Benzer Yazılar

Nature Republic’in EXO ile kontratı 8 yıl sonra sona erdi

Nature Republic'in EXO ile kontratı 8 yıl sonra sona erdi

HABER: [ÖZEL] Nature Republic 8 yıl sonra EXO ile yollarını ayırdı.. “Chen’in evlilik ve hamilelik haberinin etkisi oldu mu?”

KAYNAK: News 1 via Nate

1. [+1,995, -104] Ah, grubun en az popüler üyesi tüm grup için işleri mahvediyor … sadece grubu terk et. Git baba olmaya odaklan.

2. [+1,784, -64] Zamanlama sadece bir tesadüf olabilir tabi, ama haberlerin karar üzerinde hiçbir etkisi olmadığından şüpheliyim. Hangi reklam şirketi bu kadar sorumsuz birini kullanmak ister?

3. [+1,535, -95] EXO son demlerini yaşıyor. Yaşlanıyorlar ve Nature Republic onlardan istediği şeyi aldı.

4. [+106, -6] Şükürler olsun ki kontratları zaten bitiyordu. Ya kontrat ortasında bir şey olsaydı? Bir sürü kontrat ihlali cezası ödemek zorunda kalırlardı

5. [+105, -7] Nature Republic’in tüketicileri ergenler ve yirmili yaşlarındaki gençler. Daha genç bir model bulmaları marka için daha iyi.

6. [+103, -7] Kaç tane idol hayranı idolünün eşiyle sevgi dolu bir hayat yaşamasını alkışlar kiㅋㅋㅋ Zavallı Suho ne çekti

7. [+72, -2] Muhtemelen EXO’dan ayrılacak ve ismi lazım değil gibi çocuğunu ‘Superman Returns’ şovuna çıkaracak

8. [+63, -1] Yakında askere gidecekler, kontrat yenilemenin mantığı yok zaten

9. [+58, -4] EXO Chen’den sonra düşüşe geçti

10. [+57, -1] Tonlarca sevimli çocuk var, neden bir babayı model olarak kullansınlar? Hedef kitleleri gençler ve yirmili yaşlarındakiler.

11. [+55, -5] Ah, EXO’nun popülaritesi eskisi gibi değil ama Chen gidip üstüne çamur attı

12. [+42, -1] Chen’in skandalının kontrat üzerinde etkisi olmasa bile bunun haberlere çıkması Chen’in grubu şimdiden kötü etkilediğini gösteriyor

Nature Republic'in EXO ile kontratı 8 yıl sonra sona erdiNature Republic'in EXO ile kontratı 8 yıl sonra sona erdi

HABER: ‘Evlilik duyurusu’ Chen, EXO-L sırtını döndü… “Gruptan ayrılmasını istiyoruz, SM’den cevap bekliyoruz”

KAYNAK: Everyday Econ via Naver

1. [+9,859, -848] Hayranlara nefret yağdırmadan önce, niye üç üyenin ayrıldığı zamanları atlatan bir fandom Chen’in ayrılmasını istiyor kendinize sorun

2. [+7,578, -738] Hayranlar basit bir evlilik yüzünden sırtını dönmüyor, umarım Chen bunu biliyordur. Hayranlara sırtını dönen ilk kişi Chen’di.

3. [+4,997, -444] Lütfen grubu kötü etkileme

4. [+4,443, -633] Gruba zarar vermeyi bırak ve ayrıl. Sadece bunu sırf evlendin diye yapmadığımızı bil.

5. [+4,228, -632] 8 yıllık EXO-L’im. Lütfen Kim Jongdae’yi gruptan çıkarın. Herkes bunu istiyor.

6. [+2,212, -194] Biz hayranlar, evlendiğin için değil, gruba veya üyelere karşı düşünceli davranmadığın için sana sırtımızı döndük. Diğerleri ise yaptığın şeyin havalı ve övgüyü hak eden bir şey olduğunu düşünüyor. Bizim yaptığımız şeyin çocuksu olduğunu düşünüyorlar ve bu beni gerçekten üzüyor. Jongdae-ya, sevdiğin kişinin sorumluluğunu alırken, seni seven insanların üzerine sorumluluk yüklüyorsun. Biz Chen’i bırakmadık. Jongdae, Chen’i sen bıraktın.

7. [+1,307, -76] Hayran değilseniz yorum yapmaya hakkınız yok. Chen’in Koreli mi Çinli mi olduğunu bilmeyen insanlar gelip çok şey biliyormuş gibi yorum yapıyor.

8. [+1,289, -151] Hayranların yazısını okursanız niye sinirlendiklerini anlarsınız.. “29 yaşında, evlenebilir, hayranlar şöyle böyle” diyenler sadece hayran olmadıklarını kanıtlıyorlar. Chen ayrıl gruptan~

9. [+1,198, -59] Jongdae-ya, özür bile dilemeden “planlar mahvoldu” demen abartı değil miydi? Bunu söylerken ne yaptığını biliyordun değil mi? Bizi ne kadar sinirlendireceğini biliyordun?

10. [+1,024, -102] Sırf evleneceği için ona sırtını dönen kimse yok. Chen’in bencil hareketleri ve grubu hiç düşünmemesi bizi sinirlendirdi. 2016’dan beri sevgilisine deli gibi aşıktı ve biz onun için sessiz kaldık. Daha da katlanabileceğimizi mi düşündü?

11. [+919, -70] Kim Jongdae olarak hayatını desteklerim, ama EXO Chen olarak destekleyemem

12. [+861, -36] Hayranlar sadece evlendiği için sinirli olsaydı, 2016’da tüm hayranları onu bırakmış olurdu ㅋㅋ

13. [+732, -37] Jongdae destekçileri gelmiş “birlikte yürüyelim” diye yorumlar yapıyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Jongdae sol elinde bebeğini, sağ elinde eşinin elini tutuyor, sizin elinizi tutamaz ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ birlikte nereye yürüyorsunuz? Sadece arkasından gelebilirsiniz ㅎㅎㅎㅎㅎ

14. [+697, -57] Chen’den vazgeçen ilk kişi sendin, Kim Jongdae

15. [+616, -33] Hayranlar da kalpleri rahat şekilde böyle bir talepte bulunmuyorlar. Fandom olarak üç üyenin ayrılığını yaşadık, SM niye böyle bir şey istediğimizi anlayıp onu atmalı. Kim Jongdae olan bir EXO düşünmek istemiyorum.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+115] Kore’nin eğlence sektörü bana inanılmaz tuhaf geliyor, benim ülkemde özel hayatı ve bir ailesi var diye asla bir ünlüye sinirlenmeyiz, ne kadar zengin olursa olsun, hedef kitlesi ne olursa olsun. Ama en kötü şey de şirketlerin bu fanteziye izin vermesi.

 

Kaynak: Netizenbuzz

50 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
betus

Kore yi gören insan yaşadığı ülkeye şükreder oldu
siz adam olmazsınız

Sena

Olum buna niye – attınız ne mal var ya

Apikodora

Bu yorumun alnı olsa da öpsem

Betüş

Seni ben sanıyorum bazen sonra bakıyorum bende iki nokta var ahajaj

Limpi

Yabancı yorum çok haklı. İnsanların bu kadar tepki vermesi idollerin hayranlarına sevgili yapmama sözü gibi hareketlerde bulunup sanki sevgililermiş gibi davranmaları. En basitinden bizim ülkemizdeki ünlüler bile yılda 5 sevgili değiştiriyor. Ama kimse bunun için linçlenmiyor – evli biriyle ilişki yaşamak gibi ahlak dışı durumlar hariç- çünkü bizdeki ünlüler de batılı ünlüler gibi sadece işini satıp hayranlarıyla arasına belli bir mesefa koyuyor. Kore’deyse yok fanmeeting yok hayran cafe de yazışmalar zart zurt oldukça böyle yorumlar çok olur.

estuko

bunun suçlusu hayranlar değil, chen değil; hayranlara “idoller sizin sevgilileriniz” hissiyatı veren şirketler. durum böyle olunca aldatılmış hissediyorlar, her 12-18 yaşındaki kızın sağlıklı düşünmesi beklenemez

May ama telefonu bozuk

[+4,228, -632] 8 yıllık EXO-L’im. Lütfen Kim Jongdae’yi gruptan çıkarın. Herkes bunu istiyor

Sen Exo-L falan değilsin kendini kandırma.

Pırttt

92li üyeler bu sene askere gidiyor
Ortada grup yokken ne kontratı 🤦🏻‍♀️

stan talent stan pentagon

yabancı yorumun dediği gibi işte. insanlar onların sadece şarkıları sesleri dansları ile ilgilenmesi gerekirken ünlü oldukları için özel hayatlarına manevi kararlarına karışabileceklerini düşünüyorlar. grupların üyelerin kariyerlerinin etkilenmesinin asıl kaynağı bu düşünce sistemi

GAMZE

10. [+1,024, -102] Sırf evleneceği için ona sırtını dönen kimse yok. Chen’in bencil hareketleri ve grubu hiç düşünmemesi bizi sinirlendirdi. 2016’dan beri sevgilisine deli gibi aşıktı ve biz onun için sessiz kaldık. Daha da katlanabileceğimizi mi düşündü?

Bundan daha saçma çok az şey gördüm. Adam aşık diye çıldırıyorlar. Katlanamıyorlar:)))) Ahh bu deli ergenler..

Sena

Chen idol olarak bana çok şey kattın sesinle sözlerinle gülümsemenle EXO için yaptığın ve yapıcağın her şey için minnettar ve mutluyum kimsenin gruptan ayrıl demesine takılmıyorum çünkü mektubunda bizimle kalıcağını söyledin ve milyonlarca insan seninle birlikte. Bu açıklanan olaylar kimine göre etik olmuya bilir iki insanın birbirini sevmesi ve hayatlarını devam ettirmeleri onlar için olmaması gereken bi şey ama fuhuş yapan kumar oynayıp her boku yiyen insanlara destek olamak onlar için bir iyilik bu konulara girmek istemezdim ama bazı insanlar sevgiden korkuyo onlar için kırmak dokmek dağıtmak daha kolay ve doğru. Sen bu iğrenç kukla sektörde bir şey başardın ve… Read more »

Hilal

Şu yorumlara bakarak Kore’de sevgili haberlerinin neden skandal olarak gösterildiğini daha iyi anlıyoruz…

...

Evlendiği için değil, grup imajını bir anda yerler bir ettiği bencilce davrandığı için gruptan ayrılmasını istiyorlar. Önce sevgili haberi gelse sonra yavaş yavaş evliliğe yürüse bunda bir sıkıntı olmazdı. Hayranlar sırf grup iyi yerlere gelsin adı geçsin diye milyarlar harcıyor sonra sorumsuzun biri gelip bunu mahvediyor. Netizenlerin de dediği gibi Exo-l sırtını dönmedi. Bu kadar büyük sıkıntılara sebep olacağını bile bile gizli gizli evlenmeye kalkan Chen sırtını döndü ilk.

i.g

Henüz evlenmedi. Aşık olmak, evlenmek, çocuk yapmak kötü bir şey veya bencillik değil. Eğer gruptan ayrılsaydı bize ve üyelere sırtını dönmüş olurdu ama ayrılmadı. Sadece sevgili haberi gelse bile eminim linçlenirdi, zaten bu sebeple çoğu idol ilişkilerini halka açıklamamayı seçiyor. Ne zaman, nasıl evleneceğini bize soracak değil. Hayranların kafasına kimse silah dayamıyor grubu desteklesinler diye, bunu hayranlar seçiyor yani kimsenin kimseye bir borcu yok. Ki zaten EXO hayranların sevgisinin karşılığını misliyle ödedi her zaman sıkı çalışmalarıyla ve iyi imajlarıyla. Yeterince açık oldu mu?

Exovelvet

Onun yerine idol olan birinin de evlenebileceği bunun imajla alakasının olmadığı aile kurmakla alakalı olduğu anlaşılsa daha mantıklı sanki. Daha önce de demiştim EXO’yu zor durumda bırakan Chen değil bunlar bu tip yorumlar. Chen grup aktivitelerini kötü mü tamamlıyor? Hayır. Kara para mı aklıyor? Hayır. Birine bir kötülüğü mü olmuş? Hayır. Kızın isteği dışında mı olmuş bebek? Hayır. O zaman Chen EXO’nun imajını kötü etkilemiyor. İki insanın aile kurması nasıl kötü bir imaj oluyor ki. Chen zaten özel hayatını ve idollüğü birbirinden ayrı şekilde yaşıyor yani kimseye umut falan da vermedi.Evlenmeyi bile açıklamasa hakkı var şu yorumlara bak. Artık fanlarda… Read more »

forexo

geçen yıl kai jennie ile sevgili diye zibilyonlarca linç yedi yani sırayla açıklaması hiçbir şey değiştirmeyecekti bence değişmesi gereken insanların düşünceleri

jenjen

Kusura bakma ama şizofrensin. Yoksa şu yazının başka bir açıklaması olamaz.

...

Abi ben demiyorum ki evlenmesin sevgili yapmasın. Ben de istiyorum Chen gibi kaliteli biri üresin çoğalsın. Zaten baba olmak için mükemmel biri hak ediyorda. Ama olay bu değil. Sizin bahsettiğiniz ideal yani olmask gereken. Ama olanın o olmadığını biz de Chen’de biliyordu. Kore gibi bir ülkede bunun sorun olmayacağını düşünmek saçma. Gerçek bu. Böyle bir şey ortaya çıkarsa grup mahvolur, kötü etkilenir dememiş bu insan. Burnunun dikine gitmiş. Elbette herkesim önceliği kendi ama içinde olduğun takımı çöpe atamazsın. Siz istediğiniz kadar bunu siz abartıyorsunuz siz öyle olmasını istediğiniz için öyle oluyor diyin. Benim ya da senin değiştirebileceğin bir şey değil.… Read more »

Mustesna

asıl üyeleri, grubu ve hayranlarını düşündüğü için her şeyi en başından açıklamayı seçti. ve bunu açıklamadan öncede şirkete ve üyelere danıştı. eğer üyelere danışmadan yapsaydı bu bencilce olurdu. yani chen her şeyin sorumluluğunu alarak (bu da davranışının sorumsuz olmadığını gösteriyor) ve başına gelecek bütün bunları bilerek o mektubu paylaştı. aynı şekilde üyelerde ona müsaade etti ve gayet arkasındalar chen’in. demek ki neymiş chen bencil değilmiş. ve grupta olup olmamasına grup ve şirket karar verir ki eğer olmamasını isteseydiler en başında bunu söylerlerdi. yani chen hala exo’yla ve olmaya da devam edecek. bu saatten sonra chen’in grupta olmamasını isteyenler chen’li olan… Read more »

klaus

Şimdi Türk ExoL arkadaşlar bana bu kızla çok uzun zamandır sevgili olduğunu evlenme planları olduğunu ve bebeği de planlı şekilde yaptıklarını söylediler madem böyle bir zalan çizelgesi ve sıralaması vardı bu çocukcağız niye her şeyi yavaş yavaş açıklayarak yapmadı da böyle bomba gibi patlattı hiç anlayamadım önce sevgili haberini çıkarsalardı zamanla evlenip çocuk yapsaydı hayranlar daha anlayışlı olurlardı az buz değim 4 yıldır beraberlermiş kafam karıştı biraz

İğrençlik

şirket albüm satışları, konser gelirleri falan filan düşmesin diye açıklamak istese bile izin vermemiştir bence.

Ei97821

Böyle söylemelerinin sebebi geçen yıl yüzük bakarken çekilen fotoğrafları, evliliği vs planlamışlardır belki ama evlilik öncesi hamileliğin planlarında olmadığına eminim.

Mustesna

diyelim ki evleneceği kişi hamile olmasaydı ve sadece evleneceğini açıklasaydı ve evlendiği gibi karısı hamile kalsaydı chen yine baba olacaktı. sadece daha normal bir şekilde olacaktı ama sonuçta yine exo’dayken olacaktı bu. o zamanda exo’nun bir imajı olacaktı ve yine o imaj bozulacak mıydı? yani sizin için sorun, gayet evlenmesi. bu çocuk evleneceğini üyelere bizden önce açıklamıştır aynı şekilde baba olacağını da. yani üyeler gayet de biliyorlardı grubun imajına ne olacağını ya da ne gibi durumlarla karşılaşacaklarını. bildikleri halde en başında gruptan ayrıl demediyseler daha da demezler. yani üyeler sorun etmezken, her şeyi kabul etmişken bir hayran eğer exo’yu seviyorsa… Read more »

Exovelvet

Kıyamet kopsa Chen’den bilecek durumdalar. Oysaki bu olayın Chen ile uzaktan yakından alakası yok. Kontrat diye bir şey var herhalde bitince yollarını ayıracaklar tabii. Salsınlar zaten de başka markalarla da görelim EXO’yu

estuko

ama gerçekçi olalım, bu skandal çıkmasa kontratı yenileyebilirlerdi. bence de chen’in gruptan ayrılması en mantıklısı, koredeki idol sistemi bir tuhaf ya chen biaslılar 1 ay önce “oppaaa benimle evlen, seni seviyorum” derken şimdi hayran buluşmalarında chen’e küsecek resmen:s en baştan hayranlara “ben sizin sevgilinizin” vibe’ı veriyolar sevgilileri olunca da hayranlar bozuluyor, en hatalı şey bu

i.g

Kontrat zaten geçen sene bitmişti, markanın isteğiyle bir sene daha uzatıldı ve marka zaten son olaylarla bir ilgisi olmadığını da açıkladı.

Exovelvet

Kontrat yenilemek istemeyen kişinin Nature Republic olduğu bile kesin değil belki de sm anlaşmaya varmadı. Exo bundan kötü etkilenmeyecek ki fenty beauty daha önce Kai ile çalışmak istemişti ama NR ile anlaşmaları var diye kabul edememişlerdi. Exo her türlü bir başka marka bulacak milyon tane markanın yüzü zaten. Bundan kötü etkilendiği yok ki hatta belki de iyi bir şekilde etkilenecekler. Ayrıca Chen özel hayatını gizli yaşadı ve sevgili vibe veren biri de değildi hiçbir zaman. 29 yaşında bir adam evlenirken izin mi isteyecekti

KINGEXO

Yıllardır bu kontratın bitmesini bekliyor sırf nature republic yüzünden üyeler bir çok dünya genelinde bilinen markalar ile anlaşma yapamadı. Zaten bununla ilgili açıklama yapıldı olayın chen ile alakası olmadığını söylediler.

Ei97821

İmkanı yok yenilemezler, üyelerin artık solo olarak çalışma zamanları geldi ve bu aptal marka yüzünden Kai Fenty Beauty’i bile reddetmek zorunda kaldı. Hiçbir avantajı yok onlar için.

Öylesine biri

Netizenleri tamamen haklı bulmuyorum ama ben de aniden idolümün sevgilisinin hamile olduğunu ve evlendiklerini duysam üzülürdüm. En başta sevgili olduğu zaman açıklasaydı belki yine bir kısım tepki gösterirdi ama fanları yine onu desteklerdi. Sonra evleneceği zaman daha fazla kişi yanlarında olurdu bence.

forexo

neden üzülürdün?

jenjen

Ben Chen’in çok uzun bir zamandır fanıyım. Gayet de normal karşıladım evet ilk bir şaşkınlık oldu ama neden üzüleyim? İdollerin sevgili potansiyeli taşıdığı gibi salak bir düşünceyle onlara yaklaşanlar bu durumu Chen’e yaşatan kişiler zaten. Yaptıklarının da “Daha önce açıklasaydı durum farklı olurdu” gibi hiçbir mantıklı açıklaması yok. Daha önce açıklasaydı da aynı şeyler olurdu. Çünkü yine aynı şizofren fanlar tepki gösterirdi değişen bir şey yok yani. Ayrıca henüz evlenmedi.

Kraliçe Kim Taeyeon

Arkadaşlar adam sadece evleniyor seri katil değil kaçakçılık yapmadı tecavüzcü değil kimseye zarar verdiği de yok hayranların nasıl bir “özel” hayatı varsa ünlülerin de olabilir onlar kimsenin fantezi ürünü değil oyuncak veya başka bir şey değiller salın artık

KINGEXO

kexols bence çenenizi artık kapatın gereken cevabı bugün size vermedik mi zaten? Chenin ayrılmasını isteyen tek kişi sizsiniz. Twitter da her gün chen için binlerce tweet atılıyor ve hepsi dünya gündeminde ama siz ezikler ingilizce chen arkandayız diye paylaşım yapıp altında korece gruptan ayrıl yazıyorsunuz sırf diğer kişileri kandırmak için.
Buna bi son verin mümkünse fandomdan defolun çünkü exo 9 kişi olmaya devam edecek.

İğrençlik

bencede en büyük suçlu idolleri fanların sevgilisi gibi pazarlayan şirketler ve fanların her istediğini yapan şirketler. idolllerin imajına,, ne deyip nasıl davranacaklarına şirketler karar veriiyor büyük ölçüde, hormonlarının esiri olmuş ergen kızlara fantazi pazarlıyorlar, fanlar ciddi anlamda idolerle ilgili hayaller fantaziler kuruyorlar ve evlenip çoluk çocuğa karışan bi idolü kendi hayal dünyalarının beyaz atlı prensi yapamayacakları için silip atıyorlar tek kalemde. şirketler sadece müziği, şarkıyı satmıyor, sevgili, erkek arkadaş fantazisinide satıyor. ondan bu ihanete uğradık tavırları, gerçekler yüzlerine çarpıncada kabullenemiyorlar. ama herkes anlasın artık onlarında kendi özel hayatı var, idollerde evlenip çoluk çocuk sahibi olabilir, aile kurabilir ama aynı zamanda… Read more »

forexo

bence en büyük suçlu koreliler ve onların düşünceleri şirketler böyle yapsa bile beyni olan bir insan kimsenin hayatına karışamayacağını bilir neden diğer ülkelerde bu kadar tepki görülmüyor onlara exo olan bize de exo onlar albüm alıyorsa bizde alıyoruz ben sadece geri kafalı olduklarını düşünüyorum açıkçası

BlueElf

Chen’in ayrılmasını isteyen koreliler solo stanlar arkadaşlar yok ihanet etti yok imaj fasa fiso kendi ağızlarıyla da söylüyorlar evet Chen tip olarak en popüler üye değil o yüzden evlenmesi ilk önce şok etkisi yaratsa da kabul edilebilir bir durum ama Chen’in evliliğini kabul etmek demek diğer üyelerinde ileride bunu yapabileceğine izin vermek gibi olarak görüyorlar anlayın yani sorun sadece Chen değil diğerlerinin evlenmesiden korkuyorlar üyeler birbirini destekledikten sonra hiç birşey olmaz istedikleri kadar uğraşsınlar. Sözleşmeye gelince grupta zaten nerdeyse üye kalmayacak askere gidiyorlar o yüzden kontrat yenilenmemiştir muhtemelen.

Cheniee

AY BIĞDIĞ YETER YAV Bİ SALIN ŞU ÇOCUĞU

BIKTIM

Bıktım gerçekten bıktım. Insanlara laf anlatmak çok zor. Sadece kendinizi Chen’in yerine koyun.
Tek söyleyeceğim Suho Chen’i destekliyor. Daha iki hafta önceki konserde birlikte kalacaklarını birçok kez dile getirdiler. Radio starda ne olursa olsun birlikteyiz dediler. O sacma programa bunlari açık açık dile getirmek için katıldıkları çok belliydi. EXO 9 kişi ve 9 kişi kalacak. Sizlerin ayrılsın demeniz ya da kontratı bitince ayrılır demeniz hiçbir şey ifade etmiyor.

Kyuzi

Exo’nun hayranlarına kısmen katılıyorum katılmadığım noktalardan biri Chen’in gruptan çıkarılmasını istemek. Hayranlara katıldığım nokta ise nerdeyse her idolün sevgilisi var ama aktif ve popüler bir grup isen o gruba böyle büyük bir sorumluluğu yükleyemezsin. Mesela Bigbang’ten Taeyang oda aktif ve popüler bir grubun üyesiydi ama ilişkisini halka duyurdu ve belli bir ilişki sürecinden sonra evlenip çocuk yaptılar bu evliliğede başta VIP olmak üzere başka grupların hayranlarıda destek verdi. Chen de halka duyurup belli bir yıldan sonra evlenip çocuk yapabilirdi. Onlar da insan diyen insanlar çıkıcak lakin bir çocuk dünyaya geliyorsa normali evlendikten sonra çocuk olur. En azından korunabilirlerdi. Hamile bırakıp… Read more »

rdklys

Sorumsuzluk dedikleri şeyde sevgilisi olması evlenmesi bu kadar gerizekalı bir toplum bence dünya üzerinde yoktur

Kbr

Zamanında Super Juniordan Sungmine yaptıklarını şimdi Chene yapıyorlar. Ama umarım Chenin durumu Sungmin gibi olmaz ve grubundan uzak kalma durumunda olmaz.

GUCCI Global Ambassador KAI

Bildiğim kadarıyla kontratın bitmesinin bu olaylarla ilgisi yoktu? Zaten en başta böyleymiş. Askerlik dönemi başlayacak diye.

Chickenisnotmystyle

5. Yorum ne ŞHDYPDPUDUFPYD DAHA GENÇ MODEL Mİ, GÖRENDE 40 YAŞINDA İNSANLAR SANAR OYDUPFFOUDYO

JenBellaShakespare

HE AYNEN CHEN YÜZÜNDEN HI HI AYNEN

JenBellaShakespare

BEŞ YILLIK EXO-L’İM BÖYLE REZİLLİK KEPAZELİK GÖRMEDİM, GÖRDÜKÇE SİNİR BASIYOR BANA.

jenjen

Bu kesin bile değil sadece söylenti. Kesin gibi konuşup bir de kendinizi haklı çıkarıyorsunuz ya inanamıyorum cidden kdkdkxsn

KINGEXO

Chenin şuan ki nişanlısı ile ilgili hiçbir bilgi yok. Ne fotoğraf var ne ınstagram hesabı fotoğraftaki o kız eski sevgilisi ki çok eski bir olay. Birisi kuyuya taş atıyor herkes onun peşinden gidiyor resmen.

Loeyy

Haa eski sewi diyorlar şfdçwçdşsşdş

KINGEXO

Kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmanı yanlış buluyor. Neresi savunma bunun?

Yeni Yazılar