Netizenler EXO'nun Miyagi konserinin iptal edilmesini istiyorHABER: Netizenler EXO’nun Japonya konserinin Fukuşima yakınlarında olmasından ötürü öfkeli “Konseri iptal edin”

KAYNAK: Sports Seoul via Nate

1. [+3,007, -72] SM gibi büyük şirketlerin bu boykotlara katılmasını beklemiyorum, ama Japonya’yı Fukuşima’daki radyasyondan ötürü hedef aldığımız bir zamanda üzerimize soğuk su dökmeseler olmaz mı?

2. [+2,658, -58] Kafayı mı yemişler??!

3. [+2,340, -72] Ülkeye Japonya’dan Yen getirmeleri umrumda değil ama.. aslında bu iyi bir şey!! Bu şekilde Japonya’ya koymuş oluyoruz. Ama Fukuşima yakınında performans sergilemek üyelerin sağlığını nasıl etkileyecek? Koreli hayranlar da gidecek, peki ya onların sağlığı? Koreliler lütfen Fukuşima konserine gitmeyin. Japonya’daki şirket ve SM gitmezseniz eğer bir daha oraya yollamaz. Japon hayranların bile radyasyondan ötürü bu konsere gideceğini sanmam.

4. [+106, -3] Kore’ye Yen getirdikleri sürece sorun yok diyebilecek kadar aptal olamazsınız, nasıl ötesini göremiyorsunuz? Japonya Fukuşima yakınlarına yabancı sanatçıları getiriyor, bu şekilde “Fukuşima güvenli” diyecekler ve daha çok para kazanacaklar. Koreli sanatçıların Yen kazanmasıyla bir ilgisi yok.

5. [+84, -5] Lee Soo Man’in açgözlü olduğunu zaten biliyorduk ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

6. [+83, -3] SM’in neler olduğunu öğrenmesi lazım artık  ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+60, -5] SM o kadar açgözlü ki kendi sanatçılarını bile mahvediyorlar

8. [+59, -0] Bu Japonya’nın bir oyunu gibi. “Bakın, burada radyasyon endişesi yok. Konser bile veriyoruz. Ürünlerimizi endişelenmeden yiyebilirsiniz” diyorlar.

9. [+52, -1] EXO’nun Japonya’daki şirketi farklı, bu şirket EXO’ya Dome’da konser ayarlıyordu ama durup dururken Osaka Castle, Miyagi Hall’a geçtiler.. resmen ülkemizden intikam alıyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ lütfen idolleri şeytani intikamlarınız için kullanmayın

10. [+45, -0] EXO’nun Japonya’daki şirketi farklı ㅠ ve şu andaki anti-Japonya duygusu yüzünden gruptan intikam alıyorlar ㅜ EXO hiçbir zaman bu konser salonunda performans sergilemedi ve lokasyon turun geri kalanıyla hiç uyuşmuyor.. Bu 60 bin koltuklu yerde konser veren bir grup, niye birden 7 bin koltuklu salonda performans sergiliyorlar?… Keşke SM iptal etse.

11. [+37, -1] SM’in grubun buraya gitmesine izin vermesi çok saçma geliyor bana

12. [+36, -1] Lütfen iptal edin, tehlikeli

13. [+34, -0] Bu ülkeye Yen getirmekle ilgili değil. Japonya ülkemizin popüler grubunu kullanarak tüm dünyaya Fukuşima’nın güvenli olduğunu söyleyecek! Japon ilbeler ya bunu bize karşı kullanırsa, ya EXO Fukuşima’ya geldi çünkü oranın güvende olduğunu düşünüyorlar derlerse?

14. [+30, -1] Fukuşima yanındaki şehir ㅋㅋ radyasyonda 1 numara ㅋㅋㅋㅋ yok artık ya ㅋㅋㅋㅋ SM bu konser için ne kadar para aldı??????????? Niye biden EXO’yu daha önce hiç performans sergilemedikleri bir yere yolluyorlar????

15. [+19, -0] Ülkeye Yen getirme taraftarıyım ama… üyelerin sağlığına ne olacak..? Hayranların sağlığı? Bu konser çok düşüncesizce.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+77] Miyagi ve çevresinde 2 milyondan fazla kişi mutlu mutlu yaşıyor, oraya 2 saatliğine performans sergilemeye gelmiş 8 kişinin sağlığı mı tehlikede? Japonya’yla ilgili olan her şeyi boykot edip onları şeytan gibi göstermek için bir oyun daha. Japonya’nın kendi ‘güvenilir ülkeler’ listesinden Güney Kore’yi kaldırmasına şaşmamalı. Buna devam ederseniz ekonominiz kötü etkilenir. Kpop Japonya’da yasaklanırsa ne yapacaksınız?

 

Kaynak: Netizenbuzz

Abone Ol
Bildir
guest
23 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Kkkk

Oraya yakın insanlar mutlu mesut yaşıyoken ve herhangi bir tehlike görülmemişken ne bu abartı tepki? Keşke Japonyada Kpop yasaklansa da Japonyayı mumla arasanız AHHAHAJAKS

Zamane

Çin eline geçen her fırsatta kpop u engelliyor. Kpopta en fazla parayı kazandıran ülkelerden biri.
Japonya da engellerse kpop u hangi ülke kalkındıracak tayland malezya endonezya mı???

stfu

güney doğu asya ya hep ırkçılık yapıyorlar…

Moon

Gerçekten tehlikeli, insan sağlığını etkileyen bir bölge olsa Japonya gibi bir ülke orada insanların yaşamasına izin verir mi zaten ? Sağlık konusunda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum . Klasik japonlardan nefret eden Koreli söylemleri …

Bandura

Bu kadar ırkçı söylemler yapıp sanki Japonya’da yaşayan kesimi kötü gibi göstermeniz inanılmaz. Müzik sektörünün çarkını çeviren iki ülkeden biri Japonya. Bu kadar nefret söylemi yayıp da idollerinizin oraya ekstra etkinlikler düzenleyip single lar yapmaları da tuhaf. O zaman ona da tepkinizi gösterin. Normalde önyargı ile yaklaşmam fakat her defasında aynı şey. Bi Guney doğu asyalilari salmıyorsunuz birde Japonyayı. Umarım kpop japonya da yasaklanır. Çünkü japonlarin jrock grupları inanılmaz kaliteli ve o yokluğu fazlası ile doldurur aratmaz bile.

P.s. ilk defa yorum yazıyorum. Artık dayanamadım. Umarım anlatabilmişimdir😊

stfu

koreliler Japonya nı kıskanıyor…

Moon

Kıskançlık demek doğru olur mu bilmiyorum ama tarihi bir düşmanlık var iki ülke arasında .

stfu

acaba japonların ne kadar albüm aldıklarını biliyorlar mı?

Sobbie

#teamduygusömürüsü

LoL

geçmişte kötü şeyler yaşamış olabilirsiniz ama şuan idolleriniz o ülkeden çok para kazanıyor.. o yüzden ırkçı koreliler, kesin sesinizi!

stfu

kendilerine yapılınca hemen kargaşa çıkarıyorlar

SUNMİ

Endişelerini anlıyorum ama “Japonyanın intikam almaya çalışması” iddiası çok saçma neden bir idol grubu üstünden intikam almaya çalışsınlar ki etkilenen hayranlar ve şirket olur sadece 😒

Kill This Love Shot

Şu KExollere ve Netolara deli oluyorum… Daha geçen SeChan beylerimin sevincini kursağında bıraktınız şimdi de duyar ayağına yatıyorsunuz. Önce Beylerime karşı nazik olun hem sağlıjsız olsa zaten S.M en büyük grubunu riske atar mı biraz biraz akıl plz. Kpop un en büyük gelir kaynaklarından biri hâlâ Japonya kendinize gelin boykot mu istiyorsunuz. Eskiye dayalı bir hesabınız varsa da idollerimi buna alet etmeyin

Kpop

Radyasyon açısından sorun çıkacağını sanmıyorum, sonuçta orada yaşayan hali hazırda bir halk var ve zaten denize, havaya yayılan radyasyon hepimizi etkiledi. Güney Kore nin en büyük çevresel sorunu Çin de ki fabrikalar yüzünden hava temizliğinin olmaması, Güney Kore halkı esas bunun için ayaklanmalı.

Pınar

Şu Koreliler ne çekilmez millet😒ben de işin içine girmeden hepsini saf iyi niyetli sanırdımjsjsj

Delixx

Ben anlamadım biri anlatabilir mi?

Kpop

Geçmiş yıllarda Japonya da gene büyük bir deprem oldu ve tsunami oluştu bu yüzden Fukuşima Nükleer Santrali zarar gördü ve radyasyon sızıntısı oldu. EXO nun konser vereceği yerde buraya çok yakınmış, Koreli EXOL ler de EXO üyeleri radyasyondan etkilenirler diye korkuyorlar.

Delixx

Korelilerin böyle yorumlar yapmasının sebebinin sırf radyasyondan olduğunu sanmıyorum .pp

Delixx

tşk

SeulgiWendy

Exo’nun ve neredeyse kuruluşundan beri SM sanatçılarının Japonyadaki organize işlerini yapan şirket Avex ve işlerinde çok profesyoneller sanatçıların sağlığı ve güvenliği herşeyden önce gelir yani sanki hayatlarında ilk kez Japonyada konser veriyorlar gibi saçma cahil nefret yorumlarınızı kendinize saklayın aksine burada ilk kez konser veriyor olmaları çok güzel bişey böyle şehirlere Koreli ve Çinli fanlar değil yüzde yüz Japon olan fanlar geliyor buda yerel halk tarafından Koreli bir grubun destek gormesi harika birşey

KINGEXO

Birazcık empati kurduğumda korelileri haklı buluyorum evet kpop sektörünün %40’ını Japonya ayakta tutuyor ama geçmiş yıllarda yaşanılan olaylar göz önüne alındığında korelilerin japonya ya ve japonlara karşı yaptıkları tavır normal değil mi? Biz türküler tarihimizden dolayı yunanlara ve ermenilere karşı mesafeli değil miyiz? Oysa yunanlar Türkiye de turist olarak çok fazlalar. Benzer şeyler olduğunu düşünüyorum bu yüzden korelileri suçlayamam.

XxX

biz ikinci dünya savaşında açlıktan ölmesinler diye yunanistana gemilerle erzak gönderdik.. bizle kıyaslanamazlar ki yunanlar bizim eski devletimize ait iken isyan çıkaran dil, din ve kültür olarak bizden çok farklı olmasına rağmen.

KINGEXO

Demek istediğim şey anlamamışsın ki.