[THEQOO] Starship, Monsta X Kihyun’un zorbalık iddiaları hakkında ikinci bir açıklama yaptı

96
4056

8522c35b401bf244aff170e3cf6d1c40

Starship Entertainment 26 Şubat’taki yeni açıklamasında Kihyun’un onu suçlayan kişi (A) ile buluştuğunu ve eski sınıf arkadaşlarının yanlış anlaşılmaları giderdiğini söyledi.

“Kafa karışıklığına sebep olduysak özür dileriz. Şirket şu anda Monsta X Kihyun hakkında çıkan iki farklı suçlamayla ilgileniyor.

Şirket, 22 Şubat’ta gönderiyi yükleyen kişiyle yaşananları doğrulamak için direkt olarak görüştü. Gerçekten bir şey yaşandıysa şirket özür dileyip sorumluluk almaya hazırdı.

Bugün Kihyun gönderiyi yazan ortaokul sınıf arkadaşıyla buluştu. İkisi samimi bir sohbet gerçekleştirdi, uzun bir süre aralarında oluşup büyümüş yanlış anlaşılmaları çözdüler. Görüşme sırasında, gönderide Kihyun’un yaptığı iddia edilen hareketleri aslında başka bir sınıf arkadaşının yaptığı onaylandı, gönderi yazarı Kihyun’u suçlu sanmıştı.

Kihyun, birlikte geçirdikleri okul yıllarında güvenilir ve düzgün bir sınıf arkadaşı olmadığı için özür diledi. Yanlış anlaşılmalar giderildiği için gönderiyi yazan kişi de geçmişle ilgili samimi bir konuşma gerçekleştirdi ve gelecek için sözler verdi.

Ayrıca Kihyun’un izniyle, şirket öğrenci kayıtlarını kontrol etti, tanıdıkları, okul yöneticileri ve diğer sınıf arkadaşlarıyla konuşup Kihyun’un hiçbir zaman okul zorbalığı yapmadığını onayladı.

Buna rağmen Kihyun ders notlarında ya da okul hayatında model öğrenci olmadığı ve istenmeyen anılarıyla bir yetişkin olduğu  için derin bir pişmanlık hissediyor. Bu yüzden yazdığı yazıda, olgunlaşmamış hareketleri veya davranışlarından ötürü farkında olmadan zarar görmüş olabilecek sınıf arkadaşlarından özür diledi. Geçmişi hakkında düşünüp taşınma ve toplumun daha olgun bir üyesi olma kararlılığından açıkça bahsetti.

Şirket ayrıca başka bir konuda yasal işlem başlattığını söyledi, yasal işlemimiz 2015 yılında yalan söylentiler yaymış ve şimdi yine bunu yapmaya başlayan kişiye karşıdır.

Şirketin, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan yalan söylentiler yayanlara karşı güçlü yasal işlem yapmaktan başka seçeneği yoktur.”

1.

f7d31aee 79df 49ea bc5e 33d98ac5da76(fighting)

2. Onu televizyonda görmek hiç hoşuma gitmeyecek

3. Mağdur istediği özrü aldı, ona mutluluk dilerim

4. İmajı ne olacak…

5. Zorbalık dedikoduları doğruydu…. yalanlayacak ne var? Mağdur mutludur umarım…

6. Mağdura huzurlu bir zihniyet dilerim

7. Zorba dedikoduları doğruydu yani… imajı mahvoldu

8. Mağdur onu affettiyse eğer… görmezlikten geleceğim bunu ㅎ

9. Onu artık televizyonda görmek istemiyorum

10. Mağdurdan özür dilemesi gerekiyor tabi;; ama bunu yapınca ceza almamış olmuyor. Televizyona çıkmayı bırak….

11. Defol git

12. Mağdur özür istiyordu ve özrünü aldı. Yine de artık onu görmek istemiyorum

13. Ne kadar belirsiz bir açıklama yazmışlar

14. Çık dışarı

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerikStarship Entertainment ve Monsta X Kihyun, zorbalık iddiaları hakkında açıklama yaptı
Sonraki İçerikPledis, Seventeen Mingyu hakkında açıklama yaptı
96 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
•Lalice•

İdoller: üzgünüm, hatırlamıyorum, yapmadığımı umuyorum, pişmanım, düşünme sürecine gireceğim
-3 IQ fanlar: hayır sen hiçbir şey yapmadın skandallar kapansın diye kullanıldın. Hükümet bir şeyler gizliyor -,-

•Lalice•

Klavye başında sadece ekranda tanıdığı idolünü ölümüne savunan ve idollerin bir şeylerin gizlenmesi için kullanıldığını zanneden küçük sherlockların hissettiği

SUNMI

Light’ı buna karıştırmayalım, o çok iyi…

•Lalice•

Ne Light’ı Nygma o :d dhshxjxj

Burioos

Bunu sen istedin

•Lalice•

Lan xjsbxjxj Lisa’ma sekerse yakarım jxsjxjshx

Abs

Hem Sherlock’tan hem de Yagami’den mi bahsediliyor!?
Buraya gel aykut alnını öpücem

•Lalice•

Öp

Somniadess

Bu konuşma aşırı hoşuma gitti

Blink One

Oha çok true

NeNe

Durum şu:
Şahıs çıkıp ben mağdurum diyor.
Kihyun ve şirket görüşmek istiyor.
Yüzyüze görüşüyorlar.
Bu sefer de diyor ki”Pardon ben seni başkasıyla karıştırdım.”
Yani aşırı saçma bir durum.
Kihyun özür diledi ama birileri sussun diye. Ben tembel bir öğrenciydim ama fazlası değildim diyor,öğretmenleri ve arkadaşları durumu onaylıyor.
Ayrıca bu şahıs 2015’te bir ortaya çıktı tam Kihyun çıkış yapacağı zamandı. İspat istediler,gösteremedi.Sonra geri çekildi. Şuan bu olaylar yüzünden tekrar geldi. Yine sadece laf ile gidiyor.
Daha sonra Şirket davayı çekmeyeceğini söyledi. Şahısta dava mevzusu sonrası ortadan kayboldu,kanıt var falan diyordu,şirket istiyor kanıtları yine ortada yok. Ben anlamadım.

Last edited 3 ay önce by NeNe
Büyük Bir Dinleyici

2015’de çıkan farklı bir kişinin yalan dedikodusu değil mi? O şekilde bahsetmişler açıklamada, ben öyle anladım ama bu yorumu görünce kafam daha da karıştı

NeNe

Dediğin gibi onun yalan olduğu ispatlanmıştı zaten. Ama ben açıklamada aynı şahıs diye anladım sanki. Ya da kafam o kadar almıyor ki artık ne olduğunu bende şaşırdım.

Büyük Bir Dinleyici

Djjdkdkkdkd tek değilsin sitedeki herkesin kafası karıştı

SUNMI

Ben de anlamadım, bu gönderi suçsuz olduğunun kanıtı olmuyor mu şimdi?

Blinkto

yorumun ss alınıp instada gezinecek ve çoğu yorum ” ♿ ” şeklinde olacak demedi deme wlslmzlamldkcxnx

NeNe

Yorumum insta tayfanın elinde gezecekse ve beni onaylamayacaklarsa doğru yoldayım ve düşünebilecek aklım var demektir.

Last edited 3 ay önce by NeNe
Lavinia🌹

Ben de çoğu kişi gibi hiçbir şey anlamadım

Minlele

bi halt anlamadım. yazıda okul yöneticileri ve diğer sınıf arkadaşlarıyla konuşup Kihyun’un hiçbir zaman okul zorbalığı yapmadığını onayladı. denmiş
ama zorbalık yapmış mı, niye özür dilemiş, ayrıca mağdur neyle suçlamıştı (herkesin olayı birbirine gir bende)

aurora ✨

Fanların dediğine ne kadar güvenilir bilmiyorum ama Kihyun zorbalarla arkadaşmış sanırım? Jimin Seolhyun gibi bir şey galiba.

Hadwyn

Iljin grubundanmiş.Olay Aaaa sen değilmissin bee diğeri yapmıştı oldu.

Boom

Korede suçsuz olsanda özür dilemek zorundasın neden bunu halk istiyor

wine.

Tembel ve sorumsuz bir öğrenci olduğu için özür dilemiş sanırım.

wine.

Ya da zorba kişiler ile arkadaş olduğu için. Kafam iyice karıştı…

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Diğer zorba haberlerinden sonra sanırım en temiz halledilen bu olmuş olabilir. Sojin hala inatlaşmayı sürdürürken, Mingyu yok olmuşken kimse mağdurlarla görüşmez iken çıkıp mağdurla görüşmesi iyi olmuş. Fakat 3 sayfa Kihyun’un ortaokulda lisede müziğe olan yeteneğinden bahsedilmesine güldüm yani. Ne alaka? Bir de hangi öğretmen oraya kötü şeyler yazıyor gerçekten. Bir de starship çoğu arkadaşı iyi şeyler söyledi demesindeki çoğu ve böyle saçma açıklamaları daha sinir bozucu ve kafa karıştırıcı. Yine de diğerlerine göre mağdurla görüşmesini samimi buldum. Tabi starship yine yok o değilmiş vs saçma açıklamaları var. Yani çocuk zorba grubuyla takılıyormuş ve bazı şeyler yaşanmış işte. Benim anlatmak… Read more »

Jean-Baptiste

Açıklamada şirket apaçık Kihyun zorba değilmiş mağdur başka birisi ile kaıştırmış diyor. Netizenler ve buradakiler “yani zorba. Bb Kihyun” diyor. Nerenizle okuyorsunuz açıklamaları?

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Allahım tek değilmişim resmen. Açıklamayı insanlar öyle evirip çeviriyorlar ki sonuç bambaşka oluyor resmen. Gerçi bunu yapanların bir kısmı yazıları okumuyorlar bile. “Önceki makalede şöyle denmişti o zaman tamam ya, açıklama önemli değil zorba bu.” kafasındalar. Ciddi anlamda şurda okuduğunu anlayan kişi sayısı çok az.

Jean-Baptiste

Burası artık iyice insta tayfa gibi olmayalım diye objektiflikten uzak nefret saçan bir topluluk oldu. Çoğu kişi mantıklı düşünmeden eleştiri yapmaya çalışıyor

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Evet malesef. 1 senedir felan belki de buradaki haberleri kontrol ediyorum sürekli insta tayfa gelmesin, tw tayfa gelmesin diye konuşurlardı ki haklıydılar. Ama son 1-2 ayda resmen her tarafa nefret kusan insanlar türedi burada. Hiçbir idolun masumluğu kanıtlanamaz onlara göre güya. Sjxjsjx Ciden bu şekilde komik düşüyorlar. Yakında başka sayfaları bıraktığım gibi burayı da bırakıcam galiba sırf yorumlar yüzüne. Çünkü insanların bu kadar kinci, nefret kusar olması normal değil.

sametinyourarea

öyle bir duruma geldik ki bütün haberler aynıymış gibi . hangi habere yorum attıgımı unutuyorum 3743 kere acıklama yaptılar hala sonuc yok

stan t-ara = stan talent

olaylar 2 haftaya durulur, ondan sonra nb adminleri şöyle tüm zorbalık iddialarına ait varılan sonuçları kısa kısa yazsalar çok iyi olacak. eskiden burning sun için özet yapmışlardı

ad astra

‘’ gönderide Kihyun’un yaptığı iddia edilen hareketleri aslında başka bir sınıf arkadaşının yaptığı onaylandı, gönderi yazarı Kihyun’u suçlu sanmıştı.’’
Aa hiçbir şey anlamadım. Reddit’te anlamak için üstünkörü birkaç yorum okudum; sanırım reşit olmayan yaşta içki ve sigara içmesine ve zorba kişilerle arkadaşlık kurmasına yönelik özür dilemiş. Pann postunda kanıtlı fotoğraflar varmış. İddia sahibi öğretmenin saçını ateşe vermesinden de bahsetmiş. Hım o zaman okul kayıtlarına bu mutlaka geçerdi? O yüzden starship okul kayıtlarını öne sürmüş olabilir.

Hadwyn

Mağdur dediki iljin grubu vardı.Ama diğerlerine göre daha yumuşaktı.Simdi konusuncada diğer iljin arkadaşındı oldu olay.

Carmen

Yani…zorbalık yapan kişi kihyun değil bir başkası. Kihyun da reşit olmadan sigara ve alkol kullandığı için özür diledi. Doğru mu anladım? Mağdur özrü kabul ettiyse yapacak bir şey yok. İşin içinde rüşvet olduğunu sanmıyorum eğer varsa mağdurun gururu yok demektir.

Nene

“Mağdur” ile ilgili de bir sıkıntı var bence.Yani esas karışıklıkta bu. “Kanıt göster.” diyorlar orta da kanıt yok. Kihyun yüzyüze görüşmüş bu sefer de tutup”Ben seni başkasıyla karıştırdım.”demiş. Ayrıca Kihyun sigara olayı 5 yıl önce zaten ortaya çıkmıştı ve özür de dilemişti ama şimdi tekrar ortaya çıktı tekrar özür diledi fakat zorbalığa dair bir kanıt hala yok. İşin için de rüşvet olsa Starship dava açmaz. Şirket dava açma kararımızdan vazgeçmedik deyince sözde mağdur geri çekildi nedense.Cidden sıkıntılı bir durum.

Hadwyn

Bana vurdu benden sigara almamı istedi diyor sonra sen değildin ya diğer iljin arkadaşındi oluyor olay.Bana biri vursa arkadaşlarıyla karıştırmam gibi geliyor.

NeNe

Tamam ama Starship dava açacağız deyince de geri çekiliyor. Bir şekilde kanıt sunamıyor. Başka tanıkta yok ortada.Ya da Kihyun’un yaptıklarını doğrulayacak başka mağdur. Ünlü olmayan biri sana birşey yaparsa bunu duyurman zor ama bir ünlü için birşeyler iddaa etmek farklı şeyler. Sonuçta Kihyun idol ve imaj onun için herşey demek. Belki de Kihyun’dan para koparmak istedi,iş ilerleyince dava falan deyince geri çekildi. Sonuçta bir yerde sicile de işliyor ve elinde kanıt olmadan da muhtemelen kazanamaz. Yani ya haklıydı bi şekilde halledildi(ki dava açılacak nasıl haklıydı bi fikrim yok) ya da sözde mağdur diye göstermek istedi ama elinde patladı.Bilmiyorum.

Hadwyn

Evet birde iljinlik olunca herkes görüyor sinifindan konuşan baska kimse olmadı.Ama kanıt işi biraz zor gibiydi zaten iddaa ediyorsa sadece söz olmaz tabiki ama 12 yıl geçtiği için tek kanıt kişiler diğer arkadaşlarıda konussaydi kanıt olurdu.Burada çeviri olmadı ama pann da bu çocuk demişti ki starship arkadaşlarına hediyeler yolladı o yüzden konusmuyorlar .(Bana bu iddaa yalan gibi geldi).Bakti starship olaylar bu yöne gidiyor.Sonra özur yayinlandi Kihyun konusmaya gitti.Problem çözüldü.

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Başıma bir iş gelmeyecekse ben hem özrümü alırım hem paramı alırım asdf yani demek istediğim bence mağdurlara para verilmesini ben kendimce etik buluyorum. Bir nevi manevi tazminat. Mesela kız buraya psikolojik tedavi gördüğüne dair kanıt atmıştı. Bu insanlar bu zorbalıklar yüzünden aslında maddi bir kayıplarıda oluşuyor. İş ortamına adapte olamıyorlar, anksiyete geçirdikleri için iş başvurusu yapamıyorlar belki adam akıllı sınavlarına hazırlanamadıkları için kötü üniversitelere gittiler. Yani işin içinde bir sürü kayıpları var aslında. Fakat mahkemeye gidip manevi tazminat açamazlar. Ellerinde kanıt yok bir şey yok. Bu sebeple hatta içimden para vermişlerdir inş diyorum ben asdfg Tabi ki para sebebiyle iftira… Read more »

Last edited 3 ay önce by ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz
lola

starship 90 kere açıklama yaptı pledis teşrif etmeyi düşünüyor mu acaba (starshipin açıklamalarından bi şey anlamadım o ayrı)

Hadwyn

Bu nasil kelime oyunudur okumaya basliyorsun sonunda neydi la olay oluyor.Politikaya falan açılmalı ceosu.

Hadwyn

Ben söyle anladım mağdur zaten grup halinde dolaşıp iljinlik yapıyorlardı dedi.Kihyun aralarında en yumuşak olanıydı demişti.Bu aciklamalarda da Kihyun değilmiş yapan diğer iljin arkadaslariymis olayına geldi.Aman yapacağınız işe tükürüyüm ya.Haa öyleydi böyleydi diyip mal ediyonuz.1 haftadır kime inanıyım mal oldum.

Hadwyn

Iddialar şöyleydi neden karistirir ki insan sigara almasını söylediyse o söylemiştir vurduysa o vurmuştur arkadaslari kötüyse bile o da iljinlerle takılıyordu diye bahsetmek var doğrudan bahsetmek var.Ortaokuldan bahsediyor Kihyun 93 lü 8.sınıfi icin 12 yıl önceden bahsedecek çok yıl unutulur olaylar kariştirilir da kişilerde mi karisir bilmiyorum.

Hadwyn

Resim eklememisim

Hadwyn

+

Hadwyn

Çok teşekkür ederim Tdk.Türkçeyi doğru kullanmaliyiz.Bundan sonra doğru yazmaya çalışırım.Ancak “ediyorsunuz” yazsam bile beni “ediyonuz” diye okursanız sevinirim.Ankarali olarak yazma şeklinden öte konuşmam da böyle.İyi günler.

stan t-ara = stan talent

ben de gelebilir miyim? 😂

TDK

Tabii ki. Hatta bence bütün Ankara’da yaşayan site kullanıcıları olarak bir araya gelebiliriz. Neden olmasın? 🤗

Moon Jelly🌙

Nedense şirektin rüşvetle özrünü kabul ettirdiğine inanıyorum ama mağdur sonuçtan memnunsa bize bir şey demek düşmez. Umarım bundan sonra mutlu bir hayat yaşar. Monsta X’e gelince… Söyleyecek şey bulamıyorum. Geçen yıldan beri başlarına gelmeyen kalmadı çocuklarımın. Acı çeke çeke mazoşist olacaklar en sonunda.

Last edited 3 ay önce by Moon Jelly🌙
Hadwyn

Starship Produce rusvet olayi var başlı başına o yüzden acaba dedirtiyor her olayında

Love

Bende hatlar karıştı şimdi bu idol ne yaptı kime ne dedi, kaç idol zorbalık yaptı ve kimlere yaptı, anladığım kadarıyla öğretmenli olan idol değil bu, peki o zaman bu ne yaptı, tüm bunlar neden aniden çıkıyor ortaya ve babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi -404 not found

Hadwyn

Bu iljin diyen

Hadwyn

+

Love

Kendim için kısaca özetliyorum adsfg
Monstax Kihyun-iljin
Straykids hyunjin-ögretmenli olan
seventeen mingyu-haberi anlamadım
Soojin var bir de yapmadım diye direten
Sanırım liste bitti daha var mı ki

Last edited 3 ay önce by Love
Lavinia🌹

*PHS var oyuncu olan jaehyun la dizi çekmişti. Onun mağdurlar klübü tarzı bir şeyi var. Mağdurlar birlik olmuşlar ona karşı. Ayrıca şirketi olayla ilgili haberleri sildirtiyor sanırım.
*Bir tane daha oyuncu erkek var. O kadınlara karşı nefretle suçlanıyordu sanırım. Sigarayla ilgili fotoğraflı iddalar da vardı sanki.
*Loona (doğru mu yazdım emin değilim) üyesiyle ilgili de suçlamalar vardı şirketi yalanladı.
*Everglow üyesiyle ilgili de vardı onun da şirketi yalanladı.

light♡

Mağdurun belki biraz olsun içi ferahlamıştır ama artık gözümüzde zorbadan başka bir şey değil

Burioos

Aradan yıllar geçmiş,ben olayları unutamamışken,zorba kişi muhteşem imajı çizerek rahat yaşam sürecek kadar para kazanmış.Eger magdur olsaydım bir özür beni tatmin etmezdi.

Abs

Karıştırdım ne abi adeta aklımızla dalga geçiyorlar millet de inanıyor tabi

wine.

Bir şey diyeceğim bence bunu yapman biraz saçma

Aeri

Zorbalık haberleri çoğunlukla gruplardaki biaslarımdan geldi bu ne arkadaş özenle seçip bulmuşum sanki

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Artık 18272737 tane açıklama yapmayın. Herşeyi netleştirin ki, kimse zan altında kalmasın daha fazla. O kadar çok açıklama yapıldı ki, kafam çorba oldu.🤦🏻‍♀️

Melboomer

Mağdur affettiyse bize laf düşmez artık. Mağdurun psikolojisi önemli bu konularda. Mağdur ben affettim, seninle hallettim her şeyi diyorsa artık ona grubundan ayrıl diyemeyiz. Buna karar verecek insanlar biz değiliz sonuçta.

SHINE7

Anladığım kadarıyla kihyun sadece iyi bir öğrencilik hayatı geçirmediği( alkol ve sigara gibi) ve muhtemelen etrafında zorba olan kişilerle arkadaşlık yaptığı için özür dilemiş ki mağdur da onun zorbalık yapan kişi olmadığını söylemiş

Cansu

Mingyu aslanım senden de bir şeyler bekliyoruz lütfen sal grubu

Cansu

Mingyu grupta kalmamalı 6 yıllık carat olarak Mingyu biased olarak söylüyorum o haberleri okurken öyle bir sarsıldım ki artık kimseye güvenmiyorum

DNAME

Ben şimdi bir şey anlamadım. Yazıda açıkça Kihyun’un zorba olmadığı yazıyor ama özür de dilemiş? Yani ne oldu şimdi

Selen

Muallim Nâcinin bir sözü var ‘Alçalır elbette haddinden ziyade yükselen.’ Üstad bu günler için yazmış sanki.

aswium

monsta x ve seventeen çok sessiz sakin geliyordu hiç beklemiyordum böyle düşündüğüm ve çok sevdiğim bir grup var umarım onunda böyle haberleri çıkmaz o grubun adını söylemiyeceğim

iyieksilemeler

jeyan

Benim de..hatta hayal kırıklığına bile uğradım şimdiden yaptıkları şeyler yüzünden

blinkie

aga o kadar haber çıktı ama biri bile açıklığa kavuşmadı. ya şirketler ikide bir açıklama yapmayıp doğru düzgün araştırdıktan sonra her şeyi açıklayacak ya da idoller yaptığını kabullenip uzatmadan özür dileyip grubundan ayrılacak. (ki bu mağdurun içini soğutur mu orası muamma) bunların amacı da o kadar haberin arasında unutturup arada kaynatmak.

Last edited 3 ay önce by blinkie
iyieksilemeler

Arkadaşlar farkında mısınız bilmiyorum ama sitedeki zorbalık haberi çıkanlar haricinde de fandomlar çok karıştı, her gruptan birileri suçlanıyor gördüğüm kadarıyla hafiften cadı avına döndü . (kihyun-hyunjin-mingyu-soojin-jaehyunun dizisindeki kadını dışarda bırakarak konuşuyorum onlar zorba okey)(unuttuklarım olabilir beynim yandı) Fandomunda olduğum gruptan 3 üye lafları yanlış çevirilerek-hareketleri farklı yansıtılarak linç edilmeye çalışılıyor. Umarım suçsuz insanlar suçlanmaz, tüm zorbalar-tacizciler ortaya çıkar ve sektör pisliklerden temizlenir.

iyieksilemeler

ıwashere

Monsta X yaprak misali bir bir düşüyor. Üç yıla hala bu grup kalır mı emin değilim

Blink One

Noluyor be NOLUYOR bi anda tüm kpop idollerinin iljin veya okulda zorbaydı, taciz etti skandalları çıkmaya başladı?.. Garip bulan tek ben miyim? Herhalde mağdurlar her haberden sonra güç bulup onları ifşalıyor. Mağdurların yanındayım. Zorbalık ve kimsenin kendinin seçmediği dış görünümleri alay etmek iğrençtir

Okuduğunu anlayamama sorunu yaşayanlara.

Bugünden beri bu insanlarda okuma yazma yok mu, okuduklarını anlayamıyorlar mı diye sorguluyorum resmen. Bu okuduğu yazıyı anlayamama sorunu sadece bizim Türklerde var sanıyordum -ki yorumlara bakınca bu tezim bir kez daha kanıtlanmış- ama öyle değilmiş netizenlerin tutumuna baktığımızda. Fanları olmadığım için olaylara çok vakıf olmamakla birlikte benim anladığım şey mağdurun zamanında uğradığı zorbalığı Kihyun’un yaptığını sanması ve karşılıklı oturup konuşulunca bu yanlış anlaşılmanın düzeltilmiş olması. Buna benzer bir şey benim de başıma gelmişti. Başka bir arkadaşımın aracılığı ile başıma gelen şeyleri yakın bir arkadaşımdan bilip onunla ilişiğimi kesmiştim. Sonra yıllar sonra karşılaşıp oturup konuştuğumuzda ise olayın aslında öyle olmadığını,… Read more »

Boom

Aşağıki yorumlarda hep şey denilmiş ekranda gördüğünüz tanıdığınız idoller ölüme savunanlar ama burda da sadece bir gönderi ile mağdurları deli gibi savunanlar aslında aynı kefede hatta mağdur kısmı baya baya

jeyan

Hiçbir şey anlamadım az önceki haberde reddetmemişler miydi müzik notu falan

Last edited 3 ay önce by jeyan
jeyan

Hiçbir şey anlamadım az önceki haberde reddetmemişler miydi müzik notu falan

Levi Ackerman

Ya şok alakasız ama pp nasıl yapılıyor sitede, çıldırıcam

jeyan

Gravatara mailinle kayıt olup profil fotoğrafı ekliyorsun

Levi Ackerman

Teşekkür ederimmm

Afrodizyak

Son bir haftadır herkesin skandalı birbirine karıştı kimin eli kimin cebinde belli değil. Açıklamadan da bir halt anlamadım zaten

loaraaa

bunca zaman saçma sayfalarda fanların yorumlarını okuyup herkes kendini kaybetmiş diyordum, burada aklı başlında fanlar görünce mutlu oldum cidden

*Cümleyi düzelttim

Last edited 3 ay önce by loaraaa
Salçalı Ekmek

Bir gün bütün idollerin zorbalık skandalı ortaya çıksa yemin ederim sektörün yarısından fazlası gider demedi demeyin. Zaten çoğu kişi rengini göstermeye başlıyor 🙂

Moon Jelly🌙

Last edited 3 ay önce by Moon Jelly🌙
depresifpanda

wonho olayında wonho’yu dakikasında şutlatan şirket olay zorbalık olunca 10 saat konuşuyor hiçbir şey yapmıyor

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

O olay neydi tam olarak? Takip ettiğim bir grup olmadığı için bilmiyorum.

Hadwyn

Ikon hanbine uyuşturucu verdiğini ortaya cikaran( kendinide ispitliyor kisi). Bigbang top la uyuşturucu içdiğini söyleyen bir kız vardı adı han seo gibi birşeydi bu kızın erkek arkadasi (önceden kız imiş cinsiyet değiştirme ameliyatı gecirmiş) diyorki ben eskiden wonhoyla birlikte uyuşturucu içtim.Birde şöyle bir olayımızda var benim eşyalarımı sattı borç verdim ödemedi diyor.O yüzden kendimi yaksam bile ifsalayacagim diyor.Starship Wonhoyu sutluyor.Ikon hanbindede,Wonhodada uyuşturucu testi negatif çıkıyor.Cok karışık oldu galiba kb

Hadwyn

Wonhonunkinde uyuşturucuyu duyunca eli ayağı titreyip şutladi.Zorbalik oydu suydu kelime oyunu yapıp salınabiliyor.

Cansu

Wonho dispatch ile konuşma yaptı ve her şey netleşti sonra o iftirayı atan kız da sevgilisini dövmüştü galiba çok karışık

Levi Ackerman

Zorba mısın değil misin İskoçyalı, lafı uzatma sadede gel,. Laga luga yapma Kes şovu

...

MAĞDUR DOKTOR KAYITLARINI GÖSTERENE KADAR ÖZÜR DİLEMEMİŞ, SONRASINDA DA KONUŞTUK HALLETTİK DİYORLAR, AYNEN KANKA KAÇ PARA VERDİNİZ?

Last edited 3 ay önce by ...
Hadwyn

Doktor kayıtı olan Minggyu çok olay olduğu için birbirine karışıyorsunuz.Bu mağdur iljindi dedi.

Cansu

Senin yorumlarını başa tuttursunlar bence dkkddmdmmd ama sitedekilere de hak veriyorum o kadar çok haber çıktı ki insan karıştırıyor

...

GRUPTAN AYRIL!!!!