Benzer Yazılar

Starlar Avustralya’daki orman yangınları için farkındalık yarattı

Starlar Avustralya'daki orman yangınları için farkındalık yarattıStarlar Avustralya'daki orman yangınları için farkındalık yarattı

HABER: “Beni ağlatıyor, çıldırtıyor” Ünlüler Avusturalya yangınlarıyla ilgili umutsuzluklarını paylaşıyor… Gong Hyo Jin, Song Gain, Jay Park, Sam Hammington

KAYNAK: SpoTV News via Naver

1. [+5,108, -24] Lütfen hep beraber yağmur yağması için dua edelim…

2. [+4,442, -15](İç çekiş)…….. Hayal bile edemiyorum………… Çok korkunç…….. ㅠㅠ

3. [+3,370, -30] Ne olduğunu anlamayan bir sürü masum hayvan ölüyor ㅜㅜ En kısa sürede iyi bir şeylerin olması için dua ediyorumㅜㅜ

4. [+1,192, -24] Yakında her şeyin daha iyi olacağını umuyorum…

5. [+258, -2] Dünyadaki tüm yağmurlara~ Lütfen Avusturalya’ya gidin… ㅠㅠ Her şeyin yakında daha iyi olması için dua ediyorum..

6. [+234, -3] Yanarak ölen onca hayvanı düşünmek kalbimi paramparça ediyor

7. [+217, -1] Geçenlerde bir kangurunun kesesine koyduğu bebek kanguru ve koalayla yangından kaçışını görmüş birisiyle konuştum ve ağlamamı çok zor tuttumㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ Avusturalya’ya delicesine yağmur yağmasını umuyorumㅠㅠㅠㅠㅠ

8. [+174, -1] 500 milyon hayvan vefat etti. Dünyanın neresinde olursan ol, bu gerçekten çok üzücü.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+165] Gördüğüm fotoğraflar o kadar üzdü ki beni… Çitleri atlamaya çalışırken yanan küçük kanguru… Of…
Lütfen Avustralya’da yağmur yağsın. T^T

Kaynak: Netizenbuzz

18 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Litzz

Avustralya’da her yıl yangınlar oluyor ama bu seferki en kötüsüydü. Ekosistemde çok büyük bir yara oluştu ne yazık ki ve o yaranın acısını bütün dünya çekecek ilerleyen zamanlarda. Bu yangınların nedeni de çok belli – küresel ısınma. İnsanlar sadece üzülmek yerine keşke neden oldu bu ve bir daha böyle bir şeyin olmaması için ne yapabilirim diye düşünse. Bu olayda herkesin suçu var, başkalarını suçlamayın sakın. Yediğiniz ya da yemediğiniz yemeğin, aldığınız tişörtün ve hatta sıktığınız parfümün bile etkisi var dünya üzerinde, hemde çok büyük. Eğer insanlar bu konuda daha duyarlı olmaya başlamazsa çok yakında biz de aynı şekilde can vereceğiz… Read more »

Matmazel

Bu sadece Avusturalya’nın felaketi değil bu hepimizin felaketi. Biraz olsun o fotograflara bakıp içi parçalanmayan insanlara insan diyemem. O mahsum hayvanlara, yok olan milyonlarca hektar ormana ve çaresiz gözlerle izleyenlere bakınca sürekli ağlayasım geliyor. Doğanın can çekiştiği bir zamanda çoğu insanın bu kadar duyarsız olması beni çileden çıkartıyor.
Dünya çok kötü ve çirkin bir yer haline geldi. Dört bir yanımız kötülükle sarılı ama en önemlisi bu kötülük artık kalplerimize de yerleşti. Hemde öyle bir yerleştiki bunun farkında bile değiliz sürekli dışarıyı eleştiren ama asla dönüp aynada kendine bakmayan çirkinlikleriz.

https://www.google.com/amp/s/amp.onedio.com/haber/avustralya-daki-yanginin-ne-kadar-ciddi-boyutlarda-oldugunu-gosteren-dunyanin-dort-bir-yanindan-paylasimlar-893686

Konu ile alakalı değil ama bunu da atacağım.

https://onedio.com/haber/baska-bir-ulkede-kiyametler-koparacakken-bizde-ardindan-hicbir-seyin-ama-hicbir-seyin-yasanmadigi-olaylar-893902

Zzzz

Şimdilik 200e yakın kundakçı yakalandığı yazıyordu bir yerde…
eylülden beri süren bir yangın? Hiçbir ülkeden yardım kabul etmemelerini aklım almıyor,sonrada kalkıp kendi kıtalarından koparıp getirdikleri develeri çok su içiyor diye öldürmeye karar veriyorlar.
2020 başlangıcın dünya gündemi olarak hiç iyi değil afetler,savaşlar Allah sonumuzu hayretsin 🤲

Muziksever

Kundakçılar mı? Yangınların sebebinin yüksek sıcaklık ve kuruluğun neden olduğunu okumuştum. Bir çok yerde yangın olma sebebi de bu diye biliyorum.

Zzzz

Yabancı haber sitelerinin birinde okudum dün. 200e yakın insanın kundakçılık şüphesi ile gözaltına alındığı daha da yakalanacak şüpheliler olduğu yazıyordu.
Açıkçası dünyadan yardım istemedikleri için yangının doğal nedenlerden çıktığını düşünmüyorum.

Ei97821

Katılıyorum, zira Eylül’den beri devam eden bi yangın şimdiye dek tüm ülkeyi bile yakacak büyüklükte olmalıydı.

Litzz

Neden dogal nedenlerle cikmasi imkansiz olsun? Bir dusunun, her gecen yil daha da az kar ve yagmur yagiyor, su kaynaklari kuruyor, buzlar eriyor, mevsimler degisiyor. Bunlari goz onune alirsak boyle yanginlarin ”dogal” sekilde ortaya cikmasi gayet normal.

Suna

Yalnızca hayvanlara üzülüyorum. Avusturalya kuraklıktan dolayı develeri suçluyor. Ve binlercesini katlediyor. Neymiş çok su içiyorlarmış. İnsanların hataları yine hayvanlara kaldı. Yine acı çeken yalnızca hayvanlar. Umarım yalnızca hayvanlar ve bitkiler kurtulur. Bu canilere yaşamak fazla bile

xxx

Yavani Develer susuz kaldıkları için yerli halkım yaşadıkları yerleri basmış yani susuzluk için kimse develeri suçlamıyor sanırım ama şuan halka zarar verebilme ihtimalinden dolayı diyorlar.. bunun yerine bayıltıp vs uğraşabilirler ama yeterince bu işle uğraşan insan yok sanırım.. hayvanları öldürmek yerine bu yöntem için ingiltereciklerinden yardım isteseler iyi olurdu. Masum onlar.

Suna

Hayır direk develeri suçluyorlar. Haber siteleri böyle açıkladı en azından. Azalan su kaynaklarını develer tüketmiş. Şimdide susuzluktan saldırıyorlarmış. Develeri yok etmeye çalışıyorlar. Sebep ne olursa olsun bu hiyeraşide bir canlıyı yok etmek tüm canlıları yok etmeye eş değer.

Cemre elif

İnşAllah en kısa sürede yağmur yağar.Masum hayvanlar ve insanlar…gerçekten zor bir durum.

Betüş

Önceden Türkiye gündemi karışık derdim şu an dünya gündemi karışık. Sonumuz hayr olsun .

mabel

BBC. COM Haberine göre :”Avustralya’nın güneyinde aşırı sıcak ve kuraklık nedeniyle binlerce deve helikopterlerden ateş açılması yoluyla itlaf edilecek. Çarşamba günü başlatılan ve beş gün sürecek olan itlaf kararı, Güney Avustralya eyaletinde yaşayan yerli Aborjinlerin, yerleşim alanlarını ve binalarını yabani develerin yıkıma uğratması şikayetleri üzerine alındı. Kanyapi yerleşim bölgesinde yaşayan Marita Baker, “Develer sokaklarda dolaşıp su arıyor. Çocuklarımızın güvenliğinden endişe ediyoruz” dedi. İtlafa bazı yabani atlar da dahil edilecek. Sıcak ve kuru hava nedeniyle ülkenin birçok bölgesinde orman yangınları aylardır devam ediyor.”…. Dehşet içerisinde takip ediyorum. Hayvanlar susuz kalmış tıpkı sizin gibi başka uzaklaştırma yöntemi denenemez miydi. Bilmiyorum bir yanda… Read more »

Didem.x1

Karadeniz de yanıyor. Iklimler bozuldu yagmur yok kar yok. Bu mevsim de nerdeyse agaclar çiçek acacak tomurcuk verdi. Allah üzerimizden yağmuru karı kesti.

pinki 🐥

8. [+174, -1] 500 milyon hayvan vefat etti. Dünyanın neresinde olursan ol, bu gerçekten çok üzücü.

Bu yorumu görünce ekran bir anlığına bulanıklaştı 😭

Birferda

avustralya yanıyor orta doğu karışıyor dünya yaşanmaz oluyor. keşke uzaylılar kaçırsa beni. ama önce bts albümü çıksın sonra gideyim.

Birferda

eksileyenler hangi sebepten eksiledilerse yazsınlarda bileyim. zira ona göre tedavi önereceğim.

Kpop

Böyle bir durumda bile BTS’i düşünecek kadar gerizekalı olduğun içindir belki.

Yeni Yazılar