Benzer Yazılar

[THEQOO] 2022 Kore dalgasındaki TOP 10 şarkıcı ve oyuncu

Kültür, Spor ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan 2022 Kore Dalgası araştırmasındaki İlk 10 şarkıcı ve oyuncu

(Ç/N: Kore dalgası derken Kore kültürünün yayılması anlamında)

Şarkıcılar

[THEQOO] 2022 Kore dalgasındaki TOP 10 şarkıcı ve oyuncu

1 BTS
2 BLACKPINK
3 IU
4 Lisa
5 Psy, TWICE
7 EXO
8 BIGBANG
9 SNSD
10 G-Dragon,
Jungkook, GOT7, Super Junior, V, Jimin

Oyuncular

[THEQOO] 2022 Kore dalgasındaki TOP 10 şarkıcı ve oyuncu

1 Lee Min Ho
2 Hyun Bin
3 Gong Yoo
4 Song Hye Kyo
5 Song Joong Ki
6 Lee Jong Suk
7 Jun Ji Hyun, Lee Ji Eun (IU)
9 Jung Ho Yeon
10 Kim Soo Hyun
Bae Suzy, Park Seo Joon, Ji Chang Wook, Lee Jung Jae, Park Shin Hye

1. BLACKPINK yüksek sırada, ama Lisa da öyle.

2. Lee Min Ho ne yaptı? The Heirs? The King? Bana göre, #1. sıradaki aktör Kim Soo Hyun, Hyun Bin ya da Park Seo Joonㅋㅋ

3. Beklenileceği gibi, BTS 1 numaralı şarkıcı.

4. Lisa yurtdışında çok popülermiş gibi gözüküyor.

5. BIGBANG ve SNSD hala listedeler.

6. Senelerdir herhangi bir Lee Jong Suk işi izlemedim.

7. Vay canına BTS ve Lee Min Ho mükemmeller.

8. IU’nun iki alanda da üstlerde olması çok iyi.

9. Ne zaman böyle bir şey görsem, Lee Min Ho’yu merak ediyorum, sanırım yurtdışında popüler.

10. Bence BTS’in maknae kısmı en popüler üyeler.

KAYNAK: pannkpop

66 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Cupid

Oha LMH nasıl bir şey yapmadı? Bir çok kişi Lee min Ho izleyerek başladı kore dizilerine, neredeyse herkesin ilk aşkı falandı adam kfkfxjyjs

Devildemon

Koreliler yurt dışı popülaritesinden bir haber. G*t kadar ülkelerinde tutan kişileri dünyanın en popüleri zannediyorlar.

Ji eun

Yeni dizi olarak söylemiş de olabilir 🤷

Chlorine

Lisa oha 😂 helal 👏

İmdat ya

Blink ya da BP Stan değilim ama Lisa başka bir şirkette olsa daha çok promo alır daha da iyi olabilirdi. Gerçi tüm BP üyeleri için böyle sanırım.

Chlorine

Lisa’nın solo dönemi şaka gibiydi dkdkcodkc başladığı gibi bitti

Last edited 4 ay önce by Chlorine
Chlorine

3 müzik şov nedir ayıp olmasın diye göndermişler

Last edited 4 ay önce by Chlorine
houseofcards

bu anlamda sirketleri kotu olsa bile lisa ortalama bir grupta cikis yapsaydi bu kadar kitleye ulasamazdi. yg en nefret ettigim sirket ama muzik altyapilari iyi oldugu icin her zaman ilgi cekecek sarkilar cikariyor

Last edited 4 ay önce by houseofcards
K.k.

Bunu neden tek lisa söz konusu olunca söylüyorsunuz. Diğer üyeler asıl bu grubun içinde olmasa bu kadar popüler olmazdı.Grup içinde idol olarak en iyi olan lisa bunu grubun sahnelerinde de görüyoruz. Ki kız grupla çıkış yapmadan önce de sahne alan biriydi. Nerde olursa olsun yine insanların dikkatini çekerdi. Yetenekli biri. Daha diğer üyeler bile onun gölgesinde kalırken sadece lisa ya başka şirkette olsa bu kadarıa ulaşamazdı demek haksızlık bence. Ne oldu şirket şirket dediniz kızın solo döneminde her türlü engeli şirket koydu önüne. Ne faydasını gördü kız.

Chlorine

Lisa yurtdışında çok popülermiş gibi gözüküyor.

Öyle zaten. Bir de Yg Lisa’nın milyon sattığını niye açıklamıyor?

Blahblah

-Miş gibi , gel de sövme ama ağzımı bozamiycam , herkesi kendileri gibi görüyorlar ,tuhaflar

Avc

Lisaya bu kadar talep olmasına rağmen ygnin en az çabayı lisa için harcaması her zamanki koreli ırkçılığını gösteriyor korede bile 2 defa birinci oldu solosundan beri üst sıralarda jennie gibi dur durak bilmez şekilde korede promo alsa korede bile en ünlü bp üyesi olurdu lisanın potansiyelini engelliyor yg başka şirkette çok daha fazla parlar

Chlorine

Lisa’nın son zamanlarda marka itibarı çok iyiydi, yine de Kore’de Jennie kadar tutar mıydı bilmiyorum, onun dışında katılıyorum. Ama yabancı bir idol için Kore’de 1. 2. falan olmak çok iyi tabii ki.

Avc

Tutardı emin ol jennieye yapılan medya oyunu promo savaşı lisaya yapılsa aynı şekilde lisa da 1 olurmus promosuz solosundan beri ilk üçte sürekli marka itibarda rose 80 oldu 25 oldu jisoo dizi yaptı 10 oldu 15 oldu lisa aylardır 2 3 1 takılıyor

la ibo

Sadece size özel demiyorum ama solo Stan olmanin kanunu yaptınız galiba bunu hep bir üyeyi örnek göstererek kendi idolunuzu mağdur gösterme çabası. Bp’i bir kenara koy lisa (ya da herhangi bi üye) twice ya da red velvet gibi bir grupta olsaydı ve yine aynı muameleyi görmüş olsaydı kimse vay babam Lisa şöyle kısıtlanıyor böyle önüne geçiliyor demezdi amaç belli ya çünkü hep bir mağdurluk hep bir bizi vuruyorlar çabası. Anlamıyorum dstm

Avc

Gerçekleri söylemek mağdurda yatmak değil burda hergün 10 tane kore ırkçılık haberi çıkıyor grupta lisanın koreli olmaması yüzünden daha az sey aldığı da daha az ilgi gösterildiği daha fazla kısıtlandığı da ortada sen neyi tartışıyorsun

Why

Yanlış anlamayın da Lisa yıllardır en fazla promo alan üye ana ses pozisyonu olmamasına rağmen üç tane şarkısı geldi üst üste biri dünyaca ünlü isimlerle. Yani anlamıyorum siz kısıtlanma görmemişsiniz bence. Kore de promo yapmamasinin sebebi de hiç ödül almadığı için mantıken bende ödül almayacağım yere gitmem her şeyi şirkete yıkmayı bırakın kaç yaşında insanlar bunlar.

Avc

Korede sadece müzik show yok rose gibi bir sürü yere çıkabilirdi şarkısına promo yapılsa zaten puanları yüksek olacağı için ödül alma şansı da yükselirdi hadi korede almadı money Dünya da patladı ona bile perfomans vermedi buna bahanen ne çok merak ediyorum lisa yıllardır en çok promo alan üye değil 2 yıldır lisayı bir yerde görüyor musun ben görmüyorum hergün jennie rose çekimi geliyor jisoo geliyor ama lisanın instagram fotografları hariç kendisi ortada yok bazen nefretinizden kör olduğunuzu düşünüyorum

Hgs

jennie, rosie ve jisoonun marka çekimlerinin lisadan ve ygden bağımsız olduğunu anladığın zaman boşuna kendin hariç diğer kişileri nefretle suçlamazsın ve evet lisaya, solosuna, moneye vs zerre promo yapılmadı ama bunun için öfkeyi ve suçu yanlış yere atmayın ki geri kalan üyeler savunduğumuzda bizi de saçma nefretle de suçlamayın bir zahmet. Kibirli YG büyük ihtimal solo gelmeden önce yazdığı makalelerde beklediği başarıyı lalisadan bekliyordu o bir süre gelmedi, kibrine yediremedi diye tahmin ediyorum. Yoksa kraliçe geliyor diye makalaler yazılıyordu, lalisa listelerde beklentiyi vermeyince müzik showları vs bence askıya alındı ama moneyin büyük yenildi hakkı. İşin kısası ygnin egosu konuşur başka… Read more »

Last edited 4 ay önce by Hgs
Avc

Sana chaennie stan diyince kızıyorsun bu yorumun nasıl bir lisa antisi olduğunu kanıtlıyor içinde

Hgs

ya iyi misin kardeşim? Ne demişim ki lisa antisi içeriyormuş yorumum, bence diyorum çünkü ben böyle düşünüyorum, ygnin kibiri ve yaptığı haksızlık bu yüzden olabilir ancak diyorum. Yanlış olan ne demişim peki? Lalisa titledan o istenen başarı ve açıkçası benim istediğim müzik gelmedi, bunun için ben teddye her yerde çok kızdım lisaya hak etmediği bir şarkı verdiği için. Peki ben burda Lisaya anti olacak ne demişim? Bence diyerek görüş de açıklayamıyoruz gerçekten. Lalisa listelerde zirveye yakın gelse bence daha fazla müzik showu vs gelirdi, yg kibri yüzünden haksızlık yaptı diyorum. Kimse benimle aynı düşünmek zorunda değil ben böyle düşünüyorum ve… Read more »

Last edited 4 ay önce by Hgs
Blahblah

Pardon liste diyorsun da daha şarkının çıktığı ilk günden itibaren müzik showlarina çıkmadı ki ,bu durumda rosie de gitmemesi gerekirdi ama son güne kadar gitti

Hgs

ben zaten ortada bir haksızlık olduğunu biliyorum ve diyorum ki bence bu haksızlığın sebebi ygnin kibri, bu benim düşüncem. Liste olarak açık konuşayım, teddy saolsun o şarkı promoyla da yükselecek bir şarkı değildi. Ama bu demek değil ki sen kızı promodan alıkoyacaksın ben buna zaten hep karşıyddım, kesinlikle gözle görülür haksızlık yaptılar ama bence burda ygnin kibri ve teddynin şarkı seçimi rol oynadı diyorum. Ki korelilerin yorumlarına da bakarsan şarkı çıkana kadar hadi lisa gelsin, bekliyoruz yorumları vardı çevirilerde ama o hype lalisaya gitmedi. Moneyi koreliler dahil herkes çok sevdi, 5 mn dinlenimi ve övgü yorumlarını gördüm korelilerden. Ki o… Read more »

Last edited 4 ay önce by Hgs
K.k.

Lisa iki senedir ne promosu aldı söyler misin. Blinksin herhalde merak ettim. Bizim bilmediğimiz ne var da sen görmüşsün.

Why

Listeler ortada yıllardır en çok promoyu o aldı almasın demiyorum ama yıllardır promo görmeyen üyeler alınca saldırmayın bir zahmet. Ayrıca müzik anlamında Lisa iki yıl mentorluk yaptı onun için çok iyi fırsattı ikon ile yarışmaya katıldı gayet de aldı yani diğer grup üyeleri jisoo ve jennie bu sene hiç aktif olmadı müzik anlamında rose de katıldı showa ama Lisa da katıldı kör olmayın bence.

delulu

eğer kendin de inanıyorsan buna çok kötü 😖

Devildemon

Gruplardan en çok BTS ve Blackpink’e tebrikler. Solo olarak da IU ve Lisa’ya tebrikler. Bigbang ve GD’ye gelirsek de artık Kore dalgasını yaymaktan ziyade pislikleri ile konuşulduklarını düşünüyorum.

haneull

Ya siz inatla böyle söylediğiniz için benim gibiler savunan konumuna düşüyor ama arkadaşlar GD bigbang, s*ungri skandalı sayesinde haber olmuyor niye inatla bunu yapıyorsunuz.😂 Adam daha bir kaç gün önce çinde yıllardır kpop idollerinin ambargo yüzünden yapamadığı promoyu 1 reklamla yaptı. Bigbang geri dönüş haberi japonya da oriconu oynattı. S*ungri tüm suçları kabul etti en ağır cezayı almasını dört gözle bekliyorum ama GD desteklediğini belli etmeseydi herkes bigbang diye delirecekti. Bigbangin yıllardır olayları hep vardı kişisel hataları olduğu için -uyuşturucu gibi- insanlar umursamadi çünkü kullansada kullanmasa da kendine dediler. Siz ısrarla bigbang öldü bitti gibi davranınca ne yapmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum… Read more »

Last edited 4 ay önce by haneull
Devildemon

Bu dediklerinin hepsinin farkındayım zaten? Her türlü dinleneceklerini de biliyorum onları listelerde bir numara yapacak kişiler de ne halt olduklarının farkında. Bilmiş bilmiş yorum yapman daha komik bence. Dediklerinin aksini iddia etmedim sadece son zamanlarda hep skandallar ile konuşuldular kastım bu.

Seungri

Anca böyle kendinizi avutursunuz. Acınası insanlar.

dilara

yorumlarda lee min ho dan sanki önemsiz bir oyuncuymuş gibi bahsetmişler ama kdrama izleyen yabancıların yarısının ilk oppası lee min ho

accia

kardes pardon da kdrama bu kadar yaygin degilken bof izlerdik gu jun pyo diye aglardik bugun cogu kisinin kdrama tanima sebebi lee min ho dur adam o zmanlar mutis halluyu stardi simdi de hem globalde hem asya da cok iii bunu 10 yildir devam ettirmek muthis basariiii

Oasis

EXO tebrikler 👏

Rain

benim pek ilgi alanıma girmiyor ama etrafımdaki herkes lee min ho’yu öve öve bitiremez kdrama izleyen herkesin ilk lee min ho ya düşmesi gibi bir kural var sanırım nbvnxcm

fiona

omg lisa cidden solo cıkısıyla ortalıgı sarstı ki sarkılarını o kadar begenmesem bile lisa’nın kendi sarkıları oldugu icin ikonik ve populer kalacaklar ozellikle money… umarim cok daha iyileriyle gelir rapini seviyorum. bts’im liste bası zaten.. lee minho bu arada asırı populer yani assssırı the heirs herkesin ilk dramasi falan bi zahmet…

Hayrunnisa

Lisa’nın Kore’de uğradığı ırkçılığa rağmen yüksek sıralama almasına mutlu oldum. Onun dışında listede olan herkesi tebrik ediyorum.

yorummer

Lisa’yı ne müzik şovlarında gördük ne ödül törenlerinde.. K-pop tarihinin en büyük hitlerinden birini çıkarmasına rağmen promosyon namına hiçbir şey yapılmaması çok can sıkıcı. Katıldığı sadece bir tane televizyon programı var o da ünlülerden nefret edilmesine yol açan askerliğe hazırlık.. ve işin komiği kız Taylandlı

eslem

exo 2022 listesine nefes alarak girmis tebrikler

EXOWICE

Nefes alarak 7. Olan EXO alfalığı

Clownissues

Anca 7.olur ztn ne alfaligi var bunun

Got7 enayisi

Blinkler ve armyleri bu yüzden sevmiyorum. Kendinizi bı b*k sanıyorsunuz.

shinyuna

SNSD hâlâ listede ahahahhahahaha 👑

Budaböyle

Garip bir şekilde LMH korede çok konusulmuyor sanki oysaki k-drama izleyenin ondan haberinin olmaması imkansız yurt dışında özellikle asya ülkelerinde hala bile çok popüler

Ahjumma deme bozuluyorum

Listedeki herkes Kore dalgasının dünyaya yayılmasına oldukça katkıda bulunmuş isimler. Bazıları Kore’de ne kadar ünlü bilmiyorum ama listede görüp de şaşırdığım kimse yok. Aralarında çok sevdiğim, hiç sevmediğim yada hiç ilgilenmediğim isimler var ama bu isimlerin Kore’ye katkıları yadsınamaz.

Velhasil kelam

Lisa yurtdışında çok popülermiş gibi gözüküyor
Korelilerin koyden indim sehire konulu tezi

récord

Lee minho iki yıldır falan ekranlardan uzak sanırım, son oynadığı diziyi de pek duymadım mesela. hoş artık eskisi kadar kdrama da izlemiyorum ama tahminimce biraz bu etkenlerden dolayı yoksaydılar onu. Bir de son dönemlerde kdramanın yükselişi de çok başka seviyede, bir sürü yeni ve popüler isim ortaya çıktı. Tabii yine de lee minho kdramanın yükselmesini sağlayan isimdir bence 💁🏻‍♀️

Last edited 4 ay önce by récord
moonchild

Bunun siyasetçilerin de olduğu haliyle bir tanesi daha vardı BTS orada başkandan üstteydi

Jennie

Başta Blackpink 💖🖤 lisa 💛 olmak üzere diğer idol ve oyunculara da tebrikler.BTS’in birinci olacağını biliyordum ama IU’u 3. beklemiyordum. Başka gruplar olmuştur diye düşünmüştüm. Tebrikler tekrardan.

Chlorine

Got7’ım da var 😢💚

Got7 enayisi

Ah evet evet🥺💚
Mart ta cb olacak sanırım yugyeom’un annesi ağzından kaçırmış. Mart’ta olmasa bile bu sene cb yapacaklar, bambam spoi verdi 😄

lightless

koreyi bilmem ama lee minho globalde çok popüler, gong yoo da aynı şekilde popüler, en büyük etkisi goblin tabii..
ya ama ben kim so hyun’u ve yoo seung ho’yu da görmek isterdim listede😿 bu arada lisa’nın popülerliği yadsınamaz

Annasavedyou

Kraltan 👑👑 Ve VMinKook 💜 Hepinizi tebrik ederim. BTS’in böyle bir listenin zirvesinde olması kadar normal bir şey yok. Şu anda tam anlamıyla Kore’nin yumuşak gücü olmuş durumdalar. İnsanlar onlar sayesinde Kore dilini ve kültürünü öğrenmeye çalışıyor, Kore’yi ziyarete gidiyor.

Rudasshi

Lmh ne yapti ne demek 40 yasindaki annem hala sadece onun oynadigi dizi filmleri izliyo vazgecemedi bi turlu sevdasindan ayrica cogu kisinin ilk dramasi da boftur yani lmh kore kulturunun yayilmasinda tek basina bile asiri onemli bi rol oynadi

Rosiearevklhayli

BTS👌

Aycik 🦭

Bangtan 👯🏻‍♀️

Ajumma

Lee Min Ho senelerdir çok popülerdi hala bu kadar popüler olmasına şaşırıyorum. Ben kendisini çok beğenmiyorum açıkçası ya. Çok woow bir oyunculuğu yok gibi geliyor. Güzel çektiği filmler yok. Oynadığı dizilerde aşırı kaliteli değil yani o yüzden bence kore’de popüler ama çok kaliteki aktör muamelesi görmüyor ki o tarz bir oyunculuğu yok. Listede en beğendiğim Gong Yoo benim her anlamda. Song Hye Kyo bu kadar popüler olması da değişik geliyoe bana. Jung Hyo Yeon ise Squid Game ile anlık aşırı popüler oldu ama diğerleri gibi yeri çok sağlam değil bence. Yani popüler ama gerçek kdrama izleyicisi için çok büyük yer… Read more »

Ahjumma deme bozuluyorum

Ben My Mister dizisini izleyene kadar IU’nun iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüyordum. Bu dizideki oyunculuğu ile beni çok etkiledi ve bendeki izlenimi olumlu anlamda değişti. Lee Min Ho için söylediklerine katılıyorum. Bence de oyunculuk anlamında çok iyi bir performansı yok ama çok popüler olduğu kesin. Bir şekilde sevdiriyor kendini de.

Last edited 4 ay önce by Ahjumma deme bozuluyorum
Ajumma

Aynen bende IU’yu My Mister’ı izleyene kadar çok oyuncu olarak önemsemiyordum ama iyi projeler seçiyor sanırım yeni projelerde geliyor.
Lee Min Ho’nun kore dalgasında önemli olduğunu biliyorum. Bir zamanlar herkes zaten 4 5 oyuncu biliniyordu. Şimdi her dizi çevriliyor. Herkesin sevdiği oyuncu çok farklı. Ama herhalde çok sevdiğim diziside yok kendisinin. Ben bof’un japon versiyonunu ilk izlemiştim. Onu sevmiştim. O yüzden hatta kore versiyonunu yarım bırakmıştım. The heirs zamanı ise kim woo bin’i sevmiştim djjdjd herhalde en sevdiğim dizisi son ye jin ile çektiği idi. Ama hala senelerdir zirvede olması takdir edilesi.

Ahjumma deme bozuluyorum

Son Ye-Jin ile olan dizisi onun dizileri arasından ilk izlediğim ve en sevdiğim dizisi. Kendisini de severim ama Jang Keun Suk, Ji Chang Wook, Lee Jong Suk, Kim Woo Bin ya da Lee Soo Hyuk kadar bayılmam kendisine. Ayrıca oynadığı rollerden midir bilmem fakat çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum. Tüm bunlar oldukça popüler ve etkili olduğu gerçeğini değiştirmiyor tabi.

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Lee Min Ho’yu da gömmezsin be. Adamın K-drama’nın sevilmesindeki rolü çok büyük. Birçok kişinin ilk k-drama dizisinde Lee Min Ho var. Oyunculuğunu beğenenler var, beğenmeyenler var o tartışılır ama K-drama’nın popülaritesine katkısı tartışmaya kapalı.

Daisy

Kimse kimseyi gömmüyor ki? Şaşırmış olmaları normal yani bizde de ünlü olan Türk oyuncular globalde de aşırı ünlü olunca şaşırıyoruz normal şeyler bunlar. Adam yeni jenerasyon arasında pek ünlü de değil bu yorumu yapan kitle ergen kitle daha çok. Popüler olduğuna şaşırmaları daha da normal o sebeple.

sogukkahveseverim

ay lee min ho bizim ulkede baya populer cıdden valla kac yasımdan beri adını duyuyorum bılmıyorum bıle

woosan

Lan bunların boys over flowersın nasıl etki ettiğinden haberi yok sanırım? netizenler artık yeni nesil bebelerden oluştuğundan eski idol ve oyuncuların etkisinden bi haberler

Lacibolala

Seo Joon nasıl ilk onda değil şaşırdım biraz.. yurtdışında da Kore’de de çok ünlü bir oyuncu ve çok yönlü bir oyuncu olduğunu düşüyorum gerektiğinde her role girebiliyor bence en iyi Koreli erkek oyunculardan biri .. Bts ve Blackpink’e zaten söyleyecek söz yok ikiside çok başarılı…

Got7 enayisi

Got7’ım da got7’ım ✨💚

babyerimie

Lee minho gerçekten ne yaptı kotulemek için demiyorum bir oyuncu ama nolduda hala zirvede anlamdıramıyorum neyse yakında dizisi gelecek konusu ilgi çekici panchiko mu ne öyle bir şeydi mutlaka takip edin derim

Yeni Yazılar