Min Hee Jin’in HYBE İçin Kurduğu Komplonun Detayları Ortaya Çıktı

76


Min Hee Jin’in ADOR’u da yanına alarak HYBE’den ayrılmaya çalıştığı bildirilmişti. İddialara yanıt olarak HYBE, Min Hee Jin’e karşı bir denetim başlattıklarını açıkladı.

Açıklamanın ardından Kore haber kaynakları, denetimin kilit bilgi sızıntısı, uygunsuz dış danışmanlık, sanatçı kişisel bilgi sızıntısı ve personel usulsüzlükleri gibi suçlamaları kapsadığını bildirdi. Denetim ADOR CEO’su Min Hee Jin’in yanı sıra CEO yardımcıları “A” ve “B “ye de gönderildi. Denetim anketinin amacı, ADOR’un yönetim haklarını ele geçirmeye yönelik herhangi bir komployu doğrulamaktı. Şu anda HYBE şirketin %80’ine sahipken, Min Hee Jin %20’sini elinde bulunduruyor.

Denetim sürecinde HYBE, ADOR’un mevcut iç yönetiminin (Min Hee Jin, CEO yardımcıları A ve B) ADOR’un yönetimiyle ilgili olarak dışarıdan danışmanlık aldığına dair ikinci derece kanıtlar keşfetmiş gibi görünüyor.

Danışmanlık, yönetim haklarını HYBE’den devralmak için bir plan oluşturmalarına yardımcı olacaktı.
Kore haber kaynakları, ADOR’un 2024 yılının başlarından itibaren bunu yapmak için bir plan hazırladığını iddia etti. İddiaya göre HYBE’nin ADOR’daki %80 hissesini ADOR’un iç yönetimi tarafından zaten kazanılmış olan yatırımcılara satmasını planlıyorlardı. Plan, HYBE’nin alt markası ADOR’dan haksız taleplerde bulunduğu izlenimini yaratmak için kamuoyunu manipüle ederek uygulanacaktı.

Min Hee Jin ve CEO yardımcıları A ve B tarafından bu gizli planın oluşturulması sürecinde, yabancı yatırım danışmanlarına, özel sermaye şirketlerine, menkul kıymetler şirketi analistlerine ve danışmanlara keyfi olarak bilgi sızdırdıkları bildirilmiştir. Sızdırılan bilgiler ADOR ve HYBE arasında imzalanan sözleşme bilgilerini içeriyordu. Raporda ayrıca, HYBE hakkında genel olarak kötü bir izlenim yaratmak için gizlice HYBE sanatçıları hakkındaki kamuoyunu olumsuz yönde manipüle etmeye çalıştıkları iddia edildi. Ayrıca, ADOR sanatçılarının ailelerine onları ikna etmek için çoktan yaklaştıkları da söylendi. Şu anda sadece NewJeans ADOR çatısı altındadır.

Raporlar CEO yardımcısı A’nın kilit bir rol oynadığını iddia etmektedir. Kısa süre önce HYBE’den ADOR’a geçmiş, HYBE’den çok sayıda önemli ticari sırrı ele geçirmiş ve bunları ADOR’un yönetim haklarını güvence altına alma planını oluşturmak için kullanmıştır. Buna mali bilgiler ve sözleşme bilgileri de dahil.

Buna ek olarak, denetim sürecinde sanatçıların özel bilgilerinin sızdırıldığı anlaşıldı. Bu bilgiler arasında stajyerlerin ilk çıkışlarından önceki fotoğrafları ve medyalarının yanı sıra kişisel sağlık bilgileri de yer alıyor.

Uygunsuz personel alımları konusunda ise ADOR’un dışarıdan gelen talepler üzerine personel alımı yaptığı iddia edildi. Çalışanların kişisel bilgilerinin yanı sıra önemli İK bilgileri de sızdırıldı.

Kore medya kuruluşları, HYBE’nin bu suçlamaları ve ifşaatları bir ihbar yoluyla öğrendiğini bildirdi. Daha sonra ihbarla ilgili gerçekleri açıklığa kavuşturmak için denetim yayınladılar.

K:koreaboo
Ç:netizenturkey

Önceki İçerikGelen Tepkiler Üzerine ILLIT’in Fandom İsminin Değiştirilmesine Karar Verildi
Sonraki İçerikLisa Vücuduna Yapılan Olumsuz Yorumların Ardından Fotoğraf Paylaştı
Subscribe
Bildir
guest
76 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments