Benzer Yazılar

[PANN] Ünlü bir aktörün kız arkadaşını kürtaja zorladığı iddiaları ortaya çıktı

[PANN] TREND AKTÖR K’NIN ÇİFTE STANDARTLARINI VE UTANMAZLIĞINI AÇIKLAYACAĞIM

GÖNDERİ KISATILMIŞ: Son zamanlarda popüler olan aktör K’nin ikiyüzlülüğünü ve utanmazlığını ifşa ediyorum. Ben aktör K’nin eski sevgilisiyim, yaklaşık 4 ay önce ayrıldık. Bir kere korunmasız ilişkiye girdik ve hamile kaldım. Küçüklüğümden beri fiziksel olarak zayıf olduğum için hamile kalamayacağım söylenmişti, o yüzden hamile kaldığım için bebeği doğurmak istedim. Aktör K başta verdiği sözlerin aksine “Şimdi doğum yaparsan 900 milyon KRW tazminat ödemem gerekiyor ama şu anda param yok. Ya benim ailemi de tehlikeye atarsan? Gelecek yıl aynı eve taşınalım.” diyerek beni kürtaj yaptırmaya teşvik etti. Kürtajdan sonra tamamen değişti. Kürtaj prosedürü için bana 2 milyon KRW gönderdi. Hastaneye girip çıktığımı ona göstermeliyim diye düşündüm, ona hastane makbuzlarının resimlerini yolladım ve bana gönderdiği parayı nasıl harcadığımı gösterdim. Sonra birden gözü döndü ve ‘beni suçlu hissettirmeye mi çalışıyorsun’ diye kızdı. Küçük bir şeyi büyütmeye ve beni tehdit etmeye başladı. Bir televizyon şovunda bağırdığı için eleştiri almıştı, bunu görünce güldüm. Bu onun gerçek yanlarından biri. Halkın gözü önündeki imajının aksine, gerçek hayatta acımasız ve soğuk biri nsan. Ayrıca kıdemlileri, meslektaşları, yönetmeni ve etrafındaki herkes dahil olmak üzere iş arkadaşlarının arkasından sık sık kötü konuşurdu. Mali durumunu ve popülaritesini riske atamayacağını söyleyerek benimle telefon görüşmesi yaparak ayrıldı.

Gönderi tepkisi [+5,270, -1,212]

1. [+2,717, -214] Bu yazının kilit noktası, kürtaj veya doğum kontrolü değil, bebekten kurtulmazlarsa oyunculuk yapamayacağını ve kız arkadaşının ailesine bir yük olacağını düşünerek kız arkadaşına gaslighting yapması. Siz aptallar neden bu yazının ana konusunu kavrayamıyorsunuz? Niye kadını doğum kontrol kullanmadığı için eleştiriyorsunuz?

2. [+2,465, -238] En çok beğenilen yorumların nesi var? Önce kadın mağdurun sağlığına odaklanmamız gerekmez mi? ‘İki tarafı da bekleyelim’ ne demek? Adamın bu konuda ona gaslighting yaptığını ve bunun bir sevgili şiddeti olduğunu herkes söyleyebilir. Kadını çocuğunu aldırmaya bile zorlamış, tam bir pislik;;;; Eğer bu doğruysa, şok edici olur…

3. [+2,028, -266] Yorumlar ciddi mi ya? Ünlü ajansları yarı zamanlı çalışmıyor, öyle olsaydı fazla zalim olurdu, çoktan kadının IP adresini takip etmişlerdi. Kadın ve adam birlikte bebek yapmışlar ama adam kadına bebekten kurtulmasını söylemiş. Kadının zaten yaşı biraz büyük bu yüzden gelecekte hamile kalma fırsatı bulmasının zor olacağını, vücudunun da zayıf olduğunu, bu yüzden tekrar hamile kalmayabileceğini söylemiş, ancak adam bebekten kurtulsun diye uğraşmış. Kadın ona tekrar hamile kalmasının zor olabileceğini söylemiş ama adam bunun yerine tazminat ve evlilik hakkında mızmızlanmış? Onu kürtaj yaptırmaya zorlamış, gaslighting yapmış ve sonra kadını terk etmiş, değil mi?? ᅳᅳ Eğer bu doğruysa, bu adam inanılmaz bir pislik. Gönderi yazarı herhangi bir resim yayınlamıyorsa muhtemelen yasal nedenlerdendir. Bu gönderi uydurma değil, kadın adamın resimlerini yayınlarsa dava edilebileceğini biliyor, ayrıca ön yargılı fikirleri olan insanların fotoğrafları olsa bile kadına inanacağını mı düşünüyorsunuz???? Peki ya gerçekse?? Ben de tarafsız olmayı tercih ederim ama bu doğruysa, adam en kötüsü değil mi?

4. [+1,150, -98] Lütfen böyle yazılar yazacaksanız, en azından jinekologla görüştüğünüzü, gerçekten sevgili olduğunuzu gösterecek kanıtlar ekleyin (Katalk/resimler)… Yorumlarda rastgele insanları tahmin edip dava edilen o kadar çok insan oluyor ki

5. [+986, -38] Bu doğruysa aktörün işi bitti. Bu bir tahmin değil bir gerçek. Lütfen ‘K’ diye belirsiz isim verme ki başka masum oyuncuları yakma. Başka biri için bir cadı avı olsun istemiyorum. Onunla konuşmalarının kanıtlarını yüklemeni tavsiye ederim


[ÜSTTEKİ GÖNDERİ HAKKINDA ÇIKAN HABER]

ks1

“Evlilik bahanesiyle seks baskısı yapmaktan kürtaja, aktör K’den özür istiyorum”

17 Ekim’de, aktör K’nin eski kız arkadaşı olduğunu iddia eden bir netizen aktörün kötü davranışlarını ifşa ettiği bir gönderi paylaştı, bu da forumlarda bir kargaşaya sebep oldu.

Kadın netizen ‘A’, popüler bir forumda, “Son zamanlarda popüler olan aktör K’nin ikiyüzlülüğünü ve utanmazlığını ifşa ediyorum” diye bir gönderi yazdı. Gönderide aktör K’nin onu kürtaj yaptırmaya zorladığını ve evlilik bahanesiyle ondan faydalandığını iddia etti.

‘A’ kendini aktörün eski sevgilisi olarak tanıttı, yaklaşık 4 ay önce ayrıldıklarını söyledi. ‘A’nın iddiasına göre bir kere korunmasız ilişkiye girmişler ve hamile kalmış. Küçüklüğünden beri fiziksel olarak zayıf olduğu için ona hamile kalamayacağı söylenmiş, ama hamile kaldığı için ‘A’ bu bebeği doğurmak istemiş. Ama aktör K, başta verdiği sözlerin aksine, “Şimdi doğum yaparsan 900 milyon KRW tazminat ödemem gerekiyor ama şu anda param yok. Ya benim ailemi de tehlikeye atarsan? Gelecek yıl aynı eve taşınalım.” diyerek ‘A’yı kürtaj yaptırmaya teşvik etmiş.

‘A’ kürtaj yaptırdıktan sonra aktör sevgilisinin tamamen değiştini söylüyor. “Kürtaj prosedürü için bana 2 milyon KRW gönderdi. Hastaneye girip çıktığımı ona göstermeliyim diye düşündüm, ona hastane makbuzlarının resimlerini yolladım ve bana gönderdiği parayı nasıl harcadığımı gösterdim. Sonra birden gözü döndü ve ‘beni suçlu hissettirmeye mi çalışıyorsun’ diye kızdı. Küçük bir şeyi büyütmeye ve beni tehdit etmeye başladı.”

‘A’, aktör bir TV programında bağırdığı için eleştiri aldığında güldüğünü yazdı. “Bu onun gerçek yanlarından biri. Halkın gözü önündeki imajının aksine, gerçek hayatta acımasız ve soğuk biri nsan. Ayrıca kıdemlileri, meslektaşları, yönetmeni ve etrafındaki herkes dahil olmak üzere iş arkadaşlarının arkasından sık sık kötü konuşurdu.”

Aktör, mali durumunu ve popülaritesini riske atamayacağını söyleyerek ‘A’ ile telefonda ayrılmış. Pek çok kişi ‘A’nın iddialarının kanıtını istedi, ‘A’ ise şöyle yazdı, “Birçoğunuz fotoğraf istedi ve bu zor değil. Çok fazla fotoğraf var. Olası yasal sorunlar nedeniyle fotoğrafları gizli tuttum. Bir yıldan fazla bir süredir suçluluk ve acı içindeyim, bu gönderiyi yazma kararım acele ile alınmış bir karar değildi.”

Gönderi tepkisi [+434, -56]

1. [+546, -71] Hiç kanıt yok ama haber olmuş?

2. [+322, -27] Ah bu şekilde yazarsan, bu aktörün kim olmasını istiyorsun? Bahsettiğinden başka bir aktör bu işe karıştırılırsa ne yapacaksın?

3. [+267, -33] İlk gönderide gamzeli bir aktör falan demiyordu, bu ne


[theqoo] “Evlilik bahanesiyle seks baskısı yapmaktan kürtaja, aktör K’den özür istiyorum”

(Ç/N: Orijinal gönderideki ipuçlarını yakalayan netizenler bahsedilen kişinin Aktör Kim Sun Ho/Kim Seon Ho olduğundan şüphelenmeye başlamış.)

1. Bu kim olursa olsun sektörden atılmalı, bu adam tam bir pislik ᄃᄃᄃ

2. Bu uydurmaysa gerçekten korkutucu, böyle bir şey uydurmak için bu kadar ileri gitmelerinin nedeni ne olabilir?

3. Bu zamanlama… dizinin son bölümü patlayacak

4. Ah dizi bitmek üzere, ben de niye personellere teşekkür eden hiçbir gönderi falan görmedim diyordum, bunun yüzünden sanırım

5. Ajansın bir şeyler yapması lazım artık

6. Bazı kısımlar kurgu gibi görünüyor ama bazı kısımlar çok gerçek geliyor, bu yüzden bilmiyorum. Gönderi henüz silinmedi, bu yüzden doğru olduğuna inanmaya meyilliyim.

7. Wow… Hayranlar uyuyamayacak şimdi. Bu gönderiyi Pann’da trend olarak görünce şok oldum, ellerim titriyordu  ᄃᄃᄃ

8. Yalan olsaydı bugün en kısa sürede yalanlarlardı

9. Henüz tek bir kanıt bile yok, ama bu kadar çok haber yayınlandı bile, bu berbat. İki tarafı da beklememiz gerekiyor değil mi? Ve bugünlerde neden bu kadar çok gazeteci böyle forumlarda kamp kuruyor?

10. Bu bana hikaye gibi geldi ᅳᅳ


[theqoo] ACTOR K NERELERDE

ks2 ks3

Netizenlerin kanıt talepleri üzerine A: “O kadar çok fotoğraf var ki, yayınlamak zor değil. Yasal sebeplerden ötürü hemen fotoğraf yüklemedim. Fotoğraf yayınlasam mı diye uzun uzun düşünüyordum, dikkatlice düşünüyorum.” “Bir yıldan fazla bir süredir acı ve suçluluk çekiyordum. Bu, öfkeden aceleyle yazılmış bir yazı değildi”.

A’nın gönderisinde, Aktör K’nin kimliğine dair ipuçları vardı. Netizenlerin dikkati bir oyuncuya odaklandı, ancak oyuncunun ajansı muhabirlerin sorularını hala yanıtlamadı. Oyuncu da iletişime geçmekten kaçınıyor ve şüpheleri artırıyor.

1. Daha bugün çıktı bu olay, biraz daha beklememiz gerekmez mi?

2. Ha? Avukat bulmaları zaman alıyor falan bilemem, şu anda resmi bir açıklama yapmaları gerekmez mi? Çoktan büyük bir hasar aldı zaten, niye bekliyorlar…? Bu gidişle herkes doğru olduğunu düşünecek…

3. Ah niye iletişime geçmiyor?ᄃᄃᄃ

4. Wow doğru mu yani…? Bunlar onu daha da suçlu göstermiyor mu…?

5. Ah s*kt*r ᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲᅲ Düne kadar ona hala inanıyordum, ama giderek daha doğru görünüyor. Bu gerçekten doğruysa, bu gelmiş geçmiş en efsanevi skandal değil mi? Neden sevdiğim tüm insanlar böyle p*ç çıkıyorlar

6. Doğru olmasaydı çoktan bir şeyler yaparlardı, imajı çoktan mahvoldu

7. Öff, bir insan nasıl böyle bir kişiliğe sahip olabilir? Hayranları kurtarın

8. Bu doğruysa… Ekranda gördüğüm kimseye inanamam… Çok masum görünüyor;; ve hatta varyete şovlarında bile mausm görünüyor..

9. İlk olarak, gönderide neden kanıt olmadığını merak ediyordum ve bir sürü kişi bunun sahte olduğunu söylüyordu değil mi? Zaman çizelgesi neden böyle bir dönüş yapıyor?

10. …ᅲᅲ Ne? Neden bununla ilgilenmiyorlar? ᅲᅲ ᅲᅲ


[theqoo] KIM SEON HO’NUN REKLAM MODELİ OLDUĞU MARKALARIN LİSTESİ

ks4

Erkek giyim: Shinsung Tongsang, Edition Sensibility
Araba finans: Shin Han card, Shin Han MyCar
Kozmetik: L’Oreal, Laroche Posee, Everwhite
Kamera: Canon Korea consumer imaging, Canon
Dış giyim: BYN, Nau
Yemek: Dominos pizza
Maske: Aseado, Miima mask
Dış mekan: Wide Angle
Online mağaza: 11st

1. Bayağı fazla para cezası ödeyecek

2. O kadar çok televizyona çıkıyor ki çok daha fazla olur diye düşünmüştüm ᄏᄏᄏᄏᄏ

3. Wow… çok fazla ᄃᄃᄃbahse varım ceza paraları şok edici olacakᄃᄃ

4. Aigo çok varmış..

5. Bir finans şirketi için reklam modeli olmak, gerçekten güvenilir bir imaja sahip olmanız gerektiği anlamına gelir. ᄃᄃ

6. Yani sadece Dominos onunla kontratını iptal etti? Yoksa başka var mı???????

7. Bunlar olmuşken bu artık üstü kapalı bir itiraf değil mi?…. Bütün bu reklamları iptal ediliyor, eğer doğru olmasaydı, şirketi onlarla konuşurdu?

8.

ks5

CJ ENM: Reklam şirketlerinden birinden duydum ve yarın hemen resmi bir açıklama yapmayacaklarını, bunun yerine akşam 6 gibi yayınlanacağını söylediler, bekleyelim. PANN’daki kız ağır bir ceza alacak…

9. Para cezalarını ne yapacaklar… bayağı ağır olacak

10. Vay be Lee Naeun’dan daha fazla reklam çekmiş.. bu doğruysa… Bunu düşünmekten başım ağrıyor

 

K: Pannchoa

guest
23 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ajumma

Kim Seon Ho olduğu zaten artık ortaya çıktı. Dünden beri baya gündemde olan bir haber. Burada kendisini övdüğüm çok yorum vardı ama maalesef hayal kırıklığı. Kendisinin bende olumlu bir izlenimi vardı. Ama işte kimseyi %100 tanıyamıyoruz. Bu olaya bakınca bobby ve chen gerçekten iyi insanlar. Yoksa onların evlenmesi daha çok etkileyecekti popürlerliklerini yani. Tabii ki çocuk istenilmeyebilir. Bunda bir şey yok. Fakat ondan önce ve sonra davranışları bana itici geldi. Eğer böyle davranacaksan da korunacaksın. Her zaman önlemini alacaksın. Erkeklerin sürekli korumasız ilişki istemeleri zaten kendilerini düşünmeleri çok sinir bozucu. Bir de kürtaj yaptıktan sonra kadını görmezden gelmesi falan tam… Read more »

imyeon

Kesinlikle katılıyorum… beni de tiksindiren şey yalanlar ve bahsi geçen davranışlar oldu.

ajumma

Evet ya. Resmen eteği tutuşup sadece kendini düşünmüş. Karşıdaki insanı hiç sevmemiş cidden. Sonuçta karşıdaki de bir insan ve bir operasyona girecek. Tamam sen ünlüsün popülerliğine zeval gelmesin fakat bu yaptığın şu an daha mı iyi oldu. Tabii ki olayın içinde değilim. Şu an burada yazılanı okuyoruz ve yorumluyoruz. Fakat para göndermesi, yanında olmaması ve sonra terk etmesi. Yani bunlar doğruysa kadının neden ifşa etmek istediğini anlayabiliyorum. Cidden eğer cinsellik için insanlarla birlikte oluyorsun anlıyorum. Popürlerliğini de korumak istiyorsun o da tamam. O zaman korunacaksın kardeşim.

ahjumma deme bozuluyorum

Koreli ünlülerden kimi sevsem mutlaka bir şeyi çıkar oldu. Bıktım artık. Daha iki gün önce yazmıştım kendisini ve oyunculuğunu ne kadar sevdiğimi. Hometown Cha Cha Cha dizisi de yalan oldu artık. Devam eder miyim bilmiyorum. Chen ve Bobby’i bir kez daha takdir ettim. Bir de erkeklerin korunmak istememesinden nefret ediyorum. Kadın korunmak için ya hormonlarıyla oynamak zorunda yada vücuduna yabancı madde almak zorunda. Kürtaja girmiyorum bile. Ameliyattan farkı yok ve benim için ahlaki sorumlulukları olan bir durum. Bir erkek çocuk istemiyorsa korunsun, en kolay yol onların korunması.

imyeon

Bir insan baba olmaya hazır olmayabilir. Bu çok normal. Burada sıkıntı iki yetişkin gibi konuşmak yerine kadına yalanlar söylemesi. Yoksa bir kadın anne olmaya hazır hissetmeyip çocuğu aldırıyorsa bir erkek de baba olmaya hazır hissetmeyebilir. Dediğim gibi buna zaten lafım yok.
Ama neymiş efendim parasız kalırmış, söz iki sene sonra evlenecekmiş, biraz sabretmiş falan filan… mide bulandırıcı yani bu.

add

İkisi nasıl aynı şey olabilir hamilelik ve kürtaj tamamen kadın bedeninde gerçekleşiyor baba olmak istemeyen hamilelikten önce alacak önlemini kürtaj kararı tamamen kadının alabileceğini ve erkeği ilgilendirmeyen tarafı

aycik 🦭

Korkunç bir şey… erkekler cidden bebek istemiyorsanız ameliyat olabilirsiniz. Tüplerinizi kapatıyorlar istediğiniz zaman açtırabiliyorsunuz. Ağrısı sızısı olmayan küçük bir işlem. Hem korunmasız ilişkiye giriyorsunuz hem de bebek olunca kadınları kürtaja zorluyorsunuz. Tek kelimeyle korkunçsunuz.

nessa

Kariyerini tehlikeye atmamak için kadını kürtaja zorlamış şerefsiz. Sessiz sakin doğum yapanlar da var kadın bebeği istiyormuş medyadan uzak bir şekilde çocuğu büyütebilirlerdi. Üzüldüm kadın için.

roxanne

en azında koreliler böyle ünülere yaptırım felan uygulayıp sektörden men ediyorlar, türkiyede daha feci ahlaksızlıkları hatta suçları işleyen sözde oyuncular, ünlüler var ama ne adalet onlara düzgün işliyor ne de tvlerden banlanıyorlar, rezil…her noktası rezil ve baştan savma ülkmin, üzülüyorum

aceofyoona

gerçekten uzun zamandır bu kadar hayal kırıklığı yaşamamıştım. kim seon ho cidden beğendiğim bi oyuncu ve aşırı pozitif bir izlenimi vardı… eğer iddialar doğruysa bi daha kimseyi sevmicem… bu arada instadaki haber yorumlarına şok oluyorum. kızlar kendinize gelin. ben de seviyorum adamı ama eğer iddialar doğruysa ve kanıtlanırsa kusura bakmayın yaptığı şeyler çok kötü. korunsalarmış demek kolaydır eminim ama biraz empati yapmak çok zor. mesele korunmak ya da çocuğu aldırmak değil. kızı çocuğu aldır seneye aynı eve çıkarız ya da evleniriz diye kandırıp, aldırdıktan sonra tamamen değişip üstüne yüz yüze değil de telefonla ayrılmak savunulur bi durum değil. ben de… Read more »

Last edited 1 ay önce by aceofyoona
effie

Kadının tekrar bebeği olmama ihtimaline çok üzüldüm. Resmen kadını kandırıp kürtaja zorlamış…..çok iğrenç birisi.

elif nur

Madem bebekten çok korkuyorsun korun o zaman delircem

loey

yuh ya kadına niye korunmadın diye laf edenler var bilmem farkında mısınız ama prezervatif diye bir şey var haplardan daha pratik. en küçük olayda bile kadınlara suç buluyorlar kim seon ho’ya bayılırdım ama onunda abv

betül

Kim Seon Ho’nun çoğu kişiye olumlu bir izlenimi vardı. Şaşırdım açıkçası…

linc yerken obez oldu

900 milyon KRW tazminat ödemem gerekiyor ama şu anda param yok. Ya benim ailemi de tehlikeye atarsan?

Sus kank sen sadece açgözlüsün.

moonchild

naneleri yerken bana mı sordunuz. anne baba olmaya hazır hissedilmediği için çocuk aldırılabilir ama sonrasındaki yaptıkları adamın. rezillik. tutup iki sn dışarı çekiceksin onu da biz mi öğreticez. hem tüp bağlatma hem korunma. kaldı ki korunmanın tek yöntemi kondom da değilken. pislik herif.

mogami

Tamam evlenmek istemeyebilir tamam kürtaj da isteyebilir ama asla o kadına kötü davranamaz bebegini yeni kaybetmiş birine daha özenli davranmaliydi hemen ondan ayrilmamaliydi biraz daha sabırlı olsaydı su an bunları yasamazdi

taeyonghaechan

pamuk ipliginde koreli ünlülerin ve idolerin hayati ,
garip bir toplum

burda almanyada bir ünlünün basina gelse bu durum insanlar bize ne kendi hayatleri deyip umursamazlar ,istersen kötü bir ünlü de olsan sanatini icra edebilirsin, cünkü toplumu ilgilendiren kisilik özel hayat degil icra ettigin sanat önemlidir
korede tam tersi illa kisilik özel hayat gelmis gecmis skandal
yazik aktörü tanimiyorum haber dogru veya yanlis bilemem ama dogdugun ülke kaderindir

imyeon

Bu haber için söylemiyorum, çünkü bence o denli uç örnek değil ama “kötü biri de olsan sanatın önemlidir” lafına katılmıyoru. JJY 6 sene ceza almıştı, hapisten çıkınca iyi besteci diye sahnelere geri mi dönsün. Ve biz de tecavüzcü bile olsa aslolan sanatı mı diyelim? Ya da Celal Şengör geçtiğimiz günlerde gündem oldu. İyi bir profesör diye tacizine aman bize ne mi diyelim? Söylem önemlidir ve bence senin söylemin buralara kadar çekilebilir. Sen öyle düşünüyorsun demiyorum, söyleme göre bu çıkarılabilir diyorum..

aceofyoona

of ikiniz de haklısınız nasıl olabiliyo ya😬

imyeon

Esasında su noktada haklı “insanlar her daim topluma örnek olmak zorunda değil” uyuşturucu, sigara kullanan idoller gibi. Ama kötü biri de olsa aslolan sanatıdır demek çok fazla şeyi kapsıyor. Doğrusu, söz konusu kişisel hayatıysa veya bu durumdan zarar gören kendisi ise bizi ilgilendirmez demek olur sanıyorum.
Yukarıdaki örnekte kadına çok ciddi manipülasyon yapmış, he yine bizi ilgilendirmez diyen çıkar, anlarım. Ama bu tarz hareketleri yüzünden onu artık sevmemek de normal bence.

taeyonghaechan

yanlis anladiniz ben kötü insanlar sanat yapsin manasinda yazmadim , özel hayatinda kötü biri olsada burda cokta takmiyorlar toplum imaj kisilik gibi seyleri cokta önemsemiyor demek istedim yoksa ellbette tecavüz taciz vs kötü seyleri yapanlar burdada hapse giriyor girmelide ,ama koreliler magazinsel yaniyla ünlülerin daha cok ilgileniyor cok fazla özel hayat detaylariyla ugrasiyor bu manada yazdim ,yanlis anlasilma olsun bende istemem

taeyonghaechan

tekrar bir not düseyim tecavüz taciz cinayet vs gibi seyleri kast edmedim ,kötü insanlar sanat yapiyor derken ,özel hayatlarinda iyi olmayanlari cokta takmiyorlar kendi yasamidir deyip geciyorlar demek istedim

Yeni Yazılar

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x