Benzer Yazılar

Park Yoochun, uyuşturucu suçlarından iki yıl şartlı tahliye aldı

Park Yoochun, uyuşturucu suçlarından iki yıl şartlı tahliye aldı

HABER: ‘Uyuşturucu şüpheleri’ Park Yoochun 2 yıl şartlı tahliye aldı “Pişmandı ve ilk suçu”

KAYNAK: Ilgan Sports via Nate

1. [+859, -25] Ünlü olmayan biri uyuşturucuyla yakalansa ne olurdu düşünün ㅋㅋㅋㅋㅋㅋ kapılar arkasında bir rüşvet döndüğü bariz belli. Hukuk sistemimizi baştan kurmamız gerekiyor.

2. [+837, -16] İlk suçu? Şaka gibi ya ㅋ

3. [+660, -12] Komedi resmen.. ㅋ

4. [+33, -0] Yedi defa uyuşturucu kullanmış, mahkeme niye bunu ilk suçu olarak sayıyor? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

5. [+20, -0] Hukuk kafayı yemiş

6. [+20, -0] Hepimiz uyuşturucu kullanabiliriz artık ㅋㅋ yakalanmadığın sürece devam et, yakalanırsan da ilk kez kullandım, pişmanım de ve şartlı tahliye ol ㅋㅋ

7. [+17, -1] Basın konferansıyla tüm halka yalan söyledi ve şartlı tahliye aldı ㅋㅋ Kore’deki yargıçlar inanılmaz ya. Ülkemizde suç işlemenin böyle kolay olmasına şaşmamak lazım.

8. [+17, -2] Bu ülke umutsuz vaka, diyecek bir şeyim yok

9. [+14, -1] Güzel bir örnek oluşturdu.. daha önce hiç suç işlememiş olanlar uyuşturucu kullanabilir artık!! Yakalanırsanız sadece şartlı tahliye olursunuz…

10. [+14, -0] Pişman mı? Basın konferansında pişman gibi mi görünüyordu? ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+110] Kore hukuğunu ve kendi ülkemin hukuğunu fazla dikkate almıyorum. O zaman böyle bir şey yaşanınca hayal kırıklığına uğramıyorsunuz.

 

Kaynak: Netizenbuzz

15 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Raven

yazık sadece yazık

Drbel

Yoochun: Suçluyum, kabul ediyorum
Mahkeme: Değilsin, değilsin
Yoochun: Ama suçlamaları kabul edi-
Mahkeme: Şş değilsin dedik uzatma.
Olayın özeti bu bence.

tropichalYEAH

hep kullanmanın değil,satmanın suç olduğunu düşündüm.satıcıların hiçbiri kullanmazken,kullanan ve hayatı bağımlılık yüzünden zehirlenen insanlar aynı tutulmamalı.bu vaka için demiyorum,adam çöpün teki zaten ama yine de hayatı mahvolana ceza vermek mi yoksa o hayatı mahveden ve daha birçok hayatı mahvedecek kişiye vermek mi?maalesef birçok ülke bu ikisini aynı tutuyor.tabi ki bir suçlaması olmalı,insanlar uzak durur en azından.ama satıcılar saklanıp insanları zehirlemeye devam ederken,kullananların ortada kabak gibi direkt suçlanması adaletli gelmedi hiç.ama lafım bu haber için değil,bu adam uyuşturucu kullansın kullanmasın zaten berbat biri.

Sara

Dediğine hak veriyorum ama bir süre sonra bağımlı kullananlar da satmaya başlıyabiliyor. Kullandığı zaman caydırcı cezalar verilmeli ki gelecekte oluşacak her ihtimalin önü kesilsin.

The Netizen

Kullanan kişi daha sonra arkadaşına kullandırıyor. Ben bulurum hallederim tanıdıklarım var ben alırım, sen de dene derken hoooop yeni bir bağımlı. Yoksa satıcı kapı kapı dolaşıp hap satmıyor değil mi? Bunlar parti yapıyorlar, toplanıyor orada kullanmayan adam da kullanmış oluyor. O yüzden kullanan kendine zarar falan demeyi bırakın. Kendinş yakıyor, yakınını da yakıyor. Haa arkadaşlarına zorla kullandırmıyor ama yolunu açıyor. Sen şimdi kullanmak istesen bile nereden nasıl alacağını bilmezsin. Ama kullanan satıcı ile tanıştırırsa bu da yeni kullanıcı eklemek oluyor. 🤷‍♀️

SURMEW-BTS

katılıyorum sadece kullanan kişi illaki çevresini ve arkadaşlarınıda yakıyor ve uyuşturucu kullanmak kafa dağıtmak daha iyi şarkı yazmanı sağlar efsanesi yüzündende strese giren pek çok ünlü uyuşturucu kullanıyor, uyuşturucu yüzünden avrupa ve amerikada ölen çok ünlü şarkıcı var, pek çok gençte , insanda uyuşturucu yüzünden hayatını kaybediyor, sadece esrar deyip geçiştiriyorlar ama bi süre sonra vücud esrara alışıyor ve daha ağır uyuşturuculara geçiş sağlıyorlar, çevrelerindeki arkadaşlarıda ister istemez bu işe bulaşıyor. Amy Winehouse, Heath Ledger, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Dolores Oriordan uyuşturucu yüzünden öldüğünü bildiğim ünlüler. Kore de de uyuşturucu yüzünden ölen çok ünlü var. ve maalesef esas ceza alması… Read more »

SURMEW-BTS

ama seungri gibi bi pislik dışarıdayken, yoochun ın sadece uyuşturucu kullanma ile içeri girmesi büyük haksızlık olurdu, dışarıda olsada şartlı tahliyesi var bir daha yakalanırsa hapse girecek kesin. ve hwang hana , han so hee vs de dışarıda ……hepsi hapse sokulmalı.

Saklıkalan

Ağır ceza verilince bırakacaklarını mı sanıyorsunuz? Ceza almak hapse atılmak onları intihara kadar götürecektir. O yüzden çözüm hapis değil rehabilite edilmeleri, bağımlıları dışlamak, aşağılamak yerine bırakmaları için destek olmak

SURMEW-BTS

elbette rehabilitasyon, psikolojik tedavi , yardım en güzel seçenek , yasal olarak hukukta maddelerde caydırıcı ve ağır cezalar olmalı. kanunda ağır cezalar olduğunu düşünürlerse yeltenmezler ama elbette nasıl ki sağlıkta ilk olarak birinci basamak tedavi hizmetlerine önem verme yaygınlaşıyorsa , uyuşturucu ile mücadelede ailelere ulaşılmalı, aileler, çocukları bu konuda bilgilendirilmeli, bilinçlendirilmeli, okullarda çocuklara, öğrencilere yönelik bu konuda çalışma olmalı.

Betül

Sonuçta Yoochun suçlamaları kabul etmesinin tek nedenini kazandı. Artık özgür bir insan. Bundan sonra yapacaklarını merakla bekliyorum. Tek duam bir daha Hana gibi JaeSu’nun istemediği kızlara yaklaşma dahi. JaeSu seni senden daha iyi tanıyorlar çünkü.

INSPIRIT

[+110] Kore hukuğunu ve kendi ülkemin hukuğunu fazla dikkate almıyorum. O zaman böyle bir şey yaşanınca hayal kırıklığına uğramıyorsunuz.

Dünyanın batışını sessizce izlersen onu batıranlarla aynı seviyede olursun.

Sara

2019 öyle bir yıl oldu ki hiç bir şeye şaşırmıyorum

Kübra

Yoochun’un bu davasının her zaman şaibeli olduğunu düşündüm ilk anından son anına kadar da hepsi bir kurmaca bir oyun. Önce suçsuzum diyor 7 yıl hapis alacak deniyor sonra sucluyum diyor mahkeme onu salıyor. Zenginlerin oynadığı oyunlarda piyon Yoochun’dan başka birşey göremiyorum ben bu davada

ece

Benim görüşüme göre o suç sayılacak bir sey yapmadı kullanarak sadece kendine zarar verdi ancak onun ülkesinde bu suç ve şimdi sadece zengin olduğu için aynı şeyi yapmış diğer kişilerden kayırıldı demek istediğim dizilerde izlerken bir sürü paraya itaat eden devlet insanları vardı ve kurgu sanıyordum ama şimdi bakıyorum ve gerçekmiş yapılan çok adice hukuk sistemi çöp

Sanane

Sizin hukukunuz nereye yetmiş de bu olaya laf atıyorsunuz ? Yallah

Yeni Yazılar