[THEQOO] Bugünkü ‘Kingdom’ bölümünden en beğenilen 3 performans

178
5041

The Boyz

iKON

BTOB

1. iKON’un performansı çok havalıydı

2. Benim için en akılda kalıcı performanslar iKON, The Boyz, Stray Kids’di

3. Hangi standarda göre?

4. Bence en etkileyici Stray Kids ve The Boyz performanslarıydı

5. Bence iKON, ATEEZ, BTOB

6. ATEEZ ve Stray Kids iyi iş çıkardı

7. En iyisi iKON ve The Boyz performanslarıydı

8. BTOB’nin şarkısı çok kaliteli

9. Ben Stray Kids, The Boyz, ATEEZ’i beğendim

10. Tek bildiğim şarkılar BTOB ve iKON. BTOB çok iyi şarkı söylüyor

11. Ama en çok izlenme Stray Kids’indi ve onlar da iyi yorumlar aldı…

12. Peki Stray Kids??? The Boyz, Stray Kids, Ateez çok iyiydi

13. The Boyz aşırı yakışıklı ya..

14. iKON çok iyi bir iş çıkardı, sadece onların şarkısını hatırlıyorum

15. iKON kazanalım bunu~~

 

K: knetizen & Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Yabancı izleyiciler ‘Joseon Exorcist’in Netflix’e gelmesi için imza kampanyası başlattı
Sonraki İçerik[PANN] Rosé’nin imza gününe katılan Jennie
guest
178 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
uykucu

mnet ne yaptın ettin, 1. olanı açıklamayı haftaya bıraktın, pes.. Eleme olmaması grupların rahat performans sergilemesini sağladı, eğer oylamada izlenme ve global ağırlıklı ise skz bu bölümün 1. si olur diye düşünüyorum ama ikon sonunca olursa ne yalan söyleyeyim içime oturur.

Last edited 2 ay önce by uykucu
kırmızıbaşlıklıkız

bu bölüm ne boştu ya. zaten geçen ayki performanslarını tepkilerle süsleyip koymuşlar bir de sıralamayı açıklamadılar

Suna

iKON o performansla gerçekten asla sonuncu olmayı hak etmiyordu. Keşke tüm sıralama yerine sadece 1. yi açıklasalardı. Birilerinin sonuncu olma fikri çok üzüyor.

your behaviour is so UGH!

İkon sonuncu olmaz gibime geliyor ya. İzlenme sayıları skz ye yakındı. Korede de ünlü. Globalde de kötü değiller. Ben burda ki yorumlara bakmadan önce 1.İkon, 2.skz, 6.tbz diye düşünüyordum. Aslında işin içinde global fanlar da olduğu için btob sonuncu olur diyordum.
6. Btob,5.sf9, 4.tbz,3.ateez, 2.skz, 1.ikon. Ben sıralamanın böyle birşey olacağını düşünmüştüm. Sıralama beni şaşırttı.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
Suna

Aslında mantıken öyle ama herkes tek gruba değil 3 gruba oy vermek zorunda olduğu için sıralamalar beklenmedikti bence. Bu arada kesin değil tabi ama ön konferansta yapımcı oturma sıraları spoiler demişti. Fragmanda oturma sıraları şu şekilde:

3. BTOB, 4. SF9 5.ATEEZ olduğunu baz alırsak bu sıralama doğru oluyor.

betül(yeni gelen)2

ben bunu gördüm bugün

Suna

Yapımcı oturuş sıraları spoiler dediği için bunu daha ihtimal görüyorum ben. Onu söylememiş olsa buna inanırdım. Bir de şey var, en aktiflik sayısı değişse de herkes 3 oy verdi. tek oy olsa bu sıralama tutardı ama 2 oy daha atmak çok şey değiştirir.

betül(yeni gelen)2

ya ben de senin gibi saniyordum ama o oturma sirasi basin toplantisindaki siraymis oyle dediler bana

heartheart (I. K.)

Ulan deobi bu ne tembellik

your behaviour is so UGH!

Haa, ben tek gruba oy veriliyor diye biliyordum. Skz nin birinci olmasına çok sevindim. Ama ikon un sonuncu olmasına bir o kadar üzüldüm. Halbuki sahneleri benim için ilk üçteydi.

Suna

Benim de ilk ikimdeydi ama kim olursa olsun sonuncu olma fikri çok rahatsız edici. En beğenmediğim performansın bile sonuncu olmasını istemem.

elif

ikonun sonuncu olması bana imkansız geliyor şuan izlenmeleri de en yüksek olan gruplardan birisi bence tbz sonuncu oldu mnet bizi yemeye çalışıyor uhjık

Last edited 2 ay önce by elif
bonbon

atz nin performansını beğenmedim ikon daha iyiydi

Suna

Hepsi çok iyi iş çıkardı ama özellikle gözüme çarpanlar Stray Kids ve iKON oldu. İnanılmaz yükseldim. Özellikle Felix’in Dağların üstünden derken üyelerin üstüne çıkması, Nehirlerin ötesinden derken Han’ın üzerinden geçmesi (Han Nehri) çok yaratıcıydı. Çok göz doyurucu bir performanstı. iKON gerçekten hiphop grubu olduğunu daha ilk adımlarında belli ediyor. Estetik kol dansı(Adını bilmiyorum) ile hiphop karıştırmaları çok yaratıcıydı.

betül

Ben de Changbin’in şu ateş fırlayan bölümünün sevdim çok iyiydi.

betül(yeni gelen)2

o sahneye tepkim:

awshatt

Vauv han nehri hiç böyle düşünmemiştim. Çok havalı

awshatt

O değil de programdaki etkileşimler çok güzeldi. Chan ve eunkwang ın english free diyaloğu(mr.chan), changbin ve wooyoung un konuşmaları, tbz ve skz etkileşimleri, inseong seungmin, chan rowoon
Hepsinde skz var farkındayım fjshhd

Ahh Havalı Bir İsim Bulamadım

Sanırım iKON sonuncu olacak. June geçenlerde katıldıkları bir radyo programında”iKONICler toplanın size ihtiyacımız var. Anlayacaksınız. “demiş. Valla çok üzülüyorum. June gibi galesiz birine bile bunu dedirttiler. iKONIC zaten çok küçük bir fandom. Dedik dedik de milleti inandıramadık. Özellikle yabancı fanlarda çok gördüm ben iKON a 0 oy stratejisi yaptılar. Popüler çok şarkıları var diye fandomu büyük sandılar. Ama iKON iyi müzikleriyle sevilerek halkın desteğinş alarak bu günlere geldi. Yoksa biz oylamalarda felan pek birinci olamayız. Çünkü halk oy kullanmakla uğraşmıyor. Fanlar emek harcıyor bu işlere. Valla çok üzülüyorum ya. 14 saat pratik yapıyoruz dediler. Hiçbir grup hak etmiyor ama iKON… Read more »

awshatt

Ben de böyle düşünüyorum. Fandomlar muhtemelen çekindiklieri için ikon a oy vermemişlerdir. Ama elini vicdanına koyan oy vermeden geçemezdi ya. Ben en çok skz ikon u beğenmiştim.
Zaten muhtemelen grupların seçtiği sıralamada ikon 1.olur

Ahh Havalı Bir İsim Bulamadım

Aynen zaten gruplar kendi arasında 1. seçti iKON’u. Gerçekten performanları da çok akılda kalıcıydı. Şarkı bir başladı ben şok oldum. Melodi o kadar güzel ve farklıydı ki. Diğer şarkıların arasından kolaylıkla sıyrılabildi. Akılda kalıcıydı. Sahne performansı konusunda yüzümüzü asla kara çıkarmadılar. Keşke seyircili sahne olabilseydi. Seyirciyi kendine bağlamak iKON mesleği. 😂Ama şartlar bunu gerektiriyor. Bakalım bu ilk performans sadece global oylara dayalı olacak inşallah diğer haftalarda daha adaletli bir sistem olur. Yoksa böyle diğer grupların da emeği boşuna gidecek çünkü fandom yarışına döndü her şey.

betül(yeni gelen)2

kendi aralarinda sectikleri zaman daha performanslari izlememisler sadece tahmin yapmislar

Ahh Havalı Bir İsim Bulamadım

Biliyorum zaten canlı olarak da izledim. Diğer grupların iKON’u sevmesinden ve çıkışlarından bu yana ortaya koydukları başarılarını düşünerek demek ki birinciliği layık görmüşler. Bu da yeterince güzel ve takdire şayan bence. Sağ olsunlar.

betül(yeni gelen)2

evet dusundukleri gibi de oldu cok guzeldi sahneleri bence

awshatt

Haftaya oylamalar böyle değil. Grupların kendiği verdiği oylar ve uzman oyları da ekleniyor allahtan. Diğer türlü sadece popülerlik yarışı oluyor.

Aaa

İkon çok iyiydi tam tahmin ettiğim gibi sahnede çoştular eğlendiler. herkes şarkıya eşlik etti. Sf9 biraz zayıf kalmıştı. Btob da songjea olsaydı keşke. The boyz gerçekten çok iyi bir sahne yönetmeniyle çalışıyor road the kingdomdan da öyleydi.

betül

Bence de SF9’ın sahnesi zayıf kaçmış.

Jey

SF9’ınki biraz önce bir yüzümüzü tanıyın haftaya asıl performansı sergileriz der gibiydi

Yummyeon

Bir nevi taktikler oymuş zaten

Jey

Aynen bence de oymuş. Çünkü baya bir SF9 visualı konuşan gördüm dün nate’de. Bir de sonradan dans pratik videosuna baktım da performans o kadar da zayıf değilmiş aslında. Tamam öyle woaaw değil tabiki ama kameranın sürekli yüzlere odaklamasından doğru dürüst koreografiyi görememişiz.

Sel cheshire

Sungjae ve Hyunsik de olsaydı geuplar vokal olarak asla btobyle yarışamazlardı ama maalesef askerdeler 😭

koniçiva

Ya bu iKON’un son şansı gibi geliyor bana. Eğer başarısız olursalar YG iyice salacak gibi bu grubu. O yüzden birinci olmalarını o kadar çok istiyorum ki. Çok üzülüyorum. Gidip Dive dinleyeceğim.
İlk debut yaptıklarında Yg grubu Japonya ya sürgüne göndermese ne olurdu acaba diye merak etmiyor değilim.

*****

Bence yg İKON’u salalı çok oldu ls gibi bir hitten sonra bile düzgün bir promosyon yapmadı kingdom da YG mnetle arasını düzeltecek o yüzden kurban olarak İKON’u seçti

Ahh Havalı Bir İsim Bulamadım

Çook haklısın

marin

3 büyükler 🤝🏼 3.jenerasyon gruplarını harcamak
YG IKON’u, JYP GOT7’ı, SM EXO’yu fena harcadı şu son 3 yıldır özellikle. IKON tam LS ile yükselmişti ki talihsizlikler sebebiyle uzun sürmedi. Dive harika bir sarkıydı ve ben ilk dinlediğimde kesin tutar bu şarkı yine parlarlar demiştim ama Koreliler hiç değer vermedi güzelim şarkıya. Geçen senenin en harcanan şarkısı olabilir. Stray Kids’i destekliyorum Kingdom da ama IKON gizli favorim. Bende son şansları gibi hissediyorum.

Suna

iKON ne başarıyorsa kendi başarıyor. Şirket onlara hiçbir şey katmadı bugüne kadar. O kadar kaliteli şarkıları var ama insanların öve öve bitiremedikleri Yg kliplerinden bir tane bile koparamadılar. Promolar çok zayıf. Üyeler resmen kendi yapıyor youtube kanallarında promolarını. Bugüne kadar iKON her işi kendi başardı eminim buradan da başarıyla dönerler

Last edited 2 ay önce by Suna
Z z

Gerçekten ya. İkon her zaman her şeyi kendileri halletti. Şarkı,koreografi ama şirketin en az destek alan grubu oldu. Bir sürü yarışmada emek verdi. Şu bir gerçek ki en az çaba harcayan Bp en çok desteği görüyor.

koniçiva

Konu Blackpink’e ne ara geldi onu anlayamadım? En az çaba harcayan falan?

nix

ikon sonuncu olmaz umarım 🙁

Jean-Baptiste

Umarım global fanlara göre sıralama yapılmaz. Onlar hiç bir zaman hak edene değil fanı olduğu gruba oy veriyorlar. Bu sinir bozucu.

awshatt

Sadece ilk bölüm için öyle. İlerleyen bölümler için grupların verdiği oy, mnetin henüz açıklamadığı uzmanların verdiği oylar toplam %50
Global oylama ve video izlenmeleri toplam %50 olacak şekilde.
Yarı yarıya yani.

Sel cheshire

Evet bence de çünkü ikon ve btobnin global fanı çok az ve kendilerine has özellikleri olan 2 grupta bu kusura bakmayın ama diğer 4 grup aynıydı kıyafetler danslar hiçbir farkları yoktu

marin

Bence en iyi 3 Stray Kids, IKON ve The Boyz. Stray Kids’in yapmaya çalıştıkları konsepti çok sevdim. Bıçak dansı, sözlerle uyumlu koreo falan soluksuz bir performans izledik. IKON’u izlerken hüzünlü bir özlem duygusu oluştu içimde. WIN izlediğim zamanlar geldi aklıma. Buram buram hip hop kokan bir sahne izledik. Mutlu oldum onları izlerken. The Boyz’un da bu estetik sahnelerini seviyorum ben. RTK da da farklı şekillerde yapmıslardı. Bununla özdeşleştiler sanki ama umarım sürekli yapmazlar. Benim dikkatimi en fazla çeken bu 3 grup oldu. Haberi açan netizende kendi fikri olduğunu söyleseymiş keşke. Sanki tescilli onaylıymış gibi. Yorumlardan da genelin fikrinin farklı farklı… Read more »

heartheart (I. K.)

Stay fandomı gerçekten diğer fandomlardan daha büyük izlemelerden bunu anladım gerçekten çok haşmetlisiniz arkadaşlar maşallah

Aeri

Allah’ım sen Ateez’i Kingdom lanetinden koru

elif

amin

STREAM

Stray Kids Ateez Ikon patlattı ortalığı Hyunjin in taklası Jongho’nun yüksek notası Bobby’nin rapi hepsi bambaşkaydı

Blacksiyah

İkon ve btob benim favorim gerçekten özellikle ikona bayılıyorum .

your behaviour is so UGH!

Skz fazla gergin geldi bana ve koreografisi gereksiz tehlikeliydi. Sahneden önceki pratikte Felix han’ın üstüne kötü düştü.
Ayrıca btob. Bayılıyorum bu gruba ya. Hem çok yetenekli hem de diğer gruplarla olan etkileşimi çok tatlıydı. Grupların birbirlerine verdiği reactionlarda güzeldi. Beğendim.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
betül(yeni gelen)2

bi de felix’in gergin hallerini cok cektiler gibi geldi bana gereksiz bi dusunce mi bilmiyorum ama

your behaviour is so UGH!

Katılıyorum, sadece felix in yaşadığı gerginlik gösterildi neredeyse. Bulanık bulanık küçük karelerde üyelerin onunla konuşması fln.Diğer gruplara baktım, onlar da şarkı seçimleri vs vardı. Keşke bu olayın üstünde çok durmayıp biraz o sahnelerden de gösterselerdi.

uykucu

Han cidden kötü düştü, çocuk yere kapaklandı resmen, felix endiseden tepki bile veremedi, felix’in bu kadar stresli olacağını tahmin etmiyordum.

Last edited 2 ay önce by uykucu
your behaviour is so UGH!

Bende çok şaşırdım. Han düştükten sonra ona dönecek gibi oldu sonra kameraya koşup performansa devam etti sonra da hyunjinin taklası için koluyla destek olması gerekiyordu orayı kaçırdı. Eli ayağına dolandı bildiğin.Felix i kameraların önünde hep ortamı yumuşatan, üyelere sarılıp sakinleştiren biri olarak görüyorduk. Ama gerek performansta gerek de normal anda fazla stresliydi. Üzüldüm onun için. Umarım diğer bölümlerde bu gerginliğini üstünden atar da programın tadını çıkarır.

uykucu

han’ın ozguveninden ıstiyorum, yere kapaklandi ama olmamış gibi davrandı, maşAllah 🙏 hyunjin nedeniyle lider olarak en gergin olanın chris olacağını düşünmüştüm ama gayet sakin gözüküyordu, üstelik felix’le konuşması vs. baya hoşuma gitti, felix normalde dedigin gibi gayet rahattır, ileriki bölümlerde inşAllah böyle strese girmez.

betül(yeni gelen)2

hyunjin olayi o zaman cikmamisti bir iki gun sonra patladi

uykucu

Doğru ya👍🏼 bölümde hyunjin’in kısımları fazla yoktu,acaba bazı yerleri yeniden mi çektiler diye düşünmüştüm, sonuçta grubun popüler isimlerinden, anlaşılan editlediler fakat galiba 2. Bölümde hyunjin yok.

Suna

Aslında heyecandan değil, yaptığı hareket hovorboard olarak geçiyor ve çok riskli bir hareket. Felix ayağını üyenin sırtına koyuyor, han köprünün altından geçerken eliyle Felix’in ayağının olduğu yerden destek alıyor ve Felix kayıp yere düşüyor. Çok çok tehlikeli bir hareket. Buna rağmen çok güzel altından kalktı.

blinkie

hanın düştüğü yeri nerden izleyebilirim

your behaviour is so UGH!

Linki atıyorum.

https://youtu.be/tUl5mjvUjC0

STRAYKINGEXO

STAAA bugün resmen şov yaptın 3 tane tag açıldı ve 1,5-2M arasında tweet attık izlenmelere gelince orada da çok iyiyiz STAY çok sıkı çalışıyor umarım SKZ 1. Olucak STAY en güçlü 4.jenarasyon fandomu olabilir harikasınız.

YUP

Senin o öven ağzını yüzünü yerim ben

kaşıkçatalseti

iKON ve Ateez çok iyiydi bence

violet #hylt

Ben ikon için performansları izledim sadece ama en çok btob perfini beğendim kskdkdlf ya bilemiyorum bu programı daha önceden izlemedim ben, her haftanın bir konsepti falan mı var? Yani herkes çok çok dans odaklıydı. Kötü bir şey olarak da söylemiyorum performans sonuçta ve kötü de değildi sahneleri zaten ama hepsini art arda izleyince btob farklı geldi ve benim için en akılda kalıcı hale döndü grubun sahnesi. Diğerleri hep dark konsept variydi. Her şey çok sertti. Skz, the boyz ve ateez, bu üçünü birbirinden ayıramadım pek. sf9 ve ikon yine bir tık daha farklı gibiydi. Ama her vokal çeşidinde söyleyen btob… Read more »

Last edited 2 ay önce by violet #hylt
betül

4.jenerasyon daha çok dans ve performans odaklı. RTK sezou da böyle. Her grup daha iyi olduğu alana ağırlık verdi yani.

violet #hylt

anladım… evet cidden dediğin gibi 4. jenerasyon ama umarım bölümler ilerledikçe gruplar daha çok çeşitlilik gösterir

Last edited 2 ay önce by violet #hylt
Suna

Çünkü artık sektör büyüdü, grup sayısı artmaya başladı ve rekabet arttı. Sanatçıların yalnızca seslerinin iyi olmasıyla başarı yakalanmıyor, göze doyurucu da olması gerekiyor. Önceki jenerasyonlarda böyle bir şey yoktu tabi ama şu an yeni jenler hayatta kalmak istiyorsa mecburen hem dans hem rap hem vokal hem de görsel olarak iyi olmak zorundalar. Ve göze çarpmak için en zorlayıcı performansları yapmak zorundalar Kingdom gruplarının arasında da BTOB bu yönden farklı olduğu için direkt göze çarpıyor. Kulakları bayram ettirdikleri doğru. Ama ilerleyen bölümlerde zaten vokal çarpışması olacak o zaman diğer grupları da rahatlıkla dinleyebilirsin.

Yummyeon

Ama şu da var yeni Jen açıkçası beni vokal olarak çok tatmin etmiyor

Z z

Ayneeen. O kadar haklısın ki

Jey

Söylediğinde haklısın ama bir açıdan katılmıyorum. Rekabetin artmasının da elbette ilgisi var ama asıl sebebi izleyici kitlesinin değişmesi bence. Evet gruplar artık her konuda en iyi olmaya çalışıyorlar ama burada asıl ağırlık verdikleri şey dans. Eskiden idoller müzik grubuydu. Dans veya performans bir ekstraydı sadece. Ama kpop’un yurt dışına özellikle de Amerika’ya açılmasından sonra idol grupları müzik grubundan çok dans grubu olarak görülmeye başlandı. Onları diğerlerinden farklı kılan şey buydu çünkü ve kitle de buna göre oluştu. Çok zor koreografilerden hoşlanmıyorum canlı söylemelerini engelliyor diyen kitle gitti yerine daha ne kadar zor koreografilerle gelebilirler acaba diye bekleyen bir kitle geldi.… Read more »

Suna

Aslında var ama işte ama dediğin gibi performans ağırlıklı oldukları için vokaller çok öne çıkmıyor. Bunun yerine albümlerdeki bside şarkılarda vokallerin aslında ne kadar güçlü olduğunu görebilirsin.Örnek vermek gerekirse Treasure Yedam, Ateez Jongho, Aespa Ning Ning, Cravity Woobin, Izone Yuri, Stray Kids Seungmin, Oneus üyeleri.. Saymakla bitmez. Bunların hepsi 2. ve 3.jene kafa tutabilecek kadar iyi vokallere sahipler. Ama insanlar yeni jeni sadece mvlerle yargıladığı için bunları fark edemiyor. Vokal ağırlıklı şarkılar gelince de kimse ilgilenmiyor. E adamlar ne yapsın?

Jey

Vokal ağırlıklı şarkılar gelince ilgilenilmemesinin sebebi kitlenin değişmesiyle alakalı yine. Eskiden ilgileniyorlardı çünkü. Ayrıca daha çok var deyip geçiştirme lütfen söyle başka kim var. Ben de bilmiyor olabilirim tabi ki. Onlarca grup var bilmemem çok normal ama bunların dışında benim aklıma gelen bir tek Dreamcatcher ve A.C.E vokalleri var ki saydığın isimlerden birkaçının o seviyede olduğunu da düşünmüyorum. Ki hadi onu geçtim olsa bile yine de onlarca grup olmasına rağmen bu sayı az değil mi?
Edit: Tekrar düşündüm de emin olamadım Dreamcatcher ve A.C.E 4.jen sayılıyor mu?

Last edited 2 ay önce by Jey
Suna

İyide senin 2. jen 3. jen dediğin dönemler 8-10 yıllık süreçler. 4. jen başlayalı daha 2-3 sene oldu. 2 sene içinde 30 kişi de beklemezsin yani. Geçiştirmek mi? JFDSKADS eski Wanna One üyesi ha sung woon, sieun, inseong, Y. Daha vardır eminim benim tanıdıklarım bunlar. Hem çok iyi şarkı söylebilen idoller azaldı diyorsun hem de Dreamcatcher ve A.C.E üyeleri daha iyi diyorsun. Eee neymiş varmış ama kabul etmek istemiyormuşsun.

violet #hylt

Elimden geldiğince performansları takip edeceğim teşekkürler🙏🏾

hephaklıyımben

Artık kırmızı siyah sahne hafiften kas göğüs baklava gösteren kıyafet güçlü kulak tırmalayan müzik duymaktan bıktım artık vermeyin sahneyi ateşe

Boş yapmayın

Haklı 🙌

Suna

Beğenmediysen oy vermezsin geçersin. İnsanlar ne yapacaklarını sana soracak değil.

Zeynep

Birinin fikrini belirtmesi için illa bişey sorulması gerekmiyor

hephaklıyımben

Peki hadi s*ktir

Somnia

son 1 senedir başka erkek grubu konsepti yok kanka. Aynı kıyafetleri aynı sahnede giyen benzer şarkılar, hatta bazen müzik de benziyor sözler değişiyor. Burada hep yeni kız gruplarının teen crush konseptinden bahsediliyor ama erkek gruplarında bu çook daha fazla.

hephaklıyımben

4.jen direk aynı en ufak farklılık göremedim kız grupları hadi bir iki tane ile kurtarıyor zaten burda ki gruplardan üçü kendini çok tekrar eden gruplar

nøx skywalker

iKON 1. ya da 2. olacak muhtemelen. International fanlar iKON’un ne kadar güçlü olduğunu pek bilmiyor. Özellikle programı takip edenlerin çoğu new kpopper. Sahsen benim iKON hakkında bir endisem yok. ATEEZ sıralaması cok cok düşük geldi. Kesinlikle 5. sırayı hak etmiyorlar. Eğer sadece performansa bakacaksak zaten 1. iKON 2. Ateez 3. The Boyz derdim. Ama her şey cok adaletsizdi. Özellikle 3 gruba oy verme zorunluluğu isleri daha da adaletsiz hâle getiriyor. Birçok fan rakip gördüğü gruba 0 oy veriyor. Bunun yanında diger tüm gruplara oy vermis oluyorlar haliyle bu durum dengeyi cok şaşırtıyor. Umarım su 3 gruba oy verme sacmalığı… Read more »

Ruya

Ikon güçlü ve bilinen bir grup yetenekliler farklılar ama fanlar olarak stream kasma oylamalara asılma çok yok gibi geliyor bana bende dinlerim şarkılarını umarim sonuncu olmazlar

multikpop

Hepsi harikaydı resmen ağzım açık izledim diyebilirim ve tahminlerime göre
1.STRAY KIDS
2.iKON
6.THE BOYZ maalesef olmuş…
Sonuncunun The Boyz olduğunu gelecek haftanın fragmanını izleyerek anlayabilirsiniz😭
BTOB, ATEEZ ve SF9’un sıraları zaten açıklandı

Suna

The Boyz değil iKON 6. oldu. Yapımcı oturma sıraları bir spoiler dedi. Haftaya ki fragmanda da gruplar kazanma sırasına göre oturtulmuş. En sondaki iKON’du 🙁

multikpop

Gerçekten mi ya? Neyse daha çok çalışıp daha iyisini yapacaklarına inanıyorum. iKON uzun süre sahnelerden uzak kaldılar, o yüzden normaldir 🙁

Suna

bence gayet iyiydi performansları hiç performans kaliteleri düşmüş gibi gelmedi bana. Bu sıralama tamamen oylamaya dayandığı için sonuncu oldular sanırım. Ah öyle ya da böyle gerçekten kimse sonuncu olmayı hak etmiyor. Özellikle iKON hiç

betül(yeni gelen)2

oturma sirasi spoisi basin toplantisindaki oturma sirasiymis oyle dediler ben de senin gibi sanmistim

Suna

ama o oturma sırası hiçbir yere oturmuyor ki. ilk ateez çıktı sonra btob ve onlar çarptaz oturuyordu. Kısacası o oturma sırası ne performans sırasına ne de oylama sırasına.

Yummyeon

Hayır, o haftaya olacak performans sırasıydı ( basın konferansındaki oturuş sıralarına bakın denmişti). İlk performslar için oy verdim ben en son oylamanın bitmesine az bir süre sıralamaya bakmıştım. Az çok tahmin etmiştim zaten sıralama şöyleydi(ilk performanstaki sıralama onlyfansdaki oylarla belirlendi): 1. STRAY KIDS (baya oy farkı vardı 2.ciyle) 2.iKON 3.BTOB (BTOB en başta IKONla başa baştı ama sonra yavaşladı oyları) 4.ATEEZ (SF9la aralarında 15bin kadar oy vardı. Sonrasında Stay fansitleri IKON ve Ateeze 0 oy taktiğini yaydılar-twtda yerli yabancı çok fazla yerde gördüm-. Atinyle Stay zaten Exo-L ve Army gibi oldular çok fazla rekabete ediyorlar. iKON da ikinci olduğu için… Read more »

Last edited 2 ay önce by Yummyeon
betül(yeni gelen)2

yanlis biliyorsun stayler assla 0 oy yapmadi hatta baska fandonlarin bize yaptigi fark edilinc ebile yapmadik biz 1. skz verip esit dagittik buyuk fan siteleri boyle yapti sen nerde gordun?? ayrıca sıfır oy avantaj degil grubuna -2 oy olarak geliyor bu yuzden stayler esit dagitti oylarini ve baya ustunde duruldu bu konunun yanlis bilgi yayma lutfen fan sitelerimiz de bize 0 oy -2 verdiriyor kendi grubuna diye herkese esit vermeye devam edin dedi ssleri var bende..

betül(yeni gelen)2

ayrica baska fandomlarin skze 0 oy taktigi yaptigi ortaya cikinca soyle bi meme yapmislerdi turk stayler arasinda meshur baya buyuk fan sitelerimizin hepsi de esit dagitin dedi oylari 0 oy -2 oluyor atinyler de 0 oy yapmislardi bence ondan baskalarinin kazanmasini sagladilar

heartheart (I. K.)

Ateezim adına üzüldüm ya bu oy sistemiyle beğenilen performanslar yerine daha politik davranacaklar

betül(yeni gelen)2

ateeze herkes uzuldu ya bir suru kisi nasil 5. oldular yazdi ben de cok sasirmistim ama oy sistemi degisecekmis boyle degil ssi atamiyorum ya tw da bi hesap var kingdom icin kingdom turkey yazsan cikar orada aciklamislardi

heartheart (I. K.)

Uzmanlar artı diğer grupların oylamasıyla olacak yazmış biri yukarıda içim çok rahatladı ya teşekkürler yine de :’)

Suna

Şu konuda bir anlaşalım Stayler 0 oy taktiği hiç yapmadı. Zaten mantıken de hatalı bir oylama stratejisi o. Birine oy vermemen demek başka gruba yüklenmen demek ki bu da seni geriye atabilir. Biz Stayler her gruba oy verdik. Hatta tam tersi Atinyler bize 0 oy stratejisi yürüttü ama sonuç ortada diğer gruplara daha çok oy verdikleri için diğerleri onların önüne geçti. Bu suçu da bize kitlemeyin lütfen.

heartheart (I. K.)

Suç yüklemeyin deyip ondan sonra başka fandoma suç yüklemen…

kimse

kendileri kasindilar stayler olarak uyardik bizi dinlemediler hatta bununla ovunduler

heartheart (I. K.)

İyi de ben böyle yapmayan Atiny yoktur demiyorum ki? Böyle düşünüp oy veren stayler de vardır, atiny de vardır bütün fandomı bilip hayır asla yapmadık diyemezsiniz ki her fandomda var böyle insanlar. Atiny genel profili düzgün bir fandom şimdi gelip bunu lekemeye hakkın yok

betül(yeni gelen)

üsteki arkadas da bunu yazmis “4.ATEEZ (SF9la aralarında 15bin kadar oy vardı. Sonrasında Stay fansitleri IKON ve Ateeze 0 oy taktiğini yaydılar” biz buna itiraz ediyoruz. Stay de genel olarak iyi bir fandom onu geçtim stayler zaten 0 oy yapanlara kızdılar yani üstüne basa basa 0 oy atmayın gruba zarar veriyor dendi. buna itiraz edebiliriz kimsenin de stayleri lekelemeye hakkı yok?

heartheart (I. K.)

E tamam da buna itiraz ederken başka fandoma suç atıyorlar? Ben iki grubu da seviyorum ve fanwar a gerek yok atiny ve stay arasında birileri politik davrandı diye

betül(yeni gelen)

baska fandom dedigin atiny, ateez 5. olmasi stay ya da baska bir fandom yuzunden olmadi sifir oy yapmadik cunku. atiny sayesinde oldu ateez’in fandomu oldugu icin ateez’in oylarindan sorumlular ya. evet fanwara gerek yok benim de hosuma gitmiyor sadece cok fazla olaylar donmusken buyuk fansiteleri 0 oy yaydi denmesine sinirlendim ısrarla yapmayalim dedigimiz bir seydi cunku umarim anlarsın sen de beni ateezin 5. olmasi benim de hosuma gitmedi ama demek ki az hesap acmis atinyler, hak etmiyordu evet ama suc atma degil de ateez’in sorumluluğu atinyde ya yani.

betül(yeni gelen)2

evet hespalayinca -2 olarak donuyor gruba o olay patlak verince baya buyuk sayfalar biz kendi stratejimizden devam edelim demisti

Yummyeon

Atinyler de yapmıştır elbet ama stay yapmadı demeyin :’/

kedy

Stay fandomu oy stream gruplarında yapılan eşit dağıtımlı listelere göre oy kullandı bayağı yayıldı bu listeler. Şöyle bir durum var ki eğer bir gruba hiç oy vermeyip kalan oyları diğer gruplara atarsam oylamada yığılmaya sebep olacağı için grubumu geri düşürür. Atiny her yere oylama listesini atarken SKZ için 0 oy stratejisi uyguladı bizim oylama listelerimiz açıktı gören gördü ve her gruba eşit oy vererek adaletli olmaya çalıştık sonuçta 3 oyumuz vardı. Bugün Ateez 5. olduysa sebebi Atinylerin oylamaya yüklenmemesi ve yanlış strateji uygulamasıydı ama her ne hikmetse yine bizden bilindi bu durum :/ Alın size kanıt kimse kimseyi durduk yere… Read more »

betül(yeni gelen)2

stay yapmadi diyebiliriz vunku stayler bu konunun ustune basa basa durdu buyuk fansitelerimiz bile su alttaki tabloyu atti tum stayler oyle verdi hatta ne olursa olsun kimseye 0 oy vermeyin dedik cunku matematik olarak hesaplarsan senin grubuna -2 oy olarak donuyor ve baska grubu kazandiriyorsun bizim fansitelerimiz bunu acikladi stayler yapmadi sıfır oy

betül(yeni gelen)2

ki bu tabloyu da sadece skze vermek isteyenler yapti 3 oy gibi sacma bir sey var ortada ben buna gore vermedim mesela begendigim gruplara attim, atinyler demiyorum baska fandomlar da baska gruplara yapti 0 oy ve toplu olarak yapti, hepsinin ssleri var suan ama staylerin bi tane bile yoktur oyle bir seyi cunku yapmadik. bu kadar itiraz etmemin sebebi cidden bu konunun ustune basa basa yapmayin denilmesi.

heartheart (I. K.)

Hala bir tane bile yoktur yazmışsın ya siz neye güvenip koskoca fandomdan böyle emin oluyorsunuz birkaç sitede yok gördün diye bütün fandom aklandı mı nedir

betül(yeni gelen)

siz neye guvenip demissin, bu konu hakkinda olaylar dondu ve biz toplu olarak sifir oy yapmadik kimseye. tabii ki illaki her fandomda vardir oyle yapan bir tane bile demek istedigim genel fandomdu. birka. sitede gormedim tum stayler strateji olarak attigim tabloyu belirledi. stayler yapmadi. ayrica ustte ateezin siralamasinin sonucuna stayler yazilmis siralamayi etkileyecek kadar olmasi icin buyuk ve toplu olarak yapilmali. tekrar dedigim gibi stayler toplu olarak yapmadi. cunku zaten 0 oy gruba zarar veriyor ve birkac fansite degil tum fansitelerimiz bunu paylasti bize. tekrar ediyorum bu kadar itiraz etme sebebimiz oylama zamani bu olaylarin cok donmesi.

betül(yeni gelen)

haa ayrica staylerin bir tane bile yoktur dedigim ss olarak kanit. baska fandomlarin dmlerde ya da baska yerlerde 0 oy ssleri var yaydiklari ama staylerin oyle bir ssi yok toplu olarak yaptigi, bir tane bile yoktur derken ona diyorum

heartheart (I. K.)

The Boyz gerçekten üzgün görünüyordu ama 2. olsalar bile üzülürlerlerdi onlar yüzden emin değilim en kritik sıralamaları açıklamamış pislikler ya djdjdjdjjdjd

elif

Yeni performans heyecanıyla videolara bakarken önceden izlediğimiz performansların aynısının olması hayal kırıklığı.. zaten program 10 bölümmüş keşke farklı bir performans sergileselermiş. Umarım bütün fandomlar ve gruplar için güzel sorunsuz bir program olur mnete çok güvenemiyorum yuhj

blinkie

oha 10 bölüm mü niye bu kadar az ya

elif

10 bölüm diye duydum doğrulundan çok emin değilim ama yguhıj gerçekten 10sa eğer baya az geldi bana da hevesimiz kursağımızda kalacak

Last edited 2 ay önce by elif
betül

İlk performans sıralaması bu şekildeymiş.

Bence böyle

Sonuncu İkon olmuş diyorlar 🤷‍♀️
Birinci de Skz bence

Burioos

Bence birinci olmasa bile The Boyz bu programın çok ekmeğini yiyecek hadi bakalım.

Bence böyle

Ben de The boyz u pek begenmedim. Ama herkes çok begenmiş performansını
Haklısın bu konuda. The boyz a yarayacak gibi

your behaviour is so UGH!

Bana da tbz kendini çok tekrarlıyor gibi geliyor. Takip ettiğim bir grup değil, nasıl konseptler denediler bilmiyorum ama izlediğim performansların da sürekli modern dans, balet havası alıyorum. Rtk da ilk izlediğim de hoşuma gitmişti , burda da güzel dans etmişler haklarını yemiyeyim ama artık beni sıktı yani. Umarım haftaya farklı bir sahneyle gelirler.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
mooon

Zaten her seferinde farklı sahneyle geliyorlar. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum? Rakip gördüğünüz grupları sürekli bir aşağı çekme peşindesiniz. The Boyz’un bu performans rtk performanslarının bir bütünüydü. Her sahneleri farklı oluyor zaten. Takip etmediğiniz, bilmediğiniz gruplar hakkında çok fazla kendini tekrarlıyor tarzı şeyler yazmanız oldukça komik. Beğenmeyebilirsin ama bir iki sahnesini bilmekle kendini tekrarlıyor gibi bir yorum yapman tamamen art niyetli.

your behaviour is so UGH!

Wow sakin. Ben hiçbir grubu rakip vs görmüyorum. Hak eden kazansın. Skz de kazansa bana yararı olmayacak tbz da kazansa bana yararı olmayacak. O yüzden hiçbir grubu aşağıya çekmeye çalışmak gibi bir amacım yok. O kadar işsiz de değilim. Ben zaten yorumum da takip etmediğim bir grup olduğunu ve ne tür konseptler denediklerini bilmiyorum dedim. Tekrarlama ile kastım da bu konseptleri tuttuğu için sürekli benzer tarzda geldiklerini düşündüğüm içindi.Bu da “benim düşüncem”. Siz tbz takip ettiğiniz için farklı farklı sahnelerini izlemiş olabilirsiniz ama benim gibi tanımayıp yarışmalar da ki sahnelerini izleyen kişiler için sizin gibi düşünmenizi beklemek daha komik. Ne… Read more »

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
hitomi

the boyz kendisini tekrarlıyorsa diğer gruplar ne yapıyor acaba ://

your behaviour is so UGH!

Bir grubu övmek için diğer grupları aşağılamaya çalışmayın. Banane diğer gruplardan. Ben tbz da farkettim ve onu eleştiriyorum. Yaptığım kendi düşüncem ve basit bir eleştiriydi. Ki bunu daha önce başka gruplar içinde düşünüp dile getirmişliğim olmuştu. Şimdi de tbz için düşünüyorum. Ne abarttınız.

mooon

Ben de diyorum ki tanımadığın bilmediğin bir grup hakkında kendini tekrarlıyor demen aşırı komik. Önceki performanslarıyla, bu performanslarının hiçbir yerinde kendini tekrarlama gibi bir durum söz konusu değil. Her performanslarında en ince ayrıntısına kadar düşünüp anlamlı bir şekilde geliyorlar. Bu performanslarında da rtka gönderme yaptılar. Tüm grupların performanslarını alıp birleştirdiler çünkü diğer yarışmacılardan farklı olarak The Boyz buraya yarışarak geldi. Bir iki performansını bildiğin grup hakkında böyle yorum yapamazsın yani. Beğenmedim de geç ama kendini tekrarlıyor çok sıkıldım gibi söylemler seni komik duruma sokuyor. Abarttığımız falan yok yani.

your behaviour is so UGH!

Ok.

Aaa

Ben sf9 sonuncu olur diye bekliyordum. Şaşırdım şuanda.

Yummyeon

Sf9 da öyle bekliyordu xmdhxmxh 4. Olunca coştular

Sepgood

Hiçbir Kingdom grubunu bu şekilde aşağılama hakkınız olduğunu sanmıyorum ayrıca sevinmelerinin sebebi, uzun süredir ne comeback ne de yurt dışı turu yapamadıkları için globalde etkin olmadıklarını düşünmeleriydi. Bunu kendi ağızlarıyla dediler. Her fırsatta Kingdom’da hedeflerinin birincilik olduğunu da söylüyorlar ve şu anda ne kadar hırslı bir şekilde çalıştıklarını bile bilmiyorsunuz…

Yummyeon

Aşağılamak ne alaka, sen kime neyi anlatıyorsun. Ben SF9a oy attım en küçük fandom bizde ve global fanlar abandı diye çocuklar da biz de öyle düşündük. 4. Olmalarına da sevindik yani çünkü ilk performans için sıkıntılar çıktı ve üyeler de dedi ilerisi için daha iyi olacak sanki hakaret etmişim gibi konuşmayı kes

Sepgood

Yazdığın şeyin nasıl anlaşıldığının farkında değilsin bence…

Blair

Ateez~ lütfen bir sürü koreli hayran kazanınnn sıkı çalışmanızın karşılığını alın

rosalia

Ben Kore’de popüler olur .Baya dikkat çekici bi grup

STRAYKINGEXO

STRAY KINGS sahneyi yedi. K-EXO-L de destek olucak mış bir işe yarayacaklar mutluyum cidden SEUNGMIN in BAEKHYUN a olan sevgisi ve sözleri onları çok etkiledi ve Kore de BAEKHYUN a tapan büyük bir kesim var. Eğer oy verirlerse SKZ 1. Olur. SKZ ayrıca çok üretken bir grup aşırı derece de yetenekliler gerek söz yazarlığı gerek de yapımcılık biz de 3RACHA olduğu için diğer grupların pek şansı yok bence SKZ 1. Olur umarım

Suna

Bu niye eksilenmiş? Bu sitede övmek suç oldu, gömmek meziyet.

Betül

Onun etkisi az bence skz zaten beğenildi sırf baskı övdü diye 1. Olmadı bu arada baek popüler mi Kore’de hala

Yummyeon

Başkası övdü diye 1. Oldu dememiş.

Birincilik zaten resmi olarak açıklanmadı

Oylama esnasında değil daha iki üç gün önce Exo-L Whosfanda SKZe oy atmaya başladı zaten bunu etkilemez

Baekhyun hâlâ Kore’de popüler mi demek biraz show bence

your behaviour is so UGH!

‘baek popüler mi Kore’de hala’

Jey

Baekhyun Kore’de acayip popüler. Hatta Kore’de artık Exo-L yok Baekhyun-L var.

amendoeira

Bunu gerçelten eksilediniz mi? Garipsiniz.

Jey

Exo-l’ler Kai hayranı olduğu için Taeyang’ı destekliyorlardı. Şimdi arada kalacaklar sanırım 😅

Yummyeon

Her grupta bir Exo-L var neredeyse xöxhmxhx çok sıkıntı

oneus dinleyin

SF9, harcanan kekim 🥺

multikpop

Konuyla pek alakalı olmayabilir ama The Boyz yetenekleri dışında aynı zamanda da visual grubu değil mi? Tüm üyeler fazlasıyla çekici ve yakışıklılar. Fakat daha sonra aklıma bazı üyelerin karıştıkları skandallar geliyor maalesef ki…

mooon

Skandalların hiçbiri doğru değil. Bir şey bilmiyorsanız böyle konuşup başkalarının da yanlış anlamasına neden olmayın. Sırf karalamak için böyle şeyler söylediğiniz çok bariz.

Sıla

5 grupta dans performansı çok iyiydi hepsi mükemmel ama ben Btob çok sevdim. Farklı ve dinlendirici geldi. Şarkının orijinalini bu kadar geç keşfetmem üzücü.

Sepgood

SF9 ile ilgili saçma şeyler söyleyen birkaç yorum gördüm bu yüzden yazmak istedim. Öncelikle SF9’ın sadece boy pos gösterip manken gibi sahnede yürüdüğünü, performansının zayıf olduğunu söyleyenler için; SF9 her zaman fiziğiyle dikkat çeken bir gruptu saldıracak bir şey bulamayınca buna mı takıldınız gerçekten? Ayrıca performansa gelince, Good Guy bizim en güçlü koreografiye sahip şarkımız değil ama 3 birincilik almış bir şarkı olduğu için onu seçtiler. Koreografide değişiklikler de yaptılar hatta. Ama bunları yaparken Rowoon hâlâ sakattı bu yüzden koreografiyi 8 kişilik olarak düzenlediler. Aynı zamanda 9 üyenin 7’sinin dizi projesi devam ediyordu. Bütün bunlara rağmen kısa zamanda harika bir… Read more »

esma

bana göre en iyileri the boyz,ikon ve stray kids en iyileri bu üçü btob dans etmediki herkes sesleri çok iyidi diyor ama sanki bunlar idol sesleri iyi olacak ona bakılırsa bu üç gurubunda sesi iyi. seslerinin iyi olması zorunda btob 3. olmayı hak etmiyor bence

kj44b

digerlerinin sesleri btob kadar iyi degil ama? kolaysa yapsinlar btobnin vokal yeteneginin yanina yaklasamazlar. dans etmek zorunda da degiller vokal agirlikli bi grup

Jangjangmenpongpong

Arkadaşlar Ateez’in birkaç şarkısını biliyordum geçen seneden beri. Az çok dinlemişliğim vardı ama üyelere bakmamıştım. Fakat gelin görün ki ben şu anda deli gibi i’m the one dinliyorum wooyoung fancaminden çıkamıyorum ona aşık oldum ama diğerlerine de oldum soldan soldan mingiyle yunho da geliyor ne yapacağım???

elif

aramıza hg ghujk

Jangjangmenpongpong

offff hoşbulduk valla da geldim ama keşke vize haftasında yapmasaydım kendime bunu mecbur sırayla hepsini bias listesinden geçireceğiz ;'(

heartheart (I. K.)

Wonderland fancamleri de çok iyi onlar da kara delik gibi öneririm bak

Jangjangmenpongpong

teşekkür ederimm izleyeceğim 🙂

Jangjangmenpongpong

sakinleşebilirsem sırayla her şeyi izleyeceğim Allahım sen bana mukayyet ol…

Jey

Tartışmayı açan netizen katılıyorum. Benim de ilk 3’üm buydu. Sıralamam gerekirse Ikon>The Boyz>Btob derim.

lola

ya programı izleyecektim ama aşırı erkek nüfusundan izleyesim kaçtı şgjsştkşslf ateez’in performansını izledim sadece

betül(yeni gelen)2

yalniz degilmisim izledigim yayinda sey yaziyordu ‘bu ne ya asiri erkek nufusu olmek uzereyim bi fenalik geldi’ o sen olabilir misin ıemcowlxowöxlwözk

lola

oha ben değilim ama ruh eşim yazmış belli ki

Sel cheshire

Btob 💙

ıwashere

Btob gerçekten çok yetenekli bir grup. Rapperlar bir vokal kadar güçlüler. Ki iki üyeleri eksik. Tam kadro olduklarında vokal, müzikal ve kalite olarak onları geçebilecek çok çok az grup var kpop’ta.

stan t-ara = stan talent

the boyz’dan changmin geçenlerde vlive yayınında 22 t-ara şarkısını ard arda açıp hem söyleyip hem de dans ettiğinden beri the boyz’un varolan tüm skandallarını unuttum bu yarışmada da birinci olmalarını istiyorummm😅💜 şaka bir yana sahneleri cidden iyiymiş

Jean-Baptiste

Açık ara The Boyz’un performansı efsaneydi. Bana göre The Boyz, Ikon ve Btob çok iyiydi. SKZ performansı fazla karışıktı. Ateez’in ki diğerlerine göre basit kaldı ve bence en zayıf Sf9’dı. Sadece manken gibi kendilerini gösterdiler.

likanda

beklenildiği gibi btob sahne dahileri uyumlarına bakar mısınız müthişti

delulu

iKON… beklediğim gibi muazzamdı. ult mega super duper biasım bobby olduğu için de ayrıca nefessiz izledim umarım uzun süreli aralar, üye ayrılığı, june’nin tavır tartışması vs yarışmadaki pozisyonlarını çok etkilmez. btw stray kids hyunjin şovda olacak mı?

likanda

bobby ne kadar profesyonel ya sahnede aşırı zevk aldım izlerken fancami olsa izlerim

delulu

değil mi :’33 smtm3deki varlığından bu yana onun sahnedeki varlığının üzerine birini gerçekten göremedim. umarım bu yarışma ona pre-debut + debut popüleritesini geri kazandırır

Bosver

IKON ve WINNER Yg de harcanan güzelim erkek grupları 🙁

XYZ

Sf9’ın programı dolu olmasına rağmen bu yarışmaya katıldı ve ellerinden gelenini yapıyorlar. Hit şarkılar seçildiğinden Good Guy seçildi. İnatla bir performansın güçlülüğünü dark konsept ile belirliyorsunuz. Aynı şekilde Btob’de öyle. Farklı farklı sahneler gördük. The Boyz mesela dark konsept yapıyor diye de eleştirildi. Daha ne istediğinizi bilmiyorsunuz.

Boş yapmayın

Ben bu yarışmayı izlesem kesin 6 grubun da fanı olurum, iila her grup gözüme sevimli gelir sonra çabalarına hayran kalırım sonuncu gelene üzülür onu desteklerim falan filan. O yüzden izlemeyerek kendime iyilik yapacağım 🖖

zeynn

bunu nerden izliyorsunuz ya bende izlemek istiyorum.The boyz ve stray kids ikisinden birisini stanlemek istiyorum bi bakıcam söylerseniz 🙂

your behaviour is so UGH!

Youtube. Skz nin linkini bıraktım;) Diğerlerini de kanaldan izleyebilirsin.( linki kopyalamaya gittim ve trendlere #12 den girmiş. Vallahi ne azimli fandom çıktı. Ben stay ı böyle haşmetli bilmiyordum.)

https://youtu.be/FoUsDnDAnqM

bahar

ateez farkedileye baslanmis😭😩🙏

Okeydokey

Skz cok iyidi aklimda kalan tek performans ve gidip gidip izlemek istedogimdi

bangteez

Ateez’in beşinci olması cidden çok üzücüydü… Tüm gruplar çok iyiydi kimsenin emeği harcanmasın istiyorum of…

Betül

Hyunjin varmiydi

betül(yeni gelen)2

vardi ama editlemisler hic sesini bile duymadık yuzu de kiyidan koseden cikiyordu

blinkie

bana göre 1.the boyz 2.ateez 3.stray kids 4.btob’du kesinlikle bazı kişilerin dediği gibi the boyz’un sonuncu, ateez’in de 5. olması çok garibime gitti ama bunlar sadece tahmin umarım gerçek değildir çünkü bu ilk 3’ünün performansı kesinlikle en iyileriydi (skz ve ateez stanlememe rağmen the boyz benim için birinci sırada yani yaptığım listenin nesnelliğini siz düşünün) btob da vokal şov yapmıştı resmen aşırı hoşuma gitti. diğer desteklediğim bir grup ise ikon umarım bu yarıştan iyi bir sonuç alırlar çünkü yg zaten doğru düzgün mv, promosyon vermiyor çocuklara. bari bu programda şansları yaver gitse.

Last edited 2 ay önce by blinkie
kj44b

digerlerinin de vokalleri basit kalmis, btobnin sahnesi cok iyiydi dekor vb olarak farkli ve guzeldi ama tek fark dans etmediler. ama diger gruplarin da vokalleri canli olmadigi icin esitleniyorlar. bir tek ateezin vokalleri canli soyledi galiba, digerlerinin sadece rapperlari soyledi

kj44b

btob’nin 3 uyesi askerdeydi ama yine de o kadar iyiydi ki performanslari, digerlerinin yaninda cok ilgi cekici bir performans kalmisti . ateez ve stray kids performanslari birbirlerine cok benziyordu zaten digerleri de cok farkli degildi ikon biraz daha farkliydi . en once cikan btob’ydi bana gore umarim daha farkli performanslarini da goruruz