Benzer Yazılar

[THEQOO] HYBE ve Source Music, Kim Garam hakkında yeni bir açıklama yaptı + LE SSERAFIM ara veriyor

[THEQOO] HYBE ve Source Music, Kim Garam hakkında yeni bir açıklama yaptı + LE SSERAFIM ara veriyor

Source Music: “LE SSERAFIM’ın 18 Mayıs KBS2 Music Bank programı ve 18 Mayıs video imza etkinliği iptal edildi. İptal edilen hayran imza etkinliği ileri bir tarihte yeniden planlanacak ve etkinlik için seçilen hayranları mümkün olan en kısa sürede bilgilendirmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.”

1. Bir kişi tüm şirketi mahvetti

2. Tek bir kişi yüzünden. Chaewon, Yunjin, Kazuha ve Eunchae ne hata yaptı?ㅠㅠ

3. Onu atmak bu kadar mı zor?

4. HYBE nasıl bu hale geldi? Para gerçekten korkutucu, insanları tamamen mahvediyor

5. Duyuru yazma konusunda çok kötüler…

6. Kafayı yemişler

7. Tüm idollerini tek kişi mahvetti

8. Gerçekten de korkusuzmuş

9. Ne zamana kadar “araştırma” yapacaklar? Her şey zaten ortaya çıktı

10. Ajans bile korkusuz


[theqoo] LE SSERAFIM KIM GARAM HAKKINDA AÇIKLAMA (WEVERSE)

Merhaba, bu HYBE/Source Music.

LE SSERAFIM Kim Garam hakkındaki suçlamalar hakkında pozisyonumuzu bildirmek istiyoruz.

Öncelikle bu iddialarla hayranları endişelendirdiğimiz için özür dileriz. Başta, üyelerin kendileri ve birçok üçüncü kişinin beyanı aracılığıyla teyit edilen gerçekleri ayrıntılarıyla açıklamaktan kaçındık çünkü reşit olmayanların kimlikleri ve hassas bilgileri ortaya çıkar diye endişelendik. Fakat, Kim Garam’ın okulda tek taraflı zorbalık yaptığına ve diğerlerine fiziksel şiddette bulunduğuna dair abartılı söylentiler sosyal medyada ve çevrimiçi topluluklarda sürekli olarak yayılıyor ve yalnızca tek taraflı bilgiler yayınlanıyor, bu yüzden bu iddiaları düzeltmek istiyoruz.

Ayrıntılara girmeden önce, okulda şiddet komitesine ilişkin iddiaların kilit noktaları şu şekilde:

Hukuk bürosu Daeryun’un müşterisi olan Yoo Eun Seo (takma isim), okulda üstünü değiştiren bir sınıf arkadaşının sadece iç çamaşırlı fotoğrafını çekti ve başka bir arkadaşının ismiyle bunu sosyal medyada paylaştı (Daeryun’un bahsettiği okulda şiddet komitesinde de bundan bahsediliyor). Bu durumdan öfkelenen Kim Garam ve arkadaşları Yoo Eun Seo ile yüzleştiler, ama fiziksel şiddet olmadı. Yoo Eun Seo hatalarını kabul etti ama yaptıklarından dolayı cezalandırılmadı. Bunun yerine, onunla yüzleşen sınıf arkadaşlarını saldırgan olarak ilan etti, onları okul şiddet komitesine yönlendirdi ve sonra başka bir okula transfer oldu. Sonuç olarak, Kim Garam ve arkadaşı okulda şiddet komitesi tarafından cezalandırıldı.

2018’de Kim Garam ortaokul 1. sınıftayken okulda şiddet komitesine çağrıldı ve ceza aldı. Ayrıntılı gerçekleri açıklayacağız çünkü genel bağlam ancak okul şiddet komitesinin durumu ve ayrıntıları tam olarak açıklandığında anlaşılabilir. Bu olayda, önce diğer öğrencilere karşı çok büyük bir hata yapan suçlu öğrenci, okul şiddet komitesinin toplanması talep etti ve arkadaşı için harekete geçen Kim Garam, saldırgan olarak kabul edildi. Kim Garam, ortaokulun 1. sınıfın başlangıcı olan Mart 2018’den Nisan 2018’e kadar yaklaşık iki ay boyunca Yoo Eun Seo ile arkadaştı. Ancak, okul yılının başında gittikleri bir gezide, Yoo Eun Seo’nun Kim Garam ve diğer arkadaşlarının arkasından kötü konuştuğu ortaya çıkınca yaklaşık üç saat süren bir tartışma yaşandı ve bu tartışma birbirlerinden özür dilemelerinin ardından sona erdi. Ancak Yoo Eun Seo olayı yakın bir erkek arkadaşına bildirdi ve Yoo Eun Seo ve yakın erkek arkadaşları, Kim Garam’ı ona fiziksel şiddet uygulamakla tehdit etti. Bu olay nedeniyle Kim Garam, Yoo Eun Seo ile ilişkisini kesti.

Daha sonra Yoo Eun Seo Kim Garam’ın yakın arkadaşı “D”nin üzerini değiştirirken fotoğrafını çekti, D o sırada sadece iç çamaşırıylaydı, Yoo Eun Seo bu fotoğrafı arkadaşı “A”nın sosyal medya hesabına yükledi. “D” psikolojik olarak şoktaydı, Kim Garam da dahil 5 arkadaşı Yoo Eun Seo ile yüzleştiler, arkadaşları “D”nin bu yasadışı fotoğrafının yayılmasından dolayı öfkelilerdi. Yoo Eun Seo ile buluşup şikayet ettiler ve o sırada ona küfür ettiler. Yoo Eun Seo hatasını kabul etti ama okuldan ya da komiteden ceza almadı. Yoo Eun Seo okulda şiddet komitesinin toplanmasını istedi, Kim Garam ve arkadaşlarının ona zorbalık yaptığını iddai etti, bu yüzden Kim Garam ve “D”ye yardım eden arkadaşı “B” zorba olarak, Yoo Eun Seo ise mağdur olarak değerlendirildi.

Ancak, Yoo Eun Seo’nun istediği okul şiddet komitesi toplantısı sona ermeden önce, fotoğraf olayının mağduur “D”nin talebi üzerine “zorla nakil” tartışması olduğu zaman Yoo Eun Seo gönüllü olarak başka bir okula transfer oldu. Sonunda, komitenin verdiği cezalar, okulu terk eden Yoo Eun Seo tarafından zorba diye ilan edilen iki öğrenciye, Kim Garam ve “B”ye verildi.

Doğrudan olaya dahil olan kişilerin yanı sıra, Haziran 2018’de yapılan okulda şiddet komitesi toplantısının kilit noktalarından haberdar olan birçok ilgili kişi ve birçok okul sınıf arkadaşı var. Yoo Eun Seo’nun bir okul şiddet komitesi toplanmasını istemesi ve yaptığı büyük yanlışlara rağmen kendini mağdur olarak görmesini sorunlu olarak gören eden birkaç öğrenci var. Bu konuda tanıklık edebilecek birçok üçüncü taraf var.

Kim Garam da okulda zorbalık mağduru oldu.

Okulda şiddet komitesinin bu talihsiz olayına karıştıktan sonra Kim Garam hakkında okulda bir sürü saçma söylenti yayıldı. Ortaokuldayken ‘arkadaşına saksı attı’, ‘okul değiştirmek zorunda kaldı’ gibi söylentilerden dolayı zarar gördü. Daha sonra, bir okul öğretmeninin arabuluculuğuyla, asılsız söylentiler yayan öğrenciden doğrudan bir özür bile aldı.

Ayrıca, bazı öğrenciler Kim Garam ve arkadaşlarını zorla bir grup konuşmasına aldılar, onlarla alay ettiler veya onlara küfrettiler. Kim Garam grup konuşmasından ayrılırsa onu tekrar konuşmaya aldılar ve eğer mesajları okumadıysa, okumadığı ve cevap vermediği için taciz ettiler. Sadece sınıf arkadaşları değil, Kim Garam’a tamamen yabancı olan diğer okullardan birkaç öğrenci de grup konuşmasına girdi ve Kim Garam’a ve arkadaşına sözlü olarak saldırdı. Bu tür tacizlere daha fazla dayanamayan Kim Garam ve arkadaşı, okul öğretmenlerinden yardım istedi.

Kim Garam da son zamanlarda yanlış söylentilerden zarar gördü.

Kim Garam, çıkışından bu yana her türlü söylentiden zarar gördü ve aşağıdaki söylentilerin doğru olmadığını açıkça belirtmek isteriz.

1. “Kim Garam okul değiştirmek zorunda kaldı” doğru değil.

Kim Garam anaokulundan ilkokulun ikinci yılına kadar Seul’de yaşadı ve babasının işi nedeniyle ilkokulun geri kalan dört yılını Gwangju’da geçirdi. Daha sonra ortaokula girmeye hazırlanırken Seul’e döndü ve evinin yanında bir ortaokula girdi, şu anda liseye devam ediyor. Bu süreçte hiçbir zaman okul değiştirmek zorunda kalmadı.

2. “Arkadaşının kafasını saksıyla vurdu”, “Bir sınıf arkadaşının kafasını tuğlayla kırdı” gibi söylentiler doğru değildir.

Tüm bu söylentiler asılsız ve Kim Garam ortaokuldayken de bu tür söylentilerden zarar gördü. Bir okul öğretmeninin arabuluculuğuyla, yanlış söylentileri yaydığını kabul eden öğrenciden doğrudan bir özür bile aldı ve bu sırada birkaç arkadaşı da oradaydı.

3. “Okula bile polis arabasıyla gitti, grup kavgalarına katıldı ya da diğer öğrencilere fiziksel saldırıda bulundu” da doğru değil.

Kim Garam hiçbir zaman diğer öğrencilere fiziksel olarak saldırmadı veya grup kavgalarına katılmadı ve ayrıca hiç okula polis arabasıyla gitmedi. Bunların hepsi kötü niyetli asılsız söylentilerdir.

4. “Sigara ve alkol kullandı” da doğru değil.

Kim Garam şimdiye kadar hiç sigara veya alkol içmedi. Ortaokulun ilk yılında, bazı öğrenciler şaka olsun diye Kim Garam’ın sigara içtiğine dair yanlış bir şikayette bulunduğunda Kim Garam acı çekti. Kim Garam, sınıf öğretmeniyle görüştükten sonra, ismini aklamak için ailesiyle birlikte nikotin testi yaptırmaya gitti ve sonuçları öğretmenine verdi, sigara içmesiyle ilgili asılsız söylentileri arkadaşlarına doğrudan anlattı.

5. “Diğer sanatçılara kötü sözler söyledi” de doğru değil.

Kim Garam’ın diğer sanatçılar hakkında kaba sözler söylediği de kötü niyetli yanlış bir söylentidir. Kim Garam hiçbir zaman belirli bir erkek sanatçının hayranı olduğunu söylemedi, kendi grup üyeleri hakkında, ya da diğer kız grubu üyeleri hakkında olumsuz duygular beslemedi veya yargılarda bulunmadı.

6. “Başka bir ajansta stajyerdi ama çıkış grubundan çıkarıldı” doğru değil.

Kim Garam, Source Music’ten önce asla farklı bir ajansın stajyeri olmadı. Ayrıca, farklı bir ajansta çıkış yapacak bir grup üyesi olduğu ve geçmişteki hareketleri ve kişilik sorunları nedeniyle sözleşmesinin feshedildiğine dair kötü niyetli söylentiler doğru değil.

Sanatçımızın çıkışından önce, ona iftira atmaya çalışan kötü niyetli iddialar veya yanlış söylentiler yayanlar için herhangi bir uzlaşma veya hoşgörü olmaksızın yasal işlem yapacağımızı daha önce belirtmiştik. Yukarıda bahsi geçen asılsız söylentilerden delil toplandığı konularda yasal işlem başlattık, diğer hususlarda delil bulduktan sonra ilave yasal işlem başlatmayı planlıyoruz.

Herkesten özür diler, anlayışınızı rica ederiz.

Şu anda Kim Garam hakkındaki konu, pek çok reşit olmayan bireyi ilgilendiriyor, bu yüzden gerçeğin ayrıntılarını kamuoyuna açıklamadan sorunu çözmeye çalıştık. Ancak, çıkış yaptığı sırada, Kim Garam hakkında asılsız yanlış bilgilerin geniş çapta yayılması ve bir hukuk bürosu aracılığıyla tek taraflı iddialarla okul şiddet komitesi toplantısına ilişkin içeriklerin de ifşa edilmesiyle, harekete geçmekten başka seçeneğimiz olmayan bir durum haline geldi. Bu yüzden Kim Garam’ın yaşıtlarıyla ilgili hassas konuları açıklamak zorunda kaldığımız için üzgünüz.

Ayrıca, Kim Garam’ın geçmişteki yanlış konuşması ve davranışı için bir kez daha özür dileriz. Her ne kadar zarar gören bir arkadaşını savunurken yaşanmış bir sözlü tartışma olsa da, bizzat hatalarını kabul etmiş ve bir noktada küfür ettiğini ve karşıdaki tehdit altında hissettirecek şekilde davrandığını kabul etti, çok pişman.

Ortaokulun ilk yılında okulda şiddet komitesine gönderildikten sonra, Kim Garam da siber zorbalık ve okulad zorbalığın kurbanı oldu, ancak hayalleri ve geleceği için kendini adadı.

Bunun ortasında, çıkış sürecinde her türlü söylenti sebebiyle psikolojik sıkıntılar yaşadı. Kim Garam ile görüştükten sonra, Kim Garam’ın faaliyetlerini geçici olarak durdurmasına ve yaralı kalbini iyileştirmeye odaklanmasına karar verdik. LE SSERAFIM, Kim Garam iyileştikten sonra dönene kadar geçici olarak beş üye olarak faaliyet gösterecek.

Bu durumlar, ortaokulun ilk yılında karmaşık bir bağlamda meydana geldi, ancak Kim Garam, olgunlaşmamış hareketlerini düşünüyor ve çok pişman. Herkesten cömert anlayış bekliyoruz.

Son olarak, Kim Garam’la ilgili durumu tam olarak açıklamaktan başka seçeneğimiz olmadığı için ve ajansımızın sanatçısı nedeniyle rahatsızlıklara neden olduğumuz için özür dileriz. Özellikle, LE SSERAFIM’i destekleyen tüm hayranları endişelendirdiğimiz için içtenlikle özür dileriz.

1. Yok artık, gerçekten onu grupta tutacaklar

2. Anne babası HYBE çalışanı mı? Niye inatla onu bırakmıyorlar?ㅎ

3. Ama 5. madde hakkında açıklama yok~

(Ç/N: Hukuk bürosunun açıklamasına göre Kim Garam “Okulda Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un 17-1#5. Maddesine göre 6 saat özel eğitim alarak cezalandırıldı.” 5 madde hakkında yazanlar: “Bu, ‘yaptıkları üzerine düşünmenin’ zor göründüğü durumlarda, gönüllü faaliyetler yoluyla faillerin “şiddet” algılarını geliştirmelerine ve uzmanların yardımıyla yaptıklarına bakıp ders çıkarmalarına/pişman olmalarına yardımcı olacak bir önlemdir.” 

#1~#7 okul içi suçlar ve #8~#9 okul dışı suçlar içindir
#6, derse devamın askıya alınmasıdır, #7 sınıf değişikliğidir.
#5 özellikle yüksek seviyelere uygulanıyor gibi görünüyor)

4. Onları bu sonuca vardıran şeyin ne olduğunu merak ediyorum.

5. Nasıl iç çamaşırlı gizli fotoğraf çekti ama ceza almadı, Garam ise 5. maddeden ceza aldı?

6. Wow Kim Garam Bang Sihyuk’a yakın mı, bir tanıdığının kızı falan mı? Resmen kendi bedenleriyle koruyorlar onu. Mağduru satıyorlar

7. Hybe yine ne kadar psikopat olabileceğini gösteriyor

8. Umarım mağdur şimdi her şeyi ifşa eder, bu gerçekten şok edici. Elveda Le Sserafim

9. Yani azıcık küfür etti ve 5. maddeden ceza aldı???

10. Şirkete veya gruba nasıl bir katkısı var da onu çıkarmayı reddediyorlar?


[instiz] SOURCE MUSIC VE HYBE’NİN KİM GARAM HAKKINDA EK AÇIKLAMASI

1. Bunlar yeni çıkış yapan çaylaklar? Kim Garam’ı bu kadar sıkı tutmanın amacı ne? Onu çıkarmaya karar verirlerse, grup bundan çok daha fazla fayda sağlayacak. Ciddiyim, merak ettim

2. Kim Garam 5. madde ile ceza almadı mı? Gerçeğe inanmayı reddediyorlar ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ큐ㅠ

3. Peki nasıl 5. maddeden ceza aldığını merak etmiyorlar mı? İnsanları bu kadar aptal mı sanıyorlar?

4. Şu gizli fotoğrafın kanıtı var mı..? Mağdura karşı hiç kanıtları yok ama nefreti başka yöne çekmeye çalışıyorlar..ㅎㅎㅎ

5. Aniden, rastlantı olarak 5. maddeden ceza aldığını mı sanıyorsunuz?ㅋㅋㅋㅋㅋ

6. Sadece asılsız kanıtlarla konuşuyorlar… Kim Garam’ın adı açıkça okulda şiddet komitesi belgelerinde geçmişken sadece tanıklardan bahsetmek hiçbir şeyi çözmez…ㅋㅋㅋ Hybe ve Source Music’in söylediklerinin doğru olduğunu varsayalım, nasıl 5. maddeden ceza aldı?

7. Özetle Hybe açıklaması:
Yoo Eunseo (takma isim) “gizli fotoğraf yayıcısı”
Garam arkadaşlarıyla insanlara “fiziksel saldırıda bulunmadı”, tek yaptığı onlarla “protesto” etmekti.
Yoo Eunseo herhangi bir ceza almadı, bu arada Garam haksız ve rastgele bir şekilde 5. maddeden ceza aldı.

Garam kendi sosyal medya hesabında engellilerle ilgili ve s*x ile ilgili şakalar yaptı, ama bir şekilde Garam “mağdur”. Sigara içmesi de “söylenti” ve bir grup konuşmasına davet edildi, ama o grup konuşmasında küfür yedi. Bu arada Garam’a küfür ettiği iddia edilen kişilerden hiçbiri ceza almadı.

8. ?????????????????????? Peki niye 5. maddeden cezalandırıldı????????????

9. Yani birisi iç çamaşırlı fotoğrafı gizlice çekti ama 5. maddeden cezalandırılan oㅋㅋㅋㅋㅋ

10. Ah yani hiç s*ks ve engelli insanlar hakkında şaka yapmadı?

 

K: Pannchoa

guest
95 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
athena

bu utanmazlik karsisinda sok oldum, kiz incinmis duygulari yuzunden ara veriyor sjsjxjsjxn

Zxzx

Haberin hepsini okumadan yorumlara bakayım dedim de yorumunu gördüm yok artık dedim, gerçekten Garam ın yaralı kalbini iyileştirmek için ara veriyorlarmış.

oksimoron

kim garam acı çekti…

dırırı dıırırı dırırı dırı

athena

gerçekten gördüğüm en yüzsüz hareketlerden olabilir ya hala daha ısrarcılar kızı tutuyorlar grupta

Jungkookieee

Başkalarının duyguları umrunda değildi ama

Tugba

Hybe’nin bir zorbayı nasıl bir yeşilçam kız mağdurun dönusturmesini korkuyla ve hayretle izliyorum. Türk dizilerinde böyle sinsi bir akıl yok, zavallı mağdur kız kendini savunmasaydı ve bir hukuk şirketine başvurmasaymış kıza zorba diyip geçeceklerdir. Çok korkunç. Kız da hiç empati yeteneği yok bu daha da korkunç yapıyor çünkü genelde empati yeteneği olmayan kişiler sosyopat ve psikopatlar.

Last edited 1 ay önce by Tugba
athena

zaten daha 2 gun once gecmisi unut lutfen yazan bir hayranim gonderisi begenmis bir de tam klinik vaka

vinixy

Kim Garam ve bitmeyen çilesi yakında sinemalarda…

accia

her sey kanitlariyla ortada korenin egitim bakanligi bile belge sunuyo zorbalik yaptigina dair haberlerde boy boy olay konusuluyo ama sirketin bu kadat sey ustune hala savunmasi atmamakta israr etmesi asiri asiri tuhaf yaa hani su nedenden dolayi atmiyo dicem ama aklima bi sey gelmiyo yani basbakanin kzi olsa bu kadar savunamazsin be

NoComment

Elinde koz falan var heralde yoksa bunun baska bir açıklaması olamaz

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Gerçekten niye atmıyorlar benim aklım almıyor asla? Sizce neden atmıyorlar arkadaşlar? Ben cidden bu konuyu merak ediyorum. Şimdi kızın ailesi eğer büyük bir aileyse Garam’ın kolej gibi bir yerde okuturlardı diye düşünüyorum çünkü Kore’de ailesi çok çok güçlü olup normal bir devlet okuluna gideceği ihtimali bana zayıf geliyor. Galiba gittiği okul devlet okulu. Bu yüzden diyorum ki ailesinin güçlü olma ihtimali artık bana o kadar yüksek ihtimalli gelmiyor. Başka bir şey olmalı ama ne bilmiyorum. Var mı mantıklı tahminleriniz?

Jungkook'un Tavşan Dişleri

Ayrıca mağdur cidden fotoğraf çekip paylaşmışsa bu zaten siber suçlar birimi tarafından kolayca ortaya çıkarılabilirdi. Şirketin hiçbir kanıt sunmadan ortaya attığı şeye gözünüzü seveyim inanmayın.

Mmmm

Bence aile üyelerinden birinin şirketten yüksek mevki sahibi biriyle ilişkisi var başka açıklaması olamaz yoksa direk atarlar ya da şirket harbi sıkıntılı üye seviyor

NoComment

Aklima hicbir sey gelmiyor yaa nedenini bende çok merak ediyorum

NeNe

Aklıma gelen tek ‘mantıklı’ tahmin : Reklam.
Reklamın iyisi kötüsü olmaz diyip Garam üzerinden kalan 5 kızın mağdur duruma düşmesi ve bu yüzden de 5 üyeye dikkat çekmesini sağlamak. Biliyorum 2 popüler üye yüzünden zaten buna sahipler ama daha fazlası lazım. Şimdi Garam sözde geçici olarak grupta yok ve insanlar grupta olan 5 üye ile grubu daha fazla sevmeye başlayacak ve ilgi gösterecekler. Belki de Garam şuan gündem de kalma malzemesi. Kötü olarak Garam bilinsin. (Ki zaten kötü)Grubun reklamını yapsın sonra da çekilsin diye de düşünüyor olabilirler. Tek aklıma gelen bu.

Last edited 1 ay önce by NeNe
Kpop

zorbalıklar yüzünden aoa artık yok, tara uzun süre comeback yapamadı.. ebnce bundan değil, ayrıca bi grup popüler olacak diye eski zorbalık olayları gün yüzüne çıksın ister, garam geçrekten zorba olsa bile, zorba biri tüm ulus önünde zorba biri olduğunun ortaya çıkmasını istemez, çünlü gittiği her yerde bu yüzüne vurulacak.

stan t-ara = stan talent

t-ara zorbalık skandalından 2 ay sonra geri dönüş yaptı, 2 alt grup çıkardı, 2017’ye kadar hiçbir seneyi boş geçmedi, her sene aksatmadan en az 1 comeback gerçekleştirdi. sen hangi uzun süreli aradan bahsediyorsun?
t-ara; suçlu, cidden hatası olan idoller gibi düşünme sürecine girmedi veya ortadan kaybolup yaşananları unutturmaya çalışmadı. suçsuz olduklarını şirketleri de kendileri de bildiklerinden alınları ak, başları dik 5 yıl daha firesiz promo yaptılar kore’de.
bir daha bilip bilmeden her zorbalık haberinin altında t-ara’nın adını anmazsanız iyi olur.

marin

İyi de zaten ellerinde Sakura ve Chaewon gibi iki tanınan isim ve yıllardır çıkışı beklenen bir Yunjin var. Zaten beklenti yeterince yüksekti. Aksine bu şekilde grubun yükselişinin önüne taş koymaktan başka bir şey yapmıyorlar eğer reklam için yapılıyorsa. Gerçi bir bakıma bu haberler olmasa grubun adı bu kadar medyada dolanır hatta haberlere kadar çıkar mıydı. Tabiki hayır. Yani şu an pann choa da 10 haberden 5 i Garam ile ilgili. Gruptan haberi bile olmayan, ilgilenmeyecek olan kişiler bile kimmiş bu kız diye şarkılarına bakmıştır. Ben bile ne kadar yetenekli de bu kadar vazgeçemiyorlar diye bi baktım videolarına. Dolayısıyla bilerek mi… Read more »

Tugba

Bende ilk başlarda öyle düşünüyordum bence ilk amaçları buydu ama artık kötü bir reklamdan çok şirketin imajını zedelemeye kadar gidiyor bu. Bunun olmasını da istemezler bence. Sağlık bakanlığı, hukuk ve eğitim bakanlığı işin içine girdi. Eğer garam ve hybe özür yayınlamazsa ve garam gruptan ayrilmazsa işler daha da aşağı gidebilir diyorum.

Doyle

Evet iyi konusuldu ama hybe güvenirlik olarak etkilendi.Music bankte grubun haksiz ödül aldiklarini bile konuşuluyor.

Vivi

Geçenler de biri twitterda Bang Shin Hyuk’un idial tipim dediği bir aktris var tıpa tıp Garam’a benziyor diye paylaşım yapmış tam da bu olayların üzerine atılması acaba mı diye oldu bir çok kişi benzerlikten dolayı ama senin demen gibi kızın ailesi güçlü biri ya da arkasında başka bir güç var

Last edited 1 ay önce by Vivi
Vivi

Eksi atanlar bang shin hyun’un nasıl biri olduğunu bilmiyor galiba ayrıca ben kesin bir şeyde demedim benziyor dedim olabilir dedim zaten bu işin altından çok pis bir şey çıkacağı belli

𝘸𝘩𝘦𝘳𝘦 𝘪𝘴 𝘺𝘰𝘶𝘳 𝘮𝘪𝘯𝘥?

https://forum.allkpop.com/thread/97772-bang-si-hyuk-s-ideal-type-and-kim-garam-look-alike/ bu mu bahsettiğin?

Evet buydu

Gerçekten çok benziyor.Pedo işi olmasa bile grupta biası herhalde bu kadar benzerliğe

Pacangam

Bunu ben de merak ediyorum. Hadi bütün olayları geçtim(geçemedim de neyse) kız Taehyung oppacısı ve Sakura antisi. En azından kendi idollerini koruması gerekmez mi? Bang Shi Hyuk’un kasedi var galiba başka açıklaması olamaz.

KINGEXO ama fandomsuz

Kore de yüksek mevkideki kişiler sırf halktan biri gibi görünmek için çocuklarını devlet okuluna gönderiyor yani ben öyle biliyorum.
Bu kızın arkası sağlam olmasa şirket neden böylesine bir risk alsın ki

Giorno

Aynısını düşündüm yani kız babadan zengin soylu olsa okula parasını verip asla ceza almadan okulu bitirirdi ama ceza almış ve zorba diye adı çıkmış . Belki de güçlü bir sponsoru vardır kim bilir ? Gerçekten garip bir kız

Idontknow

Daha çıkış yapmadan önce söylentiler haberler vardı buna rağmen çıkış yaptırdı kızdan vazgeçemediklerine göre gerçekten arkası sağlam diye düşünmeden edemiyorum. Sıradan bir üye olsaydı ne kadar yetenekli olursa olsun gözünün yaşına bakmazlardı ama zengin veya arkası sağlam bir ailenin çocukları söz konusu olunca ölümüne grupta kalıyorlar

Esra

Bence mali kaybı olacak sözleşme iptali için işten çıkma tazminatı falan ondan dolayı olabilir

Jungkookieee

Bence elinde yüksek mevkili birinin kasedi var

marin

Belki ailesi o zaman zengin değildi ama şimdi zengin. Böyle bir ihtimal olabilir bence. Gerçi bu kadar sürede sözlerini geçirecek kadar zengin olmuş olmaları kulağa biraz uçuk geliyor ama başka bir aebep gelmiyor benim aklıma şirketten atılmaması için. Süper yetenek olmadığı kesin çünkü. Yani vazgeçilmez biri değil bu açıdanda. Bir ihtimalde yönetimde yakın bir akrabası falan olabilir. Yakın derece bir akrabası varsa şirkette yüksek bir mevkide söylentileri engellemek için ellerinden geleni yapıyorlardır.

Hanna

Bang Shihyuk un 2018 de genç bir kızla ilişkisi vardı kız 20 yaşlarında falandı şimdi de bu garam ı ve tutkulu fantezi dünyasını ve bu olayların bu kadar uzamasını düşünürsek bir ilişkinin olduğunu destekler gibi ama yine de kız hala çok küçük ama daha önceki haberlerin yorumlarında YG nin eşinin de 16 yaşında eski bir idol olduğunu görünce ister istemez acaba dedirtiyor yoksa bile isteye çaylak bir grubun üyesine neden bu kadar gereksizce bir savunma yapıyor ki? Ailesinin zengin olmadığı biliniyor şirkette tanıdık var deseler ne kadar yüksek mevkide olursa olsun Bang bey kestirip atarsa kız çoktan gruptan atılmıştı bir… Read more »

hyu

şirketin söylediklerine ve kızın okul kayıtlarına bakılırsa bu kızın her şeyini zaten biliyordu şirket büyük ihtimalle. her şeyi bilerek bu işe başladılar. şirket bu konuda kendine çok güvendi sanırım. şu anda Hybe altında oldukları için için özellikle parasal olarak her şeyi yapabileceklerini düşündüler. bu kadar kanıta rağmen hala daha yazdıkları şeye bakılırsa öyle görünüyor. hala da korumaya devam edecekler gibi duruyor çünkü yanıldıklarını kabul etmek istemiyorlar sonuç olarak bir ego meselesi olabilir. ayrıca ne olursa olsun kız hala reşit değil o yüzden yazılan sponsordu bsh ideal tipiydi kasetti falan hoş yorumlar değil bence. hele de bu konularda kesin bilgiler yokken… Read more »

Jungkook'un Tavşan Dişleri

“ayrıca ne olursa olsun kız hala reşit değil o yüzden yazılan sponsordu bsh ideal tipiydi kasetti falan hoş yorumlar değil bence. hele de bu konularda kesin bilgiler yokken konuşulmamalı diye düşünüyorum.” Ben de sana bu konuda katılıyorum. O şirkette 2 grubu takip ediyorum: BTS ve TXT. Enha’yı takip etmediğim için bilmiyorum ama o çocukların da skandalı yok. O yüzden bu 3 grup dışında o şirketten birinin laf yiyip yememesi umrumda değil. Üst düzey yöneticileri hele asla savunmam bir şeyde çünkü ne çıkacağı altından belli olmaz, bu yüzden Bang PD’nin de şahsa yönelik ciddi bir skandalı olmasa da yine de hakkında… Read more »

Vivi

Varsayımın her türlüsü yapılır bu durumda kusura bakmayında başından beri kızı savunmak adına karşı tarafa dava açarak, tehdit edip kendi güçleriyle ezmeye çalışan, her açıklamada asıl mağdur garam diyen bir şirket var. (ayırca bir de açıklamalarda demişler ya hani reşit değil iki tarafta gibisinden sanki garam reşit değilmiş gibi reşit olanlara yaptılar bunu) tabi ki kimse illa bang pd demiyor zaten ideal tipine benzediği için gündem oldu o şekilde düşünüldü kimse kesin dillede ima etmedi . Zaten şirket tekrardan açıklama yapmış bu sefer annesi konuşmuş tam ne diyor emin değilim okumadım yani ciddi mânâda bir iş var bu kızda çıkar… Read more »

Last edited 1 ay önce by Vivi
Doyle

Sopa özel okul ama ailesi güçlü olanlarin gideceği penthous,sky castle daki okullarda değil.Var bu işte birsey ama…

The human

Bu kız kim yaa?? Koskoca Johnny deep in iki dedikoduya kariyeri kaydı. Bu kim yani?? Ne planlıyorlar anlamadım ki… Bu kadar haber olucak değeri bile olmayan zorbanın teki… Bang Pd sorunlu grup konusunda yine onikiden vurmuş. Bu konunun arkasından daha büyük şeyler çıkacak gibi hissediyorum. Kimse babasının hayrına bu kadar yükün altına girmez bence:):)

Jungkookieee

Bu kızın kariyeri yok ki kaysın

Biktim

Johnny Depp’in olaylarından sonra Disney çocuklara kötü örnek olur diye artık onunla çalışmamaya karar verdi ve bir daha Karayip Korsanları’nı çekemeyecek. Peki birçok çocuğun idolü olarak göreceği bu kız ne olacak? Çocuklar artık beşinci seviye ceza almamız sorun değil gözüyle bakacaklar. Ailelerine Kim Garam da zorbalık yaptı ama bakın kariyerine hiç etkilenmedi diyecekler.

The human

Ayy cidden korkutucu. Umarım bir an önce sektörden sürülür. Bu konu da kapanır. Daha neler göstericek bu sektör bize hiç bilmiyorumm:(:(

lianaxxx

Grup çıkış yapmadan şu kızı atsaydılar çıkışlarından üç gün sonra böyle şeyler yaşanmazdı ne popüler üyeler ayrıldı gruplarından bu kızın ne özelliği var şirkete de mi zorbalık yapıp tehdit ediyor ne yani şimdi ara verirler bu zorbayı aklayacak hikaye yazıp gruba geri döndürürler sonra hayranlarına şirinlik yapmaya devam eder.

NeNe

Yakın zamanda yeğenime okuldan bir kız zorbalık yapıp kalemlik fırlatmış gözüne yarım santim kala bir yere gelmiş ve yaralanmış. Yani az daha yeğenimin gözünde kalıcı hasar bırakacakmış. Önce yeğenime sordum birşey yaptın mı diye çocuk yeminler etti hayır dedi ve okula gittim önce sıra arkadaşına sordum kim suçlu diye yeğenimin bir suçu olmadığını kız başkasının yaptığını yeğenimin yaptığını zannetmiş. Yani kim olduğu fark etmez kalemlik fırlatması “normal” Erkek çocuklar etrafımı çevirdi ve bazılarında kollarında morluklar vardı. “Abla bize de yapıyorlar.”dediler. Öğretmenleri ile konuştum durumu bilmek için. Meğerse kızın ilk vukuatı değilmiş üstelik psikolojik destekte alıyormuş. Sınıfta 3 kız terör estirip,işlerine… Read more »

Last edited 1 ay önce by NeNe
Mmmm

Bu benim çok zoruma gidiyor sen evde kızmaya bağırmaya kıyama ama bi velet gelsin senin çocuğuna zorbalık yapsın bizim ülkede çok yaygın zorbalık ama kimse farkında değil

NeNe

Emin ol neredeyse hergün bütün aile üyeleri çocuğumuzu uyarıp okula gönderiyoruz. Kavgaya bulaşma şiddet gösterme diye. Ki şükürler olsun bununda bilincinde olan bir çocuk. Ama yetmiyor . Biz çocuğumuzu sorunsuz yetiştiriyoruz elin sorunlu çocukları çıkıyor bu seferde.
Okula gittiğimde çocuklardan biri bana dedi ki ” Abla ben ondan daha kilolu ve iriyim ben ona vursam daha kötü olacak, benden bilecekler.” O kadar doğru ki. Nereden değerlendireceğimi şaşırdım. Taraflardan biri sorunlu olunca hiçbir çözümün işe yaramıyor.

Tugba

Bende zorbalığa uğradım ortaokulda, özgüvenim gitti. Konuşma şeklim ile dalga geçen çocuk öğretmenin zorlamasıyla özür diledi ama ben kabul etmedim. Çocuk da aman banane diyip ayrıldı, o anı hiç unutmam. Çünkü onun dediği laflar benim özgüven problemi yaşamama sebep olurken o özür dilemenin anlamını bile kavrayamıyordu. Zorbalar genelde zorbalık yaptığını anlamaz çünkü kendilerine göre de zorbalık yapmıyorlar.

yohartık

“Kim Garam’ın faaliyetlerini geçici olarak durdurmasına ve yaralı kalbini iyileştirmeye odaklanmasına karar verdik.”

vay wq

Last edited 1 ay önce by yohartık
Someonelse

Ulan Soojin melekmiş meğersem şuna bak şeytandan 1sn sonra doğmuş yuh yok ol umarım karma seni mahveder

Meloyusa

Böyle bir haberde gülmemem gerek ama anırdımfjskzndkzndnsns offff

Tugba

Şimdi melek demeyelim de o alt level küçük şeytan bu üst level baş seytan

Last edited 1 ay önce by Tugba
Someonelse

Bunun yanında melek sayılir . En azından kendi grubuna zarar vermemek için gruptan ayrıldı .
Soojin i çok severdim ama zorbalık yapan hiç kimseyi affedemem. Arkasında duramam..

Nilüü

ulan garam tüm okulda terör estirmişsin yetmemiş bide yüzsüz gibi ünlü olmak istemişsin kendin zaten batıcaktın e bide kendinle beraber grubuda batiriyim dedin ne fena kızmışsın ya valla kaç yıldır kpop takip ediorum çıkış yapmadan bu tür olayları çıkanı ilk kez görüoryorum

pinkeu

basta okul belgesine sahte diyip reddettiler simdi de belgeyi kabul edip acikliyorlar o yuzden inandirici degil. yani bahane uydurmus izlenimi veriyor. garam hicbir zaman belli bir erkek grubunun fani olmadi demisler ama btsli telefon kabi kullanmis burada da acik vermisler gibi olmus. ve kiz fotograf cektiyse illa ki o komite toplandiginda bu da konusuldu nasil o ceza almadi ama ondan hesap soranlar aldi??

Aycik 🦭

Ay kıyamam duyguları incinmişmiş yazıkkkk 🤡 dalga mı geçiyor bunlar ya 🤡 arayı neden tek ona verdirtmediler?? Neden garamsız promo yapamıyorlar? Onun yüzünden kızların başı yanıyor resmen şaka gibi 🧍🏻‍♀️

Ay su

Okudukça çıldırıyorum. Bir kızı gruptan atmak bu kadar zor olmamalı.

Hacer

K dramalarda ki kötü kız karakterleri gibi

Esra

Kızın zorba olduğu kesinde ortaokulda aldığı ceza puanı ile nasıl şuan ki lisesine girebildiği bile konuşuluyor artık. Arkası güçlü de o puanı nasıl sildirmiş olabilir deniyor. Netizenler yakında liseden de açıklama ister gibi .

KINGEXO ama fandomsuz

Garam’ın aile soyu nasıl acaba bir yerde başkanlar mı? Millet vekili çocuğu falan mı? Hybe henüz yeni çıkış yapmış yükselişte olan bir gruba ara verdiriyor bunun yerine kızı gruptan atıp grup devam etse daha iyi olmaz mı?
Garam grupta olduğu sürece sürekli bir yerlerden patlak verecek.

NoComment

Bu olay daha da büyüyecek gibi bakalim daha neler göreceğiz Umarim güçlünün değil haklının kazandığı bir dava olur

JustMe

5. Nasıl iç çamaşırlı gizli fotoğraf çekti ama ceza almadı, Garam ise 5. maddeden ceza aldı?
Garam da hybe de böyle yaparak ettiğini bulacak sadece

weishennie

Soft tofumuz garam hiçbir şey yapmadı, asıl zorbalanan kişi oydu!! ayrıca o bir intp nasıl zorba olabilir ki?? 😀 Garam bunların gözünün önünde birini tokatlasa ne güzel yanağını okşadı diyecek hayranlar dururken ve bu kadar arkası korunurken gruptan atılacağını düşünmüyorum. En çok merak ettiğim ise bu kızın arkasında nelerin/kimlerin olduğu. Neden bu kadar koruyorlar, her şey bu kadar açıkken bu kızın ne özelliği var da her şeyi böyle yalanlıyorlar?

Begonya

Kız kızım sen bu yaşında ne haltlar yemişsin kimlerle yediysen onlarla beraber ceza almanız lazım da bu kızın ailesi ne tür varlıklar acaba

Ddeulggii

Kurbanın tarafı ifşa etmekle tehdit etmişti patlamış mısırımı ve kolamı hazırladım bekliyorum

Loura

Kız fiziksel bir saldırıda bulunmadıysa nasıl saldırgan olarak ceza alabiliyor? Sanırsın kız 5 6 senedir sektörde daha yeni çıkış yaptı ki çıkışında bile bu iddialar vardı kızın yerine başka bir idol koymak çok zor değil. Garamın ailesi çıkış yapması için şirkete para ödemiş olabilir diye düşünüyorum yoksa kim yeni çıkış yapmış biri için şirketin itibarını tehlikeye atsın ki?

Jade

Garam sektörden atılsın

shinyuna

neden ara verdirmek yerine gruptan atmıyorlar yeteneği aman aman yok güzelliği bana göre gayet normal sponsoru mu var ailesi mi çok önemli insanlar ne yani ben anlayamadım

Skzlix

Zorbalığı kanıtlanmış birinin atılması çok mu zor , bu yaşta yaptığı şeylere inanamıyorum

Last edited 1 ay önce by Skzlix
myfirstlovestory

Utanmadan intihar eşiğindeki kıza zorba yaftası yapıştırıp kendi idollerini savunmaya çalışmışlar ellerinde bir kanıt bile olmadan neyse ki herkes gerçekleri biliyor. Umarım karşı taraf bunların ne foyası varsa ortaya döker yunjin eunchae kazuhaya da aşşırı üzülüyorum zorba bir velet yüzünden uğraştıklarına bak

NoComment

Bu küçük yaşına ne haltlar sığdırmış öyle

Yorumyapıpçıkıcam

Bu kız kimin kızı ne özelliği var da bu kadar savunuyorlar? Daha çıkış yapmamışken ve aman aman bi özelliği de yokken neden atmadılar acaba? Ailesi güçlü mü zengin mi başka bir sebebi mi var? Şimdiye kadar gruplarının skandalı olmayan bir şirket neden imajını bile bile bu kadar zedeliyor? En başından olayların büyüyeceği belliydi nesne direniyorlar? Açıklama da aman çok üzgün aman iftira demişler hep bi olay hariç doğru düzgün cevap bile yok. Yıllarca çıkış yapmaya uğraşan bu anı bekleyen üyelere üzülüyorum. Bu kız ve şirket yüzünden gruplarının adları hep zorbalıkla anılacak.

Melankoli

Mağduru savunan avukatlık şirketi Hybe eğer özür dilemez ve hâlâ müvekkilimizi suçlu göstermeye çalışırsa mesajlar, tehditler ve daha birçok kanıtı ifşa edeceğiz demişti. Eğer yarın da onlardan böyle bir karşılık gelirse artık daha ne kadar inkar edecekler? Hayretler içinde izliyorum. Mağdur olan kıza çok üzüldüm. Olanları okurken bile çok sinirlendim, kendi başıma gelmiş olsaydı ne yapardım hayal edemiyorum.

Last edited 1 ay önce by Melankoli
Vivi

Burada yazılanların hepsi çürütüldü ülkenin eğitim bakanlığı bile devreye girdi zorbalık yaptığını onaylamış bakalım şimdi hangi cümleler ile eti Garam’ı koruyacaklar ayrıca garam ara verince insanlar duracak unutacak sandılar comeback yaptıkları zaman gelecekti geri kesin eğer bu kızı atmazlarsa hybe çabuk yükselişin çabuk düşüşüne geçecek

oylesinegeldim

su kizi atin artik bu rezillik cok uzadi

Rei

” yaralı kalbini iyileştirmeye odaklanmasına karar verdik. ” yaralı neyine neyineee ??

mellyydn

Ben artik olayin arkasinda farkli bir sey oldugunu dusunmeye basladim. Belli ki bu zamana kadar cikan iddialarin hepsi dogruydu. Ben artik Kim garam’in neler yapabilecegini gordum.sirketten bir idolle ya da baskasiyla iliskisi oldu ve olayi herkese yayarim diyerek santaj yapiyor da olabilir. Ya da sirket ici bir sir bunun baska bi aciklamasi yok cunku

Yasemin

Allah affetsin ama ben artık Bang Sihyuk’un bu kızla ilişkisi olduğunu bile düşünmeye başladım. Biliyorum kız reşit bile değil ama Kpop’ta öyle iğrençlikler gördük ki, hiçbir şeye şaşırmam artık. Hiç normal değil bunca kanıta rağmen hala o kızı korumaya çalışmaları. Ailesi zengin para veriyor desem finansal desteğe ihtiyacı olan bir şirket değil, kızın ailesinden birinin siyasi bağlantısı var desem şimdiye kadar ortaya çıkardı herhalde. Hybe kanıt bile sunamuyor, sunduğu eski kanıtlar da sahte çıktı zaten muhtemelen kendi çalışanları ayarladı. Grubun promosyonlarını durdurmak yerine neden Garam’ın aktivitelerine ara vermiyor? Bu kız yoksa grupta mi yok? Aşırı saçma ve kötü bir hale… Read more »

Last edited 1 ay önce by Yasemin
Rudasshi

Egitim bakanligi garamin zorbaligini onaylamis sanirim twitterda gordum bilgisi olan var mi?

Wht th hll

Doğru onaylamış

mihi

bu açıklamalar halis mi?

mihi

garam’ın elinde şirketten birinin kaseti falan var sanırım bu nasıl bir savunmadır ya açıklamaya bak hala şoktayım dkdmdk

Elif Nur

Bunlar kafayı yemiş… artık şu konu hakkında diyecek bişey bulamıyorum

Honkiponkitorino

Lan bi sg ya sanki kız pembe dizi başrolü tüm kötü karakterler ona oynuyor. O kadar masum olsa o seks işaretli pozları ve engellilerle alay eden postları atmazdı. Ayrıca Eun So Garamlara uyuzluk olsun diye arkadaşı D’nin iç çamaşırlı fotosunu çekiyor internete Garam ve kankileri de gelip bunu nasıl yaparsın ay bir daha olmasın diyor kız da şey diyor tamam özür dilerim. Sonra okula gidiyor diyo ki beni dövdüler ühühüh sonra okul diyor ki Garam kızı dövmüş bu çok büyük bir suç 5. seviye zorbalık yazalım hemen KDKDKDKKD Garam’ın annesi de diyor ki hocam eti sizin kemiği bizim ama yıllar… Read more »

vinixy

Bang Si Hyuk’un pedofili olduğunu düşünmeye başladım eski kız arkadaşı da 20-25 yaşlarındaydı ve Garam Bang Si Hyuk’un ideal tipine de uyuyor cidden ürkütücü

Kpop

kız demek ki yüksek mevkilerde birinin kızı ve gruptan atamıyorlar… şimdilik ara verdirdiler ve sonra atacaklar sanırım, ailesini kızdırmadan kırmadan yavaşça gruptan çıkarmaya çalışacaklar…. le sserafim üyeleri adına çok üzüldüm cidden.
diyelim ki garam ın bütünd edikleri doğru, diğer kişi niye ceza almamış, o zaman diğer kişininde ailesi zengin ve güçlü sanırım … ama garam bu kadar grupta tutuluacak kadar ailesi güçlüyse o da ceza almamalıydı… ay işler sarpa sarıyor yarın ne haber çıkacak acaba…

vinixy

Garam’ın o küçük sevimli minik kalbi çok kırık hüüü ĞQĞWŞQŞWLQLELDLFKF

Yallah Muz Cumhuriyetine

2. Anne babası HYBE çalışanı mı? Niye inatla onu bırakmıyorlar?ㅎ
Acaba bu kız şirketin ceosu falan mı? Yada bir Ceonun kızı sevgilisi vs. Bir kız için tüm grubu çöpe atıyorlar resmen.

birgezgin

ya kıyamam yumuşak tofuuu~~~~nnfbvbrhvru hybe soumu ilahi sizler de olmasanız kime sinirden gülecektik

hai

kim garamımız acı çekiyor 🥹
hybe çalışanları bunları yazarken gülmekten bayılmıyor mudur acaba

Kingtan

Atın işte diğer kızlarda rahatlasın

Fadile

Diğer kızlara yazık

Doyle

7. Hybe yine ne kadar psikopat olabileceğini gösteriyor

Cuiii

Gruptan ne istediniz ya. Ne hayalleri vardı kızların, yunjin pledisten kaçtım diye sevinirken burada karşılaştığı manzaraya bak wtf.

Cuiii

Atın şunu artık ya. Rahat rahat Sakura görmek izleme istiyordum ben bela mısınız oğlum.

İlkimm

Yüzsüzlükte son nokta artık bu kız yüzünden koca bir şirket ,bir grup ve bunlardan alakasız Hyunjin başı yandı mahvoldu ve hybe hala kızı savunuyor buna yüzsüzlük derim başka bir şey demem

Xyz

“Her ne kadar zarar gören bir arkadaşını savunurken yaşanmış bir sözlü tartışma olsa da, bizzat hatalarını kabul etmiş ve bir noktada küfür ettiğini ve karşıdaki tehdit altında hissettirecek şekilde davrandığını kabul etti, çok pişman.”

İyi bari bunu kabul etmiş gerçi mağdur kız da pek mağdur değilmiş birinin iç çamaşırlarıyla fotoğrafını çekip sosyal medyaya koymak nedir ya bir de bunların hepsini ortaokuldayken yapıyor bunlar

Yeni Yazılar

95
0
Would love your thoughts, please comment.x