Benzer Yazılar

[PANN] Super M üyelerinin bireysel albümlerinin satışı

[PANN] Super M üyelerinin bireysel albümlerinin satışıEXO-L hayranları NCT hayranlarına bir araya gelip albüm alacağız diyordu ama dalga geçiyorlarmış galiba, Taeyong ve Ten taşıyor grubu ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

Gönderi tepkisi: (+213; -66)

1. [+219, -24] Bazı EXO-L’ler SuperM’i desteklemiyor çünkü, ben mesela desteklemiyorum

2. [+196, -18] Bir deneyin isterseniz, SM’de en çok satan grup EXO…

3. [+75, -141] EXO yurtdışında popüler değil galiba…

4. [+71, -5] EXO-L’ler bu grubu boykot ediyor. Ayrıca Kai ve Baekhyun hayranları daha albüm almaya başlamadı.

5. [+66, -4] Bekleyip görelim, Baekhyun’un solo albümü 500 bin sattı

6. [+53, -5] Hayranlar boykot ettiği için mi?

7. [+13, -20] EXO’nun yabancı hayranları boykot mu ediyor? Kai ve Baekhyun’un yabancı hayranları gerçekten aptal. SuperM başarılı olsun ki global popülarite EXO’ya geçsin. Global popülarite yüzünden BTS ve GOT7 EXO’yu geçti.

8. [+12, -0] ㅋㅋ Baekhyun’un solo albümü 500 bin sattı, solo albümler ile grup albümünü kıyaslayınca komik ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

 

Kaynak: Pannchoa + Knetizen

78 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Suna

Bence gereksiz bir boykot. Proje grubu olduklarını Taemin söyledi zaten. Shawol olarak başta benim de hoşuma gitmedi. Ama üyem emek vermiş, o kadar programın arasında çok çalışmış bana da destek olmak düşer. Boykot etmek şu aşamada sadece üyelerin verdiği emeği çöpe gitmesine neden olur. Nct üyelerinin en çok olması da normal. Son zamanlarda kitleleri çok büyüdü.

Mustesna

Kpop dediğimiz sektör tamamen çıkardığı grupları ve idolleri meta olarak sunan bir sektörken ve sen bu sektörde fani olduğun gruba ve idollere deli paralar akitiyorken neden sevdiğin grubun idolleri başka bir meta oluşum içerisine girdiği zaman boykot edersin ki? Eger üyelerin birbirleriyle olan etkileşimlerini, karakterlerini vs. Seviyorsan album yapmalarını değilde birlikte bir programa katılmalarını vapp yapmalarini ya da kendi varyete showlarini yapmasını falan istersin; yok eger muziklerini, seslerini, danslarını, yuzlerini vs. Seviyorsan da bu olusan grubun içinde iki tane fıstık gibi uye var biri kulakları costuracak biri gözleri. O yuzden bence boykot etmek yerine destekleyip verdikleri emekleri heba etmemek daha… Read more »

deatheater

Bugün Taemin’in açtığı yayında mutlulardı. Birlikte güzel vakit geçirdikleri için bir NCTzen olarak çok memnunum açıkçası. Hangi üyenin ne kadar albüm sattığından çok birbirleriyle olan uyumları ve mutlu, sağlıklı olmaları önemli benim için. Ama tabii ki daha çok albüm satmaları gerekiyor. Daha çok tanınmaları ve ön plana çıkmaları. Başarılı olacaklarına inanıyorum. Hepsinin kendine has mükemmel yetenekleri var çünkü.

Ha bir de, Baekhyun lider olacakmış. Geçmiş olsun dileklerimi tüm üyelere ve çalışanlara sunuyorum. Gülmekten epey karınları ağrıyacak zira ahshahsjwhs

Jung jae

Sonuna kadar destekliyorum , desteklemeyen kendi bilir ama sacmaliyorsunuz kendi üyelerinde hakaret bu yaptığınız, adamlar halinden memnun gayet heyecanlilar o kadar emek var.. ama siz desteklemem bilmem ne.. adamlar ağızlarıyla lütfen destek olun diyor, siz bu adamların yüzüne nasıl bakacaksınız ben anlamıyorum ya.. fan dediğin idolunun emeğini çöpe atmaz, her şekilde bütün üyelerin ve fandomlarin yararına olacak bu iş..bedava yapmıyorlar hem çıkarlarına olmasa zaten kabul etmezler, kimse silah dayamadı üyelerinize.. neyse SuperM fayting 👍

Elif

7. [+13, -20] EXO’nun yabancı hayranları boykot mu ediyor? Kai ve Baekhyun’un yabancı hayranları gerçekten aptal. SuperM başarılı olsun ki global popülarite EXO’ya geçsin. Global popülarite yüzünden BTS ve GOT7 EXO’yu geçti.

kusura bakmayın ama kısmen haklı bir yorum bu. Çoğu exol aptallık yapıyor şuan. Çocuklar o kadar emek verirken..
her neyse ben bu takımın çok iyi bir iş çıkaracağını düşünüyorum . Yaptıkları yayınlara vs bakarsakta oldukça mutlular ve iyi anlaşıyorlar bu yüzden heyecanlıyım bekliyorum

Lucia

Kai ve Baekhyun bu gruba olumlu yaklaşmışsa size düşecek tek şey grubu desteklemek ama siz kafanızda EXO dağılıyor dağılacak istemiyoruz diye kurgu yapıyırsunuz grubunuzda ki üyelere acıdım EXO sizin gibi fanları hak etmedi

yeosangel

exo-l’ler sadece kendi üyelerini düşünüyorlar, bu gruba herkes emek veriyor. nctzen olarak ben de mark’ın artık dinlenmesini istiyorum ama bu grup için uğraştığı enerjiyi boş veremem, birbirleri ile eğlenerek bu işi yaptıkları da belli. kendi gruplarının promosyonları olmayışını super m’e bağlayıp oradaki bütün herkesi boykot ediyorlar, bence bu saçma bir şey. nctzen ve shawol’lerin bu kadar tepki gösterdiğini görmedim, sonuçta proje grubu. bazıları twitterda baekhyun’un super m üyesi olarak kendini tanıtmasına bile tepki göstermiştiJWLDUSPWUDOXJSKDJEKD

Yyyb

Exo-l olduğumuz için kendi üyemizi düşünmemiz normal değil mi? Exo-l iz diye tum sm gruplarının düşünmemiz mi gerekiyor? Verilen *mantık dahilinde olan* tepkilerin çoğu sm in exo için hiçbir şey yapmıyorken böyle bir grup çıkartıp bir de destek vermemizi beklemesi. Sehun ve Chanyeol alt grup olarak çıkış yaptılar ve hiç promosyon yapılmadı. Emekleri çöp oldu. Bunlara bakacak olursan biraz daha anlayışlı karşılayabilirsin exo-l’i. Bunun dışında tabiki de superm üyelerinin bir suçu yok. Bizim kizginligimiz sm’e.

Elif

sadece kendi üyelerini düşünseler keşke yine iyi twitterda şey gördüm baek ve kaiye instadan toplu unf yapalım ben beğenilerimi geri çekiyorum falan haha exoller her yerde gösteriyor çocukluğunu fandomdan çıkmama ramak kaldı

Kang Daniel JJANG

Şahsi fikrim bir EXO-L olarak Super M’i destekledigimi söyleyemem SM’in EXO gibi bir grubu varken köşeye atmış olmasına inanamıyorum

elly

2 üye askerde 6 kişi ile cb saçma olurdu

Ei97821

2 üye askere gitmeden önce 4-5 aylık bir zamanları vardı.

Yyyb

Neden saçma olsun ki iş EXO üyelerine kalsa cb yaparlardı.

Jung jae

Ay bi bitmediniz ya kenera falan atmiyor grubunuzu, aksine global de basarılı olsun diye daha cok ugrasiliyor, geçici bir grup zaten ne abarttiniz ya, desteklemezseniz desteklemeyin o zaman zorunuza gitmeyecek uyelerinizin az satması..

esra

Desteklemediğimiz bir grubun az satması neden zorumuza gitsin? Kenara atmadığı grubun global başarısını düşünüyor olsaydı zamanında Clean Bandit, Youtube, Fenty gibi teklifleri kabul ederdi. 2016 sonrasında promo yapılmamış, grubu doğru dürüst bir arada görememişiz, tek derdimiz globalleşme aynen.

Cielo

Exo zaten globalde muhteşem böyle şeylere ihtiyacı yok. Ayrıca üyelerimizin az satması bizim değil sizin zorunuza gidiyor sonuçta Baekhyun her zaman yıllar sonra yarım milyon satan ilk solo sanatçı olarak kalacak buradaki satışların da Exo’nun veya Kaibaek’in isimlerine bir etkisi olmayacak.

mel

7. [+13, -20] EXO’nun yabancı hayranları boykot mu ediyor? Kai ve Baekhyun’un yabancı hayranları gerçekten aptal. SuperM başarılı olsun ki global popülarite EXO’ya geçsin. Global popülarite yüzünden BTS ve GOT7 EXO’yu geçti.
juhfyegfygsduyyudsgcubdvgydslgd

Suna

Acı ama haklı.

Didem.x1

SuperM korede promosyon yapacak mi?

Lia

Exoyu severim yetenekli grup, universe albümü bence harika bir album keşke o tarz gelseler. Lakin burada SMin suçu var üyelerin değil. Yani anliyorum SM promosyon yapmadi, doğru düzgün grupla ilgilenmedi ve exoller de hayliyle istemiyorlar da dediğim gibi uyelerin suçu ne? Zaten şu saatten sonra Exo 9 kişi olarak bir araya gelemez. Askerlik böldü onları. Ha ben isterim gelsinler ama şu saatten sonra üyeler birer ikişer askere giderken kalan uyeler napsin? Ben olsam desteklerim ki destekliyorum da. SuperM bence efsane bir devler ligi grubu. Ben merakla bekliyorum ve destekliyorum. Hele ki Taemin ve Baekhyun varken benim trip atmam zaten mümkün… Read more »

ExoVelvet

Ki EXO amerikada da iyi durumda bilet satışı olsun albüm satışı olsun. Avrupa da aynı şekilde. Music bank sahnelerini izleyin exol inanılmaz fazla ( music bank in berlin mesela). Fazla aktif değiller diye algı oluşturulmaya çalışılıyor ama ama suan EXO ya 1 milyon sattıran kemik fandom. Ve kolay kolay azalmayacak bir kitle.

ExoVelvet

Hamd olsun bugün de exo antilerine doyduk

Lia

Ben Exonun başarılarının farkındayım zaten ama Exo denilince akla amerika gelmemesinden sebep Exonun Amerikada aktif olmadığını düşünenler var diyorum. Bazılarının Amerika başarısından başka hiçbir başarıyı degerlendirmemesinin sacmaligindan bahsediyorum da siz beni hiç anlamamissiniz. Ayrıca Amerikada başarılı olsa ne olur olmasa ne olur? Exo çıktığında ülkesinde sevildi mi? Evet. Growl ile hit oldu mu evet? Üyeleri yetenekli mi evet? Yeterli olan da bu. Siz de bellki kafayi Amerika ile bozmuşsunuz kendi grubunuzu görmüyorsunuz. Bana anti diyeceğinize kendinize bakın bence.

ExoVelvet

Ikıncı yorumum sana karşılık değil exoyu ovdugum her yoruma eksi atanlara karşılıktı .Aslında yorumuna karşı çıkmadım altyazı geçtim sayilir

Lia

Yani bence de bana olmamalı o yorum çünkü ben Exoya kötü bir şey söylemedim. Siz bana yazdığınız için o yorum bana yazılmış algılanıyor ama onu da söyleyeyim:)

rpmn

JSJSJSKSKSSJJDJWJDK BU KIZ ÇOK KOMİK YA JSJSJSKSKSSJJDJWJDK HER ŞEKİLDE İLLA ARMYLERE FALAN LAF SOKTUĞUNU SANIYOR ÇOCUK

Lia

Bana çocuk diyenlerin yaşları ortaokul bebesi. Ya da gelişimini tamamlayamamis bir obsesif. Ayrıca istediğimi yazarım hele ki haklıysam!

rpmn

aynen kanka ortaokul bebesi sjsnsnsjssjjd böyle mi avutuyosun ruh hastalığını. içindeki nefreti.

Ntty

Gerçekten Amerikada popüler olma gayesini exoyla alakalı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu tamamen sm stratejisi, yoksa eminim exoda okyanus ötesinde daha başarılı olmak isterdi. Üyelerden bile belli ki asya hedeflendi sm tarafından çünkü işler o zaman öyleydi. Bts sayesinde yeni bi akım başladı ve kpop Amerika’da popüler hale geldi sm’de bunun ekmeğini yemek istiyor şu an supermle. Yoksa kimsenin exoya aa demek hedefiniz asya peki o zaman dediğini sanmıyorum. Exo üyelerinin fikirleri o kadar önemsenseydi Amerika’da grup halinde çıkış yaparlardı böyle toplama grupla değil. O yüzden bazı şeylerin farkına varın artık olay şirketlerin politikaları, grupların hedefleri değil. Politika değiştiren olay da… Read more »

Mustesna

Sm’nin Bts sayesinde olan yeni akımdan dolayı bunun ekmeğini yemeye çalıştığı fikrine katılmıyorum. Sm nct projesini uzun yıllardır planlıyor. Super Juniorda başlayacaktı hatta projeye, ama grup o haliyle çok sevildiği ve dönem olarak hazır olunduğunu hissetmediği için yeni ortaya çıkardı. yani bts’nin açtığı yolun ekmeğini yemek için bu super m çıkmadı. nct grubu zaten amerikada belli bir kitle oluşturdu ama kore ve japonyada o beklenilen etki yaratılmadı. böyle bir grup oluşturmak demek taemin sayesinde japonya’ya, exo sayesinde koreye, wavy(lucas ve ten) sayesinde çin ve taylanda, mark ve taeyong sayesinde de amerikaya hem nct’yi tanıtmak ama daha çok para kazanmak amaçlanarak… Read more »

Drbel

Exo’nun global başarısının artmasına gerek mi var cidden. Sololarla bile 1 milyon sattı bu sene çocuklar hala laga luga yapıyorsunuz. Ben baekhyun ve Jongin’in superm olarak yeni bir şeyler yapmasını pek istemiyordum ama çıkan şarkıyı dinleyeceğim, iyi de olacağını düşünüyorum. Buradaki olay exo’yu exo olarak görmek istememize rağmen sm birkaç senedir çocuklara ya çok kısıtlı promosyon yaptırıyor ya da solo olarak dağıtıp duruyor. Hadi solo çıkarttın bari promosyon yaptır adam gibi. Elinde efsane bir grup var ama harcıyorsun bunu yaa çok yazık.

Elif

grup promosyonu konusunda haklısın fakat solo olmaları gayet doğal birşey değil mi kaç yıllık sanatçılar solo için geç bile kalındı ve askerlikten dolayı bir süre hep birlikte olamayacakları için farklı şeylere yönelmeleri çok mantıklı..
ayrıca chenin promosyonları gayet fazlaydı adam bir gün durmadı yerinde neredeyse

Drbel

Ben aslında baekhyun ve sc sololarından bahsediyordum.

Ei97821

SC için hiçbir şey yapılmadı ki

Jung jae

Alışın artık exo yeni bir grup degil sm bütün gruplarına ilk 5 yıldan sonra fazla proma yapmaz fanları oturduğu için.. kaldiki zamanında birçok grubun görmediğı proma exo’ya yapıldı o zaman keyfiniz yerindeydi de şimdi mi kötü oldu sm.. tabiki yeni gruplarını öne çıkaracak normal, haliyle eski grupların geri dönüşleri azalıp sololara ağırlık veriliyor neyini kavrayamadınız hala anlamıyorum..ayni şey TVXQ, SUJU, GG, SHINee, f(×) inde başına geldi, eski gruplara fazla cb vermiyor işte anlayın, bu gruplar içinde en çok cb yı yine exo aldı hala söyleniyorsunuz garibim fx ne yapsın..

Ei97821

Exo çıkış yaptığı ilk 2 yıl neredeyse hiçbir şey yapmadı. Growl ile tutunmasaydı öyle de devam ederdi, bu söylediklerini önce sen kabullen. Bazı şeyler zamanında çok zoruna gitmiş belli ki.

Şura

Sm her şeyi hakediyor. Exo yu harcadığına hala inanamıyorum.

:birminikexol

Şirket kararı çoktan verdi bir EXO-L olarak diğer EXO-L’lerin yaptığını hoş bulmuyorum. Çünkü kai ve baekhyun’un emeklerini boşa sayıyorlar. İlk başta ben de bunu desteklemedim ama herkesin fikirleri değişebilir. Onların emek verdiklerini gördüm. Ve sonuçta onların hayranlarıyım yapmam gereken onları desteklemek. Çoğunuz farklı sitelerde bir sürü şey söylüyorsunuz. Bunları söylemeden önce kimse söylediğinizi fark edin. Sonra ortalıkta EXO-L olarak gezmeyin. Ciddi söylüyorum hakarete kadar varıyorsunuz. Boykot ederek bi şeye ulaşamayacaksınız. Sadece emeklerini hiçe sayıyorsunuz.

BlueElf

ExoL’lerin grubu desteklemeyecekleri 2×2=4 kadar açık ve net adamlar grup olarak birşeyler bekliyor 1yıldan fazla sure cb gelmemiş gelen cb promosyonsuz onu geçtim Exo demek kış albümü demektir ve kış albumude gelmedi ve uyeler askere gitmeye başladı o aralarda birşeyler yapılanbilirdi o yüzden ExoL’lere kızamıyorum diğer yandan baktığımda ben müzik dinlemek ve yetenekli insanların danslarını görmek istiyorum ben dinlerim ve güzel şeyler izleyeceğim için mutluyum.

:ppppp

Baekhyun Exo’nun kayıtlara başladığını söyledi. Boykot edilecek bir şey yok artada. Taemin proje olduklarını bile söyledi baekhyun seneye falan askere gidicek zaten ne kadar sürebilie ki? Exol olayı büyütüyor. Ben de exolim ama yaptıkları abartmaktan başka bişi değil. Sonra da az sattı diye ağlarlar.

GirlsLikeSunset

Exol başından beri tepkiliydi zaten

Yyyb

Çünkü hiçbirimiz Superm fikrini beğenmedik. Ve halihazırda Jongdae cb yapacakken kimse de gidip superm albümüne para yatırmaz. Ve evet Baekhyun’un solosu 500 bin sattı 💁‍♀️💁‍♀️

jung

exollerin yaptığı bana bencillik gibi geliyo, idollerinizi gördüğünüze, etkinlikleri olduğuna şükreder misiniz? ben pristin için iki yıl hiç bi şey olmadan [sosyal medya hesapları bile güncellenmiyodu] herhangi bi şarkı etkinlik vs bekledim ve sonrasında tam umutlandığımda disband haberi geldi :D?

ExoVelvet

Karşılaştırma şeklin bana pek doğru gelmedi. Çünkü EXO’nun kendisi aktif olabilir 6 üyemiz yerinde duruyor ama SM farklı bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bu zamanı ve parayı EXO veya başka bir grubu için harcayabilir

jung

solo aktiviteler mi tercih edersin, bütün grubun aylarca hiç bi şey yapmamasını mı? smi savunduğumdan değil inan bana bence de olmasa da olurdu ama yine de fan olarak rahatsız edici bulmadım bu projeyi

hannamdongunvillage ;)

SM’den beklenicek bi davranış ve EXO şirketi parayı getiren gruplardan biri, superm i desteklemiyorum ama Baekhyun Ve Kai ye bi nefretim yok ve sm sürekli exoyu geç comeback yaptırdığı için exo-l’ler böyle bence.

ExoVelvet

Dua edin NCT’yi seviyorum.

mono

Bende olsam desteklemezdim. Zaten bir grubun içinde olan üyeleri alıp yeniden grup yapıyorsun sizi bilmem ama hayranlar açısından çok incitici bir durum yada tek ben mi böyle düşünüyorum.
+ Aynısını benim grubum yapsaydı yine aynı düşüncede olurdum

mono

(Solo stanlar desteklerler nasıl olsa onlar için asıl grup önemli değil ben bu tarz bir düşünceye (solo stan) sahip olmadığım için desteklemezdim)

Boşadamlarısavurmamekanizması

SOLO STAN DEĞİLİM AMA DESTEKLİYORUM ÇÜNKÜ ÜYELERİMİN EMEĞİ VAR İÇİNDE BOŞ YORUM YAPMA GİT GRUBUNLA İLGİLEN

gezegentozu

Hmm yalan söylemeyeceğim beklendiği gibi

aRMyley

Üzgünüm ama Super M kpop tarihinin en saçma olayı bence…

superM

Sen öyle sanabilirsin ama daha şarkı çıkarmadıkları halde takipte olan bir sürü kişi var ve hayran kitleside baya var sana saçma gelebilir ama saçma değilde siz şimdi saçma diyebilirsiniz ama şakrı çıktıktan sonra seviceksiniz grubu o yüzden öyle demeyin.

aRMyley

Saçma ama ben de takipteyim. NCT dışında zaten diğer grupları yıllardır takip ediyorum ve çok seviyorum. Şarkı güzel olursa tabii ki dinlerim fakat bir düşününce hepsi kendi gruplarında daha güzel parlıyorlar. SM’in bu yaptığı hep saçma gelecek bana, sonuç ne olursa olsun.

DaRa

Grubun ismini bi türlü sevemedim

Kpop

SM istese Taemin in dünya çapında popüler bir sanatçı yapabilir, çocuğun solo projeleri malum, çok başarılı, inanılmaz bir dana yeteneği var ve şarkıları da konseptide güzel, sesi de harika, keşke ona daha çok yoğunlaşsa. Fandomların bu grubu boykot edeceğini bildiği için her birine özel albüm çıkartmış, ve sürekli grubun ne kadar iyi anlaştığını gösteren videolar falan paylaşıyorlar. Eminim şarkı, dans, konsept harika olacaktır ama amacı belli, globalde çok başarılı bir grup çıkarmak, NCT nin tanıtımını yapmak, daha da popüler yapmak ve esas amaç PARA KAZANMAK.

Kpop

Dans*

Elif

esas amaç para kazanmak elbette kimse babasının hayrına yapmıyor hiçbir şeyi ,idollerde .

Nişu

Bende fanı olsam bende boykot ederim

:ppppp

İyi ki fanı deilsn 😀

Hahah

Exoller bu grubu desteklemiyor da ondan. Twitter etkileşimlerine bakın mesela Baek’in tweetleri daha fazla etkileşim alıyor SuperM grubundan

Aswium

şahsen desteklemek şöyle dursun bakmadım bile

Elif

aferin sana

Olga

Bakmayarakmi yorum yazıyorsun. Cok komiksin

:ppppp

Tşk senin gibi seviyesizleri biz de fandomda gçrmek istemeyiz zaten bu iyilik için minnettarım sana 🙏

Jean-Baptiste

Ben desteklemiyorum çünkü Kai solo için çok sıkı çalıştı ama şöyle bir saçmalık çıktı karşımıza. NCT’yi popüler yapmak için Kai, Baekhyun ve Taemin kullanılıyor resmen. EXO’nun Amerika’ya ihtiyacı yok çünkü hedefleri orası değil ve zaten elde edebilecekleri tüm başarıları elde ettiler.

17scarat

Bence bu şekilde söylemek doğru değil. NCT yeterince popüler, yurtdışında başarılarını say say bitmiyor. Kimsenin kimseyi kullanma gibi bir grubu yok, SM’in para kazanmak için bir araya getirdiği bir şampiyonlar ligi var sadece. Eğer NCT öne çıkartılmak istenseydi birçok üye daha eklenebilirdi. NCT de Amerika’da elde edebilecekleri başarıdan çok daha fazlasını elde etmiş durumda zaten.

Yyyb

Ne demek kimse kimse için kullanılmıyor ndhsjdhfkf 2014 de çekilen EXO programında bile programin yarisinda nct uyeleri vardi. Nct yi seviyorum ama net sm exoyla ilgiyi nct ye çekmeye çalışıyor

Renjun

Biraz da nct açısından düşünür musunuz lütfen ? Nct nin hiçbir üyesi bu grup için yalvarmadı ve nct de surkeli oradan oraya gönderiliyor başarılarını geçtim bir grubu böyle küçümsemek baskı altında bırakmak ne kadar doğru? Nct ile ilgili bir bilginiz olmadığına çok eminim nct sizin gibilerden ve özellikle menajerlerinden çok çektiler hala çekiyorlar ve hepiniz konuya gelince susuyorsunuz. Böyle yaparak uyeler i resmen öldürüyorsunuz. Bu tarz o kadar çok yorum var ki . Allah korusun eger bir gün herhangi bir nct üyesi kötü bir haberle gelirse vicdanınız rahat edecek mi ? Bunu durduk yere de söylemiyorum bir bakın lütfen üyeler… Read more »

Taeyoung

Bencede genel bi yorum oldu nct açısından

Suna

Üzgünüm ama şöyle bir gerçek var sektör deli gibi büyürken Exo’da diğer SM grupları da son dönem ki dalga hayli geride kaldı. İster şirkete vurun ister başka bir şeye Exo’nun son geri dönüşü durumu açıkça gösterdi. Zirvede ki yılları bitti. SM’de elinde ki cevherlerle böyle bir plan yaptı ki bence mantıklı. Yalnızca NCT’yi değil hem SHINee’yi hem de Exo’yu daha yukarı taşıyacak bir proje. Şu hala en zirvedeymişsiniz ki gibi tavırlarınızı bir kenara bırakın çünkü tren kaçıyor.

ExoVelvet

Dedikelrine kısmen katılıyorum. Çünkü cidden tren kaçarsa tutmak çok zor olur. Ama bunun nedeni EXO’ya promosyon yaptirilmamasi. Suan popüler olan grupların çoğu daha 500k zor satıyor/satamiyor ama exo hala satışta stabil. Love Shot da baya tutuldu cover olsun satış dinlenme vs. Ama işte promosyon yok. EXO’nun suan fan kitlesi hala iyi durumda -boyle giderse olmayabilir- biraz suanki kpop hayranalrinin seveceği tarzda şarkı çıkarıp promosyon yapsa programlara katilsa baya canlanır.ama yok SM bunları yaptırmak yerine farklı gruba koyuyor exo da istenilen şeyleri yapmıyor

Suna

Stabiller ama sektörün gerisindeler. Love Shot iyi bir şatış yaptı ama şu an sektördekilere göre yeterince popüler olmadı. Ve Exo ulaşabildiği son noktaya ulaştı ama işte zamanla insanların ilgisi kaydı. Geriye kemik kitle kaldı. Yani ne yapılırsa yapılsın bundan dönüş yok. Başka bir konu da SM’in eski grupları kenara attığı hep yeni gruplarıyla ilgilendiği yıllarca olan bir politika. Bundan bizde şikayetciydik ama alıştık. Bu grup olmasa da farklı bir politika uygulamayacaktı SM. Sizi anlıyorum biz de çok savaştık isyan ettik yıllarca ama hiçbir işe yaramıyor. En azında şimdi olabildiğinde destek olup hala gücün biz de olduğunu gösterebiliriz.

Taeyoung

Bak evet exo monsta x falan iyi olabilir trend falan kaçıyo diyosunuzda nct nin de ne kadar çok çabaladığını onuda bırak ne kadar iyi bir grup oldunu biliyoruz siz exo-l ler exo dan başka iyi bir grup yokmuş gibi davranıyosunuz asıl siz şuan çok gülünç durumdasınız bence kimseyi küçük görmeyin.

yeosangel

nct’yi popüler yapmak için mi?? zaten yurtdışında nct en çok satanlar arasında, buna ihtiyacı olduklarını düşünmüyorum

Blackpink

Siz NCT ye saçma diyosunuzda yok kai baekhyun ve taemin i unlu olmak için kullanıyorlar isterseniz bana söylemek zorunda bırakmayın exo ve nct ninde milyon tane takipcisi var ve siz nct unlu olmak için diyosunuz lütfen ya sizden rica ediyorum nct hakinda bu kadar kötü yorum yapmayın.

Mustesna

ya kai için solo diyip duruyorsunuz da grubun anavokali olan d.o bile solo albüm yapmadan askere gitti. diğer anavokaller daha yeni çıkış yapmışlarken vokal anlamda tek başına o kadar da yeterlikli olmayan kai mi solo çıkacak? sizce mantıklı mı? evet kai vokalini çok geliştirdi ama bence solo çıkış yapabilecek kadar bir vokali olduğunu düşünmüyorum. tek başına dans ederek de albüm yapamayacağına göre… o yüzden bu grubun içerisinde gayet güzel olmuş. benim biasım kai değil ama eğer kai olsaydı, kankisi olan taemin ile aynı projenin içerisinde göreceğim için heyecanlanırdım (ki heyecanlanıyorum da zaten😍)

Bqtım

Beyinsz yorumlar yapma. NCT’yi küçümsemenin amacı nerde burda. SuperM gerçekten de smin harika idolleriyle kurulmuş bir grup. Sonuç mükemmel olacak. Böyle yaparak Baekhyun ve Kai’nin emeklerini yok sayıyorsunuz. Baekhyun instagramdan superM teaserlarını beğeniyor ve oldukça hevesli ama bence sizin bu yaptıklarınızı hoş karşılamıyor. Gerçekten onları üzdüğünüzü düşünüyorum. Yakından takip edersen görürsün. Bence artık yeter boykotunuz da bi işe yaramayacak saçmalıyorsunuz.

Yeni Yazılar