[PANN] ‘Burning Sun’ın ilk haberini yapan gazetecinin sinirlenmesinin sebebi

16
4659

download%2b%25288%2529

“- Haberlerde bunu yazamadım ama beni en çok üzen şey…
– Grup konuşmasındakilerin kadınlardan biri hakkında söylediği şeylerdi
– ‘O kız önüne gelenle yatıyor’ demişlerdi”

download%2b%25289%2529

“- Onun hakkında ‘rahatlama kadınları seviyesinde’ demişler
– Bu beni şok etti
– 3 gün gözüme uyku girmedi”

(Rahatlama kadınları: İkinci dünya savaşında Japonlar tarafından seks kölesi yapılan Koreli kadınlar ve genç kızlar)

download%2b%252810%2529

“- Çok sinirlendim
– Gerçekten korkunç bir andı”

download%2b%252811%2529“- Bu yalnızca cinselliğe sapkın bir bakış açısı değil
– Aynı zamanda tarihimize şok edici bir bakış açısı
– Bunun çok yanlış olduğunu düşündüm”

download%2b%252812%2529

“- Kısa zaman önce iyi iş çıkardığım için şirketim bana ödül verdi
– Para ödülü aldım
– Parayı rahatlama kadınlarını destekleyen bir kuruma bağışladım (House of Sharing)”

download%2b%252813%2529

“- Gerçekten kalbimi acıttı
– İnsanların gerçekten…”

download%2b%252814%2529

“- Tarihi doğru anlaması gerekiyor
– Umarım insanların cinsellik hakkındaki sapkın bakış açısı ve yozlaşmış hükümet gücü biraz olsa bile doğru tarafa yönelir.”

download%2b%252815%2529

“T: Zavallı XX
K: S dün XX’i yedi bitirdi, lezzetli miydi?
T: Bana XX’in numarasını ver
K: Rahatlama kadını gibi XX”

download%2b%252816%2529

“Seungri’nin kulübü
Gerçek sahibi Yang Hyunsuk?
> Seul Hongdae kulübünün sahibi Seungri olarak biliniyor
> Genel bir restoran olarak kaydedilmiş, yetişkin eğlence mekanı olarak değil  
> Mapo-gu’nun hükümüne göre ‘seyirciyle dans etmeye izin veriliyor’
> Sahiplik belgelerine bakınca ‘Love Signal’in sahipliğinin %100’ü Yang Hyunsuk CEO ve abisinindi”

Gönderi tepkisi: (+764; -4)

1. [+150, -1] Oyun oynuyordum ve sohbetten bir adam “rahatlama kadını gibi s*rt*k” dedi ve gerçekten aklımı kaybettim… Nasıl “rahatlama kadını” lafını küfür olarak kullanabilirsiniz ya….

2. [+97, -1] Delirmişler, gerçekten çok sinirliyim

3. [+91, -4] Beklendiği gibi YG’deki hiçbir şeyle ilgilenmeyin

4. [+36, -5] Buna rağmen insanlar YG’yi boykot etmiyor, hala BP ve Big Bang’e para kazandırıyor?

5. [+18, 0] Kimse bu gazeteciyi övmemiş… bence aldığı ödülü bağışlaması çok etkileyici

6. [+14, 0] İnanılmaz sinirliyim, bu köpekler diğer tarafta fena ceza çekecekler

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[PANN] SuperM, Korean Air ile reklam çekti
Sonraki İçerikJung Da Eun, Monsta X Wonho’nun avukatıyla mesajlaşmalarını paylaştı
16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
KINGEXO

Seu**ri köpeğine ne oldu? Olayların üstü öyle güzel kapatıldı ki bir kere daha adaletin olmadığını öğrenmiş oldum.

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Gazeteciye hayran kaldım…Ay o Mesajlar ne boğacağım bunları

Kkaebsong

Dünyanın böylesine cesur korkusuzca kadınlara ihtiyacı var hemcinslerini aşağılayan kendini s*eks objesi gibi gören kadınlara ihtiyacı yok

Betüş

Bu olayı ayrıntılı anlatan bir yazı yazmıştım instada bir sayfaya , aldığım destek 10 beğeniydi. Sonra ayni haberin altında bunları savunan ,seungriyi savunan bir yazı vardı ve yüzlerce beğeni vardı . Diyeceklerim bu kadar !

anonim

İşin garip tarafı çoğunun kadın olması. Hemcinslerini bu kadar değersiz gören bu kişileri nasıl destekleyip, savunabiliyorlar benim aklım almıyor.

Betüş

Öyle malesef. Peşin hüküm vermeden bu olayı iyice araştırmıştım. Ama o inanan kesimin çoğu hiç araştırmadan “oppam yapmaz “moduna girdiler. Bari araştırın , inanmıyorsanız yine size kalmış .

Lover

Gazeteci gerçekten ödüllük bir gazeteci.Olaylar zaten mide bulandırıcı da daha ne kadar iğrençleşebilir ki dedikçe bir şey çıkıyor.Bu olayla uzaktan yakından kimin ilgisi verse canı yansın istiyorum.

anonim

Bu adamlar zaten konuşmaya değmeyecek insanlar hepsi tiksinç, bunun yanında bence daha kötü olanlar hala bu insanları destekleyen fanlar.
Gazeteciyi gerçekten tebrik etmek lazım bu kadar pisliğin ortaya çıkması onun cesurluğu sayesinde oldu.

Zamane

Gerçekten aklım almıyor. Senin ülkendeki hatta akrabanlarından bazı kadınlar bile olabilir böyle zalimce bir uygulamaya maruz kalmış ve sen kalkmış bunu rahatlıkla bir sıfat olarak kullanıyorsun. Üstelik hala bunları savunan ve sözde muhteşem dönüşü bekleyen mallar var bu ülkede ilginç.

Nana

Akıl tutulması falan yaşıyor galiba bazıları bu iğrenç heri

zeyraaa

Telefonumda bir sürü BB şarkısı var. Bu olaylardan sonra her onların müziğine denk geldiğimde midem bulanıyor ve dinleyemiyorum. İnsanlar cidden bu yapılanları nasıl anlamıyor bilmiyorum. İnsanlık çok kötü yerlere gidiyor.

Lia ama tapmayan

Bu kadın neden sadece prim yapacak şekilde konuşuyor? Kadın 3 kere ifade değiştirdi ve bu olayı 2 sene öncesinden bildiğini söyledi. Yani cesur falan diyorsunuz ya cidden cesur mu yoksa elindeki pisliği daha çok para kazanmak için tutan bi fırsatçı mı? Bir kere dürüst değil ki. Yalan haber yapip bir suçu sırf ünlü olduklarindan dolayı vurgun yapmak için bekletmek ne zamandar beridri takdir edilesi oldu? Orada mağdur olanların olduğunu bilip susmak ve kadin haklarindan bahsetmek büyük midesizlik. Bu kadın sadece prim pesinde. Tabi olaylari sadece buradaki netizen yorumlarindan takip ettiginiz için bilmiyorsunuz. İntihar eden oyuncu Jang Jae yeonun intihar mektubunu… Read more »

anonim

Haklıda olabilirsin kimseye güvenmemek lazım. Ama benim bakış açımdan kadın daha çok delil toplamak için 2 yıl beklemiş de olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta işin içinde polisler, savcılar ve eminim siyasetçilerde var. Bu kadar delille bile polisin hiç bir şey yaptığı yok ve gerçekten suçlu olanlar çok rahat bir şekilde geziyorlar. Sadece halkı susturmak için bir kaç piyonu alıp olayı kapattılar.

•••

Olayı idollere ulaşmak için 2 yıl uzatmadı, başka kimler var diye inceledi. Bu olay sadece idollerle bitmiyor. İsmi açıklanmayan bir çok chaebol çocuğu, mafya ve siyasetçinin işin içinde olduğu söyleniyor. Böylesine güçlü kişilerin dahil olduğu bir haberi gizlice araştırıp 2 yıl içinde açıklaması bile başarı. Bunun yanında olayı yaşayan kadınlarıda konuşmaya ikna etti. Tehdit edildiğini olayların ilk başında bile söylemişti. Bu olay çok büyük suç çetelerine kadar ulaştı fakat kanıt yok diye üstü kapatıldı. Haberlerin hiçbirinde bahsedilmez hale geldi şimdi bunlar. Bunu o bahsettiğiniz tüm kaynakları incelemiş birisi olarak söylüyorum. Çıkan kaynakların çoğu silindi. Kadının yaptığı tamamen cesaret işiydi. Şu… Read more »

İğrençlik

Kadın öldürülmek istemiyorsa elbette hemen açıklamayacak, bu işin arkasında bi sürü düştü kişi var ve kadın hem kesin kanıtlar bulmalı, iyi araştırmalı, emin olmalı ve arkasını sağlama almalıki o zaman haber yapmalı ayrıca bu korkunç kişilerin arkasını kollayan eski hükümet düşünce o tarikatçı başbakan hapse düşünce açıkladı, yani doğru zamanı kolladı. Doğru haber yapmak kolay değil, Türkiye de de hapse giren, öldürülen bir sürü gazeteci var. Kore de de durum aynı. Jung Jae Yeonjun olayını araştıran polisi bile öldürdüler.

Monika

@Lia ama tapmayan galiba hukukdan anlamıyorsunuz deliliniz olmasa sadece iddda olarak kalır. İlkide sessiz kalmış beklemiş. Yoksa delilleri yok ederdiler