Benzer Yazılar

[THEQOO] Eski AOA üyesi Mina yeni gönderisinde diğer üyelerle olan ilişkisinden bahsetti

[THEQOO] Eski AOA üyesi Mina yeni gönderisinde diğer üyelerle olan ilişkisinden bahsetti

Mina bir gönderi attı. Yazdıkları (kısaltılmış):

“Her şeyi anlatacağım, ama önce halka ve hayranlarıma endişelenmemelerini söylemek istiyorum. Bu fotoğraf bir FNC çalışanıyla Kakaotalk’ta konuştuktan sonra yaşandı (kesik bileğinin fotoğrafını koydu) FNC çalışanıyla Jimin’in açıklaması hakkında konuştum, ‘Jimin özür diledim derken ne demeye çalışıyor? Yalan söylemesin’ dedim. FNC çalışanı kontrol edeceğini söyledi ve sonra evet özür dilemiş gibi duruyor dedi.

Özür dilemeye gelen biri gözlerini o şekilde açıp, o şekilde konuşup, hatırlamıyorum deyip bıçak ister mi? Hatırlamıyorsa ben nasıl o özrü kabul ederim? Pes ettim. FNC çalışanının mesajı beni o kadar sinirlendi ki yeniden intihara kalkıştım ve şu andaki şirketimden menajerim gelip beni hastaneye kaldırdı. Bileğimi o kadar çok kesmişim ki tüm sinirlerim hasar görmüş, bu yüzden anestezi işe yaramadı ve dikişin tüm acısını hissettim.

Jimin’in eğlence sektöründeki aktivitelerini durdurduğunu öğrendim, bu her şey sessizleştiğinde döneceği anlamına mı geliyor? Bunu görmeyeceğim. 11 yıl çok acı çektim. Hala Instagram hesabı ve Youtube kanalı var… Ben hiçbir zaman ona yalan söylemedim, o benim acımı asla anlamayacak. Insta hikayesine ‘kurgu’ yazdı ve menajeri silmesini söyleyince sildi, sonra hap içerek uyudu. FNC’ye Jimin yüzünden zor zamanlar geçirdiğimi anlattığımda bana psikolog ayarladılar ve şirketim beni düşünüyor zannettim. Ama psikolog bana sürekli başkalarının hikayelerini anlattı. Psikologların başka hastaların yaşadıklarını bana anlatması yasadışı değil mi? O zaman benim hikayemi de başkalarına anlatmıştır. 

FNC ve Jimin, samimi bir özür dilemek bu kadar mı zordu? Eskiden bu kadar çok düşünmezdim ve optimist biriydim. Depresyon ya da insomnia sebebiyle hap içmem gerekmiyordu, anksiyetem yoktu. Günde 15 saat uyuyabiliyordum ama şu an 1 saat uyuyup kalkıyorum. Eminim büyük bir şirkette benim gibi tek bir kişiyi umursamazsınız. Umursasaydınız benimle bir kez bile olsa iletişim kurardınız. Beni ‘manyak psikopat’ diye görmenizden korkuyorum. Samimi bir özür için artık çok geç, lütfen her stajyer, şarkıcı, oyuncu ile dikkatle ilgilenin ki bir daha kimse benim gibi olmasın. FNC’ye Jimin yüzünden kontratımı yenileyemem dediğimde bana ‘ne oluyor, ne yaşadın’ diye sormak yerine çoktan kararlaştırılmış etkinliklere katılamayacağım için kontrata aykırı bir şey yaptığımı söylediler. 

Youtube’da biri bileğimi görmüş ve ‘Mina ilgi istiyor galiba’ demiş. Üçüncü bir kişinin gözünden böyle görünebilir. Ama ben sadece yaşadıklarımın çok küçük bir kısmını anlattım. En yakın arkadaşıma ya da aileme bile anlatamadığım şeyleri ilgi çekmek için anlatmadım ben. İlgi isteseydim kendimi öldüreceğim derdim ama ben gerçekten de defalarca intihar etmeyi denedim. O kadar acı çektim ve ölmeyi o kadar istedim ki beni kurtaranlardan nefret ettim. Ailem korkuyor. Baygın, bileklerim kesik halde hastaneye kaldırıldığımda ağlıyorlar. Ailem ne hata yaptı…”

Daha sonra sorulara cevap verdiği bir gönderi daha attı:

“Bu fotoğraf (kesik bilek) yeni değil. FNC çalışanıyla konuştuktan sonra yaptığım bir şeydi, bir ay kadar oldu. Bana üyeleri niye takipten çıktığımı soran, küfür eden, bir şeyleri anlatmamı isteyenler var, ben de konuşacağım çünkü küfrü hak eden bir şey yapmadım… Herkes Shin Jimin ile yaşadıklarımı biliyor, onu niye takip etmediğimi biliyorsunuzdur. Jimin’in en yakın arkadaşı Kim (Seolhyun’dan bahsediyor), Jimin onun hakkında bile kötü konuşuyorken kılını bile kıpırdatmadı. Kim’i yakın arkadaşım olarak görürdüm ama Jimin’in en yakın arkadaşı olduğu için onunla yakınlaşamadım. Onun için endişelendim ve ona samimi tavsiyeler verdim. Tüm üyeler benim Jimin’den ötürü zorlandığımı biliyordu ve en sonunda birlikte konuştuğumuzda Kim ‘ne yaşanacağı umrumda değil, sadece şu anki durum hiç hoşuma gitmiyor’ dedi. Benim gözümde o sadece izleyici kaldı ve bu beni hayal kırıklığına uğrattı. 

Jimin özür gibi olmayan özrünü dilemek için evime üyelerle birlikte geldi. Diğer daha küçük üye Kim (Chanmi’den bahsediyor) ‘İyi bir anın yok mu?’ diye sordu bana. O çok küçük, dırdır ettiğinde bile susup onu dinledim. Yaşı küçük biliyorum ama niye böyle dedi anlamadım. Benimleyken Jimin’e arkasından küfür ediyordu ama benim arkamdan Jimin’le yakınlaşıyordu. Bu bana samimi gelmedi ve onu anlamadım.

Seo unni (Yuna’dan bahsediyor) gerçekten beni seviyor ve düşünüyordu, ama Jimin’in önündeyken kimse bir adım atıp beni savunmadı.

Benimle yaşıt olan Shin (Hyejeong) en azından Jimin’e ‘Niye hatırlamıyorsun? Ben bile biliyorum, herkes biliyor’ dedi. Düzgün bir özür almalısın dedi bana, ama Jimin düzgün özür dilemiyorken ben ne yapayım? Benim gözümde Kim’ler (Seolhyun ve Chanmi) seyirci kaldılar bu yüzden önce onları takipten çıktım. Sonra AOA ile ilgili tüm hatıralarımı silmek istediğim için hepsini takipten çıktım.”

1. Yazdıklarını anlamadım ㅠㅠ Yani Jimin zorba ve diğer üyeler seyirci kaldı?

2. Yani Kim Seolhyun ve Kim Chanmi seyirci kaldı???

3. AOA dağılmalı…

4. Mina’yı gerçekten düşünen sadece Hyejeong ve Yuna’ymış… Ve Mina’yı savunan tek kişi de Hyejeong’muş. Seolhyun ve Chanmi ise seyirci kalmış.

5. Aaa Seolhyun

6. Mina-ah, güçlü ol!

7. Seolhyun’u savunmayı kesin ㅠㅠㅠㅠㅠㅠ

8. Mina, Hyejeong, Yuna fighting!!!

9. Vay be Seolhyun, Chanmi…. gerçekten hayal kırıklığına uğradım

10. Seolhyun’u severdim ama Jimin’den farkı yok. Bir daha onu televizyonda görmek istemiyorum

 

Kaynak: Knetizen

48 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ArmyOnce

Uzun zamandır Elvis’dim AOA ilk tanıdığım K-pop grubu. Ama sanırım sadece Hyejeong ve Yuna Mina’ya değer veriyordu. Seolhyun ve Chanmi beni hayal kırıklığına uğrattı! Hala daha o Jimin denen pisliği savunan var! Herşey ortadayken onu hala savunmaları beni çıldırtıyor! Bu aptal Jimin fanlarının gözleri kör olmuş! Sürekli Mina’yı suçluyorlar, fan toplamak için yalan söylediğini söylüyorlar! Pes!

Lululali

Seyirci kalıp hiç bir şey yapmamakta onları en az jimin kadar suçlu yapıyor.hyejeong ve yuna keşke daha önce minayı savunsalardı.

Cansu

Bence hiçbir üye iyi değil sonucunda görmüş etmişler ama hiçbir şey dememişler çok üzücü Mina umarım iyi olur.

Last edited 2 yıl önce by Cansu
Zehra

Yuna fayting diyorlar ama “Seo unni (Yuna’dan bahsediyor) gerçekten beni seviyor ve düşünüyordu, ama Jimin’in önündeyken kimse bir adım atıp beni savunmadı.” Yuna da savunmamış ki. Ne farkı var diğerlerinden

💜JS💜

Açıkçası grubu bu kadar etkisi altına alan şirketin de fazlasıyla desteklediği birinin karşısında durmak lafta olduğu kadar kolay değil bence. Yapması gerekirdi bunda sıkıntı yok ama yapamamasını da anlamak gerekiyor. Sonuçta mina ne hala gelmiş ortada, jim*nin uyguladığı şiddetin haddi hesabı yok demek ki.

FOD

Hadi 1 kere olsa belki (!) cesaretin tam olmaz susarsın ama 10 yıl boyunca susmuşlarsa asıl şeytanın yanında birer dilsiz şeytanlar olarak yer almışlar..öyle kişiler ise benim en affedemediklerim…insan haksızlık gördüğü zaman o dilini iyi yönde kullanıp uyarmalı ya da en azından o kişi ile iletişimi kesip mağdura destek vermeli..tepki veremedilerse (!) en azından destek verselerdi…bir kişi bu kadar tecrit edilmemeli ,onun o üzgün ve mağrur hali kimseyi üzmediyse ve vicdanlarını sızlatmadıysa kim derler bunlara insan..?

Last edited 2 yıl önce by FOD
deniz

kusura bakmayın ama koreli psikologlar b*k gibi. bu kızın dürüstlüğüne bayılıyorum ya her şeyi açık açık anlatıyor

Vincenteu

Jonghyun da intihar mektubunda bundan bahsediyordu.

la cha ta

aynen

add

Jonghyun olayında da psikolog saçma sapan öneriler veriyordu. Gerçekten psikoloji eğitimlerini tekrar gözden geçirmeleri gerek. Bunu bir psikolog olarak söylüyorum. Berbatlar.

Kiraz ve ay

Psikologa dert anlatan normalde hastadır korede anlaşılan psikolog dert anlatıyor ne sinir bozucu. Galiba haline şükretsin diye böyle bir şey yapıyorlar ama bu da zaten bulanmış hastayı hepten bunaltır.

Efendim

Evet ya ,başka hastanın derdini anlatmak nedir. Devlet psikologların aldığı eğitimi gerçekten uzman ve iyi kişilere denetlendirmelş ve psikologları denetlemeli.

:D?

tedaviye başlaması gerek. devamlı bu şekilde açıklamalar yaparsa insanlar daha fazla şey öğrenmek isteyecek ve bir süre sonra her yazılana cevap verme isteği doğacak. bu onu çok yorar. bir süre sosyal medya kullanmadan gerçekten tedaviye odaklanması gerek. anlatacaklarını anlattı zaten, insanlar artık gerçeği biliyor. seolhyun ve chanmi’nin de bile isteye seyirci kaldıkları ve resmen iki yüzlü davrandıkları ortaya çıktı. açıkçası ben şaşırmadım. bundan böyle hep sevdikleriyle vakit geçirir ve bu süreci daha fazla darbe almadan atlatır. intihar haberlerini görmeyiz umarım..

Moeka

Seyirci kalmak suça ortak olmaktır. Leş gibi bir grupmuş. Umarım Mina iyileşip döndüğünde çok başarılı olur da diğerleri de hasetinden çatlar. Kıza zorbalık etsinler etmesinler hepsi ama hepsi seyirci kalmış… Mina’yı o kadar iyi anlıyorum ki, size zorbalık yapılırken çevrenizdeki insanların kafalarını dönüp başka şeyle muhattap olmaları ya da gözlerinizin içine baka baka sessiz kalmaları zorbalığa uğruyor olmaktan çok daha kötü hissettiriyor. Okul yıllarımda maruz kaldığım zorbalıklar ne zaman aklıma gelse, köşede kenarda sessiz olan kişileri zorbacılardan daha iyi hatırlarım. Bu olayda Mina hariç, kimse ama kimse suçsuz değil. Cezalarını çekmelerini diliyorum.

yeahwhatever

allah aşkına kızcağıza nefret saçmasınlar sosyal medyada ya. kıza anestezi bile işlememiş. dikiş acısını bile hissetmiş ne kdar korkunç
AOA nın dağılması sinirimi geçirmiyor, keşke ve keşke dava açılsa bu rezillere. FNC çöplüğü de dahil.

Heyuu

Asıl suçlular ve zorbalar bunu yapmalı bence. Sosyal medya pozitif de etkiliyor olabilir kendisini, sonuçta içinde yaşadıklarının sosyal medyayla hiçbir ilgisi yokmuş 10 senedir olmamış… Aşırı aşırı sosyal medya kullanmıyor zaten gördüğüm üzere

Kado

Böyle olunca insan kameranın ne kadar yalan bir şey olduğunu iyice anlıyor. Kim bilir her grubun ne hikayeleri var ne zorlukları var. Prenses hikayesi gibi cidden dışarıdan güzel ama ıçerisi leş.

SadeTwice

Benim anlamadığım Jimin çirozu nasıl bu kadar rahat olabilmiş? Kim vardı arkasında? O kadar insan (menajerler, üyeler vs) bir kızdan neden bu kadar çekinmiş? Sırf grup lideri diye mi yani? Saçmalık. Tamamen ayrılmamış bile sektörden. Bu kız da Sungri gibi bir şey herhalde. Kendi pisliğinde boğulur inşallah.

selen

şuan her şeyi ama her şeyi açıklamalı . daha da vardır bir şeyler . içinde hiçbir şey kalmamalı . aoa grubu da neyse tez zamanda dağılmalı . üyeleri de umrumda değil . biri gözünüzün önünde ruhsal veya fiziksel şiddete – fark etmez ikisi arasında bir fark göremiyorum – maruz kalınca nasıl sessiz olabiliyorsunuz hiçbir şey olamamış gibi kızın yüzüne bakmışlar bir de kaç sene . ben geceleri bile rahat uyuyamam . tez zamanda umarım tüm pislik insanlar allahından bulurlar . daha fazla şiddet kötülük görmeye halim kalmadı .

la cha ta

Kapak fotoğrafı…Bu güzelliğiniz karşısında bir ilahi okumak isterim

Suna

Bakın izleyin ve görün. AOA FNC’nin umrunda değildi tek düşündüğü Seolhyun’du zaten. O kaleyide canı pahasına korur yakında harekete geçer. Gerçekten YG pislik diyorduk ama FNC bu tacı çoktan aldı bence. Grup murup yokmuş ortada. Kendi aralarında çekişen kıskançlık krizleri olan mahalle kadınları gibilermiş. Gerçekten AOA’i dağıtın bitsin bu iş.

P(a)eri

Saturday adında bir grup var ve üyeleri neden olmadan azaldı, belki pek alakası yok ama insanların bunu bilmesi gerekiyor

MeU , Once and ReVeluv

Psikolojik yardım almalı. Jimin in fanlari onu yine suçlayacak ama.Kim bilir ne kadar acımıştır canı.😔😖

MeU , Once and ReVeluv

Bu Jimin in derdi ne ya. Minaya yapmadığı kalmamış

Zehra

Psikolojik yardım alması gerekiyor yazanlar olmuş türklerden ama kız yazmış orda tedaviye gittim ama bana başkalarının hikeyelerini anlattı diye…

Soya

Bence o aptal psikologu yüzünden bir önyargısı oluşmuş ve gitmemiş yahut gidememiş cidden keşke tüm sevgimi verebilsem Minaya anlamıyorum nasıl hiçbiri şu piçe bir şey dememiş neyden tırsmışlar

Soya

Onlarca vicdansız özellikle Seolhyun ve Chanmi günlerinizi birlikte geçirdiğiniz hayallerinizi birlikte gerçekleştirdiğiniz biri bu cidden anlamlandıramıyorum ya

add

Savunan bir üye olduğunu söylediğinde bunun Hye olduğunu düşündüğümü söylemiştim çünkü hala Mina ile görüşen fotoğraflar paylaşan oydu. Ya da Mina’nın hesabında son zamanlarda Hye ile görüştüğü fotoğraflar vardı. Açıkcası yalan söylediğini pek düşünmüyorum. Sadece son raddeye gelmiş ve patlayıp içini boşaltan bir kız bence.

add

Ayrıca ben Choa’nın da anlatacağı şeyler olduğunu düşünüyorum. Sektöre geri dönerken şu olaya da açıklık getirseydi iyi olurdu. Mina’yı desteklediğini görmek isterdim.

RIM

Böyle ellerinu çekip post atması uzun uzun çarpık cümleler kurması.. Bu kız bunları hangi ruh halinde yazıyor yaninda kimse yok mu anlamiyorum

KINGEXO

Mina güçlü kal mutlu olmayı hak ediyorsun.

Vincenteu

Sırf dürüst olduğu için hayran kaldım bu kıza

Efendim

Keşke keşke keşke hepsi en baştan beri stajer olduklarından beri ,grup yeni kurulduğundan beri cesaretlerinş toplayıp “sen yanlış yapıyorsun, bu yaptığın doğru değil ,böyle davranamazsın vs” diye bilselerdi. Zorbalığa sessiz kalmamak lazım. Elbette şartlar , durum ,o an ki durum vs önemlidir. Herkes güçlü değildir vs ama ne bilim…. Hepsi fnc de stajerdi sonra fnc onları aoa yi oluşturup çıkış yaptırdı ,Jimin in fnc de ne gibi bi kıdemi ne gibi bi tanıdığı vs vardı ki ,ailesi güçlü bi aile miydi , yani sonuçta o da onlarla yaşıt bi kızdı , psikolojisi bozuk psikopat insanlarla uğraşan biri olsa bile dur… Read more »

Kira

Seolhyun Chanmi ve Jimin kendi bokunuzda boğulun

la cha ta

Yuna doğru seçimdi biliyordum:)Choa hakkında bir şey dememiş?Yakında ost çıkaracak umarım Choa da bu tip biri değildir

la cha ta

#yunasolodebut

la cha ta

Durumu bayağı ciddi.Psikolojik yardım almal,korkuyorum.

Açım.

Seolhyun’u savunanlar nerede :d

Teume

Treasure bugün debut yaptı ve haklarında bir sürü makale yazıldı. Buraya ne zaman düşer?

Almina

Mina böyle anlatıyor ama yıllarca ne ailesine ne şirkete kendisi bile sesini çıkaramamışken o kızlar nasıl çıkaracaktı onu da anlamıyorum seolhyun bile Jimin den kötü söz duymasına rağmen ona yakın davranıyorsa üyeler öyle davranıyorsa farklı düşündükleri halde bu sadece izleyici kaldıkları anlamına gelmez onlarında Jimin den baya korktukları anlamına da gelir belkı de aynı şeyı yaşamaktan korktular..
onu bunu bilmem ama Mina nın acil ciddi tedavi görmesi gerek çünkü şu psikolojıde hem kendine yaptıklarından hem de söylediklerinden pişman olabilir..

Juyeon

Çok zor şeyler yaşamış ve çok yıpranmış artık söylenilen her şey onu acıtıyor bence. Chanmi nin bunu söylerken kötü bir niyeti olduğunu sanmıyorum. Hiç mi iyi anın yok bizimle demiş. Bence amacı ona iyi anıları hatırlatıp hayata karşı daha pozitif bakmasını istemiş olabilir.

Begonya

Merakla bir sonra ki gönderisini bekliyorum mina’nın. Tabi artık bileklerini görmekten sıkıldım acıyordum kiza ama daha acımıyorum da.

RIM

aferin. duyguların körelmiş maharet gibi yazıyorsun bi de

assyaa

ahmak mısın sen? kız korkuyor 10 yıl boyunca zorbalığa uğramış ve artık zaman geçtikten sonra bir şey olmamış gibi idol hayatlarına devam etmelerini istemiyor. kıza kan kusturmuşlar yılanlar. psikolojisi bozuk insanlar 3 güne iyileşir falan diye mi düşünüyorsunuz? umarım gruptaki o üçlü en beterini yaşar seolhyun da güzel diye kaytarmaz bir şeylerden sen de içindeki bu kinle yaşa dur

MeU , Once and ReVeluv

10 yılı 1 resme sığdırmıs . Kolay mı?

KINGEXO

Şu netizen turkey neden böyle yorumları engellemiyor? Birisi küfür ettiğinde yorumları engelliyorsunuz ama böylesine iğrenç yorumları yapmaya neden izin veriyorsunuz?

Vincenteu

Yorumunu kusarak okuyorum

Buse

Kardeş sıkıntılı mısın?

Yeni Yazılar