Benzer Yazılar

SSAK3 dijital listelerde rakipsiz

SSAK3 dijital listelerde rakipsiz

HABER: SSAK3 grubunun rakipsiz dijital gücü… listeleri ele geçirdiler ve eski solo şarkıları bile listeleri tırmandı

KAYNAK: SBS via Naver

1. [+117, -15] En iyi kombo~ Övgüyü hak ediyorlar~👏👏👏 SSAK3 çok eğlenceli

2. [+89, -17] Bugünlerde hangi şarkıların iyi olduğunu da anlamıyorum… hiçbiri 90’lı yılların şarkılarındaki o duyguya sahip değil, şarkı sözlerini bile zor anlıyorum. Sürekli yeni gruplar çıkıyor ama hiçbiri umrumda değil. Koyote ve SSAK3 şükür bugünlerde şarkı çıkardı ve umarım daha fazla çıkarırlar

3. [+52, -0] SSAK3 isminin hakkını veriyor, grupların ismi bu yüzden çok önemli

4. [+35, -6] Çok seviyorum bu grubu… çok duygusallaştım

5. [+33, -10] Varyete şovlarının gücü

6. [+19, -2] Bugünlerde çıkan şarkıları dinlerken “bu ne ya?” diyorum. Alakasız İngilizce sözler, anlamadığım rapler… hiç duygu yok. İyi şarkıcılar ama hepsi bu. Şarkı bitince de aklınızda sadece bu kalıyor. Oh, iyi söylemişler diyorsunuz. Duygusallık yok, sadece iyi söylemişler. Bu yüzden çoğu kişi 90’lar, 2000’lerin başı ve hatta 80’lerin başındaki şarkıları daha çok sever oldu. Dinlemeye değer şarkı yokken bu kadar çok kız ve erkek grubu olması neye yarar?

7. [+9, -2] İnsanlar SSAK3 grubunu seviyor. Diğerlerinin “fırsatlarını çalmak” ya da “diğer sanatçıların üzerindeki ilgiyi çekmek” gibi şeyleri düşünmesinler. Niye umurlarında olsun ki?

8. [+8, -1] Kendi yetenekleri sayesinde bu kadar başarılı oldular!

9. [+7, -1] Trottan iyidir orası kesin

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+85] twitter’da kpop’ı 2 gün önce öğrenmiş kpop stanleri de çıkmış bu üç efsanenin kim olduğunu soruyor💀💀💀

Kaynak: Netizenbuzz

30 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Bir bakıp çıkacağım

Bence korede şuan benim türkiyede yaşadığım sorunu yaşıyor . Cidden kendimce türkçe müzik her açıdan berbat duruma düştü . Salakça bir video ile ünlenip daha sonr a şarkı yapan insanlarla dolu etraf . Güzel anlamlı kaliyeli bir şarkıyı cımbızla kıl çeker gibi çekiyorum artık . Bu yüzden eski şarkıları dinliyorum artık türkçede . İnsanın ruhuna en azından birşey katıyorlar kfmfkfm şuan koredede bunu seziyorum . Açıkçası ben 10 yılı aşkın kpop la tanışık biriyim ben de rahatsız olamaya başladım . Herkes birşey tutunca aynı şeyleri yapıp yapıp duruyorlar . Uluslararası fanlara ulaşmak için şarkıda kpop u barından o hissiyat yok… Read more »

Kado

Pop için geçerli ama bu bence ve kore yine turkiyeye göre çok daha iyi. Türkiyede de alternatif akım kurtarıcı bence adamlar, büyük ev ablukada vs.

Nokta

Alternatif akım Türkiye’yi gerçekten kurtarıyor. Pop bitmiş.

bokunohero

aslında ben 2 yıldır yaklaşık biliyorum son 6 aydır aşırı ilgiliyim ve seninle aynı şeyi düşünüyorum. sorun bence son zamanlarda çıkan şarkıların kötü olması.

Usagi

90’lar Türkçe pop seni kurtarır bir de Sezen Aksu

peakyjojo

[+85] twitter’da kpop’ı 2 gün önce öğrenmiş kpop stanleri de çıkmış bu üç efsanenin kim olduğunu soruyor💀💀💀
😆😆😆😆 ÇOK haklısın

Lover

Kore’nin 3 efsane ismi bir araya gelmiş şarkının tutmaması mümkün değil.

KINGEXO

80li ve 90lı yılların şarkıları >>>>>>

134340

[+89, -17] Bugünlerde hangi şarkıların iyi olduğunu da anlamıyorum… hiçbiri 90’lı yılların şarkılarındaki o duyguya sahip değil, şarkı sözlerini bile zor anlıyorum.

Türkiyede de aynı sorun var. Ben yıllardır çoğunluğu 80ler ve 90lar olmak üzere eski şarkıları dinliyorum. Eski şarkılarda insanların anlatmak istediği dertleri, ülke sorunları var, anlatılan sevginin güzelliği çok farklı. Şimdi ortalık sex, kadın ve paradan başka bir şeyden bahsetmeyen, müzik demeye bin şahit isteyen saçmalıklarla dolu. Çok az sayıda gerçekten dinlenebilecek sanatçı var.

büş

Eski şarkılar demişken bu efsaneyi atmadan olmaz filmi de ostu da adı gibi tam bir klasikti….İzlerken sanki koreli bir ahjumma gibi hey be ne günlerdi diyorsun. Ayrıca favorilerimden Shin Hae Chul – To you, Nami- bingle bingle, SoBangCha – Last night gibi şarkılarda var eski tarz dans müziklerini seviyorsanız kesinlikle dinlemelisiniz bunları dinlerken insan yerinde duramıyor ve ilginçtir ki hiç yaşamadığın bir dönemi özlüyorsun. SSAK3 nin bu kadar tuttuğuna şaşırmıyorum cidden o dönemi geri getirdiler 3 efsane.

https://www.youtube.com/watch?v=PQ6frjY7aaY

Last edited 2 yıl önce by büş
bokunohero

Gerçekten çok güzelmiş şarkı. Bununla beni tanıştırdığın için teşekkür ederim.

büş

Ne demek 🙂 Beğendiğine mutlu oldum

büş

G.O.D – Road gibi etkileyici şarkı sözleri olan şarkılar da çok nadir çıkıyor. Şarkı kaç senelik ama cover yapan insanlar hala gözyaşlarını tutamıyor söylerken…

Tikka

Hospital playlistte de çalıyordu..bu sound beni biraz üzse de (çünkü yaşlanmış hissediyorum) çok severim.

Hgs

Kalıcı grup mular ?

Who

Proje grubu diye biliyorum ben

Hgs

Teşekkürler

Lululali

Hiç şaşırtmadı.

Exovelvet

Ben Korece anlamadığım için içinde İngilizce geçince garipsemiyorum ama bildiğim bir dil olsa garipserdim. Hem İngilizce ve korece gramer yapısı farklı nasıl uyduruyorlar

tanıyantanır

Türkiye için 80 90 gidilmesi gerekmiyor Türkiye her zaman pop da garip oldu her zaman klasik şarkılar sözleri asla değişmiyor Hep söylemişimdir Türk müzik sektörünu kurtaran anadolu rock oldu onlar bir akım başlattı ve 80 darbesine kadar sürdü darbeden sonra daha çok arabeks yöneldi sektör ki bence pek iyi yıllar değildi dünyaya ona buna bela okumakla müzik yapılması hala garibime gidiyor 2010 kadar Anadolu Rock ya da Rock sektörunu diriltmek isteyen isimler vardı çok da başarılı oldular küçüklugum onların şarkıları ile geçti ve büyüdükçe fark ettim ki aslında bilmeden bir şiir bir rubai ezberlemişim bazı şarkıları dinlerken birde karşı bir… Read more »

P(a)eri

Açıkçası şu an çıkan şarkıları da beğeniyorum eskileri de. Tek gruba bağlı kalırsanız dinleyecek şarkı bulamazsınız zaten. Şu anki underrated grupları dinlerseniz tatmin alacağınızı düşünüyorum.

bokunohero

Türkçe olarak yanlızca eski şarkıcıları dinliyorum.

bokunohero

sanatçı*

bokunohero

Eski diziler filmler müzikler daha sıcak gelir her daim. Son zamanlar gerçekten bir çok tarz hoşuma gitmiyor. Belkide medyanın ya da bizi yönetenlerin amacı budur. Eskilerden hoşlanmak

Cansu

Aşırı güzel ya ben to my boyfriend havası aldım bir de listen to my word aşırı iyi dinleyin hemen

고랠이 판랄 사락 븍틈

Yabancı yorum o kadar haklı ki biz onlara laf anlatmaktan yorulduk

Last edited 2 yıl önce by biktimxx
MeU , Once and ReVeluv

¿

la cha ta

[+85] twitter’da kpop’ı 2 gün önce öğrenmiş kpop stanleri de çıkmış bu üç efsanenin kim olduğunu soruyor💀💀💀
lol

Krt

Lee Hyori’yi buradan hep duyuyorum ama hiç tanımıyorum. İlgimi çekip de araştırmıyorum da.
Yoo Jae Suk ne alaka? Rain ?? Amaç ne ben anlamadım. 3 4 tane yaşlı komedyen vardı şarkı söyleyen. Onlar gibi komik bir şey mi amaçlamışlar. Bir kere bile dinlemedim gerçi. Şuan buraya neden yazdım onu da bilmiyorum. Bu arada yeni de değilim. 9 yıldır Kpop bilirim. Lee Hyori kimdir tanımam.

Seda

Lee hyori Kore’nin geçmişte en ünlü kız gruplarindan Fin.K.L in bir üyesiydi. Hiç duymadiginiza şaşırdım çünkü kendisi solo olarak yakın bir zamanda şarkıcikarmasa bile karakteriyle orada burda çok konuşulmuş bir ünlü. Bu üçlü mbc nin ve yoo jae suk’un sunduğu bir programdan çıkan proje grubu eğlencesine eski efsaneleri bir araya getirtip grup çıkarmak istemiş programın pdsi. Proje grubu olduğu için her zaman birlikte olmayacaklardır. Ayrıca kazandıkları paralarıda yardıma muhtaç kurumlara bağışlayacaklarmis.

Yeni Yazılar