kızları seks objesi olarak görüyodur gidem de sevgili olam” diye düşündüğünü sanmıyorum…

Gerçekler

ne alaka artık zorba ortaya çıktı sıra zorbalığa sessiz kalanların ceza çekmesinde