Benzer Yazılar

[PANN] Eğer Çinli hayranlar engellenirse YG’nin başı büyük dertte olacak

 Lisa’yı çok da etkiliyor gibi gözükmüyor ama Jisoo bu durumdan etkilenecek

Bence ilk haftada albümü 100,000’den az satabilecek

Eğer bu yaşanırsa, BLACKPINK’in pozisyonu güçsüzleşecek ve kontratlarının yenilenmesini zorlaştıracak

Bence Jisoo solo çıkışından vazgeçerse daha iyi olacak

jisoo

Gönderi tepkisi [+119, -362]

1. [+290, -70] Endişelenmesi gereken ajans SM….

2. [+219, -24] Bence BLACKPINK daha az etkilenecekㅋㅋㅋㅋㅋ

3. [+76, -4] Lee Soo Man’in başına gelen en kötü şey, Çin’de Hollywood yapmak istediğini söyledi, ama Xi Jinping izin vermedi.

4. [+74, -37] Jisoo ve YG için endişelenmeyin, NCT ve SM için endişelenin. Bu SM’e büyük bir darbe. Çin dışında, BLACKPINK yalnızca Kore’de popüler değil, ama aynı zamanda Güneydoğu Asya, Japonya, İngiltere ve Avrupda da popüler.

5. [+42, -6] Başlığı gördüğümde SM’i YG ile karıştırdığını zannettim??

KAYNAK: knetizen

80 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
surrab

Bence haklılar gibi biraz. Lisa ve Jennie global olarak popülerler zaten. Fakat mesela Rose’nin satışlarının çoook büyük kısmı Çin’den gelmişti. 500K satmışsa 200-300 Çin’di. Jisoo Çin olmazsa gerçekten fazla satmayabilir. Kızların her birinin güçlü fanbaseleri var Çin’de. Blackpink genel olarak Çin’den çok büyük destek görüyor. Ama tabii ki Çin bitince Blackpink biter gibi bir şey olamaz çünkü başka daha bir sürü ülkede de popülerler ve gayet iyiler ama satışlar etkilenir..

rachel green

Jisoo bar çok para biriktirmişti ama boşa gitmesine izin vermez. Bir şekilde para transferi vs ile hallederler

sadakatsiz volkan

Evet haklısın ygde olabilir ama en çok sm yanardı. Çünkü smde çinli idollerin sayısı diğer şırketlere göre fazla smde albüm satışlarının çog7 çinden

Last edited 4 ay önce by Sadakatsiz volkan
ahjumma deme bozuluyorum

Çin yasağından etkilenmeyecek çok az şirket var bence. Kpop’ın bu kadar büyümesinde Çin’in büyük etkisi var. Kpop Çin’den kazandığı paralarla bu günlere geldi. Her ne kadar tüm dünyada popüler olmaya başlasa da yine de Çin’den gelen paraya ihtiyaçları var.

meow

JYP gruplarında genel olarak durum nasıl bilmiyorum ama Tzuyu o bayrak meselesinden dolayı baya bi linç yemişti Twice’ın Çinde çok popüler barları olduğunu düşünmüyorum bence japonyaya yönelen Jyp ve Bighit güvende gibi

ahjumma deme bozuluyorum

Olabilir. Hangi şirket nereden kazanıyor tek tek hepsini bilemem. Ama Çin’in sektör için önemi bu zamana kadar büyüktü. Toplu albüm vs. alımları hep Çin barları tarafından yapıldı. Etkilenecek şirket sayısı etkilenmeyecek şirket sayısından fazla. Kpop 3-4 büyük şirketten ibaret değil ki.

Last edited 4 ay önce by ahjumma deme bozuluyorum
bubu

NCT’de çinli üyeler var diye batmış olmuyorlar BTS’den sonra en çok albüm satan erkek grup onlar yani bir sıkıntı çıkmayacak :d bunun amerikası avrupası var her şey çin değil

Last edited 4 ay önce by BUBU
rachel green

Bts bile az da olsa etkilenir ask mesela V Bar tek başına milyona yakın(hatta belki 1 milyon) albüm alıyordu….

oasis

Toplamda Exo 2., yukardaki bu yılın satışlarını yazmış

lunia

Bu niye eksilenmis

yedek

Sm Stanler kabul etmiyorlar 😀

ayı

Merak etme nct çin dışında da satış yapıyor siz sadece çini görüyorsunuz o kadar Japon satışları Endonezyalı fanların desteği de çok kuvvetli

bubu

Bu sene NCT Dream ve 127 için konuştum EXO’nun son çıkan albümünden fazla sattı

bubu

2020de de BTS’ten sonra en fazla nct sattı

bubu

hatta 2020de sm’in satışlarının yarısını nct oluşturuyor

ad astra

Nct 127 24 saatten kısa bir sürede 1.32 milyon ön sipariş aldı, henüz çinli barlar preorder bağlantısı oluşturmamış iken hem de. Bir grup tek albümle 2 milyon satıyor iken Nct için niye endişeleneceğiz?
N*tizenler Dream Çinli üyelere sahip olduğu için satışlarının Çin’den geldiğini düşünmüştü ama açıklanan rapora göre %80’den fazlası Sea ülkelerinden gelmiş. (Malezya, Tayland, Filipinler)
4 büyük şirketin de Çin’den gelen albüm satışları %0.6- 2 arasındaymış, yani gruplar için endişelenmeye gerek yok.

Last edited 4 ay önce by ad astra
ad astra

Çin’deki solo barlardan sipariş verenler solo stan. Birçoğu sadece solo albümde destekleyeceğini söyleyip grup albümlerini boykot ediyor. Bu yüzden kpop’ta solo satışların etkilenmeyeceğini söylemek yalan olur.

smeraldo seagull

Rose nin satışlarının neredeyse yarısı Çin den geldi. Baekhyun aynı şekilde satışlarının çoğunu Çin sayesinde yaptı. Bence de sololar çok etkilenecek

shinhye

Hanteo satışları çin satışlarını kapsamıyor. Geçen sene bambi albümüyle Baekhyun çinde 5 mndan fazla albüm sattı ama bunlar normal satışları etkilemiyor ne Yazık ki çin dışındaki ülkelerden sattığı miktar 1 milyonun üzerindeydi Baekhyun’un. Rosé’nin fanı değilim onun olayını bilmiyorum ama baekten dolayı söyleyebilirim totalde çin de dahil 6,5 mn albüm sattı. Hatta 2020 de en fazla çin de satan ikinci albüm Baekhyun’a aitti

mrmrs

jisoo’nun başarılı olmasını diliyorum. en bahtsızları o zaten ama bana sandara’yı hatırlatıyor. sadece yapması gerekeni yapıp sıkı çalışıyor. bana vokal olarak yetersiz geliyor ama sorun yok. diğer üyeler 2ne1 cl minzy vibe. batı ve solo aşkları, kamera önünde çizmek istedikleri imaja göre kasıntı hareketler… jisoo’nun kişiliğini, fiziğini, yüzünü ve dansını beğeniyorum. umarım güzel bir şarkı verilir.

jennie_jenius

Chaennie iyi ki bir La’e gitti diye batı ve solo aşığı oldu iyi mi. Şimdi Jisoo’yu över solosu geldi mi onu da linçlersiniz ikiyüzlüsünüz.

mrmrs

rose korede ingilizce şarkıyla çıkış yapmış birisi?

jennie_jenius

Olabilir sana mı soracak ne yapacağını???

yasome

Jisoo da ing biliyo konuşuyodu iyice bilmiyosa öğrenir zaten

mrmrs

arkadaşlar??? iyi misiniz? bahtsızdan kastım grup içinde hak ettiğini düşündüğüm ilgiyi alamamasından. diğerlerinin solo hayranları çirkin bir şekilde idollerini hep daha kıymetli gibi göstermeyi başarıyor. sandaraya benzetme sebebim de aynen yorumlarda yazılanlar gibi düşündüğümden. sürekli saldırılmış hissetmeyin bir zahmet…

mrmrs

yorumda sandara övgü için kullanılmış anlamamak için çaba mı sarf ettin acaba… 2ne1da şu an tek başarılı üye sandara, olması gerektiği gibi.

ıwashere

Açık konuşalım Sandara’nın 2ne1’daki en zayıf halka olduğu biliniyor. Şarkı söyleyemiyordu , rap yapamıyordu, dansı iyi değildi, oyunculuğu da iyi değildi sadece görseli vardı. Sandara bu kadar zengin olduysa sırtını hala YG papasına dayamasından ve 2ne1’dan dolayı. Harika bir ekran şovuda yok şirketten ayrılan her 2ne1 üyesini ekranlarda göremezken hala şirkette kalan Sandara’yı görmemiz onun başarısından değiş şirketin ekmeğini yemesinden. 2ne1 çok sevdiğim bir gruptu ama bazı gerçekleri de kabul etmek gerekir.

ıwashere

İlk önce sakin ol . İlk olarak sandara filipinlerde de ygde de görseliyle ünlüydü. Güzel kadın bunda sorun yok. Kendi ağzınla kadının çok fazla ürün ortaya koymadığını söylüyorsun. Oyunculuk yapamadığı için yan roller verildi ve devamı gelmedi çünkü çok kötüydü. Az sunuculuk deneyimi var diyorsun çünkü onda da çok kötüydü ve devamı gelmedi. Albüm vs olmadı çünkü onda da kötüydü. Şimdi Sandara’nın görseli dışında nesi var?
Kendi ağzında benim dediklerimi desteklemiş ve kanıt sunmuş oldun tşklr.

ıwashere

Az önce yazdığım yorum nedense silindi neyse tekrar yazarım. Dara filipinlerde de yg de de görseliyle ünlüydü. Oyunculuğu sadece yan rollerdi demişsin artık oyunculuğu o kadar kötüydü ki sadece birkaç yan rolde kalabildi. Sunuculuk deneyimi az demişsin çnükü şov yeteneği yeterli değildi ve eleştiri de alınca devamı gelmedi. Albüm solosu olarak zaten en çok bahsettiğin eski albümü var yenileri rekor kırdı da haberimiz mi yok? Hayır çünkü sesi de kötü ve bu yüzden albüm vs yok. Yani yazdığın yorumda farkında olmadan benim söylediklerimi desteklemiş ve kanıtlamış oldun teşekkür ederim.

says

bence jisoonun durumu visual önyargısı son zamanlarda dansında şu an sıkıntı yok mesela lsg fancamlerini izliyorum ama hala dansını dragliyorlar predebut videosu kullanarak. yuki no hana coverını yapabilecek başka visual idol de yok gibi bu jende? çoğu sub vocal sub rapper jisoo yazarlık da yapıyor oyuncu da. kendini kameraya atmaması sıkıntı sadece sahne hakimiyeti diğerlerinin aksine baya zayıf kalıyor

ajumma

Sonunda Jisoo hakkında konuşacağım. Yaşasın.. Jisoo’yu seviyorum. Bunu her idol için söylemem. Jisoo’yu sevmem blackpink ile ilgisi yok bu arada. Sadece bana aşırı iyi izlenim veriyor. Örneğin, EXO’dan D.O için de bu geçerli. Seviyorum. Çünkü aşırı pozitif bir izlenimi var üzerimde. Eğer bir idol grubu kursam gerçekten Jisoo’yu alırım. Burada hep sesi ve dansı için eleştiriyorlar. Ama ben sesini seviyorum bu arada. Evet şunun da farkındayım diğer üyeler gibi çok baskın bir karakter değil. Fakat asla grubu geri götürecek bir hareketine rastlamadım. Tam tersi grubu takip etmemi sağlayan üye oldu. Jisoo bir kere çok doğal bir güzelliğe sahip, sesi ve… Read more »

uwu

Çok tatlı bir yorum bu 🥺💓🌸💓

uwu

Gerçekten Jisoo sürekli blinklerle iletişim kuruyor. Asla ihmal etmiyor.

lunia

Ben de boyle dusunuyorum simdi lisa post atmis teaser snrm jisoo yorum yapmis

ajumma

Yaa hemen paylaşıyor. Yorum atıyor. Cidden çok destekleyici biri gibi geliyor bana. Hani şeyi hissettiriyor. Ben de üyelerimin mutluluğu ile mutluyum imajı veriyor bana. Böyle biri bulmak zor geliyor bana. Ben samimi biri olduğunu düşünüyorum. Bu benim düşüncem tabii.

bu neyin kafası

Sizin dediklerinizin tümüne katılıyorum, benim de blackpink’i takip etmemi sağlayan üye jisoo olmuştu. Hatta ilk dikkatimi çeken üye de o oldu, bir arkadaşım kpop’la hiç ilgilenmiyor bile, kill this love’ı dinletmiştim jisoo’nun sesi için çok farklı bir tonu var diğer kızlara göre demişti. Jisoo’nun blackpink’teki diğer üyelere göre daha samimi ve sevecen bir kişiliği olduğunu düşünüyorum, gerçekten de hayranlarla en çok ilgilenen üye o. Diğer kızların solo döneminde de her zaman destek verdi, jennie’nin ilk sahnesinde yanındaydı, rosie’nin klip çekimlerinde kendisinin dizi çekimleri olmasına rağmen yanındaydı, lisa için de aynı desteği gösterdiğinden şüphem yok. Sosyal beceleri bence bir tık daha… Read more »

9 yıllık roblox prosu

eğer blackpinkten bir lider seçecek olsaydım o jisoo olurdu

the playboy

jisoo lisa kadar satamayacagi için stanlardan surekli laf yiyecekti
birde bu geldi ustune
her kosede birbirine laf atan stanlar gorecegiz

shut up malfoy

nefes alsa bile laf yiyor zaten akgaeler yok olsun

cfm

bu arada Çin bu kararı almakla çok da iyi etmiş, adamlar ekonomilerini büyütmek için inanılmaz efor sarf ediyorlar. Ama fan sayfaları dünya kadar parayı Güney Kore’ye kazandırıyor. Çin hükümeti yakında Koreli ünlüleri Mesut gibi banlarsa şaşırmayın. Bu arada sakın beni Çin destekçisi sanmayın sadece Çin gibi düşünerek bu yorumu yazdım.

yasome

Cinli idollerde var ama

ad astra

Wayv harici hangi yatırımı Çin odaklı? Jyp’nin de sadece Çin’de aktif Boy Story diye grubu var. Yasağa rağmen Çin’de reklam çekimi yapabilen tek koreliler gd ve bp, yg’nin kore’deki dizi yapımları hepsinin yatırımcısı çinli şirketlerdi ama yine de çinli idol bulunduğu için sadece sm naneyi yiyor :d

ad astra

Hayır sadece bir soru sordum çünkü hangi yatırımı Çin odaklı merak ettim? Ardından da diğer şirketlerin de Çin’de yatırımı olduğundan bahsettim. Bilginiz olmadan fikriniz olduğu için ‘’laf yediniz’’ aslında :d

ad astra

Hala böyle çırpınıp durduğunuza göre bilginiz olmadan fikir sahibi olduğunuz gayet açık :d

sonchaeyoungbenimçileğim

cinli hayranlar engellenirse direkt kpopun basi dertte tamam dunya capina popülerler artik ama hala en buyuk gelir kapilari cin kore hukumeti olsam cinle arayi iyi tutmaya bakardim

rsm

Haberi yazan kişi Jisoo antisi galiba… Daha solo haberi bile yapılmadan solosunu çıkarmasın vs ne kadar saçma yorumlar bunlar.

oasis

Lisabar Çinde ne reklamlar vermiş debutu için şaştım kaldım çok güzel ama çok para harcıyorlar, ama bp o kadar etkilenmeyecektir Lisabar alım yapmadan 600k üzerinde sattı Lisa tabii ki Çindeki barları çok güçlü inkar edilemez, Bigbang ve bp dışında diğer yg grupları çinde güçlü değil, netoların dediği gibi sm en çok etkilenen şirket olacak.

violet #hylt

Jisoo niye solo çıkışından vazgeçecekmiş?? Sjdkdkdk çok tuhaf bir yorum olmuş bu. yg zaten çin’e özel bir yatırım yapmıyor ki. Sadece lisa’nın son dönemde katıldığı şov çin’de etkiyi arttırdı. Bunun avantajı da küçümsenemez elbette ama blackpink’in böyle bir durumda düşüş yaşama ihtimali jisoo’nun solosunu etkileyecek kadar büyük bir şey olmaz. Çünkü zaten jisoo kore için bir dizi çekiyor, arada korede programlara da dahil oluyor. solo debutunda da kore promosyonlarını güzel alırsa bu açığı kore ile kapatabilirler gayet. Nct konusunda ise sm bence zaten önlemini alarak wayv’ye çıkış yaptırdı. Çünkü çin’de wayv zaten sm’in alt şirketi gibi olan başka bir şirkette… Read more »

Last edited 4 ay önce by violet #hylt
moonchild

QQ music de kimlik sistemine geçecekmiş. eskiden atıyorum 10 albüm alana idolünün özel çekimleri vs. varmış. Şimdi kişi başına bire düşürmüşler. çin bu ara aşırı derecede kpop ile ilgili karar değişikliklerine gidiyor.

smeraldo seagull

Adamlar haklılar ve iyi de yapıyorlar yani şimdi Koreliler sürekli Çin e bok atıyorlar. Ülkelerinin ekonomisi üzerinde müzikten gelen gelirlerin büyük etkisi var ve bu müzik gelirlerinde Çin in ciddi bir payı var. Nankör gibi buna rağmen Çinli idollere sürekli kin besliyorlar. Kore ye bu müstehak. İyi ki BTS Çin piyasasına yatırım yapmıyor bir kez daha Bighit in doğru bir karar verdiğini gördüm

nursena

nct 127 ‘ı ve dream’ i o kadar etkilemez zaten çok güçlü barlar değiler bildiğim kadarıyla jaemininki hariç. wayvde(çinli olan subunit) zaten lucasın olayı yüzünden çinde baya fan kaybetti gibi duruyor. 127’lar ın ön siparişi 24 saatte 1.3 milyonu geçti ve daha barlar sipariş oluşturmamıştı. ki neo zone amerika da en çok satan 3. kpop albümü 300k dan fazla satışla. son olarak netizenler kafanıza nct kadar taş düşsün

şişkopanda

Jisoo sahiden şanssızmış onu fark ettim.Kız hem lince müsait bir dizide ilk başrolünü aldı hem de muhtemelen Çin den satın alma olmayacağı için daha az bir satış elde edecek.Yg de daha az para geleceğını bildiği için artık Jisoo solo yu yapmayabilir bile.

artık adımı değiştirdim

Yok ya Jisoo başarılı olacak diye tutuştnuz

yedek

Beyinden sorunların var

meow

BP çinde baya satıyor hem fiziksel hem dijital olarak ayrıca zamanında Bigbang de baya satıyordu EXO takip ederken hep onları da listede görürdüm SM daha Çin’e yonelik şeyler yapıyor o yüzden göze batıyor YG ise çok bir şey yapmadan bile hayran toplayabiliyor o yüzden ikisinin de başı dertte şu an JYP ve Bighit’in kafası rahat gibi

yasome

hayır efendim JISOO da solo çıkaracak ne olursa olsun oda bir üye oda çok değerli benim için en azından bazıları anlamasada o çok özel

gülünç

Dislike atanlar kuduruklar sakin olun. Acilen gerçeklerin farkına varmalısınız

jiyan

Çinliler böyle yasak koyuyor ama sadece yasa için yani olaylar bu kadar ciddi değil halk için

omg ok it's happening everybody stay f*ing calm

Çin’e yatırım yapan şirketler ölü yatırım yapmış olacak yani

wizard

Kpop idollerinin albüm satışlarının çoğunluğu çinli hayranlar aşırı büyük çin fan sitelerine sahipler dev paralar yatırıyorlar jisoo bar da bildiğim kadarıyla baya yatırım yapıyordu jisooya her şekilde dijital olarak patlar ama çinli fanlar engellenirse albüm satışları baya etkilenir gibi sadece jisoo için de değil blackpink ve diğer gruplar da etkilenir

eylül

Jisoo neden solo çıkışından vazgeçsin ayrımcılık olmaz mı?

carmen

Yg, Treasure’a boşuna 4 tane japon üye koymadı (çok yetenekliler orası ayrı). Yg Japonya’ya oynuyor. Ama tabi ki etkiler bp’in satışlarını fakat aman aman bir durum yok bence. Bp her türlü kazanır, siz kendiniz için endişe edin.

effie

Yani solo sanatçı olarak çinle beraber satışı 600k ise (rosé ile nerdeyse aynı gücü) 200ksı çinden gelmişti çini çıkardığınızda geriye 400k kalıyor ve 400k satış bir solo albüm için azımsanacak bir sayı değil o kadar da dert edilecek bir sorun değil. Ayrıca the albumden sonra da artan bir fandom gücü oldu (çindi dışı)

effie

590k mı ne sattı? Yuvarlarken 500e mi yuvarlanır 600e mi? 800k preorderı 1m yuvarla 590k satışı 500e yuvarla oh ne ala. Sen ruh hastasısın cidden tek derdin lisayı diğer kızlarla karşılaştırıp durmak git tedavi falan ol free lisa from AÇIK .

lego

Ne alaka Lisa cidden etkilenmedi ama daha fazla satabilirdi çinde yasak olmasa grupta en az etkilenen Lisa olır ama en çok etkilenen bp olmaz smde ki idoller olur

ah şu komik netizenler

Gerçekten bazı insanlar o kadar zehirli ki şoka giriyorum. Arkadaşlar sakin olun ve toksik stanlığı yavaşça zihninizin bir köşesine bırakıp blinkliğe geri dönün. Bu kadar toksik stanlık gösterisinden sonra becerebilir misiniz emin değilim ama… 4-1=0 bunu aklınızın bir köşesinde tutun. Blackpink’te tüm üyelerin emeği var birisi olmasaydı grup asla bu kadar ünlenmezdi. Jisoo gibi bir muhteşem idol çıkış yaptı diye şükür edeceğinize girdiğiniz şu hallere bakın. Gruptaki en büyük OT4’cü olan kadının kötülüğünü bu kadar istiyor olmanıza gerçekten şaşırmadan edemiyorum. Herkes nasibinde ne kadar varsa onun ekmeğini yer. Çok da kasmayın o yüzden. Üyeler arasında kıyas yapmayı da bırakın ve… Read more »

rosé

Blackpink’in sarsılmaz bir gücü var.

suna

Blackpink’in gelirinin büyük kısmı Çin bu doğru ama kızlar hali hazırda bir Amerika popülerliği de var. Çin kapanırsa Yg yeni stratejilerler bu piyasada da işi götürür. Ama SM? Çin’le göbek bağı o kadar bir ki kesseler sudan çıkmış balık gibi kalır ortada

nur 🌼s

Jisoo ne alaka, anlamadım??

damla

Lisa’ya da denk geldi aslında. Lisabar bir günde 1 milyon yuan biriktiriyorlar normalde. Hedefi 230 bindi. 180 bin alacak en fazla yasaktan dolayı. Rose bar mesela en az 230 bin aldı. Çinli barlar fazla etkili

yasome

Cinleler izin vermez buna ama

xany

Lisa hicbir sekilde etkilenmeyecek tek uye korede hicbir uyenin hatta bpnin adam akilli destekcisi yok lisanin ise global + sea kemik + cin ban yese bile lisayi kaybetmez A sinifi celebrity kategorisinde hatta aciklanan 4 gun icinde 700k preorder icerisinde cin satislari yoktu k 🤒

yasome

Cin kpopu yasaklayamaz ki orda milyar insan var ayaklanırlar biz bile ayaklanıyoz hemen onlar ayaklanmazlar mı sanki yasaklayamaz biz çinden az olmamıza rağmen kpopu yasaklamaktan korkuyolar

uwu

Çinliler ülkelerine baya bağlı ve robot gibi insanlar. Ayaklanmazlar ekjddkdk

dancingqueen

heralde harfleri karıştirmislar hfhdhfhdh

army2738

Bana göre BLACKPINK NTC ‘ den daha fazla etkilenir. NTC Çinli grup üyeleri var diye Çin ‘ de acayip ünlü değil ama konu BP olunca Çin ‘ de çok ünlüler belki Lisa ve Jennie etkilenmez ama Rosè ve Jisoo YG onları arka planda tutuyor ve Rosè ve Jisoo Çin ‘ de daha fazla biliniyor ve saygı görüyor. Böyle bir durumda Jisoo ‘ nın albümü az satabilir ve YG hisseleri düşebilir böyle durumlar çok yaşandı ve bazı K ‘ pop grupları bu olaylar yüzünden dağıldı. Yani BP daha fazla etkilenir benim düşüncem

effie

Blackpink grup olarak çok etkilenmez 1.5 m albüm satışının 300ksı sadece çinilerdendi. Rose içinde Rosé 600k sattı çinliler de 200k mı ne aldı. 200k az bi sayı değil ama 200k çıkınca 400k kalıyor bu sayı da az bir sayı değil. Ayrıca jisoo ve rosé korede de baya popüler bilinen kişiler jisoonun dizi de geliyor dizisi sayesinde fanları çoğalır illa ki etkisi olur

army

Bence en çok NCT grubu etkilenir üyelerininde çoğu çinli diye biliyorum sadece jisoo Yu neden soylemisler üzücü

yedek

Solosu olmayan tek üye olduğu için yazmış

Last edited 4 ay önce by Yedek
aswium,minhoamaskzüyesiolan

sm hayallerin suya düştü sanki

Yeni Yazılar