Benzer Yazılar

[PANN] Soojin’i ifşa eden kişinin yeni gönderisi, zorbalık iddialarının doğruluğu hakkında soru işaretlerine sebep oldu

Soojin’i ifşa eden kişi onun annesini bitirmeye çalışıyor ki bu saçmalık

Instagram ifşacısının yazdığı gönderi bu. ‘Ek mağdura’ göre Soojin’in annesi okulun zorbalık komitesine çağrıldığında “Kızımı çok güzel olduğu için öveceksiniz sandım” demiş. Bu Instagram ifşacısı kanıt bile göstermedi ve ona mesaj atan kişiye ‘ek mağdur’ diyor ve yüzlerce kişiden sempati topluyor

(Ç/N: Soojin’i ifşa eden orijinal kişi ‘Instagram ifşacısı’ymış ve Soojin’in annesi hakkındaki bu hikayeyi ‘ek mağdur’ olduğunu iddia eden birinden DM yoluyla öğrenmiş)

bvnnn

5. DM’ler ve okulda şiddet komitesinin kanıt olarak sunulması hakkında

Annemin bir ‘okulda şiddet komitesi’ toplantısı için bir kez okula çağrıldığı doğru. Ama benimle hiçbir ilgisi olmayan bir olay sebebiyle o ‘okulda şiddet’ toplantısına çağrıldım. Annemin konferans salonundan gözyaşları içinde çıktığını hatırlıyorum. Ne konuşması ne de tavırları asla küstah değildi. Öğretmen daha sonra sınıf arkadaşlarımla özel olarak konuştu ve benim herhangi bir suç işlemediğim ortaya çıktı.

Bir ‘okulda şiddet komitesi’ne çağrıldığımı kabul ettiğimi mi söylüyorsunuz?
Tıpkı yukarıda da söylediğim gibi, o okul şiddeti komitesi, haksız yere suçlandığımın ortaya çıktığı bir durumdu. Yapmadığım şeyler için suçlandım ve annem okula çağrıldı. Öyleyse gerçekten bir okul şiddeti komitesine çağrıldığım söylenebilir mi?

Yüz yüze görüşmemizde B ile bu komite hakkında konuştum. Komite herkese açık değildi, bu yüzden durumu ona ayrıntılı olarak anlattım. Cevap gelmedi ve uzun bir sessizlikten sonra annem hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi. Ayrıntılarını bilmediği bir şey hakkında yazı yazmış ve hatta ailemi de olaya sürüklemiş.

B’ye, toplantısı özel olarak yapılan okulda şiddet komitesinde suçlu bulunmadığımı açıkça anlattıktan sonra bile, neredeyse söylediğim her şeyi çıkarıp sadece okulda şiddet komitesine çıkarıldığımı kabul ettiğimi yazdı. 

Kayıt olmasına rağmen, bir muhabirle yaptığı röportajda yüz yüze görüşmemizde hiçbir şeyi kabul etmediğimi söylemesine rağmen, birkaç gün sonra benim ‘okulda şiddet’ komitesine çıkarıldığımı kabul ettiğimi yaydı.” (Soojin’in açıklamasından, TIK)

Soojin açıklamasında böyle demişti. Okulda şiddet komitesi Soojin ile tamamen ilgisiz bir olay için onu çağırdı. Soojin, bunun yaptığı bir şey sebebiyle olmadığını söyledi. annesinin ağlayarak geldiğini söyledi. Yüz yüze toplantı yaptıklarında “Soojin’in annesi hakkında hiçbir şey bilmediklerini” söylediler.

Ayrıca, ilk ifşa gönderisindeki meyve suyu olayı hakkında… Instagram ifşasına göre, Soojin, ifşacının kardeşini 3.500 won’a bir meyve suyu almaya zorladı ve kardeşini arayıp ona küfür etti. Tabii ki, bu sadece kurbanın bakış açısından ama Soojin, arkadaşının ona verdiği sözü tutmadığını ve ona kızgın ve lanetli olduğunu söyledi.

Soojin’in neredeyse okul zorbası olarak nitelendirildiği zaman ifşacı Insta yayınında “Neredesin Soojin, şu anda seni öldürmek için taksiye bindim geliyorum” dedi. Ayrıca aslında bu olaydan sonra da Soojin ile okulda görüşüp özür diledi. O zamanlar Soojin sadece 14 yaşındaydı ve ifşacı 20 yaşında bir yetişkindi. İfşa gönderisinde Soojin’i tehdit ettiğini ve ondan özür dilediğini söylemedi, sadece “Soojin kardeşime küfür etti” dedi

Eminim Insta yayınını merak eden çok vardır. İfşacı, Insta yayını kayıtlarını paylaşanları dava edeceğini söyledi ㅋㅋ Pann’da Soojin Insta live diye ararsanız Insta yayınını izlemiş ve ondan bahseden çok gönderi var

Neyse, Soojin 10 yıl önce yaşanan şeyleri ‘hatırlamadığı’ için onunla dalga geçen ama ifşacının Soojin’in annesiyle ilgili uydurduğu dedikoduları ‘hatırlamamasını’ kabullenen insanları anlamıyorum. Ayrıca o kişiye kanıt olmadan nasıl ‘ek mağdur’ diyebiliyorlar anlamıyorum. Soojin’in annesinin çok sayıda kişisel saldırıya uğradığı, küçük kız kardeşinin internette bilgilerinin yayıldığı ve tüm ailenin 10 yıldan fazla yaşadıkları memleketlerinden taşındığı söyleniyor.

Gönderi tepkisi [+384, -410]

1. [+247, -84] Başlangıçta insanlar ifşacının söylediği her şeyi gerçek olarak kabul ediyordu; Soojin’in insanların parasını çalmasından, motosiklet sürmesinden, arkadaşlarını birbirlerini dövmeye zorlamasından okul şiddet komitesine çağrılmasına kadar. Ama yalan ve abartılı kısımları çıkardıktan sonra, durum arkadaşlar arasında küfür ve kavga etmeye geldi. Reşit değilken sigara içtiği için birkaç ay ara verip sonra faaliyetlerine geri dönebilirdi. Sırf bu yüzden kariyerini bitirmeye değmezdi. Okul yıllarında sigara ve içki içen ama gayet iyi promosyon yapan sayısız idol var.

2. [+204, -59] Olayın nasıl sonuçlandığı ortaya çıkmadı o yüzden bu olaya dahil taraflardan değilseniz neler olduğunu bilemezsiniz. İfşacının insanları kendi tarafına çekmeye ve halka çağrıda bulunmaya çalışması onu sevmememe yol açtı. Niye hayranları delirmiş s*rt*klere çevirirken insanlara gaslighting yapıyor? Anonim olduğu için bu kadar kendinden emin. Soojin’in gruptan ayrılmasını istemediğini, özür dilerse kabul edeceğini söyledi ama bunlar boş laftı. İnsanlar onun istikrarsız sözlerini sorgulayınca da Nate Pann’a gelmesi komedi. Gerçekten mağdur olan kardeşi saklanıyor, unnisi ise konuşuyor. Bu gördüğüm tüm zorbalık olayları arasında en anlaşılmaz olanıı.

3. [+167, -53] İfşacı: Ah bilmiyorum ben mağdurum~ Ben mağdurum o yüzden yaptığım her şeyde haklıyım~ (ve onu destekleyen tüm yorumlar aynı mantığı kullanıyor)

4. [+84, -16] Bu gönderilerden bıktığını söyleyenlerin özelliği: Soojin’e küfrederken en çok eğlenenler onlardı.

5. [+71, -8] Bu tartışmada beni şaşırtan şey bu oldu. Seo Soojin’in zorbalığının mağduru olduğunu söyleyen kişi şimdi 25 yaşında, 4 uzuvlu, vicdanı rahat ve ofis çalışanı olan bir kadın. Ama her şeyi ortaya çıkaran kişi, Soojin’le hiç okula gitmemiş olan ablasıydı. Daha da kötüsü, tüm medya röportajlarının da ablası tarafından verilmiş olması.

 

 

K: Pannchoa

guest
91 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
leylailemecnun

“Soojin’in annesinin çok sayıda kişisel saldırıya uğradığı, küçük kız kardeşinin internette bilgilerinin yayıldığı ve tüm ailenin 10 yıldan fazla yaşadıkları memleketlerinden taşındığı söyleniyor.”
Bu arada bu durum çok kötü ya ailesinin ne suçu var.

wivvola

Teyzesi demişti bunu gerćdk yani.. cidden acı

hgs

Soojin, umarım cadı avına kurban gitmemişsindir. Bu iğrenç bir şey çünkü

stanford

Hep aynı şey skandalın üzerinden biraz zaman geçip taraflar durulduğu zaman durumu tersine döndürecek haberler yapılıyor insan kime neye inanacağını şaşırıyor. Eğer Soojin gerçekten zorba değilse yazık oldu Queendom’dan sonra popülerliği baya artmıştı.

sel cheshire

Seo shin ae kız gruptan ayrıldıktan 2 gün sonra soojinin o zorba grupta emin olup olmadığından tam emin olmadığını söyledi bi anda çıkmıyor ama kimse o kızın haberini paylaşmadı

xoxo

Aynen onu bende görmüştüm ama kimse paylaşmadı kaç ay geçti anca konuşulmaya başlanıyor neyse inşallah bu sefer kim suçlu kim suçsuz kesin bir şekilde ortaya çıkar eğer soojin suçsuz çıkarsa fan olmamama rağmen üzülürüm çünkü kızın kariyeri mahvoldu ailesi bile baya sıkıntı çekmiş bu olay yüzünden

leylailemecnun

Iyi de en başında zaten o ablanin kanıtı yoktu ki sadece netizenler direk kabul etti suçlu olduğunu. Hatta işin ilginç yanı karşı tarafın tutarsızlığı çok bariz paylaştıkları yazılarda. Bu iş iki taraflı yaşandı bence olay intikama döndü. Neyse ne soojin zaten gruptan ayrıldı netizenler şimdi sorgulasa ne olur sorgulamasa ne olur. Gerek yok kurcalamaya.

lavender

Evet iş işten geçti ama yine de kurcalamaya gerek var bence. Ortada çelişkiler varsa ve bu bi iftiraysa en azından kızın adı temizlenmiş olur, belki ileride solo bi işle geri dönme ihtimali artar.

maximoff

Sadece iddialar yüzünden hayatı kararan idoller listesi her geçen yıl artıyor. Artık Soojin ile ilgili kötü konuşmak acımasızlık olur. Grubuna dönemese bile solo olarak devam etmesini istiyorum

freestyle

İş işten geçtikten sonra ne önemi var, daha kaç idole aynı şey yapıldı, yine de hala akıllanmadı bu netolar. Bakın görün soojin suçsuz çıksın, daha dün nefret yorumu yapıp linçleyenler nasıl R yapıyor. O zorbalık yapıyor diye duyar kasıp linçleyenler var ya asıl onlar zorba. Biri bir laf atıyor ortaya diğerleri de doğru değil mi diye bakmaksızın koyun gibi peşine takılıyor. Allah akıl fikir versin ne diyeyim

marin

Her çıkan zorbalık iddiasında erken konuşmadan önce olaylarından kesinliğinden emin olunması gerektiğini düşünenlerdenim. Her ben mağdurum diyene haklı gözüyle bakılmasını anlamıyorum. Sonuçta mağdur olduğunu söyleyen kişi olayı her zaman tek taraflı ve kendini haklı gördüğü taraftan anlatıyor. Umarım gerçek ne ise etraflıca açıklanır.

oasis

Cube kızı gruba tekrar alacakmış gibi bir his

neocrackheadtech.ltd.şti

Bu tarz şeylerde iş şirkette bitiyor sanırım suçlu olup iyi bir açıklamayla üstüne özür diledin mi çatır çatır devam ediyorsun kariyerine ama şirket durumu yönetemediği zaman suçsuz olsan da güme gidip tak diye kariyerin bitebiliyor..
Çok garip

wivvola

Evet cidden

melisssa

Özür dileyince suçlamaları kabul etmiş oluyorsun hyunjin gibi mesela özür dilemesine rağmen hala linçleniyor

neocrackheadtech.ltd.şti

Genelde bir şey olduğu zaman tüm şirketler suçlu da olsa suçsuz da olsa özür diletiyor zaten mesela itaewon olayında suçsuz olmalarına rağmen jungkook hariç herkes özür diledi diye hatırlıyorum (ki olması gerekn o dönemki bighitin yaptığıydı)

melisssa

Jk olayiyla bir tutmamak lazim bence sonuçta zorbalik daha büyük bir olay

neocrackheadtech.ltd.şti

Konudan bağımsız bahsettiğimiz şey özür dileme olduğu için o örneği verdim, sonuç olarak her şeyde özür diletiyolar yani

betül

Soojin ” Eğer zorbalık yaptıysam gruptan ayrılım ” demişti ve ayrıldı da. O yüzden zorba olduğuna bu denli inanıldı. Bu ayrılık %100 kendi kararı ile mi oldu bilmiyorum ama ” Dava sonuçlanana kadar grup aktivitelerine katılmayacak” denilebilirdi.

Dava hala sürüyormuş. Eğer Soojin haklı çıkarsa gruba eklenir diye düşünüyorum. Hala şirket bünyesinde sanırsam.

zehranur efsa

Gruptan kızları daha fazla etkilememek için çıktığını düşünüyorum ne kadar grupta olsaydı daha fazla linç yiyecekti grup bu yüzden çıkmıştır ve şu an kızlar oldukça popüler olmaya başladı ve dava devam ediyor olabilir bir yazıda(naver olması lazım) hala cube sanatçısı olduğunu ve aktivitelerine ara verdiğini okudum cube bir şeyler planlıyor olabilir çünkü herhangi bir gruptan ayrılan üyenin veda mektubu yazdığını görüyoruz veya zorbalık iddiası ile ilgili özür yazısı alıyorduk fakat soojin de ikisi de yok ayrılma haberi bile saçma sapan bir şekilde oldu umarım döner 🥺

meloyusa

Bu iş nedense Mina Jimin olayı gibi olacak hissiyatı veriyor. İnsanlar bir süre sonra sinirlenecek…

nocomment

Valla bu insanlarda her şeye sinirleniyorlar.Hicbir şey belli degil önce bekleyin denildiğinde dinlemeyip nefret kusuyorlar olaylar iyice büyüyor sonrada aksi çıkınca sinirlenip ona dava ac seninleyiz çok acı çekmiş olmali vs diyorlar.

sel cheshire

ARKADAŞLAR SEO SHIN AE DENEN OYUNCU SOOJININ KENDISINE LAF ATAN KİŞİLER ARASINDA OLUP OLMADIĞINDAN TAM EMİN OLMADIĞINI SÖYLEDİ KENDİ YAZISI BU AMA BUNU KIZ GRUPTAN AYRILDIKTAN SONRA YAPTI la madem emin değilsin ne ilgi için boş boş grubun şarkılarını atıp durdun bu nasıl bir ka*şarlık a*mk

omo omo

Bipolar korelilerden klasik tablolar, önce kariyerini bitir sonra destek atmaya başla. Ruh hastaları sizi.

nokuo

Soojin kesin ve net tavırlara sahipti çok içtenlikle isterim onun suçsuz çıkmasını çünkü sevdiğim grubun üyesiydi umarım hemen sonuç belli olur

lal

Bence aksine hiç kesin ve net tavırlara sahip değildi, hatırlamadığına dair açıklamalar yaptığını hatırlıyorum. Hem onun hem de şirketin açıklamaları eleştirilmişti çokça kez

leylailemecnun

Yanlış. Sadece “meyve suyu olayını hatırlamıyorum” dedi ama çoğunuz sanki zorbalık hatırlamıyorum dedi gibi davrandiniz.

vivi

Akıllı kardeşim sadece onu hatırlamadığına göre gerçektende zorbalık yapmış o zaman

leylailemecnun

Hayır akılsız kardeşim meyve suyu için küfür edip etmediğimi hatırlamıyorum demek zorbalık değildir.

vivi

Kesin ve net gibi gözükmesinin nedeni avukatla beraber maddeler ile açıklamalar yapmasıydı. Avukat olmasaydı kendini savunmazdı hatırlamıyorum diye diye geçiştirdi çünkü

vivi

Doğru olan bir şey yazmışım yine eksi yemişim masum ya da değil beni ilgilendirmiyor iki olumlu bir şey gelince zorbalık yaptığını değiştirmez anlayın şunu kıt beyinliler

neocrackheadtech.ltd.şti

İnternet çok kötü bir yer haline geldi özellikle kpop idolleri için

niiv

Ya ya yaaaa ne oldu burada kızı asıp kesenler. Gözükmüyor hiçbiri

sera

Eğer soojin işin sonunda suçsuz çıkarsa bunlara ağır cezalar verilmeli. Gidle 1 yıldır geri dönüş yapamıyor hayranlar çok yıprandı üyeler de..soojin ve ailesini hiç saymıyorum psikoloji altüst olmuştur. Soojinin hayranları bir yıldır hiçbir şekilde haber alamadılar davaya dair bir bilgi bile yok. Gerçekten grup ve fanlar için çok zor oldu

cansu

Mağdurdan çok ablası konuştu hep. Bence ablasının özel bir garezi vardı Soojin’e. Soojin tekrar gruba dönmez Wonho gibi ama umarım sevdiği işi yapmaya devam eder. Bu haber çıkmadan önce de okuduğum şeylere istinaden yazıyorum bana kalırsa aralarındaki sadece ergenlikte çoğumuzun yaşadığı bir kavgaydı ama bu olay büyütüldü

xoxo

Eğer soojin suçsuz çıkarsa umarım gruba geri döner çünkü ben neverland olmasam bile gidle şarkılarını dinliyorum takip ediyorum ve soojin bence grup için önemli bir üyeydi sahnedeki en cazibeli kişiydi eğer dönmezse sahnede yokluğu hissedilcek gibi

aycik 🦭

Şu gerçekler tam olarak ortaya çıksında rahatlayalım artık. Bu instagram ifşacısınında tekin olmadığı başından beri belliydi çünkü sürekli kendiyle çelişen şeyler yapıyordu. O yüzden onun dediklerine %100 güvenim oluşmamıştı hiç.

koniçiva

Sanki şeyde belliydi ya. Bu mağdurun ablası mı ne Instagram yayını açıp salak salak konuşuyordu. Orda bi işkillenmiştim.

Last edited 10 gün önce by koniçiva
🪐

soojin’in hakkını yediler topluca. çok üzülüyorum hâlâ çünkü biasımdı. suçlayanın kanıtı bile yoktu. soojin gruptan ayrılınca aslında olay tam öyle mi hatırlamıyorum diyen birinden bahsediyoruz.

aries

abi kız hakkında haberler çıkınca netizenler tamamen mağduru kabul etti, hayranları tamamen sanatçı kızın masumluğuna inandı, şimdi mağdur haksız bulunmaya başlandı, birilerinin orta tavrı olsun ya. sanatçıya ya da mağdurun hikayelerine her seferinde körü körüne bağlanmak hoş gelmiyor. jöle gibi adamsınız bi dik duruşunuz olsun lol

hammurabi

İşte buradaki kuş beyinlilerde hemen haberle birlikte kişileri karalamaya çalışıyor, hikaye çerçevesinde yanlışlıklar bulanı da aptal fan ilan ediyorlar. Oysa kim aptal…

wivvola

Olayların başından beri insanlara mağdurların konuşmalarındaki tutarsızlığı ve saçmalığı anlatmaya çalışıyorum ama kimse dinlemedi bile mağdur olduğu idda edilen abla ve kardeş ses kayıdı atacaklarını söylediler ortada hiçbir şey yok bu malum abla insta yayını açıp 14 yaşında çocuk hakkında ağıza edinmeyecek laflar ediyor sonrada kalkıp dumdi dumdide dans ediyor halkı yanlarına çekmek için kardeşim idle şarkısı duyduğunda titremeye başlıyor gibi ajitasyonlar yapmasına rağmen.. (olaylar yaşanırken bu cocuklardan yaş yaş daha büyük kendisi ve soojine telefonda ölüm tehtidi savurup küfür ettiğini kendisi söyledi) sin ae konusunda da zorbalık içerikli tiktoklar çekti kendisininden videolarına tw koymasını isteyen travmasının tetiklendiğini söyleyen bir… Read more »

Last edited 10 gün önce by Wivvola
wivvola

Ha shin ae nin televizyonda yıllar önce zorbalık gördüm derken 7. Sınıf demesi bu sürede soojin ile baska okullarda olması kendisi hakkında seneler öncesinden çok kaba insanlara hakaret ediyor zorbalık yapıyor gibi şeyler denen aynı okuldan kişilerin paylaştığı fotoğraflı tweetler olması.. siz karar verin artık cadı avı mıydı değil miydi

bwllmeri

Akıllılara bak akıllılara eksiye boğmuşlar yorumu, her şeyi düzgünce yazdığı için mi? Bu sayfanın takipçisi tam anlamıyla idle antisi.

rachel green

Abi… İşin sonunda üzüleceğiz gibi duruyor..

benim adim cafer boyum 1.50

2.jimin mina vakası

drstone

yoo sadece bıktık klasik dünya kimin doğru kimin yanlış olduğu belli değil ne savun ne kötüle ben tepki vermeyide bıraktım artık hayır gordugum şer oluyor hep uğraşamam kimsenin şikayetleri hayatıyla sanki kendi hayatimiz çok mükemmel birde suçlu kim oyunu oynayalım mağdur kendinin yüceltimesi egosunada kapılabiliyor bi da beni sinir etmeye başlıyor mağdursun diye bunu yapıyorsan ciddi psilolojik sorunlar ararim sen böyle yaptikca yapanda haklı oluyor çünkü herkes cidden buna dayanilmazmiş hakli tribine giriyor bir aile üyem cidden mağdurdu ama o kadar yıllarca tekrarladı ve yapanin yüzüne kustu orda burda anlattı ki sonunda kanser psikolojik rahatsizliklar şuanda şizofreni şüphesi insanin kendine… Read more »

itzylvsss

Ya o değil de Soojinin tek suçunun küçük yaşta 1 kere sigara içmesi ama gruptan ayrilmak zorunda kalmasi cok aci verici. Her şey knetizenin sacma sapan yorumları cubeun salaklıgı yuzuden… Kızın suçsuz oldugu cok belli

hayrunnisa

Tamamen iletişimsiz değillerdi bence. Ufak tefek sürtüşmeler yaşanmış olabilir. Kimse durduk yere hiç tanımadığı birine bu kadar büyük iftira atmaz. Ayrıca sebebi ne olursa olsun iftira atmak çok alçakça bir hareket

dname

Bu zorbalık olayları o kadar arka arkaya çıkmıştı ki cadı avına dönüşmesi kaçınılmazdı zaten. Ama kaç idolün hayatıyla oynandı. Bir şeylerde bu kadar acele davranmamak lazımmış demek ki.
Soojin ve birkaç idolün daha arkasında şirketler çok durmuştu. Acaba şirketlerin bildiği bir şey mi vardı diye düşünmeden edemiyor insan.
Neyse umarım bütün olaylar için kim haklıysa ortaya çıkar. Gerçekten haksız olan idoller piyasadan silinir, iftiraya uğrayanlar da geri mesleklerine dönebilir diye umuyorum

uykucu

Konu zorbalık olunca mağdur olanın yanında olmak gerektiğinden her ne kadar nötr olmaya calissam da Soojin’e baya olumsuz laf ettiğimi hatırlıyorum. Ama suna inaniyorum ki Soojin’in tamamen sucsuz oldugunu düşünmüyorum, neticede dogruluk payi olmasi takdirde gruptan ayrilacagini belirtmişti, bir aciklamayi en azindan fanlar hak ediyordu ki onu da yapmadı, belki de yapamadi bilemiyorum, dogru olan ne ise o ortaya çıkar, umarım…
Yorum yaptığım son gönderi bu olsun ve platformdan gidiyorum ben hoşçakalın.🙏

Last edited 10 gün önce by uykucu
leylailemecnun

Kanka bence de hatası var ama karşı tarafin da net suçu var. Şu yukarıdaki netizenlerin bahsettiği şeyleri okuduysan şu abla baya problematic biri. Taksiyle takip edip öldürmek istiyorum demesi baya sorun. Karşılıklı olmuş bir şeyler ama olay tek soojin yapılmış gibi geldi. Karşı taraf da masum değil bence. Soojin ise arkadaş çevresini doğru seçmemis net

uykucu

Zaten yazılanlara bakılırsa mağdur diye zannettiğimiz pek de magdur gibi görünmüyor da netizenlerin neredeyse çoğu olayda tamamen tek bir tarafı suçlamasını anlayamıyorum ben, hele ki boyle bir durumda bir taraf sucsuzmus gibi dusunmek tuhaf geliyor sadece…

hgs

why…neden gidiyorsun, noo

uykucu

Sitede tartismalarin cogunda kavga eder gibi bir üslup var, karşı tarafı dinlemek yok, hamile iftirasını bile gördü bu site, belki bir süre sonra dönerim ama şu an burada olmamak daha iyi olur düşüncesindeyim .

hgs

ben de bir 3 hafta ara verdim o yoğun nefret ortamı o yüzden. Bir ara gerçekten iyi olabilir ama dönersin umarım sonra. Tanıdığım isimleri tekrar görmeyince üzülüyom

omo omo

Sence hata miktarı hayatının karartılmasına sebep olacak kadar mıydı? Sen dahil kaç kişi hatırlıyorum burada, öyle yazıyordunuz ki kanını içseniz doymazdınız. Yarın intihar haberi gelse şaşırmam tam o noktada kız.

uykucu

Kanini icseniz doymazdiniz???Zorbalık söz konusu ise magdur olarak görüneni savunmanın neresi yanlış ki gruptan ayrilmasi gonderisindeki yorumlarimin dışındaki (ki o gönderide bizzat soojin’in dogruysa gruptan ayrılırım gibi bir sey dedigi icin iddialar dogruysa demedim) neredeyse tum yorumlarımda eger iddialar dogruysa dedigimi cok iyi hatırlıyorum. Bir seyleri dile getirirken somut seylerle gelirseniz iyi olur düşüncesindeyim.

Last edited 10 gün önce by uykucu
itzylvsss

gruptan grubu daha fazla kotu etkilememek icin ayrildi, suclamalari kaubl ettigi icin degil.

dünyanın sonuna doğmuşum

Bu olayın hala bir yere bağlanmamış olması… O kadar olay yaşandı ama ne oldu ne bitti hiç bilmiyoruz. Önceden de diyordum, şu olay bir sonuçlansa artık da ona göre insanlar hayatlarına devam etse

ningningie

soojin’e güveniyorum

lightless

bu olayda kesin karar vermemek için o kadar bekledim ki.. o zamanlar neverland olma yolundaydım o yüzden çok üzülmüş ve şaşırmıştım ama net bir şey de yoktu. kimseye güven olmuyor kimin doğruyu söylediği belli olmuyor hatırlamıyorum dedi diye haberler çıktı gelen yazıları okudum ordan bir oyuncu çıktı bana da zorbalık yaptı dedi soojin kendini kanıtlayamadı(eğer gerçekten suçsuzca hayatta iftiradan aklanamamaktan daha kötü bir şey olamaz) her neyse şirket iğrenç yönetti tek kelimeyle iğrenç yönetti. zorbaysam gruptan ayrılırım dedi bir süre sonra ayrıldı iyice karar verdi herkes zorba olduğuna. bir yanım hep yanlış çıkmasını umdu bir yanım haberleri sonuna kadar okumama… Read more »

yummyeon

Soojin topu Shin Aeye attığı an kendini yaktı zaten

akirakira

Çoğu zaman sessiz kaldım bu olaylar hakkında, Soojin idolümdü çünkü objektif yorum yapmak imkansızdı benim için, kızgın ve sinirliydim de aynı zamanda. Ta ki şu oyuncu kızın soojin ayrıldıktan sonra “Zorba o muydu emin değilim” diyene kadar. İşte o zaman yeter diyip sesimi çıkarmaya ve soojinin cadı avına gittiğine daha da yaklaşmaya başladım. Şuan basit bi kavga yüzünden işinde gayet iyi olan bir kadının ve grubun yolunu kapattıklarını görüyorum, yazık çok yazık…

kim

İnanıyorum size ya cidden inanamıyorum artık söyleyecek laf bulamıyorum lan herkes nasıl bu kadar çabuk r yapabilir bu olaylar patlak verdiğinde az da olsa soojin savunanlar linç edilirdi bu baskılar yüzünden kız grubundan ayrılmak zorunda kaldı şimdi mi tuttu anlayışlılığınız o zaman da kesin kanıt yoktu ve iddia sahibi kız ve ablasının soojin’e aşırı derecede bilenmiş olduğu çok belliydi bunu söyleyenler deli gibi linç yedi o zaman genç bir kızın gayet parlak giden kariyeri mahvoldu bu linç kültürü yüzünden yazıklar olsun

almina

Açıkçası bu gibi durumlar çoğalırsa gerçek zorbalıklar güme gidecek insanlar inanmamaya başlayacak mağdurlara…

almina

Şu reşit olmadan sigara alkol içme mevzusunun skandal olması da ayrı bir olay.. tam ergenlik çağları olabilir böyle şeyler merak etmiştir denemiştir.. Alkolün su gibi tüketildiği normal merak etmeleri..

cherry

Suçlu olmadığı kanıtlansa bile bi işe yaramaz bu saatten sonra soojinin yerinde olsam lisede yapmadığım zorbalığı şimdi yapar o kızları boğazlardım kariyer bitirmek bu kadar kolay olmamalı ya üstelik sadece 1 kişi değil 6 kişinin kariyeri mahvoldu kızın ailesi zor duruma düştü kaostan beslenen yamyamlar neden Lia’ya bir şey demiyorsunuz Hyunjin hiç bi şey olmamış gibi geri döndü? Çünkü ne yaparlarsa yapsın onları koruyup her şeyin üstümü örten şirketleri var olan da suçsuz insanlara oluyor.

minhvoid

Kanka ne diyosun Hyunjin zaten özür mektubu yazdı ve 4 ay ara verdikten sonra döndü gruba.olaylar çıktığından beri hâla linç yiyor çocuk olumlu yorum yapmıyorlar zaten hakkında? Ve kendisi de bundan pişman olduğunu belirtirken hiçbir şey olmamış gibi geri döndü demeniz çok saçma ne yapmasını bekliyorsunuz ki?

cansu

Demek ki yakında geri dönecek ki durup dururken bu iddiaları ortaya attilar olayı tersine çevirmeye çalışıyirlar medya bir sihir

leila

Soojin için cube çok uğraştı cadı avına kurban gitmiş olabileceğini düşünmüyorum çünkü gerçekten cube son ana kadar onu kurtarmaya çalıştı. En sonunda her yerden bir şeyler patlak vermiş gibi olunca da ayrılık haberi geldi zaten. Olaylar belki tam olarak söylenen gibi değildir ama Soojin de tamamen masum değildir bence

kali

soojinin tamamen masum olmayabileceğine katılıyorum ama olayın BU KADAR büyük olacağını düşünmüyorum açıkçası. biliyorsunuz ki birine zorbalık yapan bir kişi, okul hayatı boyunca tek bir kişiye zorbalık yapmıyor. ben de lise ve ortaokul yıllarımda zorbalık mağduru oldum ve hiçbirinin tek kurbanı ben değildim. soojin olayında tek bir kişi açıklama yapıyor, o kişi mağdurun kendisi bile değil. shin ae açıklaması net bir şekilde soojin olduğunu söylemiyordu eğer yanlış hatırlamıyorsam. bilmiyorum. bence soojin sektörden sürülecek kadar yanlış bir şey yapmadı ama tabii ki biz orada değildik, tam anlamıyla anlatılmadığı sürece olayları bilemeyiz.

i hate rachel

Arkadaşlar kızacaksınız ama bence Hyunjin olayı da böyle. Zorbalık diye dedikleri ilk iddalar kapı kapatmama gibi basit şeylerdi ama sonra ne olduysa başka başka iddalar geldi. Hatta çok karışık gelmeye ve herkesin birden ifşası geldikçe takip etmedim ama o dönem sonradan çıktı ki özellikle JYP idollerine kötü yorum yaptıran bir telegram grubu çıktı. Twice Encore sahneleri gibi mesela. Tamam ilkte haber oldu ama sonradan Koreliler bile sıkılmıştı artık her encore sahnesini haber mi yapacaksınız diye. Soojin’in zorba olduğunu düşünenlerdendim ama eğer değilse çok çok yazık , kendini yapmadığın bir şeyden dolayı ispatlayamamak zor olmalı.

betül

Hyunjin olayında küçük iddialar ve büyük iddialar vardı.Hatta küçük iddialardan biri kapı kapatma ile ilgiliydi. Hangisinin yalan hangisinin doğru olduğunu söylemedi Hyunjin ya da şirket. Tam net bir açıklama yapanilirlerdi ama sadece özür dilemeyi seçtiler. Eğer “hepsi doğru” gibi net bir açıklama yapsalardı çok kötü etkilenirdi ya da atılırdı. JYP ” Daha dikkatli olacağız stajyer alımlarında ” gibi bir açıklama yaparak suçsuz olmadığını kabul etti.

i hate rachel

Şirket zaten süreci yönetemedi. Dikkatli seçeceğiz diyerek suçlu ilan etti ama gerçekte suçu ne bilinmiyor. Aynı şekilde çocuk özür diledi Kingdom’a katılmadı falan. Ne bileyim benim gözümde de düştü ama şu anda da deli gibi nefret alması üzüyor ve gerçekten sırf antiler bile yalandan iddialar ortaya atabiliyor. Çok fazla bir bilgi kirliliği oluyor.

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

Bildiğim kadarıyla seo shin ae veya ablası yayın açıp (G)I-dle şarkısında dans etmiş ve soojin gruptan ayrıldıktan sonra hatırlamadığını söylemiş

akirakira

Hayatım seo shin ae ve ablası değil. adı bilinmeyen madurun ablası ve asıl olaylı olan kişi o. Aama açıklamayı shin ae yapmıştı evet

i̇layda

Bu ifşacı belki yalan söylüyor ya da abartıyordur bilemem ama ünlü bir kız ona zorbalık yaptığını kabul etti yani bu soojinin hala zorba biri olduğunu değiştirmez

pabo

O ünlü kız daha gecen bana zorbalik yapan grubta soojin olup olmadığından emin değilim dedi.

vivi

Yine mi bu kız bittmedi bunun olayı

vivi

Olayı bitmedi mi yazmışım eksi yemişim işe bak

delulu

ee sırada ne var lol seungri mi aklanacak şimdi de

wivvola

Tecavuz ile bunu bir mi tutuyorsun lol

delulu

gizli bi parantez falan mi acmisim nereden okudun

omo omo

Kıyasa gel vay

delulu

😎

delulu

mala yatmayin lutfen.. jimin, soojin ve adini hatirlamadigim bir suru idol… lol skandallari unutulmaya baslandigi an masum oluyorlar sihirli bir sekilde 🥰🥰

redvelvetbuyuktursenknkm

degil mi ya birde bunlarin hemen inanip aklamaya calismalari yok mu lmao cidden

lalisa

irene stanlıyosun zorbalıktan konuşma bence

cherry

Sitedeki en toksik insan yine fikir saç*yor(!)

delulu

simartiyorsunuz 😶

Yeni Yazılar

91
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x