[THEQOO] April Lee Naeun ve Jinsol zorbalık iddialarını yalanlayan gönderiler yazdılar

60
3675

lee naeuns statement 1 lee naeuns statement 2

“Merhaba, ben Lee Naeun. Bir şeyler yazmam bu kadar uzun sürdüğü için üzgünüm.

Bu süre zarfında açıklama yapmamamın en büyük sebebi April’a güvenmem ve şirketin cevabını beklememdi. Bir kişinin tüm grup adına cevap vermesini uygun bulmadım ve hala böyle düşünüyorum.

Ancak, gerçeklerden farklı bir şeye inanan hayranlarım için ve daha fazla spekülasyon yapılmasını önlemek için bir şeyler söylemem gerektiğini düşünüyorum. Kısaca düşüncelerimi yazacağım.

Yaşanan her şeyden bahsetmek istemedim, ama söylenenlerin hiçbirini yapmadım, hiçbirini… Bunu gerçekten söylemek istedim. Geçmişten bugüne olan şeyler hakkında konuşurken dikkatli olmam gerektiğini düşündüm. Bir kız grubu üyesi olarak geçmişten bahsetmek ve yaşadığım duyguları paylaşmak zor.

2015 yılının Mayıs ayında 17 yaşında stajyer olarak şirkete katıldım. Ağustos ayında sahneye çıkmadan önce sadece 3 ay eğitim aldım. Ortaya çıkan alışılmadık durumlara uyum sağlamak tamamen benim sorumluluğumdu. Küçük yaşta çıkış yaptığım için birçok konuda tecrübesiz ve beceriksizdim. 7 yıl sektörde çalıştıktan sonra herkese her zaman dürüst olan bir Lee Naeun göstermek istedim. Bazen dürüst duygularımı ifade edemeyecek kadar utanıyordum ama çok fazla sevgi aldığım için hayranlarıma yaklaşabildim.

Bu olay sayesinde, bir halk figürü olmanın getirdiği ağırlığı öğrendim. Önemli olan şey azim ve hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için her zaman çok çalışmak. Bu olay sonucunda, çok eksiğim var mı diye defalarca kendime sordum. Cevabım bana daha özgüvenli bir insan olmam gerektiğini düşündürdü.

Bundan sonra kendimi daha çok seveceğim ve bir halk figürü olarak hepinize daha yakın olacağım. Bu zamana kadar bana güvendiğiniz ve beni beklediğiniz için hepinize çok teşekkür ederim.”

1. Gördüğüm en kötü açıklama

2. ??? Bu bir özür değil, ne bu????

3. Ne anlatıyor?

4. April geri dönüyor galiba ㅋㅋ

5. ??? Bu ne? Birkaç ay sonra böyle bir şey yazmak çok acınası

6. Seni görmek istemiyorum, geri dönüş yapma

7. ᄏᄏᄏ bu nasıl bir açıklama?

8. O zamandan beri daha utanmaz olmuş yani?ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ

9. Bu bir açıklama mı? Doğru olmayan neydi? Hiçbir şeyi açıklamamış ki

10. Bunun yerine hepimiz özür dileriz diyebilirdi…

K: Knetizen & Pannchoa


[THEQOO] APRIL JINSOL’UN AÇIKLAMASI

aprils jinsols statement 1

“Merhaba ben April Jinsol. Öncelikle bu tartışmayla çok kişiyi endişelendirdiğim için özür dilerim. Hukuki adımlar attığımız için şu ana kadar spekülasyon ve eleştirilere sessiz kaldım. Ayrıca açıklamalarımızı yayınlayamadık ve şirketle uzun görüşmelerin ardından tek yapabildiğiz beklemekti.

Bunu yazarken bile ne diyeceğimi bilmiyorum. Ne dersem diyeyim insanlar bana inanmayacak, bu yüzden sessiz kalmak dışında yapabileceğim bir şey yoktu.

Eski üyeyle geçirdiğimiz zamanı bir düşünüyorum, 2015 yılının Şubat ayında şirkete girdim ve çıkış yapacağım kesinleşti. Alışmak için zamanım olmadan, çıkış grubunun kurallarına ve rutinlerine uymak zorunda kaldım, pratik yapmakla son derece meşguldüm. Üyeler kesinleştiğinde sadece pratik yaptık, dışarıda gezmeye ve izin günlerine izin verilmediği için yurtlar ve pratik odaları arasında gidip geldik. O zamanlar, ben ve üyelerin çoğu bir grup olarak yaşıyorduk ve birbirimizi hiç tanımadan yurtta yaşamaya başladık. Grubun birbirini tanıma sürecinde eski üyeyle nadiren karşılaştım. Pratiklere nadiren katılıyordu ve yurda da sık sık gelmiyordu. Çoğunlukla birbirimizi sadece grup programlarında gördük. Bu nedenle eski üye ile çok fazla şahsi sohbetler etme şansım olmadı. Buna rağmen, ikimizin de birbirimizi tanımaya ve birbirimzile ilgilenmeye çalıştığı zamanlar oldu. bunu yazmak zorunda kalmak beni üzüyor çünkü o zamanki hatıralara değer verdim.

Onunla geçirdiğim süre boyunca ve şimdi bile ona karşı hiçbir zaman kötü niyetli duygular beslemedim ve kötü niyetli davranmadım. Uzun sessizlikten yorulmalarına rağmen beni bekleyen ve bana güvenen hayranlara teşekkür ederim.”

Ayrıca Hyunjoo’nun ona yazdığı mektubun fotoğrafını paylaştı.

aprils jinsols statement 2

Hyunjoo’nun mektubu:

“Şirin ve sevgimli maknaemiz Jinsolie’ye <3
Merhaba~ Jinsol-ah >u< bu Hyunjoo unni!! Her şeyden önce! İyi ki doğdun Jinsolie’miz~<3 12/01 oldu bile yani Jinsol’un doğumgünü geldiᄏᄏ Jinsolie’nin doğum günü geciktiği için, ne zaman geleceğini merak ediyordum~ ama çoktan gelmiş. Tanıştığımızdan beri, birlikte uzun ve kısa zamanlar geçirdik ve ciddi anlamda birlikte çok şey yaşadık.. Jinsolie çok zor zamanlar geçirmiş gibiydi… ama unni bunu bilmiyordu, özür dilerim. Buna rağmen unnin hırslı ve olgun Jinsolie’nin çok havalı olduğunu düşünüyor. Gelecekte iyi zamanlar olacak ama zor zamanlar da olacak.
Buna rağmen Jinsolie’nin bununla başa çıkacağını biliyorum o yüzden endişelenmiyorum! ^_^ Ama! Eğer çok zorlanırsan unni’ye gelebilirsin Jinsol-ah!
Kötü/eksikleri olan bir unniysem özür dilerim ama yine de ona kalbini açarsan unni mutlu olacak!! ^_^ Artık birlikte daha çok vakit geçirelim! O zamana kadar güç toplayalım, fighting!
Kötü bir unni olduğum için üzgünüm ama öyle olsa bile, unni Jinsolie’yi çok düşünüyor! Yani! Zor da olsa hasta da olsan sen bunu yapabilirsin!! 
Sevimli Jinsolie iyi ki doğdun~ <3<3″

1. İnsanlar mektubu okursa neler olduğunu asla tahmin edemezler

2. Kişiliği ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ aptal mı?

3. Mektubu niye paylaştı…?

4. Bu kız? ᄏᄏᄏᄏ April aktifken hep birlikte yurtta yaşamadılar mı?? Nasıl ‘onunla pek sohbet etmedik’ diyor? ᄏᄏ Bu insanlar Hyunjoo’ya öyle bir zorbalık yaptılar ki Hyunjoo dans pratiklerine gelmeyi bıraktı. Sonuna kadar çok şeytanlar

5. Mektubu niye paylaşmış? Hyunjoo’nun nazik ve çalışkan olduğunu zaten biliyorduk

6. ? Ne??? Niye gönderi atıyor?

7. Cidden bu kız;; niye ona ‘eski üye’ diyor? … Yerin dibine düştü

8. “Eski üye”ᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏᄏ ismini yazmak bile istemiyor..

9. Sadece zor zamanlar geçirdiğini söylemiş

10. Aigo, sadece mektuba bakınca bile Hyunjoo’nun çok çalıştığını görebiliyorum…

 

K: Pannchoa

Önceki İçerik[PANN] Eski üyeler Lee Sem ve Ryu Sera yeniden bir araya gelen Nine Muses’a dahil edilmediler?
Sonraki İçerik[PANN] Twice’ın ‘Alcohol-Free’ performansındaki canlı vokalleri övgü aldı
guest
60 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Ad:*

Bunları koruyorlar instagramdakiler. Bir de hyunjoo gruba zorbalık yapmış diyorlar şaka gibi

Ad:*

Keypaptwit diye bir sayfa var hele oradakiler aboo

Meanuka

Onun admini somin fanıydı 😀

jisooluvie

geçen twitterda linç yemiştim somin zorbalık yaptı diye cbahbahzhajz

Meanuka

Twitter tayfayı Allah’a havale ediyorum

jeyan

Orasi baya nugu sevici kard hayraniydi admin

Justarmy

Aah bu instagram tayfası.. az çekilmedi ki

Notoday

Sınavda kağıdım dolu gözüksün diye saçmalarken ben 👆

betül

1. Gördüğüm en kötü açıklama

Naeun’un açıklaması ve olaylar arasında alaka yok.Genel olarak 2 üyenin açıklaması da öylesine yapılmış gibi duruyor.En yakın zamanda dava sonuçlanır inşallah.

Lavinia🌹

Sanırım DSP bir davayı kaybetmiş

betül

Onu gördüm de Hyunjoo ile de dava vardı yanılmıyorsam.

Lavinia🌹

Erkek kardeşine bile dava açmışlar galiba. Ben onları da kazanacaklarını düşünmüyorum

zxzx

videolarda beni en çok jinsol denen kız korkutmuştu. o videolardan sonra inanılacak tarafınız yok.

Sel cheshire

Bir de kamera önünde yine kendilerini törpülemiş halleri bu onlarla aynı evde yaşayan hyunjoonun ne çketiğini düşünmek istemiyorum;(

Mor

Hala çırpınması garip jinsolun 3 kutsal kitaba göre kötülüğün yeryüzündeki temsilcisi gibi o fesat bakışlar yada abisi evlenen haset görümcede olabilir kameralara bile oynayamamış şimdi minnoş açıklama yapıyor

Drbeyz

Jinsol kızın sana verdiği mektubu niye atıyorsun onun sana iyi davrandığının kanıtı o zaten, senin ona iyi davranmadığın iddia ediliyor. Bir sürü idol gördüm de bu kadar aptalını ilk defa görüyorum dhhdhd Naeun da Hyunjoo’dan bir kere özür dilememiş hala hayranlarından özür diliyor, kendimi seveceğim geliştireceğim diyor, şaka mısınız siz dhhdhdhd açıklama değil bu bildiğin dalga geçmek. April zaten flop bir gruptu ama Naeun daha da halk figürü falan olamazsın sen kızım

Last edited 1 ay önce by Drbeyz
Umaru

Sinsi bakışlarınızı unutmadık istediğiniz kadar inkâr edin iblisler, görülen köy kılavuz istemez.

hiç bir gelin robot değildir!

abi eskiden zorbalık haberi çıkınca millet böle merak eder bi telaşlanırdı şimdi günlük zorbalık haberi çıkıyo

Burioos

İsmin çok güzel fhdhshskskDjfhdjsksk

hiç bir gelin robot değildir!

anlamadım gelinleri robot olarak güzel bulduğunumuzu söylüyorsunuz?

Milkshake :):

Bu grupla hiç ilgilenmedim. Aralarındaki ilişki hakkında çok fikrim yok.
Şimdiye kadar çıkan gönderilerde de hep diğer kız haklı gibi görünüyor.
Kızlardan birinin annesinin davranışları, kızların Hyunjoo’ya gözlerini sebepsiz dikip baktığı gifler falan.
Ölümüne inkar etmektense pişmanlık belirtisi/güzel bi özür daha faydalı olur kariyerlerine.
Bu şekilde herkes daha da bilenir.

Notoday

Evet ya naeun un annesiydi galiba biber yiyemediğini bildiğinden kızın yemeğine baya acı biber koymuş bir de çok iyi bir şey yapmış gibi açık açık hyunjoonun yüzüne söylüyor. İstedikleri kadar inkar etsinler açık açık belli her şey

heol

jinsol dünyanın en beyinsiz insanı daha salak birini tanımadım ya biri tokatlasın şu kızı

lola

çok yüzsüz gördüm de bunlar ekstra yüzsüz gibi + somin

Woojoo

Kameralar onunde oyunculuk yapmaya bile zahmet etmemissiniz ekran basinda biz bile kizdan ne kadar nefret ettiginizi anladik bosa kurek cekmeyin bi avuc aptal fanlarinizla size iyi sanslar kizlarrrr

Woojoo

Ayrica bu eski mektuplari zorbalik goren uyenin eskiden zorbasini sevdigini soyleyen videolari falan atmayi birakin ana baci sovmesini mi bekliyodunuz acaba

Sel cheshire

Hyunjoonun arkadaşları davalarını kazandılar. Hyunjoo ve kardeşi de kazansın bir daha april dönebilecek mi bakalım ha bir de sominden inanılmaz tiksiniyorum grup arkadaşı bm’in solosunun çıktığı gün bu konuda post atması da aşırı komik ve beyinsiz olduğunu gösteriyor

Mor

Galiba o kızın şuan ki grubuylada arası iyi değilmiş hakikaten diğer 3 ü daha samimi gibi görünüyor

aswium,minhoamaskzüyesiolan

ya konudan alakasız ya da birazcık da olsa alakalı diyelim acaba instadakilerin büyük bir çoğunluğu suçlu kişileri idolleri savunacaz diye yemin mi etti ya daha önce dinlemediği biri bile olsa savunuyo yahu hadi hayranını biraz olsun anlarım da sana ne oluyor daha düne kadar kim olduğunu bilmiyordun nereden bilebilirsin ki suçlu mu suçsuz olduğunu doğuştan avukat seni

Zzzz

Off hiç sorma hâlâ ji s** zorbasını savunuyorlar, yıllarca verdiği emeği gitti diyorlar. Küçükken yapmış unutulsun sanki ne olacak yazmışlar hep. Cidden gram anlam veremiyorum bunlar ne yiyip içiyorda bu şekilde düşünüyorlar. Baya büyükmüş bunları yaptığında eşek kadar kızlar göz göre göre zorbalık yapmışlar ama bizim ergenler at gözlüğüyle bakmaya devam ediyor. Yaşı büyük olanlarda var ama benim gözümde onlarda ergen böyle düşündükleri için

aswium,minhoamaskzüyesiolan

hadi ergen yaştakiler hayatı biraz daha toz pembe görüyor böyle hassaslar hayal dünyalarına inanmaları vs daha kolay yaşı büyük olanlara ne demeli peki sen bu kadar mı hayatsızsın ya bu nedir cidden insanın yaşı ergen olsunda aklı ergen olmasın diyorum geçiyorum artık

Burioos

Ya adam gibi özür dile yada sonsuza kadar sessiz kal

Zzzz

Naeun kısaca demişki her şeyi yaptım ama yinede yüzsüz yüzsüz sektöre geri döneceğim. Benim tek anladığım bu 🤷

Mor

Naeun tek nefeste söndürülebilecek bir çiçek bence onun gibi biri gider biri gelir markaların böyle biriyle artık çalışmak isteyeceğini sanmıyorum riske girmezler gerek yok

Zzzz

Belli olmaz ya her türlü pisliği yapan bir kaç yıl sonra sektöre dönmeye çalışıyor, yapabilen başarıyorda. Bu koreliler için dış görünüş olsun yeter

Ambulansa alınmayan hasta yakını

Aylarca sessiz kaldı, insanlar belki de en çok ondan açıklama bekledi ama bu kadar sessiz kalıştan sonra gelen açıklama yazısı bu mu gerçekten? Şimdiye kadar gördüğüm en boş açıklama. Yazının başı “bunca zaman sessiz kalışım şirketin cevabını beklemek, gruba güvenmek” falan? Sonra da hayranların aklını kurcalayan şeyler olmasın diye açıklama yapma ihtiyacı hissetmiş, ahan da açıklaması bu 🤦‍♀️👆 Yazıda bol bol “şu yaşımda sektöre girdim, kendime sorular sordum, daha iyi bir halk figürü olmalıyım, özgüvenli olmalıyım” diyor? Bu kadar yazının arasında z0rb@lık yapmadığını söylediği 3 kelime anca var ve bu 3 kelime de insanların kafalarındaki soru işaretlerine bir yanıt değil.… Read more »

hiç bir gelin robot değildir!

gerçekten olayı tam olarak bilmiyorum ama günlük zorbalık haberi çıkıyo artık haber başlığını okuyunca şaşıramıyorum

Kingkong - Exo cb

Naeun İsa’nın doğumundan anlatmaya başlamış ama ironik olan hiç bir şey açıklamaması. Özür bile dilememiş .

Last edited 1 ay önce by Kingkong - Exo cb
Merve

Diğer zorbalık olayları geldi gitti hiç açıklama yok

may

Bu mektubu paylaşarak kendini daha kötü duruma düşürmüş olmaz mı? Mektubu okuyunca Hyunjoo’ya daha çok üzüldüm. O kadar tatlı ve düşünceli yazmış ki 🙁

Levi Ackerman

Jinsol açıkama yaparken bile kızı kötülemiş. Yok efendim pratik yapmaya çok gelmiyordu yok yurda uğramıyordu. Kötü bu kız, benden söylemesi

meow

jinsol tam bir satan gerçekten de bir de yüzsüz gibi mektubu paylaşmış 😀 naeun’a da diyecek bir şey bulamıyorum açıklaması yaptığı şeylerden bile rezil

İlayda

O kadar ay bekledikten sonra yazdığın açıklama bu mu cidden

Bennn

1. Gördüğüm en kötü açıklama
Benimde.

yeahwhatever

Böyle tutuşup açıklama yapma sebepleri dsp nin 2 davayı kaybetmesi. Yani bunlara sa sıra gelecek. O yüzden dsp nin bunlara açıklama yaptırdığı belli yani. Bir de yüzsüz naeuna bak hala halk figürüyüm daha yalın olacak size diye yüzsüz ruh hastası.

mariposa

iğrenç

msayas

Mektubu Hyunjoo’nun ne kadar nazik olduğunu daha iyi anlayalım diye paylaşmış galiba onun dışında açıklamalar açıklama değil zaten

jeyan

Teşekkürler jinsol hyunjoo’nun masumiyetini kanıtladığın için

Esra

Bunlar ne diyor ya. Bu kız ne zaman halk figürü oldu. Buda kendi kendine ben halkım kızıyım diyen kişiye döndü. Komedi gibiler ama cidden.
Yazdıkları sadece yazmak için yazılmış bir mantık içermeyen yaptım ama sorun niye yaptım der gibiler…
Bir an önce yok olmanız dileği ile…

sgy

Mektubu niye paylaştığını kimse anlamamış ama muhtemelen zorbalık yapmış olsaydım bana böyle mektup yazmazdı demek istemiş olayın aslı bir an önce ortaya çıkar umarım kimseyi savunmuyorum yanlış anlaşılmasın

Mor

6.seni görmek istemiyorum,geri dönüş yapma
Yapacaklarını sanmıyorum hem populer değiller destekleyecek fanları yok mv lerinin altı zorbalık yorumlarıyla dolmuş bile hemde grup içi zorbalık bu diğerler haberlerde sadece bir üye vardı ve oda ünlü olmayan birine olduğu için iftira ihtimali yüksekti mağdur kişi tarafından bunun dönüşü yok gibi gözüküyor

Öylesine #Yuhean

Hyunjoonun mektubunu paylaşarak ne anlatmak istiyor? Mektubu okuyunca tek düşündüğüm hyunjoonun aprile katlanmaya çalıştığı

yeahwhatever

Güya “hyunjoo beni çok severdi aramız kötü değildi ” demeye calisti ama patladı.

Öylesine #Yuhean

Olur olur yeriz yeriz

SonChaeyoungBenimÇileğim

bu olay t-ara muhabbetine donecek diye korksamda zorbaliga ugrayan kisiye inaniyorum

yeahwhatever

Ya bunları savunacak diye T-ara’yı öne atıp durmayın Allah aşkına ya.

hiyhighhiy

Hyunjoo,2014ten beri zorbalık gördüğünü söylüyor Naeun da Jinsol da 2015 yılında katıldı hele Naeun en son gelen üye. Hyunjoo dava sürecinde olmalarına rağmen youtube kanalı açıp video yayınladı bunların haberi yapılmadı mesela ? Hyunjoo’nun Jinsol’e yazdığı mektup gruptan ayrıldıktan sonra. Yani madem gruptan ayrıldıklarında jinsole böyle mektup yazıyor demek ki araları iyiydi. April yükselişteyken birbirini tutmayan olayların yaşanması normal mi sizce ? Videolar konusuna gelirsek hepsi evil edit aynı videolar gf sinb tw nayeona da yapıldı ama zorbalar mı hayır. Sizden ricam dava süreci sonuçlanana kadar “zorbalık” yaptığı söylenilen kişilere zorbalık yapmamanız.

QueenSS

Millet mektubu niye paylaşmış diyor da mektubun tarihi hyunjoo gruptan ayrıldığı yılla aynı. Yani aralarında anlatılanlar kadar ciddi sorunlar olsa hyunjoo bu kadar sevimli bir mektup yazmazdı bence. Video falan izlemedim ama izleyenlere demek istiyorum ki herşey göründüğü gibi olmayabilir hemen atlamamak lazım. Nctzenler 2017 yazında markla haechanın kavga ettiğiyle alakalı o kadar fazla kanıt toplamıştı ki ben de bayağı inanmıştım. Geçen V live da yok öyle birşey diyip güldüler ama kendimi o kadar ikna etmişim ki bir süre hayır ya dedikodu çıkmasın diye inkar ediyolardır falan dedim fklslsls Kim haklıysa davayı kazanır umarım iki tarafa da edilen hakaretlerin bir… Read more »

hiyhighhiy

doğruyu söyledin diye eksilenmişsin

QueenSS

Hayır bir de gelmiş twitterdakilere körü körüne savundukları için laf atarken kendileri emin olmadıkları şeyler üzerinden insanlara hakaretler yağdırarak burayı iyice linç yerine çevirdiler. Aprili bir kez bile dinlemedim olaylardan önce hiçbirinin adını da bilmiyordum. Ama youtube videolarının böyle olaylarda en az güvenilecek şey olduğunu biliyorum. Tara’ya yapılan linç nasıl başladı sanıyorlar?