SM, MGM medya şirketi ile birlikte NCT-Hollywood’a çıkış yaptıracak

120
4014

0000479937 001 20210507082702931 0000479937 002 20210507082703136 0000479937 003 20210507082703166

SM Entertainment yapımcısı Lee Soo-man, büyük Hollywood yapım şirketi MGM Worldwide Television ve Mark Burnett ile Hollywood’a giriş yapacak. Amerika’da aktif olacak bir NCT için bir eleme şovu düzenlenecek. Elemeler global olarak yapılacak, 13-25 yaş arası herkes başvurabilir, finalistler NCT Hollywood üyeleri olacaklar.

HABER: SM NCT-Hollywood için MGM ile birlikte çalışacak

KAYNAK: Idol Issue via Instagram

1. [+158] Lütfen biri bana bu Lee Soo Man’in gecikmiş 1 Nisan şakası desin… lütfen…

2. [+102] Yeter artık;

3. [+90] 23 zaten çok fazla… neden daha fazla üye ekliyorlar.. böyle iyi ㅠ

4. [+88] Eğer Park Jisung’a hyung denirse hiç mutlu olmam. Bunu istemiyorum. Lütfen yapmayın…

5. [+70] Öf yetti artık

6. [+51] #LeeSooMan_Kes_Şunu

7. [+33] Bu kadarı fazla… ha, SM? Gerçekten yetti artık.

8. [+37] Lütfen gruba sürekli üye eklemeyi kesin. Sonsuza dek maknae Park Jisung olacak. Bu şaka mı? Niye üyeler bile bunları haberlerden öğreniyor? Lee Taeyong 23+a üyeli bir gruba mı liderlik yapmak zorunda kalacak? Bu delice değil mi? İstediğiniz gibi Hollywood falan yapın, sadece ismin başında NCT olmasın. Elinizdeki üyelerle ilgilenin.. Dream’in ful albüm dönüşü yaklaşıyor, bunu şimdi yapmak zorunda mısınız ^^..

9. [+33] 23 üye yeter de artar bile. SM, lütfen elindekilerle ilgilen…

10. [+28] Bu beni çok sinirlendirdi. Onlara çok fazla para harcadık ve o parayı bizim şarkıcılarımıza değil saçma anlaşmalara harcıyorlar?????? Kafayı mı yediniz?????????

11. [+20] Bu gidişle baba ve oğul olan üyelerimiz olacak;

12. [+13] Lee Soo Man, bu olmadı.. insanlar çok kötü tepkiler verdi.. gerçekten bunu yapacak mısın?

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+145] “Bu gidişle baba ve oğul olan üyelerimiz olacak; “

Lütfen buna çok güldüm 😭😭😭😭

Kaynak: Netizenbuzz


[THEQOO] “SEN ELİNDEKİ ÜYELERLE BİLE İLGİLENEMİYORSUN”… SM’İN NCT HOLLYWOOD İÇİN ELEŞTİRİLMESİNİN SEBEBİ

imagejhgj

Haberde SM’in NCT-Hollywood projesinin büyük tepki aldığından bahsedilmiş

1. Lee Sooman uzun zamandır bu alandaki yeteneğini kaybetti… bunun yerine elinde olan üyelerle ilgilenmesi lazım ᅲ

2. Hala bu konseptten vazgeçemiyorlar ᄏᄏᄏ Çin’de de denemişlerdi ᄏᄏᄏᄏ

3. Lee Sooman insanların niye bir gruba hayranlık yapmaya karar verdiğini bilmiyor bence? Ve bu kararın zaten var olan grup üyelerine hiçbir faydası olmayacak. Şirketin normal bir çalışanı olsam bile bu kararla SM’in kendini mahvedeceğini düşünürdüm

4. Amerika’ya gitmeyi bu kadar çok istiyorlar ha… üzücü olmaya başladı

5. Bu saçmalık… NCT Hollywood ya da NCT Afrika yapsınlar, herkes yeni üyelerden nefret edecek. Zaten ellerinde olan üyelerle bile hiçbir şey yapamazlar, sadece küfür yerler ᄏᄏᄏ

6. Hayranlar bu grubun konseptinin ‘sonsuz büyüme’ olduğunu biliyor, sadece bu konsepti icra etme şekilleri kötü

7. Öf çok sinir bozucu

8. Sırf Amerika’da aktif olacaklar diye popüler olacaklarını düşünmek?ᄏᄏᄏ

9. Hepimiz sonsuz büyüme konseptini biliyoruz ama NCT’de olmak için eleme şovuna girmenin gerektiği bir hale geldi. Üyeleri değerlendirmek ve seçmek, biz bunları beklemiyorduk. Tüm hayranlar bundan nefret etti. Üyelerin de buna tamam dediğini düşünmüyorum

10. Hiç promo olmadan NCT127 Billboard 200 listesine girebilmişti, Amerika’dan iyi tepkiler aldılar, niye bunun yerine onlara ilgi göstermiyorsun SM…

 

Kaynak: Pannchoa & Netizenbuzz

Önceki İçerik[THEQOO] aespa ‘Next Level’ dönüşünden Karina’nın teaser fotoğrafları yayınlandı
Sonraki İçerik[THEQOO] aespa ‘Next Level’ dönüşünden Winter’ın teaser fotoğrafları yayınlandı
guest
120 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ad astra

Çıkışlarından beri Amerika dahil birçok ülkede nct unit’leriyle genişleyeceklerini ifade ettiler. Ama survival şov? Nct marka ismini bu şekilde kullanmak kimsenin hoşuna gitmedi.
Üyeler çıkışlarından beri bu zor sistemi kabul ettirmeye çabalıyor ve sonunda başardıklarında ise sm ‘in sistemi daha da zorlaştırmaya çalışması üzücü. Bunun yerine herkesin beklediği japan unit gelebilirdi.
Umarım seçmeler Asyalı Amerikanlar arasında yapılır. Batı müzik endüstrisinde Asyalı Amerikanların hiçbir yeri yokken niye kpop’a saf Amerikalıları dahil etme çabasındalar?
Şov Amerika’da ulusal kanalda yayınlanacak ve Nct üyeleri mentor olarak bulunacaklar, şu anlık benim için heyecan verici kısım bu.

Negativist

Dediğiniz gibi NCT’nin debut için tanıtıldığı toplantıda kıtaları aşıp Kpop’ı farklı ülkelere taşıyacak bir grup olduğu söylenmişti. Öncelikle Asya’dan başlayıp Amerika’ya geçileceği ve farklı ülkeleri merkez alan unitler çıkaracağı tahmin ediliyordu zaten. Geçen sene Soo Man’ın tekrardan bunu dile getirdiğini düşünürsek bunun gerçekleşeceği belliydi. Yani gelip buradan kendine malzeme çıkarıp SM Amerika sevdasına düştü demeleri saçma çünkü 5 yıl önce grup tanıtılırken amaçları “To The World” sloganıyla anlatıldı. Ama benimde herkes gibi takıldığım nokta hayatta kalma şovu şeklinde olması. Sektörün ilk şirketi olan SM’in yapmadığı bir şey bu. NCT her ne kadar farklı unitler çıkaran bir sisteme sahip olsa da… Read more »

ad astra

Dediklerinize katılıyorum. Makalede de açık olmayan çok şey var. Sadece bir üyenin nct spot ışığında yer bulacağı da yazıyor ama aynı zamanda unit üyeleri seçileceğinden de bahsediyor. Sm yıllardır Amerika’da audition düzenliyor, oradaki seçimleri neye saklıyor? Belki de eğittiği Asyalı Amerikanlar bu yarışmada yer bulacak, eğer 0 eğitimse bu kişileri çıkış yaptırıp, stajyer eğitim sistemini sektöre getiren sm’in yetenekli idollere çıkış yaptıran şirket imajını bozacağını sanmıyorum. Hepsinin eğitimli Asyalı Amerikan stajyer oldukları düşünüyorum açıkçası. Lsm kültür teknolojisinin fikir sahibi. Nct 127, Amerika’daki rodeo, thanksgiving gibi local Amerikalılara hitap eden festivallerde sahne aldı ve bunun kültür teknolojisiyle bağlantılı olduğunu düşünüyorduk. Asyalı… Read more »

Negativist

Çok uçup hiç eğitimi olmayan kişilerle yarışmayı yapması bana da çok uzak geliyor. SM’in kültür teknolojisine nasıl takıldığını ve bu yönde her fikri uygulamaktan çekinmediğini biliyoruz. Büyük ihtimalle daha önceki seçmelerden bazı kişiler olur. Umudum o yönde. NCT 127 olrak Amerika’da zaten çok güzel işlere imza attı bu da umarım tüm NCT için olumlu dönüşler sağlar.
Çocuklara zarar gelmesinden korkuyorum. Her unit muhabbetinde aynı şey oluyor çünkü.

Got lalesi

Soomanin fotoda tipine bakin kumarda 3 kurus kazandi diye arkadaslariyla bira mangal yapan bira gobekli teksasli amcalara benziyo

heiheimatlos

Sende bi sıkıntı var gerçekten

Got lalesi

psikolojik sorunlarim var ailevi problemlerim var diyorum userim* belaliyim diyorum anlasana

Last edited 1 ay önce by Got lalesi
heiheimatlos

Senden çok vaarrr

Mor

Benimi buldun şimdi çok işim var ah ah ah ah🕺

nix

ne demiş ki komik bence dklncklenvskl

Lavinia🌹

Bence sadece bu haber için söylememiş.

blinkie

komik gayet de

heiheimatlos

Insanların tipleriyle dalga geçmek komikse buyrun devam edin gençler,idolunuze biri bir şey dese ortalığı yıkarsınız ama 😀 çoluk çocuk hareketleri bunlar azıcık mantık lütfen

Nial

Tipine derken giydiği gömlek, gözlük duruştan bahsetmiş 😪

Blinkto

#efsoduyar

what was the reason

ne duyar kastın bu kadar. bide bayıl feriha

Got lalesi

Tipiyle dalga gecmedim bu tarz adamlar hep boyle giyinir ondan bahsetmistim tipinden bahsettigimi anlayan sensin problem sende🤷‍♀️

nayuta

lee soo man’ın avukatının aramızda olduğunu bilmiyordum

Elif BTS cim ha

Bu nasıl betimleme la

ilvos

Çıkışlarından, yani 2016’dan beri Kore dışındaki ülkeler için de unit’ler kurulacağı belliydi, Amerika’ya şaşıranlara şaşırıyorum sanırım konsepti bilmiyorlar. Garip olan tek şey eleme show’u.

heiheimatlos

Aynen öyle ASIL KONSEPT BU. Ama bazıları kabullenemiyor bunu elindekilere bak diye yırtıyorlar kendilerini nsjshwhshsj ben nct çocukları boş olup yayın falan açınca seviniyorum dinleniyorlar ne güzel diye be.

Last edited 1 ay önce by heiheimatlos
Lavinia🌹

Bence önce elindekilerle ilgilen derken daha tam olarak yeteceğini gösterememiş ve henüz parlayamamış üyelerden bahsediyorlar. NCT nin konseptini seviyorum ama bunun için şikayet edenler haksız sayılmazlar bence.

heiheimatlos

Seçme yapacak da o seçilenler eğitim görecek de çıkış yapacaklar da. Öyle bir iki ay eğitim verip bi anda çıkış yaptırmaz çünkü kore çıkışı olmayacak bu çocukların daha eğitimi olacak bence. Ben öyle düşünüyorum.

QueenSS

SMin en başından beri NCT ile amacı buydu neye karşı çıkıyorlar anlamıyorum. Amaç zaten NCTnin marka ismini kullanarak dikkat çekmek. İlerleyen yıllarda gruptan ayrılmalar olsa da, bir alt grup ölse de yeni alt gruplarla yollarına devam ederek NCT markasının devamlılığını sağlayarak kar elde etmek. Yok üyeler birbiriyle yakın olmayacakmış taeyong 4672 üyeye liderlik etmek zorunda kalacakmış he SMin de çok umrunda. Sooman her zaman manyak fikirler üreterek sektörde lider ve devamlılığı sağlayan adam oldu, eleştirecek birsürü kararı varken buradan vurmaya çalışmak saçma.

Sananesiiii

🙂

inbound5744420293641552332.jpg
ilvos

SM NCT ile dünyayı ele geçirecek.
Yani nasıl bir tepki vermem gerektiğini bilmiyorum yöntem farklı bu sefer ama açıkçası zaten grubun konsepti başından beri belliydi, SM yeni gruplar çıkarsa bile NCT konsepti gereği her zaman devam edecek. Bunu kabullenseler keşke artık.

Oha

4. [+88] Eğer Park Jisung’a hyung denirse hiç mutlu olmam. Bunu istemiyorum. Lütfen yapmayın…
offff evet cidden

Sametinyourarea

Açıkçası asiri heyecanlıyım ben NCT isminin bir marka olması baya önemli bir şey. Amerikada rap vokal dans üçlüsünü aynı anda yapabilen kişi sayısı çok fazla değil o yüzden avantajları var. Ama secmelerde johhny gibi Asya amerikan kişileri görmek isterim. Ve sadece Amerika’da da değil ileride başka ülkelerin de nct versiyonu gelebilir. Tek çekindigim nokta bazı nct unitlerini salabilme ihtimali açıkçası bunu yaparsa aptaldır. Çünkü suan 127de Dream de ne çıkarırsa çıkarsın Milyon satacak durumda hatta Dreamin on siparişleri milyon sattı. Wayvnin de satışları zaten asiri yükseldi. SM geçen günler album stoklarıni yeniledi ve NCT sadece 2021 yılında da milyon sattı.… Read more »

Vela havle Vela kuvvete

NCT girl yapsaniza bi de böyle 55 kişilik felan

Elif BTS cim ha

Neden 55

Vela havle Vela kuvvete

Benim memleketin plaka kodu

Elif BTS cim ha

Haaa çok mantıklıymış

ıwashere

Japon Unit beklerken Amerika geldi. Nct’nin değişik bir konsepti var sonsuz dinamik bir döngüsü var. Bilindiği üzere kpop gruplarının bellirli bir ömürleri oluyor SM Nct ile bunu değiştirmeye çalışıyor. Nct için askerlik hiçbir zaman sorun olmayacak mesela. Amerikan Unit bence de asyalı- amerikalı olur diğer türlü hem kpop olmuyor hem de tutmuyor. Var olan üyelerden de ekleme yapacaklarsa zavallı Mark yine iş başında demektir dfsasdfsgsd
Gün gelir de Nct Türkiye Unit görür müyüz? 2080? asdsfasfa

Aaa

Bu adam ntc yi kurarken sonsuz üyeli olucak dedi. Korede farklı farklı alt gruplar olup çinde bile aktif bir alt grup oluşturdu. Amerika merkezli bir alt grupta oluşturmak istemesi gayet normal. Niye netizenler nct nin formatını yeni duyuyormuş gibi herseferinde mızmızlanıyorlar.

Minlele

DREAM COMEBACK geliyor arkadaşlar pazartesi, güzelce destek olalım.

DIVE INTO YOU
https://www.youtube.com/watch?v=y9yfp-zZoNk&t=5s
RAINBOW
https://www.youtube.com/watch?v=H4JvvjVExw4
DIGGITY
https://www.youtube.com/watch?v=J_zpUIPAydM

ad astra

7Dream geliyor! 💚
Ve bir link daha ekleyeyim.
https://youtu.be/Eq1v1RxhQMQ
Daha 2 gün önce nct dream ile dinozor şarkısı söylüyorduk nerelere geldik skss

Aeri

NCT-Hollywood bu grubun adı için çok düşündüler mi acaba

ad astra

İsim bu değildir. Aylarca nct china diye haberi yapıldı ama Wayv oldu. Nct Japan diyoruz ama isim başka olur, bu da öyle.

Aeri

Ay ben grubun adını o sandım lksjdaksjd tamam o zaman bilgilendirme için sağ ol

Rei

Neyin dramasını yapıyorsunuz anlamadım nerdeyse tüm unitler milton satıyor adamlar tabiki bunun ekmeğini yiyecek üye sayısı 23 eee 40 da olur 50 de en başta olay sonsuz üye dendi zaten. Ben aşırı heyecanlandım japon unit de gelecek zaten güney doğu asyadan da gelirse harika olur

Burioos

NCT-Hollywood şarkıcı mi oyuncu mu olacak kafam karışık

Ashily

Amerika’da yeni grup çıkaracaklarına NCT’ye üye alımını kesip gruba promosyon yaptırsınlar. Böylelikle grup dünyaca ünlü olabilir.

Istegeldimburdayim

Bu ne ya. Nct”nin eyaletleri gibi. Yüz bin tane şeysi var

wang

nct için normal idol gruplarından farklı bir sistem kullanılıyor sanırım. ancak bu sistemde yanlış olan bir şeyler var

teletabi

OFF YETER ARTIK SMSU, NCT ÇIKARTIP DURMA! Değişik bir proje yapıyorsun bari yepyeni bir isim koysaydınız 🤦‍♀️ Sooman Çin’den sonra Amerika piyasasına göz dikmiş. Amerika’da büyümüş Koreliler ile Amerika merkezli bir grup yerine Batılıların daha çok ilgisini çekmek için Batılı üyelerden oluşan bir grup kurmak… Sooman şimdiye kadar işin hep parasal kısmına bakmıştır zaten. Belki One Direction gibi ama ek olarak dans edebilen bir grup kurmak istiyordur, en büyük bg olmak istiyordur? Eğer bu grup k-popun bir parçası olmayacaksa NCT bebeklerin ismini bu gruba vermeseydiniz keşke

qmzt7l3gytq51.jpg
Last edited 1 ay önce by teletabi
Boş yapmayın

Dünya kocaman bir kpopa dönüştü. Özgünlüğünü kaybediyor,artık herkes biliyor ve herkes bu paranın peşine düşüyor. Çok fazla suistimal edildiği de oluyor, dursanız mı artık. Çıkış yapan herkes at gibi sektörde yarıştırılıyor.

Zümrüt Yeşili

NCT sistemini seven insanlar çok komik açıkçası. Olan geriye itilmiş üyelere oluyor :((( madem bu kadar istiyordun Amerika köpekliğini SM keşke Taeyong Mark duo çıkarsaydın o zaman saygı duyardım sana 😞

Sametinyourarea

Açıkçası eskiden bende geriye itilmiş üyeler olduğunu düşünürdüm ama özellikle 2020 senesinde bunu çok güzel kapattılar. Gayet güzel bir dönemdi. Elbette geride kalan üyeler olucak ama kpopta her grupta bu var.

Lavinia🌹

Ben de daha tam kendini kanıtlayamamış üyeler olduğunu düşünüyorum ama sence de üslubun çok çirkin değil mi?

Last edited 1 ay önce by Lavinia🌹
Ree.a

Lmao geriye itilmemiş diye adlandırılan üyeler bile SM’den nefret ediyor. Jaehyun köpek gibi çalıştı aynı anda hem grubun promoları hem modellik çekimleri hem mclik hem de oyunculuk yaptı. Günde dört saat belki uyudu belki uyumadı. Olan emeklerine oldu lead kadın karakter zorba çıktı. Çocuk kaç ay geçti üstünden daha ancak kendine geliyor. Mark, Ten, Taeyong köpek gibi çalıştılar aynı şekilde. Ten NCT 2020 promosonlarında bir sahneden çıkıp diğer sahneye gitti. SuperM ve WayV promosyonları vardı bir de. Onlar köpek gibi çalıştıkları halde sasaeng konusu bile hallolmadı daha. Çocuklar lysn’de açık açık yazdılar. Ve NCT sisteminin rezil olmasının tek sebebi SM… Read more »

Lavinia🌹

Ben özellikle yarışmanın nasıl olacağını merak ediyorum. MGM Medya da olaya dahil olduğu için iyi bir şey çıkacağını düşünüyorum. Fakat Kore eğlence sektörü ve Amerika eğlence sektörü arasında büyük farklar var. Umarım programda bunu ayarlayabilirler. Ayrıca Japon Unit i de merak ediyorum. O ne zaman çıkacak acaba.

wtf

Nct nin sistemi sadece kpop değil müzik sektöründe tek ve eşsiz bir sistem. Nct Amerika bence iyi olacak, ulusal kanalda yayınlanacak olması ve üyelerin jüri olması da çok iyi. Ben sadece ismi beğenemedim. Sistemi beğenmeyenler olabilir ama yeni gelen üyelerden nefret etmek için bir sebep değil bence

Krystal Reis Konuşuyor

Bence doğru strateji deniyorlar. Her unit nerdeyse 1milyon satıyor. Bi de beğenmeyenler olmuş yeter gibisinden adamlar çıkış yaparken sınırsız olucağını söylememişmiydi bu neyin tantanasi acaba 23uyede olurler 73 üyede

Nöm(128milyardolarnerede)

Hayir SM nin asla amerikan pazarina girme gibi bir istegiii yook diyenler utanir mi bilmem

ilvos

“Neo Culture Technology”

Jangjangmenpongpong

İşte adamlar zaten istiyor tüm dünyayı kim istemez ki? geçen bir tartışma çıkmıştı sm zaten amerika ile ilgilenmiyor denmişti de bence onu kast etti

ilvos

Ha anladım, ama burada ilgilenip ilgilenmeme durumu değil de öncelik var daha çok. SM’de en çok Amerika promosu alan grup NCT olsa da grubun ilk Kore dışı unit’i yine Çin merkezli oluşturulmuştu mesela.

Jangjangmenpongpong

Zaten bence de çin’e batıdan daha çok önem veriyordu ama bir süredir batıyı da çok önemsiyor, o tartışmada sm stanler amerikan pazarı sm’in umrunda bile değil gibi laflar edince biraz saçma oldu bts’in çindeki popülaritesine kadar geldi konu. Halbuki big hit de çin’e bir yatırım yapmadı benzer işler.

ilvos

Evet evet son zamanlarda NCT ile birlikte Batı’yı eskiye nazaran daha çok önemsemeye başladı ama hamleleri yine ne yazık ki eski grupları için değil. SM’i asla anlayamıyorum valla hxjdjdh açıkladığın için teşekkürler.

Jangjangmenpongpong

Rica ederim,katılıyorum.🙃

Nöm(128milyardolarnerede)

Evet tam anlamiyla onu kast ettim. BTS haberinde SM amerikan pazarini hic umursamiyor, umurunda bile degil falan filan diyerek bir suru laf soylediler simdi gelen duruma bak.

deniz yıldızı

utanmazlar, boşa atmak işlerine geliyor çünkü.. ben zamanında çok istedim exo amerikaya açılsın, ellen a falan katılsınlar en azından diye her şey super m e nasip oldu.. zamanında gelen teklifleri çevirirken sonlarının wonder girls gibi olmasından korktu heralde

ilvos

İşte Exo’nun Amerika’ya açılmaması da SM’in Çin aşkı yüzünden. Hani Çin’deki yerini sağlama alma kaygısı desem o da değil, zaten Çin’deki yerleri başından beri sağlam. Sonrasında farklı hamleler yapabilirdi, çok fazla fırsatı vardı ama asla kullanmadı nedense şaka gibi.

deniz yıldızı

öyle… çin daha çok para getiriyor bunda hemfikiriz ama global anlamda tanınırlık için amerikan piyasası şarttı, istemeyince değerlendirmedi askerlik işleri de araya girince soloya ya da alt gruplara yönlendirmek daha kolayına geldi zaten sm deki şu kıdem arttıkça promonun da azalması olayına sinir oluyorum

Rosie Posie Exo-l bir Blink

Bu sadece benim düşüncem bence sm eski gruplarında batıyı çok umursamıyordu ama yeni gruplarında artık globali de hedefliyor bence ama asla girme isteği yok derken de biraz abartmışlar sadece eskiden batıyı bu kadar önemsemiyorlardı gibi yada bana öyle geliyor🤔😅ay bu artı eksi olayını garipsedim bu stres oldum yazarken😅

Last edited 1 ay önce by Rosie Posie Exo-l bir Blink
teletabi

Aslında bu eksilerin olması da iyi oldu. Zaten sen kötü bir şey yazmadığından eminsen hiç kafaya takmaya gerek yok. Öylesine, hiçbir idolden bahsetmeyip kendinle ilgili bir şey yazsan bile eksi yersin. Zaten yaptığın yorumlara biraz bakınca hangi düşünceye sahip kişiler tarafından eksilendiğini de anlıyorsun, salla gitsin

Rosie Posie Exo-l Blink

Ama insan eksilenince kötü hissediyor hele kötü bişey yazmayınca üzüyor ya ama takmamak lazım saçma gerçekten soru soruyoruz eksi idolü övüyoruz eksi övmüyoruz yine eksi garip işe😅

Nöm(128milyardolarnerede)

oo daha neler neler diyip 3 paragraf savunma yapanlar vardi. 😂😂 guzel olmus eski arti olayii ama

Last edited 1 ay önce by Nöm(128milyardolarnerede)
Rosie Posie Exo-l Blink

Eeh ama alışamadım ben buna stres oldum yazarken😅

Falondia

Bu diğer NCT gruplarından daha bağımsız olacak sanırım sm stajyerlerinden değil de yarışma ve eleme yöntemiyle oluşturulacağına göre. Peki neden Nct adı ile çıkartıyor ki tamamen ayrı bağımsız bir grup olarak duyursa daha mantıklı olurdu.

Müstesna

çünkü sm, daha en başında nct’yi kurarken bu amaçla kurdu “to the world”. dünyaya açılmak istediği grup nct. tabii ki böyle bir grup çalışmasını nct ile yapacak.

Falondia

Eleme şovu olduğu için saçma

lololololol

Japon unit bekleyen ben 👁👄👁

Merve

Lsm artık nctye üye eklemek yerine yeni grup çıkartmalı bence

林枫 lín fēng :D?

Bir an grubun adını NCT Hollywood sandım gümledim neyse değilmiş

...

NCT’ye kaç üye eklerseniz ekleyin Taeyong, Mark ve diğerleri olmaktan öteye asla geçemiyor. NCT gerçekten sektördeki en dengesiz grup

Hye

hepsi birbirinden yetenekli güzelim çocukları oyuncak etti kendine bu adam ya :(( jungwoo bebeim seni seviorm

naz

dream’in 5 senedir ilk tam albümlerini çıkardıkları sırada çıkmalıydı zaten bu haberler ayyynen

Fasülye

Nct’nin diğer ülkelere açılması yeni bir şey değil zaten ben hatta kız unit çıkaracağını da düşünüyorum. Nct elindeki hazır stajyerleri çıkarmak için harika bir sistemken neden survival show arayışına girdi ki? Üyelerin mentorluk yapıp kendi grup arkadaşlarını seçmeleri grup içerisindeki arkadaşlık bağlarıyla ilgili büyük bir problen haline gelebilir. Mentorluk yapan üyeler açısından sıkıntı olmayabilir ama seçilen üyeler mentorluk yapanlara arkadaş gibi bakamayabilir ve bu hissedilirse grup kimyası için çok büyük bir sıkıntı. En azından benim açımdan grup kimyası çok çok önemli. Survival show yerine Reality show olsa günde kaç saat çalıştıklarını, nasıl comeback planladıklarını Unit olma süreçlerini, mutluluklarını, üzüntülerini, 23… Read more »

cansu

koreli şirket yöneticilerinin bir alnına yazmadığı kaldı ” amerikaya girmek istiyorum ” diye ne bu kompleks hiç sevmiyorum böyle şeyleri. amerkada ki programlara grupları göndermek için bir amerikalı şirketler önünde biat edip eğilmedikleri kaldı bilmiyorum belki yapmış bile olabilirler. bu kadar amerika hırsı bana ezikçe geliyor

nayuta

orijinal line uptaki üyelere o kadar büyük bir haksızlık ki.. yıllarca nctnin itibarı için, başarılı olması için uğraştılar ve sonuç böyle bir yönetim mi yani abd’den para kazanma istekleri varsa 127 promo yapabilir hadi yeni grup istiyorsun çıkar smnbg nct’yi de sal bırak şu halinde sinirleniyorum ya dream 5 yıl sonra alabildi ilk albümünü daha yeni kişiler ekleyerek ne amaçlıyorsun ki

euphoria

“SM hiçbir zaman Amerika’yı hedeflemedi” diyenlere oturma organımla güldüğüm gerçeği

blinkie

bu konseptin tutacağını sanmıyorum ki superm bile o kadar popüler üyelere sahip olmasına rağmen çok tutmadı. grup zaten çok fazla üyeye sahip, ben bunu başta sorun etmiyordum ama sm üyeleri fazlalaştırmada kararlı galiba ve bu çoğu fanı soğutacaktır eminim. ve 13 yaşında bir üye eklenirse aşırı gülerim arasında 10 yaş olan bir üyeyle aynı grupta olacak psgajshbzg

xxx

SM cidden Bighit’ten etkileniyor gibi BTS’in ardından alelacele Amerika için çıkartılan SuperM ve bighit’in UMG işbirliği ile Amerika’da yapacağı eleme şovuyla oluşturacağı grubu duyurmasından sonra bu.

jinny

dört şirket arasında en çok amerikaya yaranmaya çalışan, sürekli amerika da amerika global de global diye tutturan tek şirket sm, ama dördü arasında bir türlü globale tam olarak açılamayan da sm…

Last edited 1 ay önce by jinny
ziyaretçi

Asıl şu an gündemde olan konu bu değil sm ile alakalı ben o konu nasıl tepki çekecek onu merak ediyorum

army

Nct kpop grubu olmaktan çıktı başka bı yere gidiyo bence şu adam artık dursun

Burioos

NCT o kadar alt grup çıkartacak ve üye sayısı artacak ki ileri gelecekte şöyle olaylar yaşanacak;

Yıl 2178,iki idol sokakta kavga eder.Ertesi gün Kore Medyası aynı gruptan iki idolun kavga ettiği haberini yayınlar.Ancak iki adamda aynı grupta olduğunu bilmemektedir fjdjdksksj Yazık ya vallahi yazık

Suna

Soo Man çok zeki bir adam sonuçta adam kpop’u kurdu, amerika planları er ya da geç bir noktada tutacaktır. Sadece NCT olması beni üzdü. Gerçekten NCT popüler üyeler ve diğerleri olarak kalacak sanırım, bazı üyelerin hangi konuda yeteneği var bilmiyoruz bile..

Melisa

Mesala kimin hangi konuda yeteneği olduğunu bilmiyorsunuz

Suna

Sesi mükemmel olduğu halde sadece görsel olarak kullanılan üyeler mesela: Jaehyun, Winwin, Yuta, Johnny, Jaemin, Yangyang… Hepsinin yeteneği var SM bunları gösterebilecek bir şeyler yapmalarına izin vermiyor. Sadece bir kaç üye resmi bir şeyler yapıyor geri kalanları ancak yayınlarda vs görebiliyoruz yeteneklerini.

Melisa

Yuta nın sarkı coveri vardı youtubeda 3 milyon izlenmeyi zor aldı jaehyun bir ara aşırı yoğundu hem oyunculuk hem de mclik yapıyordu ikisi de güzel fırsatlar bi de grupla geri dönüş yapıyordu bunların yanında grupta da yeterince vokal partları oluyor yangyang rapçi wayvde gayet iyi partlar alıyor vokaline de güvendiğini söylemişti nctu da vokal de aldı jaeminin de nct dream de iyi lineı var bir kez tek bir kez jeno yla programa çıktı johnny de başka bir programa çıktı johnnyi takip etmiyorum o yüzden onun yaptıklarını bilmiyorum winwinin lineları çok kötüydü danslarda falan da gerideydi eskiden şuan yavaş yavaş wayvde… Read more »

Suna

2 line 1 cover ile sence ne kadar kendilerini kanıtlayabilirler? Ki bu üyeler çıkalı 5 yıl oldu… Yalnızca fandomun bileceği işler yeterli mi? Fan olmayanlar üzgünüm ama bu üyelerin ne yaptığını neyde iyi olduğunu bile bilmiyorlar çünkü SM fırsat tanımıyor

Melisa

Fandomda olmayanlar herhangi bir nct şarkısını açsın dinlesin müzik showlarını izlesin kimin naptiğini anlar bunu yapmayan birinin anlamasına ne gerek var. nct üyelerinin çoğu ayrı ayrı büyük promolar aldı hala alıyorlar da yutanın radyosu da vardı halka açıktı sanırım ama emin değilim

Last edited 1 ay önce by Melisa
lololololol

Jpop’u Kore’ye uyarlardı diyelim biz ona

Suna

Uyarladı ama bir çok sistemik özelliğide kendi geliştirdi. Bugün Kpop Jpopdan daha öndeyse bunun sebebi LSM’in zekasıdır

whoisthis

Diğer ülkeler niye uygulayıp geliştiremedi o zaman? Hala Kpop kadar büyüyen bir pop müzik var mı Asya da yok. Kpop’ın ne olduğunu öğreten şirket SM oldu..

wtf

Aslında sadece öne çıkarılan üyelere değil diğerlerine de odaklansan kimin ne yeteneği var bilirsin.

Suna

Bebeğim ben nctzenim. Hepsinin ne konuda iyi olabileceğini gayet iyi biliyorum ama kast ettiğim şey göstermelerine fırsat tanınmıyor, öne çıkan üyelerin yanında yancı gibi gösteriliyorlar sürekli

Vivi

NCT’e ne zaman üye eklenme son bulacak bu ne be? Yeni erkek grubu için seçmeler yapmamış mıydı? Onlara ne oldu yeni grup gelsin artık

Serenity

Bu sm yolu hiç iyi gitmiyor söyleyeyim size en sonda batıca bana dersiniz
Zaten o kadar para kazanıp sanatıcıların kazandığının 100 /70 ni alan şirket olarak son yılda baya zarara girdi zaten medya makele yayınlayıp sm artık orta şirket konumuna getirdi resmen ve hala paraya çar çur ediyor
Bu böyle akılla giderse bir büyük skandala batar bu şirket vallah

Last edited 1 ay önce by Serenity
BRAIN

Iyi ki fandomda değilim wayV oluşmasıyla çimenden ayrılmakla iyi etmişim diyorum, yazık çocuklara anlaşmaları bitince çoğunluğu şirketten ayrılır bundan kesinkes emin oldum, bir de şu şekilde bakmaya çalışalım aralarında kidem farkı fazla olacak artık iş ilişkisi keskin bir şekilde belli olacak buna rağmen hala isteyen var mı, keşke nct alt grubu olmasalar nct’ye ait olmayan bir grup olsalar resmen çimen fandomunu zorla yeni gelen üyeleri sevmelerini, sırf nct adı var diye sevmelerini istiyorlar. Bildiğin fandomu suistimal ediyor , netizenlerin sırf nct adından bile nefret etmesine sebep oluyor bu durum olan şimdiki üyelere oluyor…Valla acıdım hem eski üyelere yeni gelecek üyelere,… Read more »

Müstesna

iyi ki ayrılmışsın fandomdan. senin gibi düşünenlerin fandomda olmaması fandomumuzun hayrına olur.

BRIAN

Müstesna yazıyı nerenle okudun bilmiyorum gerçekten sanki gruba hakaret mi ettim sadece lee so Man para hırsı uğruna fandomun suistimal düşünmem seni bu kadar üzdü mu , lsm Stan mısın ?

Sel

Offf o grup tamamen farklı üyelerden oluşucak. nct ne alaka yorumları doldurmuşlar.

uykucu

Nct’i takip etmediğim için 23 üye olduğunu bugün öğrenmem… Yakında bizdeki 23 nisan müsamereleri gibi grup çıkarırsa Sm şaşırmam 🤣

Oasis

Sm’in 3 yıldır yaptığı zararlardan dolayı şirket derecesinin düşürüldüğü makaleleri yayınlandı her yerde, 3 yıl demek 2018’den sonra yapılan zarar demek, bu da EXO’nun gerçekten bitirilmeye çalışılıp (her anlamda) nct üzerine oynandığı dönemi ifade ediyor her zaman söylüyorum nct tutmadı boş bir balon yapılan satışların ya da “getirilerin” hiçbir anlamı yok çünkü kar zarar ilişkisi burada ortaya çıkıyor, 23 kişi hiçbiri MARKA haline gelemeyen “idoller” korede kaç kişiye sorsanız 3-5 tane sayabilirse şükür diyin tanınırlıkları ve getirileri yok şimdi bu unitte superm fiyaskosundan sonra yine ortak bir şirketle yapılan tutmayacak bir fiyasko şu bir gerçek ki SM, EXO’dan sonra sektörü… Read more »

Last edited 1 ay önce by Oasis
BRAIN

Uzun zamandır seni görmüyordum yorumlarda?

Oasis

İlgimi çeken haberlere yorum yapıyorum yoksa buralardayım 🙂

Zümrüt Yeşili

LSM BTS gibi bir grup kurmaya çalışıyor lol ama kimse onlar kadar ünlü olamaz Amerikada flop SuperMden anlaması lazımdı

Last edited 1 ay önce by Zümrüt Yeşili
Merve

Ne zaman her konuyu Btse getirmeyi bırakacaksınız acaba

Jangjangmenpongpong

Lütfen buraya da bizim grubu karıştırmayalım her gün kavga çıkıyor zaten Bts başarısını ispat etti etmeye de devam edecek asla da unutulmayacağına eminim bize bu gurur yeter.

lionheart

bruh btsle alakası bile yok çıkacak grubun ve bts daha ünlü değilken sm çoktan nct planını çizmişti

eslem

Sm’in Bts gibi grup kurmasına gerek yoktu, zamanında Exo’ya batıda promo yapsaydı, iş birliklerini kabul edip çağırdıkları zaman çocukları gönderseydi Exo şuan Çin’de olduğu gibi olurdu Batıda da. Ama zamanında Exo’nun Amerika’da 0 promoyla kazandıkları ödülü almaya bile müzik yapımcıları gitti.

Aeri

Grupları kıyaslamayı bırakın artık özellikle grubunu övmeye çalışırken başka grupları yermeyin.
Bir grubu küçümsemeden de kendi grubunu övebileceğini düşünüyorum.

Last edited 1 ay önce by Aeri
uykucu

Simdi siz bu yorumu yapinca ne kazanıyorsunuz hdjjddkks Söyle yorumlara gerek var mı 🤦🏻‍♀️ Bts ile bir seyleri karşılaştırmaktan vazgeçin. Ayrica yorumunuza bakilirsa Kpop sektörünü gerçekten bildiğinizi düşünmüyorum, Sm gibi şirketlerin grupları oluştururken zaten A planı turmazsa muhakkak B,C planları vardır. Boşuna 3 büyükten biri değil.

Last edited 1 ay önce by uykucu
nix

nct haberinde bts ne alaka

Zümrüt Yeşili

Gerçekler aşkım 💅🏻

Son chaeyoung

bts ne alaka 💀💀

ziyaretçi

en sende antilik yapıyorsun şu an make it make sense abicim ya aşırı komiksin shjsjsjsjsks