Benzer Yazılar

Mamamoo’nun şirketi RBW, Oh My Girl’ün şirketi WM Entertainment’i satın aldı

Mamamoo'nun şirketi RBW, Oh My Girl'ün şirketi WM Entertainment'i satın aldı

HABER: RBW WM Entertainment’i satın aldı

KAYNAK: Idol Issue via Instagram

1. [+46] RBW Big Hit’in yolundan gidiyor gibi duruyor. Lütfen ONEUS, Onewe ve Purple Kiss’i daha iyi tanıttıktan sonra şirket satın almaya başlayın. Big Hit’in tek yaptığı TXT ve Enhypen için hiçbir şey yapmadan şirket satın almak.

2. [+29] Yine Big Hit muhabbeti… İnsanlar sanatçıları büyütmeden şirketi büyütme konusunda şikayet ediyorlar, ekonomi nasıl işliyor haberleri yok. Şirketi büyütmeden önce tüm sanatçılarınızı popüler etmeniz şart değil ㅋㅋㅋ o kadar bekleseler çok geç olur. Big Hit’in diğer sanatçılarına yol açmak için Justin Bieber’ın şirketini satın alması daha kolay. Ekonominin nasıl işlediğini bilenler asla ‘bunun yerine sanatçılarınla ilgilen’ demez…

3. [+11] Sanatçıları sadece hayranlar düşünüyor. Şirketin bakış açısına göre diğer şirketleri satın alıp büyümek daha iyi. Sadece büyük 3 şirketin önemli olduğu o piramidin artık değiştiğini görmek güzel. Tüm gücün birkaç tane şirkette olması iyi bir şey olamaz.

4. [+9] Son zamanlarda trend şirket satın almak veya şirketlerle birleşmek oldu

5. [+2] Şarkı tarzlarını değiştirmeyin yeter….. 😢

6. [+2] Ama yetersiz bir şirketle başka bir yetersiz şirket birleşirse sadece daha da büyük bir yetersizlik olur…

7. [+2] Müzik tarzlarını değiştirmeyin de başka bir şey umrumda değil… 😢

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+144] “RBW Big Hit’in yolundan gidiyor gibi duruyor. Lütfen ONEUS, Onewe ve Purple Kiss’i daha iyi tanıttıktan sonra şirket satın almaya başlayın. Big Hit’in tek yaptığı TXT ve Enhypen için hiçbir şey yapmadan şirket satın almak.”

TXT ve Enhypen’ı seviyorum ve gayet iyi durumdalar? İnsanlar niye Big Hit’in bu gruplara odaklanması gerektiğini söylüyor anlamıyorum, Big Hit zaten yeterince iyi promosyon yaptırıyor.. benim bilmediğim bir şey mi var

Kaynak: Netizenbuzz

50 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
betül

TXT ve Enhypen’ı seviyorum ve gayet iyi durumdalar? İnsanlar niye Big Hit’in bu gruplara odaklanması gerektiğini söylüyor anlamıyorum, Big Hit zaten yeterince iyi promosyon yaptırıyor.. benim bilmediğim bir şey mi var

Bu yoruma genel kpop takip eden biri olarak katılıyorum. Fanları neden böyle düşünüyor aydınlatsın biri.

oylesinegezmeyegeldim

Bence çoğu kişide otomatik bir “şirket suçlama” var. Şirketler tamamen masum demiyorum, herrrrr şeyi ama akla gelebilecek herrrr şeyi şirketlere bağlıyorlar. Big hit için de geçerli işte bu

Last edited 1 yıl önce by olesine gezmeye geldim
Maya

öyle yapıyorlar çünkü şirketleri suçlayarak idollerle alakalı bir şey olduğunda şirkete suçu atabilecekler tmm bazı şeylerde şirketlerin de suçu oluyor ama her şeyi de şirketlere atmak ne bileyim..

Last edited 1 yıl önce by Maya
ilvos

Birden yükselmelerini, “yeni neslin en iyileri” diye anılmalarını falan bekliyorlardı sanırım :/ yoksa onlar için ne eksik yapılıyor ki, bilemiyorum.

betül

4.jenerasyon yeni başladı zaten ve en popüler ihtimali olan grup sayısı fazla

Treasure,Stray Kids,Ateez,TxT,The Boyz,Enyphen,Sm yeni grup…

Rekabet 3.jenerasyona göre daha fazla yani hemen böyle bir şeyi beklemek mantıksız.

harlone

idk bende anlamıyorum neden böyle diyorlar bighit ne zaman bi adım atsa önce gruplarını düşünsün diyorlar??

Blinkto

Ben şöyle düşünüyorum. Txt bts’in kardeş grubu bildiğiniz üzere . Sanırım insanların beklentileri yüksekti koskoca bts’in kardeş grubu diye. Hatta bi yabancı haberde txt için
“Bts’in erkek kardeşi” yazmışlardı…Bilemiyorum belki bts’in ardından gelmeleri başarılarının üzerine gölge düşürmüştür.

Last edited 1 yıl önce by Blinkto
JKW

Ben 4. jeni pek takip etmiyorum itzy dışında ama bu bahsedilen grupların liste başarıları nasıl veya korede gerçek anlamda hit denilebilecek bir şarkıları oldu mu ? Daha yeniler ama belki netzler o zirveyi henüz onlarda göremediklerinden daha çok değer ver, ilgilen diyorlardır.

betül

Tam bir bilgim yok ama 4.jen erkek gruplarından hiçbiri öyle Kore’de hit olmadılar. Bence The Boyz’un şansı var hem rtk hem de Kingdom’a katıldığı için.

Bugün şöyle bir paylaşım gördüm
@STAYC_official
‘s ‘ASAP’ joins Aespa’s ‘Black Mamba’ as the only 2020-2021 rookie songs to enter Bugs Real-time Chart in the Top 5”

Liste durumlarını pek takip etmem ama Brave Girls viral olduktan sonra twitterda takip etmeye başladım. Fark ettiğim kadarıyla Bugs listeleri öyle girilmesi zor bir liste değil. Mesela bir idol şarkı çıkardığında 1 saat sonra falan en yükseklerde olduğu liste Bugs oluyor genelde.

Blinkto

Treasure şu an çok başarılı. 3 ep 1 albüm çıkardılar ve bunlar çıktığı gibi Gaonda hepsi 1 numara oldular. Albümleri çıktığında japonya debutu yapmamışlardı ama japonyada ve japan billboardda bile 1 numara oldular.

Last edited 1 yıl önce by Blinkto
JKW

Treasure’ın fizikseli bir çaylağa göre gerçekten iyi diye biliyorum ama dijitalleri ve koredeki fandomlari gerçekten gelişmeli. Çıkardıkları şarkıları biraz herkesin beğenisi almaktan uzak ve bana karmaşık geliyor; bence daha basit, daha akıcı ve yaşlarına göre hafif eğlenceli şarkılar çıkarmalılar ki dijitalleri iyileşsin ve yaşlarına göre daha sevilebilen bir imaja bürünsünler, hemen büyümeye çalışmak gereksiz. Genelde yeni bglarda bu var.
Anlıyorum üyeler gerçekten çok yetenekli; vokal, dans, söz yazarlığı, daha bu yaşta yapımcılık gibi. Ama yg bence şimdiden çıkaracakları müzik konusunda iplerine ellerine vermemeli daha kaliteli ve promosu daha kolay yapilabilir bir şarkı için. Çok yetenekli ve heyecanlilar, umarım bunu kaybetmezler.

Last edited 1 yıl önce by JKW
Jjangjjangmanboonboong

Ben de çok yakından takip etmemekle birlikte TXT’nin fiziksel albüm satışlarında daha iyi olduğunu görmüştüm. 4.jen gruplarından ayrı olarak korede daha çok tanınıyorlar sanırım ama öyle büyük bir hit var mı bilmiyorum ben arada dinliyorum. Billboard listesinde de iyi bir sıradaydı albümleri. SKZ ve Ateez de genel olarak yurt dışında daha popüler.

JKW

Aslında SKZ’de ben büyük potansiyel görüyorum. Bu yarışmayla birlikte attıkları oy, tweet atma kapasiteleriyle ve bir de şu zorbalık haberlerinde çirkefliklik yaparak savunan ve biraz da linçleyen aslında 4. jene göre gayet büyük bir fandom gördüm. Fandom güçleri iyi bence, jyp yine turnayı vurmuş gözünden got7den sonra. Bu çocukların da fandomlari sadık ilerliyor. Txt de kendi yolunda, çizgisini bularak ilerlemeye çalışıyor herhalde, destekliyorum . Bts’in çaylağı olmak kolay değil, çok baskı vardır.

Effie

Txt dışında kimse melonda ilk 100e giremedi erkeklerde diye biliyorum o da girdi bi saat sonra düştü. Gglerde ıtzy gidle iyiy dijitalde black bamba ile aespa da listeye girmiş olması lazım ama erkek grupları ilk 50ye girmesi için kırk fırın ekmek yemesi gerekiyor çoğu listelerde 300 400lerde

Effie

Melon değişikliğe uğradıktan sonra tek txt girdi listeye Enhpyen 500 küsür Txt 99 oldu düştü #105 sf9 #115 the boyz #190 ab6ix #442 stray kids #964 ateez Highest peak 4th generation group songs on Melon 24Hits (new system: July 6th~) #11 (G)I-DLE “DUMDi DUMDi” #16 ITZY “Not Shy” #19 IZ*ONE “Secret Story of the Swan” #47 IZ*ONE “FIESTA” #59 ITZY “WANNABE” #97 TXT “Blue Hour” #100 aespa “Black Mamba” [still rising](kasım zamanı) 2020 Rookie Groups Entered DAILY Charts Genie Top 200 aespa, STAYC, TREASURE Bugs Top 100 aespa, LUNARSOLAR, STAYC Melon Top 1000 aespa, B.O.Y, CRAVITY, DRIPPIN, ENHYPEN, H&D, LUNARSOLAR,… Read more »

Last edited 1 yıl önce by Effie
uykucu

2 grubun gayet iyi şarkıları var fakat hani kpop da grubun bir ya da birkaç sarkisi grubu başka noktaya taşır, işte bp’de ddu- du ddu-du, bts bst, winner-really really, red velvet-psycho, ice cream cake gibi pek çok örnek var, bu durumu 2 grupta da göremedim gerçi enyphen için hala erken o yüzden txt için böyle diyebilirim.

Last edited 1 yıl önce by uykucu
Effie

Daha 4. Jenerasyon erkek grupları melonda ilk 100e giremiyo int olarak popülerliği zirvede tutan gruplar

uykucu

Sadece melon u baz alırsak çoğu grup başarısız Kore’ye göre. Mesela kpop da grubun ismini verince bir ya da birkac şarkısı öne çıkarsa o grubun az ya da çok popülerliği vardır. Txt için grup olarak canli (fresh) konseptte, iyi de gidiyor bu anlamda ama txt deseler netşu şarkısı ile taniniyor diyebilecegim sarki aklıma gelmiyor şahsen.

Effie

Haklısınız bu konuda txt fandom gücüne sahip albüm aldırıyor ama kendini tanıtan bir şarkısı yok. Korenin en popüler en kullanılan listesi olduğu için zaten çoğu grup aslında korede başarısız… int güç sayesinde ayakta kalıyor şirketlerde int hedefliyor

soleil

Bahse varım bu yorumları atanların çoğu ne enha takip ediyor ne de txt. Ben de txt’i çok takip etmediğim için yorum yapmayacağım ama enha gayet iyi?? Daha ne kadar ilgilensinler? Kafayı yemiş bu netizenler.

xnxksowmcidmc

fanlar ne zaman bu isleri sirketlerden iyi biliyormus gibi konusmayi birakicaklar.. iyi bi yatirim olmasa niye alsinlar

harlone

gerçekten txt ve enhypen gayet iyi durumda herkes bi şirket satın aldığında bighit gibi olmayın diyorlar amaç?? bighit hangi sanatçısını kollamadı saka gibi korelilerin bu kaprislerini anlamıyorum

Last edited 1 yıl önce by harlone
betül

RBW maddi anlamda şirket satın alacak kadar büyük bir şirket olduğunu tahmin etmiyordum WM bilinen bir şirket B1A4,Oh My Girl,Onf.Maddi olarak çok iyiler demek.

Aycik 🦭

Ay bighiti katmadan bir şey yapamıyor musunuz? Txt takip ediyorum ve gayet iyi durumdalar promo vs konusunda baya iyi gidiyorlar. Daha dün enhypen için bir sürü teaser geldi ve fanları mutlu… grupları takip etmeden böyle konuşmakok saçma. En yakın arkadaşım moa ve kendisi diyor bunu…

Miracle 💛

Umarım Oh My Girl’ün şarkı tarzı değişmez ve şirket onlara güzelce davranır. Nonstop ile çok parladılar ve hala çok popülerler. Bunu iyi kullanabilirlerse çok güzel olur.

betül

Aslında biraz güçlerini birleştirme durumu olmuş bence.

RBW ➡️ Mamamoo,ONEUS,ONEWE , Purple Kiss

Mamamoo başarılı,ONEUS adını az da olsa duyurdu,Purple Kiss kötü bir başlangıç yapmadı hatta yeni çıkış yapmalarına rağmen bir üye marka itibar sıralamasında ilk otuzdaydı,ONEWE hakkında bilgim yok

WM➡️ B1A4,Oh My Girl,ONF,

B1A4 bilinen bir 2.jen grubu,Oh My Girl çok başarılı oldu,ONF son zamanlarda hem Kore’de hem de globalde başarı yakaladı.

JKW

Sektör iyice acımasız bir habitata dönüşüyor. Büyük balıklar teker teker küçük balıkları yutuyor, niye herkese yaşam alanı yok ? Ama sorun şu ki rbw’de bu mali güç olduğunu da bilmiyordum, gerçi diğer şirket kendileri satmasa tabi ki satin alamazlar ama ben olsam rbw’nin Çin ile ilgili yaptığı salak hareketten sonra bu şirketin geleceğini hafif sallantida gördüğümden katılmazdım. Baya linç ve boykot yediler yani yaptıklarıyla

JKW

Haklısın da adamlar hem çinde hem de korede linçlendi. Evet bunu başardılar qwsjsh bir tek mamamooya üzüldüm, onlar boş yere laf yedi

Bae

Linç yemeyi geçtim bence bunlar ufak şeylerde olsa şirketin ne kadar potansiyele sahip olduğunu gösteriyor ben rbwden profesyonel bir hava almıyorum zaten yaptıkları hareketlerden açıklamalardan da seviyesi az buçuk belli oluyor iyi bir yönetime sahip değil mesela bighit her zaman çok profesyonel bir şirketti bang pd çok akıllı bir adam çok iyi hamleler yaptı ve btsi kötü duruma düşürecek en ufak bir şey bile yapmadı çok iyi yönetti btsi ve şirketi yani rbwnin başında böyle bi adam yok bence bir ayakları çukurda gibi gözüküyor şuanda da tek dayanakları Hwasa zaten

brtJ

Bir dakika şuan çok şaşırdım, WM RBW’ye kıyasla daha zengin ve büyük sanıyordum, ellerinde B1A4 ve Oh My Girl gibi yerel popülariteleri tavan olan gruplar var, ONF son zamanlarda yerel olarak tanınmaya başladı, IZ*ONE Chaeyeon da WM sanatçısı. RBW’de başarılı bir tek Mamamoo var, We/Us ve Purple Kiss daha yeni yeni tanınıyorlar.

Somniadess

Birisi Dreamcatcher’a da el atsa güzel olur :/ Tabii şarkı tarzlarının değişmesini istemem.

betül

Bence yavaş yavaş popülerliklerini arttırıyorlar. Queendom olursa ve katılırlarsa sevinirim

BEST-SELLING GIRL GROUPS IN 2021

01. #GIDLE — 207,365
02. #Dreamcatcher — 122,229
03. #BLACKPINK — 111,746
04. #TWICE — 89,838
05. #OHMYGIRL — 47,178
06. #RedVelvet — 34,492
07. #IZONE — 22,662
08. #MAMAMOO — 14,426
09. #CherryBullet — 12,969
10. #LOONA — 5,425

kimim kimseyim

konudan bağımsız, blackpink 2020de devasa satış yaptı Rosie’ninki de buna eklenmediği için düşük görünüyor değil mi?çünkü en iyi bp diye geçiyordu, idle nasıl üstte ki? yanlis anlaşılmasın ciddi soruyorum antilik falan değil

betül

2021 yılındaki satışlar sayılmış sadece

yanlış anlaşılacak bir şey yok 😉

Why

En son 2 Ekim de çıktı albüm satışları yavaşladı yani normal olarak üstteki isimler yeni albüm çıkardılar. Rosé de bu listeye girmez çünkü grup listesi bu solo listelerde zirvede zaten. Ha alsalardı birinci olurmus ama dahil etmemişler. Liste 2021 yılını kapsıyor no hiçbir şey çıkarmadı aylardır ondan yani.

Last edited 1 yıl önce by Why
kimim kimseyim

Ha anladım şimdi. Ben de diyorum Rosie bunların ikiye katladı ama niye eklenmedi diye… okeyyy

la cha ta

 ONEUS, Onewe ve Purple Kiss’i daha iyi tanısınlar demiş fde purple kiss gayet iyi durumda gitmiyor mu çıkıştan önce dans grubu falan olmuşlar zaten güzel promo yapıldı bence

betül

Çıkış yapmadan önce 2 ya da 3 klipleri çıktı ,iyi bir promo bence. Başarı olarak da gördüğüm kadarıyla başlangıç için iyi

la cha ta

evet o da var

betül

Aynı düşünüyoruz. Başlık şarkısının nakaratı sönüktü bence ama bdide şarkılarını beğendim. Özellikle so what.

Ceren

TXT şu an iyiler bighit onlara değer veriyor bir MOA olarak bunu görüyorum. Şunu yazmayı kesin artık

ilvos

Wheein sözleşme yeniledi mi?

JKW

Haber gelmedi daha ama sürekli bir emrivaki yapiyor bu şirket cidden. Hangi üye sözleşmeyi yenilese aninda makale yayınlayıp bu üyelerimizle yeniledik, güçlüyüz, umarız diğerleri de yeniler diye alttan alttan bence biraz üyelere baski yapıyorlar ki bu konuda birçok kez eleştiri de aldılar .

Somnia

Whee In çok yakında solo albümünü çıkaracak, büyük ihtimal onunla beraber de yenileyecek. Tamamen emrivaki ama o ayrı konu.

Bennn

RBW zenginmiş.bence RBW promaları biraz artırsın çünkü mamamoo nun nerdeyse hiç global anlamda proma almadı.Purple Kiss Onewe ve oneus bence şarkıları filan güzel ben dinliyorum. zaten onların durumuda kötü değil çıktıkları şirkete göre iyi purple Kiss yeni çıkış yaptılar ama albüm satışları iyidi.WM de Oh My Girl nonstop ve dolphinle baya fan kazandı. Galiba WM de İz*one chayeon(kesin yanlış yazdım ama siz anladınız) var o kızın sevenide baya fazla akıllıca olmuş.Onf yeni yeni fanları artıyor.Akıllıca olmuş.Hayırlı uğurlu olsun

Last edited 1 yıl önce by Isim
uykucu

Sanatçıları sadece hayranlar düşünüyor. Günaydın hdjskwlwl ne bekliyordun sayin netizen şirketlerin düşünmesini falan mı

Jey

Hey gidi WM sen bu hale düşecek şirket miydin? Jinyoung’u elinden kaçırmasaydın şu an RBW’u satın alan sen olurdun. Ayrıca bugün gördümn de Jinyoung askerden dönmüş ve döner dönmez yeni dizi kadrosuna katılmış. Müzik piyasasına geri dönüşünü de merakla bekliyorum *-*
Bu arada son yoruma katılıyorum. Lütfen WM gruplarının müzik tarzını değiştirmeyin ve iç işlerine karışmayın.

Last edited 1 yıl önce by Jey
Pan

Woww Mamamoo şirkete baya iyi kazandırıyor o zaman ben bighit rbw yi satın alır diye düşünüyordum ama rbw kendi büyümek istiyor gibi duruyor çok iyi. Rbw ve bighit ceoları yakın zaten aynı düşüncelere sahip olmaları normal

love yorself

e bize de hayırlı olsun demek düşer…

Vivi

TXT ve Enhypen’ı seviyorum ve gayet iyi durumdalar? İnsanlar niye Big Hit’in bu gruplara odaklanması gerektiğini söylüyor anlamıyorum, Big Hit zaten yeterince iyi promosyon yaptırıyor.. benim bilmediğim bir şey mi var.

İyi durumdalar mı? Bts’in gölgesinden çıkamadılar. Bighit Bts’i araya katarak Txt ve Enhypen’i tanıtmaya çalışıyor hatta gelecekte çıkaracak olan gruplara bile Bts üzerinden gidiyor iki grupta çok başarılı olabilir ama şahsen txt ve enhypen’i gölgede kalmış olarak görüyorum

Yeni Yazılar