[THEQOO] GFriend üyeleri Source Music’ten ayrıldıktan sonra el yazısı mektuplar paylaştı

131
4397

3a6445a808234e30b2ceb31a9a1f0153Sowon: “2015 Ocak’ta bir rüya gibi çıkış yaptık, hayatımdaki büyük şans sayesinde BUDDY’lerle tanıştık, ‘bu kadar sevgi alabilir miyim’ diye sorguladığım kadar çok sevgi gördük. Dürüst olmak gerekirse çok kendinden emin bir insan değilim, bu yüzden tabi ki zor zamanlar geçirdim. Yine de o zamanlarda herkes sayesinde bir adım ileriye gitme fırsatım oldu. Biliyorum hayranlar ne olursa olsun mutlu ve gururlu olacaklarını söylediler, ama işler iyi gitti mi, ben iyi iş çıkardım çıkarmadım mı bilmesem bile herkesle geçirdiğim vakit için, değerli anlar için müteşekkirim. Daha iyisini yapabilir miydim ya da sizleri daha sık görebilir miydim gibi konularda pişmanlıklarım olsa da, bir sonla değil gelecekteki yeni bir başlangıçla bunu dolduracağım. GFriend resmi olarak sona ermiş olsa bile, bizim için son gelmedi, bu yüzden zor zamanlar geçirmeyin BUDDY. Birlikte geçirdiğimiz zamanları bu mektuba aktarmak zor, ama her zamanki gibi ben her şeyi söylemesem bile siz herkesten çok benim kalbimi biliyorsunuz. Bu yolda ilerleyebilir miyim diye biraz endişeleniyorum ama beni hep desteklemiş BUDYY’leri düşünerek elimden geleni yapacağım. Bu haberden dolayı çok şaşıran BUDDY, özür dilerim ve sizi seviyorum. Daha iyi bir imajla sizlere borcumu ödeyeceğim.”

SinB: “Merhaba, ben GFriend SinB. Bu mektupla bu ani haberi BUDDY’lere iletirken kalbim gerçekten acıyor. Uzun süre ne söyleyeceğimi düşündüm ve o kadar dikkatliydim ki kelimeleri unutuyordum. GFriend SinB olarak çalıştığım 6 yılda, herkesin istikrarlı desteği ve bize verdikleri motivasyon sayesinde aşırı miktarda sevgi ve destek gördük, bu yüzden çok mutluydum ve iyi şarkılarla performans sergileyebildiğim içim minnettarım. İnsanların gönderdiği her mektubu, verdiği desteği ve sıcak bakışları gördüğümde, daha iyisini yapıp gelişmeyi başardım, her an mutluydum ve iyi şeyleri hayranlarla paylaşmak istedim, bu yüzden geçmiş faaliyetlerimizin iyi yapıldığını düşünüyorum. BUDDY’ye hep söylediğim GFriend adı altında uzun süre birlikte olacağımız sözünü tutamamak beni çok üzüyor, özür diliyor ve pişmanım. Yine de bu sözlerin ağırlığını biliyorum ve samimiyetin kaybolmasına izin vermeyeceğim. Hayranların geçmişteki faaliyetlerimizde bize verdikleri sevgiyi asla unutmayacağız. Hatırlayacağız, gelecekteki solo aktivitelerimizle sizlere sevginizi geri öderken kalbimizi müteşekkir tutacağız. Geçtiğimiz 6 yılın anıları hiçbir şeye değişmeyeceğim en mutlu zamanlarımdı. Eksikleri olan beni GFfriend üyesi yapan Source Music’e teşekkürler. Üyelerim ve BUDDY’lerimiz, birlikte geçirdiğimiz zaman rüya gibiydi, müteşekkirim, özür dilerim ve sizi seviyorum. Bu uzun mektubu okuduğunuz için teşekkürler, tekrar görüşeceğimiz güne kadar sağlıklı kalın.”

Yuju: “Merhaba ben GFriend Yuju. Gönderilerde duygularımı sizlere açsam da, ilk defa bütün bu düşünceler ve anılar aklımı doldurmuşken bir mektup yazıyorum. Gerçekten şaşıracağınızdan endişeleniyordum ve bunu hayal edince kalbim acıyor. Herkes sayesinde GFriend üyesi olarak geçirdiğim her gün çok değerliydi, size o günleri vermek ve kendimi geliştirmek için çalışırken 6 yıl birden geçti bitti. Bu süreçte birlikte ağlayıp gülen herkese çok teşekkürler. Bize hayal edemeyeceğimiz kadar büyük bir kalp verdiniz ve geçmişteki anılarımıza bakarken bir sürü düşünce geldi aklıma. Üyelerle birlikte olmak daha da güzel bir zamandı, bizi destekleyen hayranların önünde şarkı söyleyip dans etmek bir onurdu. Bu kadar zaman GFriend’i sevdiğiniz için teşekkürler. Benim için dünyadaki en değerli şey olan BUDDY’lerim, bizi sahneye çıkarken izlediğinizdeki duygularınızı, görünüşüzü ve sesinizi asla unutmayacağım, kalbimin en güvenli yerinde saklayacağım. Beni koruduğunuz ve o kadar güçlü olmasam da kolay kolay kırılmama izin vermediğiniz için teşekkür ederim. Bu sonun üzüntüsüyle bitirmemek için gelecekte sizlere daha iyi bir imaj göstereceğim. Yeniden, sizi seviyorum, teşekkürler, size değer veriyorum. Bu GFriend’di.”

Yerin: “Merhaba ben GFriend Yerin. Uzun zamandır kendi el yazımla böyle bir mesaj bırakmamıştım ama böyle olduğu için üzüyor. 18’den 26 yaşına kadar yer aldığım Source Music’ten ayrılma kararı verdim. 20 yaşında çıkış yapan ailem gibi olan ve ben olduğum kişi haline gelene kadar beni destekleyen üyelerim sayesinde bu mümkündü. Bize çok sevgi veren BUDDY ve herkesten sıkı çalışan Source Music ailesi sayesinde bu mümkündü. 6 yılda bu yaşanacak mı? Bütün bu hayalleri yaşadım, o kadar sevildim ki hak etmediğimi düşündüm. Kendime iyi bakmaya ve harika performanslar vermeye çalıştım. Asla geri dönmeyecek bu zamanlar, benim hiç unutmayacağım zamanlar olacak. Ne olursa olsun, bana sevgi verdiğiniz için teşekkürler. BUDDY sayesinde buralara kadar gelebildim. Bu zamanı unutmayacağım ve elimden geleni yapacağım. Yirmili yaşlarımda harika anılar yarattığınız için teşekkürler. Sizi seviyorum ve gelecekte de seveceğim. Üyelerime, BUDDY’ye ve Source Music’e yeniden teşekkürler.”

Eunha: “Her zamankinden çok bizi merakla bekleyen hayranlar için bu üzücü olmalı. Hep ‘Nasıl güzel sözler BUDDY’i mutlu eder?’ diye merak ediyordum, şimdi nasıl sözler BUDDY’i teselli edebilir diye düşünüyorum. Kelimeleri yazarken kalbimde bir ağırlık var. Bana bu kadar güç veren hayranların tezahüratlarını her zaman hatırlayabildiğim ve bulabildiğim için çok şanslıyım. Daha iyi bir insan olmak istedim çünkü bana her zaman çok sevgi verdiniz ve güvendiniz. Böyle sevilebilir miyim? BUDDY’nin düşündüğü kadar iyi değilim. Bu tür bir hediyenin tadını çıkarabilir miyim? Çıkış yaptığımdan beri böyle hissettim. Promosyonlarımızda, hayran buluşmalarımızda ve konserlerimizde her an böyle hissettim. Tüm bunlar bizi desteklediğiniz için mümkün oldu. Güzel şarkılar söyleyebildiğim için gerçekten minnettardım. Benim için hayatımın en güzel ve en mutlu 6 yılı oldu. Bu gerçek asla değişmeyecek. Sonsuza dek seveceğim BUDDY için en iyisini diliyorum. İçtenlikle hayatlarınızın gözyaşlarından çok gülümsemelerle dolu olmasını diliyorum. GFriend’in güvendiği BUDDY olduğunuz için çok teşekkür ederim. Daima sağlıklı ve mutlu olun. BUDDY, kalbimin derinliklerinden dua edeceğim. Ne yaparsam yapayım ve nasıl görünürsem görüneyim, gelecekte şarkı söylemek için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Tüm güzel anılarınızın karşılığını vermek için elimden geleni yapacağım. Bu GFriend’ti. Teşekkür ederim ve sizi seviyorum, BUDDY’miz.”

Umji: “Merhaba, ben GFriend Umji. 6 yıldır günlük hayatımın bir parçası olan birçok şeyi paylaştım, minnettar ve üzgünüm. Şimdi üyelerim ve ben yeni bir dönemden geçiyoruz. Çok cahilken, bilmediğim çok şey varken başladım, ama bu çok şeyin farkına vardığım ve çok şeyi hatırladığım bir öğrenme zamanıydı. Bu büyüme sürecinde beni alkışlayıp benim adıma sevindiğiniz için çok teşekkür ederim. Çıkış zamanının başlarında nereye gittiğimi, ne yaptığımı bilmeden sıkı çalışıyordum. Geçmişe bakmak için zamanım olduğunda sıkı çalıştıktan sonra harika bir yolda olduğumu fark ettim, bu yüzden çalışırken başıma gelen durumların ve zamanın tadını çıkarıp müteşekkir olabildim. Kalbimin en büyük sebebi olduğunuz için teşekkür ederim, çok sevdiğim hayranlarımız BUDDY! Sizi ne kadar selamlamaya çalışsam da, bize mutluluklar dilemeye çalışan BUDDY’yi düşünmek canımı yakıyor ve ne kadar hayal etmeye çalışsam da hepsini kavrayamadığım için özür dilerim. Umarım bu hazırlıksız vedadan dolayı üzülen tüm BUDDY’lere sarılmak dileğim bir nebze de olsa size ulaşır. Teşekkürler, bir kez daha teşekkür ederim, minnettar olmaya devam edeceğim. Her şey aynı, ama alışılmadık şeylere uyum sağlamam gerektiğinden biraz korkuyorum. Bana bakan herkes için çok çalışacağım. 6 yıl boyunca GFriend için sıkı çalışan tüm personellere teşekkürler. Her şeyden çok, birçok şeyi birlikte yaşadığımız değerli üyelerimiz. Siz olmasaydınız ben her şeyi deneyimleyemezdim. Çok teşekkürler, sizi seviyorum. BUDDY, yeniden sizi özlüyorum ve seviyorum. Gelecekte mutlu ve özgür olmanızı diliyorum, teşekkürler.”

1. Hayran değilim, sadece GFriend şarkıları dinleyen biriyim ama yazık oldu… tabi ki üyeler neler yaşadı bilmiyorum

2. Dürüst olmak gerekirse bunu nasıl kabul edeceğimi bilmiyorum…

3. Ah… hayran değilim ama çok üzüldüm

4. Sadece GFriend’in sıkı çalıştığını söylemek istiyorum.. GFriend’i çok seviyorum ve destekliyorum. 6 üyeye de sağlık ve mutluluk diliyorum. Sizi seviyorum.

5. Hayran değilim ama inanamıyorum buna…

6. Bir idol grubu sonsuza dek devam etmiyor biliyorum, bir gün dağılmak zorundalar, ama lütfen hayranların zihinsel olarak hazırlanmasına izin verin

7. Hayranlar için üzüldüm

8. Her üye faaliyetlerine devam edecek ve gelecekte onları desteklemeye devam edeceğim

9. Hayranlara yazık……

10. Hayran olduğum için ne kadar çalıştıklarını, hayranlarını ne kadar sevdiklerini biliyorum. Teşekkürler, sizi hep destekleyeceğim.

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] Sakura’nın HKT48 mezuniyet fotoğrafları beğeni topladı
Sonraki İçerik[THEQOO] Lisa’nın ‘Kingdom’ performansı büyüledi
guest
131 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
rach

nasıl oldu bittiye geldi dağılmaları anlamadım ya o kadar bir anda dağıldılar ki

Lil

Rv, bp bir anda dağıldık dese şok olurum. aşırı üzülürüm. gfirend fanlarını anlıyorum. çok üzülmüşlerdir. kızların yazdıkları tamamen dürüstse şirket kızlara sıkıntı çıkarmamış gibi. kendi araları da çok iyi. demek ki artık bıkmışlar, devam etmek istememişler. stresli iş sonuçta. ya da belki bazılarının daha güzel teklifleri vardır.

Last edited 25 gün önce by Lil
mago

her şey bir gün içinde oldu bittiye getirildi ve bundan önce kızlar çok aktifti sürekli stüdyoda vlive açıyorlardı şüpheli bir şeyler olduğunu düşünüyorum haberin çıktığı günden bir gün önce bile aktiviteler devam ediyordu bir anda planlanan videolar kaldırıldı gerçekten uzun zamandır düşünülen bir konu olsaydı neden en başta o gün için planlı videolar olsun ki

Edus

Hybe sözleşmenin bitirilmesi için zorlamış

heyyo

kaynağını öğrenebilir miyim?

Eylul

Neden boyle bir sey yapmis olsun? Ellerinde daha iyi bir kiz grubu yoktu sonucta

Burioos

“Eksikleri olan beni GFfriend üyesi yapan Source Music’e teşekkürler”

“Üyelerime, BUDDY’ye ve Source Music’e yeniden teşekkürler.”

Hiç değilse sorunun şirketle ilgili olmadığını biliyoruz

krystal

nezaketen teşekkür etmiş olabilirler

betül

Belki de kendileri dağılmak istemişlerdir diye düşünüyorum. Gruba devam etmek istemeyenler olduysa bu kararı almış olabilirler. Şirket dağıtacak olsa şu zamana program koymazdı ve iptal etmek zorunda kalmazlardı,en azından 22 Mayıs’ı beklerdi.

Siz nasıl düşünüyorsunuz?

Sona

Bence de öyle

teletabi

Olabilir. Bazıları devam etmek istemiş ama bazıları devam etmek istememiş olabilir. Zaten idollük stresli bir şey, kapalı kapılar ardında kızlar şimdiye kadar neler yaşamıştır Allah bilir. Bu kararı şirket değil de kızlar vermiştir muhtemelen, o yüzden biraz üzücü olsa da huzurlu olduklarını düşünüyorum, en azından öyle umuyorum. Gelecekte iyi yaşarlar İnşaallah

Milkshake :):

Bu grubun böylece dağılması hayran olmayan beni bile epey şaşırttı.
2 gündür gelen haberler damdan düşer gibi hep.
BigHit desteğine rağmen yeterince parlayamadiklari için ayrılmayı secmislerdir belki.
Umarim bireysel olarak sektörde şansları olur.

betül

Grubun son şarkıları çok başarılı olmadı ama 3.jenin TOP 5-6 kız gruplarından biriydi.Devam edemeyecek kadar başarısız değillerdi bence.

Last edited 24 gün önce by betül
Milkshake :):

Başarısız bulduğumdan değil sadece şirketleri satın alınınca ben sektörde daha çok ses getirirler diye düşünmüştüm. Nedense tersi oldu sanki.
Bi 5-6 yıl daha kontrat uzatırlar diye düşünüyordum.
Daha olgun konsept tercihlerinin etkisi falan da olabilir. Bazen konsept değişiklikleri hayranlari küstürüyor.

betül

Konsept sebebiyle olabilir cidden.Twice’ın konsept değişikliği Kore’den olumlu yanıt almamıştı. Fanlar alıştıkları tarzda görmek istedilerse.

baby

gf ile zerre ilgilenmiyorum hatta sowon’un olayı düşününce hala rahatsız eder beni ama parlayamamış bir grup da diyemeyiz sanki ya netizenler big 3 gg haricinde en güçlü gglar arasında sayıyor, şirketini iflastan kurtarmış bir grup bighitle olan şarkıları da tutmuştu mago özellikle baya beğenilmişti

Last edited 24 gün önce by baby
SeulgiWendy

Aslında grup olarak eski konseplerindeyken sevilen bir gruptu hatta bir ara askerler arasında Brave Girls gibi hit grup bile olmuştu ama grup olarak son yıllarda insanların yazdığı gibi big3 ggden sonra gelen bir grup değildi konsept ve müzik tarzı değişikliği sonrası şarkıları en çok Kore’de fanları olmasına rağmen tutmuyordu onların eski tarzındaki boşluğu Oh My Girl doldurdu gibi oldu yeni tarzlarini daha oturtamamislardi biraz vakit tanisalardi belki tutardı ama bilemiyorum artık.

baby

ah anladım dediğin gibi şu an oh my girl yükselen gg bakalım üyeler solo olarak devam edecekler mi ve destek görecekler mi her üyesinin vokali güçlü bir grup umarım harcanmazlar

Milkshake :):

Kariyerleri boyunca parlayamamalari degildi kastettiğim. @SeulgiWendy biraz açıklamış aslında benim yerime.
Dünkü postlarda Mago ve Apple’ın Melon’da en az beğenilen GF şarkısı olduğunu paylaşmıştı bi kullanıcı.
Bi sebepten gruba olan ilgi kayboldu son iki geridönüşte.
Zaten seviliyorlardi evet ama ben BigHit çatısı altında daha da yükselirler saniyordum ama olmadı sanki.

baby

evet evet anladım kast ettiğin şeyi dediğim gibi ilgilenmediğimden pek bilmiyordum ama birçok kişinin söylediği gibi bighite geçince konsept değişikliğiyle halkın ilgisi azalmış belli ki, globalde de güçlü bir grup olmayınca yükselememeleri normal

gee

bighit desteği derken? hybe adı altında bir cb ya yaptılar ya yapmadılar?

SeulgiWendy

Solo olarak bile tek bir üyenin bile kontrat yenilememsi bana çok garip geldi grup dağıldı okey ama tek bir üye bile kalmaz mi şirkette. Sonuçta yeni şirket bulmak kolay birşey değil bilmiyorum garip geldi bana.

JKW

Bence şirketlerinin durumu iyi değil, çok sayıda personel istifa ediyormuş bir süredir. Bighitin maddi desteği de sanırım işe yaramamış diye okudum. Bilmiyorum ne oldu ama çok üzüldüm. 3. Jen için temsili gruplardan biriydiler, şimdi birinin azalmış olması beni çok üzüyor

Got lalesi

Eger uye sayisinin yarisi veya fazlasi devam etmek istemediyse hep beraber ayrilmislardir ayrilmasalr zaten grup devam etmez dusuncesiyle her ne kadar sirketten iyi bahsetseler de sirketle cok iyi olduklarini dusunmuyorum cunku cok ani bir sey hemen planlar videolar falan iptal edildi bi garip ayrildilar dispatch bazen boyle seyleri arastiriyor yine arastirsa iyi olur🙏

Last edited 24 gün önce by Got lalesi
betül

Drama Queen gibi gözükmek istemediğim içn yazsam mı yazmasam mı diye arada kaldım ama üyeler arasında sorun olmuş olabilir mi diye düşündüm mektupları okuyunca. Mektuplarda daha çok fanlardan ve kendilerinden bahsetmişler,tüm üyelerin adını verirler diye düşünüyordum. Mesela Miss A üyelerinin araları iyi değildi ama Jia’nın grup dağıldığında yazdığı mektup şu şekildeydi “Dağılma haberi çıktığında neler hissettiğimi kelimelerle anlatamam. Fei-Jia-Min-Suzy miss A’i oluşturmuştu. Şu anda olduğum yere miss A sayesinde geldim. Grup arkadaşlarımla bu unutulmaz anıları yaşadığım için çok müteşekkirim, JYP Entertainment’e de tüm samimiyetimle teşekkür ediyorum. Bağımsız olma süreci bir kartalın uçmayı öğrenmesi gibi, o yüzden lütfen benim için iyi… Read more »

ilvos

Benim de aklıma geldi ama kızlar bugüne kadar hiç arası bozuk gibi gelmedi bana, gerçi sıkı takipçileri değilim.. :/

Last edited 24 gün önce by ilvos
betül

Bilmiyorum ya güvenemiyorum her şey kamera önü olunca.Mina ve Jimin olayları çıktıktan sonra bir pannchoa haberi görmüştüm,yakın anlarının çok fazla olduğuyla ve birbirlerinin insta gönderilerine de çok samimi yorumlar yaptıklarıyla ilgili
Bu haber
https://t.co/WFMb0gGN9Q?amp=1

4minute grubun da üyeler arasında sorun olduğu dağıldıktan sonra ortaya çıkmıştı. Belki onların arası sözleşme yenileme vakti gelince de bozulmuş olabilir ama yine de her şey kamera arkası.

Got lalesi

Gf takip ettigim bi grup degil o yuzden insanlara iliskilerini nasil yansitiyorlardi bilmedigim icin o konuda yorum yapmadm ama bi uyenin bile sirketle anlasmamis olmasi ve daha sonra uyelerden birinin diger uyenin yazdigi seye destek amacli bir sey atmasi falan bana sorunun sirkette oldugunu gosterdi uyeler arasinda da vardir belki bir seyler surekli bu son degil gorusucez falan demisler eger sozunde durup bir araya gelirlerse ogreniriz bence sorunun ns oldugunu

JKW

Sanmıyorum. Bugün Sowon’un “Bir gün tekrar buluşacağız. ” postuna üyeler teker teker kalp bırakarak yorum yaptı, bir mektupla tabiki her duygu anlatılmaz. Ellerinden geleni yapmışlar ama eminim söyleyemek istedikleri veya unuttuklari pek çok şey de vardır

20210519_233320.jpg
Ayşe

Source Music borç batağında söylentileri var.

Öylesine

Bende mektupları okuyunca öyle düşündüm sanırım ayrılmak isteyen üyeler olmuş ve ya hep ya hiç diye düşünülmüş

blinkı

“Merhaba ben GFriend Yerin. Uzun zamandır kendi el yazımla böyle bir mesaj bırakmamıştım ama böyle olduğu için üzüyor. 18’den 26 yaşına kadar yer aldığım Source Music’ten ayrılma kararı verdim.

Mektuba bakınca ayrılma kararı verdim yeri üyelerin kararıymış hissi verdi.Bana bir iki üye istemedi ya da okey dedikten sonra karar değiştirdiler de o yüzden bir anda oldu gibi geldi açıkcası

Last edited 24 gün önce by blinkı
ilvos

Ne olursa olsun her şey çok ani gelişti, resmen oldu bittiye getirdiler ve sebebini gerçekten merak ediyorum.

Kpop

ben de gerçekten de merak ediyorum.

ilvos

Of umarım bu olay kpop’ın gizemleri arasına karışıp gitmez, kızlar her şeyi döksün istiyorum. Mantıksız çok şey var :’/

Kpop

dispatch a bazen küfretsemde ,inşallah bu olaya el atarlar diye dua ediyorum şuan ama bir de tabi bilip söylememeleri de var, umarım açığa çıkar.

baby

dispatch böyle olayları da açıklıyor mu cidden geçmişten örneği varsa verebilir misin ben pek bilmiyorum da

Last edited 24 gün önce by baby
ilvos

Direkt olay böyle olmasa da ben şöyle bir örnek vereyim, Baekhyun’un askerliğini kamu görevlisi olarak yapacağı duyurulmuştu fakat sebep henüz söylenmemişti. Dispatch Baekhyun’un hastane raporlarını paylaşıp rahatsızlığını söyleyip şu şu sebeplerden dolayı kamu görevlisi olacak diye açıklama yapmıştı. Yani dispatch’in burnunu sıkmadığı yer yok. Zamanında ilişki dışı görülen skandalları da paylaştığı olmuştu, yani bu konuda da bir şeyler paylaşabilir fakat işin ucu bighit’e de dokunuyorsa ve hâlâ anlaşmalılarsa dispatch’ten hiç beklemeyelim tabii.

baby

teşekkürler, bilmiyordum bunu ya cidden her yerde eli kolu var belli ki. 1 ocakta düzgün çift haberi vermeyecekse böyle skandalları patlatsın bari ahahghj. 2019-20de ygye kafayı takmıştı bighitle de anlaşamadıkları bir şey olursa elindekileri dökmekten hiç çekinmez

Kpop

Aşağıda ilvos nick’li arkadaşın da belirttiği gibi dispatch sadece sevgili dedikodu tarzı ya da skandal gibi görülen özel şeyleri haber yapmıyor. Habercilik, gazetecilik gibi yönleri var ,sonuçta pek çok gizli şeyi araştıran ,haber yapan bir kuruluş. Haber kuruluşu aslında .

Kpop

inşallah açığa çıkar, bence çıkmalıda.

Kkungie

2012’den beri kpop dinliyorum, pek çok grubun çıkışını da gördüm dağılışlarına da şahit oldum ama hiç böyle aniden gelişen bir dağılma haberini hatırlamıyorum. Dağılmalarının perde arkasını merak etmemek mümkün değil. Umarım haklarında hayırlısı olur

Last edited 25 gün önce by Kkungie
betül

+ Pristin

Bu grubun da neden dağıldığını merak ediyorum.

bonbon

pristin hangi şirketteydi

betül

Pledis

bonbon

source music pledis bighit hepsinin kiz gruplarinin ilişkileri karışık valla hybe nin kız gruplarından yüzü gülmüyor.

Kkungie

Pristin ismen bildiğim bir grup ama dinlediğim şarkıları yoktu galiba. Bir noktadan sonra grupların dağılmasını anlıyorum sonuçta idol olarak uzun süre çalışamazlar, sektör buna uygun değil ama aniden duyunca insan bir şaşırıyor

betül

Çıkış yaptıklarından 2 yıl sonra dağılmışardı.Üyelerin hepsi ya da çoğu Produce’e katılmıştı.Hatta 2 üye de IOI üyesiydi.Yılın çaylağı ödülü de almışlardı,hiç bilinmeyen bir grup değildi yani. Fanları olmadığım halde çok şaşırtıcıydı benim için.

Kkungie

Bana öyle geliyor ki daha çok şaşırtıcı haber alırız gibi. Bir de merak ettiğim bir şey var. İdoller genellikle küçük yaşlarda çıkış yapıyorlar ve çoğunun bir eğitim hayatı olmuyor, zorlu bir sektör olduğu için tutunmak da zor, dağıdıktan sonra ne yapıyorlar, hayatlarını nasıl idame ettiriyorlar gerçekten merak ediyorum

myeon

Twitter’da gazetecilerin konuştuğu şeyleri çeviren bir sayfa var orada gazeteciler bazı eski idollerin pavyon benzeri yerlerde çalıştığını söylemişler

Kkungie

Ne kötü… Yıllar önce site yokken netizenbuzz’ın facebook sayfasında bir yoruma denk gelmiştim, onu hatırladım yorumunuzu görünce. Bir filmden bahsediliyordu yorumda, ben de merak edip izlemiştim hatta ama çok değişik bir filmdi. O filmi izledikten sonra idol dünyasına olan bakış açım çok değişti zaten. Şimdi net hatırlamıyorum ama oradaki kız da popülerliği bitince o tarz bir yerde çalışıyordu diye kalmış aklımda

Namu

Ailesi zengin olanlar zorlanmıyodur ama aile desteği olmayanlar ve birikimi olmayanlar mecbur hangi işi bulursa çalışıyordur mesela ben bazı eski idollerin garsonluk gibi şeyler yaptığını duyuyorum hatta exidden bir üye grup başarılı olmadığı dönemlerde ek iş olarak garsonluk yapmış. Pristinden bir üyeninde amerikada sinema bileti satma gibi işler yaptığını duymuştum ama ne kadar doğru bilemem belki yanlış hatırlıyorumdur öyle birisi vardı ama başka gruptanda olablir

Kkungie

Exid üyelerinden birinin açıklamasını ben de okumuştum ama hangisiydi hatırlayamadım. Bu gibi işler yine iyi ama bugün okudum da dolandırıcılık yapanlar falan da oluyormuş, onlar çok kötü. Eğitim hayatlarına devam etmiş olsalar belki çok daha iyi olabilirdi, en azından tutunacakları bir dalları olurdu. Gerçi bizim ülkemizde okumanın değeri kalmadı Kore’de nasıldır bilemem yine de en azından daha iyi şartlarda yaşama ihtimalleri olurdu belki

SeulgiWendy

Pledis kız grubu yöntemiyor after schoolun akibetide aynı oldu. Pristinde özellikle kyulkyung falan acayip popülerdi ve grup iyi şarkılar yapıyordu ama sanırım sözleşme şartları iyi değildi. Birde kız gruplari arasında yanlış anlaşılmasın ama kıskançlık ön plana cikma gibi şeyler erkeklere göre daha fazla oluyor zorbalık vs olayları çok fazla kalabalık grupları geçtim az uyeli gruplarda bile gruplaşma iç çatışma çok oluyor kız grubu yönetmek o yüzden daha zor gibi kız gruplarının omurleride bu yüzden az oluyor maalesef erkeklere göre.

gee

pristinin gayet açık, pledis bok gibi yönetiyor ve kyla grubu bırakıp amerikaya gitti. şirket ara verdi falan diye toparlamaya çalıştı ama kız asla dönmedi ve sonra skandallara sebep olmaya devam etti. yani şirket ve kyla tüm suçlusu.

baby

aslında o çok gizem değildi sanırım ya gruptaki bir kız abd’ye gitmiş, kilosu üzerinden çok laf yiyormuş falan hatta sonrasında aynı kız svt üyeleriyle ilgili iftira atmış diye duymuştum ama debut şarkıları güzel önü açık bir gruptu yazık olmuş

Mirai

Pristin bence belliydi uzun süre promo vermedi şirket zaten pledisten bahsediyoruz kız gruplarını hep harcar

Y-young

Pristin dağılmasaydı şuan daha çok değer görüyor olabilirdi bence

BRAIN

Pristin aşırı we woo, pristin V alt grup aşırı iyi iş çıkarttılardı o sene kız grupları kız grupları en iyi şarkıydı ama pledis iyi yönetemedi bence Çinli üye yulkyung’un çindeki promoları sebebiylede dağıldılar bence, Çinli bir üye vardı adı bonbon Girls adlı Çin grubuyla çıkış yaptı bir üyeye bu kadar promo verirken diğer çnli üyeyi hiç umursamamışlar programda anlatmıştı kıza bekle demişler koredeymiş Çine gitmiş ailesinin yanına kıza söylememiş şirket, annesi grubunun dağıldığunı söylemiş

SeulgiWendy

Gugudan grubundaki Çinli uyeyede öyle oldu sanırım oda bonbon ile çıkış yaptı şirketi grubu dağıtmadan yurdu falan dağıtmış kız eve bile gidememiş ailesine ne diyeceğim diye. Pristindeki diğer Çinli üyede öyleydi açıkçası Kore şirketleri Çinli idolleri populeritesine göre kullanıyor Pristin’dede Produceden dolayı kyulkyung hem Kore hem Çin’de baya popülerdi bilirsiniz Kore’de yabancı üyelerin popüler olması Korelilere göre çok daha zor genelde kendi ırkından olmayan üyeleri ne kadar yetenekli olursa olsun görmezden geliyorlar. Kyulkyung içinde şöyle oldu o kızı Çin’e yolluyordu şirket sürekli gruptan ayrı bir şekilde kendiside Çin’de zorluklar çektiğinden falan bahsetti grupla promo yapmamiyordu sonra Pristini şirket dağıttı dağıtinca… Read more »

teletabi

Madem üyeler ve hatta aileleri de biliyormuş durumu keşke netizenin dediği gibi hayranların psikolojik olarak hazırlanmaları için birazcık erken haber etselerdi, alıştıra alıştıra. Ne bileyim yani canlı yayın falan açmışlar, programları falan varmış galiba; birazcık çıtlatsalardı. Hayran olmayıp da şok geçiren o kadar kişi oldu ki! Ben de dahil. Tamam dünyanın sonu değil ve okuduğuma göre üyelerin gelecekte karşımıza çıkmak için güzel düşünceleri var ama insan yine de “Bitti mi yani? Böyle mi bitecekti?” falan diyor, bulundukları durum kulağa çok üzücü geliyor. Haklarında hayırlısı olsun bakalım

Last edited 25 gün önce by teletabi
SKE

Aslında fazlaca spoiler verdiler. Eunha okey taşlarıyla tarih belirtti sinb ve yuju sowon her şey iyi olacak diyorlardı vlivelarda konserlerde hepimiz biriz birlikte olacağız fanlarımıxı seviyoruz ve çok özlüyoruz diyorlardı

teletabi

Yaa tüh, bilmiyordum ama ne bileyim fanları da şok olunca her şey bir anda oldu bitti gibi hissettim ya da herkes kontrat yenilenir diye düşünmüştü galiba, şaşırıyor insan

s2cem yapacağınız işi

biz de anlaşma yenilecek sanıyorduk. bu olaydan sonra yaptıklarındaki anlamları anladık…

ilvos

Şu görsel o kadar üzücü ki..

IMG_20210519_184818.jpg
Istegeldimburdayim

Yaaa çok merak ediyorum. Ne olurdu şöyle Türkiye’de ki gibi her şeyi açık seçik şey yapsaydınız. K-pop kapalı kutu. Kamera arkası hiçbir şey söylenmiyor. Şuan bile başka bir şey olduysa hayranları sadece onların bilmelerini istedikleri kadarını biliyorlar. Bence bu yaptıkları hayranlara saygısızlık. En azından programları vs olmasaydı da işte

gee

ben koreli hayranlar arasında dönen dedikoduları yazmaya geldim. bir de bazıları şirketle sorun yok bence demiş ama kızlar source music çalışanlarına teşekkür etmiş bence. bir de sowon her şeyi açıklamak mümkün değil yazmış. haziranda cb yapacakmışlar bu da mv falan hazır demek? bence sorun şirkette. bir de yıllarca isim telif hakkını almayıp dün almış utanmaz gibi. denilene göre source music, hybe’dan yüklü miktarda borç almış ve ödeyememiş. zaten tüm görevliler şirketi bırakmaya başladı. hybe, maddi olarak gfriend’in gelirine zaten güvenmiyormuş. yani boş yatırım görüyormuş diyebiliriz anladığım kadarıyla. (o zaman ne diye aldın?) dün grubun dağılma haberinin ardından hybe ve source… Read more »

Kpop

Çok üzücü, ayrıca aldıkları borcu ne yapmışlar, yemişler mi ki… İnsan düzgün kullanır ,ayrıca Gfriend başarılı ve kaliteli bir grup ,para getiren kazandıran ve kemik bi kitlesi olan ,halk tarafından da dinlenen sevilen bir grup. Bence bu dedikodular gerçek olmayabilir. Gelir getiren tanınan bir grup neden boş yatırım olsun.

blinkı

Açıkcası gfriend son cblerinde çok başarılı değildi yazın yaptıkları cbde 75 bin albüm satarken kasımdaki albümleri 50 bin anca satmış koredeki listelerde ise 80lerde falandı şarkıları. Harcanan parayı karşılamıyor olabilirler bir nugu denen gruplara göre fazla satsalar da artık ggler en azından 100kdan fazla satıyor ki albüm satışları arasında düşüş de olmuş beklenen etkiyi yaratmamış olabilir şirket için

Kpop

çok üzücü bir durum ama daha az satan kız ya da erkek grupları uzun süre birlikte, source music borç batağına girdiyse bu bighit in onlara verdiği satın alma parasını yok yere harcadılar iyi kullanamadılar demektir.

ziyaretçi

ki zaten source borç batağındaydı ve açıkçası iki Başkan yakın olduğu için bangshihyuk risk alıp şirketin %80 ini aldı ama demek ki gelirler giderleri karşılamadı yazık oldu cidden güzelim gruba ki son cblerinde şarkılarında bangshihyuk imzası vardı credit olarak o yüzden ben grubu önemsemediklerini düşünmüyorum öyle olsa adam neden şarkı yapımlarına katılsın ayrıca hybe müzesinde de ürünleri vs satıldı ben ortak karar olduğunu düşünüyorum sanırım hem şirket hem kızlar bu yönde karar almış gibi duruyor

Aeri

Şirket ilk açıklama yaptığında kızların toplu olarak hybe de kalacaklarını ya da başka bir şirkete geçeceklerini düşünmüştüm, çok ani bir dağılma haberi oldu bu. Hayranları adına üzüldüm şok olmuşlardır

Hiiiii

Bi anda dağıldılar resmen ya keşke fanlarına veda edebilecekleri son bi konser fan buluşması falan yapsalardı.Buddyler çok üzgündür şuan.

Oasis

Hadi tahmin yapın sizce sıradaki 3. Jenerasyon grubu kim olur? Bence Twice sözleşmesi sıkıntı çıkaracak, ayrıca iKON yakında dağılır gibi geliyor

ilvos

iKON’un akıbeti Kingdom sonunda net belli olur, bana da devam etmezler gibi geliyor nedense. Twice’dan da yenilemeyenler olur bence ama Got7 gibi birlikte ayrılmazlar gibi geliyor, şirkette kalanlar da olabilir. Red Velvet SM’de ot5 devam eder bence. Mamamoo’da Wheein yenilemiş miydi sözleşmeyi hatırlamıyorum ama yenilerse aynı şekilde devam ederler. Winner konusunda da emin değilim, pek takip etmiyorum ama birlikte iyi gibilerdi.

Oasis

Winner hakkında da çok bilgim yok ama onlarda çok az şarkıya sahip gruplardan biri galiba yg onlara da çok şans vermedi gibi geliyir sololar gelmişti kore seviyor aslında yg bırakır mı bilmiyorum

blinkı

Winner yg içinde müzik konusunda biraz daha fazla şarkıya sahip o kadar da kötü durumda değil yılda 2 kez falan cb yapıyorlar şimdi üyeleri askerde

SeulgiWendy

Twicedan tam emin olamıyorum kızlar hep grup olarak hareket etti şu ana kadar yorulup soloya ayrılan olabilir tabi şirketin sözleşmesine de bagli istemem ama üye ayrılığı olabilir japon üyeler özellikle Mina yada oyuncu olmak isteyen çıkabilir. İKONdan tam emin değilim ama onlar bence grup olarak hareket ederler ya grup olarak kalır yada giderler ama gitme olasılıkları çok yüksek onun dışında ben Nuest ve Clcdende ayrılık yada dağılma bekliyorum.

Oasis

Nuest hiç tanımıyorum ama clc şirket tarafından kötü muamele görüyordu galiba o yüzden bence de olabilir.

BRAIN

Nuest dağılma olmasa üyeler şirketten ayrılır yılların grubu oyunculuk isteyen üyelerden oyunculuk şirketine geçmek isteyen olur yani

SeulgiWendy

Evet Nuest’i çıkışlarından beri desteklediğim bir grup şirketin gruba karşı olan tutumu zaten hiç iyi değildi grubu dagitacakken son umut produceye yolladı ki üyeler için çok zor bir durumdu W1da etkisiyle falan grup ivme kazandı üyeler grup olarak kalmak istediklerini zaten söylüyorlardi sözleşme yenilediler ki biz baya şaşırdık çünkü Beast gibi ayrılıp isim değişikliği yaparlar sanıyorduk. Sözleşme yeniledikten sonra birşeyler belki değişir dedik ama yok pledis aynı pledis uyelerden biri mentel sağlık sorunları yaşamaya başladı nasıl stres altındaysa artık cb zar zor alıyoruz grup olarak promo yok birşey yok son dönüşleri hele tamamen hayal kırıklığı grubun rengini tamamen değiştirmiş Nuest… Read more »

Mirai

Bence ikon dağılmaz ama ygden ayrılırlar twice sanmıyorum belki bir iki üye ayrılır

Oasis

Yg’den ayrılsalar 2ne1 hikayesine döner olay yılan hikayesi gibi 4-5 yıldır bekleniyor güya, daha da gelmez bence yg isim hakkı falan asla vermez, çocuklarda solo kariyer yapmak isteyebilir kaç yıl oldu sonuçta çok şey yaşadılar sıkılmış yorulmuş gibi görünüyorlar bence

Last edited 24 gün önce by Oasis
Mirai

Olabilir zaten bence şirketten ayrılınca eğer büyük bir şirkete geçmiyceklerse grubun kariyeri bitiyor( got7 bile bence bitti)belki hanbinin şirketinde devam ederler
Grup birbirine bağlı gibi dışardan öyle fan değilim

Mirai

Bence zaten grup şirketten ayrılınca eğer büyük bir şirkete gecmiycekse kariyeri bitiyor (got7 bile bitti bence)
Hanbinin şirketinde birleşebilirler üyeler birbirine bağlı gibi dışardan öyle fan değilim

Amann

Bende boyle dusunuyodum ama bi sekilde hanbinle bir araya gelseler eskisi gibi olabilirler gibime geliyo. Cunku ikonun neredeyse tum sarkilarini hanbin yapiyodu, mv desek ikonun ozenilmis 3-4mvsi vardir en fazla

White.

Twice’ın sözleşmesinde bence de sıkıntı olacak ama kızlar genel olarak beraber hareket etme taraftarı gibi. Bu aralar solo işlere de izin veriyor Jyp az da olsa belki üyelerin isteklerine göre düzenlenen bir sözleşme ile birlikte devam edebilirler. Şirkette kesin kalacak üyeler var bence ama gitmek isteyen üyelerde olacaktır özellikle Chaeyoung’un eğer ayrılma söz konusu olursa ayrılacak ilk üyelerden olduğunu düşünüyorum.

lightless

Twice her yerde 9 kişi geziyorlar hiç ayrılmıyorlar bilemiyorum ama üye ayrılığı da olmaz grup da dağılmaz umarım daha çok erken :/ üyeler çok yoruluyor ama ayrılsalar da hak vermemek elde değil

Y-young

ilvos’un da dediği gibi ikon’un yolu kingdomdan sonra belli olur ve bence hiçbir TWICE üyesi JYP’de kalmaz. Kızlar bir grup olarak kalmayı çok seviyorlar ve bence G7 gibi şirketten ayrılıp topluca başka şirkete geçerler. Orada hem grupla hem de solo olarak aktif olurlar.

kırmızıbaşlıklıkız

twice bana ayrılmayacak gibi geliyor. yani birkaç üyeden emin değilim ama çoğunluğu kalacak gibi geldiği için devam edeceklerini düşünüyorum en azından 3 yıllık bir sözleşmeyle. tekrar 7 yıl imzalamazlar bence. jyp de kaybetmek istemediği için ayarlamalar yapılır.

Namu

Twice ın sözleşmesine 1 sene felan kaldı ben bir once olarak çok korkuyorum bazı üyeler ayrılacakmış gibi geliyor. Çoğu kişi kızların hepsinin jypden ayrılıp başka şirkette devam etmesini umuyor ama biraz zor bir ihtimal grup olarak jypden ayrılmazlar bence. Jypde kolay kolay dağıtmaz gibi twice ı çünkü şuan şirket için çok önemli bir grup ama dediğim gibi dağılmasalarda bazı üyeler ayrılacakmış gibi geliyor mina chaeyoung artık idol olmak istemiyormuş gibi geliyor

Last edited 24 gün önce by Namu
Kpop

pat diye bu kadar aktifken ve ileride yapacakları programlar varken böyle bitmesi çok kötü… fanlar nasılda üzülmüştür…. gene de yolları açık olsun diyorum …

Kpop

hayret hemen yorumum onaylandı ve yayınlandı….

betül

Aynen ben de şaşırdım. Bugün yaptığım yorumlar 10-15 dk sonra gidiyordu.

blacksiyah

Sorun gerçekten olayların aniden gelişmesi hayranlar şok oldu…Keşke bir son veda şarkısı çıkarsalardı.Wonder girls sistar ioi gibi bir veda şarkısı güzel olurdu.En azından hayranlar bu olayı tam olarak sindirebilirlerdi.

Armyyy

Bu olayın altında başka bişey var eminin. 1- Eğer kızlar dağılmak isteseydi günler önce yayınlar açıp geri dönüş için şarkılar yazıyoruz demezdi gfriend yeni başlıyo demezdi. 2- Şirketle aralarında uzun süre sorun olsa kızlara müzede yer verilmezdi o kadar röportaj videolar çekilmezdi. Açıkçası bana en yakın seçenek source büyük borca girdi gfriendi dağıtmak zorunda kaldı en yakın bu ama uzak seçenekte bu neyse ne ama bunların hepsi 1-2 gunde belli oldu belli ayrica kızların mutlu olduğunu düşünmüyorum eunha korede sabahın 5inde sowonun yeniden bir araya gelicez gonderisine sizi gerçekten çok seviyorum yazdı kızlar mutlu olsa böyle şeyleri yazmazdı sowon mektubunda… Read more »

Buddy idim

Ben son anda bir şeyler olmuş olduğuna eminim. Çünkü sinb kahkülü pek sevmiyordu. Zaten ayrilacaksa saçını niye istemediği şekilde kessin ki. Anlamadığım şey neden hepsi şirketi bıraktı. Bırakmak isteyen bırakırdı gerisi kalırdı solo takılırdı en azindan. Tam bi gizem….

ilvos

Twitter’a biraz göz gezdirdim de grubun fanları gerçekten çok şaşkın, onlar için üzülüyorum.
Bu ani dağılmayı yeni çıkacak olan kız grubuna bağlayanlar yoğunlukta, çoğu şirkete nefret kusuyor. Bunun dışında bu beklenmedik haberin tam da şirketteki diğer grupların comeback arasına denk getirilip haberin kaynamasının amaçlandığını düşünenler var. Şaştım kaldım.

White.

Şahsen yeni kız grubuna bağlanmasını saçma buluyorum çünkü source 6 yıldır sadece Gfriend’e sahip artık yeni bir grup çıkarmalılardı. Bunu da Bighit’in desteği ile yapacaktı. Bütün İdoller aynı şirket çatısı altında olsada Hybe aldığı şirketlerin iç işlerine karışmadığını birçok brifing toplantısında belirtti. Enyphen grubunun sadece iç işlerine karışıyor çünkü şarkıları ve grupla ilgilenme olayı Bighit’de. Source ile sadece çıkaracağı müzik grubu için işbirliği yapıyordu. Bazı şeyler okudum Bighit’in Source’a verdiği desteği, Source’un kötüye kullanması sonucu şirketin zor durumda olduğunu ve çalışanların bu yüzden ayrılmaya başladığı yönde söylentiler var. İlerleyen günlerde zaten ne olduğunu görürüz. Umarım kızlar zorunda oldukları için ayrılmamışlardır.

Armyyy

Allah aşkına ne kadar videolarını izledin bir kere öyle bişey olsa kızlar bugün weversede sowonun tekrar bir araya gelicez yazısına kalp koymazki yujuda koydu senin dediğin gibi olsa mektupu yayınlar yukardaki gibi şeyler yapmazdı biz fanlar olarak gfriend ne kadar birbirine yakın olduğunu biliyoruz ya bu kızlar daha 3 gün önce vlive yayını açıyordu geri dönüş için şarkılar yazıyoruz diyodu yuju gfriend yeni başlıyo diyodu biz buddler olarak soktayiz hala ama umarim kizlar kendileri bitirmek istemistir çünkü sirkertin gfriend gözden çıkarma olayı çok kötü çok üzücü olur olayi tam kimse bilmiyo ama inşallah gerçekler ortaya çıkar

baby

bu dağılmış grupların yeniden bir araya tam üyelerle denmesi bana çok olası gelmiyor ya sadece hayal olarak kalacak şeyler gerçekler acıtır ama böyle snsd gibi devrinin grubu bile 3 yıldır işleri rayına oturup ot8 cb yapamadı tabi hayırlısı olsun her üye için hayranlarının da umutlarını kırmamak gerek

Lalalulu

Belki de Sistar gibi temizce bitirmek istemişlerdir. Sistar da sorun yaşayan bir grup gibi durmuyordu bir anda dağıldılar.

betül

Hyorin devam etmek istememişti,üyeler de 3 kişi olmak yerine dağılma kararı almışlardı.

hephaklıyımben

Sistar bir anda dağılmadı veda şarkıları var ayrıca kızlar bizzat üye ayrılığı yaşamak yaşatmak istemiyoruz dediler

Raven

Cidden çok üzüldüm..Açıkçası hayran değildim ama şarkılarını hep çok rahatlatıcı bulmuşumdur artık bir daha o fırsatı yakalayamayacak olmak çok üzücü. Umarım hayatlarında iyi şeyler yaşayıp mutlu bir hayat sürmeye devam ederler

gfriEND

Gfriend’ti. Geçmiş zaman eki beni ancak bu kadar üzebilirdi.

Bennn

Gfriend aktifken bir anda dağılmalarını anlamıyorum.Zaten daha programları filan vardı.Sadece şarkılarını dinliyorum ve çok üzüldüm

la cha ta

bir anda dağılıverdiler ya çok garip oldu

Vivi

Bu işte bir bit yeneği var grupla çok içli dışlı olmasadam garip geliyor

Mirajane

Başarılı bir gruptu bir anda dağıldı üzüldüm açıkçası şarkılarını cok severdim

Xoxo

ben hybe altında başka bi şirkete kayarlar diye düşünmüştüm ama cidden bitirmişler beklenmedik bir durum olduğu belli ama üyelerin kararı gibi duruyor açıklamalarından dolayı… haklarında hayırlısı olsun

Rej

Çok ani oldu üzüldüm gerçekten yetenekli bir gruptu.Kore’de eskisi kadar değer görmüyordu şarkıları belki ama son şarkıları özellikle Mago’yu çok sevmiştim ben.Fanları adına da üzüldüm nasıl şok olmuşlardır kim bilir:( Grupların dağılması beni üzüyor umarım hep mutlu olurlar geri kalan hayatlarında başarılar. ♥

Last edited 24 gün önce by Rej
lightless

üzgünüm

Ayşe

Benim anlamadigim madem dagilacaklardi neden Hybe müzesine o kadar odulleri, albümleri koyuldu? Bence Bighit Music grubu alabilir bünyesine çünkü Hybe içinde görünüyorlar.

White.

Gerçekten tuhaf bir durum Hybe Müzesinde Gfriend’in kendine ait alanı var. Hatta müze turu için Sowon’un sesi de verildi geçen hafta. Bu karar neden birden alındı merak konusu. Bighit’in bünyesine kız grubu alacağını zannetmiyorum. Birde 1 Temmuz itibariyle Bighit hybe bünyesinden ayrılıyor bağımsız şirket olacak tekrar.

Ayşe

Hybe bünyesinden ayrılıyor değil de işlerine Hybe içindeki diğer söz sahibi kişiler karisamayacak. Yoksa yine Hybe içinde bir şirket olacak. Şirket içinde bağımsız demek daha mantıklı. Bence alabilir çünkü müziklerini dahi Bighit music yapiyordu ortak olduklarından beri belli olmaz.

White.

Tabiki ilerleyen zamanda neler olur bilinmez ama Bighit kendi bünyesinde kız grubu bile çıkartmazken başka bir grup alacaklarını pek düşünemiyorum. Ve okuduğum makalede Bighit’in Hybe’dan tamamen bağımsız olacağını sadece aynı şirket binasında bulunarak belli işlerde ortaklık yapılacağı yazılmıştı. Ondan dolayı öyle bir bilgi verdim.

haechanınköpeğiyim

çok üzgünüm

林枫 lín fēng :D?

açıkçası apple harika bir şarkıydı ve kızlar iyi taşımıştı onun dışında pek şarkılarını bilmiyorum. mago da iyiydi. ani dağılma sebepleri illa kötü bir sebep olmak zorunda değil, belki de çok birikmişlik vardır içlerinde. fan değilim gruba çok hakim de değilim ama umarım kötü bir şekilde dağılmamışlardır

aslı

Açıkçası ben geri döneceklerini düşünüyorum biraz dinlendikten sonra tekrar bir araya geleceklerdir başka bir şirkette başka bir grup adıyla…

Buddy idim

Oh be kızlarım kurtuldu bu lanet sektörden

Amann

Bu da farkli bi bakis acisi tabi

Buddy idim

Kızlar çok zorluk çektiler. Özellikle yuju çok hassas görünüyordu. Zaten bi programlarında annesini aradığında annesi telefonu açar açmaz ‘seni çok mu yoruyorlar?’ gibi bir şey demişti yuju ise gülüp gecistirmisti. O zamandan beri aklımda. Kamera önünde hep mutlular hep eğleniyor gibiler ama kamera arkası çok başka. Bir dunya düşünün herkes mutlu herkes güzel herkes havalı herkes iyi böyle bir şey olabilir mi??? hayır tabii ki. Saklanan gizlenen çok fazla şey var

mariposa

çok üzücü ya bşr anda dağılmaları şok etkisi yarattı

Rej

:((

Last edited 24 gün önce by Rej
Jhye

Yağmurlu sahnede bin kere düşseler de kalkıp danslarını da vokallerini de 1 kere bile ihmal etmeden performans sergileyişleri dün gibi aklımda.. Ben de hayran değildim ama çok beğendiğim bi kız grubuydu.. Üzüldüm gerçekten umarım istedikleri yolda başarıyla ilerlemeye devam ederler ❤️

Pan

Birden nasıl dağıldırlar hiçbir şey anlamadım başka şirkete falan da geçmiyorlar sanırım onlarında umudu kalmamış

Twice

Bir anda oldu, geri dönüşleri gittikçe daha çok şey başarıyordu ve grup popülerleşmeye başlamıştı. Her şey iyiye giderken neden dağılıyorlar acaba? Hayranlara üzüldüm… Fan değildim ama müziklerini dinlerdim. 6 üyeye de iyi bir yaşam diliyorum…

Kpop

source music bighit onu satın aldığında verdiği parayı ne yaptı ki acaba?

Red Velvet Manyağı

Şansıma tüküreyim daha yeni buddy olmuştum yaaa

Bangtan's 🧈

Hala dağıldıklarına inanamıyorum… Çok ani oldu bu haber.