Savcılar Seungri için 5 yıl hapis cezası istedi

81
2512

0000270093 001 20210701192210113

HABER: Savcılar Seungri için 5 yıl hapis cezsaı istedi

KAYNAK: JTBC via Naver

1. [+1,094, -16] Beş yıl??? Umarım yargıç cezayı yükseltir. Ve Yang Hyun Suk da suçlarının cezasını çekse iyi olur.

2. [+751, -13] Jung Jun Young operasyondaki bir kişiydi sadece ama 5 yıl ceza aldı. Operasyonun beyni için 5 yıl istenmesi fazla düşük.

3. [+425, -11] 9 farklı suçtan yargılanıyor, her suç için en az bir yıl ceza verseniz yine de dokuz yıl hapis cezasına çarptırabilirsiniz. Bunda gerçekten yanlış bir şey var. Umarım davasına 10 yıldan fazla ceza verecek çok sert bir yargıç denk gelir.

4. [+137, -3] Sadece 5?

5. [+116, -10] Fizyonomiyi pek bilemem ama bu bilimdir

6. [+36, -3] Beş yıl??? 15 değil 5??? Wow.. bu çok yanlış

7. [+32, -0] Emsal teşkil etmesi için en az 50 yıl ceza alması gerek. Sadece beş yıl ceza alacaksa eğer daha birçok insan bu suçları işlemeye devam edecek.

KAYNAK: Naver

1. [+481, -3] Vay be, beş yıl çok kısa. Ülkemiz gerçekten ünlülerin haklarını koruyor.

2. [+160, -3] 15 değil?

3. [+67, -0] Bununla hiçbir yere varamayacağız

4. [+39, -0] Jung Jun Young seks suçları sebebiyle 5 yıl hapis cezası aldı, Seungri çeşitli bir çok suç işledi ve hepsi bu mu? Bu halkın yüzüne tükürmek mi?

5. [+26, -0] Lütfen şartlı tahliyeyle kurtulmasına izin vermeyin

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+123] Bu adamın nesi bu kadar iyi de hayranları onu bu kadar fazla yalan söyleyerek onu savunuyorlar… Çekici değil, yetenekli değil, pislik bir kişiliği var. Ayrıca onun kadar kötü şeyler yapmayıp aynı cezayı alan suçlulara ne oalcak??

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] BTS ‘Butter’ konsept fotoğraflarının üçüncü versiyonları yayınlandı
Sonraki İçerikGain’in şirketi propofol skandalı için özür diledi
guest
81 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Got lalesi

en az 15 yil olmasi gerektigini dusunuyorum bi de hapishanede sislesinler bi guzel

İrem

Hapishaneye girdiğinde koğuş ağası olmazsa benim adımda İrem değil

Got Lalesi

Kogustakiler tahliye edilince ne yapacaklarinin taktiklerini alirlar seungriden🙁

Blair

Korede hapishanedeki erkeklerin bu adami goge cikaracagina ve ondan kizlarla anilarini anlatmasini isteyeceklerine eminim .d

Lunia

Valla yapar utanmaz erkek orspuları

Baklava

Arttırıyorum 50

Got Lalesi

Askim bana da kalsa boylelerine full muebbet isterim ama korede bu sahis 1 yil hapis alsa sok olurum resmen

YÜCE SOSHI

Güney Kore’nin adaleti bizim ülkenin adaletine oldukça benziyor. Yani hiç yoklar

senasenasena

Bu adamın nesi bu kadar iyi de hayranları onu bu kadar fazla yalan söyleyerek onu savunuyorlar… Çekici değil, yetenekli değil, pislik bir kişiliği var. Ayrıca onun kadar kötü şeyler yapmayıp aynı cezayı alan suçlulara ne oalcak??
Yatsın kalksın gd ye dua etsin onun sayesinde var bu kadar şöhreti ve parası

aswium,minhoamaskzüyesiolan

gd dedin de aklıma geldi seungri gd nin yancısı gibi durmuyor mu ya olur ya alfa çocuğun her yaptığını yapan hep onu destekleyen yancı yağcı çocuklar aynı onlara benziyor pslk seungri

senasenasena

Evet evet tam olarak öyle. Ve seungri çok kötü kokuyomuş gibi gelmiyo mu sanada?

aswium,minhoamaskzüyesiolan

ay evet evet özellikle yoğun kahve sigara ve biraz da içki kokusu var gibi ama özellikle sigara kokusu yoğunluktaymış gibi geliyor baktıkça bana da

Lunia

Kahve koksa yine iyidir bana her baktigimda dışkı kokuyormus gibi geliyor

notoday

hatırlıyorum da sürekli yeni bir pisliği ortaya çıktığı için soğan gibi demişlerdi. O günden beridir fotoğraflarına ne zaman baksam soğan kokusu geliyor burnuma fnsdfvnvc

Last edited 1 ay önce by notoday
Rachel Green

bu bende de oluyor ya sinestezim benim cok feci derecede

pezevenkstanleryokolsun

ay bana da öyle geliyor

Voldemort'un Olmayan Burnu

Malfoy ve Crabe Goyle gibi duruyorlar

senasenasena

Tw’de bu adamı savunan mor çerçeveli bir fan gördüm 😃🤡 Se*ungri aklandı diye dolaşıyodu ortada

senasenasena

hayır baika bir idolün fotosu vardı ama ciddili savunuyodu seungri yi

moonchild

kpopu ilk tanıdığımda kimlerden pozitif enerji alamadıysam cidden kayda değer skandalları çıktı büyük çoğunluğunun.

Lavinia

Acilen başka kimlerden negatif enerji aldığını söylemelisin

lsy

İstanbul’da Koreli bir adam bi kadına işkence etmiş aylarca geçenlerde 46 yıl hapsi istenmiş Korede gündem oldu Netizenler Türk Hukuku bile bizden iyi diye ilk kez bizi övüyorlardı.

æspa 《skz》

linki var mi gonderinin

Lunia

Atar misin haberi falan varsa

notoday

evet şerefsiz köpek kandırmış kadını o haberi gördüğümde kanım dondu ya

Ruya

Madur kadın koreli mi?

Notoday

Evet

Tuğçeeeee

Yanlış hatırlamıyorsam btob’da ki bir üye uyuşturucu kullandı diye 5 yıl ceza verilmişti ama bu adam ondan daha büyük bir suç işledi.
Diğer adam sadece kendine zarar vermişken bu adam topluma zarar verdi ve ikisi de aynı düzeyde mi ceza alıyor bu resmen haksızlık umarım cezasını daha da arttırırlar…

ahjumma deme bozuluyorum

5 yıl çok olmuş, yazık değil mi adamcağıza. Cezada indirime gidilmeli, hatta direkt dava düşürülmeli ve yaptıkları için madalya takılmalı. Sektöre de davul ve zurnayla geri dönmeli.
Yine görmüş olduk ki adaletin kestiği parmak sadece biz fakirlere ait. Adaletin terazisi de hep zenginleri kayırmak için dengede duruyor.

ahjumma deme bozuluyorum

Hem zengin olduğu hem de işlediği suçlar kadınlara karşı işlendiği için bu kadar az ceza alıyor. Dünya’nın neresinde kadınlar için adalet var acaba?

aswium,minhoamaskzüyesiolan

[+123] Bu adamın nesi bu kadar iyi de hayranları onu bu kadar fazla yalan söyleyerek onu savunuyorlar… Çekici değil, yetenekli değil, pislik bir kişiliği var. Ayrıca onun kadar kötü şeyler yapmayıp aynı cezayı alan suçlulara ne oalcak??
Yok caanııım hiç olur mu öyleee şeyyyy 124 sayfalık savunması varrr zengin iş adamları bile ceza aldı o almadııı o sadece bir suçunu itiraf etti diğer her şeyi reddettiiii masum o canım masum(!)

harlone

YG bunu şirkete nasıl almış ya… neresini beğenip almış?? yüzüne baktıkça midem bulanıyor

Isaidno

İnsallah hapiste sikini şişlerler

Allora

İnsanların tipleri için yorumda bulunmaktan nefret ederim ama bu pisliğe bakınca midem bulanıyo. Genel olarak bigbang üyelerinin hepsinde aynı ifade var böyle pis duruyorlar meymenetsizlik akıyor suratlarından. Belki de imajlarından dolayıdır yani kadın, ilaç ticareti yapan birilerini yakışıklı bulmak pek olası olmasa gerek

meow

Üstünden kaç sene geçti hâlâ savcıların bilmem kimlerin istekleri konuşuluyor bu adam o sene içerisinde sıkı bir soruşturmaya alınmalıydı şirket de dahil her şey incelenmeli ve aksatılmadan içeriye atılmalıydı dışarıda oldukça dışarıda olmasından güç alan insanlar “oppamıza suç atılıyor” diye gezmeye başladılar

Evet maalesef hâlâ böyle insanlar var yaşları küçük de diyemiyorum çünkü epey büyükler 10 tanesiyle Twitterda kavga ettiğimi hatırlıyorum hepsinin de savunması şuydu “olayı iyi araştır gerçekten suçlu bulunsaydı diğerleri gibi içerideydi”

Ama kime neyi anlatıyorsun işte yaş gelmiş 20ye 25e hâlâ çoğu sistemi kavrayamayan insanlar var

yorum

Gerçekten ya.Ben 14-15 yaşında kızlar sandım ama çoğu 20li yaşlarında insanlar.Yazık gerçekten.

meow

evet ben de öyle sanıyordum bu arada aklı başında olan 14-15 yaşındakiler alınmasın kesinlikle ama o yaşlarda bu tür soyut meseleleri kavramak gerçekten zor oluyor sistemler resmi işler vs karışık geliyor ama yok 20 -25 yaşında insanlar ve okuduklarını anlamamakta ısrarcılar

pezevenkstanleryokolsun

ay tiktokta bir kız var seungrinin gacısı diye üni okuyor bir de..

xxx

Seungri mesajlarında ne demişti “Bu ülkenin yasalarını seviyorum” mu ee haklı sever tabi

Drbeyz

Savunan kime sorsanız ıstisnasız hepsi duruşma belgelerinden durumu takip ettiğini söylüyor ve olayı netizenbuzzdan takip ettiğimiz için bize cahil muamelesi yapıyor ama ben anlam veremiyorum. Hepiniz mi avukat, savcısınız ya? Kore suçluyu kim olduğuna bakmaksızın içeri tıkan bir ülke mi? Rüşvet verme diye bir şey hiç mi duymadınız? Adaletsizliğin beşiği olarak gördüğümüz güzelim ülkemizden hiç mi bir şey öğrenemediniz de hala hiç bilmediğiniz bir ülkenin hakim ve savcısına güveniyorsunuz? 9 suçla suçlanmış ve hepsinden de aklanmış ya Allah Allah. Bu dürüst, halk kahramanı, kötülerin düşmanı Seungri’yi boşu boşuna nasıl suçlayabilirler, hem de 9 suçla! Bu kadar eminseniz gidin devlete dava… Read more »

Last edited 1 ay önce by Drbeyz
yorum

Gerçekten ya burada zorbalık,pe*evenklik falan tartışması olduğunda twittera atıp laf ediyorlar sonra da görmüyoruz sanıyorlar.

Drbeyz

Kesinlikle. Kore’nin adaleti de bizimkiyle yarışacak kadar kötü. Tacizcileri, tecavüzcüleri 3 5 yıl anca yatırıyorlar o da kanıtlanırsa falan. Kadının beyanı esas değil. Hiç mi Kore dizisi izlememişler? Bir sürü dizide adalete rüşvetin karışmasından bahsediyor, vincenzo mesela. Hayir sitede sadece çeviri sitesi neyini ezikliyorlar anlamıyorum. Zorbalık haberleri de aynı. Olayları fan sayfalarından takip edip buraya laf atmaları da ayrı bir ironi.

Last edited 1 ay önce by Drbeyz
merve

İşin garibi VIPler çocuk da değil. Yaşını başını almış insanlar ve buna rağmen savunuyorlar. Fandomun çoğu Seungri karşıtı ama hala savunan bir kesim ısrarla insanların siniriyle oynuyor. Hadi diyelim yaşları küçük olsa bir nebze anlarım ama hepsi aklı başında kişiler. Allah akıl fikir versin.

pezevenkstanleryokolsun

birisi üni okuyordu ya..

Lofinapia

Minik panda(!)

ilvos

Böyle hukukun içine …….

Cansu

Kpop’u 2011 yılından beri dinliyorum ancak Bigbang’i hiç sevememiştim grup olarak neden sevemediğimi şu 2 yılda öğrendim

Last edited 1 ay önce by Cansu
aswium,minhoamaskzüyesiolan

eh yani sonunda anca bunu istemeniz bile büyük başarı tebrikler gerçi pislik para verir iki yıl girer sonra çıkar kurtulur

ůber

şu çekilen fotoda daha üzgün ve sorumlu çıkmak için yüzüne makyaj yaptırmadıysa bir şey bilmiyorum. koreliler bu kadar şeytanlar işte. siyasiler vs. bizdeki kravat-takım ikilisi gibi bir nevi. sonuna dek manipule etmeye çalışmış. en az 20 yıl alması lazım geberesice p*ç

NİNE

Her Seungri haberi gördüğümde aklima deli gibi savunan insta tayfa ve fan grupları geliyor. İnsanlar nasıl bu kadar midesiz olabiliyor anlayamıyorum

Hadwyn

9 farkli suçtan yargilaniyor ve alacagi ceza 5 yil (?) ki karar verilince geri gönderir daha az alir cezayida. Parası nasıl suyunu çekmedi kimin desteğini aldida kaç yildir yok mesajda şunu dedim bunu dedim diye dava da hiç bir ilerleme olmuyor.Ciddi bir tepki de görmüyorum.Ota b*ka çaba harciyorlar.Bunun için Mavi Sarayın önünde toplasalar,imza kampanyasi yapsalar yok.Gerci nt room olayı daha ciddiydi onun da üzeri kapandı.

aespa antilerine beyin vakfi

Kore adalet sistemi😀

Kkungie

Kalan ömrü boyunca parmaklıklar ardında çürüsün isterdim ama 1 sene bile hapis cezası alacağını sanmıyorum. Hapse girecek olsaydı şimdiye çoktan girerdi

SNSD'nin old ama gold SONE'ı

Hay tipine s.ctigim

jinny

dağ ayısı seni

ıwashere

[+123] Bu adamın nesi bu kadar iyi de hayranları onu bu kadar fazla yalan söyleyerek onu savunuyorlar… Çekici değil, yetenekli değil, pislik bir kişiliği var. Ayrıca onun kadar kötü şeyler yapmayıp aynı cezayı alan suçlulara ne oalcak??

Gerçekten cevaplanması gereken bir soru ay bu grubun ne yüzüydü ne de önemli konumda birisiydi her zaman geri plandaydı nesini savunuyorlar yani

Kpop

hapse girip te çıkamayasın inşallah, yang hyuk suk ve diğerleride inşallah girer, özellikle o gece külüplerinde takılıp suç işleyen kişilerde ortaya çıkar inşallah

Ruya

İnşallah

showtime

jung ilhoon için de 5 yıl hapis cezası istenmemişmiydi? suçlarını karşılaştırınca çok saçma oluyor

Mugglex

İnstagramda bu adamın hala bir hayran topluluğu var. Admin e ne zaman adamın yaptıklarını saysanız copy paste aynı cevabı veriyo. Farklı yönleri umursamadan kör kütük savunuyorlar şu köpeği. Çıldırmamak elde değil

Nial

Yargılandığı o 9 suç ne bilen var mı

Notoday

Pannchoa da 8 tane yazıyor çevirdim hemen atayım.
fuhuş hizmetlerinin satın alınması,
fuhuş arabuluculuğu,
zimmete para geçirme,
Belirli Ekonomik Suçların Ağırlaştırılmış Cezalandırılması vb.
Kanunun ihlali,
Gıda Sanitasyonu Yasasının ihlali,
kumar oynama alışkanlığı,
Döviz İşlemleri Yasasının ihlali ve Ticaret Kanunu’nun ihlali
Cinsel Suçların Cezalandırılması vb. Özel Durumlar

Ruya

İşlemediği suç kalmamış

Notoday

İsmin çok iyii skdkfj 😂😂

aswium,minhoamaskzüyesiolan

şiddete azmettirmek tam olarak nedir buna teşvik mi etmiş yani işlemediği suçta kalmamış zaten

*****

Daha önce bir rakam bu kadar güldürmemişti 5 yıl sadece 5 yıl mağdur kadınlar bir ömür boyu acı çekecek ama bu mahluk sadece 5 yıl… Kesin iyi hal indirimi de alır 2-3 yıl ortadan kaybolur yerine başkasını tıkar içeri iğreniyorum

Dünyanın sonuna doğmuşum

3. [+425, -11] 9 farklı suçtan yargılanıyor, her suç için en az bir yıl ceza verseniz yine de dokuz yıl hapis cezasına çarptırabilirsiniz. Bunda gerçekten yanlış bir şey var. Umarım davasına 10 yıldan fazla ceza verecek çok sert bir yargıç denk gelir. 7. [+32, -0] Emsal teşkil etmesi için en az 50 yıl ceza alması gerek. Sadece beş yıl ceza alacaksa eğer daha birçok insan bu suçları işlemeye devam edecek. Bu yorumlara bayağı katıldım. Birkaç yıldır insanlar bir karar alınmasını bekliyor, hakkındaki suçlamalar diz boyu ve aldığı ceza.. Tabi cezası değişmezse. Zaten bu karar gelene kadar 2-3 yılını dışarıda geçirdi.… Read more »

Last edited 1 ay önce by Dünyanın sonuna doğmuşum
Aycik

5 yıl ne ya 🧍🏻‍♀️ umarım daha çok ceza alır ve cezaları paraya çeviremez 🙏🏻🙏🏻

yorum

5 yıl mı şaka gibi.En az 15 lazım.9 farklı suçtan yargılanıyor nasıl 5 yıl olur ???

pezevenkstanleryokolsun

çok az olmuş hapislerde çürümesi lazım

Kim

Onu bile yatsa şükredin siz yatmayacak bir gün bile göreceksiniz

Last edited 1 ay önce by Kim
Vivi

Ne 5 yıl ne 15 yıl bir ömür boyu hapis cezası vereceksin böylelerine

muffin

sinir krizi geçirmeme o kadar az kaldı ki şaka diyip gülüp geçmek istiyorum sadece

Nappeungijibae0

Neden müebbet değilde 5 yıl?

Elaa

Seungri üzümlü kekim, biamsımdı ama bu olaydan sonra gözümden düştü iyice umarım hak ettiği cezayı alır.

mira san

yüzüne bakın hele bulldong cinsi köpek gibi olmuş.

mira san

https://media.istockphoto.com/photos/english-bulldog-picture-id495475039

merve

Yabancı yorumun saçmalığı… Seungri denen şerefsiz gayet yetenekliydi arkadaşlar. Son çıkardığı solosu da baya tutmuştu. Loser erada yakışıklılığın zirvesindeydi. Demekki neymiş yetenekli yakışıklı olması SUÇLU olduğu gerçeğini değiştirmezmiş. Yarın bir gün çok yakışıklı yetenekli birisi olsa savunmak normalmiş gibi konuşmuş utanmadan. Nefes alan herkes gayette suç işleyebilir, dışı değil içi önemli insanın.
Ayrıca 5 yıl ne ya? Yanına bir 0 eklenmesi gerekmiyor mu bunun? Bizim adalet sistemi bile bunların yanında en azından teori göre çok daha iyi.

nicktir git

yakışıklılığın zirvesi mi?? bak diyelim bu adam bu suçların hiç birini işlemedi masum bi idol varsayalım benim fikrim yine değişmez aga adam yakışıklı değil….

merve

Olay seungri’nin tipi değil, bunu demek istedim. Yakışıklı biri suç işlese savunmak mübahmış gibi konuşmuş. Suçu işleyen dünya güzeli de olsa suçludur ve savunulmamalıdır. Umarım anlamışsındır demek istediğimi.

10.10

Hayır sadece artı bir özelliği yok neden savunuyorlar demiş . Senin dediğin ile uzaktan yakından alakası yok