Benzer Yazılar

Pledis, Seventeen Mingyu hakkında açıklama yaptı

“Seventeen üyesi Mingyu’nun öğrenci olarak davranışları hakkında internete konan iddialar hakkında şirketin pozisyonunu gösteren bir açıklama yapmak istiyoruz.

Öncelikle derhal açıklama yapmadığımız için özür dileriz.

İddialar internete düştüğü anda, şirketimiz sanatçı ve çevresi hakkında bilgileri inceledi. Bu süreçte, internete yazılan bilgiler ile sanatçımızdan doğrulayabildiklerimiz arasında bazı uyuşmazlıklar olduğunu onaylayabildik.

Okulda şiddete bağlı sorunların toplumumuzda gün yüzüne çıkmaya devam etmesi ile şirketimiz, gerçeklerin açık bir şekilde doğrulanmasına öncelik verilmesi gerektiğini belirledi ve tüm iddiaları dikkatlice inceliyoruz. Bu süreç yanıtımızı geciktirdiği için özür dileriz.

Belirttiğimiz gibi, şirketimiz bu olayın aslını öğrenmek için olaya dahil olmuş kişilerle çeşitli şekillerde iletişime geçti. Hala iletişime geçme sürecindeyiz ve sınıf arkadaşları da dahil olmak üzere sanatçının çeşitli tanıdıklarıyla konuştuk.

Öncelikle, şu ana kadar onaylayabildiklerimizle alakalı olarak, Mingyu’nun engelli sınıf arkadaşını taciz/suistimal ettiği iddiası tamamen yanlıştır.

İddiada mağdur olarak tanıtılan kişiyi Mingyu açıkça hatırladı, bu kişinin annesine ulaşıp onunla konuşabildik. Annesi, öğrencinin aslında Mingyu ile gayet iyi anlaştığını onayladı. Okulda mağdura zorbalık yapan öğrencilerin isimlerini hatırladı ve bu bilgiyi bizim için hemen doğrulayabildi.

Bu kişi şu anda kendinden bahsetmekten kaçınan bir birey olarak sıradan bir yaşam sürmekte ve geçmişinin rızası olmadan kamuya açık olarak tartışılmasından rahatsızlık duymaktadır. Buna rağmen, eski sınıf arkadaşı olan bu birey, Mingyu için gerçekleri cömertçe doğruladı.

Şirketimiz diğer iddiaları titizlikle incelemektedir. Bununla birlikte, iddiaların orijinal yazarlarını tespit etmek zor olduğundan ve bazı yazarlar iletişime geçilmemek istediklerinden ötürü dikkatli bir şekilde ilerlemek zorundayız. İletişime geçilmemeyi isteyenlere saygı duyuyoruz. Fırsatımız olursa, gerçekleri incelemek ve sorunları ele almak için görüşme yapmaya her zaman istekliyiz.

Günümüzde ciddi bir sorun olan okul şiddeti/zorbalığı konusunun her şeyden önce mağdurun bakış açısından değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte, mağdurun bakış açısına ek olarak, gerçekler doğrulandıktan sonra gerekli önlemlerin alınması gerektiğine karar verdik.

Bütün bu sorunlar sanatçımız ilkokul ve ortaokul öğrencisiylen yaşandığı için, gerçekleri dikkatli bir şekilde doğruladıktan ve bu olayların mümkün olduğunca gerçekten yaşanılan halini inceledikten sonra bir hareket tarzı belirlemenin gerekli olduğuna inanıyoruz.

Mingyu bu konular ile hayranlarına verdiği rahatsızlıktan ötürü yoğun bir özür diliyor. Faaliyetlerine geçici olarak ara verdi ve şirkete gerekli tüm incelemeleri yapması için yetki vermiştir.

Şiirketimiz de sanatçımızla ilgili verdiği rahatsızlıktan dolayı içtenlikle özür diliyor.

Bu açıklama, bu sorunun çözülmüş olduğunu düşündüğümüzün bir göstergesi değildir. Gerçekleri doğrularken gerekli önlemleri alacağız. Ancak, bu basit bir süreç olmadığı ve zaman alacağı için anlayışınızı rica ediyoruz.

En önemli olan şey zarar gördüğünü söyleyenlerle buluşmak, gerçekleri doğrulamak ve iyileşmelerini sağlamaktır. Ayrıca, gerçekleri doğrulamadan, sanatçımızın hayatını tamamen değiştirecek kararlar almayacağımızı da lütfen anlayın. Bu süreçten sonra herhangi bir suç/kabahat tespit edilirse gereken tedbirleri alacağımıza söz veriyoruz.”

Kaynak: https://www.twitlonger.com/show/n_1srjqdh

 

1. Engelli sınıf arkadaşına zorbalık yapmadı ve diğer suçlamaları kontrol edecekler, insanlar açıklamayı okumuyor sanırım…

2. Bir sonraki açıklamayı bekliyorum. Bu açıklamayı dikkatle ve titizlikle yazmışlar

3. Engelli sınıf arkadaşına zorbalık yapmadığını ve diğer mağdurlarla görüştüklerini söylediler.. Lütfen gönderiyi okuyun

4. Ama kaç tane mağdur çıktı şu ana kadar? Bilmiyorum kim

5. Muntazam bir açıklama

6. Sadece inanmak istediklerine inanan çok kişi var ㅋㅋㅋㅋ Mingyu engelli sınıf arkadaşına zorbalık yapmadı, diğer suçlamaları kontrol ediyorlar, gerçeği açığa çıkarana kadar beklememizi istiyorlar..

7. Bu şu ana kadarki en detaylı ve samimi açıklama

8. Pledis çok muntazam bir açıklama yaptı. Daha erken açıklama yapamadığımız için özür dileriz dediler.

9. Pledis’in açıklaması en samimi görünen açıklama

10. Diğer şirketlerin özensiz açıklamalarından çok daha iyi

 

Kaynak: Knetizen

guest
155 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Melboomer

O kadar eleştirildi ama en düzgün açıklamayı pledis yaptı. En azından beynimizi yakmadı. Starship’in açıklamasını anlamaya çalışınca beyin jimnastiği yapıyormuşum gibi hissetmiştim. Umarım diğer iddialar da doğru çıkmaz.

DNAME

Starship’in açıklaması neydi ya öyle

heartheart

Şirketin açıklamasını beğendim en azından belirsizlikler ve hatırlamıyorumlar yerine düzgün araştırma yapmışlar bakalım diğer iddialar doğru çıkacak mı

soleil

Engelli kişi ile alakalı iddialara başından beri inanmamıştım. Çünkü zamanında ‘engelli arkadaşına yardım eden idol’ başlığıyla haber olmuştu Mingyu. Yine de sessizce Pledis’in açıklama yapmasını bekledim çünkü çok hassas bir konu. Diğer yandan çeviri hatası yüzünden tacizci olduğu söylendi. Çeviriyi yapan kişi özür dileyip ‘bundan sorumlu tutulmak istemiyorum’ dedi ama çoktan 20k retweet almıştı ve insanlar direkt tacizci olarak etiketledi Mingyu’yu. Eğer ki mağdurun iddiaları doğruysa seyirci kalmak da aynı derecede yanlış ama bir yandan da doğru olmama ihtimalini düşünmenizi istiyorum. Gelip de ‘aaa oppacı, idollerinizi gerçekte tanımıyorsunuz ‘ vs. sözler yapmayın. Şu durumda kimseyi savunmuyorum ve olay çözülene kadar… Read more »

soleil

Olayların daha fazla uzamadan çözülmesi için mağdurun pledis ile iletişime geçmesi gerek. Eğer mağdur doğru söylüyorsa bu olayın daha çok üstüne gitmeli çünkü korkacağı bir şey yoktur, kendisi doğrudur. Mingyu ile yüzleşmek istemiyorsa şirket çalışanlarıyla bir araya gelir, bir şekilde orta yol bulunur ve olay aydınlatılır ama böyle ne görüşmek istiyor, ne özür istiyor. Olayın tam olarak nereye bağlanmasını istiyor anlamıyorum çünkü ne şirket, ne de mingyu çıkıp iddiaları kabul etmedi.

soleil

Şunu da belirteyim, iddiaların yalan olma ihtimalinin üzerinde durup düşünüyorum çünkü aynı zamanda Mingyu’yu savunan, zorba olmadığını ifade eden bir sürü arkadaşı çıktı ama onlar hiçbir zaman konuşulmadı, konuşulduklarını gördünüz mü? Görmediniz. Çünkü haber değeri bir suçlamadan daha düşük.

Sss

Çok çok güzel yazmışsın

soleil

Teşekkür ederim. Seventeen’i predebut zamanından beri takip eden bir carat olarak ortada durmaya ve iki taraflı da düşünmeye çalışıyorum. Günlerdir ortaya atılan iddialar bizi de çok yordu ve yaraladı. Umuyorum ki olaylar güzel sonuçlanır… Pledis ilk defa işini düzgün yapıyormuş gibi duruyor.

ilvos

Açıklama gerçekten de fazla özenli olmuş, diğer şirketlerin açıklamalarına gelen tüm eleştirilere cevap veren ifadeler var.

Suna

Bir su açıklamaya bakın: “Ayrıca, gerçekleri doğrulamadan, sanatçımızın hayatını tamamen değiştirecek kararlar almayacağımızı da lütfen anlayın. “

Bir de JYP’nin açıklamasına: “Bundan sonra stajer seçerken daha dikkatli davranacağız”

Gerçekten Pledis’i çok kıskandım. Her şeyi tane tane açıklamış, açığa kavuşturmuş. JYP sadece şirket imajını düşündüğü için resmen Hyunjin’e kes sesini otur oturduğun yerde diyerek kestirip attı. Hakkını bile savunmadılar. Mingyu adına sevindim, insanlar keşke her olayda direkt sanatçıları suçlu bulmasa. Caratlar rahat bir nefes alabilir artık. Darısı başımıza🙏🏼

betül

evet aklıma direkt jyp geldi en azından iddialarin neresine kada rkabuk ettiklerini açıklasalardı çok saçma açıklama yaptılar bi de araştırıcaz bilmem ne demişlerdi f*ck jyp

Suna

Evet, herkesi iki arada bir derede bıraktı. Cidden rezil şirket

betül

hayır magdur affetse bile annesine bir sey soylemesi filan benim icin kabul edilemez seyler, diger iddialari hafif kalıyor onun yanında magdur özürü kabul ederse bir sey diyemem boyle konu konu aciklama yapmalari gerekirdi ilk aciklamada bir de arastiriyoruz demisti neyi arastirdi bizinle de paylassa keske

Suna

Mağdur affederse annesi adına söylenen şeyleri de affeder. Doğru bir davranış değil cezasını çekmeli, ama bu büyütülecek bir konu da değildi benim nebzimde. Konu sadece JYP’nin konulara tam açıklık getirmemesi.

Last edited 1 ay önce by Suna
betül

biliyorum affedecegini magdurun sadece ölen bir annenin bir cocuguna annesiyle ilgili laf soylemek benim icin büyütülecek bir konu, ama suan karakteri degismis olgunlasmis bir yetiskin olabilir örnek vermiştim bunu. neler yaptı konulara açıklık getirse herkes icin daha iyi olucak.

RuruBlu

Cidden herkes jypyle karşılaştırıyor şu an kendi imajlarını kurtarmaya çalışırken daha da mahvetmiş oldular.. bunlar olmadan önce JYPnin batırıp pledisin gelmiş geçmiş en net açıklamayı yapacağını söyleseler asla inanmazdım tam plot twist.. salak jyp

Last edited 1 ay önce by RuruBlu
Jean-Baptiste

Bu süreci en kötü yöneten Cube ve Jyp oldu. Hyunjin’in iddiaları diğerlerine göre daha hafif olmasına rağmen en çok nefreti o aldı. Bu da şirketin abuk sabuk skandal yönetimi yüzünden oldu. Mingyu içinse iyi bir açıklama yapmışlar. Böyle bir iddianın doğru olmamasına çok sevindim

Last edited 1 ay önce by Jean-Baptiste
林枫 lín fēng :D?

gerçekten çok açıkça ve samimice bir açıklama yapmışlar. en azından engelli çocuğa zorbalık yapmadığı ortaya çıktı. doğru olsaydı anne ve babası da çıkıp yalanlayabilirdi, bu sebepten ötürü yalan söylediklerini düşünmüyorum. umarım geriye kalan iddialar da birer yalandan başka bir şey değildir. büyük konuşan arkadaşlar ve bundan birkaç önceki postun altında kesin hüküm veren arkadaşlar bu açıklamayı dikkatli okusun. bu yüzden hemen inanmamak ve nötr kalmak gerekiyor işte.

Afrodizyak

İşte insanların aklıyla dalga geçmeyen samimi bir açıklama.

20251252b991dce36a657f7c765d2fea.jpg
BRAIN

That’s True 👉👈

Saryy

İlk defa okurken beyninin erimediği bir açıklama

Cey

Temiz bir açıklama. İddialar fazla gerçekçiydi ama bu açıklamadan sonra bekleyip görme taraftarıyım.

Last edited 1 ay önce by Cey
Dunno

Otistik bir çocuğa zorbalık yaptığı iddiaları pek gerçekçi değildi ki zaten çünkü tek dayanak noktası birkaç tane mesaj ss’i idi

Doyounglove

Ortada hiçbir delil olmadan sadece isimsiz bir pann forum postuna dayanarak bir insana zorba ilan etmek, küfür etmek ne kadar doğru? Çok mu zor bir kaç gün her iki tarafın açıklamasını ve somut delilleri bekleyip görüp sonra bir karara varmak? Ya Mingyu aslında masumsa? Mingyu hakkında geçen hafta bir sürü sınıf arkadaşının onu savunduğu pann postları vardı, bunların hiçbiri çevrilmedi. https://www.allkpop.com/article/2021/02/numerous-former-classmates-step-up-to-clarify-that-seventeens-mingyu-was-not-a-bully-most-of-them-say-i-remember-him-sharing-snacks Ayrıca daha önceden 2016 yılında bir sınıf arkadaşı Mingyunun bu engelli öğrenciyle sınıftakiler dalga geçince sınıftaki öğrencilere kızıp onları uyardığını söylemişti. Ben bir avukatım ve ceza hukuku derslerinde bize öğretilen en temel ilkelerden biri “masumiyet karinesi”ydi. Bu da her… Read more »

Last edited 1 ay önce by Doyounglove
betül

gelir simdi eksiciler woxöwoxçwlxç

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Yazın tam öpüp baştacı yapmalık vallahi.

RuruBlu

Yapabilsem bunu twitterin girişine bildiri olarak asardım. Herkes kaos beklediği için üstüne atlayıp hah işte korkunç bir insanmış hepsi yalanmış diye parti verdiler resmen. Iddialar doğru çıkmasa bile bu mingyunun üstüne yapıştı ve yüzde yüz eminim bundan sonraki her seventeen postunda tacizci diyen grubun her başarısında bunları tekrar tekrar ortaya çıkarmaya çalışan bir hayatsiz kitle olacak. Grubun şu anki psikolojisini hayal edemiyorum ..Çok üzücü

Doyounglove

Kesinlikle. Ben Mingyuyu çok seviyorum. 5 yıldır onu takip ediyorum ve hiçbir zaman onun başkalarına karşı kaba bir davranışını, sinirlendiğini, insanlarla alay ettiğini görmedim. Tam tersine çok nazik, yumuşak, güleryüzlü, saf, temiz, iyi kalpli bir insan. Üyeler onunla uğraşsa bile asla sinirlenmiyor, gerek üyeler, gerek hayranlar, gerekse çalışanlar, herkese karşı çok nazik, yardımsever. Ve hep sahnede performans sergilerken ışıl ışıl parlıyor. Çok çalışkan bir insan. Bunların sahte olduğuna inanmıyorum. Ben hep insanlar onu sevsin, takdir etsin isterdim, gördükçe mutlu olurdum. Ama şimdi herkes hakkında kötü şeyler söylüyor. Bu beni çok üzüyor. Ve ileride korkarım ki masum olduğu kanıtlansa bile bu… Read more »

Last edited 1 ay önce by Doyounglove
Aeri

İddialar o kadar ağırdı ki doğru olsaydı Mingyu’nun bir kariyeri kalmazdı. Engelli öğrenciye zorbalık yapan kişi Mingyu değilmiş ama anladığım kadarıyla başka öğrenciler yapmış , ünlü olmalarına gerek yok onlar da zamanında yaptıklarının cezasını çekerler umarım . Pledisin açıklaması geç geldi ama en anlaşılır olanıydı bence diğer açıklamaları beklemeliyiz ki olaylar netleşsin.

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Bu gözler düzgün bir açıklama gördü. Hayır ağlamıyorum ne alakası var? 😭😭😭

Cfm

şirket çok geç açıklama yaptı ama temiz bir açıklama yapmış, iyice araştırsınlar. Soojiin gibi bir açıklama vermesinler

Cfm

çok alakasız ama deme ihtiyacı duydum artık burayı terk edeceğim, yaklaşık bir aydır yorum atsam da uzun süredir bu sitedeydim. Stanlediğim kişilere artık eskisi gibi bakamıyorum. Stajyerliğinden beri desteklediğim Lisa’ya güvenemiyorum kendisi yg’de. Taehyung ise geçen yaz psy ile sarılarak fotoğraf çekinmiş. Jennie gd ile çıkıyor. Artık kimseye güvenim kalmadı.
Şu ana kadar üzdüğüm kırdığım biri varsa özür dilerim. Eğer bunu okuyan biri varsa teşekkür ederim, iyi günler

Aeri

‘Masadan eksiliyor dostlar’ her gün birisi siteden ayrılacağını söylüyor , sanada iyi günler 🙂

•Lalice•

Ben kontrat zamanına kadar desteklemeye devam edeceğim Lisa’yı. Eğer tekrar Yg ile kontrat imzalar ise silerim :)) grupça imzalamaları gerekirse bilemem ya da stanlediğim süre içerisinde Gd falan ile istemediğim bir etkileşim olursa da silerim ne bileyim Lisa’nin aşırı bir şeyini görmedim Yang’ın dansını yapmış diyorlar ama ben benzetemedim ama yanlış bir sey görürsem hiç acımam silerim umurumda olmaz

•Lalice•

Eksiye bak aw sanki kız ne yapmış bir şeyi çıksa desteklemem dedim zaten aşırı bağlı fanlardan değilim.

Reallyme

Lisa da parasına bakar yani diğer şirketler yg kadar solo promo vermiyor yg ile imzalasa şaşırmam ki kız sırf yg olayları yüzünden niye kendi kazancını kısıtlasín.

•Lalice•

Lisa’nın isim haklarını yg satın almıştı diye hatırlıyorum kontrati tekrar imzalar ise silerim diyerek büyük konuşmuşum o konuda eli kolu bağlı olabilir bunu atlamışım.

•Lalice•

Psy’in olayi ne ben bilmiyorum üşenmeyen anlatabilir mi Bts fanı değilim merakımdan soruyorum

Eylul

Bts ile alakali degil psy nin skandali var taehyung da psy hayrani arkadas onun icin hayal kirikligi yasadigini soylemis. Burdan bakabilirsin https://netizenturkey.net/psy-skandalindan-oturu-konserinin-iptal-edilen-biletlerinin-parasini-iade-ediyor/amp/

Last edited 1 ay önce by Eylul
•Lalice•

Teşekkürler 💞

Eylul

Taehyung en bastan beri psy hayraniydi ama bilmiyor musun? Psy de en basindan beri bts’i destekliyordu. Eminim taehyung psy onlari destekledigi icin ona minnettardir. İdollerin bizim kadar bos vakitleri olmadigi icin kimin skandali cikmis acaba diye her gun netizen yorumlarini okuduklarini dusunmuyorum

Cfm

kendimizi kandırmayalım, psy’ın olayı büyük bir skandalı ve Koreli bir psy hayranı olarak öğrenmemiş olması imkansız. O dönem haberleri böyle takip etmeme rağmen biliyordum psy’ın skandalını.

Eylul

Her neyse, benim icin sorun yok cunku taehyung’in yanlis bir sey yapmayacagini biliyorum. Eger senin icin sorun varsa takip etmemen normal, fikrini degistirmeye calismamin bir anlami yok

JaeJaehyun

Aaa canım nerden biliyorsun

Eylul

5 yildir takip ettigim cogu videosunu, canli yayinlarini izledigim kisiyi taniyabilirim az cok degil mi jaejaehyun :d kendi idollerinizle ilgilenin siz, eger bir skandali cikarsa ben uzulurum merak etmeyin

yorummer

çok safsın ilerde çok kandırılırsın.. her ihanet sevgiyle başlar yeğen..

Eylul

Aynen

depresifpanda

bigbang skandalından haberi yok heralde bu yavrunun,, 5 senecik nedir ki

katana

Lisayı nasıl jennie ile aynı kefeye koyabilirsin asla anlamıyorum. Jennie gibi gruba zorbalık yapan zorbalarla arkadaşlık kuran birisi degil. YG de calısması dışında bir sorun yok ona da mecbur. YG zaten kızı kullanıp duruyor bir de sizin gibi fanlar arkasından bıcaklamayın

JaeJaehyun

Jennie İrene ile arkadaş diye zorba sayılıyorsa. Irkcı bir fotograf paylaşan Sorn ile takılan Lisa da ırkcı sayılıyor mu ?

1576785777-emkuqscxyaa-ul9.jpg
•Lalice•

Irene olayında Jennie’yi araya katan çoğu kişi bir çok olaydan sonra böyle düşündüklerini söylemişti mesela Gd ile çıkması öteki olayları da alevlendirdi. Bu böyleyse şu da böyledir dersek sektörde insan kalmaz bir çoğu Zico destekliyor mesela Gd hatta Bigbang dönse destekleyecek de çok idol var Irene Jennie örneğinden dolayı tüm idollere sallar oldunuz sakin olun

Last edited 1 ay önce by •Lalice•
depresifpanda

koreli idoller birbirlerinin skandallarını bizimki kadar düşünmüyor,, düşünüp önemselerdi dünyamız xd

Reallyme

Aynen bu demek istediğim hiç kimse takmıyor Türkiye de de öyle ki ne rezillikler gördü herkes ama hala destekleyen çok piyasada seviliyor çoğu

JaeJaehyun

zaten bence de bu yapılan mantıksız yukarıdaki user idollere sallıyor da kendi idolunun de böyle arkadaşlıkları var . Yani kimseyi bundan sorumlu tutamayız diyorum

Reallyme

Jennie Irene zorba diye zorba mi oldu ki Irene de zorba değil sadece fazla öfkeli biri belliki bunu arkadaşlarına yapmadığı sürece bunu bilmeleri imkansız herkesi bu bunun arkadaşı bu da böyledir dersek hepimiz zorba çıkarız.

Reallyme

Ayrıca kimse kusura bakmasın tüm idoller bu skandalları falan takmıyor arkadaşlıklarını devam ediyorlar ne zico ne GD ne seungri ne de psy hala sektörden silinmedi seveni destekleyen çok bu kişileri örnek alan bir sürü idol var hala yani sandığımız gibi idoller masumiyet topu falan değil hepsi apop yıldızları gibi uyuşturucu falan hepsi vardır sadece gizli yaşanıyor tüm idollerin sevgi pitircigi olması imkansız.

yorummer

boş işler zaten reis hayatından bir şey kaybetmezsin bol kitap oku dizi izle dışarı çıkma pandemi bitene kadar byyy 💓💓

jeyan

Kendine iyi bak ilerde tekrar görüşmek üzere 💗

mamamoo queen kudur

Oh iyi bari gitmen iyi oldu ☺️ millete kem küm edip sataşıyordun şimdi rahatça sensiz kudurabiliriz 💖

jeyan

s.gidin siteden oppanız ara vermedi mi gidin marka itibari tagi falan açın işiniz bitti burda

Var Bir Hayalimiz

PSY ne yapmıştı ki? Ben yeniyim buralarda.

notoday

https://netizenturkey.net/psy-yg-ve-jho-low-ile-iliskisi-hakkinda-yalan-soyledigi-icin-sorusturma-altinda/
https://netizenturkey.net/psy-skandalindan-oturu-konserinin-iptal-edilen-biletlerinin-parasini-iade-ediyor/
https://netizenturkey.net/jho-low-psy-araciligiyla-yang-hyun-suk-skandalinda-anildi-skandalla-ilgisi-oldugunu-yalanladi/
http://netizenbuzz.blogspot.com/2020/03/psy-declines-to-comment-on-reports-of.html
bunları bulabildim umarım yardımcı olabilmişimdir.

Cfm

Bu arada söylemeden gitmek istemedim CFM’nin açılımı cry for me.

pink ocean

Boş yere nefret kustuğun idollerden özür dile

mamamoo queen kudur

+sonsuz

asdfghjkl

detaylı araştırdıkları için geç yapmışlar

•Lalice•

Engelli birine zorbalık yapmamasına sevindim umarım diğer olaylar için de düzgünce açıklama yapılır kime inanacağını şaşırıyor insan

Somniadess

Bence en düzgün açıklama Pledis’in açıklaması oldu.

Var Bir Hayalimiz

Niye herkes engelli birini istismar etmemiş o zaman tamam moduna girdi. Kız öğrenciyi taciz etme ne olacak. Açık bir şekilde inkar da edememişler. Hemen herkes o masum moduna girdi birden şaka mısınız? Taciz basit bir şey mi?

Doyounglove

Çünkü o pann postu sadece bir iddia. Gerçekte postu yazan Mingyunun sınıf arkadaşı mı yoksa başka biri sahte bir iftira atıyor bilmiyoruz. Mingyunun zorbalık yaptığına dair bir kanıdı yok. Mingyuyla aynı okulda olduğunu ispat etmesi mingyunun zorba oldugunu da ispat etmeye yetmez. Terapi kayıtlarının gerçek olup olmadığını bilmiyoruz. Zaten şirketi henüz bu iddiayı öne atan kişiye isimsiz olduğu için ulaşamadık. Ulaşıp, konuşup, tüm görgü tanığı öğrencilere sorup, araştırıp, delilleri inceleyince bu konu hakkında yeni bir açıklama yapacağız demiş. Ortada hiçbir delil olmadan sadece isimsiz bir pann forum postuna dayanarak bir insana zorba ilan etmek, küfür etmek ne kadar doğru? Çok… Read more »

Last edited 1 ay önce by Doyounglove
dunno

Pledis ilk kez işini gerçekten düzgün yapıyor. Engelli bir öğrenciyi istismar etmesi gibi bir durum olmaması tabii ki sevindirici ama kimse bu olayı burda kapatmıyor, ne şirket ne de olayı takip eden insanlar. Ayrıca gerçekler ortaya çıkmadan önce neden şirket veya insanlar olayı yalanlasın ki? Ya şirketin yazdığı açıklamayı iyi okumadınız ya da okuduğunuzu anlama beceriniz biraz düşük. Şirket geri kalan iddiaları araştırıyor. Sadece Mingyu’dan dinleyip veyahut sadece bu iddiaları ortaya atan kişileri dinleyerek gerçekleri öğrenemezsiniz. Şirket de bunun bilincinde ve onlar da olayı bu yüzden derinlemesine sorguluyorlar bu süreçte de Mingyu’nun aktivitelerini askıya aldılar. Eğer iddialar doğru ise Mingyu’ya,… Read more »

Öylesine

Vay anasını açıklama gerçekten titizlikle hazırlanmış. Engelli birini rahatsız etmemesine sevindim gerçekten kalbimi yaralamıştı.

Öylesine

Konuyla alakasız biri bana profil resmi nasıl koyuluyor öğretebilir mi 😅

Falondia

gravatar.com adresine gidip yorum yaparken kullandığın emailinle hesap aç 😺

Öylesine

Haha sağol bende bu sitenin bir yerisinden hallediliyor sanmıştım

maria

Bu yazdığı düzgün açıklama için Pledis’e teşekkür ederiz en azından okuduğumuzu anladık
Şimdi bu açıklamanın üzerine mağdurlardan açıklama gelir sanırım, ne cevap verecekler merak ediyorum

Falondia

Diğer şirketlerin örnek alması gereken bir açıklama olmuş ben tatmin oldum açıkçası

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Herkes şu an olumlu ama ben değilim açıkçası. Şirketin açıklaması da bana samimi gelmedi. Yani ben mi çok iş ortamındayım bilmiyorum ama böyle size anlatamayacağım bir his. Mağdurlardan biri zaten engelli bireye yapılan zorbalığa ön ayak olduğunu belirtmişti sanki. Ben açıkçası direkt engelli bireye zorbalık yapmadığını ama bunun bir ucunda yer aldığını düşünüyorum.. Nasıl anlatsam sınıfta bazı kötü çocuklar vardır da zekidir. Her zaman olaylara yön verir ama işin içinde yer almaz. Bana o hissiyat oluştu. Bu arada tabi ki bence artık engelli birey hakkında konuşmamalıyız. Kendisi bunların bir parçası olmak istemiyor. Ki çok iyi anlıyorum. Ama Mingyu hakkında o… Read more »

https://twitter.com/pjisungggg/status/1365175129509036035/photo/1

Daha önceden 2016 yılında bir sınıf arkadaşı bu engelli öğrenciyle sınıftakiler dalga geçince Mingyunun onlara kızıp, bu engelli öğrenciyi savunduğunu söylemişlerdi.

Ayrıca diğer iddialarla ilgili herhangi bir delil de yok. Sadece isimsiz pann postları ve sahte chat mesajları o kadar. Aynı okula gittiğini ispat etmek Mingyunun zorba olduğunu da ispat etmez.

download.jpeg.jpg
ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Kızın psikiyatriste 2 sene önce söylediği şeylerin raporu var. Yani hem aynı sınıfta olduğunu ispat etmiş hem de 2 sene önce iftira için doktordan rapor mu almış? Bu olaylara pannda çıkan söylenti diyorsunuz kanıt yok diyorsunuz ama 2016 yılında yaşanan olaya da inanıyorsunuz. Peki o kişiler aynı sınıfta olduğunu kanıtlamış mı? Yoksa sınıfında engelli birey olduğunu öğrenen hayranların hemen “canım oppam” diyerek paylaşması mı? Şu dönemde gördüm ki hayranlar çok iyi bilgi kirliliği yayabiliyor.

Kız sınıftaki zorbalar tarafından tacize uğradığını, Mingyunun söz konusu fiileri yapmadığını, sadece o çocuklarla arkadaş olduğunu, bu duruma tepkisiz kaldığını iddia ediyor. Terapi görmesinin ana nedeninin Mingyu sebebiyle olmadığını belirtiyor. Ama çeviren kişi olayı öyle çarpıtıp, manşeti sanki Mingyu mağduru cinsel olarak taciz etmiş gibi yansıttı ki iddialar hayranlar arasında iyice büyüdü, abartıldı.

Çevirinin doğrusu bu şekilde.

images.jpeg-25.jpg
ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Kızın Psikiyatri kaydında “Beni taciz eden kişi şu an idol” olarak geçiyor. Fakat sizin bahsettiğiniz olay bence göğüs elleme olayı. Çünkü daha sonra başka biri tarafından böyle bir olay çıktı sanırım. Hayır aynı olsa da buna göz yummasını da iyi bir şey diyemem.
Herkes Pledis’i övüyor ama bu şirket ilk çıktığında tüm olayları yalanladı. Ve mağdur 2.sınıfta oldu bu olaylar diye bahsetmemişti. Fakat şirket manipüle ederek yalanlar söyledi. İşte o zaman bizde stajyer değildi vs. diyerek. Mağduru yalancı çıkardı. Şimdi herkes olayları unutuyor. Şirketin amacı da bu büyük ihtimalle.

Last edited 1 ay önce by ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Tabi ki de kızı taciz etmese de olaylara seyirci kalması da çok kötü birşey. Ben sadece henüz bu kişiye ulaşılmadan gerçekten bunların yaşanıp yaşanmadığı tespit etmeden Mingyuya sizin yaptığınız gibi suçlu yaftasının yapıştırılmasına karşıyım. Biraz olayın netleşmesini bekleyip sonra karara varmak çok zor olmasa gerek. Ortada hiçbir delil olmadan sadece isimsiz bir pann forum postuna dayanarak bir insana zorba ilan etmek, küfür etmek ne kadar doğru? Çok mu zor bir kaç gün her iki tarafın açıklamasını ve somut delilleri bekleyip görüp sonra bir karara varmak? Ya Mingyu aslında masumsa? Mingyu hakkında geçen hafta bir sürü sınıf arkadaşının onu savunduğu pann… Read more »

Last edited 1 ay önce by Doyounglove
Dunno

Psikiyatri raporu ile ortaya çıkan kız da Mingyu ile olmasa bile şirket çalışanları ile bir araya gelmeli ve olayı bir sonuca bağlamalılar. Kız ne özür istiyor ne de görüşmek istiyor. Bu bana biraz saçma geliyor açıkçası depresyonla mücadele ettiğini anlayabiliyorum ama olayları çözmek onun psikolojisine de iyi gelmez mi? Çünkü bu durum hem sanatçıyı zan altında bırakıyor hem de kendi psikolojisine hiçbir iyi etkisi olmuyor. Eğer bir şeyler yaşanmış ise sanatçının kızdan özür dilemesi gerek. Ortaya böyle iddialar atıp sonra hiçbir şekilde bu olayı çözmek istememek neden? O zaman neden yazdı ki o yazıyı? İşte buna anlam veremiyorum.

Last edited 1 ay önce by Dunno
Lee so man en iyisi kudurun

Yani açıkçası gelmeyebilir sen de bir düşüm eğer birisi sana böyle şeyler yapsa sen o kişinin yüzünü görmek istermisin eğer doğruysa Mingyu yu görünce sinir kırizi dahi geçirebilir

Dunno

Evet ben de bu olasılığı düşünerekten ‘Mingyu ile olmasa bile şirket çalışanları ile bir araya gelmeli’ diyerek özellikle yazımda belirttim. Daha dikkatli okursanız görülebilirsiniz, belki gözünüzden kaçtı. Çünkü bu mümkün ama kızın kendisi geri çekiliyor. Çekilmemeli ortada bir suç varsa eğer bunu çözmeliler. Ama kız hiçbir şey yapmadığı için Pledis de zor durumda kalıyor ne yazık ki. Ki ilk kez Pledis işini düzgün yapıyorken.

Lee so man en iyisi kudurun

Kesinlikle haklısın görüşmeleri lazım ne olursa olsun zaten açıklama yapmadığı sürece ben de dahil Mingyunun üstüne çok gittik seventeen de illaki etkilendi şimdi düşündüm belgelerin yalan olma ihtimali çok yüksek acilen kızı bulup görüşmeli yalan olduğu takdirde de dava açmalılar .

dunno

Tek isteğimiz var o da gerçekler, sadece gerçeklerin ortaya çıkması.

Dunno

Ayrıca belirtmek isterim ki iki tane pann postu yazıldı. Bunları yazan iki kişi de farklı kişiler. Yabancılar bunları çok karıştırıyor özellikle de Türkler. İlk pann postunu yazan kız cinsel taciz ile suçlamadı. Sınıfta erkeklerin çok fazla aptalca cinsel şakalar yaptığını bunlardan birinin de mingyu olduğunu söyledi ama bu şakalar bir kişiyi hedef göstererek veyahut birinin bedeni üzerinden yapılan şakalar değil. Kızın en çok rahatsız olduğu ve zorbalığa uğradığını söylediği konu şu; ne zaman konuşsa Mingyu ona “sus, sen bir şey mi biliyorsun ki” tarzındaki yorumları. Kız özellikle bu yorumlarla suçladı, cinsel taciz iddiası ile değil ve psikiyatri raporunu gösterdi. Kız… Read more »

Lee so man en iyisi kudurun

Kesinlikle haklısın şirket eminimki Mingyu ile baştan beri konuşuyor Mingyu nun doğruyu söyleyip söylemediği o kızın açıklaması ile anlaşılacak ve malesefki kız açıklamasından sonra sırra kadem bastı kpop cidden çıkmaz bir yolda insanlata olan güvenimi sömürdüler.

dunno

Aynen öyle senelerdir takip ediyorum ama ilk kez bu sene bu kadar çok haber, iddia ortaya atıldı. Kim doğru kim yanlış onu da ayırt edemiyorsun sonuçta olayın içinde bulunmadın. Ne idolü ne de suçlamayı yapan kişiyi tanıyorsun o yüzden anca oturup sessizce olay nereye varacak, gerçekler ne onun ortaya çıkmasını bekliyorsun ne yazık ki…

Lee so man en iyisi kudurun

En önemlisi şu kanıtı olmayan kızada çok güvenildi kız eğer iftira attıysa zamanı özenle beklemiş gibi öyle bir zamana dek geldiki nerede ise herkes inandı ama genede onunlada görüşülmeli

dunno

İlk iddialar atıldığı zaman şok geçirmiştim çünkü çok ağır iddialar. Ama kızın postunda ‘hiçbir kanır vermeyeceğim kanıt isteyenlere de geri dönüş yapmayacağım’ gibi anladığım bir yazı var porsun başında da. O yüzden buna anlam veremedim. Kanıt olarak verdiği grup mesajlarına baktım sonra düşündüm dedim ki ‘bunu ben bile yapabilirim:’ Ya da ‘bu bana bile yapılabilir’. Bilmiyorum bu tür suçlamaları atmak çok basit seni sevmeyen/ başarılı olup çokça paralar kazanmanı kıskanan bir çok insan olabilir o durumda. En azından Çamur at izi kalsın mantığında bile bir şeyler yazabilirsin. Öte yandan gerçeklerse bunu sonuna kadar savunmalılar. Suçlamalar çok ağır ve eminim bunu… Read more »

Lee so man en iyisi kudurun

Off olaylar çok karışık ben sanırım artık sadece izleyeceğim Mingyu nun guruptan gitmesini istedim nedeni üyeler şimdiye kadar yapmadığı halde zarar görenler oldu mesela bir üye ırkçılık yapsa diğerleri de sorumlu tutulur sırf bir kişinin yaptığı hata yüzünden diğerlerinin hayatının bitmesi o kadar saçmaki hele fanlar savunayım derken olayı dahada karıştırdılar instadan o kadar linç yedimki sırf eğer yaptıysa guruptan ayrılsın dedim diye onlar bunu yaparak hem mağduru savunan ben sinitlendim hem de diğer olay gerçekse o kız sinirlendi artık idollerini kırk yıllık arkadaşları gibi savunuyorlar inan bilmesem bff zannedeceğim

dunno

bff sdlkfjslkdjfl Ya ig tayfa zaten herkesi savunuyor pezevenkten tut da kimleri savunuyorlar. Uluslararsı fanlar çok fazla ortalığı karıştırdılar. Bu da cahil olduklarından dolayı. çünkü ne korece biliyorlar ne de olayı detaylıca biliyorlar o yüzden ya savundular deli gibi ya da taşladılar deli gibi. Ama sadece suçlamayı yapan kişiyi dinleyerek ya da sadece idolü dinleyerek birini mağdur ilan edemezsin. Bu yüzden Koreli ve Japon fanlar işin en başından beri sessizce kimseyi taşlamadan ya da kimseyi savunmadan şirketten bir açıklama beklediler. Benim en çok korktuğum konu da bu oldu çünkü zaten Pledis’in hiç iyi bir ünü yok ve iki gün boyunca… Read more »

Lee so man en iyisi kudurun

İşte sorumlu bir azda pledis gibi açıklama gelmeyecek kesin unutturmaya çalışıyor gibisinden bir düşünce oluşturdu ama şuda bir gerçekki en iyi o idare etti Allah razı olsun jyp olayı körükleyip iyice sıvadı daha önce keşke ilk bir araştırıyoruz deselerdi olay belki bu hale gelmezdi ama Mingyu nun ara vermesi iyi oldu zaten kardeşi yüzünden pek bir iyi ünü yoktu ortalık bir sakinleşsin gurup içinde en iyisi bu olacak sanırım (lütfen instaya ıq sınırı getirin yetkililer sesimi duyun).

dunno

Katılıyorum olaylar netliğe kavuşuncaya kadar işini askıya alınması iyi oldu pledis de olaya ciddi baktığını gösterdi bu ayrıca

Lee so man en iyisi kudurun

Ama bence şey olabilir kız Mingyu ile yüz yüze olmadan iletişime geçebilir Mingyu nun yanında avukatları olur konuşma kaydedilir kızın yalan söylemesi durumunda da kayıt ortaya atılır hem kız Mingyu yu görmez ne kadar mantıklı olur bilemem

yorummer

Açıklama tatmin ediciydi.

Bu açıklama, bu sorunun çözülmüş olduğunu düşündüğümüzün bir göstergesi değildir. Gerçekleri doğrularken gerekli önlemleri alacağız. Ancak, bu basit bir süreç olmadığı ve zaman alacağı için anlayışınızı rica ediyoruz.
Söyledikleri gibi önem veriyorlarsa teşekkür bile edesim geldi :))

magollite

mingyum umarım bu haberler asılsızdır beraber çiçekli yollardan yürüyelim

myeon

En temiz ve düzenli açıklama bu olmuş . Demek ki istediği zaman şirketler düzgün açıklama yapabiliyormuş. Geriye şimdi diğer iddiaların doğruluğunu öğrenmek kaldı . Umarım kısa sürede onlarda ortaya çıkar . Çünkü ortaya atılanlar çok büyük .

아수만

Çok düzgün bir açıklama olmuş. Hem kurbanları hem de Mingyu’nun hayatını kariyerini düşünerek dikkatli adımlar atmışlar. Tebrikler sanatçısını doğru yalnış demeden silip atmayan bir şirket.

Lee so man en iyisi kudurun

Umarım diğerleri de yanlış çıkar ve Mingyu yu biraz fazla linçlemiş olabilirim ama şöyle bir şey varki o kadar skandal vardıki hangisine inanacağımı şaşırdım beni görmesede sadece bu olayda üstüne gittiğim için üzgünüm umarım diğerleride yalan çıkar ve onlar içinde özür dilerim ama kız çok inandırıcıydı ben bu olay yanlış-doğru çıkarsa sanırım artık kpop ile ilgilenmem birinde ne pis fanlar var olur diğerinde ne pis idoller var olur kafam çoook karışık

Lee so man en iyisi kudurun

Ama tac*z için olanların arkasındayım

oncetwicetwicetwice

Muhteşem bir açıklama. Tamamıyla doğru kelimeleri kullanmışlar ve son derece açık konuşmuşlar. Kimsenin suçlu veya suçsuz olduğunu iddia edemem şu aşamada ama hayatını değiştirecek kararlar alamayacağız kısmını destekliyorum. Eğer tüm bunları yapmadıysa, aklanması gerekir. Yaptıysa da paşa paşa yolu gösterilir. Şu aşamada beklemek ve açıklamaları dinlemek daha doğru. Pledis’in açıklaması bana doğruları söylediklerini düşündürttü, çok şeffaf. Umarım inanabiliriz.

bu user svt sevio OT13

pledis kendi şirketim diye gurur duyuyorum çünkü diğerleri gibi özür diletip konuyu kapatmaya çalışmadı ve geri dönüş yapanlara selam olsun bir dahaki açıklamada görüşürüz

asdfghjkl

😌

Aycik

Oh sonunda düzgün açıklama yapan birisi. En azından bir iddiayı çürütüp diğerleri ile görüştüklerini belirttiler. Böyle olmuş şöyle olmuş diye kafa karıştırmadılar en azından. Diğerlerinin açıklamalarını okurken hep acaba mı oluyordum ama bu açıklamaya diğerlerine gmre daha çok güvendim.

hyojin ne güzel adamsın

artık neye inanacağımı bilemiyorum arkadaş ya beynim bu kadar kaostan error verdi, yine de güzel açıklama falan bekleyelim bakalım

notoday

bu olaylar sonucunda şirketlerin de kötü bir olay karşısında ne yaptıklarını nasıl cevap verdiklerini görmüş olduk kimisi ilk sanatçısını koruyor kimisi sadece şirketi düşünüyor aradaki fark apaçık anlaşılır durumda. Pledis’in açıklaması iyi güzel de bilmiyorum Mingyu’yu seviyordum ben taciz iddiası doğruysa benim artık hiçbir idole güvenim kalmamıştır. en ağır darbeyi seungride yaşadım yıkılmadım ayaktayım modundaydım 2 senedir ama yıkılıyorum gittikçe arkadaşlar….:((

uykucu

-Bu kişi şu anda kendinden bahsetmekten kaçınan bir birey olarak sıradan bir yaşam sürmekte….

Zorbalik olmadigi icin mutluyum ama sırf birisi ünlü diye kariyerini mahvetmeye çalışıp sonra da kendinden bahsetmekten kaçınıyor. Bu insanin ceza alması gerekiyor.
Notr kalmak gerekiyordu…Doktor kaydı olan durum da umarım iftiradır. Diğer türlü düşünmek bile istemiyorum.

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Bu kişi diye bahsettiği şahıs engelli birey. Zaten iddiayı ortaya atan kişi o değildi. Mağdur ortaya iddiayı ortaya attı. Pledis engelli bireye ulaşıp doğruluğunu kontrol etmiş. Engelli birey kendi izni olmadan bu konunun ortaya yatırılmasından rahatsız olmuş ki kim olsa rahatsız olurdu yani.

Okurken gözümden kaçmış, teşekkür ederim düzelttiğiniz için 🙏 yine de 3.kişinin cezayı alması gerekiyor. Düşünüldüğünde bir baskı oluştu iftira atılan kişide. Kesinlik olmadan suçluymuş damgası yapıştırıldı.

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Ne demek. Eğer araştırmadan sonra Mingyu’nun masum olduğu kanıtlanırsa bence de 3.kişi ceza almalı, nasıl ki insanlar şuan bunları yaparak Mingyu mağdurda psikolojik hasar bıraktı, ayrılmalı diyebiliyorlarsa o zaman da mağdur sandığımız kişi Mingyu’ya psikolojik baskı yaptı cezasını çekmeli diyebilmeliler kesinlikle. Ama tabi ilk önce her şeyin ortaya dökülmesi lazım. Kim mağdur kim suçlu belirlenmesi lazım. Umarım her şey tüm gerçekliği ile dökülür ortaya bir an önce. Aklıma gelmişken bence artık bu netizenlere de yaptırım uygulanmalı, hiç ortaları yok çünkü. Ya çok yüceltiyorlar ya çok gömüyorlar. İnsanların psikolojisi ile oynuyorlar resmen. Yüceltilmek de iyi değildir yerin dibine sokulmak da.

Netliğe kavuşmadığı sürece eleştirel ifadeler belirtmek çok normal. Iddialar gerçekten basit şeyler değildi ama kesin olmadığı için fanların da netizenlerin de tek taraflı ifadeleri gerçekten can sıkıcı. Kişilerin psikolojisi var ve bu kadar sert üsluplar şahsen doğru gelmiyor.

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Şu son olaylarda buradaki yorumlarda da, twda da, insta da, netizenlerde de objektif yorumlar o kadar azdı ki. İnsanlar cidden zorbalığı eleştirirken zorba olduklarının farkına bile varmıyorlar. Bence dünyadaki herkese bir psikolojik eğitim şart. İnsanlar olaylar netleşmeden konuşmamayı öğrenmeliler. Yoksa herkes herkese iftira atar, herkes herkesin hayatını kaydırır. 😅😅

depresifpanda

açıkçası şirket biraz daha açıklama yapmasaydı haberlerin doğruluğuna inanacaktım ama mantıklı bir açıklama olmuş. ancak hala suçsuz olduğuna %100 inanıyorum diyemem

Lee so man en iyisi kudurun

Herkes haklı bu sitede (belirli kesim hariç) ben daha önce neden keşfetmedim . tac*z olayı var daha ve nedense ona bundan daha fazla inandım çünki çok kanıt vardı ama umarım oda yalan çıkar seventeen daha fazla etkilenmez.

Duru

Bütün iddialar karşısında sessiz kalan ben, geçen günkü Mingyu’ya küfredilen yorumları okuyorum ☺️

weverse_post_1be1024f65dd44e98ff9324a162556e3410.jpg
Ceren

Böyle bir şey yapmamış olduğunu duymak beni rahatlattı. Önceki postta çok kırılmış ve üzülmüştüm

———

Diğer sitede de yazdım. Cidden şimdiye kadar yapılan en düzgün ve detaylı açıklama. Her ihtimale karşı mağdur kişilere olan üslupları da iyi. Şirket Pledis üstelik cidden şaşırdım ben onlardan bu açıklama gelince. Ben de diğer açıklamayı bekleyeceğim. Detaylıca araştırıp sonra parça parça emin oldukça açıklamaları çok iyi.

Last edited 1 ay önce by ———
jeyan

Engelli çocuğa zorbalık yapmadığına sevindim umarım diğer iddialar da yalandır ve kimseye zarar gelmemiştir

la cha ta

umarım yalansız bir açıklamadır güzel anlatılmış.

RuruBlu

Bunca yıldır kpop takip ediyorum ilk defa bomboş saçmalıklardan ibaret olmayan ise yarar bir şirket açıklaması gördüm pledisten gelmiş olması da ayrı şok edici. Sıradaki açıklamayı bekliyorum, böyle samimi ve net bir açıklamayla insanların güvenini kazandılar valla helal olsun

Last edited 1 ay önce by RuruBlu
Pan

Gerçekten araştırmak için uğraşmışlar zorbalık gören kişiler neden iletişime geçmek istemiyorlar anlamadım o zaman nasıl doğruluyabilirler belki bir iftira idolünde hayatı mahvolur ünlü diye her iddayı ciddiye alıp özür dileyemez bu iddalar zaten sülük gibi üstüne yapışacak en iyi açıklama pledisin gerçekten umarım düzgünce açıklanır ve doğrular ortaya çıkar

ilvos

Bu da ara verdi yanii

ilvos

Hxnxjxj niye eksilediniz ayol,, açıklamada direkt olarak “Faaliyetlerine geçici olarak ara verdi” yazıyor ya

Duru

.

weverse_post_216ebac98f0a463aacbf5f30f4ce86d3026.jpg
17's

İnsanlar sırf iddialar dolayısıyla bile rahatsız olup fandomdan ayrılabilir çünkü şuan fena bir güvensizlik ortamı var, tek çıkan olay Mingyu’nun olayı da değil, o yüzden böyle bir bakış açısıyla fandomdan ayrılanları yargılamak biraz yanlış.

BRAIN

Pledis in ilk açıklaması ile ikinci açıklmsı arasında baya gelişme yaşanmış gerçekten ilk açıklaması saçmaydı, bu şahane en iyisi

Hadwyn

Türk dil kurumu kalbimi kırdın. Beni çaya davet ettin ancak kurumunuza uğramayı düşünmüyorum. Bir önceki yazıda yazamadım çok gönderiden ban yediğim için. Kimsenin tüm paragrafını çevirmiyorsun. Kpss çalışmadığımı aklıma getirdiğin için dün gece gece hüzünlendim.
Uykularım kaçtı. Büyük ihtimal bu senede atanamayacağim meb binasını yakmayı düşündüğüm gibi tdk binasinida yakmayı düşünüyorum. İyi günler…

aswium

skandal dediğin böyle yönetilir diğerleri ne öyle he he bak inceliyoruz işte der gibi

SHINE7

Bekleyip görmek her zaman en iyisidir

Kingkong - exo ot12

Bekleyip görelim.

jennienin enayisi

Umarım yalandır insanların mağdur olmaaı cok kötü digerleri de açıklığa kavuşsun hemen

asdfghjkl

mrb 🙂

17's

En azından geç kalsalar bile açıklamanın üzerinde uğraşmışlar. Umuyoruz ki iddiaların tümü tamamen açıklığa kavuşturulur ve bu süreçte grubun imajı bu durumdan daha fazla etkilenmez tabii.

Yeni Yazılar

155
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x