Sulli evinde ölü bulundu

137
17669

pyh2019101420310006100 p2

screenshot entertain.naver.com 2019.10.14 08 01 18

HABER: Sulli evinde ölü bulundu

KAYNAK: Naver

1. [+5,049, -186] Onu medya ve nefret yorumları öldürdü

2. [+2,949, -109] Ağzını her açtığında cinsel taciz yorumları yapan ş*refsizler, nasıl bir şey hissetmezsiniz?

3. [+2,554, -19] Stabil görünmemesine rağmen güçlü olduğunu düşünmüştüm hep.. kalbim acıyor ㅠㅠㅠㅠㅠ

4. [+417, -16] Bu… onaylandı mı? Olamaz…

5. [+330, -57] Sulli’nin ne zaman haberi çıksa herkesten çok 20-30 ve 40’lı yaşlarındakiler yorum yapıyordu. İsmiyle birlikte anılan arama sonuçlarına bakın, hepsi cinsel içerikli şeylerle dolu, hepsi cinsel taciz. Erkek forumları onun fotoğraflarını fotoşopladı hep, ne zaman sütyen takmasa ağızları köpürdü. Koreli erkekler, onu öldüren sizsiniz.

6. [+264, -9] Lütfen Goo Hye Sun ve Lee Hye Won’a da nefret yorumu yapmayı kesin. Siz nefret yorumlarının arkasında gizlenirken insanlar yorumlarınızı okuyor ve sırf ünlü oldukları için canları acıyor. Böyle bir karar vermelerine siz sebep oluyorsunuz. Şiddetin tek çeşidi fiziksel şiddet değildir. Nefret yorumları hem şiddet hem suç.

7. [+261, -6] Onu nefret yorumları öldürdü, toplumumuz nefret yorumlarıyla dolu. Sevkiyatçı amca biraz geç kalsa küfür ediyoruz, uygulamalar azıcık hata yapınca yorum kısmına küfür yazıyoruz.. araba sürerken küfür ediyoruz, garsonlara köle gibi davranıyoruz.. bu bizim toplumumuzun bir sorunu.

8. [+250, -84] Koreli erkekler onu ezdiler, cinsel taciz içerikli yorumlar yaptılar, onu siz öldürdünüz. Sütyen takmamasından, Choiza’dan bahsettiniz, fotoşop yaptınız, onu siz öldürdünüz, Koreli erkekler.

KAYNAK: Nate

1. [+1,023, -20] Sulli… o güzel yüzünle cennette sadece gülümseyeceğini umuyorum.. huzur içinde yat…

2. [+819, -35] Ah… lütfen nefret yorumu yapan herkesi cinayet ve şidetten ceza evine atalım.

3. [+575, -13] Şok oldum…

4. [+65, -1] Keşke sektörden ayrılıp kendi başına güzel bir hayat yaşamayı seçseydi, yazık oldu

5. [+46, -0] İnternette gerçek ismimizi kullanmamız gerektiği günler geri dönsün

KAYNAK: Nate

1. [+2,603, -103] Lütfen doğru olmasın

2. [+2,342, -98] Umarım doğru değildir ㅠㅠ Umarım yanlıştır… ㅠㅠ

3. [+2,289, -230] Bu doğruysa eğer Choi Jin Sil’in cinayetinden beri hiçbir şey değişmemiş demektir. Sulli kötü bir şey yapmadı ama nefret yorumları birini daha aldı. Umarım yanlış haberdir. i

4. [+393, -167] Feminaziler Sulli’nin yanındaydı, Koreli erkekler onları suçlamayı bırakın

5. [+384, -97] Sulli’nin ismini Naver’de aratın ve ilgili aramalara bakın. O hayattayken Koreli erkekler onu taciz etti ama şimdi ölünce feminazileri mi suçluyorlar? Feministler hep onun tarafındaydı

HABER: SM temsilcileri, “Sulli aramızdan ayrıldı… inanamıyoruz ve yastayız”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+972, -19] Bir çiçek gibi yaşayıp gitti.. ne kadar zorlandı da bu şekilde ayrıldı. Çok üzücü. Huzur içinde yatsın ㅠ

2. [+778, -11] İnanamıyorum.. çok tuhaf geliyor

3. [+639, -14] Ah, gerçekten inanmak istemiyorum.. ㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

4. [+85, -3] SM, sanatçılarınızın psikolojisi için özel bir ekip ayarlamanız gerek. Bu şirketinizdeki ilk kişi değil. Taeyeon da depresyonda. SM bir sorun, sorumluluk almıyorlar.

5. [+51, -0] Ünlü olmasaydı sevgi ile dolu daha mutlu bir hayat yaşardı eminim. Huzur içinde yat.. bir sonraki hayatın seni seven hayranlarla mutlu ve sevgi dolu geçsin ㅠ

6. [+45, -0] SM’deki herkes şok olmuştur, stajyerliğinden beri SM’deydi..

7. [+40, -0] İdol intiharları pek görülen bir şey değil ama SM’de iki kişi intihar etti bile… sanatçılarıyla daha iyi ilgilenmeleri gerek

8. [+33, -0] SM sanatçılarını idare edemiyor. Açgözlü olup sadece parayı düşünmeyi bırakın. Bu insanlar size çok para kazandırıyorlar, lütfen onlarla ilgilenin, uzun hayatlar yaşamalarına yardım edin.

9. [+25, -1] Sulli-ssi… elveda ㅠㅠ lütfen bir sonraki hayatında sıradan biri olarak doğ ve mutlu yaşa ㅠㅠ Kalbim acıyor.. ne kadar zorlandığını hayal edemiyorum

10. [+20, -0] Lütfen yorum yazmadan önce ‘biri bana bunu dese ne hissederdim’ diye düşünün. Herkes kendine dönüp bakmalı, ben de dahil.. ne yazık ki ülkemiz değişmez artık, çok geç

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+220] Netizenbuzz (orijinal siteden bahsediyor) her zaman tıklanma için Sulli haberleri çevirdi, onu kendi istediği gibi kullandı. Nefret dolu yorumlarıyla acı veren Koreli netizenlerden bir farkınız yok, siz de suçlusunuz. Gidip aynaya bakın, nasıl biri olduğunuzu görün, mutlu musunuz şimdi?

 

Kaynak: Netizenbuzz

Önceki İçerikKim Soo Hyun’un askerden döndükten sonraki ilk fotoğrafı çıktı
Sonraki İçerik[THEQOO] Ahn Jaehyun’un Instagram güncellemesi
137 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
SeulgiWendy

Sulli haberlerini açıp netizenbuz’dan alttaki yorumları okuyun arkadaşlar fazla birşey diyemiyorum kız şarkı çıkardı diye bile nefret kustular kendine dükkan açtı hayatına devam etmek için çabaladı ama dükkanına Wendy ve Taeyeon destek amaçlı gitti diye onalara bile nefret kustunuz. Terapi gibi sürekli sulli’ye nefret yorumları yapıldı neden o size ne yaptı? Herkes şimdi duyarlı oldu ama onu kaybettik geri gelmeyecek gitti? Sırada kim var Hyuna? Yeri? Leeteuk? soruyorum size suçu başklarına atmayın Sulli’nin ailesi arkadaşları vardı onu siz öldürdünüz o nefret yorumu yapanların hepsinde vebali var. Canlı yayınında yapılan taciz yorumlarını okumadı mı bu kız programa çıkıp gereksiz yere çok… Read more »

Riri

Bunun sorumlusu sadece koreli erkeklermiş gibi lanse etmeleri ayrı iki yüzlülük. Netizenlerin topu suçlu ve psikolojik şiddet sonucunda böyle oldu ne yazık ki. İlk örnekte değil. Çok üzüldüm gittiğine. Umursamasa da içi ağlayan biriydi. Şimdi çıkıp ilgi görmek için bunu yaptı deseler şaşırmam, öyle acımasız bir toplum.

ACİEL

.

Mel

İki senede göçüp giden gencecik iki insan. Sm burdan sonra şapkasını çıkarıp önüne koymalı. Evet kızı nefret yorumları öldürdü ama sm bir defa bile o yorumlara yasal işlem başlattı mı? Belli ki mental olarak sağlam değil daha çok nefret alacağı bir programa neden soktunuz kızı? Nefretten gelen popülerliğini kullanmak hoşunuza gitti çünkü. Neden bu kız rehabilite edilmedi neden yardım alamadı stajyerliğinden beri smdeydi tek bir kişi bile bilmiyor muydu sorununu. Bu olaydaki baş suçlu benim için ne netizenler ne eski sevgilisi ne de başka biri. Tamamen smin suçu. Sen bundan sonra nasıl kendine eğlence şirketi dersin ki idol sömürme merkezisin… Read more »

SeulgiWendy

Yasal işlem başlattıklarında ne oldu? Soruyorum size Taeyeon’nun tedavi gördüğünü bildikleri halde neler yazdılar yasal işlemde başlatıldı ama hepsi bir anda puff formlardan yok oldular sonrada formlardaki yorumlar sm herkesi yasal işlem ile tehtit ediyor oldu. Sulli’nin psikolojik tedavi zaten alıyordu psikolojisi düzelsin sosyalleşsin diye Jinri store’ı açtı Taeyeon ve Wendy’de desteklemeye gitti hepsi birden linç yediler. Jonghyun’u kaybettiğimizde onun sessiz şekilde ayrıldığını söyleyen insanlar Sulli’yi görmediler mi? Sulli şovlara katılıp şarkı çıkardı diye linçlenmedi mi? Şimdi suçlu şu kişi bu kişi aramak aramak anlamsız bu kızın çırpınışlarını görmeyen kör insanlar suçlular. Suçlu herkes hepimiziz ona yardım etmeyen herkes suçludur… Read more »

Mel

Her şeyden önce sanatçısına sahip çıkmak o şirketin başlıca görevi değil midir? Yıllardır böyle sm asla sanatçılarına gereken değeri vermiyor. Ya arkadaşları ve ailesi olmayan biri olsaydı? Şirketin her sanatçısıyla tek tek ilgilenmek asli görevidir, on yıllık sözleşme imzalatıp üzerinden milyonlar kaldırdığın insanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığını gözetememek saçmalığın daniskası

SeulgiWendy

Affedersiniz ama Sulli’ye sahip çıktığı için yapılan linçleri görmediniz heralde bu ahlaksız kızı neden hala bünyesinde tutuyor onu niye destekliyor daha ağza alınmayacak bir sürü söylemler oldu yetmedi kızın yanında olan kişileri linçlediler. Kızı yalnızlaştırdılar Taeyeon Sulli’nin yanında olmak istemiyormuydu yada IU soruyorum size kızın yanında olan herkesi linçlediler. Ki kaldı ki Sulli’ye yapılan kötü niyetli söylemlere karşı yasal işlemde başlattı ama insanlar kendilerini acındırdı Sulli kaç kere affetti.Psikolojik tedavide alıyordu bunu açıkladı kaç kez. Kore’de şirketler sizin yaptığınız işlerin finansmanlığını sağlarlar ama insanların yaptıkları bu iğrenç şeyleri hala şirketlere yükleyip bir şeylerin arkasına sığınmak çok acizce evet şirketi Sulli’yi… Read more »

Mel

Koredeki zihniyetin baştan sona yanlış olduğunu zaten hepimiz biliyoruz ama benim demek istediğim şirketi sulliyi korumayı bilseydi şu an böyle bir postun altında bu konuşmayı yapıyor olmazdık. Sizi de anlıyorum ama daha en başından kızı bu aç kurtların önüne kim attı? Depresyondayım deyip en son çektiği programdan ayrılmak istediğinde neden devam etti bu kız??

SeulgiWendy

Sulli’yi çok eskiden beri takip ederim koredeki sistem ortada şirketler sizi menajer verir sizinle o ilgilenir grup iseniz grup menajeriniz olur sizin programlarınızı o ayarlar gelen teklifleri o size sunar birini dava edecekseniz bile o ilgilenir hepsinde bu böyle. Sulli ilk önce F(x)den ayrılmadı sadece ara vermek istedi grup faaliyetlerinde yoktu ama f(x)den ayrılmamıştı grup arkadaşları da Sulli’ye destek çıktı ama insanlar Sulli’ye o zamandan bilendi (sevgilisi için giyimi için) o kadar çok tepki aldı ki kız gruptan ayrılmak zorunda kaldı ve grup arkadaşlarını kaybetti F(x) kızlarının birbirlerini ne kadar hala sevdiklerini desteklediklerini görüyorsunuz Sulli’nin yanında olamadılar sebep ne? insanların… Read more »

Bluewh

– [ ] İnsanlar hep aynı hataya düşüyor.Biri bişeyleri umursamıyor gibi davranınca insanlar o kişiye daha çok yükleniyor.Aslında umursamıyorum diye gezenler en çok umursayanlardır.Sulli 2014’te Choizayla çıkmaya başladığından beri ve Fxten ayrıldığından beri hep kötü yorumlara maruz kaldı.Bakın eleştiri ve nefret yorumu çok ayrı şeylerdir.2014’ten beri nerdeyse her hafta Sulli’nin yaptığı bir şey haber oluyor ama inanın bu zamana kadar sadece 10 tane falan olumlu yorum gördüm.2014 ten beri çıkan bütün haberlerinde hep kötü yorumlar vardı haklı olduğu konularda bile.Sulli artık ne yaparsa yapsın nefret alıcağını biliyordu ve ‘’bakın sizi umursamıyorum’’ gibisinden davranışlar sergiledi her zaman ama bal gibi de… Read more »

Bende kalsin

Dediklerine katılıyorum kesinlikle, eklemek istiyorum biz Meular gruptan ayrıldıktan sonra ona bir sey demedik. Sulli kadar f(x)te nefret aldı, kimsenin kimseye acıması yok çünkü.Sulli’nin Ayrıldıktan bir süre sonra f(x) hakkinda dedikleri fandomu üzdüğü için desteği kesti. Ve elbette hakareti hakedecek biri değildi Sulli. Bunları konusmaninda bir önemi yok aslında. Birini sevmeyebilirsin, nefret edebilirsin ama içinde yaşa.Yorum yap ama hakaret etme zor değil aslında. Bu sartlarda kac insan kıyıyor canına yazık

Kill This Love Shot

Çok haklıaın şok oldum şu an

Betüş

Bunda tek bir yanlış taraf yok bir sürü kişinin parmağı var maalesef! Kpop sektörü rezalet bir yer. İdollere resmen köle gibi davranılıyor ve insanlara da öyle lanse ediliyor. Kolay mı sanıyor insanlar? Mesele sadece ünlü olup kötü yorumlara alışmak değil . Kaç kişinin yorumunu gördüm öyle . Para kazanıyorlar her şeye katlanacaklar bilmem ne ! Biraz empati kursak çok daha farklı olacak aslında. Sevmek zorunda değilsin ama üslubuna dikkat et çok mu zor ?

Deniz

Her intihar aslında bir cinayettir ve knetizen olmak üzere Sulli’ye nefret yorumları yazanlar , katilsiniz ! İlgi *ruspusu dediğiniz kız yardım çığlıkları atıyordu . Jonghyun gittiğinde sessizce gittiği için üzüldüğünüzü söylediniz , Sulii sessizce gitmedi ona ne yaptınız ? Burası da dahil her yerde ona nefretler kusuldu . Lee Hi haberinde yazmıştım keşke haksız çıksaydım . 2 gün üzülüp sonra kendinize yeni kurban bulacaksınız . Sahi sırada ki kim ? Jennie ? Bı ? Jooe ? Umji ? Jimin ? Hara ? Taeyeon ?Bom ?

Aaa

Hara intihar ettiğinde ilgi için yapıyor dediler bu iğrenç mahluklar.

Lol

Göğüs ucu gözüktü diye nefret edilen Sulli, sadece ilaç kullandı diye nefret edilen Bom, neler çektiler kim bilir. Ve diğer idoller… Yüzü için, yaşantısı için, imajı için nefret alan tüm idoller. Sevgilisi oldu diye ve imajı yüzünden nefret alan Jennie, en çirkin idol diye aşağılanmaya çalışılan Umji…

Çok kalp kırdınız, ve de çok can aldınız. Ama asla doymuyorsunuz. Durmanız için o kişinin pes etmesi mi gerek?

Revelpink

Böyle giderse olacak diye bende korkuyorum eğer böyle yorumlar gelmeye devam ederse iyi bir sonuç bekleyemeyiz

Aaa

Bir insan niye buna eksi verir ki. Yani hani niye

furioso xâm lược

nancy i unutmuşsun o da hak etmiyor nefret yorumlarını

Miyallll

Bu kızın herşeyini linclediniz karekterinde size yanlış gelen şeyleri dile getire bilirdiniz ama sütyeninden taktığı lense kadar cahil bile dediniz umursamadığını söyledi ama hep içine attı şimdide gelmiş üzülmüş numarası yapıyosunuz onun katili sizin bu yorumlarız dı ve aynı şekilde çevresindeki insanlar, kimsesi kalmamıştı birtek IU ve Taeyeon onun yanındaydı.İstagram yaynında “ben kötü biri değilim”dediğinde gözlerindeki bu acıyı okadar belliydi kaldıramadı bu yükü ve gitti umarım mutlusunuzdur….

VipSone

Işler bu raddeye gelmişken koreli netizenlere laf edeceğinize kendinize bakın. Global ünlüler yaptığında diva, tanrıça dediğiniz şeyleri koreliler yapınca nefret yorumu yapıyorsunuz. Sulli sutyen takmadı diye Türk forumlarında bile neler gördü bu gözler. Neden bu yorumları Türk veya yabancı unlulere yapmıyorsunuz? Kusura bakmayın. Sulli adına ozur dilerim. Sizin kadar sizin namus tanimiza uymadığı için. Ekranda aeygo yapmadigi kendi gibi olduğu için ozur dilerim. Artık bu insanları bırakın. Onları rahat bırakın. Müziklerini dinleyin ve geçin. Bu sapkın hayranlığınızdan vazgeçin. Onlar insan. Çiçek çocuk çiçek kız olmak zorunda değiller. Ailelerini kendilerini rahat bırakın. Hata yapsınlar. Hatalarından ders alsınlar. Evet korkuyorum. Gd ve… Read more »

Kayısı

Bu yorumu ayakta alkışlıyorum. Doğru olan düşünceni insanlarla paylaşabilecek kadar cesur olduğun için teşekkürler. Çünkü bizim insanımız başka idollere nefret yorumu yapıp burada ağlayabilecek kadar ikiyüzlü.

VipSone

Çok teşekkürler artık kpopta çok fazla küçük yaşta hayran var ve uyarılmaları gerekiyor umarım biraz olsun düşüncelerine katkımız olur

Kayısı

Bu sitenin kullanıcılarına tek bir şey soracağım: Nefret yorumlarının sahiplerine bakmıyorum hiç ama aranızda BLACKPINK’e ya da SUÇLU OLDUĞUNA DAİR HERHANGİ BİR KANIT OLMAYAN BAŞKA BİR İDOLE nefret yorumu yapıp da şimdi burada “Çok üzüldüm,” yazan var mı? Öyleyse yazmayın. Yazının devamında bu konuyla ilgili görüşlerimi paylaşacağım, bir BLINK olarak sitemim bu kadardı. Bir insanı düşünceleri yüzünden yadırgamak sizlere düşmez. İnternetin size verdiği anonimliği insanlara nefret yorumları yapmak veya onlarla dalga geçmek için kullanmanın sonucu budur işte. Her insan mental açıdan çok güçlü olamayabiliyor. O yorumları okuduktan sonra insanın neler hissedeceğini asla bilemezsiniz. Bunu sadece Sulli için söylemiyorum. Çünkü ülkemizdeki… Read more »

Bende kalsin

Ben Bir Meu’yum ve evet Sulli’nin yaptıklarından dolayı sinirliydim ve desteklemiyordum. Ama bu nefret söylemi gerektirecek bir konu asla değil. Geri dönüp baktığımda her şeyin önemsiz olduğunu anladım bir kez daha. Şaşırmadım bu habere Sulli’de ne yaptığını farkında değildi çoğu zaman, mutluyum takmıyorum diyordu ama sadece diyordu. Boşlukta olduğu belliydi. Yada ben öyle hissediyordum. Ailesine yakınlarina arkadaşlarına sevenlerine ve ne kadar ayrılsada yıllarını geçirdiği f(x)’e sabır diliyorum.

Tuğba

Bu kız bunları yaşarken ailesi ne yapıyordu acaba hep ailesi tarafından yalnız bırakılmış izlenimi veriyordu bana.Çok çok çok yazık oldu gencecik bir kız hayatına kıyacak neler yaşadı kim bilir

xoo

Zamanında “en yakınındakilerinin bile onu yalnız bıraktığını” söylüyordu. Kızın bayağı parası vardı en iyi psikologlara gitti ama insanın yakınındakilerde iş yoksa pek faydası olmuyor ne yazık ki..

Tuğba

Olmuyor maalesef yalnızlık zor, yalnızken böyle şeylerin üstesinden gelmek çok daha zor.Umarım kimse psikolojik sorunlarla sınanmaz

Selen

Artık kore ülkeyi kapatıp gitsin . İnsanlık yok bunlarda. Nasıl bu olır ya ? Öğreneli daha yarım saat bile olmadı ama gerçek gelmiyor

elly

kpopı bırakmanın eşiğindeyim. f(x) benim ilk grubumdu, onları stanleyerek başladığım için mutlu olsam da… şu hale bak ya. çoğu hayran kaostan beslenir oldu bazılarınızın derdi benim grubum x grubundan daha yetenekli şunlar yakışıklı değil vs… fan kavgalarından zevk alır halde herkes, linç ve alay etme kültürü herkesin bir parçası olmuş… tiksiniyorum cidden

Yerimiese

O kadar haklısın ki…

Stardust

O kadar haklısın ki bu dediğin sebelerden daha bir hafta önce bir kız grupunu körü körüne linçleyen insaların burda yorum yazdığını görüyorum bu intiharlar durmaz böyleleri oldukca iki yüzlü vicdansızlar o kadar üzülüyorum ki sulliye çok gençdi ya çok zorluk yaşadı hem de niçin sudan o yaşda her bir gencin yapdığı şeyler yüzünden bu çoçukların uyuşturucudan medet umasına neden şaşırıyorlar ki çok çaresizler bir yanda güçlü şirketler diğer yanda lanet olası sanal zorbalar.Bu intiharla konuşurlar yarın yine başka idolu linçlerler bunlar insan değil çünki

balrimnyk

bende öyle artık kpop o kadar kötü bir hal aldı ki soğuyorum

Bet

Ben Sulli yi ne severdim ne nefret ederdim ama şu andan itibaren K-pop benim için de bitti…

Drbel

Siteye bi girdim. Şok oldum. Inanamıyorum. Sakin bir hayat yaşadığım icin asla anlayamayacagim bir sey ama insanlarin önünde o kadar güçlü duruyordu ki. Bundan sonra kimseye olumsuza giden yorum yazmayacağım (nefret yorumu yazmıyordum ama bir iki beğenmediklerimi eleştirdiğim yorumlarım var.)
Bence fazla yalnız bıraktılar, arkadaş seçimleri zaten iyi değildi kızın, ailesi daha çok yanında olsaymış bari. Çok üzüldüm gerçekten. Ayrıca lütfen taeyeon’a dikkat edelim, o da depresyonda.

lavely.sone

Siteye gireyim dedim habere bir baktım sulli yazıyor şok oldum bunu yazarken bile tenim bem beyaz gerçekten şoktayım yukaridakiler sizin nefret yorumlarınız yaptı diyor gerçekten bir insandan nasıl bu kadar nefret edilir kendiniz insandanmı sayıyorsunuz siz önce choi jin sil jonghyun şimdide sulli artık çenebizi kapatın insanlığı mahvediyorsunuz.

Olga

Bu haber bana cok ağır geldi ya inanmıyorum ya

Nabongun jichuya verdiği tavşan

Gerçekten ağlıyorum ya kız ne yapsa sürekli hakaret ettiler şimdi huzur içinde uyu diyolar bende biliyorum bütün netizenler aynı değil ama çoğu kılık değiştirip dolaşıyo bu yüzden nefretinizi idollerin görebileceği yerlere yazmayın kız hotel del Luna’daki rolünde nefret almadığı için sevinmişti depresyon yüzünden intihar etmiş ya daha kaç idolü kaybedicez heleki o SM şerefsizi YG’ye kızıyoruz ama en boktan şirket SM daha kaç idolü intahar edecek

Heartthrob

Gerçekten canım acıdı. Sulli’de bu sektörden ayrıldı artık ama keşke bu şekilde ayrılmasaydı…

Matmazel

Peki hâlâ nefret yorumunu kesmeyen kendine insan diyenlere ne demeli? Kız öldü daha gencecik yaşında kendi yaşamına son verdi. Küçücük bir gribal enfeksiyonda canımızın derdine düşüp geri kalan her şeyi boş veriyoruz değil mi? O kendi elleriyle kendi canına kıydı bir insan bu raddeye gelecek ne yaşadı diye düşünmeden edemiyorum ama sonra Sulli’nin yayınlanan haberleri ve bu haberlere yorum yapan insanların yazdıkları geliyor aklıma. Helal olsun hepimize yazanlara da susanlara da. Bu var ya sadece knetizenlerin ayıbı değil gidin bakın bir çok sitede bizim ülkemizden artık insan olduklarından şüphe ettiğim varlıkların yorumlarını okuyun ne ara bu kadar çirkinleştik bilmiyorum. Diriye… Read more »

Billgesue

Hala şok içindeyim…Bu intihar değil bu bir cinayet! Sulli sizin nefret yorumlarınız yüzünden öldü. Onun katili sizlersiniz.

KINGEXO

Aylardır burada sulli nefreti hak etmiyor o güçlü bir kadın diye yorumlar yapıyordum. Böylesine güçlü bir kadını yok ettiğiniz için hepinizden nefret ediyorum. Yorumlarda üzüldüğünü söyleyen şahıslar daha geçen haftalarda nefret kusuyordu. IGRENCSINIZ, KOTU KALPLISINIZ, NEFRETINIZ INSANLARIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLUYOR!!! KATIL OLMAK NASIL HISSETTIRIYOR INSANLIKTAN NASIBINI ALMAMIS YARATIKLAR?

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Meleğime bunu yaptıkları için,onu öldürdükleri için hepsinden tiksiniyorum.İntihar deneyimi başarısız olsaydı Goo Haraya yaptıkları gibi yine nefret yorumu yazarlardı

Cansu

Sıradaki kim diye tahmin etmeyin lütfen. Bunu yapacağınıza yorumlarınıza dikkat edin yeter.

seungriaşkdaesungtaöyle

önce nefret yorumları yağdırın sonra huzur içinde yat diyin ah sizin mantığınıza s***yim

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

++++

feniks

Burada üzüldüğünü söyleyenler umarım gerçekten üzülüp kadın idollere nefret yorumu yapmayı bırakırsınız. Onlar sizin aşağılık kompleksinizin kurbanı olmak zorunda değiller. Koreli netizenlerden bir farkınız yok. Rahat uyu Sulli.

rpmn

bu işin kadını erkeği mi var nefret nefrettir ne erkeğe ne kadına nefrete gerek yok

Baby

Onu demiyor sektörde erkekler yüce ilah ya her şeyleri görmezden geliniyor kadınlar öyle değil ama

rpmn

nasıl böyle bir şey söyleyebiliyorsunuz ya o yüzden mi o güzelim çocuk geçen yıl öldü? evet sadece kadınlara karşı herkes zaten çıkın şu kafadan da herkese eşit bakmaya çalışın o zaman sizinde onlardan aşağı yanınız kalmaz

Baby

Şöyle düşün bir oyuncu karısını aldattı ona şantaj yapa kadın onca nefret alıp hapsi boylarken bizim o adamdan ne karısı boşandı ne oyunculuğu bıraktı aksine hala yüceltiliyor erkekler bu sektörde kadinlardan daha az zarar görüyor emin ol Jonghyun’u her halta karıştırmaktan vazgeçin skandalsız hayatında en az nefret alan erkek isimlerden biridir ama deprosyon sarınca seni öyle olmuyor işte bilip bilmeden konuşuyorsunuz

Yılgın

Hangi fandomdan olduğu beni şaşırtmamakla birlikte bir gün önce doğum gününde Jimin e hakaret edip Sulli nin haberi duyulunca ay kadın idollere hakeret etmeyi kesin Jennie nin aynı şeyi yapmasından korkuyorum diyenleri gördüm insanlar ne kadar ikiyüzlü be bu işin kadını erkeği mi var Jonghyun da erkekti keza aynı şeyi bizzat kadın idollere yaptıklarını da gördük yine aynı fandomdan biri çıkıp sırada intihar etmesi gerekenler Hwasa ve Suga diyebiliyor ama hala kadın idol vurgusunu itinayla yapıp duyar kasıyorlar sanırım erkeklerin intihar etmesinde bir sakınca görmüyorlar hepsinin böyle olmadığını biliyorum ama çürükleri ciddi derece hasta

Baby

Bunu bana dediysen fandomum gayet normal bir fandom bilen de biliyot

Lol

Her iddiaya varım 2 gün sonra blackpink haberlerinde yine tonlarca nefret söylemi olacak. Bizim insanımız evcilleşmez.

Liya

Ya nasil insanlar Sm diye tutturmuslar.kizi siz öldürdunuz.sacma ,igrenc yorumlarla.Sm kizla yeniden anlasma imzalarldi diye yuzlerle
yorum yaptiniz yeteneksizi,ahlaksizi niye tutuyor diye.mv cikaririken delirmistiniz,niye Sm sulliye mv cikariyor,yeteneksizi destekliyor diye.kizi kendiniz oldurdunuz sucu baskalarimlnda gormeyin

Loura

Yaptığı anormal davranışlarının sebebi aslında bir yardım çığlığıydı ve kimseye duyuramadı
İnsanlar onun güzelliğini, ününü,parasını kıskanıp kızdan nefret ediyorlardı ama şimdi yaşayacak bir hayatı bile yok
Toplum baskısının ve şöhretin insana ne denli büyük yara verdiğini şimdi daha iyi anladım. Bu yüzden yaşadığım hayata şükrediyorum.

Öl de ölelim Jessica reis

Haberle yıkıldım. Suçluluk duygusundan geberiyorum. Özür dilerim Sulli. Arkanda olmaya devam etmediğim ve desteğimi kestiğim için özür dilerim. Seni savunmaya devam etmediğim için özür dilerim. Sorunlarını görmezden geldiğimi için özür dilerim. Nefret yorumu yazmadım belki ama destek yorumu da yazmadım. Sana karşı üç maymunu oynadığım için özür dilerim. Karşında durmamış olmam yanında durmadığım gerçeğini değiştirmiyor. Özür dilerim.

seungriaşkdaesungtaöyle

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+220] Netizenbuzz (orijinal siteden bahsediyor) her zaman tıklanma için Sulli haberleri çevirdi, onu kendi istediği gibi kullandı. Nefret dolu yorumlarıyla acı veren Koreli netizenlerden bir farkınız yok, siz de suçlusunuz. Gidip aynaya bakın, nasıl biri olduğunuzu görün, mutlu musunuz şimdi
off hala inanmak isteemiyorum

Stardust

Sizin gibi iki yüzlelerin suratına tükürmek lazım daha bir hafta önce sullini linçliyordunuz lanet olası sanal zorbalar şimdi melek kesildiniz hepsi sizin yüzünüzden idollara yalnız sulliye değil hepsine nefret kusanlar bunlar sizin eseriniz vicdansız insanlıkdan uzak mahluklar.İdollar sizin kıskançlığınızı nefretinizi boşalta bileceğiniz kum torbası değil pislikler yalnız knetzer de değil burda idolları kıçkançlıkdan linçleyen pislikler siz de buna dahilsiniz.Sulli daha çok gençdi ya her şeye rağmen ayakta durmaya çalışıyordu kendi gibi olacağı bir hayat yaşamak istiyordu 😪

Sooji

Hep düşündüğüm gibi Sulli nin yardım çığlıklarını görmezden gelip ondan nefret ettiniz. Onun istediği gibi yaşamasını yadırgayıp ona kin kustunuz. Hepiniz katilsiniz. Umarım bütün nefret yorumu yapanlar bu vicdan azabını bir ömür çekersiniz. Sizler yüzünden bir genç daha soldu. Umarım ders alıp kimseye artık böyle davranmazsınız. Artık yeter.

Aaa

Geçen burda bir kadın idole durduk yere nefret yorumu yazan kişilere hastasınız hiç suçu olmayan hayalleri için çalışan biriyle dalga geçip aşağlıyorsunuz dediğimde eksilere boğulmuştum. Şimdi bir kaçının yorumunu görüyorum yok katili netizenler falan diyor. Bi defolun sanki siz farklıymışsınız gibi. Hepiniz hastasınız. Vede katil

Kayısı

Bu yorumu ayakta alkışlıyorum. Bu sitede en çok nefret alan kız grubu BLACKPINK ve ne zaman BLACKPINK’i savunan bir yorum yapsam eksilere boğuluyorum ama o eksi oyları veren kişiler kendileri değilmiş gibi herkes bu haberin altında ağlıyor şimdi. Bizim insanımızın da Koreli netizenlerden farkı yok.

Aaa

Ben birinin bir ünlüden nefret etmesini anlayamıyorum hadi seungri şerefsizinden et adam sadece kendine değil başkalarına da zarar veriyor. Ama yani akıl sağlığı yerinde biri bir ünlüden ortada gerçek bir neden yokken nefret edemez. Sosyal medyada sahte niklerin ardında herkese istediklerini söyleyebileceklerini sanıyorlar. Ruhları ve içleri çürümüş bu kişilerin. Sadece black pinkte değil hepsi için geçerli bu. Geçen go hye suna biri sürtük yazmış. Sanki evin içinde ne olmuş biliyorlar gibi.

Kayısı

Hah, aynen öyle. Hepsine ama hepsine yapıyorlar bunu. Hep diyorum, ne düşürseniz düşünün ama bunu karşınızdakine zarar verecek şekilde dile getirmeyin diye. Ama işlerine gelmiyor tabii. Eksi oy verip linçlemek daha kolay geliyor.

İşin kötü tarafı, aynı haksızlığa kendileri uğradığında ortalığı birbirine katacak olmaları. Böyle ikiyüzlü insanlara tahammülüm kalmadı gerçekten.

Stunnnnn

SM’in araştırılması gerek

Liya

Bence bu sulli konusunda tam tersi sm arka oldu kiza.bu igrenc koreliler kizi oldurdu.sscma laflarla.sm kizla kontrati yenilediginde bile sm demediklerini birakmadilar.kize mv cikarirken de niye ahlaksizi destekliyor diye saldirmistilar.kesinlikle bu sucu sm e atarak kemdi vicdanlarini rahatlatmamalilar.heosine nefret ediyorum.bazen idoller de oglemi diye dusunmeden edemiyorum.ayni milletin insanlari sonucta.

Bombay

allahım biri şaka desin. netizenlerin o kadar kötü yorumları aklıma geliyor. vicdan azabında boğulun. canım acıyor şu an. gencecik ve hayat doluydu…

Misafir

sulliye karşı iyi ya da kötü herhangi bir şey hissetmiyordum sadece güzel olduğunu düşünürdüm. ama şu sitede her yaptığının haber olması ve hep nefret alması çok saçma geliyordu. hiç intihar edebileceğini düşünmemiştim. o yüzden şok oldum ve üzüldüm. kimbilir nasıl ölmek istediyse asmış kendini. hap yutmamış, kendini bir yerlerden atmamış, zehirli hava solumamış ASMIŞ! altından sandalyeyi düşürdükten sonra vazgeçsen bile geri dönemezsin yani. ne kadar kararlı olduğunu burdan bile anlayabilirsiniz. hani bizim ülkemizde bir şey olduğunda diyoruz ya ‘ülkeyi kapatıp gitmeliyiz artık yaşanacak gibi değil’ falan bence bir an önce kore kapatılmalı şu zihniyetleri yüzünden. ilk haberi öğrendikten biraz sonra… Read more »

Vmin

İntihar değil cinayet bu

xoo

Ben diyordum ki; bu kız bu kadar nefret yorumu alıyor ama buna rağmen güçlü görünüyor, kimseye kendini acındırmıyor. Yaşadıklarının zor olduğunu tahmin etmeme rağmen mutludur belki diyordum. Meğer öyle değilmiş. Buz gibi görünüp içinde yangını olanlardanmış Sulli’de. Jonghyun bir Sulli iki. Hep Sm nedense. Tesadüftür umarım. Aklıma bir ihtimal daha geliyor ama neyse. Allah korusun.

Lia ama tapmayan

Sanatçıların yetenekleriyle değil kişilikleriyle, görünüşüyle, güzelliğiyle, davranışlarıyla, hatalariyla ilgilenip nefret yorumu yagdirirsaniz olacagi bu. Bakmazsaniz görmezsiniz demiştim, şimdi kendisi sırf siz ısrarla bakip eleştirdiğiniz için size kendini göstermemeyi tercih etti. Umarım huzurludur şu an. Çirkin, sıska, ruh hastasi, bagimli vs diye bahsetmeye devam edin bakalim siradaki kurban kim olacak. Bu kadar nefret edilen isimler olarak ilk aklıma Jennie, Sunmi, Hwasa geliyor. Malum aldiklari nefes bile batiyor insanlara. Buradakilerde de zerre vicdan azabi olacağını sanmiyorum. İnsanlara Daha ölmedin mi diye yorum yapan ruh hastalari var burada. Böyle devam ettikçe daha çok genç insan canina kiyacak. Huzur içinde uyu Sulli.

balrimnyk

başlığı gördüğüm gibi seslice bağırdım som zamanlarda onu çok seviyordum ve vefat etmesine çok üzüldüm huzur içinde yat sulli 💜

Aswium

Ev de odamda yalnız başıma ağlıyorum Sulli inanmak istemiyorum lütfen yalan olduğunu çık ve söyle

gezegentozu

Sadece SM’in istismarından kurtulabildi diye, gecenin köründe masasına sulanan erkeklerden korktu diye, giydiği bluzun yakası açıldı diye, o gün pastel şeftali tonlu makyaj yaptı diye bunlar sadece benim bu sitenin yorumlarında gördüğüm kızı burada tecavüzcülerden, kadın pazarlayanlardan daha çok linç eden insanların sebepleri. Kadının psikolojosini çökertenler ne kadar yüzsüz ya o kadar linç ediyoruz hala hep gülümsüyor diye ayrıca linç ettiler. Bu yorumların çıkış kaynağı -ki bunu haberlerin grafiğine bakarak söylüyorum- 30-40 yaşlarında muhtemelen mutsuz evlilik ve başarısız iş hayatını linçle çekilir kılan amcalar. Bunları yayan ve Sulli’nin okuyup etkisinden çıkamayacağı düzeye getiren ise bu sitenin yorumlarındaki gibi insanlar. Haberi… Read more »

deliyimben

Haberi okuduğumdan beri şaşkınım,üzgünüm ve kızgınım. Sadece ekranda gördüğünüz birine nasıl bu kadar kötü olabildiniz neden onun istediği gibi olmasına izin vermediniz diye sormak istiyorum her fırsatta nefret kusanlara ve alkış tutulan medyaya. Bir çiçeğin daha solmasına sebep olan herkes utansın. Nefretiniz,kininiz yerin dibine batsın.

Anonim

Sadece erkekleri suçlamaları da ayrı bir komik. Kadın erkek herkes kızın sütüne gitmişti. Huzur içinde yat…

blueb

yabancı yorum haklı ve bu sitede netizenbuzz’un her çevirdiği haberi çevirmek zorunda değil diye düşünüyorum umarım bundan sonra dikkat edersiniz buna. Yalan yanlış dedikodu haberlerini mesela çevirmeyin.

blueb

Kızın intiharın eşiğinde olduğu ruh halinin iyi olmadığı taa burdan anlaşılmışken en yakınındakiler ne yapıyordu acaba özellikle ailesi yalnız bırakmaması gerekiyordu kızı. Gerçi aklına koymuşsa ailesi evde uyurken bile intihar ederdi ama o aşamaya gelmeden tedavi olması gerekiyordu yazık oldu gencecik kıza. Ha birde bu olaydan sonra idollerde insan onlara nefret yorumları yazmayın empati kurun diyen insanlar ilk önce kendilerini düzeltsin sonra diğerlerine ders versin. Görüşünü kaba olmadan normal bir dille de söyleyebilirsiniz. Ne demiş RM, “Ondan nefret ediyorum” yorumunu 5 saniye de yazıyorlar ama ben bunu 5 saat 5 gün düşünüyorum.’

BTOBMinhyuk

Sonunda kızı öldürdünüz, hepiniz…

Sullistan

Abi inanamıyorum ya. 5 yıl önce Electric Shock klibiyle başlayan K-PoP hayatımın büyük şoku olan idolümün öldüğü haberine inanmıyorum. Ona nefret yorumu atanlara cevap verip pişman olacaklarını söylüyordum. Olmuşlardır ama bu şekilde değil!

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

MeU olarak ben de ağlıyorum…

Krystal benim karım ok?Sulli bir melek

Pis *ler eksilesiler GERÇEKTEN HALA MI?

Deniz

Şimdi varsa bir vicdanınız onunla yüzleşin

anonim

Şimdiye kadar Sulli haberine iyi, kötü hiçbir yorumda bulunmadım ama okuduğum haberlerde bazen içten içe yargılayıp kendi kendime laf söylediğim için ben suçluluk hissediyorum vicdanen rahatsız oldum. Suçu başkasına atmakla durum değişmeyecek Kore nin kesinlikle nefret yorumlarına ağır yaptırımlar uygulaması gerek. Ayrıca reşit olmayan çocuklara çıkış yaptırıp, psikolojik olarak önlem alınmaması kadar aptalca bir durum yok. Stajyerlikten itibaren destek almalılar ki zihinsel olarak bazı şeylere hazırlıklı olabilsinler. Bilmiyorum her şey başından yanlış geliyor…

Kayısı

Suçluluk hissetme çünkü sen doğru olanı, en insancıl olanı yapmışsın. Başkaları gibi eleştirilerini hakaret içeren bir dille herkese yayabilirdin de. Ama bir insan hakkında kötü bir şey düşünmek suç değildir, bunu dile getirerek onun canını acıtmak ve şahsına zarar vermek bir suçtur. Bu nedenle seni tebrik ederim. Kötü düşünsen bile kötü yorum yapmamışsın. Olması gereken de bu çünkü.

Betüş

Düşünce suçu olsaydı eğer hepimiz kendi hayatlarımizda suçluyduk o zaman. Böyle düşünme ,önemli olan böyle düşünmen değil ,ifade etsen bile düzgün bir şekilde ifade etmek önemli. Küfür etmeden, görünüşüne birşey demeden,ölçüyü kaçırmadan.. Çok sevdiğim bir söz var . “Herkes dünyayı kendi rengine boyamaya çalışıyor çünkü kimsenin bir diğer renge tahammülü yok .Eğer tüm dünya siyah olsa delirirdik. ” İşte bu yüzden hangi renk olduğun değil diğer renklere nasıl davrandığın önemli daha doğrusu bu hepimiz için böyle ..

Yılgın

neden hepinizin dilinde kadın idol var Jonghyun kadın mıydı önce şu cinsiyetçi saçma sapan kafa yapınızı değiştirin erkek idollere yapılanlara da tepki göstermelisiniz

Kayısı

Jonghyun’a haksızlık yapılmadı demiyoruz ama bu sektörde en çok ve en çabuk zarar görenler kadın idoller. Konserde üstünü çıkaran bir erkek idolle bir kadın idole aynı tepki verildiği zaman tartışalım bunu, olur mu? Bu yaptığımız yorum cinsiyetçilik değil zaten. Kadınlara da erkeklerle aynı muamelenin yapılmasını istemek insan hakları talebidir, cinsiyetçi bir kadın hakları talebi değil.

Betüş

Biz kadın erkek ayrımı mi yaptık kardeşim?Rica ederim tekrar oku yazdıklarımızı ..Anlam veremedim yani şu yorumuna !!

Cansu

Sulli kötü bir şey yapmadı her zaman yaptığı şeylerden dolayı ve yaşayış stilinden dolayı saçma bir nefret aldı (ki insanlar neden rahatsız oldu onuda anlamadım.) Ne hissettiğini kimse umursamadı. Kimseye kötülüğü olmamış olmamasına rağmen niye herkes ona bu kadar yüklendi anlamıyorum ne kadar seçimlerimizi biz yapsakta hayatta belli yönlendiremediğimiz sorunlar oluyor umarım şimdi daha rahatsındır Sulli zorluklardan ve yüklerinden kurtulmuşsundur yakın takipçin değildim ama f(x) ve seni seviyordum hala da öyle ve solo parçanıda çok sevmiştim şuana kadarda hep arkanda durmuştum kendine çok iyi bak🌌

Dddddddddd

UMARIM Kİ VİCDAN AZABINDAN KUDURURLAR
bu dünyalar güzeli kız ne yaparsa nefret ettiler. Bunun hiçbirini hak etmedi
yazık cidden yazık