[PANN] Eski üyeler Lee Sem ve Ryu Sera yeniden bir araya gelen Nine Muses’a dahil edilmediler?

39
2895

imagehgh(Ç/N: ‘MMTG – Civilization Express’ özel konseri ‘Yeniden Geri Dönüşü Hak Eden K-Pop Şarkıları’nda Nine Muses grubu yer alacak ve ‘Dolls’ şarkısını seslendirecekler.)

‘MMTG’de Dolls’un müzik listelerinde tırmanacağını söylediler. 
Bir araya gelen üyeler arasında Dolls çıktığı zaman grupta yer almayan, gruba sonradan katılan üyeler var, onlar da Dolls için pratik yaptıklarını söylediler. Fakat…

image 1hggh

Lee Sem: “En başta, şarkıya henüz karar verilmemişken Kyungri bana bu potansiyel birleşmeden bahsedince çok sevinmiştim ve destekliyordum. Ama gerçekten Dolls şarkısı seçildiyse bana söylemeleri doğru olmaz mıydı? 
Şakalaştık, tüm anılarımızdan bahsettik ama Kyungri konuşmada bundan hiç bahsetmedi.
Bu konu hakkında konuşurken sadece ‘çoktan performans için pratik yapmaya başladım’ dedin..ᄒ
Halbuki benim ilk defa bu potansiyel birleşmeden haberim oluyordu.
Benim bilmem gereken bir şey (pratik/birleşme) hakkındaki bilgiyi bilerek bana vermedin. Fark ettim ki bazı insanlar gerçekten değişmiyormuş.
Belki böyle bir insan değilsindir diye düşünüp sana pozitif şekilde bakmaya çalıştım. Benimle konuştuğunda bile sadece kendi işine gelen şeyleri anlatıyorsun ve arkadan durumu manipüle ediyorsun. O yüzden senni yerine bu olayla bağlantısı olan başkasıyla konuşuyorum.
Biz modellik yapıyorken sana ‘unni’ demem için beni zorladın. Grupta aktifken grubun en büyüğü olarak görülmek istemiyordun o yüzden ‘birlikte yaşlanalım’ imajını göstermemizi istedin, sana unni dememizi söyledin. Ama sana isminle seslenmemizi de istemiyordun..
Birkaç cümle daha yazmıştım ama terbiyemi takınmak istediğim için sildim. Senin nasıl biri olduğunu görmüştüm ve yine onaylamış oldum. Ama artık onaylamak istemiyorum.”

Lee Sem ile görüşmelerine rağmen Nine Muses’ın Dolls ile bir araya geleceğini sır olarak tuttular, halbuki Lee Sem Dolls zamanı grup üyesiydi ᄏᄏᄏ

image 2fdf

Ryu Sera: “Herkese merhaba. Ben Ryu Sera.
MMTG şovunda yer almamız hakkında soru soran çok fazla insan vardı. Sanırım performans için şu andaki üyelere odaklanacaklar? Ve en son üyelere?
Millet, lütfen 9Muses şarkısını çokça sevin ve üyeleri çokça destekleyin! Sizi seviyorum ^^”

Grubun orijinal üyesi Ryu Sera bile bunun farkında değildi…;; Ne biçim bir sadakat

Gönderi tepkisi [+320, -29]

1. [+302, -4] Lee Sem Lee Sem’dir ama Ryu Sera’sız ‘Dolls’ gerçekten ‘Dolls’ olur mu…?

2. [+278, -2] Lee Sem kendi kararıyla ayrılmıştı belki bu yüzden onu çağırmamışlardır, ama Moon Hyuna da kendi kararıyla ayrıldı ve o grup birleşmesine çağrılmış?ᄏᄏᄏ İletişimi de kesmemişler, hep görüşmeye devam etmişler, o yüzden bu bayağı ihanet gibi ve çocuksu bir hareket. Tabi ki bu iki üye üzülür, sesleri şarkıda yer alıyor.

3. [+215, -4] Sebebi “Ayrılmış üyeleri çağırmıyorlar” değil, onlara haber vermemeleri bu durumu muğlak yapıyor

4. [+124, -1] Eğer ‘Drama’ gibi bir şarkıyı seçmiş olsalardı Lee Sem ya da Sera’yı çağırmamalarını anlardım. Çağırsalardı iyi olurdu ama çağırılmadıkları için üzülmezlerdi bence. Ama bu şarkıda Lee Sem ve Sera yer alıyordu, onları çağırmaları gerekiyordu… Miss Back’i izledim ve Sera’nın ne kadar zor zamanlar geçirdiğini biliyorum. Sera’nın normalde çok güçlü bir hayran kitlesi vardı, Kyungri ile birlikte grubun 2 merkezinden biriydi, ayrıca grubun lideri ve ana vokaliydi. 9Muses’ın kimliğinin bir parçasıydı, onu bu birleşmiş grupta görmeyi bekliyordum… En azından ‘Dolls’ zamanı grupta olan üyeleri çağırmaları gerekmez mi…

5. [+92, -8] Millet Kyungri’nin “yakın olduğu unniler” olayını hatırlıyor musunuz? 2013’de 9Muses Eunji’den radyo şovunda yakın olduğu üyeleri seçmesi istendi, Kyungri’yi seçti, Kyungri “Unni sen benimle yakın mısın ki?” deyip tüm modu düşürdü…

6. [+89, -1] Bir MINE olarak çok üzüldüm… Lee Sem, Sera ve Eunji’siz 9Muses olması çok mantıksız…. Adaletli olmalıyız

 

K:Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Mamamoo Wheein, RBW ile kontrat yenilemedi
Sonraki İçerik[THEQOO] April Lee Naeun ve Jinsol zorbalık iddialarını yalanlayan gönderiler yazdılar
guest
39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Burioos

Milli maç bile daha çok ilgimi çekti böyle şeyler bana sıkıcı geliyor.

Istegeldimburdayim

Bende onu bekliyorum bugün. İtalya ile. Güzel olacak bu maç. Inşaallah alırız :))) Çok umutluyum bu sene

Burioos

Bizimkiler evde mehter marşı açarak beklemeye başladılar.En son 2009’da böyle şeyler yaşadığımı hatırlıyorum.

Istegeldimburdayim

Tamam o zaman o sene bu sene. Herkes moda girmiş. Geriye bir tek kazanmak kalıyor

Wivvola

Veee 0 3..

Istegeldimburdayim

Hüsran 🙁 Neyse artık önümüzdeki maçlara bakacağız hajsjs

Burioos

Yeniden dönüyoruz ama şu üye yok ama bu üye yok.Bu ne abi?Aranızdaki problemleri çözün ondan sonra görüşelim.Siz HEPSİ misiniz ki birleşmeniz için yıllarımı heba edip bekleyeyim?

Aeri

Ay ben de onu bekliyorumm klashflask İnşallah yenerizz

Whothefuckiam

Bi tane köpke varmış spagettiyle kebap koymuşlar köpke ikisini de yemiş berabere kalıyormuşuz #rez

Whothefuckiam

Lan 3-0 maç köpek iyi sallamış

Burioos

3 gol var biri kendi kalemize hayvancağız haklıymış.Hem kebap hem spagetti gördük şükürler olsun.

Sel cheshire

Kaleye baştan altanı almadıkları için ben 3 tane yemiş olmamıza şaşırmadım 👉🏻👈🏻

Mor

Altay değil mi o altan demişsin hem kaleciyle pek alakası yok elinden geleni yapmiş defans çok kötü italyanın kalecisi çay içti kalesinde o derece top gelmedi

Ad:*

Hakem sağolsun 5-0 bitmedi. Adam bizimkilerden daha iyi oynadı

Ad:*

Galatasaray marşları>yeni çıkan kpop şarkıları

betül

2. [+278, -2] Lee Sem kendi kararıyla ayrılmıştı belki bu yüzden onu çağırmamışlardır, ama Moon Hyuna da kendi kararıyla ayrıldı ve o grup birleşmesine çağrılmış?ᄏᄏᄏ İletişimi de kesmemişler, hep görüşmeye devam etmişler, o yüzden bu bayağı ihanet gibi ve çocuksu bir hareket. Tabi ki bu iki üye üzülür, sesleri şarkıda yer alıyor.

Grubu pek bilmiyorum ama üzüldüm o üye için.

Öylesine #Yuhean

Lee sem kyungiriye dolmuş belli ki patlamış en son. Bazı insanlar herkese iyi gibi görünsede birini seçip onu delirtebiliyor.

Sera sinir olmamış belli ki idollük hakkında ki tüm heyecanını yitirmiş. Belki merak edenler vardır bu grup patlayıp giderken ceo Ryu Seraya tokat atmış kızda bu yüzden gruptan ayrılmıştı. Sonra popüleritelerini kaybetti grup

Ashra

Anlamadım

betül

Bu grup 2.jen grubu ve MMTG diye bir program var.After School,2PM,9Muses 2.jen grupları tekrardan bir araya gelip performans sergilediler.Bu üyede davet edilmemiş o şarkı yayınlandığında grubun üyesi olmasına rağmen.

Esra

Bence en son üyelerle en yeni şarkılarını söylemelerdi. Ninemuses ayrılan üyelerle Ninemuses ama yinede 2. jen. sahnede görmek güzeldi.

hephaklıyımben

Gerçekten sera olmadan dolls aşırı boş olur kyungri hyemi kujenoo bir yere kadar varlar bu arada serin bebeğimi tekrar göreceğim çok mutluyum 9muses kötü şirket yönetimi olmasa gerçekten aşırı iyi yerlere gelirlerdi model iyi şarkı söyleyen harika bir gruptu sera ne kadar zeki ve ahlaklı olduğunu yeniden gördük kıza tokat atan it yönetici umarım yanıyorsundur

Rei

Sera ayrıldığında grubu takip etmeyi bırakmıştım resmen saçmalık bu yaptıkları

heol

sera ve lee sem’in tavır farkı dnsndh lee sem’e 9muses hayranları baya kızgındı en son. serayı görmeyi ben de isterdim açıkçası. ve dolls yerine başka şarkı seçseydiler keşke. böyle çok üye girip çıkan gruplarda sorun oluyor işte…

speechless

Bir MINE olarak hiçbir zaman Sem’e kızgın olmadım. Hangi konudan söz ettiğini sorabilir miyim sakıncası yoksa?

speechless

Ben Nine Muses’i Sem, Eunji ve Sera üçlüsü ile tanımış bir insanım. Senelerce takip ettim ve şarkılarını severek dinledim. Keza kızların bağı da bana her zaman çok özel geldi. Hadi Kyungri’yi biliyoruz, hayattaki seçimlerini de. Karakter olarak değişmeyen biri. Hyuna’ya ne oluyor? Ya da Erin’e? Erin, Sem’in yanından ayrılmayan bir kızdı, Sem’in gidişiyle en çok yıkılan Erin oldu. Bırakın Dolls’u, Hurt Locker’dan önce hiçbir şarkı Sem-Sera-Eunji üçlüsü olmadan olmaz. Özellikle zaten 9M’i üstlere taşımayı başarmış üye onlarken. Çok ayıp yaptıkları, hiç yakıştıramadım.

Jade

Alakasız ama 2ne1 da umarım bir araya gelebilir tekrar favori grubumdu

Umaru

Cl’i nasıl seviyorsunuz

la cha ta

ryu sera grubun belkemiğiydi bu arada

Ambulansa alınmayan hasta yakını

Zamanında büyük ses getirmiş ya da halkta belli bir sevgi ve popülariteye sahip grupların üyelerinin arasının böyle olması… Bazıları daha da kötü olabiliyor; zorbalık eden, psikolojik baskı oluşturan, aşağılayan da vardır. Her neyse, bu olayda grup üyeleri birleşme gibi bir haberi kendi aralarında tutup sanki son dakika haber vermiş olmak için vermiş olmaları… Çocukça ve bence bu da bir çeşit zorbalık (zaten eskiden de bu üyenin grup içinde normal olmadığını söylüyorsa bu kızda cidden varmış bir şeyler)

Ambulansa alınmayan hasta yakını

Grubu çok iyi bilmiyorum ama başka bir üye daha gruptan ayrılmış sanırsam ama bu sahne için onu davet etmişler. Bu çağrılmayan kızla da konuşmuşlar, hatta şakalaşmışlar ama o davet edilmemiş. Hani daha önce olası bir birleşme/sahne olayından bahsetmişler kıza ama kesinleştikten sonra bir müddet haber verilmemiş. Ara sıra sohbet ettiklerine göre araları çok berbatmış gibi gelmedi bana o yüzden çağrılmaması bana biraz kabalık gibi geldi. Zaten yeni albüm çalışması falan değil, eski şarkıları için sahne alacaklar, diğer kızı çağırıp bu kızı neden çağırmadıklarını pek anlayamadım. Bilmediğim ya da yanlış bildiğim şeyler olabilir, şimdilik bu kadarını anladım

loey

gönül isterdi ki sera da olsun :’)

egnamyu

Yorumlarım birkaç gün sonra eklendiği ve konu çoğu kişinin ilgisini çekmediği için yapmak istemiyorum aslında ama bugün için çok uzun zamandır bekliyorum, 10 yıldır grubu takip ediyorum en sevdiğim grup. İletişimsizlikten bir problem olduğu belli ve Sem’e kızamıyorum kırıldığı için ama yaptığı çocukçaydı durumu da Sera ile kesinlikle aynı değil. Son olarak sırf o eradaydı diye sona kadar duran ve şu anda da sürekli bir arada olup birlikte ara ara cover tarzı çalışmalar yaptıkları üyeleri almayıp 2013 erayı mı getireceklerdi? Sadece bir daha bu tarz bir şey olursa Seranin da bulunmasini istiyorum ot8 ile birlikte

Umaru

İşte bu yüzden kimsenin ekran önündeki yakınlığına inanmıyorum çoğu grup sadece iş ilişkisi içerisinde siz de birbirinin en yakını sanıyorsunuz sonra böyle şeyler çıkıyor 🙃

Helin

2kişi hariç 1.70 ve üstü grup oluşturmuşlar. Böyle grupmu olur. Zaten uzun insan çok değil orada

jeyan

Kyungri zaten bir pe*evenk ile çıkmıyor mu?

Vivi

Haberin ilk başta içeriğine bakmadan nine musesin son kadrosu bu değil mi zaten? Diye çıkışmaya geliyordum meğersem eski şarkı için olduğunu okudum

babyhyun

kyungri’yi bilmeyen de kötü birisi sanır cidden. lee sem hanım madem nine musesla birlikte olmak istiyordu o zaman ayrılmayacaktı. o kadar laf saydırdığı kyungri sonradan eklenen bir üye olmasına rağmen grup için her zaman elinden geleni yaptı, en son 4 kişi kalana kadar diğerler üyelerle birlikte grubu ayakta tutmaya çalıştı. ayrıca tabiki şarkıdaki orijinal üyelerle değil yıllarca nine muses ismini sürdüren 8 üyeyle birlikte olacaklardı. bu şarkı sadece kayıtta söyleyen üyelerin değil sonuna kadar emek verenlerin de şarkısı. kararlarını sonuna kadar destekliyorum.

hephaklıyımben

Katılıyorum ama Sera gerçekten haksızlık olmuş kyungri ve sojin çok çabaladı grubu ayakta tutmak için şarkı yazıp bestelediler

speechless

Altın telefon olayındaki kadrodan biriyle çıkan ve bundan gururla bahsedebilen bir insan iyi biri mi oluyor senin gözünde? Güldüm. Evet, herkes kendi tercihlerinden kendisi sorumludur ama Kyungri’nin bu zamana kadar üyelere olan tavrı belliydi özellikle bazılarına ve o bazılarının içerisinde Sem de vardı. Gruptan ayrılmasaymış, güleyim bari. Bir süre mezuniyet sistemiyle yürütülen gruptan nasıl olsun da ayrılmasın ayrıca ceoları onlara açık açık şiddet uyguluyorken? Kaldı ki Sera-Sem-Eunji üçlüsü gruptan ayrılmadılar ayrılmaya zorlandılar özellikle Sera. Bir gruptan yakın zaman içerisinde 3 üye gönderilip yerine 2 üye alındığı nerede görülmüş? After School kızlarını da gördük böyle bir şey (elbette iyi ki) yaşamadılar.… Read more »