Kang Ji Hwan, iki yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı

22
4187

0003041480 001 20201105105043207

Olayı hatırlamayanlar tık:

Kang Ji Hwan, iki kadın personele cinsel saldırıda bulunduğu için tutuklandı

Kang Ji Hwan tüm suçlamaları kabul edip mağdurlardan özür diledi

Ç/N: Kang Ji Hwan tacizin yaşandığı gün bir süre baygın olduğunu iddia etmişti, baygın olduğu süreden gizli kamera görüntülerini açığa çıkardı. Gizli kamera görüntülerinde Kang Ji Hwan iki mağduru tarafından yatak odasına taşınıyor. Kang Ji Hwan uyurken mağdurlar banyo yapıyor ve iç çamaşırlarıyla evde geziniyorlar. Bu görüntüler Kang Ji Hwan’ın “sarhoş olup bayıldım ve ne olduğunu hatırlamıyorum” demesiyle uyuşuyor. Taciz yaşandığı iddia edilen yatak odasına gizli kamera yoktu. Ayrıca mağdurlar Kakaotalk’tan “Kang Ji Hwan’ın evindeyim”, “Üç katlı ev, en üst katında bir havuz var”, “Ev harika” gibi mesajlar atmışlar.

Kang Ji Hwan’ın uyandıktan sonra iki kadının yattığı odaya gidip onlara cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Ayrıca kadınların iç çamaşırında Kang Ji Hwan’ın DNA’sı bulundu. Netizenlerin çoğunluğu, gizli kamera görüntülerinde iki kadının iç çamaşırlarıyla evde gezinmesinden ötürü Kang Ji Hwan’ın masum olduğunu düşünüyor.

HABER: Kang Ji Hwan 2 yıl 6 ay hapis cezası ve 3 yıl şartlı tahliye aldı

KAYNAK: Kyunghyang News via Naver

1. [+729, -83] Vay be ㅋㅋㅋㅋㅋ gerçekten mi? Her şey gizli kameraya çekilmişken hem de? Umarım bu ik i s*rtük evlenir ve kocaları onları döven tipler olur.

2. [+170, -13] İyi bir insanı bu şekilde bir suçluya dönüştürmek adil mi?

3. [+100, -6] Peki gizli kamera görüntüleri??

4. [+88, -10] Masum olması gerekmez mi?

5. [+55, -3] Aklı başında olan bir kadın, bir erkeğin evinde iç çamaşırıyla gezinir mi? Burada yargıç hata yapmış. Ayrıca kadınlar sarhoş değildi, gizli kamera görüntülerinde Kang Ji Hwan’ın sarhoş ve baygın olduğu görülüyordu…

6. [+53, -6] Hyung…! Sana nefret yorumu yazdığım için özür dilerim ㅜㅜ gözlerim doldu ㅠㅠ Kadınlar iç çamaşırlarıyla yürüyorlardı evde.. sarhoşken etrafa taşınan kişi hyung’du.. mesajlarında onunla dalga geçiyor ama bir yandan tacize uğradıklarını iddia ediyorlar ㅠㅠ tüylerim diken diken oldu. Lütfen böyle yapmayın… ㅠㅠ bu herkesin abisine, babasına, kardeşine olabilir…

7. [+27, -1] Saçmalık ㅋㅋㅋ bu kadar kanıt var ama tek gereken kadınların tecavüze uğradığını iddia etmesi öyle mi? Delilik bu. Umarım yargıcın başına da gelir bu. Kang Ji Hwan masum.

8. [+17, -0] Gerçekten şaşırdım.. iki kadının gizli kamera görüntülerini gördükten sonra.. mantıksız..

9. [+16, -0] Kang Ji Hwan’ın mağdur olduğu çok açıktı..

10. [+17, -2] Fazla sert bir ceza~ gizli kamera görüntülerinde iç çamaşırlarıyla yürüyorlardı ㅋ herkes ne olduğunu anlayabilir.. bir erkek ne kadar sarhoş olursa olsun mantıklı bir kadın hiçbir şey yokmuş gibi iç çamaşırıyla etrafta gezinmez..

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+180] Kore gerçekten tecavüz etmiş pislik insanlara asla ceza vermezken nasıl hiçbir şey yapmayanları cezaevine gönderiyor… Kore’de akıl almaz şeyler oluyor

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[PANN] Seungri ve Yang Hyun Suk Burning Sun suçlamalarından aklandı, Seungri askeri mahkemede fuhuş ile yargılanıyor
Sonraki İçerik[THEQOO] Wanna One’ın MAMA 2020 töreninde bir performans için bir araya gelmesi planlanıyor
22 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
bılekpinkı

[+180] Kore gerçekten tecavüz etmiş pislik insanlara asla ceza vermezken nasıl hiçbir şey yapmayanları cezaevine gönderiyor… Kore’de akıl almaz şeyler oluyor

Kore ve Türkiye’nin tam anlamıyla kardeş ülke olduğunu anladım tencere kapak misali bulmuşlar birbirini

Minimoni

Türkiye ve Kore adaletinin ne kadar çok benzediğini bir kez daha anlamış oldum.

KINGEXO

Amerikanın arizona eyaletin de kaktüs kesmenin cezası 25 yıla kadar hapis…
Ama g.k ve türkiye de sarhoş olduğunu öne sürersen masumsundur şanslıysan ceza bile almazsın.

QueenSS

Türkiyede alkollü olunca ceza indirimi olduğunu nerden çıkardın? Aksine uyuşturucu madde kullanımından artı ceza yazılıyor.

KINGEXO

kadın cinayetlerinde iyi hal olarak geçiyor? ‘tecavüz ettiğimi hatırlamıyorum sarhoştum’ ‘eşimi isteyerek öldürmedim alkol almıştım’ kaç kişi bunu kullanarak iyi hal indiriminden yararlandı biliyor musun?
Ve ben uyuşturucu demedim alkol dedim.

Tuki

Yasalarda böyle bir şey yok.. eğer bir başkası zorla madde veya alkol kullandırmadıysa indirim olmaz. Ha yasalara ne kadar uyuluyor orası ayrı konu … çoğu dava zaman aşımından kapanıyor….

QueenSS

Uyuşturucu genel bir tabir sadece esrar afyon vb. otlardan ibaret değil. Beyni etkileyerek bilinç bulanıklığı, bağımlılık yapabilen her madde uyuşturucudur.
Dediğin şekilde bir olay hiç görmedim. Saçma sapan giyimden tavırdan iyi hal indirimleri uyguladıkları doğru ama sarhoş diye indirim yapılmıyor hatta 4 kata kadar cezanın arttırıldığını gördüm.

Kingkong - exo ot12

Aptal hayranları ve güçlü bağlantıları olduğu için serbest kalacak. Böyle bir p*çi serbest bırakıcaklar.

BulutuX

Dünyanın çivisi çıkmış be

Hahah

Kafam karıştı 🤔

betül

Olayları bilmiyorum ama suçsuzsa eğer mahkeme tekrar görülür umarım

Ceren

Yok artık yuh

恋してる

[+180] Kore gerçekten tecavüz etmiş pislik insanlara asla ceza vermezken nasıl hiçbir şey yapmayanları cezaevine gönderiyor… Kore’de akıl almaz şeyler oluyor

Yaşamayanlar tabii ki de şaşırıyor…

Juyeon

Yabancı yorum yşne döktürmüş

Somniadess

Bilmiyorum kandınlar da suçlu gibi.

Aaa

Yani ben bunun başından beri kadınların planı olduğunu düşünüyorum. Erkeksin ki kore gibi ,göstermesede, one night stan in çok olduğu bir ülkedesin evinde 2 kadın duş alıp iç çamaşırıyla dolanıyor. Burdan anlayabileceğin tek birşey var. O iş için gelmişler. o işi yapmaya başlarken kadınlar hayır istemiyorum demişsede bu baştan beri planlı bir haraket. Para alıp sıyrılıcaklardı ama adam para vermek yerine kabul etti. G*t gibi kaldılar kadınlar. Birde ortada şöyle bir gerçek var 2 kadın sarhoş bir adamı eve taşıyabilecek halde ama adam azcık ayılınca karşı çıkamamışlar. Hertürlü sarhoş veya değil dediğin gibi rıza yoksa suç vardır adamda kabul etmiş… Read more »

KINGEXO

bu yorumu okumamış olmayı dilerdim.

Aaa

Nesini okumamak isterdin. okuduğum ve gördüğüm şeylere göre yorum yaptım. Kaç tane böyle dava dosyasıyla karşılaşıyorum bilemezsin. Aldığı ceza çok yada adam suçsuzda demedim. Adam hatalı zaten ama bunun bir para tuzağı olduğu bariz. O glorm mu ne ordaki kızda lee byung hyun u para için tehtit ederken yakalandı. Ki o adam şerefsizin önde gideni hamile karısını aldattı. Ama bu tarz şeylere okadar sık rastlanıyorki. İnanamazsınız. Feministliği yanlış anlıyorsunuz sanırım. O böyle birşey değil.

Erin

bende hukuk öğrencisiyim ama böyle taraflı bir yorum yapmazdım sizin gibi dava dosyasını doğru dürüst okuyup taraflarını ifadelerini dinlemeden böyle bir yorum yapılmamalı bence feministlikle de alakası yok bunun

Last edited 7 ay önce by Erin
Aaa

Ya ben aslında bunu birinin yorumuna cevap olarak yazmıştım. Ama ne hikmetse yorum yok oldu ortadan. Benim yorumum sap gibi kaldı. Ordada net bir şekilde adam suçlu diyordu bende bak birde böyle olabilir demek için dedim. Böyle örnekler var diye anlatmak çalıştım kendi görüşlerimide katarak.
Feministliğe gelirsek bazı insanlar sırf feministim diyerek her konuda kadınları haklı bulmaya çalışıyor. Bir feminist olarak bunun bizim düşünce yapımıza ters olduğunu düşünüyorum. Bizim istediğimiz aslında doğuştan gelen haklarımızı kullanabilmek. En basit tabiriyle. Pozitif ayrımcılık yapılmamalı bence. O yüzden söyledim.

Kyuzi

Dayısı yoktur

Aswium

Kore ve Türkiye Adalet anlamında kardeş bir ülke