Benzer Yazılar

Mağdurun A Pink Chorong ile yaptığı telefon görüşmesi yayınlandı, Play M görüşmenin editlenmiş olduğunu söyledi

Mağdurun A Pink Chorong ile yaptığı telefon görüşmesi yayınlandı, Play M görüşmenin editlenmiş olduğunu söylediChorong’un reşit değilken içki içtiği fotoğrafları internette yayınlandı ve eski bir sınıf arkadaşı onu zorbalıkla suçladı. Chorong’un şirketi Play M Entertainment bunu reddetti. Chorong reşit değilken içki içtiği için özür diledi, ancak Instagram üzerinden zorbalık iddialarını reddetti.

7 Nisan’da, mağdur olduğunu iddia eden kişi Chorong ile kayıt ettiği bir telefon görüşmesi yaptığını açıkladı. Aşağıda, görüşmenin kronolojik olarak düzenlenmiş hali yer alıyor.

Chorong: Sana sebepsiz yere bir şeyler yapmadım.

Eski sınıf arkadaşı “A”: Sebepli veya sebepsiz, bu ayan beyan yanlıştı. Sana yanlış bir şey mi yaptım? Senin tarafından dövüldükten sonra polise gittim. Ama sonra arkadaşım, o sırada sarhoş olduğun için olanları unutmamı söyledi.

Chorong: O zamanlar bu konuyla ilgili konuşulması gerekiyordu. Bana özel mesaj aracılığıyla söylediğin gibi bir yanlış anlaşılma oldu. Her neyse, o zamanlar bu konuyu seninle konuşmalıydım, ama durum yüzünden biraz kızmıştım.

A: Hayır ama neden? Bana söyle. Sebep neydi? Bana neden kızdın?

Chorong: Özel mesajlarda söylediğin gibi, o zamanlar birine aşıktım.

A: Oh, evet. Ama aşık olduğun kişi benimle çıktı. Belki bundan dolayı üzgündün, ama yine de anlamıyorum. Hatırladığım kadarıyla arkadaşlarından biri geldi ve “Chorong seni dövmesi gerektiğini söyledi” dedi. O gün seni görmeye geldiğimde yüzüme tokat attın, bacaklarıma tekme attın. Ben ve yanımda oturan sınıf arkadaşım yaralı bacaklarımı hala hatırlıyoruz. Dürüst ol, benim yerimde sen olsaydın, bu tür travmatik anılara öylece ‘boşver’ mi derdin?

Chorong: Hayır, unutmazdım.

A: Dürüst olmak gerekirse, bundan bahsederken hala titriyorum. Gelecekte kızın olsa ve benimle aynı şeyi yaşasa yine böyle mi tepki verirsin?

Chorong: Hayır.

A: Açıkçası ben o zamanlar çok zayıftım. Minyon ve kırılgandım. Ama bu bende travmaya yol açtı ve üniversiteye gittikten sonra bile acı çektim. İnsanlardan kaçındım, bana bakan bir grup kızın aslında benden nefret ettiğini düşündüm. Ama sen bilmiyordun… ne kadar acı çektiğimi bilmiyordun. Televizyonda A Pink’i görmezden gelmeye çalıştım, başka yerlere baktım. Artık yaşım büyüdü ve düşüncelerim değişti. Ben mağdurum. Neden böyle yaşamak zorundayım?

Chorong: Gerçekten özür dilerim. O zamanlar böyle bir şey yapmamalıydım. Yanlış anlaşılma olsun ya da olmasın, bunu seninle konuşmalıydım… ama o zamanlar gerçekten çok üzgündüm diye düşünüyorum.

A: Her şey oldu bitti diyelim. Ama sonra, bir idol olarak çıkış yapıp televizyonda görünmeye devam edeceksen benden özür dilemeliydin? Değil mi? Ben hala acıyla yaşadığım için?

Chorong: Dürüst olmak gerekirse, seçmelerden çıkışa kadar her şey çok hızlı gelişti. Yani haklısın, her şeyle ilgilenecek kadar dikkatli değildim.

A Pink şirketi Play M’in açıklaması:

“Telefon görüşmesi transkriptiyle ilgili açıklamamızı size bildiriyoruz. ‘A’, telefon görüşmesinin yalnızca bir kısmını açıkladı ve görüşmeyi kötü niyetle çarpıttı.

İlk telefon görüşmesi sırasında ‘A’ Chorong’u tehdit etti ve olayla ilgisi olmayan, yalan yanlış şeyler anlatmak gibi beklenmedik davranışlar sergiledi. İlk olarak, Chorong ayrıntıları sormadan özür diledi. Nedeni ne olursa olsun özür diledi çünkü geçmişte yakınlardı vardı ve aralarında bir çeşit çatışma olduğu doğruydu. Ancak, zorbalık yaptığını kabul etmedi. ‘A’ buluşmak istedi, bu yüzden bir buluşma ayarlamaya bile çalıştılar. Önceden açıkladığımız gibi ‘A’ bir aydan uzun süredir Chorong’u tehdit ediyor, ‘A’ Chorong’un geçmiş fotoğraflarını ve telefon görüşmesinin sadece bir kısmını yayınlayarak konuyla hiçbir ilgisi olmayan hikayeler anlatıyor.

Birinci ve ikinci telefon görüşmesinin kayıtları da elimizde var ve bunları delil olarak polise sunduk. Gerçeği yasal prosedürlere uygun olarak ortaya çıkarmak istedik, ancak ‘A’ sürekli kötü niyetli gönderiler attığı için, gerekirse kayıtları yayınlayacağız.”

HABER: Park Chorong ‘zorbalık’ tartışması, telefon görüşmesi kayıtları yayınlandı “Gerçekten özür dilerim”

KAYNAK: Kukmin Ilbo via Naver

1. [+1,648, -41] Demek telefon görüşmesi gerçek bir özür değildi ㅎㅎㅎ hala anlamamış gibi görünüyor

2. [+1,159, -34] Vay be, ama Park Chorong’un çok nazik bir imajı vardı, iljin olduğuna inanamıyorum.

3. [+381, -18] Reşit olmayan birinin sigara ve alkol kullanması.. ortalama bir öğrenci değildi, orası kesin.

4. [+247, -6] Ortaokul/liseden mezun olmuş herkes, lise 1’deki bir kızın diğer erkek öğrencilerle birlikte barda takılmasının yalnızca ‘çok eğlenen’ biri olduğu anlamına gelmediğini bilir… Sadece sigara içseydi tamam ama lise 1 öğrencisinin hem sigara hem alkol kullanması? ㅋㅋ çok klas bir imaja sahip olmasına şaşırdım…

5. [+185, -6] Park Chorong’un reşit değilken alkol kullanmadı ya da zorbalık yapması kariyerini bitirecek mi bitirmeyecek mi, kariyeri bu kadar ilerlemişken bunun ne önemi var ki? Onu etkileyecek tek şey muhtemelen bir avukat ya da doktorla evlenemeyeceği.. A Pink kariyerinin doruğundayken zaten kazanacağı tüm parayı kazandı ve A Pink şu anda düşüşte, onları umursayan var mı.. Bu skandal A Pink kariyerinin zirvesindeyken yaşanmalıydı, ünlü haberleri kısmında yorumlar açıkken.. Chorong zaten kazanabileceği tüm parayı kazandı, artık pek umursadığını sanmıyorum. Bu skandallar sadece kariyeri yükselişte olanları etkiliyor. A Pink zaten dibe çökmüş durumda, hiçbir etkisi olmayacak.. ㅠ

6. [+103, -1] Son zamanlarda trend zorbaların kurbanlarına dava açması mı? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+93, -0] Zorbalığı bir kenara bırakalım, reşit değilken barlarda gezmesi iljin olduğuna kanıt değil mi? Bu kadar zamandır masum bir imaj ve konsept ile para kazandı, hayranlarına büyük bir s*kt*r çekmiş gibi oldu.

8. [+85, -4] Ses kaydının başından beri bir zorba olduğunu itiraf ediyor gibi..? Ses kaydının ‘önemli’ yerleri kesilmemişken kaydın kötü niyetle düzenlendiğini iddia edemezsiniz. Chorong’un ona vurup vurmadığıyla ilgili kavga ediyorlar, Chorong vurduğunu çoktan itiraf etti, cevabınız burada. Bunun hakkında yapılacak başka medya oyunu var mı?

9. [+46, -2] Özür dlemek bu kadar zor mu??.. ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

10. [+22, -0] Tek yapması gereken konuşmada özür dilemekti, niye dava açarak olayı büyütüyor? Zorba olmasıyla zarar görecek bir reklamı falan mı var?

11. [+20, -0] Gerçekten mağdur görüşmeleri kaydetmesin diye facetime ile mi arıyor? ㅋㅋㅋ Bu şeytanca

12. [+19, -4] Hayranların onu koruma şekline bakıyorum da, mağdurun orijinal kayıt dosyasını internette yayınlaması gerektiğini düşünüyorum. Siz hayranlar unninizin gerçek yüzünü görmelisiniz ki onu korumayı bırakın

13. [+9, -0] Ne kadar utanmaz… suçunu kabul etti ama şimdi hayır yapmadım diye yalan söylüyor. Park Chorong özür dileyip sonsuza dek televizyondan uzak durmalı.

KAYNAK: Insight via Instagram

1. [+238] Görüşme kayıtlarının hepsini yayınlayın, niye sadece bir kısmını yayınlıyorsunuz? Hepsini yayınlayın.

2. [+233] Orijinal ses kaydının tamamı yayınlanırsa daha adil olacak

3. [+101] Mağdur, kaydın kendisinden çok daha güvenilir olan bir stenografın kopyasını yükledi. Yasalara göre stenografın manipüle edilmesinin hiçbir yolu yok. Stenograflar yasaya göre yeminlidir ve hapis cezasına çarptırılabilir, bu gibi belgelerde manipülasyon yapıldığı ortaya çıkarsa lisansları ellerinden alınabilir. Bir stenograf tarafından onaylanan hiçbir belge hiçbir şekilde editlenemez.

4. [+91] İçki içme + zorbalık.. öğk iğrenç!!

5. [+54] A Pink’ de mi elveda…?

6. [+42] Görüşme kayıtlarının tamamını açıklayın… ve bırakın yanlış hareketler yapan kişi cezalandırılsın

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+68] Bu olay bayağı karman çorman oluyor

 

Kaynak: Netizenbuzz

guest
86 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

1. [+238] Görüşme kayıtlarının hepsini yayınlayın, niye sadece bir kısmını yayınlıyorsunuz? Hepsini yayınlayın.

178fc8a2c1b4fe930922531f14c2c8ea.jpg
YUP

Şey mi dostum yine kaoslar yine biz KLMGŞKLDFHKJ

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Sitenin bitki örtüsü;

b7e6bf79f2c08884057802b7355d3628.jpg
Melboomer (I.K.)

Şu fotoğrafı 10 defa gördüm, bir 10 defa daha görsem yine de gülerim shahhshajahsjsjwk

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Mübarek foto 🥳

heartheart (I. K.)

yeter artık yorumlarına gülmekten BIKTIM

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Yetmez🥰

b6841322db46c06945855238ae052917.jpg
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Editlenme denince aklıma Kanye-Taylor olayı geldi. Hâlâ daha nötrüm ben. Olayların net bir şekilde açıklığa kavuşmasını istiyorum ama çoğu zorbalık olayı neticeye kavuşmadı.

Somnia

Kesinlikle. Taylor bu olay yüzünden haksız yere 3 sene neler yaşadı. Kariyerini bitirmeye çalıştılar, 8 ay boyunca tek bir sosyal medya paylaşımı ya da fotoğraf paylaşmadı; öldü mü kaldı mı bilmiyorduk. Hala ayda yılda bir paylaşım yapıyor, hayatta olduğunu görüyoruz. Eskiden hayat dolu olan kız hala huzurlu ancak çok fazla acı çekti. Assssla ama asla bu ses kaydına inanmıyorum. Mahkemede gerçek ses kaydını getirip öyle ikna etmeye çalışsınlar. Ayrıca yasal değilken sigara-alkol kullanmak (ki Türkiye’nin %80’i bu gruba dahil) kişinin kendi meselesidir. Zorbalık ile alkolün bir ilgisi alakası olabilir mi? Su yerine içki içen, her fırsatta dumanlı fotoğraf atan bir… Read more »

Lover

Ben olsam asla demezdim. Çoğu idol imajını gösteriyor bize soojin mesela. Herkes utangaç sessiz diyordu oysa ki birkaç programda belli oluyordu gayette patlıyor birkaç hareketi ve normal de değil yani asla asla demeyelim bence.

Somnia

Asla ama asla editlendiği iddia edilen ses kaydına inanmam. Kim olursa olsun inanmam. Çıkıp resmi olarak gerçeğini yayınlasınlar ve bu dediği ortaya çıksın, o zaman inanırım. Mahkemede gerçek ses kaydı gelirse inanırım, neden sahte olduğu söylenen bir belgeye inanayım?

not: Apink ile yakından uzaktan hiçbir alakam yoktur. Chorong’un adını ilk kez bu haberle duydum, gerçek zorbalar cezalarını alsınlar ancak bu editlenmiş, sahte bir ses kaydı ile değil kapı gibi gerçek ses kaydı ile olsun.

Lover

Yorumu ben yaptım sandım bi an

Lover

Oha bilmiyordum hiç sitede bu kullanıcı adının olduğunu

Lover

Profil fotoğrafı kullanmadığımız için de baya kafa karıştırıcı:D

Mirajane

Benim okuduğum okulda lisede yani alkol ve sigara tüketen insanlar vardı. Reşit degillerdi yaptıkları yanlış olabilir ama hiç biri zorba değildi,kötü kalpli değildi.

DNAME

Kore ile Türkiye bu açıdan farklı. Kore’de alkol için bir şey diyemeyeceğim ama sigara gerçekten yaygın değil ve kişi reşit değilken sigars içiyorsa bu bir şeylerin göstergesi olabilir, herkes için böyle demiyorum ama çoğunlukla öyle. Ayrıca zorbalık Kore’de olduğu kadar yaygın ve baskın da değil Türkiye’de. O yüzden birebir kıyaslama bu konuda doğru olmaz diye düşünüyorum

Mirajane

Söylediklerinde haklısın kültür farklılıklarımız var Koreliler ile. Neden böyle tepki verdiklerini anlayabiliyorum.

Boş yapmayın

Yalnız bunlar içkiyi evde içmemiş, illegal bara gitmişler yaşları küçük diye. Ee adam bar’a almışsa bunlar tanıdıktır iljinlerdir diye kafa yürütüyorlar. Somi’nin evde bira içtiğini gördükleri zamanki tepkileri de biliyoruz. Değişik durumlar.

Mirajane

Bara gittiklerini bilmiyordum.Evde içmek kötü bir sey değil bence ama reşit olmadan bara gitmek kötü.

Ben 10.sıniftayken sınıf arkdaşım barlar sokağında çalışırdı şaşıramıyorum hic bir şeye bskshs

Buseççç

Ama neyicede farklı ülkelerden bahsediyoruz değil mi? Korede düzgün bir insan olup reşit olmadan sigara ve alkol kullanan yok.

YUP

Şaşırmak ve yeni kaosları heyecanla beklemek…

f8124fcc81458275c9796689049a10bb.jpg
jeyan #İstanbulSözleşmesiYaşatır

CHHXSHGSGUJHTSDHHFSAWS GUMLEDİM

Last edited 13 gün önce by jeyan #İstanbulSözleşmesiYaşatır
ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Tüm ses kaydı yayınlasın. Diğer zorbalık haberlerinden biraz farklı geliyor bana. O yüzden sonuca bakacağım. Neden farklı derseniz burada Chorong okulunda sınıfında birine uzun süreli bir zorbalık yapmamış. Kızla samimilermiş fakat sonra olaylar karışmış. Büyük ihtimalle o içki fotoğraflarında o kızda vardı. Bilmiyorum ya içime sinmeyen bir şey var. Bu arada Apink hayranı falan değilim. Fakat Chorong için kimse okulunda da kötü bir şey paylaşmıyor. Acaba ergen iken böyle erkek uğruna kavga falan mı oldu. Yukarıdaki konuşmalarda da Chorong kıza karşı kötü bir tepki bile vermemiş ki bu konuşmaya şirket edit falan diyor. Kim ne yaptıysa cezasını çeker inş.

Diğerlerinden farklı evet çünkü bunda fiziksel şiddet var ve bunu destekleyen mesajlar var. Yani diğerlerinde en azından bunlar yoktu…

violet #hylt

A Pink mi düşüşte?? Dumhdurum aylarca Kore listelerinden inmedi be… ayrıca bu kadar eski jenerasyondan bir grubun hala geri dönüş yapıp listelere şarkısını sokması da muazzam. luv döneminden beri sevdiğim bir grup şahsen. Bu kısma takılmadan edemedim bir an ama bu habere de ayrı üzüldüm. Büyük bir inatlaşma var iki tarafta da. Zamanla çözülür ve kanıtlar da gittikçe artar diye düşünüyorum, o zaman geldiğinde ona göre daha net konuşabiliriz umarım

Somnia

Gerçekten dkshjfds Her sene 1 şarkı yayınlayıp listeyi dağıtıp geri gidiyorlar :d düşüş bu değil.

Z z

İyi de Apink her zaman güçlü rakipler yokken dönüş yaptığı için netizenler onlara ‘boş ev’ gibi ne bişiler diyordu. Ayrıca Apink ne zaman çok popüler oldu?🙄🙄😆😆

Esra

Yaşın yetmiyor sanırım Apink ‘in popüler olduğu zamana.

likanda

boş yapma ya apink luv ile kaç birincilik aldı

violet #hylt

Dumhdurum çıktığında listelerde uzun süredir yerini koruyan ve listelerden düşmek bilmeyen BTS, Red Velvet, adını anmak istemesem bile Korelilerin ölüp bittiği zico vardı. Aynı zamanda Itzy de listelerde bayağı üst sıralarda bir geri dönüş yapmıştı yeni jenerasyondan. Ve G-IDLE ile de aynı ay içerisinde geri dönüş yaptı APink. Hatta Kore’de çok sevilen dizilerin ostları falan da listelerdeydi. Nasıl boş evmiş bu böyle ya☺️☺️ Yaşın Apink’in jenerasyonuna yetmiyor belli ki. Netizenbuzz’da yazılan iki üç yorumdan öteye geçmeyen grup bilgilerimizi kendimize saklayalım lütfen✌🏽

Cl’in mikrofonu

Öyle olmaz reis füze at

Esra

2 arkadaş aynı erkek için kavga etmişler olay bu .Chorong da bunun için özür diliyor zaten. Zorbalık yok zaten Kim ‘in niyeti de Chorong’un imajını bozmaktı ve bozdu sanırım kimse için gerisi önemli değil artık …
Ayrıca bu ikisi ile arkadaş olan 3. kişi pannda açıklama yaptı ve Kim’in doğru söylemediğini söyledi.

Esra

Ve umarım daha da pisleşecek Kim ‘ e karşı Play M şu telefon görüşmelerinin hepsini bir an önce yayınlar.

Esra

Ben gönderiyi korecen çevirip yazmıştım ama altyazı gelince aslında kavga edenin diğer arkadaş olduğu ve erkek kavgasi olamadığı ortaya çıktı.

JKW

Olası diyaloğu okudum ama sizce bu zorbalık mı ? Yaptığı burdan anladığım kadarıyla yanlış ama birini dövmüş gibi görünüyor, yani buna zorbalık der miydim bilemiyorum. Zorbalık daha uzun süreli aynı kişiyi hedef alarak belki günlerce belli aylarca belki yıllarca taciz etmek değil midir ? Bunu pek zorbalık olarak adlanlandıramıyorum , daha çok kavgaya karışmış ama tek taraflı hatalı olduğu…Biraz daha olayın netleşmesini beklemekte fayda var

Last edited 13 gün önce by JKW
winternim

oh shit here we go again

Eyenur

Hangi taraf doğruyu söylüyor bilmiyorum ama hiçbir idol sütten çıkmış ak kaşık değil…

Mirajane

] Görüşme kayıtlarının tamamını açıklayın… ve bırakın yanlış hareketler yapan kişi cezalandırılsın

Bütün ses kayıtlarını yayınlasınlar ki konu hakkında herkesin tam olarak bilgisi olsun. Bu konuşmaları okuyunca Chorong zorbalık yapmış gibi duruyor.

Mirajane

Belkide tüm ses kayıtları- konuşmalar açıklanınca Chorongun zorba olamadığı belli olacak.Ben nötr kalıp beklemedeyim.

uykucu

her geçen gün daha da karmaşık hale gelen zorbalık haberlerine anlık böyleyim:

71d9d2a2af787b3f95fc5a6d5d277995.jpg
Hadwyn

Şirketin açıklaması olan,
“Telefon görüşmesi transkriptiyle ilgili açıklamamızı size bildiriyoruz. ‘A’, telefon görüşmesinin yalnızca bir kısmını açıkladı ve görüşmeyi kötü niyetle çarpıttı.”
Pann da bu yayınlandı.Yayinladiği transkriptin de çarpitilamayacagi söyleniyor.Kendine ait olan stenograf belgesi olduğu için.
https://pann-choa.blogspot.com/2021/04/enter-talk-victims-certification.html

Hadwyn

Stenografin ne olduğunu bilmiyordum biraz baktim meclis oturumlarında, mahkeme duruşmalarında falan kullanıyormuş.Çarpitilmasinin mağdura birşey sunmaz çünkü bu metni mahkemeye iletecekmiş.Çarpitildigi tespit edilebilir.Sanatciya karalama yapmaktan belgeleri çarpıtmayan cezalandırılacak.

Screenshot_20210407-210112_Chrome.jpg
YUP

reis hoşgeldin reis

Hadwyn

.

20210407_211351.jpg
YUP

.

images.jpg
Hadwyn

.

20048fbc620x345.jpg
YUP

Doğru konuştuğun an linç yiyorsun skkfosıkl

Kpop

Lise de sigara içen ve alkol kullanan birine direk zorbadır bu demeleri çok yanlış ve tamamen önyargı. Ayrıca Korelilerin bir içki kültürü var , TV de reklamlarında içki serbest ,içki reklamları dönüyor ,dizilerde rahat rahat içiyor ,ayrıca evlerinde dolaplarında içki oluyor ,çocukların ulaşabileceği buzdolaplarında içki oluyor, zaten çevrelerindeki yetişkinler habire içki içen reşit olmayan gençlerin buna özenip ki içmesi çok doğal ,bu onu zorba ya da kötü biri yapmaz. Bu olay zorbalık değilde iki arkadaşın kavgası gibi duruyor . Zorbalık olsaydı başkaları da çıkar bana bunu bunu yaptı derdi bence. Diğer zorbalık ihbarların da hep başka mağdurlar da çıkmıştı.

brtJ

Reşit değilken içki içmiş olması kimseyi ilgilendirmez, burada asıl konu zorbalık.

Exonun enayisi

Orijinal kaydi yukle gec ne bekliyosun ki acikcasi hala notrum cunku kayitlarla oynandiysa 2021 teknolojisindeyiz baya oynanabiliyo yillar once bile degistiriliyodu o yuzden kesinligi var diyemeyiz tum kayidi yuklesin boyle parca parca atmanin ne anlami var sanalda veya dizide degiliz irl burasi

Exonun enayisi

Boyle magdur hakli duruyor ama bilemeyiz her an cadi avi cikabilir cogu iftira ve cadi avi cikiyo genelde

Mogami

Bu zorbalık olayı bence kore de fazlasıyla var kendini biraz güçlü sanan güçsüzü eziyor . Neden sadece idoller bu durumdan yara almalı bence topyekun herkes ayaklanmali şirketler de idollerine resmen zorbalık yapıydılar çaylak zamanlarında özellikle o yüzden bence bu zorbalık şeyi herkesin geçerli olsun madurlar en bastan madur olmasın sesleri çıksın ve onca sene travma ile yasamasinlar

Jey

Bilmiyorum ya. Chorong’a karşı hiçbir ilgim yok ama bu meselede mağdur kıza hala tam olarak inanabilmiş değilim. 3. yorum yapamaz demiş ama bana hala nedense gerçekleri çarpıtıyormuş gibi geliyor.

Vivi

Kırk yıl düşünsem aklıma Apink’in skandalı çıkacağı gelmezdi şuan şoklar içinde takip ediyorum

Apink

Skandal değil şu an eğer Rong böyle bir şey yaptıysa skandal olur

Vivi

Ne alaka kız zorbalık ile anılıyor ve bu da skandal olarak yazılır

mmagyo

o bu değilde sınav yaklaşıyor, nabersiniz ezikler?

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Mükemmelim(!)
Halim itten beter keyfim paşada yok. Allah bozmasın(!)

0f87824a139cc0f52ba253b434dbea7b.jpg
kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Okul hayatım için söylemiyorum sadece. Genel olarak böyle

Meanuka

Matematikle savaşıyorum o beni yener diye korkuyorum bir de dil bilgisini çıkaracaklarmış tepem attı en iyi olduğum ders

blinkı

Doğru olduğunu pek düşünmüyordum ama şu an doğru olduğuna inanmaya başladım. Umarım sektördeki bütün zorbalar ortaya çıkar geç ya da erken.

Aeri

Telefon görüşmesi yayınlansın olay çözülür dedik ona da editlenmiş dediler. Bu nedir böyle kime inanalım

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Konuyu bilmediğim için yorum yapmıycam ve alakasız olucak ama Exo’nun 9. Yıldönümü ve cb haveri geldi yayınlarmısınız lütfen

JKW

Sanırım 9. Yıllarına özel söyle bir ürünleri çıkacakmış, çok beğendim. Acaba sipariş ermek istesem oluru var mi veya nerden sipariş edebilirim, bilen var mıdır ?

EyWMrxZU4AAEaY5.jpeg
Rosie Posie Exo-l Blink

Yaa bende sipariş etmek isterim ama gümrük sıkıntı ya ne kadar gelceği belli olmuyor

nfwfcs

Tam ingilizce bilgi göremediğim için emin değilim ancak perşembe kore saatiyle 11’den cumartesi gününe kadar satış olacak diye biliyorum ve buradan sipariş etmek istersen de smtowndan binbir zorlukla sipariş edilebiliyor sanırım. Eğer yanlış biliyorsam biri düzeltirse sevinirim.

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Ben görmedim bişey görmedim ama bilmiyorum saat farkı falanda olabilir tabi

mmagyo

bana bir anda 10-15 idolün skandalının çıkması o kadar normal gelmiyor açıkçası… bilemiyorum… b–k da çıkabilir

selly

sırf sevdiği çocuk başkasıyla sevgili diye dövdürtmüş fkmımffomdkwp ay bunun ünlü sevgilisi varsa sonunu düşünemiyorum

Nill

Bu iddiada foto, ses kaydı ne arasan var. Şuan sadece şu sitedeki özellikle “bazı kişilerin” yorumlarını gözlemliyorm ve gözlemlemeyede devam edecem. Acep tüm zorbalık iddialarına eşit mi yaklaşıyorlar 🤔

Apink

Fotoğraflarda zorbalık yaptığını mı gördün ndfhbjwjırd önünde sadece içki var bu nasıl mantalite

Lover

Burnuma kötü kokular geliyor.

Lalalulu

Bu işin sonunda zorba çıkarsa bu imajı için daha kötü değil mi? Başta yalanlamalarının sebebini anlamıyorum ben.

*****

Ne çöp bir sektör ya

Demirbakıralemyon

Buradan anlaşılıyoki her idol illaki sıgarada alkolde içmiştir. Bunun artık kaos olarak adlandırmayı bırakmaları gerekiyor. Bu ses kaydınıda tam versinlerde ona göre uygun bir yorum yaparız

Neocrackheadtech.ltd.şti

Obaa

8a1ba9076340bb17b24cb08ee130fc8d.jpg
Esra

Allkpop ortak arkadaşın gönderisini paylaştı.
https://www.allkpop.com/article/2021/04/a-mutual-friend-of-a-pinks-chorong-and-the-accuser-explains-that-there-are-false-claims-against-chorong

Selene

Öffff vallahi billahi tallahi gına geldi bıktım bu haberlerden action isterim derken date haberlerini kastetmiştim bu ne

...

Edit yapıldıysa tamamını duymak isteriz. Ama konuşma içeriğinde geçen şeyler ne olursa olsun kaba ve çirkin eylemler. Karşı taraf da masum prenses olmadığı açık ama Chorong’da masum prenses değilmiş. Kariyeri bitti diyemem zaten bitmiş.

Aycik

Abicim salın kanıtları sizde rahatlayın bizde. Valla kime ne olmuş ne yapmış diye beklemekten çatladık. Hangi taraf yalan söylüyorsa cezasını çeker umarım.

Meanuka

Ay şu sevdiği çocuk için kavga etmek (gerçekse) komik geldi benimde yanıma sınıfın en yakışıklısı oturmuştu tahtayı görmek için arkamdaki kızda onu seviyordu (evlenek falan diyordu🤮) bana sataşmıştı sonra da sırayı gözüne vurmuştu gözü mosmor olmuştu ama sanki ben yapmışım gibi lanse ettiler allam ya neys

Meowgülünsuçune

No one:
X kişisi: bu zorba
Netizenler: Sonsuza dek ara ver
Ortam :Kaos

defne'

Tam anlamıyla her şey açıklığa kavuşmadan yorum yapmak pek doğru değil.Ancak umuyorum ki,zorbalık iddaları doğru değildir…

teletabi

A, bu “tokat attın, acı çektim” muhabbetini yaptığına göre bu olaylarda doğruluk payı var sanki; eğer böyle bir şey yaşanmamış olsa Chorong bunları duyunca “sen ne saçmalıyorsun diyip konuşmayı sonlandırırdı. [Chorong: Gerçekten özür dilerim. O zamanlar böyle bir şey yapmamalıydım. Yanlış anlaşılma olsun ya da olmasın, bunu seninle konuşmalıydım… ama o zamanlar gerçekten çok üzgündüm diye düşünüyorum.] Farklı bir mesele hakkında mı böyle dedi yoksa bu kıza vurduğu konu hakkında mı böyle söyledi bilmiyorum (eğer edit yapılmışsa diye) ama yine de bir şeyler yapmış fakat gidip kızla bu konu hakkında hiç konuşmamış. “Seçmelerden çıkışa kadar her şey çok hızlı gelişti,… Read more »

Last edited 12 gün önce by teletabi
Salçalı Ekmek

Azıcık akınız olsa ses kayıtlarını karakoldan isterdiniz ve halka sunardınız. Şirketin kafa biraz geç basıyor anlaşılan böylece idol masum olduğunu veya olmadığını kanıtlanırdı.

Apink

Sence sen bunu düşünebiliyorsun ama şirket düşünemiyor mu fesdbcfkdsof
Dava sürecinde herhangi bir bilgi paylaşımı yasak . Tüm kayıtlar mahkeme kuruluna sunuldu zaten

Yeni Yazılar

86
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x