Benzer Yazılar

[PANN] ‘Produce 101’ şovunda oylamada hile yapıldığı haberlerinden sonra polis grupları soruşturacak

[PANN] 'Produce 101' şovunda oylamada hile yapıldığı haberlerinden sonra polis grupları soruşturacak

(Bilmeyenlere: Bir süredir Produce şovu sezonlarındaki final oylamalarında hile yapıldığına dair kanıtlar ele geçiriliyordu, ses kayıtları ve dokümanlar gibi. X1 bu yüzden televizyon kanallarına çıkma ve reklam modeli kontratları konusunda sıkıntı yaşadı.)

“IOI, Wanna One, Izone, polis yarışma programlarını soruşturacak”

Gönderi tepkisi: (+363; -11)

1. [+185, -62] Tabii ki Wanna One’da hile vardı, ama çoktan dağıldılar…

2. [+174, -6] Wanna One’da hile olduğu resmen onaylandı artık, daha da derine inmeye çalışıyorlar yani değil mi?

3. [+163, -0] Idol School hile olduğunu fazla belli etmedi mi? Televizyonda gösterilen oy sayısından fazla makbuzları vardı ㅋㅋㅋㅋ

4. [+86, -4] Tüm Produce’ları bir araya koyarsak, en şüpheli olan çıkış Yoon Jisung’unkiydi

5. [+75, -0] Wanna One hayranıyım ama yine de soruşturulmalarını istiyorum. Oylamada hile yapıldığı için sürekli nefret alıyorlar, çok utanç verici gerçekten, umarım bu soruşturmalar ile insanların merakı diner.

6. [+72, -0] Bugünlerde polisler soruşturma yapacaklarını duyurup sonra sessizce bitiriyorlar.. 2-3 yıl sonra bir daha soruşturulmaz..

Kaynak: Pannchoa

22 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
loonaverse

minhee daha supheciydi jisungdan 11 bolumde zar zor aldigi oyu tek haftada aldi resmen mantikli mi bu? jisung gene 10. sira adayi falan gosterilmisti minhee kesinlikle starship goo jungmoyu kendi grubuna isteyip geri aldigi icin girdi gruba.

Bende kalsin

Hiç bir cacık çıkmaz … Soruşturmaymış cidden bir sonuç çıkacağını düşünüyor mu bu insanlar Allah biler neyin üstünü örtmeye çalışıyorlar yine

Didem.x1

Mnet halki soydu soydu halk en sonunda fark etti. Bayağı köşeli jetonlari varmis yeni düşüyor yazık.

KINGBANG

Ben takip etmemiştim ama hangi yorumu okusam Nuest üyelerine haksızlık yapıldığını yazmıştı . 3 üyenin de kesin gireceğini söylüyorlardı

Cansu

1.sezon hakkında bir fikrim yok ama 2.sezon da Samuel-Dongho ve Jr’nin birlikte olduğu bir 11 üye fotoğrafı paylaşıldı bu yüzden insanlar şüpheyle bakmaya başladılar. 3.sezonda Gaeun ve Chowon galiba Miyu da vardı bu kızlar girmedi. 4.sezonda ise her zaman ilk 10 da olan Kim Mingyu, Goo Jungmo ve herkesin son haftalarda sevdiği Lee Jinhyuk giremedi. Ben Kang Minhee’yi severim ve hep gruba girmesini istedim ama hiçbir zaman ilk 10 da değildi nasıl oldu da girdi diyorum

Cansu

Ama burada çocukların suçu yok şirketlerin ve mnet’in suçu var. Lütfen idollere zarar verecek şeyler söylemeyin

raslantı

Sezon 2 de son 20 ye çok güçlü bi kadro kalmıştı. Tüm olasılıklar über bi gurup kurabilirdi. Kimseye hileli diyemem ama kesin olarak grupta olacagı belli olan üyeler vardı. Deahwi, jihoon, daniel, jeahwan, ong aklıma kesin olarak bunlar geldi. Ve nuestten tüm üyelerin girmeyecegi belliydi. 1 veya 2 üyenin girmesini bekliyoduk ki ben jr yi tahmin ediyodum. Jihoon a 2. Oldugunda şaşırdın mı diye sormuşlardı. Final günü daniel için o kadar fan vardı ki zaten anlamıştım demişti. Yani bazı şeyler bwlliydi önceden. Saymadıgım üyeler için hileli olduklarını düşünmem mesela bae jinyoung tüm haftalarda rankı yüksekti. Woojin son bölümlerde çok destek… Read more »

KINGBANG

Ülkede o kadar olay olmuşken polis hileli olduğu düşünülen grupları mı soruşturacak bncjnebfvhnjvbdhjw

feniks

ee ama bu da onemli bir konu hile yapmislarsa halki aptal yerine koymus oluyorlar, insanlar sms oylari icin para odedi

KINGBANG

Polis olan skandallarda ” Artık yetkimiz yok.” deyip bırakmıştı ne bileyim o skandallarda kaplumbağa kadar yavaş olan polisin burada ki hızlılığı komik geldi demek ki buradan az para verdiler

Lili

Halkı aptal yerine koymaları önemli değil.Bu programlarda çok stajyer duygusal boşluğa düşüyor bu önemli.

Herneyse

Hile olduğu bariz zaten. Hangi mantık kim sohye gibi birini gruba alır ki ? Kabus gibi kızdı

Sanane

Nuest jr hep ilk 10da iken final de 12. Oldu bunu çok üzülmüştüm ama şirketlerin anlaşması diye düşünmüştüm. 3 üyede wanna one da olsaydı belki nuest şuan dağılmış olacaktı ama şirket nueste hemen cb yaptırdı ve 4 kişi olarak devam ettirdi wanna one dağıldıktan sonraysa 5 kişi olarak yola devam ediyorlar.
Ama bu hile sayılmaz mı halkı aptal yerine koymak sayılmaz mı sayılır sonuçta onlara oy verip ve grupta görmek isteyen insanlar aldatılmış oldu

H.b

Jr 12. olmadı 12. Sewoon oldu

May

İz*one’de hile buldular diyelim. 1 yıl sonra üye mi değiştirecekler? Üye değiştirmedi diyelim kalan üye çok nefret almaz mı? Üye değişincede fandom bu ekibe alıştı fandom kavgaları, bölünmeleri yaşanmaz mı? Ben de isterdim izone 6 koreli 6 japon olsun, sevmediğim 1 üye var onun yerine başkası olsun ama grup güzel bir şekilde ilerliyor umarım ifşa edilmez.

May

Minju

Ongnable

Wanna one da şüpheli olan seçilen üyeler değil doğruyu söylemek gerekirse girmeyen üyeler şüpheli çünkü samuel, jr, dongho ve ju haknyeon gibi isimlerin kesin grupta olacağı düşünülüyordu. Daniel, jihoon, ong seong wu, daehwi gibi isimlerde de sıkıntı yok onlar program başından beri ilk 10 dan düşmemişlerdi bu isimlerin yanında son 20 ye kalan herkes çok popülerdi bu sebeple süpriz olabilecek bir iki isim dışında grup kesin gibiydi. Yoon ji sung, bae jin young ve ha sungwoon beklenmeyen isimlerdi. Bir wannable olarak ben bütün üyeleri çok seviyorum hatta grupta olmasına en sevindiğim isim yoon ji sung. En büyük skandal da produce… Read more »

Hmm

Hileli girip girmediklerini bilemeyiz ama final günü mnet yanlışlıkla final grubundan ayrı başka bi top 11 listesi yayınlayıp hemen silmişti. Yayınlanan listede Jisung, Jaehwan ve Sungwoon yerine JR, Baekho ve Samuel vardı. O yüzden o zamanlar fanlar oylamayla oynandığını düşünmüştü.

Netizen

5 yıl boyunca bu grubun her ödül almasından sonra hile yaptıkları konuşulacak, hazır olun buna

Lili

Produce x 101 e pek bakmadım ama IOI da Sohee nin çıkması bana garip gelmişti.Wanna One ile çok ilgilenmedim sadece biasım Daehwi ile ilgilendim.IZ*ONE da da bence haksız bir durum yok yani bence çıkmayı hakediyordu hepsi.Şu bu güzel diye gruba alındı derseniz,19849174914 kişilik grup çıkaracaklar zaten herkesin farklı potansiyelleri oluyor.Visual da bunlardan birisi.

Lapa

Ben pd 101 ilk sezonu ve pdx i izledim. Sohye’nin çıkış sebebi bence mnet’ten kaynaklı değil. Sohye kendi başına insanların dikkatini çekmeyi bildi ki, ilk bölümlerden itibaren oyu yüksekti. Ben burada farklı bir bakış açısı yazacagım. Kim na young’un oyları da yüksekti fakat sejeong ve mina’ya oylar dağıldıgı için o da dışarıda kaldı. Esas muhim olan, mnet gereksiz yarışmacıların grubu işgal ettiğini ve grubu çok yordugunu düşünmesi bence. Sohye’den sonra bunu çok iyi anlamışlar bana göre. Ne şarkı söyleyebiliyor ne dans yetenegi var ne de visual olacak düzeydeydi (ki bana göre sohye çok güzel bir kız, korelilerin gözünden yazıyorum) Hal… Read more »

Selin

Vay polis işini ne düzgün yapıyorsun sen bakim öyle refahınız çok yüksek galiba ve bu olay da çok büyük bi problem olduğu için kolayca harekete geçtiniz sanırım

Yeni Yazılar