[PANN] Sektördeki en büyük 3 gizem

  1. Hyuna neden Wonder Girls’ten ayrıldı?

[PANN] Sektördeki en büyük 3 gizem

2. Jay Park niye 2PM’den atıldı?

Sosyal medya skandalı yüzünden değildi, açıklanamayan bir sebepten ötürüydü (Jay Park eski sosyal medya hesabında Kore hakkında kötü şeyler yazmıştı) 2PM üyeleri Jay Park’ı gruptan atmaya tamam dediler

[PANN] Sektördeki en büyük 3 gizem

3. Somi niye ITZY’den atıldı?

Bilerek yapmadım ama üçü de JYP’den ㅋㅋㅋ

Gönderi tepkisi: (+574; -6)

1. [+184, -4] ONF Laun da büyük bir gizem ㅇㅇ

2. [+110, -2] Ama hem Hyuna hem Jay Park ayrıldıktan sonra daha başarılı oldular değil mi?

3. [+87, -1] Bence DEUX Kim Sungjae. Suçlu zaten biliniyor, niye yakalamıyorlar kadını? Ne kadar güçlü de I Want To Know bölümünü bile engelledi? (Kız arkadaşı tarafından öldürüldüğü söyleniyor)

4. [+74, -1] Jay Park atıldığında gerçekten büyük olay çıkmıştı ya ㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+69, -11] ITZY çıkış bile yapmamıştı, ne atılmasından bahsediyorsun?

6. [+64, -5] Hyuna Cube’dan ayrıldığında resmi açıklama yapıp mektup yazdı. O zamanlar bir yönetici de JYP’den ayrılmıştı ve Cube’u kurdu. Cube Hyuna’yı buldu, Hyuna da bu şekilde Cube’a geçti. Bu yüzden JYP’de iç sorunlar çıktı, o zamanlar bir bahane uyduramadılar, bu yüzden Hyuna’nın hasta olduğunu söylediler. Park Jinyoung belki de hayal kırıklığına uğramıştı çünkü WG’nin merkeziydi. Ama şu anda Park Jinyoung ve Hyuna’nın arası iyi, Sunye’nin düğününe katılıp orada fotoğraf bile çekildi Hyuna.

7. [+60, 0] + Pristin niye dağıldı?

8. [+58, 0] Gerçekten o zamanlar 2PM en popüler gruplar arasında ilk 3’teydi, Park Jaebum’a bayılıyordum. Ama tüm o dedikodular ve kötü konuşmalar sebebiyle düşüşe geçtiler. O zamanlar ilk defa bir ünlü için ağlamıştım. Gerçekten çok gizemliydi ya. Birden gruptan atıldı ve büyük bir şoktu.

 

Kaynak: Pannchoa

61 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yugwa

+ jyp adının karıştığı tarikat olayının üstünü nasıl kapadı

gezegentozu

Vay be böyle bir şey olduğunu bilmiyordum. Bu olay ne zaman yaşandı?

Kill This Love Shot

O olayla ilgli haberler birden kesildi. Ne oldu acaba

selen

hükümet değişti ya şimdikileri jyp ile yakın ondan kapanmıştır

Büşra

+123124134

/InSomnia/

evet ya resmen kayboldu ortadan

Hale

Ben de bunu araştırıyorum ve bir süre sonra tamamen durmuş haberler. Kimse ağzını açıp eee noldu böyle bir şey vardı bile yazmamış.

Lia

Eylülde açıklama yapacağım dedi ve koyun gibi inanan hayranlarını uyuttu. YGnin mevcut hükümetle arası kötü, Jypnin ve Bighitin ise iiyi. Hükümet değiştiği an şirketlerin kirli çamaşırları dökülür bu her yerde böyledir. Sm ise ticari zekasını çok iyi kullaniyor kolay kolay fire vermeyecek. Ama şu kanli tarikatin üyesi Jypyi çok merak ediyorum ben

GirlsLikeSunset

Jessica neden SNSD’den ayrıldı/atıldı?
SM neden f(x)’i çatır çutur harcadı?
Is Sana gay?

Kill This Love Shot

Is Sana Gay hxkzbslahsljskz

deatheater

https://m.facebook.com/Snsd.Jung.Jessica.GG/photos/a.268720443263692/517057278430006/?type=3

Majo

+Yeri neden sonradan gruba eklendi?

Dddddddd

Yerim sonradan dahil olmadı Redvelvet 9 kişilik bir grup olarak çıkış yapacaktı. Yerim de bu grubun içindeydi diye biliyorum. Yabancı bir sayfada okumuştum.

Beyz

Bir yerde okuduğuma göre , o sene sulli’nin skandalı çıkınca sm red velvet’in çıkışını erkene almış fakat Yeri o zamanlar hem hazır değilmiş hemde 16 yaşından önce çıkış yapamazmış o yüzden o sene kızlarla çıkış yapmamış .

Nö9

sonradan falan eklenmedi. orjinal lineupda vardı ama rv 2014te sm’in iç meseleleri ve skandalları örtmek için erken çıkış yaptırıldı (bu yüzden sadece 1 hafta tanıtım yaparak hiç özenilmemiş gibi görünen bir şarkıyla çıkış yaptılar. hatta sm dikkat çekmek için klibe bazı olaylardan sahneler koydu ve tepki aldı) yeri de o zamanlar daha stajyerliğini tamamlamamıştı (ya da yaşı küçüktü bilmiyorum) grupla çıkış yapılmadı. ve sm rookiesden olmayan tek üye joy, en son eklenen üye o. diğerleri zaten varlardı

Ayşe

Yeri sonradan eklenmedi. Red Velvet ilk aşamasında bile vardı. En son eklenen kişi Joy bu belirtildi. Yeri’nin o dönem için yaşı uygun gorulmedi SM tarafından o yüzden bekletildi. Bu açıklandı zaten:)

KINGEXO

SM için en zorlu yıllar 2014 yılıydı Yeri başından beri grup üyesiydi ama SM yıl içinde olan skandalları geri plana itmek için grubun çıkışını erkene aldı Yeri o zamanlar hem küçüktü hemde tam olarak eğitimi bitmemişti bu yüzden gruba sonradan dahil oldu.

/InSomnia/

yasi yetmedi demisti birisi hatta happiness klibindede vardi yeri boyle basta eller falan varya onlardan birisiydi galiba oyle biseyler demisti

Kkaebsong

@KINGEXO taemin 13ve seolhyun 14 yaşında çıkış yapmışalardı ama

Yerimiese

Demekki henüz yeterli değildi birde çıkışları erkene alınınca böyle oldu..

May

Sulli’nin garip davranmasını halkın neredeyse hepsi küçük yaşta debut yapmasına bağladı, bu yüzden sm eğer bu skandal daha bitmemişken Yeri reşit olmadan debut yaptırsaydı skandal kapatmaya çalışırken daha fazla skandal olurdu. Zaten bildiğim kadarıyla f(x)’ten sonra yaşı çok küçük 14-15 yaşlı idol çıkmadı Sm’den.

jung

@may nct’nin maknaesi park jisung çıkış yaptığında 14 yaşındaydı

The Netizen

Jay park’ın gitme sebebi zaten kendi değil mi? Kore deki erkekler gay gibi yazmıştı arkadaşına ve bu mesaj ortaya çıkmıştı.
Olay büyüyünce de bence atıldı zaten yeni grup değiller miydi o zaman?
2PM, Jay Park olmadan heartbeat şarkısıyla zirveyi gördü. Yani 2PM’in başarısını Jay park ‘a,, Jay Park’ ın başarısını 2PM’e bağlayamayız.

...

Yazdıklarında haklısın ama 2pm asıl zirve şarkıları Again and Again ve 10 out 10’du. Bu dönemlerde de Jay Park grubun lideriydi. Yani her iki tarafında birbirine katkısı vardı aslında

canan

2pm’İn asıl zirve şarkısı Again and Again’dir ayrıca Heartbeat şarkısıda aynı albümdedir aslında kaydında Jay Parkda vardı daha sonradan yeniden düzenlendi 2pm zaten sonra serbest düşüşe geçti bu albümden sonra sadece Hands Up şarkısı 1 numaraya çıkabildi başkada 1 numara şarkıları yok

Lucia

. [+69, -11] ITZY çıkış bile yapmamıştı, ne atılmasından bahsediyorsun?

Jyp kıçına tekme atmasaydı gruptaydı zaten salak netizen

Nabongun jichuya verdiği tavşan

+ nayeon ve jeongyeon my ear’s candy coverında ışıklar kapanınca öpüştümü

Kkaebsong

Harbi bende merak ediyorum

Life traveller

TVXQ olayında tam olarak ne olduğunu hep merak edeceğim galiba.

denniss

aslında orada olay aaaz çok belli ama çok uzun

KINGBANG

Jessica neden GG’den ayrıldı ?

deatheater

https://m.facebook.com/Snsd.Jung.Jessica.GG/photos/a.268720443263692/517057278430006/?type=3

Kill This Love Shot

[+184, -4] ONF Laun da büyük bir gizem ㅇㅇ
[+60, 0] + Pristin niye dağıldı?

Sizce neden? Ben de merak ediyorum

GirlsLikeSunset

Pristin tutmadığı için olabilir bence😕

jung

nerenden salladın pristin’in tutmadığını? sadece 2 albümle listelerde çok iyilerdi, pristin çaylak bi grup olarak kendi başlarına yaptıkları 2 albümle 3 roty award aldılar, kimde gördün bunu? pristin v bile sadece iki şarkıyla en iyi gg subunitlerine girdi satışlarıyla vs, isimleri tts, sistar 19 gibi efsane isimlerinin arasındaydı, pristin tutmamış olsaydı böyle olur muydu? pristin’in debut günü sahne arkasında bi görevli ilk defa debut sahnesinde bu kadar fan gördüm demişti yani pristin tutmadı diye bi şey yok, olay tamamen pledisin aptallığı.

Yyyb

Pristin tutmuştu aslında ancak uzuun süre ara verdiler işte bunun sebebi bilinmiyor…

/InSomnia/

ama ona bakilirsa clc ve daha bir suru tutmayan gruplar var hepsi gayet duruyo hala comeback bile yapiyolar

svtscarat

Pristin ve Seventeen çok yakın tarihlerde çıkış yaptı. Seventeen daha fazla ilgi gördüğünde Seventeen’e odaklandı Pledis, çünkü o zamanlar parlayan bir grubu yoktu ve kötü durumdaydı. Daha sonra kızların comeback araları çok fazla oldu, çünkü Seventeen’i yükseltmesi gerekiyordu, Seventeen tutunacak dalı oldu bir nevi. Aynı zamanda Pristin ile de ilgilenseydi şu an Pledis çok iyi bir konuma olabilirdi. Comeback araları fazla olunca da oluşan ilgi yavaş yavaş azalmaya başladı ne yazık ki.. İnsanlar Pristin dağıldıktan sonra değerlerini anladı, kızlar aradayken kimsenin umrunda değildi neredeyse. Pristin sektörün en kuvvetli olabilecek gruplarından birisiydi. Pledis yine çat çut harcadı..

Hale

Zaten erkek grupları K-pop dinleyenlerin çoğunluğu kız olduğundan dolayı hep daha çok ilgi görüyor. Şirket acemice davranmış olay buysa.

Hata

Cube vaktinde clc ye çok emek verdi o yüzden gitmesini istemedi bence, elletinde hazır 4Minute varken onlara hiç promosyon yapmayıp Clc ye yoğunlaştı, bence bir sonuç gelmesini istediği için dağıtmadılar

/InSomnia/

pristin kotu degildi bencede

JenBellaShakespare

Arkadaşlar lütfen Pledisden çıkmış bir kız grubunun uzun sürmesini beklemediğinizi söyleyin. Pledis kuz grubu mezarlığı olarak biliniyordu o yüzden baştan belliydi böyle olucağı.

Renjun

Spectrum dan dongyoon un ölümünün nedeni hala açıklanmadı.

/InSomnia/

evet ya noldu o cocuga acaba

deatheater

“2pm üyeleri Jay Park’ı gruptan atmaya tamam dediler”
Without You döneminden beri Hottest’ım ilk kez böyle bir cümleyle karşılaşıyorum;

Çüş.

DaRa

Aynen bende hottest im bende ilk defa duyuyorum

Yerimiese

1- Laun neden gruptan ayrıldı.
2- Kavgalı olup da kamera önünde arkadaş gibi görünen idoller? (Var mı merak ediyorum)
3- Peek a boo mvsi
4- Bir idol birisiyle çıktımı bunu çoğu idol biliyor mu? Şirketteki idoller biliyor mu?
5- İdoller kendi ship (veya çıktıkları kişiyle olan) momentlarını izliyorlar mı?

Hale

2.sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum kskzlzlzl

Sanane

onf laun’un ayrılma sebebini gerçekten çok merak ediyorum vlive canlı yayını yapıyor grup arkadaşlarıyla yarım saat 1 saat sonra şirket gruptan ayrıldığını bildiriyor. Gerçekten çok gizemli🤔

Life traveller

Canlı yayını Laun yapmıyor. Gruptan başka 2 üye yapıyor.

Sanane

Laun da var diye hatırlıyorum ben 🤦🏻‍♀️

Yerimiese

Hayır yok o yayında e-tion ve mk var sadece tekrar kontrol et derim

Shawol

Asıl gizem jessica olayı değil mi? hala tam belli bir şey yok ne olduğunu kimse bilmiyor, jess hala nefret alıyor ama belli bir şey yok niye alıyor o bile belli değil??? Kıza üzülüyorum valla..

May

7. [+60, 0] + Pristin niye dağıldı?
Aynen ya. İ.O.İ’den çıkan en iyi gruptu. Sezon boyunca Sejong’a o kadar tapıyorlardı ama Gugudan’dan daha başarılıydı. Ödül kazanıyorlardı. Konseptleri farklıydı, şarkı sözleri ve melodisi hoştu. Vokaller çok iyiydi, dansları güzeldi. Kyla’nın sesini pek beğenmiyordum ama yaşı küçüktü, belki ilerledikçe sesi yerine otururdu…

Hata

6. [+64, -5] Hyuna Cube’dan ayrıldığında resmi açıklama yapıp mektup yazdı. O zamanlar bir yönetici de JYP’den ayrılmıştı ve Cube’u kurdu. Cube Hyuna’yı buldu, Hyuna da bu şekilde Cube’a geçti. Bu yüzden JYP’de iç sorunlar çıktı, o zamanlar bir bahane uyduramadılar, bu yüzden Hyuna’nın hasta olduğunu söylediler. Park Jinyoung belki de hayal kırıklığına uğramıştı çünkü WG’nin merkeziydi. Ama şu anda Park Jinyoung ve Hyuna’nın arası iyi, Sunye’nin düğününe katılıp orada fotoğraf bile çekildi Hyuna

Hatta o zamanlar Cube ceosu ve Jyp ceosu Hyuna için kavga etmiş tömzşaşdö3ö

Z_BTS

Her neyse hyuna ve fanları leş 🙃

Kim lee

Bide cl in neden jyp ayrıldığı bilinmiyor hatta 2am üyesi söylemişti buda gizemli arasında olmalıydı

Kdlfşsşdş

Cl JYP de miymiş

Sinini

Yeri neden rv’ye dahil oldu hep bunu merak etmişimdir 4 kişiyken çok mu az gözüküyorlardı anlamadım

Nö9

aynı şeyleri yazmaktan sıkıldım bu yüzden kısa açıklayayım sm’in o dönemki skandalları ve iç meseleleri yüzünden rv olması gerekenden erken çıkış yaptırıldı ve yeri muhtemelen yaşı küçük olduğundan ya da stajyerliğine devam etmesi gerektiğinden sonradan çıkış yaptı hepsi bu. en son katılan üye değil

May

+ ek olarak o skandallar arasında Sulli’nin erken yaşta debut skandalıda vardı bu yüzden RV debut yaptığında sadece reşit üyeleri koymak istediler.