Benzer Yazılar

Taeyeon depresyondan muzdarip olduğunu açıkladı

Taeyeon depresyondan muzdarip olduğunu açıkladı

HABER: Taeyeon “Depresyonla mücadele ediyorum.. ilaç tedavisi görüyorum”

KAYNAK: Newsen via Nate

1. [+1,035, -63] Lütfen kendi öznel görüşlerinizle ünlülerin ya da sıradan insanların depresyonu üzerine yorum yapmayın. Kimsenin taşıdığı yükün ağırlığını bilmiyorsunuz.

2. [+838, -50] Biri ona nasıl bipolar mısın diye sorabildi.. özellikle de başa çıkmak zorunda olduğu antileri gördükten sonra, ona nefret dolu mesajlar yazanları gördükten sonra.. Bu dünyada çok manyak var

3. [+575, -52] Nate’de kolayca dava edilebilecek bir sürü nefret yorumu var, antiler Taeyeon’u çıkış yaptığından beri, 10 yıldan fazla süredir rahatsız ediyor. Ben çoktan ID’lerini alıp şikayet ettim.

4. [+76, -3] Ansızın düşerek yaşamak… bu benim de yaşadığım bir şey. Yıllardır depresyonla yaşıyorum, bazen iyileşiyor ama tamamen aşılabilecek bir şey değil bence

5. [+75, -39] Ama en azından çok para kazanıyorsun. Bizler 6’da kalkıyoruz, metro cehennemine iniyoruz, ayaklarımızdan ötesini göremediğimiz günler yaşıyoruz. Depresyondayken bile en azından para kazandığın için şükret. Bizler ise sadece depresyondayız ve umutsuz durumdayız.

6. [+65, -73] Bizim hayatımızda düşünemeyeceğimiz paraları kazandın.. bunun nesi depresyona sokar ki seni.. (nefret değil bu, merak eden bir şirket çalışanıyım.. ㅋ)

7. [+55, -4] Depresyona girince mücadele ederek çıkmak çok zor.. her gün bir savaş haline geliyor. Çevrenizdeki insanların sizi izlemesi gerekiyor. Lütfen çevrendekilerle ilgilen.

8. [+38, -34] 10 milyar wonum olsa ne kadar depresyonda olursam olayım her günüm inanılmaz olurdu bence

9. [+35, -9] Youtube’da Taenggoo TV’yi izliyordum, depresyondan müzdarip olduğunu bilmiyordum. Umarım yakında iyileşir.

10. [+35, -11] Lütfen iyileş ㅜㅜ antiler sadece klavyesi olan çocuklar, gerekiyorsa onlara karşı sert davran

11. [+34, -6] Sosyal medyadan uzak durmak ruhsal sağlığın için daha iyi olur bence

12. [+31, -30] Diğerlerinin sadece hayal edebileceği şeyleri küçük yaşta elde etmişken nasıl depresyonda olabilirsin.. paran varken hayatta nasıl problemlerin olabilir ki..

Taeyeon depresyondan muzdarip olduğunu açıkladı

KAYNAK: Naver

1. [+510, -14] Zor olmalı.. ama Taeyeon bugünlerde çoğu kız grubun rol modeli ve bence bununla gururlanabilir. Diğer herkesten çok daha fazla uğraştın, lütfen kendine çok baskı yapma..

2. [+293, -8] Seni hep destekliyorum Taeyeon

3. [+281, -6] Bunun haberlere çıkması onun için işleri daha çok zorlaştıracak mı acaba ㅠㅠㅠ

4. [+218, -9] Lütfen hareket etmeden önce bir düşünün, ünlüler sıkıldığınızda nefret yorumu yapabileceğiniz oyuncaklar değiller. Bunu yapacağınıza gidin hayırlı evlat olun;

5. [+84, -3] Bu hayranlarıyla arasında özel bir konuşmaydı ㅠㅠ Bence bunu haberlere koymak doğru değil ve insanların bilmesi de iyi bir şey getirmeyecek.. Dünyada sadece pozitif insanlar olsa süper olurdu ama insanlar hayatını zorlaştırmak için bunu kullanacak ㅠㅠㅠㅠ

6. [+82, -3] Seni seviyorum, Taeyeon, hep yanındayız

7. [+60, -1] Seni hep destekliyorum, kendini açıkladığın için teşekkürler, hep hayranın olacağım unni ㅜㅜ

8. [+59, -2] Bu kadar cesur olduğu için onunla gurur duyuyorum, umarım tedavi görür ve yakında iyileşir. Lütfen seni desteklemeyenlerden çok destekleyenlerin olduğunu bil.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+85] Depresyon ayırım yapmaz.

 

Kaynak: Netizenbuzz

34 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
B.A.B.Y

12. [+31, -30] Diğerlerinin sadece hayal edebileceği şeyleri küçük yaşta elde etmişken nasıl depresyonda olabilirsin.. paran varken hayatta nasıl problemlerin olabilir ki..

Jonghyun için de aynısını demişlerdi ama bakın sonunda ne oldu… Bu avanaklar hiçbir olaydan ders almıyorlar. Hala böyle yorumların insanları intihara sürükleyebileceğini düşünemiyorlar…

Drbel

[+55, -4] Depresyona girince mücadele ederek çıkmak çok zor.. her gün bir savaş haline geliyor. Çevrenizdeki insanların sizi izlemesi gerekiyor. Lütfen çevrendekilerle ilgilen.
Katılıyorum. Yalnız kalmak bence işleri zorlaştırıyor ve taeyeon hep bir ev kuşu olmuştur. En yakın arkadaşlarından biri de intihar edince çok incindi, eskisi gibi olmadığı belli oluyor. Güç bulmasını diliyorum, her zaman yanındayız 💜

Yav he he

Dünya da herşey para değil malesef sen az parayla huzurlu yaşarsın ama para kazanma derdin olur. Onunsa genç yaşta kazandığı fazlaca parası vardır ama sırtını yastayabileceği derdini anlatabileceği gerçek bir dostu huzuru olmaz. Para için size iyi davranan sizden yararlanan bir sürü arkadaşınız olsa kimseye güvenemeseniz yalnız kalırsınız. Bu da yetmezmiş gibi 10 yıldır klavye artistleri durduk yere sürekli nefret yorumu yapar her nete girdiğinizde sizden nefret ettiğini söyleyen insanları görürseniz daha da yalnızlaşırsınız. Tabi bunlar kişiliğinin gücüne de bakar ama insanı çok yıpratır. O yüzden umarım hayatını ve kendini sevmeyi ona nefret kusanları takmamayı öğrenir mutlu olur.

TWICEXO

O kadar gerizekalı var ki parası var diyerek acısı ile adeta alay ediyorlar ben 7 senedir K-POP fanıyım ve Taeyeon’un ne kadar çok nefret aldığını çok iyi biliyorum öyle bir şeydi ki ilk zamanlarımda Taeyeon’u tanımıyordum ama insanlar ona o kadar nefret besleyip hakaret ediyorlardı ki tanımadan ön yargım olmustu evet ben de aptalın tekiydim. Biriyle çıktı nefret aldı üyesi ayrıldı nefret aldı Taeyeon havaalanında bir antisinden ağlayarak özür dilemisti Taeyeon’a bir aralar su şişeleri atılıyor adının yanına ‘sürtük’ eki getiriliyordu insanlar intihar ediyor ve Taeyeon’a sen onunla çıktığın için insanlar ölüyor diyerek katil yerine koyuyorlardi Taeyeon hepsini unutmak için… Read more »

Lili

Allah yardımcısı olsun inşallah.Taeyeon’un zorluğunu anlayabiliyorum.Bu kolay bir şey değil ve şifası da para değil.Bunları dava etmeliler,çocuklar karakolu ziyaret etsin bari : |

Gece

6. [+65, -73] Bizim hayatımızda düşünemeyeceğimiz paraları kazandın.. bunun nesi depresyona sokar ki seni.. (nefret değil bu, merak eden bir şirket çalışanıyım.. ㅋ)

Arkadaşını, yakın bir arkadaşını depresyon yüzünden kaybetti. Her gün hak etmediği bir ton küfür mesajı alıyor. Tacize uğruyor ve belki şirketi bile ona kötü davranıyor olabilir. Paranın huzuru getiremeyeceğini anlayamadınız. Bazen insanlar “Keşke bu kadar param olup huzursuz olacağıma, fakir olup huzurlu bir hayat yaşasam” diye düşünebilir. Sizin gibiler yüzünden. Empati yapın lütfen.

Ve daha birkaç saat önce “Seni yalnız bırakmayacağım” gönderisine denk geldim. SM, Taeyeon’a dikkat et.

Esma Morkoç

Güçlü ol Kim Taeyeon, senin için buradayız.

SeulgiWendy

Çok para kazanmışta falan filan kusura bakmayın ama bu kızlar buralara bu kadar kolay gelmedi kız gruplarının yok sayıldığı bir donemde yemedikleri hakaret kalmadı ilk black ocean’ı maruz kalmış gruptur ki erkek gruplarının egomanyasında geçen bir dönemden bahsediyoruz 10 yıldır kıskançlık ve nefret yorumları alıyor ve bu haberin altına bile kıskançlık kusanlar var empati kurun be biraz en yakın arkadaşını depresyondan kaybetti ve parası olanlar depresyona giremiyormu? Depresyona herkes girebilir hayattan zevk alamıyordur mutlu değildir kimsenin içinde ne yaşadığını bilemezssiniz ve kılavye başında sallamaktan hiç bıkıp yorulmadınızda yeter artık

Sss

Geçiyor zor ama geçiyor. Kimse anlayamaz. Kimse seni kendin kadar sevemiyor iyilestiremiyor. Allah kalbine ruhuna ferahlik versin. Tez zamanda kurtulman dileğiyle.

SURMEW-BTS

para ve maddiyat insanı mutlu etmez. eviniz, arabanız, çok paranız olsun, lüks içinde yaşayın gene de mutlu olamazsınız. insanın sevgiye, ilgiye, manevi duygu ve değerlere ihtiyacı vardır, üzüldüğünde, mutsuz olduğunda, mutlu olduğunda, hem iyi hem de kötü gününde onun yanında olan ona destek olan birine ihtiyacı vardır , aynı zamanda başarıya ihtiyacı vardır, bi insan çalışmak ve işe yaradığını bilmek hissetmek ister, istediği mesleği yapıp, mesleğinde başarılı olmak övülmek ister. herşeye başarılara sahip olsa bile, onu kutlayacak onla sevinecek gerçek bir dost ister. bi insan herşeye sahip olsa bile, ailesi, arkadaşları, mutlu bi ilişkisi ve işi olsa bile , çevresinde… Read more »

Billgesue

Bir yıldır anksiyete ile savaşıyorum ve ilaç tedavisi görüyorum. Gerçekten psikolojik rahatsızlar çok zor. Umarım bir an önce eski sağlıklı halimize kavuşuruz…

Tumi

Yorumlara bakıyorum da herkes depresyon,anksiyete vb. geçirmiş ilaç bile kullananlar var acaba çağımızın hastalığı mı gerçekten yoksa eskiden de yaşanıyordu da anlaşılmıyormuydu

SURMEW-BTS

hemşireyim, okulda hocaların dediği istatistiklere ve çıkan makalelere göre günümüzde psikiyatrik bozukluklar geçmişe göre git gide daha çok artmakta ama elbette eskiden daha az ve düzensiz sağlıksız kayıtlar yapılması, eksik kayıtlar vs, insanların psikolojik rahatsızlıklar konusunda daha az blinçli olması, hastanelere , kliniklere daha az başvurması da eski vaka sayılarının daha az olması kaynaklı ama herkes günümüz hayatının daha stresli olması ve bu tarz rahatsızlıkların daha fazla yaşanmasında hem fikir, özellikle şehir hayatı daha da stresli, insanoğlu doğadan ve daha sakin bi yaşamdan uzaklaştıkça bu tarz rahatsızlıklara daha da çabuk yakalanıyor, yaşadıkları travmatik olaylar dışında doğadan uzaklaşmak cidden daha da… Read more »

:D?

Ya bu Korelilerin şu ‘paran varsa mutlu olursun olmak zorundasın ne gibi bir derdin olabilir’ bakış açısını anlamayacağım. Bir de şirket çalışanı olarak soruyorum demiş? Sen bu yaşa bu düşünceyle nasıl geldin de o zekayla nasıl şirkette çalışıyorsun? Paranın sağlığa bile çare olamadığı zamanlar olduğunu nasıl bilmez bir insan ya? Gerçekten şaşırıyorum acaba sırf yorum yapmak için mi yapıyorlar. Depresyonun size ne şekilde ne zaman geleceği asla belli olmaz tıpkı kanser gibi. Ruhsal bir hastalık ama o da bir ‘hastalık’. İnsanlar bunu unutarak hala maddiyattan medet umuyorlar ve biz 2019’dayız? Ne diyim ki umarım Taeyeon şifa bulur ve iyi olur.

XxX

Depresyon, anksiyete, okb gibi hastalıkları yaşamayanlar anlayamaz. İnsanı günden güne yıpratır ve başkalarıyla konuşmak daha da zorlaşır. Sırf bu empatiden yoksun insanların kırıcı yorumları yüzünden. Bu insanların sizin desteğinize ihtiyacı var. Lütfen düşünmeden kimseyi yargılamayın. Ben ne kadar zengin olursam olayım bana dünyaları bile verseler anksiyetemle yaşamayı istemezdim. Sadece daha huzurlu biri olmak istiyorum.

Ajaa

Tanrım, bir gün bütün insanlara istedikleri kadar para ver ki asıl ihtiyaçlarının o olmadığını anlayabilsinler.Jim Carrey söylemişti sürekli bu kadar üstüne gelinirse kendini yalnız hissetmesi normal para insanı mutlu yapmaz Tanındığı için sevgilisi olduğu için nefret yorumu alıyorlar kimse düşünmeden yazıyor umarım iyi olursun Taeyeon..

sen bir deliloysun

herkes parası olan kişileri mutlu zannediyor ama asıl paranın mutsuzluk getireceğini anlamıyorlar bizim az paramız var evet ama bu da kaybedebileceğimiz az şey var demek herkesin gözü bizim üstümüzde değil çünkü ünlü değiliz arkadaşlarımızla ailemizle vakit geçiriyoruz bizi tanımayan insanlardan hergün nefret yorumu almıyor ölüm tehtidlerine maruz kalmıyoruz ama ünlüler sürekli gülmek zorunda sürekli kendisi olmayan kişiler gibi davranmak zorundalar özünüzden yavaşça ayrıldığınızı herkesin sizin bir hatanızı aradağını düşünün paranızın size nasıl bir yük oluşturabileceğini düşünün çevrenizde arkadaşlarınız aileniz olmadıkça istedeğiniz gibi davranamadıktan istediğiniz şeyleri bile yiyemedikten sonra para anlamını kaybeder PARA VE ÜN HER ZAMAN BİR GÜN BİTER

taeyeonreveluv

Depresyonun ilaci cok paran olmasi deil ben de aynen KRALİCEM gibi depresyondayim ve 3 aya yakin ben de ilac tedavisi goruyorum
Depresyon elindekilerle bile ve en onemlisi eskiden zevk aldigin seylere bile istek duymamaktir
Zaten KRALİCEM in belliydi ve ben hissediyodum
Ve su an onunla beraber umarim atlatiriz ben ondan guc aliodum ama simdi sabirla onu beklicem
En degerlim sensin KIM TAEYEON sen iyi ol nolur bana da ilac ol

rpmn

umarım sen de taeyeon da bu zor günleri atlatırsın. mutlu olmayı hakediyorsunuz

Esra

Ben 5 yıldır ilaç tedavisi oluyorum daha bir kaç yıldır kendimi daha iyi hissetmeye başladım. İlaclarin etkisini gostermesi uzun zaman aliyor. Allah kimsenin kalbine agirlik vermesin.

Gugu

Amin su an bende 3 gundur depresyondayim ve 5 yil once basladi ve 2 bucuk yil once ilaclarimi braktim su an baslasami diye bike dusunuyorum

Whotaem

Kurban oluyum yapma, bir kaybı daha kaldıramam. Jonghyun’dan sonra her şey zaten anlamsızlaştı. Umarım hayatındaki insanlar yardımcı olur. En azından bunu açıklayıp, içinde tutmamasına sevindim.

Hae

Uzun zamandır böyleydi, çok çekti SONElar hep farkındaydı. Evine kapandı, kendini suçladı, sağlığını, neşesini ve sosyal hayatını kaybetti bir dönem. Jonghyundan sonra her şey daha da zor oldu kardeşiydi, ama bir sürü sonra sanki kendine söz vermiş gibi eski haline kıyasla daha çok aktif olup, duygularını dışa vuruyordu, daha çok evden çıkıp arkadaşlarıyla sosyalleşiyordu, en azından öyle görüyordum ama şu an bunu dediğini görünce çok kötü oldum. Hala savaşıyor. Lütfen yapmayın ya para mal mülk hiç bir zaman mutluluğun anahtarı değil! evet belki sahip oldukları rüya gibi ama depresyon bir hastalık aynı fiziksel hastalıklar gibi elde değil. Aynı dertten muzdaribim… Read more »

Öl de ölelim Jessica reis

Burada kimse beni tanımadığı için böyle rahat konuşucam ben 2 kez depresyon atlattım ikisi de yaklaşık bir yıl sürdü birinde her gün ağlarken birinde tek damla gözyaşı bile dökEmedim ve ikisi de parasızlıktan kaynaklanmıyordu ve ailemin geliri ortalamanın birazcık altında desem yeridir depresyon sanılanın aksine her zaman eksiklikten kaynaklanmaz hayatınızda olan ve değiştiremediğiniz şeyler de depresyona neden olabilir ve yine sanılanın aksine her moral bozukluğu depresyon değildir benimkiler hayatımın bir parçası haline gelmişti depresyonda olduğumu çoğu kişi gibi atlattıktan sonra fark ettim tıpkı fiziksel hastalıklar gibi zamanla daha da kötüleşiyor ve bütün yaşamınızı etkilemeye başlıyor ha diyince kurtulabildiğiniz bir şey… Read more »

Han

Bu netizenler parayla kafayı bozmuş resmen. Çok para kazanıyorsun depresyona giremezsin, ağlayamazsın, üzülmezsin vs. Herşey para demek değil!

KINGEXO

Paranın huzur, mutluluk getiremediğini, getirmeyeceğini ne zaman öğreneceksiniz?
Para sağlığınızı geri getirmez şunu bi anlayın hayatınızı hep kameralar önünde yaşıyorsunuz hep iyi ve kötü yorumlar alıyorsunuz evet bir sanatçı olabilir ama her şeyden önemlisi bir insan. Empati ve merhamet yoksunu insanlardan nefret ediyorum.

Gugu

Bende de 5 yil once basladi ve 4 yil once ilaclari braktim ve o braktim donemlerde cok zorlandim nerdeyse 1 bucuk yildir icmiyorum ama sik sik kotulesebiliyorum dusunmemeye caba gosteriyorum vitamin iciyorum iyi gelicene inandiriyorum.kendime en cok yasayan bilir Allah tum zorda olanlara yardim etsin

Htcnr

Şu tahmin sayfalarının birinde bir ünlünün daha intihar edecegini soylemisti .Ne olur dogru olmasin

sha

ruhsal hastalıklar paraya, üne, çalışma zorluğuna filan bakmıyor ne yazık ki. insanın bir anda hayatı tepetaklak olabiliyor, yanındakilerin ruhu bile duymuyor. ben anksiyete ve uyku bozukluğuyla yıllardır uğraşıyorum, çok şükür depresyona dönme gibi bir şey olmadı ama inanın bazı geceler tavanı izlerken bir anda insanın aklına geliyor intihar gibi düşünceler. ki benim çok şükür büyük sıkıntılarım olmadı, tek problemim bir iki ay önce annemin kanser tedavisi görmesiydi. bu kız zaten yıllardır aptal aptal nefret yorumlarıyla uğraşıyor, elinden gelenin en iyisini yapıyor ama hala nefret alıyordu bir iki yıla kadar. bir de üstüne arkadaşını kaybetti, hem de depresyondan. ne kadar yıkılmış… Read more »

misafir

5. [+75, -39] Ama en azından çok para kazanıyorsun. Bizler 6’da kalkıyoruz, metro cehennemine iniyoruz, ayaklarımızdan ötesini göremediğimiz günler yaşıyoruz. Depresyondayken bile en azından para kazandığın için şükret. Bizler ise sadece depresyondayız ve umutsuz durumdayız. bu nasıl bir yorumdur yaa.. sen o metro cehennemine indiğinde seni kimse tanımıyor rahatlıkla metrona binip işine gidebiliyorsun, tatillerde ailenle ya da sevdiklerinle istediğin gibi vakit geçirebiliyorsun, özgürce istediğin insana toplum içerisinde istediğin lafı söyleyip istediğin hareketi yapabiliyorsun, en basitinden sevgili yapıp koluna takıp sokaklarda gezebiliyorsun.. seni eleştiren varsa da çevrendeki sadece birkaç kişi bütün bir ülke yada bir topluluk değil.. ünlülerin hiçbiri bu saydıklarımı… Read more »

Jenchulichaeng

Siz her parası olanı mutlu mu sanıyorsunuz? Veya sizin hayal bile edemeyeceğiniz paraları kazandıkları için mutlu mu olmalılar illa? Üzgünüm ama mutluluk parayla satın alınmıyor.

Nadaa

12. [+31, -30] Diğerlerinin sadece hayal edebileceği şeyleri küçük yaşta elde etmişken nasıl depresyonda olabilirsin.. paran varken hayatta nasıl problemlerin olabilir ki.. Ne çeşit bi aptallık ya bu . Kız depresyonda olduğunu cesaret örneği göstererek açıklıyor bu yorumları okuması olası, bi de hayatımda herşey var neden depresyondayım diye 2 katı üzülecek. Dizilerde de halktan olan anne babaların fakir olduğu için çocuklarından özür dilemelerine de anlam veremiyorum. Hayattaki en büyük önceliğiniz dış görünüş ve paraysa millet olarak korkunç bi insana dönüşürdünüz( herkes demiyorum ama genel algı böyle) çünkü bunları elde edebilmek için Her şeyi ve herkesi yıkıp gecmeniz gerekir . Geride… Read more »

Twice

Netizenler, para her şey değil. Gerçekten Taeyeon’a çok fazla kötü yorum geliyor. Umarım yakında iyileşir. Onu çok seviyoruz

Tumi

İnsan hayatında ne eksikse ona sahip olunca mutlu olur bana kalsa da para mutluluk ama ona göre aşk olabilir belki bir ilişki yaşamak iyi gelebilir

Yeni Yazılar