Benzer Yazılar

Kim Samuel babasının vefatının yasını tuttu

Kim Samuel babasının vefatının yasını tuttuKim Samuel babasının vefatının yasını tuttu

HABER: Kim Samuel, babasının katili yakalandı -> yas gözyaşları

KAYNAK: Sports Chosun via Naver

1. [+1,082, -58] Yastayken fotoğraf koymak = normal. Fotoğraf koyduğu için onu eleştirmek = anormal. Kendi babası vefat etti, tabi ki ondan daha çok canı acıyan yok. Nasıl yas tutma şeklini eleştirirsiniz? Kendi işinize bakın…

2. [+395, -9] Huzur içinde yatsın. Ben de o yaşlarda babamı kaybettim, nasıl hissettiğini anlayabiliyorum. Umarım bunu aşıp hazır olduğunda döner. Seni destekliyorum.

3. [+362, -8] Babasıyla son anlarında fotoğraf çekilmek istedi sadece. Şapka takmış, eli cebindeymiş, bu babasına karşı hissettiği sevgi ve saygıyı değiştirmez. Eminim doğal davranıyordur, babası hayatta olsaydı böyle davranırdı. Sırf yas tutan biri gibi görünmek için acısını abartan, rol yapanlardan daha iyidir.

4. [+172, -2] Güçlü ol, Samuel

5. [+94, -4] Huzur içinde yatsın

6. [+27, -3] Babanın tabutunun önünde fotoğraf çekilmek normal değil ama duygularını anlıyorum. Her anı hatırlamak için. İnsanlar hayattayken mutlu anları hatırlamak istiyor ama bazılarımız son anları da hatırlamak istiyor. Sosyal medyaya bunları yüklemek artık bu nesilde normal karşılanıyor.

7. [+22, -1] Güçlü ol.. biliyorum şu anda çok zorlanıyorsun.. huzur içinde yatsın. Umarım şirketinle davan da güzel sonuçlanır. Seni yakında görmeyi umuyorum.

8. [+22, -3] Böyle şeyler kültür farklılığından doğar sadece..;;Babasıyla son anlarını fotoğraflamış. Babasına en çok ihtiyaç duyduğu yaşta onu kaybetmesi çok üzücü.

KAYNAK: Naver

1. [+442, -93] Nasıl böyle bir durumda fotoğraf çekecek kadar aklı başında olabilir?

2. [+204, -30] Duyguları ve ilişkileri bizim gördüğümüzden daha önemli. Babasının doğumgünü ve birlikte fotoğraflarını koymak istedi.. daha üzücü bir şey olabilir mi?? Ne kadar istersen iste babanı kucaklayamayacak olmak.. şapka takmış, eli cebindeymiş, bunları eleştirmeyi kesin ve yas tuttuğunu görün.

3. [+216, -59] Babası cinayete kurban gitmiş ve böyle fotoğraf çekiliyor ha? ㅋㅋ Yok artık

4. [+145, -51] Tuhaf. Bana poz veriyor gibi gelmedi, acısını yaşıyor işte;;

5. [+37, -14] Eli cebinde?

6. [+27, -10] Yok artık, gerçekten böyle fotoğraf mı çekildi?? Annesi mi çekti bunu??? Normal değil..

7. [+18, -5] Kendi ebeveyninin tabutunun yanında nasıl fotoğraf çekilebilirsin, nasıl turistik yere gelmiş gibi poz verebilirsin anlamıyorum.. eli cebinde, bacağının duruşu..

8. [+9, -3] Yeni arabasını gösteriyor gibi poz vermiş~

Kim Samuel babasının vefatının yasını tuttu

KAYNAK: Naver

1. [+1,382, -283] Vay be… babası cinayete kurban gitti ama eli cebinde poz vermiş, hashtagli fotoğrafları Instagram’a koyuyor.. yok artık

2. [+778, -29] Meksika ya da diğer yabancı ülkelerde bu normalmiş diye biliyorum. Aileler tabutun yanında fotoğraf çekiliyorlar, son anlarını hatırlamak için. Bizim ülkemizin kültüründe normal değil ama sırf Kore kültürünü standart olarak gördüğünüz için “mantıklı değil” ya da “anlamıyorum” demek saygısızca. Her kültür kendi standartlarına sahip

3. [+759, -120] Ama… tabutun yanında böyle poz vermesi sadece beni mi rahatsız etti..? Yeni bir nesiliz biliyorum ama böyle fotoğraflar.. yanlış geliyor bana..

4. [+438, -100] …ㅋㅋㅋㅋㅋ Babası vefat etti ama… sosyal medyaya fotoğraf koyuyor

5. [+341, -71] Bu fotoğraflar sadece beni mi rahatsız etti?

6. [+115, -12] Samuel, güçlü ol

7. [+100, -3] Bu fotoğraflar cenazeden sonra çekildi. Siyah bir takım elbiseyle yapması gereken her şeyi yaptı. Bu fotoğraf babası gömülmeden önce çekildi. İki hafta önce babası cinayete kurban gitti, gerçekten şu anda nefret yorumu yazmak mı ıstiyorsunuz?

8. [+63, -8] Eminim babasıyla son anlarını hatırlamak için çekmiştir bunları

9. [+47, -7] Ne kültür farkı? Ortaokuldan önce Kore’ye geldi, Koreli resmen. Çok küçük yaşta Kore’ye geldi ve ilkokul, ortaokul, liseyi hep Kore’de okudu. Han Hyun Min’den farkı yok.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+46] “Meksika ya da diğer yabancı ülkelerde bu normalmiş diye biliyorum. Aileler tabutun yanında fotoğraf çekiliyorlar, son anlarını hatırlamak için. Bizim ülkemizin kültüründe normal değil ama sırf Kore kültürünü standart olarak gördüğünüz için “mantıklı değil” ya da “anlamıyorum” demek saygısızca. Her kültür kendi standartlarına sahip”

TEŞEKKÜRLER NETİZEN! Meksika ve Orta Amerika’da yüzyıllar boyunca vefat etmiş atalarımızla kutlama yaparız! Bizim için mezar bakımı Korelilerden çok farklı. Bu genç adama ve babasının vefatının yasını tutma şekline nefret yazmaları bence çok iğrenç. Siz ilişkilerine tanık oldunuz mu? Belki o taktığı şapkanın özel bir anlamı var, belki küçükken babasıyla eli cebinde poz veriyordu. Sosyal medyaya koyması hakkında, belki de ailesi/hayranları/arkadaşlarıyla bu kişisel anını paylaşmak istedi, belki böyle bir zamanda hayranların desteğini istedi. Biz insanlar olarak sosyal yaratıklarız, acı çektiğimizde sevdiğimiz insanlara yaklaşırız. Ailesi ve aralarındaki ilişki hakkında bilmediğimiz çok şey var ama siz aptallar bir fotoğraftan bir sürü şey çıkarıyorsunuz. Defolun ve onu rahat bırakın!

 

Kaynak: Netizenbuzz

31 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Miyallll

Bugün annesi babasıni kaybedip ertesi gün yaşam mücadesi için işine giden insanlar var ama içindeki derin acı bam başka bişeyy o bi idol ve şunu biliyorki çobuk toparlanmak zorunda neden bir foto yu bu kadar sorun yaptınızz

balrimnyk

huzur içinde uyu

SURMEW-BTS

içinde ne fırtınalar koptuğunu kim bilir ki, babası vefat eden o ve çok sevdiği bi yakınını, 1. derece akrabasını kaybetmeyenler çocuğu anlayamaz. ayrıca ben de kültürel farklılıklar olduğunu düşünüyorum ve günümüzde bu tarz büyük acılar yaşayanlardan daha çok kişi sosyal medyada bu durumu paylaşır oldu, belkide yanında ona samimi gelen kimse yoktur ve acısını paylaşmak istiyordur, gelen teselli mesajlarını okuyup güç bulacaktır bilemeyiz …

sel

çocuk 2002li bu yaşta babasını kaybetmek onun için zor olmuştur ne yaparsa yapsın 30 yaşına gelmiş insanların bilgisayar başında ona atıp tutması ne kadar ezikçe

stfu

30 yaşında biri zannettim

renjun

saygılı olup rahat bırakın çocuğu kimse ne hissettiğini anlayamaz herkesin hikayesi farklıdır

Mel

ÇOCUK O DAHA kültür farklılığını onu bunu geçiyorum mezarın başında dans da etse belli ki çocuğun bünyesi kaldıramadı deyip geçmek çok mu zor ya 17 yaşında bebek daha o, bilmediğin acı hakkında atıp tutmak amma kolay

SUNMİ

Latin Amerikada ölüler günü diye bir gün var (Meksika) ve bu kutlanan bir şey fakat kendisi Koreli kültür farklılığını iddia etmek gereksiz. Kendi iradesiyle koymuş ya da koymamış herkesin doğrusu kendine kimse karışmasın rahatsız hisseden bakmasın basit.

SURMEW-BTS

aynen benimde aklımdan ölüler günü geçti. değişik bir ölülerini anma günleri var. dünyada pek çok farklı kültür ve anlayış var ölüme karşı.

B.A.B.Y

Belçika’da yaşıyorum ve Latin Amerika’da ki gibi burada da ölüler günü var. O gün okullar falan da tatil oluyor ve insanlar o gün kutlama yapıyor. Bizim için çok değişik ama bunu yargılayacak da değiliz.

GirlsLikeSunset

😕

Raven

neden fotoğraf çekip poz verip instagrama yüklemiş ki? Tanrı korusun benim başıma böyle bir şey gelse 1 ay kendime gelemem ama instagrama ayıracak vakti var ha?

balrimnyk

netizenlerin bazı yorumlarını okumadın galiba kültür farklılığı var. ben de annemi kaybettim acısını anlayabiliyorum o an insan ne hissettiğini veya ne yaptığını anlamıyor. onlara göre normal bir şey olabilir ve yapmak istemiştir kimseyi ilgilendirmiyor

Raven

başın sağ olsun. fotoğraf çekmesini anlarım ama kimseyi ilgilendirmiyorsa neden bunları yüklüyor?

LoL

senin yorumların hep saçma oluyor. kültür farklılığı denmiş yorumda okusana!

Raven

tamam bende o kültür yokki böyle yorum yapmışım ayrıca hep saçma ne alaka 1-2 itzy gönderisinden görüp mü geldin .d

*-*

Tanrimi yaratti seni Müsliman degilmisin sen

Miniie

Koyduğu fotoğraflarda babasının doğum günün kutladı ayrıca birlikte çocukluk fotoğraflarını da koydu.

WangWang

Herkesin acısını yaşayış şekli farklı. Sen bir ay kendine gelemezsin, bir başkası bir iki gün sonra normal yaşantısına döner. Belki kendisini içine kapatmak yerine acısını böyle yaşamayı seçiyordur. Sessiz ve yalnız kaldıkça daha kötü oluyordur belki. Üstelik babasıyla olan ilişkisini bilmiyoruz bile. Instagrama girmesi fotoğraf yüklemesi saygısını da sevgisini de ölçmez. Bırakın da insanlar nasıl davranmak istiyorsa öyle davransın.

balrimnyk

kesinlikle insan acısını biriyle yaşayınca iyi hissediyor tek başına kalınca sadece onu düşünüyor ve daha çok ağlamasına neden oluyor ki istediğini yapar laf söylemek bize düşmez

WangWang

Yukarıda yorumunu gördüm başın sağ olsun ,mekanı cennet olsun inşallah. Umarım iyisindir ve güçlüsündür.

balrimnyk

yani evet neredeyse üç yıl oldu düzeliyorum yavaş yavaş 🙂

Yyyb

Niye bu kadar kötü niyetlisiniz ya… Ailenden biri ölünce eve kapanıp eline telefon bile almadığını düşünmen de bir garip. Son yorumdaki gibi insanların böyle durumlarda desteğe ihtiyacı var.

Lucia

Kültür farklılığı olabilir ama Korede hoş karşılanmayacağını düşünmeliydi kore sonuçta

Yyyb

Aynen babası vefat etmiş ama oturup ay acaba bu fotoğrafı atarsam aptal netizenler ne düşünür demesi gerekiyordu.. Cidden hiç empati kurmadan yorum yapıyorsunuz…

Lucia

Allahını gerizekalısı bu çocuk Kore’de de tanınmıyor demi adı sanı bilinmiyor ki linçleniyor demi empati kurabiliyorum bak cümlemim başında ne yazmışım kültür farklılığı olabilir dur hatta büyük yazayım KÜLTÜR FARKLILIĞI OLABİLİR ama Korede hoş karşılanmayacağını düşünmeliydi bilmeliydi dedim

Yyyb

Cevap vermeye bile değmezsin, düzgün konuş.

Hyde

Bunu yapan bir Türk olsa ne kadar söversiniz caps konusu olur alay konusu olur ama koreli olunca hıağğğğ stay strong 😢😢 diyorsunuz değişiksiniz genel olarak böyle gerçi Türk bir ünlü olsa deli gibi eleştireceğiniz hareketleri koreli olunca ağlıyorsunuz

Baby

Babası yabancı ve melez bir ünlüyse yine aynı tepki verilirdi ama harbi Türk ise zaten linçlenirdi Türk kültüründe ölen kişinin arkasından bu tarz şeyler terbiyesizlik olarak görülür hatta eskiden komşular yas tutuyor komşumuz diye televizyonu bile açıp bir şeyler izlemezmiş ama babası yabancı bir insan kültürünü daha çok anneden değilde babadan alır en çok hangi yörenin ya da hangi kişinin memleketinin tadına göre pişer yemekler babanın ee böyleyken babasının kültürünü benimsemiş olmasından sizene babası eminim böyle anıldığından oldukça mutludur oğlunun onu kendi kulturlerine uygun cenazesini yapmasından da burda ırklık değil insan olarak bakilcak bir şey var

Birferda

Televizyonu birak ben cocukken bi alt komsumuz vefat etmisti (Allah rahmet eylesin) annem cenaze varken duman tutmez diye yas oldugundan sobayi bile yakmamisti bi kac gun. Bi kac komsuda aynisi yapmisti. Bu anlattigim bile kendi ulkemden birine bile garip gelebilir. Bu cocugunkide kendi kulturune ait yas tutma. Allah sabir versin.

Selin

Bizdeki Hamdi Alkan olayı gibi bi saçmalıktan bahsetmiyorsundur umarım çünkü bu çocuk hem farklı bi kültüre sahip ( hem de melez bı de sadece Koreli de degil) hem de daha 16 yasinda. 50 yaşındaki bizim kültürümüzde bi insan yapsa tabi ki de eleştiririz ama mesela 15 yaşında bi oyuncumuz yapsa tolere edilebilir. Taa Koreli bi insanın böyle bi şey yapmasının çok da yargılanabilir olduğunu düşünmüyorum

Yeni Yazılar