Benzer Yazılar

Netizenler, Park Jin Young’ın tamamı Japon üyelerden oluşan grubuna ‘K-Pop’ demesini anlamlandıramadı

616134 305498 4640 org

HABER: JYP Japon yanlısı tartışmasıyla mı anılacak.. Nizi Project de ne?

KAYNAK: Top Star News via Nate

1. [+1,631, -85] Şu anda Twice için endişelenmesi gerek. Yeni şarkı kötü, tarzları da klip de kötü. Şimdiden Melon’da 3. sıraya düştü ve daha ilk gün. JYP tüm gücünü Japonya’ya verip oraya odaklanmak istiyor gibi, ama böyle yaparsa Koreli hayranlar ona sırtını dönecek.

2. [+1,238, -68] Nedense JYP her zaman Japonya’da kabul edildi, ama Amerika’da kabul görmediler. Twice’ın yeni şarkısı bir saat içinde 1’den 3’e düştü ve bence yeni konseptleriyle de önceden konsept değiştirmemelerinin sebebini göstermiş oldular, değiştiremiyorlar çünkü. Japonya’nın daha çok hoşuna giden şirin, sevimli tarz onlara daha çok uyuyor.

3. [+1,145, -104] Twice’taki 3 Japon üye sayesinde Japonya’nın tadına baktı ve şimdi tamamen oraya geçmek istiyor. Komik olan şu ki Wonder Girls’ü mahvettiğinden beri Japon tarzı idollere geçti. BTS ve Black Pink Batı’da daha başarılı olduğu, uluslararası Youtube’da Black Pink Twice’a kıyasla çok daha iyi olduğu için pes edip Japonya’ya odaklanmış gibi

4. [+90, -5] Buna Japon yanlısı demezdim ama Park Jin Young’ın gruplarını kariyerlerinin doruğundayken mahvetmek gibi bir özelliği var.. WG, miss A, Twice… Japonca şarkı söyleyen, Japon üyelerden oluşmuş bir gruba neden K-Pop dersin ki? ㅋㅋ

5. [+87, -7] Normalde diğer konularda Park Jin Young’a güvenir ve destek veririm ama bu hayal kırıklığı oldu. Niye o kadar iş yapıp meyvesini Japonya’nın yemesini istiyor? J-Pop şu anda düşüşte, tek yapman gereken onları flop olmaya tek etmek ama JYP bir adım atıp Japonya için çalışmak istiyor, sırf para kazanmak için. K-Pop şu anda tüm dünyada yayılıyor, sakın ha üstüne soğuk su dökmesin.

6. [+68, -9] Bu gruba K-Pop değil J-Pop demesi gerek..

7. [+66, -2] Amerika hastalığı bitti Japonya hastalığı başladı.. bu adamın tedavisi yok

8. [+64, -4] Danışmanları Twice’tan yeterince para kazandıklarına karar verdiler herhalde. JYP’nin danışmanları aptal değil, yoksa niye şu anda başka bir kız grubu yapmak istesinler ki..

9. [+49, -10] Koreli olarak hiç mi onuru yok? Acınası.. gruplarının şu anda şarkıları kötü, Japonya için uğraşacağına bunun için endişelen

10. [+47, -2] Midemi bulandırdı bu ㅋㅋㅋㅋ Japon üyelerle bir grup yapacaksa K-Pop demesin buna. Bunu K-Pop ile anmaya nasıl cüret eder?

11. [+44, -6] Japonca şarkı söylemek o şarkıyı J-Pop yapar, niye K-Pop diyor? Japonya’da promosyon yapıp albüm çıkaran bir Japon grup olacaklar. Dünyadaki herkes J-Pop’ı biliyor zaten, lütfen ona K-Pop deme.

12. [+31, -0] JYP’nin Japon grubu yapıp Japonya’da çalıştırması umrumda değil, buna K-Pop deme yeter

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+127] Twice Melon’da 3. olmuş ama 30. olmuş gibi konuşuyorlar sfdsfsd

 

Kaynak: Netizenbuzz

27 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
drbel

Yanlız millet blackpink haberlerinde nefret kusup twice’ı övüyor, twice haberlerinde de blackpink’i 😂😂 Ben böyle nefret etmeye programlı bir ülke görmedim, asla tatmin olmuyorlar.

blink

Ama cidden grup full japonlardan olusuyor ve japonca soyliyeceklerse kpop demeleri sacma bence.Ve jyp ezelden beri Japonya ya oynuyo bu twice dan cikan bir sey degil wonder girlse de aynisini yaptilar diye okumustum bir yerde ne kadar dogru bilmiyorum ama.

queen twice

WG ü Amerika ya yöneltti. Orada ekmek olmadığını fark edince Twice ı Japonya ya yöneltti

ahahajajajaj

Rakipleri çok güçlü üstelik şarkı çıktığında baya bir süre 1. Sırada kaldılar. 2018de Twiceın YOY şarkısından sonra hiçbir kız grubu melonda 1 numara olamadı gene Twice oldu. Adam ne yapsa yarananmıyor. Itzy çıkınca Twiceı kenara atacak dediler atmadı adam comeback bile verdi. Ne yapsın daha? Çarkı döndürmek için yeni gruplar çıkarmak zorunda kusura bakın ama Japonlar en azından ayrımcılık yapmıyorlar ve sandıklar. Koreliler kadar döneklerini görmedim cidden.

ahahajajajaj

Onlar grup olarak geçmiyor. İkili olarak geçiyorlar. Özellikle bende sormuştum bu soruyu sonra araştırınca öğrendim.

queen twice

Tamam knk sen ReVel flop diyorsan floptur. Sıkma canını inanıyoruz sana

once since birth

Yanlış yere yazdın sanırım

twice once

Listelerde kimlerin olduğuna bakmadılar herhalde, TOP 3 zaten çok güçlü şu anda. Ne kadar yüksekte olursan beklentiler o kadar yüksek oluyor tabi. 2019 yılında Melon’da ilk 24 saatteki dinleyici sayısına göre sıralama: 1. BTS Boy With Luv — 934,298 2. FANCY — 763,049 3. Kill This Love — 733,801 Twice hala çok güçlü. Ayrıca ‘Fancy’ bu yıl Melon’da 1 numara olabilmiş tek kız grubu şarkısı 😀 Habere gelince, JYP’nin Japonlardan oluşan ve Japonya’da promosyon yapacak bir gruba K-Pop demesine tepki göstermelerini anlarım ama K-Pop’ın kendine has bir sound’ı var, J-Pop şarkılarının da var, bazı şarkıları dinleyince direk Japon şarkısı gibi… Read more »

se hoon

Oha BTS uçmuş.. 1 milyon olacaklar neredeyse yuh

btsarmyy

yalnız fdjffed düşüşünden bahsediyorlar top3 den değil

nö9

“Twice Melon’da 3. olmuş ama 30. olmuş gibi konuşuyorlar sfdsfsd”
bir reveluv olarak bu bana şeyi hatırlattı rbb gece saatlerinde bile en fazla 5. sıraya düştü diye rv’ye flop diyen tayfayı dldkldjdk boşverin şu flop diyenleri twice bu cb ile tüm önyargılara kendi konseptinden çok dışarı çıkmayarak kafa attı. en güzel geri dönüşleriydi bence. flop olmuş olmamış kimin umurunda, şarkı kaliteli, kızlar kaliteli, her şey kalite kokuyor bu cbde

ahahajajajaj

Aynen ya o zamanlarda rvye flop diyorlardı. Halbuki gece yarısı erkek grupların fandomları stream basıyorlar. Kızlarda en fazla 3e düştüler zaten.

neeeeğğ

Red velvet ne alaka ya rbb başarılı mı fjdkdkdkdk YouTube da hala 50M olamadılar ne bu reveluvların her şeye red velvet karıştırma çabası ben anlamıyorum şunu kafanıza sokun artık en büyük 3’lü BTS Blackpink Twice Red Velvet parlak dönemleri bitirdi kusura bakma Bad Boy zirveydi zirveden aşağı çakılıp düştüler

•••

SM gruplarının hiçbirinin youtube izlenmesi yüksek olmuyor zaten. Sırf RV’ye laf atmak için devamlı bunu öne atıp duruyorsunuz. Her şey youtube izlenmesi değil şunu bir algılayabilseniz keşke. Sıktı.

btsarmyy

twice için demiyorum ama red velvetin rbb şarkısı cidden flop kaldı. rekorları yok 50m bile olamadılar. tutulmadı

•••

Haberleri diğer gruplar gibi yapılmıyor diye RBB başarısız bir şarkı zannediyorsunuz ama değil. Youtube konusunda SM grupları zaten çoğu zaman az izlenme alıyor. SM oraya odaklanmıyor çünkü. BTS ya da Blackpink gibi rekor kırmadı diye başarısız olmuyor her şarkı. Bunu ayrıca bir ARMY olarak söylüyorum.

selin

Listede çok güçlü isimler var diyorsunuz da önemli olan zaten güçlü isimlerin bulunduğu bir listede birinci olmak değil mi? Boş bir listede herkes birinci oluyor ona bakarsanız. Ki Twice gerçekten eski şarkıları gibi sağlam bir şarkı ile gelseydi gayet de tüm listelerde birinci sıraya oturabilecek kapasitede bir grup Kore’de ? Şarkı açıkçası iyi değil bir kereden fazla dinlemedim beğenenler olabilir ama eski şarkılarındaki kalite yok yani birinci olmaması çok normal.

ahahajajajaj

Tatlım 1. Oldular zaten hemde o isimlere rağmen. Gene ve Melonda çatıya bile vurdular. Sonra kah 1. Oluyor kah 2. Çünkü bütün şarkılar iyi görende hiç 1. Olmadılar sanır hey ya rabbim

queen twice

Şarkıyı kötü bulabilirsiniz ama kesinlikle flop değil. ITunes globalde birinciliğe yerleşti. Genie ve Melonda gece yarısı çatıya vurdu. Ayrıca rakipleri çok güçlü. 24 saatte izlenmeler sürekli donmasına rağmen 40M oldu. JYP’nin bütün üyeleri Japonlardan oluşuyorsa buna kpop demesini bende tuhaf buldum. Ama adam işini biliyor. Dünyadaki en sadık müzik piyasası J-Pop. Paranın nereden geldiğini biliyor. Adamın ne yapacağını sizin o beyincikleriniz anlayamaz

seulgiwendy

Bence akıllıca bir haraket ha kpop olup olmadığı tartışılır ama Asya ulkelereinde gruplar daha uzun sure ayakta kalabiliyor Kore gibi 30 yaş ustu grupları rafa kaldırma durumları yok sonuçta bir şirket geleceğe yatırım yapmalı ki arkadan gelen gruplara promosyon ve albüm çıkarabilmek için çark donebilsim Twice’da Japonyada Koreden daha fazla kazandığı kesin. Koredede gayet başarılılar şarkılarıda beğenildi Melonda 3 olsa ne olmasa ne grup başarısını devam ettiriyor yorumları okuyanda listelere gremedi sanar listelere giremeyen çok başarılı gruplar ve şarkılarda var başarı kıstası bu mu yani? Grup farklı tarzlar ve konseptler deneyim kendini tekrar etmediğ surece başarılıdır Twiceda bence çok başarılı… Read more »

inspirit

TWICE 3. ise 1 ve 2’de ne var bilen var mı?

queen twice

1)BTS-BOY WITH LUV
2)BTS-DIONYSUS

raven

Twice’ı BTS ile karşılaştırmaya başladıklarına göre Twice başarılıdır

ahahajajajaj

Bu arada her şey You tube değil üstelik stream gibi bir illet varken kimin hangi klibi kaç izlendiği belli değil. Sanki kızlar hiç izlenmiyorlarmış gibi konuşmuşlar. Bir grubun başarısını albüm satışları konserde ne kadar koltuk sattıkları ve dijital platform belirler. You tube un katkısı var ama tek You Tube bakarak işler yürümüyor maalesef. Twiceın albüm satışları erkek gruplarından bile iyi BTS EXO WANNA ONE dan sonra Twice geliyordu. 5M satış dile kolay. Dijitalde malumunuz 4 tane şarkıları Pak yaptı en sonki turlarında 220k koltuk sattılar. Bu dediklerimi çoğu erkek grubu başaramıyor. O yüzden netoşlar buradan size ekmek çıkmaz. Kolay gelsin.

taeyeonreveluv

NEYSE İSTE STAN SM GROUPS
Jyp sen adam gibi gozukuon ama malsin

raven

Kardes en azından jyp sanatçıları sömürmüyo

once since birth

Ne alaka şimdi bu ÖSMCMSLCKSŞC

Yeni Yazılar