Benzer Yazılar

Jung Da Eun, Dispatch’e Wonho’nun 2013 yılında marijuana kullandığını söyledi

Jung Da Eun, Dispatch'e Wonho'nun 2013 yılında marijuana kullandığını söyledi

Dispatch, Wonho ve Jung Da Eun’un 2013 Ekim ayında birlikte marijuana içtiklerini ve eski bir Burning Sun yöneticisi “Jo” tarafından yakalandıklarını açıkladı, “Jo” uyuşturucu suçlarından dolayı şu anda Seul Gözaltı Merkezinde.

Olay şu, 2013 Ekim ayında Wonho ve Jung Da Eun salonda, “Jo” da odadaymış. Wonho ve Jung Da Eun, “Jo”nun odada olduğunu bilmiyorlarmış. “Jo” oraya Jung Da Eun’un Balmain kemerini ödünç almaya gelmiş. Odada kemeri arıyorken eve Wonho ve Jung Dae Eun’un girdiğini duymuş. Wonho ve Jung Da Eun, Wonho’nun aldığı marijuanayı salonda içmeye başlamışlar. “Jo” odadan çıkınca Jung Da Eun çok şaşırmış ve ona hiçbir şey görmemiş gibi davranmasını söylemiş. “Jo” ise ot kokusu aldığını belirtmiş.

Jung Da Eun, Dispatch'e Wonho'nun 2013 yılında marijuana kullandığını söyledi

2019’a geri dönelim, belirttiğimiz gibi “Jo” uyuşturucu suçundan ötürü gözaltındaydı, kendisi Dispatch’e Wonho ve Jung Da Eun’u ot içerken yakaladığını anlatmış.

Dispatch Ekim 2019’da Jung Da Eun’la görüşüp ona bunun doğruluğunu sormuş.

Jung Da Eun: “Evimin yakınında bir kafede buluştuk, Wonho cebinden paket çıkardı, içinde marijuana vardı. Benim evime gittik. Ona bunu nereden buldun dedim ama söylemedi. Sonra onunla birlikte marijuanayı içtik. Odada ‘Jo’ varmış, bizi duydu.”

Jung Da Eun, Dispatch'e Wonho'nun 2013 yılında marijuana kullandığını söyledi

Jung Da Eun ve ‘Jo’nun ifadeleri uyuştuğu için, polis Monsta X Almanya konserinden Kore’ye dönüyorken Wonho’yu havaalanında durdurmuş ve uyuşturucu soruşturması için ondan saç örneği almış. Polis uyuşturucu testi sonuçlarını Dispatch’e vermedi. Uyuşturucu davalarında zamanaşımı 7 yıl olduğu için, polisin bu olayı soruşturmak için 1 yılı kaldı.

Wonho çocuk hapishanesine gitti mi? Dispatch 2008 yılında Wonho’nun özel hırsızlık yaptığını ortaya çıkardı. Hırsızlık grubunun başındaki lider gözaltı merkezine gönderilmiş, Wonho ise şartlı tahliye almış.

Wonho Jung Da Eun’un eşyalarını çaldı mı? Jung Da Eun Dispatch’e Wonho’nun onun eşyalarını çaldığını söyledi. “Balmain pantolonum, 2 Bang & Olufsen kulaklık, Canon 420D kamera, iPod ve daha fazlası kayboldu, sonra bu eşyalar ikinci el satış sitesinde satışa çıkmış.”

Jung Da Eun’a eşyalarının ikinci el satış sitesinde olduğunu, Wonho ile ortak arkadaşı “D” söylemiş. “D” Dispatch’e şöyle anlattı, “Da Eun’un eşyaları Joonggo Nara’daydı. Satan kişinin telefon numarasına baktım, Hoseok’un numarasıydı. Ekran görüntüsü alıp Da Eun’a söyledim.”

cr: Koreaboo

HABER: [ÖZEL] ‘Monsta X’ Wonho, marijuana kullandığı şüpheleri… Jung Da Eun 2013 yılı hakkında ifade verdi

KAYNAK: Dispatch via Nate

1. [+442, -7] O kadar makjang bir hayat yaşamış ki, nasıl çıkış yapabildi merak ediyorum

2. [+421, -6] Sektörden sürüldü diyebiliriz, Wonho’nun şarkıları kanallardan yasaklanmalı

3. [+376, -7] ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Olaya bak

4. [+82, -1] Vay be, borcunu ödememesi suçlarının en küçüğüymüş

5. [+77, -0] Dün gruptan hızla ayrılmasının gerçek sebebi işte bu

6. [+56, -3] Da Eun-ah, Pandora’nun kutusunu aç ㅋㅋ ölüm meleği gibi

7. [+45, -1] Jung Da Eun ve Han Seohee en başından beri doğruyu söylüyormuş, elveda Hoseok-ah

8. [+45, -1] Vay be, sürekli yeni şeyler çıkıyor.. sakın sonra Afreeca BJ’i olarak falan dönmeye çalışmasın

9. [+43, -0] Dispatch işe koyuldu, oyun bitti ㅋㅋㅋ Wonho bu yüzden haberler çıkmadan gruptan ayrılmak istedi herhalde ㅋㅋㅋㅋ hayranlar ise ağlayıp ayrılma diyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. [+35, -1] Diğer Monsta X üyeleri de uyuşturucu testinden geçmeli

Jung Da Eun, Dispatch'e Wonho'nun 2013 yılında marijuana kullandığını söyledi

KAYNAK: Naver

1. [+317, -31] Üyelerin ve hayranların iyiliği için gruptan ayrılıyor gibi davrandı ama şimdi ot skandalı çıktı. Promosyonlar devam ederken uyuşturucu soruşturmasına gidiyormuş, utanmaz

2. [+166, -14] Daebak

3. [+151, -13] Vay be, tarihe geçer bu… çocuk hapishanesi olayından ota ㅋㅋ Hemen ayrılmasının gerçek sebebi buydu galiba. Serseri…

4. [+74, -18] Yabancıların hala onu savunduğunu görmek çok komik geliyor bana ㅋㅋ

5. [+52, -1] Jung Da Eun 6 yıl boyunca parasını istediğinde Wonho onu görmezden gelebileceğini düşündü, ama şimdi Han Seohee’yle takım oldu ve ikisi ne olursa olsun istediğini alacak ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Ben olsam haberler çıktığında parayı öderdim biterdi

6. [+32, -4] Bu çocuk ne ya? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Genellikle böyle skandallar gruptaki birkaç üyenin başının altından çıkar ama hepsi Wonho’dan çıktı

7. [+31, -3] Hayranlar… bence artık gruptan ayrılması sorun değil, ceza evine gidebilir ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

8. [+24, -1] Onu savunan K-Pop hayranları lütfen durun. Sizin gibiler yüzünden kadın hakları 500 yıl geri

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+155] K-Pop’ı masum, suçluların olmadığı bir sektör olarak görmeyi bırakmalıyız. Dünyanın her yerindeki müzik sektörü gibi, K-Pop da pis bir sektör. Suç, seks ve uyuşturucu her zaman olacak çünkü idoller de sizin bizim gibi insan, onlar da kötü şeyler yapıyorlar. Kaç tane K-pop idolünün uyuşturucuya bulaştığını bilseniz şaşırırsınız. Ama çoğu kişi büyük şirketlerin idollerinin işlediği suçlara odaklanıyor sadece

 

Kaynak: Netizenbuzz

45 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yuki

Bu yıl kpop’ın ne kadar iğrenç yüzü varsa gördük

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Değil mi ya

angel

Ne kadar daha kötüsü olabilir dediğiniz anda daha kötü şeyler ortaya çıkıyor, K-poptan yıldım.

harlone

Gruptan hızlıca ayrılmasının amacını da öğrendik. Wonho gerçekten beklediğimden fazlası çıktı..

Yılgın

ben grubun şarkılarını severim ama üyelerini pek tanımıyorum kimlere destek olduğunuza dikkat edin olay borçla başladı nerelere geldi suç işlemiş işte hırsızlık falan masum olsa ayrılmazdı bu kadın da daha ne bilgiler vardır sektörde adam bırakmayacak bu kadın

Suna

Haydaaaa ben gidiyorum diyecek laf yok

estuko

wonho’yu eskiden seven biri olarak inanılmazzzz hayal kırıklığına uğradım

Drbel

Hızlıca ayrılarak hanbin gibi kahraman olabileceğini düşünüyordu herhalde. Grup tam da güzelce ilerliyordu, mahvetti her şeyi.

Muziksever

Daha da kötülerini görmek istiyorsanız şokopop’a bakabilirsiniz fjfjd

B.A.B.Y

Harbi be… Kpop sektörüne laf atıyoruz ama bizim sektörün de bir farkı yok

Didem.x1

Salladıkça yeni şeyler dökülüyor.

Yerimiese

2013 yılında kullandığı uyuşturucuyu şu an saçından tespit edebiliyorlar mı ki merak ettim bunu

Am I Wrong?

Hala kullanma ihtimaline karşı alınmıştır saç. Eskiden kullandığını ispatlarsa polis ceza alır. 1 senesi kalmış süre aşımına uğraması için

İğrençlik

2013 te soruşturulmuş, saçı alınmış ve incellenmiş ama o zaman hapse falan girmemiş. 7 yıl dolana kadar tekrar çağırabilirler.

monkyun

esrarın vücuttan çıkma süresi 1 sene diye biliyorum 4 senedir alkol bile kullanmıyor eğer kullandıysa bile herhangi bir ize rastlanılmadığı için araştırma gereği duymamışlardır.

rmpmpm

Wonho’yu da Daeun’u da savunmuyorum da sevmiyorum da ama bunları neden iki, üç yıl -önce -hapise girmeden önce- söylemedin? No Mercy ya da çıkışı zamanı değil de neden şimdi yani. İki tarafta gayet suçlu burada bence. Ayrıca Kore halkı da çok ikiyüzlü daha geçen ilgi or*spusu dediğiniz kişileri şimdi övüyorsunuz resmen. Aynı şeyi diğer suçlulara da yapmanızı bekliyorum çinkü yarın Bigbang cb yapsa ak,pak yaptıracak milletsiniz.Wonho umarım cezan neyse çekersin sonrasında da iyi, kameralardan uzak bi hayat yaşarsın.

Deniz

Wonho’nun tek suçu esrar kullanımı değil aynı zaman da bir hırsız yani yalnız kendine değil başkalarına da zarar vermiş birisi . Ve idol olup çok zengin olmasına rağmen borcunu ödememiş birisi . Her şeye Bigbang’i katmasanız olmaz ama ikisi çok farklı şeyler ve Wonho’nun hatası daha büyük .

db db

Dedi her şeye Bts’i ve Army’i karıştıran Deniz.
Bakınız: “Twitter’da Army başta olmak üzere bir sürü kişi savunuyor.”

buyurun: https://netizenturkey.net/monsta-x-hayranlari-starshipin-kararina-karsi-cikti/#comment-48547

Deniz

Savunmuyorlar mı ? Gir twittera nasıl da savunuyorlar . Hatta hırsızlığını ortaya çıkardı diye Seo Hee’ye nefret kusuyorlar . Biz zamanında bu kızın niyetini anlatırken kadın düşmanı olmuştuk nasıl sizin idollerinize de dokundu o zaman şeytan kesildi kız ama sadece Top’a sallarken melekti ömfvnkjefhnkfjnhfvkjrnh

db db

bu adamı savunan taglar dünya gündeminde kaç gündür. her fandomdan insan (türkiye fan sayfaları bile) destek veriyor, yok kampanya başlatılmış imza isteniyor. fakat senin gözün sadece BTS ve ARMYlerde. ne yapsak da onları da bu işe bulaştırsak diye pusuya yatıyorsunuz. ayrıca bu kız hep suçluydu. takip etmem bilmem ama tutuklandığı görmüştüm galiba. şu anda da kızın hapse girmesini isteyenler, daha fazla şey açıklayamasın diye istiyorlar bunu. Anlatsın ne varsa anlatsın. ortaya çıkacak şeyler SUÇ değilse önemli değil. boş boş konuşur durur. bu konu hakkında cidden konuşmak istemiyordum ama bir şekilde sana cevap verirken oldu. SUÇ işlemiş bir ünlüye 1 kuruş… Read more »

Deniz

Bak desteği ben de verdim çünkü geçmişte olan bir şey ayrılmasını istemiyorum . Şu an yaptığı tek hatası borcunu vermemekti neden vermek yerine inkar edip dava açtılar onu da anlamadım . Bahsetmek istediğim nokta şu sanırım yanlış anlaşıldım Top’ın skandalında yerden yere vurdular ve bizzat aynı isimler şimdi Wonho’yu savunuyor . Suçsa ikisine de suç . Ben de taglere destek oldum ama Top’a ciddi ciddi nefret kusan aynı isimleri Wonho’yu savunurken görünce bıraktım desteği . Konu army değildi aslında yanlış cümle kullandım konu aynı isimlerin iki kişiye farklı muamele yapmasıydı . Bu sitede bile var aynı isim her Top haberine… Read more »

db db

onlar için diyecek bir şeyim yok

Bay

Haklisın sana yüzde bir milyon katılıyorum bütün şarkılarını sildim böyle olan kisilerin k pop da. Zaten amerikalı sarkicilarida secerek dinliyorum

Bay

Herkes ilk başta topu da savundu ama dediğimiz gibi ne old anlaşılınca patladı savunulcak yanı kalmadı

Bay

Dün olayın iç yüzünü bilmeyen kişi sayı fazlaydı ve her fandomdan destek yağdı ama gerçekler ve derinlik anlaşılınca bak sadece monsta x fanları şu an hala bu kişiyi savunuyor.

rmpmpm

Daesung’un olayı çok masum bir şey herhalde. Wonho’nun yaptığına masum demedim yaptığının cezası neyse çeksin dedim zaten.

İğrençlik

şu fan buluşmasında ki me too olayı sızdırılıp yükselen imajları sarsılınca bunlarda fırsat bildi hadi biz de bi tekme atalım dediler…. borcunu baktı ödemiyor hala, tam intikam zamanı dediler bence.

rmpmpm

O olayın videosunu da bunlar yaymış olabilir diye düşünmeye başladım ben.

Lia ama tapmayan

Sen hiç Bigbang haberleri okumadın herhalde gülüm. Derdin kuru bir Bigbang antiliği ise hemen iki üç hafta önce açılan TOP haberine GD haberine falan bakabilirsin. Neler denmiş, ne hakaretler edilmiş hem koreli hem Türkler tarafından. Ak, pak olayını da bi düşün derim. Neden bu zamana kadar hep listelerdeydi? Çünkü bunun adı kalite. Onlar müzik verdi tapılası hayran imaji değil. Bu yüzden işi müzik olanlar muzik yapmaya devam edebiliyorlar tıpkı dünyanın her yerinde olduğu gibi. Ama hariç hayran fanservisi yapanlar ilk skandalda biter. Come on. Bunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden hep diyorum müzik yapın hayranlara yaranacam diye uğraşmayın, yeteneğiniz olsun diye.… Read more »

Yılgın

arkadaşım BB de dahil ne kadar kabul etmek istemeseniz de bunlar adı üstünde idol grup yani imaj veren örnek olan insanlar hayranları bile Gd için moda trend belirleyicisi diyor geçeceksin o BB sadece müzik üretiyor masalını bide diyorsun diğerleri ilk skandalda bitiyor BB müzik yaptığı için bitmez diye Seungri yi niye kurtarmadı o zaman BB müzikleri Top ve GD şu an çok büyük suçlar işlemedikleri için dönebiliyorlar aynı suçları işleseler onlarında zerresi kalmaz

Lia ama tapmayan

[+155] K-Pop’ı masum, suçluların olmadığı bir sektör olarak görmeyi bırakmalıyız. Dünyanın her yerindeki müzik sektörü gibi, K-Pop da pis bir sektör. Suç, seks ve uyuşturucu her zaman olacak çünkü idoller de sizin bizim gibi insan, onlar da kötü şeyler yapıyorlar. Kaç tane K-pop idolünün uyuşturucuya bulaştığını bilseniz şaşırırsınız. Ama çoğu kişi büyük şirketlerin idollerinin işlediği suçlara odaklanıyor sadece Hep dediğim şey. Kimse masum değil siz onlara tapiyor onlari tanri olarak görüyorsunuz. Onlar kusursuz değiller bu özellik yalnızca Tanrıya aittir. Ama sektör de zaten size idol=put diye dayattığı için tapıyorsunuz onlara. Bakın muazzam kişilikli bir puttan neler çıktı, karistirdikca da kokuyor.… Read more »

May

Sevdiğim bir sanatçı bir kaç yıl önce Bigbang seviyordu sonra skandalları çıktı ve son 1 yıldır Monsta X seviyor. Bu skandallar çıktıktan sonra baktım ki N.Flying adlı bir grubu sevmeye başlamış. N.Flaying’e dikkat edeyim aman. Adamın üstünde kara büyüler var hangi fandoma girse skandalı çıkıyor.

karslı selo

Bir şey dicem bence artık insanların sevgilisinin olup olmaması, geçmişinde ne yaptığı vs. bu kadar önemli olmamalı. Yaptıkları işi müziği beğeniyosan dinlersin beğenmiyosan dinlemezsin. Diğer mesleklerde bu böyle. Adamın kişiliğini sevmesen bile yaptığı işi destekleyebilirsin.
(Monsta X şarkılarını o kadar da beğenmediğim için çok umrumda değil)

Hadwyn

10. [+35, -1] Diğer Monsta X üyeleri de uyuşturucu testinden geçmeli

Neden gülüm? İçin rahat etcekse yapılsın ama.Olayi gruba mâl etmen neden?

6894

Da Eun 2 sene önce 2010 tb deyip Wonho ile olan fotoğrafını paylaşmış. Sana borcunu ödememiş birisini neden tb deyip paylaşırsın aklım almıyor. Ha birde Dispatch ile çekimi olan fotoğrafın arkasındaki Wonho resmi gözümden kaçmadı.

Nişu

Vay arkadaş bundan sonra ne söylenir ki grubu da mimlendi yazık valla umarım ayakta kalmayı başarırlar benim şu an üzüldüğüm onlara/ona inanan hayranlara…sizin aman o da bi insan aman o da hata yapar demenizle insanlar doğru diyemiyor kpop sektörünün “idol”ün anlamı bu onu mükemmel görmek ve kendine örnek almak sektör böyle işliyor o idollere verilen görevlerle yakıştırmalarla bir bütün oluyor ve bizim karşımıza öyle çıkarılıyor dolayısıyla bi anda kafanda kurduğun bunca zaman tanıdığın gördüğün idolün hatalarını görmek ve buna inanmak büyük bi güç

B.A.B.Y

Wonho’ya kızamıyorum. Acıyorum, üzülüyorum ona. Ne kadar çaresizdi de sonu hırsızlığa vardı acaba anlamıyorum. Çünkü ne kadar çaresiz olursan ol böyle bir şey yapmamalısın. Uyuşturucu kullanmasını göz ardı edebilirim. Ama hırsızlık… Bunun için pişman mı değil mi bilemeyiz tabi ancak pişman olsaydı borcunu geri ödemez miydi? Yazık. Hem kendi hayatını mahvetti. Hem de Monsta X’in kariyerinde bir zedelenme oluşturdu. Ne diyeyim… Umarım bundan sonraki hayatını yaptıklarını telafi etmek için yaşar…

Deniz.

Uyuşturucuyu göz ardı edebilirim, mi?

B.A.B.Y

Evet, kişi uyuşturucu kullanmayı bıraktığı ya da tedavi aldığı sürece göz ardı edebilirim. Uyuşturucu kullananların tedavi edilip topluma geri kazandırılması taraftarıyım, toplumdan dışlama taraftarı değil.

🍀:*

Ne kadar çaresizdi de sonu hırsızlığa mı vardı 🙄🙄 sanırım evinize hiç hırsız girmedi. Eğer girmiş olsaydı ah zavallı agucuk gugucuk yapmazdınız. Siz evde iken ve evinizde uyuyorken hanenizde yabancı birinin dolaştığı fikri bile tüyler ürpertici. Bundan yıllar önce ben uyurken evime hırsız girmişti de o evden taşınana kadar yaz sıcağında patlasam bile gece tek bir pencereyi açmıyor üstüne üstlük bazen geceleri kalkıp sık sık annemleri uyandırıp evi kontrol ettiriyordum. Yeni evimize taşınana kadar gördüğüm tüm kabuslar hırsızlık ve hırsızlar ile ilgiliydi. Daha önceki yorumlardan da zaten Wonho’yu savunmadığınızın farkındayım ama lütfen hırsızlığa karşı bu kadar toleranslı olmayalım. Not: biraz… Read more »

B.A.B.Y

Yorumumun tamamını okuduğunuza emin misiniz? Ne kadar çaresiz olursa olsun hırsızlık yapmaması gerektiğini söylüyorum zaten… Hırsızlığa karşı bir tolerans göstermiyorum ki.

🍀:*

Haklısınız tamamını düzgün okumamışım ‘Wonho’ya kızamıyorum. Acıyorum, üzülüyorum ona. Ne kadar çaresizdi de sonu hırsızlığa vardı acaba anlamıyorum.’ kısmından sonra kan beynime sıçradı fevri bir şekilde yazdım. Özür dilerim 😔 Hırsızlık konusunda çok ama çok hassasım.

B.A.B.Y

Anlıyorum… Sorun değil.

🍀:*

Anlayışınız için teşekkür ederim 😌

Bende kalsin

Şirkettin direk göndermesinden belliydi …

Yeni Yazılar