Benzer Yazılar

Nam Taehyun’un Winner’dan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklama dikkat çekti

Nam Taehyun'un Winner'dan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklama dikkat çektiNam Taehyun'un Winner'dan ayrıldıktan sonra yaptığı açıklama dikkat çekti

HABER: Nam Taehyun’un eski açıklamaları yeniden ilgi çekti, “Winner’dan ayrılmamın sebebi? Ben her şeyi gizli tutuyorken sesinizi kesin”

KAYNAK: Mydaily via Naver

Geçen yıl Nam Taehyun sosyal medyaya şunu yazmıştı, “Ayrılma sebeplerimi detaylıca anlatsam kötü etkilenen ben olurum mu sanıyorsunuz? Ben her şeyi gizli tutuyorken sesinizi kesin, nefret yorumları yapmayı kesin.”

1. [+13,662, -120] Ben sevgilimi aldatmıyorum

2. [+7,516, -121] Sessiz kalman gerekiyor ㅋㅋ çünkü senin karakterin de berbat

3. [+2,857, -195] Ne? Neyi gizli tutuyorsun? Buna sadakat mı diyor, yoksa onlara şantaj yapacak bir şeyi olduğunu mu düşünüyor? YG’nin suçlarına ortak olduğunu düşünmedi mi hiç? Bir duruş seç ve o şekilde devam et.

4. [+2,251, -169] Demek başından beri YG’nin karanlık sırlarını biliyordu ㅡㅡ

5. [+562, -13] Ne yani? Televizyonda YG’nin ona verdiği desteği özlediğinden bahsediyordu. Yang Hyun Suk’a video mektup bile gönderdi. Onlardan bir farkı yok.

6. [+607, -156] Siz Black Pink’in de bunları bilmediğini mi sanıyorsunuz? Onlar da mı masum sizce????

7. [+526, -75] YG hayranları aldatmak ile uyuşturucu kullanmayı aynı şey olarak görüyor ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ istediği kadar aldatsın yine de bir keşten daha iyi ㅋㅋ

8. [+419, -13] Yang Hyun Suk hiçbir zaman kontratında yıllar kalmış bir sanatçıyı rahat rahat gönderecek biri değildi. Bence ikisi de birbirine şantaj yapabilirdi, bu yüzden Yang Hyun Suk gitmesine izin verdi ve Nam Taehyun da karşılığında sessiz kaldı.

9. [+369, -18] Hiçbir zaman Han Seohee gibi şikayet etmedi, hep ağzını kapalı tuttu. Onu alkışlamaya falan gerek yok.

10. [+266, -54] Winner hayranları aldatma skandalını uyuşturucu skandalıyla aynı seviyede tutarak gruplarını korumaya çalışıyorlar, bu tehlikeli bir şey. Uyuşturucu toplumu mahvedebilecek bir şey, aldatmak ise sadece ilişkiyi mahveder.

11. [+207, -15] Uyuşturucu kullanmamış olabilir ama sevgilisini aldattı

12. [+190, -13] Tüm YG sanatçıları şirketlerinde uyuşturucu kullananlar olduğunu biliyordu, Yang Hyun Suk’un bunu saklamaya çalıştığını biliyordu, eminim. Bu da hepsini sorunlu yapar. Şirketlerinde uyuşturucu kullanıldığını bile bile sessiz kalanlar da suç ortağıdır.

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+490] Black Pink ve diğer tüm YG sanatçılarının şirketlerinde neler yaşandığını bildiklerine hepimiz %100 eminiz. Ama ne yapabilirlerdi ki? Kendi şirketlerini ifşa ederlerse kariyerleri saniyeler içinde yok olurdu. Eğitim aldılar, yıllarını başarılı bir ünlü olmak için harcadılar, bunun için değil. Kendilerini öldürmektense sessiz kalmaları daha iyiydi.

 

Kaynak: Netizenbuzz

39 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Kayısı

Bir hukukçu olarak bu konuda yaptığım 3. yorum olacak bu ama yine de yapacağım, çünkü kimse olaya bu yönden bakmayı denemiyor: Arkadaşlar, idol sözleşmeleri ÇOK BÜYÜK sözleşmeler. Bu sözleşmeleri iptal etmek demek ÇOK BÜYÜK BİR TAZMİNAT ödemek demek. BP, WINNER, AKMU vs kim olursa olsun, şirketle sözleşmesi olan hiçkimse sesini çıkaramaz, çünkü seslerini çıkarttıkları an YILLARCA EMEK VERDİKLERİ İŞLERİNDEN olurlar. Şirketten ayrılmak isterlerse de ÖDEYEMEYECEKLERİ TUTARDA BİR TAZMİNAT ÖDEMEK ZORUNDA kalırlar. Hanbin örneğinde gördüğümüz gibi, belki de aralarında uyuşturucu kullanmak isteyen ya da çoktan kullanan idoller/sanatçılar/çalışanlar vardır. Eğer varsa suçlanması gereken kişiler, bu kişiler. Bilip de SUSMAK ZORUNDA KALAN idoller/sanatçılar/çalışanlar… Read more »

Muziksever

Ahahaha sonunda burda benim gibi bir hukukçu bulabildim.Ben artık yazmaktan bıktım anlatmaya çalışmıyorum artık.

Muziksever

Bin alim bir araya gelse yine de bir cahili ikna edemez. Bu ilmin acziyetinden değil, cehaletin hadsizliğindendir. 
Bu sözü de yazayım dedim kimin söylediğini unuttum kusura bakmayın.

Kayısı

Bu yorumun alnı olsa da öpsem…

The Netizen

Madem kontrat diyorsunuz, o zaman kontratları bittiğinde YG’de kalmaya ve onlara para kazandırmaya devam ederse, biz zahmet yüzlerine tükürün. Sadece BP için demiyorum diğer tüm YG idolleri için. Hala Seungri yi savunanlar bile var. Bakalım siz gerçekten sırtınızı dönebilecek misiniz? Bekleyelim.

Kayısı

Bunları kontrat bittiğinde görüşürüz. Ama o zamana kadar yapılan nefret tamamen gereksiz ve haksızdır. Bir hukukçu olarak, masumiyet karinesine saygım sonsuz ve bu düşüncemden vazgeçmeyeceğim. Ayrıca, yine bir hukukçu olarak, suçluların gereken cezayı alması taraftarı olduğumdan eğer suçu ortaya çıkan biri olursa hayranlığım bunu etkilemeyecektir – ki yıllardır hayranı olduğum Seungri, Junhyung gibi isimlerde etkilemedi.

Kısacası, Seungri’yi savunan aptal hayranlarla karıştırmayın herkesi.

Masumiyet Karinesi: Suçu ispatlanana kadar herkes masumdur.

Mel

Of gerçekten mi ya? Hiç mi sağduyunuz yok. Blackpinki dinlemediğim/hoşlanmadığım halde ygde oldukları için üzülüyorum. Bs haberlerinden sonra ilk düşündüğüm bp akmu lee hi ve şirketteki diğer kadınlar oldu siz hiç üzülmediniz hiç mi ya sevdiğim kızların başına da böyle korkunç şeyler, şantajlar geldiyse diye korkmadınız? Gerçekten sırf sevdiği idoller o şirkette diye ygyi savunan, ama başka şirket bu kızları taşıyamazdı vs diyenler bpten de diğer kadın idollerden de nefret ediyor olmalı. Sadece kendinizi bir anlığına onların yerine koyun, nasıl büyük bir saçmalığın ne sapık insanların içindeler hem de çocukluklarından beri. İhmal ve istismar edilmiş olmaları yüksek ihtimal. Sadece üzülüyorum

Gece

4. [+2,251, -169] Demek başından beri YG’nin karanlık sırlarını biliyordu ㅡㅡ

Siz cidden hiçbir idolün bunu bilmediğini ve zorla bu işlere bulaştırılmadığını mı düşünüyorsunuz? iemfiwmfş komik

VipSone

9. [+369, -18] Hiçbir zaman Han Seohee gibi şikayet etmedi, hep ağzını kapalı tuttu. Onu alkışlamaya falan gerek yok.

Bu koreliler şizofren mi? O kız ifşa olmasaydı ağzını açar mıydı sanıyorlar? Kız halinden gayet memnun kız torbacı lan torbacı. Yeni bi olay çıktığında geçmişte sövdüklerine iyi diyorlar akıl sağlıkları asla yok

Ajaa

Savunmuyorum önceki gönderi de yaptığım yorum da yanlış anlaşıldı psikolojisi normal birisi değil intihar edecek diye korkuyorum aldatarak karşısındaki insana acı çektirmesi de kötü Jang Jaein ‘de insan sürekli konuşulması kötü.Ama şu konuda haklılar hala seungri picini destekleyen o J.mahlukatina oppa diyen aptal fanlar var ya aklım almıyor

Sss

Imamoğlu- yıldırım atışması dehset sıkıcıydi buraya geldim. Bu haberde inanilmaz sıkıcı. Kalkam karpuz dograyip yiyem.

harlone

Yaaa bu ben djslcuspdjeö

jeyan

njskjdakşasgds

KINGEXO

yıldırım sürekli imamoglunun konuşmasını böldüğünden biz ona yıldırımın kendi kendine yaptığı tartışma diyelim ahhzhahshah

Sss

Şşş canisi biz isin mizah kismindayiz gerisini karistirmayalim buraya 😉

KINGEXO

Bi an kendimi tutamadım hahzjaha sabahtan beri kriz geçiriyordum televizyon başından 😂😂

Sss

Sende benim gibi kapatip karpuz keseydin 😀üfür üfür balkonda sulu serin valla iyi geldi. Sinir stres kalmadı. 😉

KINGEXO

Evde karpuz yokmuş… 😔😔😔

Hansol

Blackpink bilse ne yapabilir? Nasil öğrenebilirler onu halâ cozemedim cunku geçen bobby bp kizlari ile yan yana duramiyoruz demişti tamam hadi biliyorlardi diyelim kendi sirketlerinin ceo suna karsj nasıl bir güçleri var, nasil ispat edebilirler her şeyi? Bu kizlar onca sene çalıştı, gruplarini baskalarinin aptal skandallari icin mi bıraksinlar yani?

The Netizen

Zico, telefona baktı, biliyordu diye ona sövelim ama BP bilse bile ne yapabilir ki mi diyelim. Biliyorlarsa stajyerkende biliyorlardı başka şirketlere girselerdi. Kadınlar taciz ve tecavüz ediliyor, herkes uyuşturucu kullanıyor ve bilselerdi mi diyorsunuz. Biliyorlar bilmeyen de yok. Orada olmaları orada kalmaları tamamiyle kendi vicdansızlıkları.

Kayısı

Lütfen daha detaylı bir açıklama için bu habere yazdığım yorumu okuyun. Ama özetle şunu söyleyebilirim ki, o şirketten çıkmaları hayatlarının bitmesi olur. Siz olsanız siz de çıkmazdınız o şirketten.

VipSone

Bakın Allah kimsenin gözünü karartmasin arkadaş detaylı açıklamayı okuyun demiş blackpink antileri basmış eksiyi. Onunda üstünde şirkette kalmaları kızların vicdansızlığı olmuş. O sözleşme ile sonlarını alırlar donlarını. Kudurun ulan desteklediğiniz idoller anca kamera karşısında tatlı kız ayakları yapıyor diye jdhskshsjssjskshsjshsj

shiningo

senin bu yorumu yapman zekanin nasil dusuk oldugunu gosteriyor grubunda keş dolu top gd sapik s*** varken gelip masum kizlara bunu demen?

VipSone

Ya sen kimsin de gd ve top a laf ediyosun jshsjssjak senin ederin burada anca yorum yazmak çok bisey değil. Kpopta idollerinin idolü olan adamlara laf etmek bayaa zeka yüksekliği zaten. Kızlara da ne demişim anlamadım hiç sevmiyorum tatlı kız ayaklarını bu kadar basit hadi bakiyim yaş max 18 heralde

Gece

Başkalarının aptal skandalları dediğin aynı şirket içinde etkileşimde olduğu insanlar. Evet orada onca sene çalıştılar ama bunları bilmemeleri için resmen zihinsel sorunları olması gerekir. Kızların karakterlerine laf etmem ama lütfen körü körüne savunmayın idolleri.

shiningo

bu kadar kesin konuşmak iyi değil? surda 2016dan beri bp takip ediyorum bp bigbang, winner, akmu, ikon gruplari yani uyeleriyle samimi degiller. Bobby zaten “baskanim bp ile yakin olmak istiyorum konusmak istiyorum artik” diyordu winner ne kadar yaklaşsada kizlar yaklasmiyor cocuklara cunku samimilik yok! Bp nefretiyle ile kizlara sallamayin.

Raven

Blackpink’e tapmayı ne zaman bırakacaksınız? Bunlara göz yumuyorlar belli idollük sadece ygde olmuyor başka şirkete de geçebilirler

tropichalYEAH

Sizde bu nefretinizi ne zaman bırakacaksınız?Hepiniz bir fuhuş-tecavüz skandalında bile hemcinsinizi gömmeye çalışır olmuşsunuz.Jennie,Rose Seungri beni ürpertiyor,Jisoo o burada gözüktüğü gibi değil dese bile,o iğrenç mesajlarda kızlar konuşulsa bile onları suçlu hale getirmeye çalışsan 1 gram bile destek olmayan insanlarsınız…Sen sırf bir şirketten ayrılabilmek pahasına ömür boyu tazminat kabul eder misin?Bunların bir ailesi olmayacak mı?Sözleşme diye bir şey yok mu?Öyle çat istiyorum diyen bunu yapabilecek sanıyorsanız o sizin körlüğünüzdür.Ben hayatımın sonuna kadar bu iğrenç şirkete para ödemektense sessizce kalmaya devam ederdim.Para kazandırmak,(batsa dahi)isterseniz bilemem.Sözleşme ihlali sonucu…

Raven

bu yorum ne zamandan amq ben fanboyum

Kayısı

Lütfen daha detaylı bir açıklama için bu habere yazdığım yorumu okuyun. Ama özetle şunu söyleyebilirim ki, o şirketten çıkmaları hayatlarının bitmesi olur. Siz olsanız siz de çıkmazdınız o şirketten.

tropichalYEAH

Haberdar oldukları kesin?:D Neye dayalı olarak?Biri der blackpinkte fuhuş yaptı,diğeri der sakladı,diğeri der biliyor-yardım etti.Ulan beyin yoksunları,ben de kesin bilmiyor dedim.Kimin kanıtı var.Belki masum haberi olmayan insanları suçluyorsunuz.Bunlar çok üst seviye şeyler,Ceo katlarında,yurtdışında olan fuhuş olaylarını nereden bilsin idoller.Sadece pratik yapmak için şirketi kullanırken bu kadar şeyden haberleri olacağını SANMIYORUM.En azından sırf insanları kötülemek için “kesin” de demiyorum.

kiyooo

at gözlüğü takanı gördüm ama senin gibisini yeni görüyorum.
biz de evimize yemek yemek uyumak için giriyoruz ve şirketin aksine komşularımızla bağımız yok.
ama yine de insanlar alt katının,üst katının, 14 numaralı dairenin nasıl birisi olduğunu bilir?
kaldı ki bu kızlar şirkette. Bildiklerine adım kadar eminim.
Sen sanıyor musun ki, pratik vr kayıt odasına girip,hemen çıktıklarını. Ee daha ne?
Dua edelim de satılan veya eğlendirmeye mecbur bırakılan kadınların arasında Jennie yoktur.

shiningo

niye sadece jennie ? 😀

nick bulmak zor anam

Çünkü grupta kayırılan üye o ve gruplarda, özellikle kız gruplarında, öne çıkan üyelerin genelde sponsorları vardır. Bu durum parayla alakalı değil bu arada. Televizyonda daha çok görünme, solo şarkı alma, daha fazla part alma gibi idollerin kendi paralarıyla alamayacakları, bağlantı gerektiren şeyleri sağlıyor sponsorlar.

shiningo

gercekten koyun surusu psikolojisinden ayrilmalisin grupta en cok promosyon alan jenlisa grupta en cok one cikan bir uye yok
en cok programlara cikan chaesoo
bu sacma sapan fikirlere kapilip Jennie’yi erkekleri eglendiren bir kadin gibi lanse etme. Utanç vericisin.

SURMEW-BTS

kimse çıkıp kolay kolay konuşamaz bence, ve imza attığı sözleşmeyi hiçe sayıp bi şirkete dava açıp o şirketten çıkmak çok zordur, JYJ yi görmüyor mu kimse acaba….yg de olup masum olan sanatçı ve çalışanlara kolay kolay laf etmemek lazım, önce onların yerinde olun sonra siz ne yapacağınızı düşünün, buna ister korkaklık deyin ister başka bir şey, hayatın gerçekleri var, tasvip etmediğiniz bi durum da kalıp ses çıkaramayacağınız bi durum yaşayabilirsiniz, günümüzde herkes kendi hayatında eminim bi şeylere sessiz kalmıştır, göz yummuştur, görmezden gelmiştir…. hayatta bakmakla yükümlü olduğunuz kişiler, ödemek zorunda kaldığınız borçlar, krediler, ödemeniz gereken faturalara, sağlık giderleri, korumak zorunda… Read more »

SURMEW-BTS

bence yapacağınız şey bu şirketin yayınladığı ürünleri, şarkıları satın almamak, dinlememek olmalı….

sen bir deliloysun

] Black Pink ve diğer tüm YG sanatçılarının şirketlerinde neler yaşandığını bildiklerine hepimiz %100 eminiz. Ama ne yapabilirlerdi ki? Kendi şirketlerini ifşa ederlerse kariyerleri saniyeler içinde yok olurdu. Eğitim aldılar, yıllarını başarılı bir ünlü olmak için harcadılar, bunun için değil. Kendilerini öldürmektense sessiz kalmaları daha iyiydi. çok haklı bu idoller şirketlere girmeden önce SÖZLEŞME YAPIYORLAR VE BU SÖZLEŞMEDE YER ALAN BİR MADDEYE GÖRE DE EĞER SÖZLEŞMELERİ BİTMEDEN ŞİRKETTEN AYRILIRLARSA TAZMİNAT ÖDEMELERİ GEREKİYOR yani sıkıysa siz ödeyin o tazminatı idoller milyonlar kazanıyor diyenler içinde şirketinde uyuşturucu ticareti döndüğünü açıklayan idollerin iki dakikada kariyerinide parasınıda alırlar ayrıca BU İŞLER SADECE YG DE… Read more »

Whotaem

Bütün şirket çalışanları, idoller hepsinin olaylardan haberi olduğu kesin. Tabiki kendi kariyerleri icin sessiz kalıyorlar. Ancak en azından bu kadar gündem olmuşken olaylar kendileri için çıkış yolu aramaları lazım. YG’nin arkasına sığınmayıp, kendi yolları için plan yapmaları lazım.

Yeni Yazılar