Benzer Yazılar

Park Shin Hye’nin hanboklu fotoğrafı Çinli netizenlerin saldırısına uğradı

Park Shin Hye'nin hanboklu fotoğrafı Çinli netizenlerin saldırısına uğradı

HABER: Park Shin Hye hanbok giyince saldırıya maruz kaldı.. Çinli netizenler nefret yorumları yağdırdı

KAYNAK: Seoul Economy via Naver

1. [+543, -7] Fotoğraf çekmek için kendi ülkesinin kıyafetlerini giymeyi tercih ediyor, burada nefret yorumu yazacak ne var? Çok cahiller yemin ederim ya.

2. [+432, -2] Park Shin Hye’yi destekliyorum… lütfen hamileyken onların söylediklerine aldırma

3. [+69, -0] Kardeşim Hanok köyünde fotoğrafçı olarak çalışıyor ve ne zaman hanbok fotoğrafları yüklese Çinlilerden nefret yorumları geliyor. Bu insanlar insan değil, onlar sonsuza dek düşmanımız.

4. [+41, -0] Şu Çinliler gerçekten ülkemizi kıskanıyorlar ^-^

5. [+41, -6] Park Shin Hye gerçek bir vatansever. Hükümetimiz bir şey söylemekten çok korkuyor, ama o yine de hanbok ile bir fotoğrafını paylaşmayı seçti. Evliliği için onu tebrik ederim.

6. [+34, -1] Sektördeki tüm Çinli idolleri kovun

7. [+20, -1] Neden ülkemizin kıyafetlerini giydiğimiz için Çinli netizenlerden nefret almalıyız??? Hanbok’un tarihi sadece birkaç yıllık bir şey değil ki? Çinliler onca yıl susup neden şimdi hanbok’un kendilerine ait olduğunu iddia ediyorlar? Delirmişler! Bu sessiz kalmamız gereken bir konu değil!!

8. [+19, -0] Çin’in burada istediği nedir bilmek istiyorum. Niye başka bir ülkenin kültürüne saygı duymayı reddediyorlar ve kendilerinin olduğunu iddia ediyorlar? Niye hanbok ve kimchi’mizi bu kadar çok istiyorlar?

9. [+19, -1] Ayda bir herkesin hanbok giydiği bir tatil ayarlamalıyız

10. [+15, -0] Yorumlara bakmak için Instagram’a girdim ve Çinliler kesinlikle saçmalıyor. Doğmamış bebeğinin ölmesini dileyecek kadar lanetler yağdırıyorlar. Bunu bir insan olarak nasıl yapabildiklerini anlamıyorum ㅠ Az önce Instagram’ına onu destekleyici bir yorum yazdım

KAYNAK: Naver

1. [+674, -1] Seni destekliyorum. Çinlilerde ne saygı ne de utanç duygusu var.

2. [+311, -1] Yıllar boyu dünyadaki her şeyin kopyasını yaptıktan sonra, kopyalayabilecekleri şeylerin kendilerine ait olduğunu düşünecek kadar hayallere kapılmış olmalılar… ÇKP’den kurtulmak gerek.

3. [+175, -0] Çin’den beklendiği gibi ㅋㅋ tüm bunlardan utanmıyorlar bile, onlar için üzülüyorum ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Görünüşe göre şimdi Vietnam’ın geleneksel kıyafetlerinin de kendilerine ait olduğunu iddia etmeye çalışıyorlar? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Çinlilerin nesi var? ㅋㅋㅋ

4. [+72, -3] Çin, bunu bu kadar çok mu istiyorsun? Ülkemizin zerafetini? Hanbok’un kendi azınlık etnik kökeninize ait olduğunu iddia etmeye bu kadar çok mu isteklisiniz? Şaka gibi… eğer bizim kültürümüz size ait olsaydı, onu çoktan yerle bir etmiştiniz.

5. [+18, -0] Hepsi grup olarak bir akıl hastalığına yakalanmış

6. [+16, -0] Park Shin Hye çok güzel görünüyor~~~ 😍😍😍

7. [+12, -0] Park Shin Hye çoook~~~~~~~ güzel!!! Yakında anne olacak biri olarak, lütfen güzel ve mutlu şeyler düşün, her günün neşeli geçsin! Öfkesini kontrol edemeyen bu cahil aptalları görmezden gel~!!!

8. [+9, -0] Park Shin Hye Kore’mizin geleneksel elbisesiyle çok güzel görünüyor

K: Netizenbuzz

28 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Nilüü

Kadın hamile ya umarım yorumları okuyup üzülmez kafayı yemiş bu insanlar cidden

Gülüm🌹

Korelilerin çinli idolleri eleştirmelerini bi duruma kadar anlarım çünkü kendi ülkelerine gelip kendi ülkeleri sayesinde popüler olup para kazanıyorken çin sempatizanlığı yapmak sinir bozucu olabilir ( heleki bu ülke geçmişten can düşmanınızsa) çünkü kimse onları kendi ülkelerine gelmeleri için zorlamıyor kendileri bunun hayalini kuruyor ama çinliler bu hakkı kendilerinde nasıl buluyolar heleki bu onun kendi kültürü ile alakalı bir durumken. Çinde değiller sizler gibi olmaya can atmıyolar sizler fan olup tonlarca para döküyosunuz. Daha çok eziklik psikolojisi çinlilerinki onlar yapıyolar bizde yaparız gibisinden eğer bir tepki koyucaksınız dizilerini izlemeyin yada albümlerini almayın ama tabi fanlıkdan vazgeçemedikleri için anca bunu yapabiliyolar.

tugba

şu netizenbuzz kapanmadan önce yorumlarda gördüğüm ve herkesin de katıldığı bir şeyi söylemek istiyorum kimseyi savunuyorum gibi görünmesin ama bana çok ilginç gelmişti o zamanlar. Bu netizenbuzz adminleri her seferinde çinli netizenlerle ilgili haber paylaştığında ki bu çok oluyordu yabancılar yorumlara niye bu kadar çinli haber paylaşıyorsun, çinli netizenler bunu konuşmuyor bile, böyle haber paylaşıyorsun ama çinli netizen yorumları nerede? gibisinden yorumlar yapıyorlardı herkes de katılıyordu. Yani bu orjinal sitelerden ingilizceye çeviren sitelere de pek güvenmemek lazım çünkü onlar da haberlere göre yorumların içinden yorum seçip çeviriyor sonra onları herkes katılıyormuş gibi gösteriyor. Yani her şeye inanmayın öyle. Pannchoa sevmediği… Read more »

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Dediğin olabilir ama ben bunların doğru olduğunu düşünüyorum. Çünkü olimpiyattan sonra Koreliler ve Çinliler yine kedi köpek gibi birbirine girdi. Normal zamanda olsa bu kadar nefreti ben de tuhaf karşılardım ama olimpiyat olaylarından sonra bu kadar nefretin olması bana mümkün geliyor. Bir de üstüne üstlük ünlüler de olimpiyatları tebrik edip, hanbok paylaşımları yapınca Çinliler iyice kudurdu.

Hgs

Yok gerçekten durum böyle. Ben orijinal sitelerden bakıyorum, aşırı bir tartışma durumu hakim. Olimpiyatlar boyunca theqooda sürekli trendlerlerde çinli, çin kelimesi var

Zhw

Abi çinliler ile ilgili haber oldu mu neden direk savunma moduna giriyorsun ? Böyle haberlerde direk savunmaya yada abartmayın tarzı yorumlara girişmişsin olimpiyat açılışını izle istersen adamlar hanbok’u kendilerinin kültürü olarak tanıttılar koreye ait ne varsa kendilerinin olduğunu idda ediyorlar sence bir ülke bunu niye yapar ? Ne demek istiyorlar ? Çini ve politikalarını bilen ne demek istediklerini çok iyi bilir kendisi dışında diğer asya ülkelerini tarih boyunca işgal edip işkence eden karşı çıkanları yok eden bir millet bunlar maonun torunları Türklerin bunların dizileri çevirip hayranlık beslemelerini asla anlamıyorum. Yani dizisini izleyin ama çine hayranlık beslemeyin kardeşim uygur türklerine soykırım… Read more »

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Bu beyin fakirleri Türk baklavası bizim demediği için şanslıyız. Yunanlardan sonra gel bir de bunlarla uğraş dur işin yoksa. Bir de hamile bir kadına yazdıklarına bak. Yemin ederim salak bunlar.

ForeverWithA.C.E

Çok yüzsüzler bunlar…Doğmamış bebeğin sırf annesi hanbok giydi diye ölsün diyorlar.

kudurtanexo

Koreliler çinlilerin geleneklerine saygı duymuyor çinliler de korelilerin

Rose

Ayn gercekten olayın özeti bu

kudurtanexo

Ben daraldım burda vallahi

BIBI NAKED

Ben Çinlilerin linç konusunda daha beter olduğunu düşünüyorum gerçekten karşısındaki kişiye hayvan gibi muamele ediyolar ve hiç sınırları ve utanmaları yok

Ddeulggii

Kraliçe gibi duruyor aşırı güzel bir kadın ya

TheED

K-netizenler 🤝 Ç-netizenler
Sebepsiz linç etmek

İnci

iki millette aynı bok bence koreliler çinli idollerin kendi ülkesiyle ilgili paylaşımlarına kızıyor çinliler koreli idollerin. ikisi de çok saçma:/

Hayrunnisa

Netizenler birbirlerini yiyebilirler de olayla alakası olmayanları katmasalar keşke.

Merve

Bak Japonya ne güzel uslu uslu oturuyor zamanında biz sizin basinizdaydik teranelerine girmiyor tarih tarih de kaldı bu Çinlilerin derdi ne bir rahat bırakın insanları sizin yüzünüzden Kore’deki Çinli idoller suçlanıyor

Rosiearevklhayli

Çin dünyanın en güçlü ülkesi şuan hem askeri alanda hem ekonomik olarakta. Aynen sizi kıskanıyorlar AHSNSUSNSUSNDSJDNDJENDHSNSHDNDHSNDHEBDHENDHDNDJDJDJDJ

Budaböyle

Kadına saldırmaları çok adice o bir yana ama nedense bu günlerde herkesin bunu giyesi tuttu eğer geleneksel bir gün falan değilse bunu özellikle olimpiyatlardan sonra yapmalari prim gibi geliyor ülkelerindeki çinli idollere üzülüyorum gurbetteler ve her seferinde istenmedikleri söyleniyor

ezgi

Arkadaşlar Çinliler ve Koreliler arasındaki bu çatışma ilk ne zaman ve neden başladı bilen var mı? Olimpiyatlar öncesinde de hep sıkıntılar vardı ama sebebini bilmiyorum. Japonya ve Kore arasındaki gibi uzun zaman önceye dayanan bir olay mı?

Hgs

Şöyle kore tarihte Çinin bir kolonisiymiş, ordan bir nefret ediyorlar zaten. Bir de aynı zamanda şu güney-kuzey kore savaşında çin yüzünden bölündük diye ayrı bir nefret, bir de bu ortak kültür ve tarihlerini bölüşemiyorlar. Çinliler de korelilerin bu hızlı gelişmesine karşılık hala ezik gibi görüp dalga geciyorlar. Japonya zaten ww2 zamanında herkese katliam- soykırım yapmiş, bir de koreliler japonların gecmiste yaptığı savaş suçlarına, iskencelere karşılık özür dilememesinden sikayetçi. Japonlar çinlileri medeniyetsiz, hatta hepsini alt sınıf görüyor; çinliler zaten japonların soykırımlarından dolayı nefret etmek için yeterli sebepleri var. İşin özü hepsi birbirinden nefret ediyor ama günümüzde iki millet de japonların günümüzde… Read more »

Last edited 5 ay önce by Hgs
ezgi sena

Çook teşekkür ederiim anlattığın için bir sürü bilgi öğrendim <3

Ddeulggii

Yanlış bilmiyorsam Joseon hanedanlığına kadar dayanan bir olay bu kuyruk acısı. Zamanında Joseon, Qing hanedanlığı tarafından çok ezilmiş. Zaten Joseon Qing’e oranla küçücük bir ülke. Sömürülmesi ve saire derken zaten doğal bir düşmanlık başlamış. Olay çok uzun ve detaylı ama kökeninin çok eskiye dayandığından emin olabilirsin

ezgi sena

Yani bu iki ülkenin arasının düzelmesi de bir hayli zor demek bu eskiye dayanma 🙁 🥺 Çok teşekkür ederim bilgiler için <3

Ahjumma deme bozuluyorum

İki taraf da artık durmalı. En ufak şeyde insanları bu kadar linç etmek, hamile kadına, doğmamış çocuğa veya gencecik bir kıza yazılan sözler çok ağır. Ne kadar nefretle dolu bu insanlar. Kendileri gibi düşünmeyen, kendilerine benzemeyen herkes suçlu sanki.

Seungri

işte bu yüzden sonuna kadar japonya >>>>

Rei

Bu olay biraz prime döndü kusura bakmayın

Nnc

Her şeyden önce 22 Ocak’ta paylaştı. Düğün öncesi biz de geleneksel kıyafetlerle fotoğraf çekimi yaparız. Kadın da fotoğraf çekimini paylaşmış. 2 gün önce de Chungha ile aynı zaman diliminde atmıştı ben de Chungha’nın haberi altına yazdım hatta hamile kadına bile nefret yorumu yapıyorlar diye. Haber geç çevirilmiş ya da yeni haber yapılmış yani.

Yeni Yazılar