Benzer Yazılar

[THEQOO] Hyunjin’in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı

[theqoo] ÖĞRETMEN A “STRAY KIDS HYUNJIN, OKUL ZORBALIĞININ BÜYÜTÜLMESİ YAZIK OLDU.. SERT ELEŞTİRİLERİN ODAĞI HALİNE GELDİ”

[THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı

Öğretmen OSEN’e mesaj attı:

“Merhaba, ben Stray Kids Hyunjin’in 2016 yılında mezun olduğu okulda bir öğretmenim, okula başlayıp mezun olana kadar onun okul hayatını izledim. Hwang Hyunjin hakkındaki tartışmaları ve öğrencilerin yazdığı gönderileri gördükten sonra, üzgün bir kalple bu gönderiyi yazıyorum. Benim de hatırladıklarım yanlışsa diye, durumu onaylamak için o zamanlarda çalışan öğretmenlere ulaştım. Bu yüzden okul atmosferi ve durum hakkında kendi hatırladıklarıma göre objektif bir gönderi yazmaya çalışacağım.

Hyunjin-ie ortaokul 2. sınıf öğrencisiyken sınıfta güçlü bir rekabet atmosferi vardı, saldırgan kişiliğe sahip çok öğrenci vardı bu yüzden sınıf gergin bir atmosfere sahipti. Bunun için öğrencilerin olgun olmadığı bir zaman olmasını suçlayabiliriz, dış etkenler sebebiyle birbirlerinin zayıflıklarını kucaklamak yerine sınıf birbirini eleştirip birbirini yuhaladıkları bir atmosfere sahip olmuştu. O zamanlar, ben ve diğer öğrencilerin hissettiklerini dikkatli bir şekilde anlatırsam, öğrencilerin çoğunluğu bu sınıf atmosferinden etkilenmişti ve kendilerini olgun olmayan, acemi şekillerde ifade ettiklerini hatırlıyorum. Hyunjin-ie de bu atmosfer içindeyken, kendi kişisel zorlukları vardı ve kafa karışıklığı yaşadığı bir dönemden geçti, sözleri ve hareketleri biraz sert ve hassastı.

Hyunjin-ie o zamanlardaki olgun olmayan sözleri ve hareketleri ile birilerini incitmiş olsa da, gerçekten çok talihsiz bir durum çünkü Hyunjin-ie’nin okul zorbalığına liderlik ettiği iddiaları çok abartıldı ve doğru değil.

Yanlışları üzerine düşünmek, incinmiş arkadaşlarından özür dilemek, af dilemek ve sorumluluk üstlenmek Hyunjin-ie’ye kalmış. Ama ben o zamanlar sınıfta yaşanan her şeyin sorumluluğunu sırf ünlü diye Hyunjin-ie’nin almasının çok ağır olduğunu düşünüyorum. Benim telefonla aradığım tüm öğretmenler aynı düşünüyor ve “Hyunjin-ie’nin aksi bir çocuk izlenimine sahip olup bu şekilde damgalanması haksızlık ve talihsizlik” dediler.

Bu olay mezunlar arasında çok konuşuluyor. Geçmişte zaman zaman beni aramış olan o zamanlardan sınıf arkadaşları şöyle dediler, “O zamanlar diğerlerini incittiğimizi bilmeden hepimiz sert şeyler söyledik. Ben de bilmeden birini incitmiş olabilirim. Şansım olursa özür dilemek isterim. Sözlerimin ağırlığını ve sorumluluğunu yine hissediyorum.”

Ortaokul ikinci sınıfta olgunlaşmamış ergenlerin bir araya geldiği yerde, öğrencilerimin sert sınıf ortamında zor anlar yaşadıklarını düşünmek çok üzücü. Bu mektubu hiçbir çocuğun anılarından ötürü zarar görmemesi umuduyla gönderiyorum, çünkü hepsi benim değerli öğrencilerim ve üç yıldan fazla onlara öğretmenlik yaptım.”

1. Peki ya mağdurlar??? Bu şirketin medya oyunu iğrenç

2. Hyunjin’i yakışıklı buluyordum ama ağzından ‘çirkin ve şişko’ hakaretlerinin çıktığını düşünmek midemi bulandırıyor

3. Gönderiyi okuyunca bile sınıf atmosferinin normal olmadığını anlayabiliyorsunuz, niye saldırgana bu kadar acıyor peki. Mağdur hakkında hiçbir şey söylememiş. Öğretmen, herkes sadece ‘olgunlaşmamış’ değil

4. Bu hiç olmamış. Öğretmenin ‘o öyle biri değil’ dediği kişi gerçekten iftiraya uğramış olsa bu gönderinin bir mantığı olurdu. Ama Hyunjin kabullendi değil mi? O zaman niye anlayış göstermemizi istiyorsun?ㅋㅋ

5. Bu öğretmen saldırganı mağdur ile aynı seviyeye koyup onu savunuyor. Ne yapıyorlar? Cidden..

6. Çok pis. O zamandan beri bu öğretmen mağduru hiç korumamış

7. Aigo… mağdur onun öğrencilerinden biri değil herhalde

8. ㅎㅎ onlar gibi çok fazla öğretmen var. Ben öğretmenime travma yaşadığımı söylediğimde bana inanmamıştı

9. Bu öğretmen sorumluluk alma ve utanma nedir bilmiyor mu? Evet bu yüzden okulunuzda zorba var

10. Mağduru düşünmüyor musun? Mağdur da öğrencin değil mi?


[theqoo] MAĞDUR, HYUNJIN’İN ÖĞRETMENİNİN YAZISINA YORUM YAPTI

[THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı

“Ben ikinci yılımda onunla aynı sınıftaydım ve o bayağı… etkileyiciydi. Bizim sınıfımızda o yılı tekrar okuyan bir yaş büyük bir erkek öğrenci vardı. O zamanlar 15 yaşındaki ben tüm okul hayatım boyunca, en çok o yıl okula gitmekten nefret etmiştim. Sınıfımızın aşağı yukarı yarısı kız, yarısı erkekti, o kalabalığa güzelce uyum sağlamıştı, kalanlar ise 2-3 kişilik arkadaş gruplarına sahipti, öğrenciler öyle takılıyordu. Benim de birlikte takıldığım sadece bir tane arkadaşım vardı. O zamanlar 1 aylığına sınıfta onun (Hyunjin’den bahsediyor) arkasında oturdum ve tüm ay boyunca hep çok dikkatli/temkinli davranıyordum. Sadece derste değil, teneffüste bile. Derslerde bile, bir keresinde sınıf öğretmenine küfür etti, resmi olmayan üslup ile konuştu, yüksek bir sesle kavga etti. Sınıfın atmosferi genel olarak gerçekten çok kötüydü. Ve benim dışımda kimse bilmiyor muydu bilmiyorum ama okulun arka kapısında elinde elektronik sigarayla gördüm onu. O zaman eve gidiyordum ve elinde kalem var sandım, yakınından geçtim ve elektronik sigaraydı. O kadar iyi hatırlıyorum ki yeniden yaşayabilirim. Sonrasında arkadaşlarıyla bir araya gelip koridorda da sigara içtiğini gördüm. 15. yaşım silmek istediğim bir yaşımdı o yüzden pek hatırlamıyorum ama yazdığım şeyler hala çok iyi hatırladığım şeyler.”

“Ayrıca çıkış yaptıktan sonra onun arkadaş grubundan biriyle konuşma şansım oldu, önce onun zorbalık skandalı ve ASK olayının ortaya çıktığını duyunca tüm arkadaş grubu haberleri durdurmalıyız diyordu.”

[THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı

“O öğretmen kim bilmiyorum ama sınıf 2’deki ikinci yılımda, çantamdaki cüzdanımda bulunan 20-30 bin wonum kayboldu. Öğretmenler odasında bundan bahsettim ve sınıf öğretmeni, yanındaki öğretmenler ‘parana dikkat etmelisin, cüzdanını sınıfta bırakmamalısın, yanında taşımalıydın’ dediler. Hala unutmuyorum..ㅋㅋ Sınıftakileri uyarmadılar bile. O zamanlar sınıf 2’deki öğrenciler ile sınıf öğretmeni pek iyi uyum sağlayamamıştı. Bize öğretmeye gelen her öğretmen zor zamanlar geçirdiğini söyledi ve sen de biliyorsun değil mi? 2. yılım öyle geçti ki tüm yılı sil baştan yaşamak istedim, gerçekten hayatta kalma mücadelesi atmosferi vardı. Öğretmenlere söyleseydim kim çözecekti? Sınıfın havasını/atmosferini nasıl düzeltirsiniz? (Siz? Ben?) hiçbir şey söyleyemedim/diniz ve söyleseydiniz de hiçbir şey çözülmezdi. Çözmek isteseydiniz sınıf atmosferi daha da kötü olurdu. Tabi ki o zamanlar yaşanan her şeyin Hwang Hyunjin’in üstüne kalması kötü, ama tüm bunların en merkezinde o vardı ve diğerlerinin en temkinli yaklaştığı kişi oydu. Ben Hwang Hyunjin’in nasıl biri olduğunu biliyorum. Onun gözüne batmayayım diye ne kadar dikkatli yaşadım biliyor musunuz? 15 yaşım hayatımda en ürkek olduğum yıldı. O zamanlar başka bir sınıfta olmayı tercih ederdim. Okula gitmeyeyim diye tatili nasıl istekle bekliyordum biliyor musunuz?”

“15’inci yaşımı hatırlamak istemiyorum. Geçmiş birkaç yıldan hatırlayacak bir şeyim de yok. Hwang Hyunjin çıkış yapsa bile hala bir çaylak o yüzden onu görmediğim için sorun yoktu. Ama Music Core’da sunuculuk yaptığını gördükten sonra artık o şovu izleyemedim. Yüzünü gördüğüm anda 15 yaşındaki halim geldi aklıma. Gittikçe daha da popüler oluyor ve her yerde görüyorum, görmemeye uğraşsam bile. Ve sürekli yaşananları düşünüyorum, bu bana eziyet oluyor. Gerçekten Hwang Hyunjin yüzünden eziyet çekmek istemiyorum. Cidden sen kimsin bilmiyorum ama bu öğretmenin kimliğini öğrenirsem hayal kırıklığına uğrayacağım.”

1. Vay cidden… JYP ne yapıyor

2. Bu pislik öğretmen gibi bile görünmüyor.. öğretmen olmak için niteliklere sahip değil

3. Öğretmen böyleyse okulu hayal edin ㅋㅋㅋㅋㅋ…

4. Okul ve sınıf öğretmenleri cidden.. sadece mağdura yazık ㅠㅜ yetişkinler ve öğretmenler ona yardım etmiyor ve saldırganı destekliyor ㅠㅠ

5. Okulun seviyesini düşünün ㅋㅋㅋㅋㅋ okulda iljindi yani bu çok utanmazcaㅋㅋㅋㅋㅋㅋ ayrıl sadece~~

6. Okulun klası belli

7. Gönderide yazdıkları o kadar sinirlendirdi ki beni ağlıyorum

8. Öğretmen olmayı hak edecek özellikleri olmayan biri öğretmen olmuş

9. Okul günlerinde böyle bir öğretmenim o öğretmen, yani.. ah.. umutsuz vaka

10. Skandal yavaş yavaş daha da büyüyor ㅋㅋ


[theqoo] HYUNJİN’İ DESTEKLEYEN ÖĞRETMENİN HABERİNİN BU KADAR ÇOK POZİTİF ‘TEPKİ’ ALMASININ SEBEBİ

[THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı [THEQOO] Hyunjin'in öğretmeni skandal hakkında açıklama yaptı

1. Habere ‘beğeni’ verdikleri için halkın görüşünün değişeceğini mi sanıyorlar?ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ neyse, gereksiz bir şey için sıkı çalışıyorlar

2. Tamam, bu haberi ana sayfaya taşıyın. Herkes öğresin~~

3. Şarkıcı ve hayranları birbirlerine benziyor. singer like fans. Neden ‘beğendiklerini’ anladımㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ çünkü böyle birini seviyorlar

4. Bu haber ana sayfaya düştüğü anda işleri biter ㅋ

5. Bu grup ve hayranları hiç gelişme göstermiyor.. vicdanlarını kaybetmiş bir grubu seven çocuklar

6. Aigo, Yabancı hamam böcekleri-ah

7. Ah yabancı hamam böcekleri heyecanla oynuyorlar ^^ ama Hyunjin Kore’de çoktan bitti

8. Röportajdan önce gerçekten öğretmen olduğunu kanıtladı mı o kişi? Gerçekten öğretmen olduğunu nereden bileceğiz?

9. Tamam onu bu insanlar alsın. Kore’de çalışmasın artık~

10. Bu haber ana sayfaya düşerse işi biter. Yabancı hamam böcekleri fazla naziksiniz ㅋㅋㅋㅋㅋ

 

https://pann-choa.blogspot.com/2021/02/theqoo-teacher-stray-kids-hyunjin-its.html

guest
242 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Öğretmenden tiksindim. Mağdurlardan bahsetmeyip yapılan zorbalığı “ya o sınıfta herkes bok karakterliydi canım. O yüzden mağdurlar etkilendi çok bir şey yok. Hyunjin’de bok karakterliydi ama tek değildi. O yüzden ona zorba demeyelim olmaz mı? Peki para ne zaman hesabıma yatar.” asdfg Sinirleniyorum.
Zorbalara zorba demeyelim de saldırganlaşmaya müsait olgunlaşmamış salt kötülükle yoğrulmuş kişiler diyelim.

bok karakter LSKDIODWOIDOW

Jyp ögretmene ne kadar para verdi acaba lol Ayrıca kendi kendini resmen ele veriyor o kadar kötü bir ögretmenmiş ki ögrencilerin göz göre göre zorbalık yapmasına karşı bile çıkmamış magdurların yanında bile yer almayan duyarsız boş bir ögretmen böyle bir adamın lafına mı inanalım şimdi

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Bende sizin gibi düşündüm. Resmen bu tarz olaylar yaşandı ama ben parama bakarım diyen öğretmenlerden. Tam tersi bu tarz haberler bana zorbalık yaptığına dair daha çok kanıt gibi geliyor. Bu paragrafı okuyanlar nasıl karşılıklı tartışma olmuş diyebiliyor. Onunla ilgili hiçbir şey yok. Öğretmen zorbalar cirit atıyordu okulda ve sessiz çocuklar bunlardan etkilendi demiş resmen. Hyunjin evet zorbaydı. Ben bunu çıkardım. Sadece tek değilmiş. Çıkıp evet yaptım ama özür dilerim demek yerine muallak açıklamalar. Bir de fanların gönlünü hoş etmek için hep yarım açıklamalar. Jyp şey diyor bazıları doğru bazıları yanlışmış. Fakat hangileri doğru hangileri yanlış. 99 tane doğru 1 yanlış… Read more »

Sınıftakileri suçluyor öğretmen ama esas karakter eksiği olan kendisiymiş. Zaten bilirsiniz ki her okulda şHaWka adı altında bullying yapan bi öğretmen bulunur (genelde beden eğitimi ve ingilizce hocalari oluyo nedense jshdnsnd). Bunlar genelde kız öğrencilerin dış görünüşlerini kullanarak şHawka yaparlar. Gerek kilosu gerek saçı gerek kaşı böyle şeyleri herkesin önünde ayıpmışcasına yüzünüze vururlar daha sonra öğretmenden güç alan sınıf zorbaları sizinle dalga gecer bi süre sonra bu zincire en yakın arkadaşınız dahil herkes katılır ve tepki verdiğinizde aman sen de ne hassasın şHaWka Yaw diye g*t g*t laflar ederler. ARKADAŞLAR BUNLARA ALINIYOSANIZ HASSAS DEĞILSINIZ HAKLISINIZ. BUYUK IHITMAL OGRETMENINIZ DE BIR… Read more »

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Bu arada çok iyi yere parmak bastınız. Bizim ülkemizde de hocaların hedef göstermeleri oluyor. Çok önceleri kendi sınıfımda önde oturan bir kız vardı. Kaşları kalındı ama çok güzeldi bence. Ve hoca ders anlatırken birden sınıfın ortasında kaşlarını niye almıyorsun demişti kıza. Şok olmuştum. Bu komik bir şey mi? Sinir oluyorum. Zaten kendim için konuşmak gerekirse hiçbir mesleği kutsal saymıyorum. Benim için kutsal olan şey iyi insan.

Öğretmen konuşmasının neresinde “Zorbalar cirit atıyordu sessiz çocuklar da bunlardan etkilendi” yazmış acaba? okuyorum okuyorum bulamıyorım. Hayır yani yukarıda yazılan makaleyi bari g*tünüzden okumayın

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Sizin okuyup anlamamanız çok normal. Öğretmen “saldırgan kişiliğe sahip çok öğrenci vardı” vs demiş zaten.
Siz peki hangi götünüzle okudunuz da “taraflı saldırı varmış abii” yi çıkardınız. Aynen kardeşim idolünüz masum. Mağdur oymuş aslında kıyamam.

Last edited 1 ay önce by ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Ya arkadaş türkçe adına bireysel bir çaba gösteriyor. Eksilemeyin, hele şu korona döneminde el yazısı hiç kullanmadığımızı düşünürsek faydalı bir şey yapıyor.

Exovelvet

Artık kaç yıldır okuduğumu hatırlamadığım bu eğitim hayatımda bildiğim bir şey varki o da öğretmenlerin öğrencilerin arasındaki olayları tam anlamıyla bilmediği ve istediği öğrenciyi haklı gördüğünü.

xox

kesinlikle katılıyorum

Exovelvet

12. Sınıfken sınıfımdaki 2 sevgiliyi müdür yardımcısına şikayet etmiştim.(ki ben burada bile rencide olmasınlar diye isim vermeyip sadece teneffüslerde sınıfları gezmesini istemiştim müdür yardımcısının) Tam arkamda oturuyorlardı (kız bizim sınfta değildi erkek bizim sınıftaydı)ve öpüşüp vıcık vıcık sesler çıkarıyorlardı teneffüslerde. Kızın sınıfı bunları kovmuş hatta. Bizim sınıfta sevgililer için kendimizden ödün vermemizi isteme durumuna gelmişti bu. Sabah sınıfa girerken kapıyı tıklayın bile demişlerdi yani pardon??? Aklıma geldi yine sinirlendim. Ve bilirsiniz son sene ders çalışmanız gerek bazen en ufak bir gürültü bile cinnet geçirmenize neden oluyor ve birileri size böyle şeyler söyleyip salakça sesler çıkarıyor. Neyse bizim sınıf öğretmeni benimle… Read more »

Last edited 1 ay önce by Exovelvet
Deniz

Aynı sınifta olabilir miyiz diye düşündum ama senin 12.sınıfta yasadığını ben 10.sınıfta yasadım fjwjajaj Bizde de sınifta bir çift vardı tam arkamda her dersi arkada bir şeyler yaşanırken dinlemek zorundaydım . Tek farkımız bizim sınıf ögretmeni benim tarafımdaydı jfbwkqbjs

QueenSS

Sizin yine arkanızdaymız benim tam önümdeki sıradalardı her ders hd iğrençlik izlemek zorunda kalırdım jklhshs

Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Ay, bende anlatayım aklıma gelmişken. Bizim sınıftakiler sınıfa erkek arkadaşını getirmesine izin vermemişti bir kızın. Okulların kapanmasına da iki hafta falan var. Kız da oğlanı mescide atıyor. Müdüre gidip bizim sınıftakiler şikayet ediyor. Mescide oğlan atmış diye. Müdür bunları bastı o gün kızın ailesi geldi okula. Ama kız nasıl ağlıyor mahvoldum diye. Şikayet edenlerde sınıftakiler de -kızın arkadaşları dışında. Onlara da kimse söylememişti.- hiç ses çıkarmıyor. İçten içe gülüyorduk. Kız disipline gitti falan. İkinci vukuatı olmuştu aynı sene içinde. Aklıma geldi keyiflendim.😹😹😹

Last edited 1 ay önce by Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu
Exovelvet

İyi olmuş. Okul dışında ne yaptıkları umrumda değil ama böyle insanları rahatsız etme ya da alanları işgal etme hakkı yok kimsenin. Sizin okul iyiymiş yine bizim okulda anlattım suçlu oldum müdür yardımcısı falan da bir şey yapmadı sallamadı bile direk öğretmene yazmış işte. Uzatıcaktım meseleyi MEB’e şikayete kadar ama ailem boşuna uğraşma son senende böyleleri yüzünden dedi zaten sonuç alacağımı da düşünmüyordum ya.. öğretmenin en çok kudurmasının sebebi ona değil müdür yardımcısına söylememizdi. MY de sağ olsun(!) direk öğretmen grubuna yazmış diğer öğretmenler de görünce tabii iyice kudurdu

Solaris

You did nothing wrong queen 🤗👸

Afrodizyak

Yukarıdakilerden sonra bunu okuyunca bi keyiflendim klsmdkkr ben hiç yaşamadım valla böyle şeyler mağlum kız lisesi

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

TEA

uykucu

Düsunsenize Turkiye’de cogu ogrencinin iyi olmadigi bir sinifta bir öğretmenin sirf ünlü olan öğrenciyi o da yanlış şeyler yaptı ama abartılıyor diye savunduğunu?

Diğer öğrenciler sıkıntılı diyelim bu hyunjin in yaptığını değiştirir mi?
“Yanlışları üzerine düşünmek, incinmiş arkadaşlarından özür dilemek, af dilemek ve sorumluluk üstlenmek Hyunjin-ie’ye kalmış.”
Öğretmeni bile böyle bir cümle kurdugu haldr o yapmamistir diye kabul etmeyen hayranlar var, ustune ustluk ay ne güzel özür mektubu yazmış, meleğim benim,yanında olsam keşke vs. diye

Şaka gibi…

Last edited 1 ay önce by uykucu
Lisa

İyi de öğretmen yapılanların tek taraflı olmadığını ve zorbalık olmadığını söylüyor. Bu yüzden tüm suçu onun üstüne yıkılmasını doğru bulmuyor

uykucu

Çoğu öğrencinin sıkıntılı olduğu bir sınıf diye yazmamın sebebi bahsettiğiniz durum yani belli ki sınıfında tek o değil uygunsuz davranışta bulunan ama bu durum hyunjin yapmadığı gerçeğini değiştirmiyor. Kastettiğim ünlü olduğu için yaptıklarının hayranları tarafından yapmamış olarak algılanması. Zamanında ortaokulda olumsuz davranışlar sergileyen öğrencilerle okuduğum oldu, tutup da sorunlu olanlar yüzünden ben de sorunlu gruba dahil olmadım. Bu bir bir tercih ve hyunjin de istese girmeyebilirdi, bir ogretmen bunu sınıftaki atmosfer soyleydi, diğer çocuklar böyleydi diyerek o yüzden hyunjin in kafasının karistigini söylerse aynı mantıkta magduru da aynı kefeye koyması gerekir. Hyunjin o ortamda iken sonuçta magdurda aynı ortamda idi.… Read more »

Lisa

Hoca Hyunjin sorunlu bir grubun içinde mi diyor? Sınıftan bahsetmiyor mu? Sadece Hyunjin’in üstüne tüm suçu yıkmak ne kadar doğru bilemiyorum. Ayrıca zorbalık olmadığı söyleniyor ve mağdurun masum olmadığını soyleyenler de var. Açıkçası çok karmaşık bir durum

uykucu

Hyunjin istese girmeyebilirdi derken sinftaki o ortamı kastettim. Bu kısımda yanlış bir ifade şeklim olmuş🙏 mağdur olumsuz bir davranış sergilediyse o da cezasını cekmeli ama bu Hyunjin in uygunsuz davranışlarini ve sozlerini değiştirmez.Kendisi mektubunda özür diledi bu konuda. Yapmasa niye özür dilesin.
Eger dogruysa
-Bu mektubu hiçbir çocuğun anılarından ötürü zarar görmemesi umuduyla gönderiyorum.
diyen bir hoca koskoca mektupta mağdurun yasadiklarindan neden bahsedilmemiş, madem bir öğretmen hicbir ogrencinin anilarindan zarar gormemesini istiyorsa hyunjin in mağdurda oluşturdukları anılar nolacak?

anonim

Ya siz nasıl bir kafadasınız ben anlamıyorum. Arkadaşlar, ÇOCUK AÇIK AÇIK ÖZÜR DİLEDİ. Zorbalık yapmış yani. Daha ne “Yok öğretmeni şöyle dedi, böyle dedi.” Öğretmenin objektif olduğunu nereden biliyorsunuz? Siz Kore’de mi okudunuz ortamı biliyorsunuz? Kore’de zorbalığa uğradınız mı da konuşuyorsunuz böyle? Türkiye’de olan her durum orada aynı değil. Yaşınız kaç bilmiyorum ama bu olayı aklamaya çalışmayın. Olgun olan her birey zorbalığın kötü bir şey olduğunu bilir. Yaşamış olan da bilir. Böyle yorumlar yaparak zorbalığı desteklemeyin.

Lisa

Zorbalığı desteklemek mi? Ben zorbalık falan desteklemiyorum. Hyunjin’in özür dilediğini bende farkındayım. Haa evet sadece mağdur olanın iddialarına bakalım değil mi? Öğretmenlerin ve öğrencilerin ne dediği önemli değil yani öyle mi? Olayları daha fazla kişiden dinlemek daha iyidi. Jyp de farklı görüşler olduğunu tamamen gerçeği teyit edemediğini söyledi zaten. Ama sınıftaki olan tüm olayın Hyunjine yıkılması doğru değil. Ben Hyunjin suçsuz falan demiyorum ama karşılıklı olan şeyleri sadece Hyunjine yıkılmasını doğru bulmuyorum. Ayrica dediğinizde haklısınız kore de kapı ya da pencere olayı bile zorbalık öyle değil mi? Bu Türkiyede böyle değil. Her gün yaşanan kapı pencere olayını zorbalık diye anlatamak… Read more »

anonim

Cımbızla bir kısmı alıp savunma yapman çok saçma. Kapı olayı o kadar gereksiz ki belirtmeye gerek duymamışım değil mi? Benim demek istediğim Türkiye’de zorbalık olarak görmediğin şeyler orada sayılabiliyor ya da orada normal olan şeyler burada zorbalık sayılıyor. İstersen örnek vereyim “Notunun düşük olması”. Sınıfta sınavdan düşük aldığı için salak muamelesi yapan o kadar sınıf arkadaşım vardı ki ben onların yerine utanıyordum. Ben de çok zorbalığa uğradığım ve sırf bu olgunlaşmamış bireyler yüzünden kendime zarar verdiğim zamanlar aklıma gelince sinirleniyorum, üzülüyorum. Zorbalığa uğramış birisin nasıl hissettirdiğini bilirsin. O yüzden empati yapıp daha fazla bu kişiyi savunmayın.

Salaklar

Kardeşim sen de ne yaşandı bilmiyorsun ve özür dilemese daha da üstüne gidilecekti ayrıca özür dilemek her zaman erdemliktir. Karşıklı olarak kavga etmişler bunu biz de kabul ediyoruz ve bu yüzden özür diledi zaten ama zorbalık yaptığını ben kabul etmiyorum ayrıca zorbalığı hiçbir zaman savunmadın bu olaya da şöyle yaklaştım en başından beri özür dilemeli yapması gereken o ama sen şimdi kalkıp diyorsun ki zorbalık yaptı asıl sizin yaptığnız zorbalık ama farkında değilsiniz neyse kimseyle bu konu hakkında tartışmak istemiyorum herkesin düşüncesi kendine bizim tartışmamız bir şeyi değiştirmeyecek

luligirl

Kendisi şuan ünlü oldugu için herkes onu biliyor tamam hodri meydan diğer tüm zorba grup arkadaşlarınıdaifşa etsinler isim isim bilelim hepsine laf söyleyelim o zaman bizim açımızdan sıkıntısı yok Hyunjin yine zorba yine zorba ha tek kişi ha tüm grup değişen ne

Lisa

Karşılıklı olduğuna göre o zaman mağdur diye anılan kişiye de zorba diyelim olur mu? Sizin kimseyle sorunlarınız olmadı herhalde. Sırf ünlü diye tüm suç Hyunjin’in üstüne kaldı. Ee bu durumda Hyunjin de mağdur durumuna düşüyor. Sırf ünlü diye Karşılıklı olan şeylerin cezasını Hyunjin mi çekecek? Karşı taraftakiler ne olacak o zaman onlara çalıştıkları gittikleri her yerde zorbaydin muamelesi yapılsın. Siz sadece tek taraflı düşünüyorsunuz. Mağdurun yanında olalım nereden bileceğim tüm olayları abartarak anlatmadığını?

luligirl

Ya magdura neden zorba diyelim arkadaşım ne şaçmalıyorsun sen? Burada kişisel sorundan mı bahsediliyor sadece? Zorbalardan oluşan bir arkadaş grubundan biri oldugu diğer arkadaşlarına zor zamanlar geçirtdigi söyleniyor? Hyunjin bu hikayede magdur olmayacak son insan bu arada digerleri ünlü olsaydı onlarında ismi söylenirdi onlar ünsüz hyunjin ünlü diye ne yapalim yani? Bu geçmişi degiştirecek mi oppan zorba ister kabul et ister etme

Lisa

Zorbalardan oluşan bir arkadaş grubu mu? Hoca zorba bir arkadaş grubu falan da dememiş farkındaysan Hyunjin suçsuz değil ama Hyunjin’i savunanlar varken mağduru savunan yok farkındaysan. Bu söylediğin o kadar saçma ki bence sen anti oluşunu objektif dusunemeyisini bir kenara bırak. Hyunjin ünlü diye tüm cezayı hyunjin çeksin değil mi? Diğerleri güzelce hayatını yaşasın yani öyle mi? Sorunlu olan bir sınıfta karşılıklı olan şey senin üstüne kalsa ne yapardın? Hyunjin benim oppam değil sadece objektif düşünüyorum anti.

Salaklar

Kardeşim sen şimdiye kadar kimseyle kavga etmedin mi ben de sana şunu diyorum düşün ki sınıfında bi arkadaşınla kavga etmişsin ama tek taraflı değil tabi ki o da seninle uğraşmış sen de ,sonra bayağı zaman geçiyor üzerinden o kavga ettiğin kişi seni zorba olarak gösteriyor öğretmenin de açıklama yapıyor tek taraflı değildi zaten anlaşamıyorlardı ve sınıfın genel ortamı da öyleydi sadece empati kurun ya kimse hyunjin suçsuz hiçbir şey yapmadı demiyor sadece ortada zorbalık yok ikisi de birbirlerine kötü sözler söylemiş kavga etmiş ve olayın ilerleyişine bakarsak mağdur hyunjin oluyor neden mi o kızın özür dilediğini bilmiyoruz ve karşılıklı olan… Read more »

uykucu

Eleştiriye açık olduğumuz sürece, saygısızlık olmadığı sürece düşünceleri söylemek tabiki çok normal. Bu konuda oncelikle tesekkur ederim. Hyunjin suçsuz diyen siz olmayabilirsiniz ama bakabilirsiniz skz turkey ig ve tw sayfalarına yorumları okuduğunuzda genel tablo şu: Hyunjin in özür mektubu yayımlandığında çocuğa boşuna özür dilettiniz, hyunjin i üzdüler vs. Öğretmen mektubu yayımlandı, jyp bir öğretmen kadar olamadın vs. Ama mağdur bir şey yayımlıyor bırakın idollerimizi, hyunjin e iftira atiliyor vs. Hyunjin ve jyp bizzat uygunsuz söz ve davranışların olduğunu dile getirmiş ve jyp stajyer seçiminde dikkat olmak gerektiğini söylemiş. Şirketinde çalışan bir sanatçı yapmasa bir şeyler neden böyle ifadeler kullansın. Bu… Read more »

Salaklar

Tabi ki öyle ben zaten doğru bulmuyorum körü körüne savunmayı her şey olmuş olabilir ama netizenlerin gerçekten olayı çok farklı boyuta taşımasına sinirleniyorum onlar böyle yaptıkça idoller intihara kadar gidiyor ve ben bundan korkuyorum herkesin yaşamış olabileceği kavgalar tartışmalar yüzünden sevdiğim desteklediğim birinin intihar etmesinden. Sınıfta çalının paranın bile hyunjinin üstüne kalması çok kötü ve söylediğim gibi hyunjin özür dileyerek yapması gereken en güzel hareketi yaptı ama karşılıklı olan bir şey ve karşı tarafında özür dilemesi gerekirken gruptan atılsın gibi laflar söylemesi beni biraz sinirlendiriyor ve sonu Wonho gibi olsun istemem

uykucu

Wonho örneği olduğu gibi çok yakınımizda soojin ornegi var, basta soojin iddiaları çıktığında bakın sosyal medyaya soojinapologize hashtaglerinden tutun soojin utangaç vs. Laflarına kadar neler dendi. Cube arastiriyoruz dedi.Bir sure cube ve ardindan soojin mektup yayınladı. Hyunjin olayının başlangıcı da buna benziyordu. Önce iddialar atıldı, jyp bir süre bekledi ne olduğunu anlamak için açıklama yaptı, sonra bir iddia daha atıldı bu sefer jyp işin daha patladığını anlayıp bir süre daha bekledi. Ardından jyp ve hyunjin açıklamalar yaptı. Soojin olayına tekrar dönersem shin ae nin paylaşımları, magdurun yeni gönderiyle sarpa sardı. Hyunjin olayında da böyle bir durum olmayacağı ne malum? Sonuçta… Read more »

Lisa

Kesinlikle öyle. Bende tam olarak bunları anlatmaya çalışıyorum anlamıyorlar. Mağdur ne kadar mağdur ? Karşılıklı olan şey neden sadece Hyunjin’in üstüne yıkılıyor? Bunca zaman görmeye dayanmış ama şimdi dayanamayıp gruptan atılmasını istiyor. Tekrar yazayım Hyunjin tamamen suçsuz demiyorum ama mağdur da suçlu o halde.

Salaklar

Ve beni şüphelendiren başka bir konu da şu kız bunları söylüyor ama ona tanıklık edecek arkadaşı yok madem hyunjin bu kadar saldırgan ve zorba neden bu kızı destekleyecek sınıftan başka biri yok neden hyunjinle ilgili bir şeyleri sadece bu kız görmüş elektronik sigara içiyormuş ama sadece bu kız görmüş kaç kişilik okul başka kimse neden görmüyor şimdiye kadar susmuş bir mağdur varsa bu kızdan başka onlar da böyle bir olaydan sonra teker teker konuşurlardı hyunjin gerçekten bu kadar kötü bir insansa onu destekleyecek bu kadar kişi olmazdı diye düşünüyorum. Ayrıca Kore’deki siyasi bir olayı da bu şekilde kapatmayı başardıkları için… Read more »

Lisa

Bunda bende şüphelendim. Zaten mağdur nedense bana da çok şüpheli geldi. Körü körüne Hyunjine inanmayın derken neden mağdur olup olmadığını bilmeden o kişiye inanılıyor. Mağdur olanın yanında olunurmuş. Kimse bunu söyleyene destek olmadı. Bana gittikçe bir çok kısmı iftira gibi gelmeye başladı. Hyunjin de özür dilediğine göre yaşanan şeyler var ama tüm suç Hyunjine yıkılamaz. Herkes bunu yapıp Hyunjini sonuna kadar kötülüyor ama. Evet ya siyasi bir olay yüzünden olan başkalarına oluyor

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Bu olay turkiyede olsa kimse ciddiye almazdi cunku halk zorbalik olarak gormezdi halk zorbaligi bilmiyor

Ülkemizde de daha beterleri de vardır ama bir ünlü bir şey yaptığında ,yanlışım varsa duzeltin , bu kadar savunulduğunu hatırlamıyorum. Kore’nin kanunlarını sorsan belki de bilmeyecek kişiler sırf sevdikleri için bir ünlüyü hiç yapmamış olarak görmeleri tuhaf.

Last edited 1 ay önce by uykucu
saryy

jyp nin onu atmayacağı belli oldu artık imajı için kesenin agzını açmış gibi az paranı seni zengin eden twice ın kliplerine harca bi zahmet

sessiz

hyunjin jyp nin en popüler idollerinden biri ve böyle bi skandala karışıyo. sence imajı için onu gruptan çıkarması daha mantıklı değil miydi? o zaman halkın gözüne girerdi. ama çıkarmadı. neden? çünkü ortada büyük bi olay yok. ortaokul ikinci sınıf öğrencileri kavga ediyomuş hepsi bu. bunun için özür dileyemez mi çocuk? illa zorbalık yaptığı için mi özür dileyecek? kızın diğer dediklerine pek inanmıyorum açıkçası çünkü hiçbir tanık yok. ayrıca tekrar ediyorum ORTAOKUL İKİNCİ SINIF. ben o zamanlar nası biri olduğumu şuan hatırlamıyorum bile(22 yaşındayım). zorbalık yapMIŞ OLSA BİLE o samimi özründen sonra affetmemek için bi neden göremiyorum? ki mağdur da affetmiş?… Read more »

QueenSS

Hoca öğrencisinin parasını umursamıyor ama kendi cebine yeterli para girmiş sanırım

Almina

Bütün öğretmenleri adına konuşmuş o kadar öğretmene para verene kadar mağdurla anlaşırdı..

Suna

Öğretmen yanlış bir açıklama yapması demek işinden olması demek, sence ne kadar para alırsa alsın bunu göze alır mı? Ki tek bir öğretmen yok ortada diğer öğretmenlerin de görüşü alınmış. Ki JYP’den bahsediyoruz, pencereden el sallasa grubun en popüler üyesini gruptan atan bir şirket. Hyunjin için imajını çöpe atmaz.

fine

bu öğretmen bizdeki özel kurumlardaki hoacalar gibi herhalde herkes birbirini sikse oturur izlerler

xox

ODNAODJAOXJAOJCLSNDLDBDKDJXKDNDKDNDKDJDKDBDKDBFKDNCKDJODBDODBDKDBDJDJDKDJ

lilili yabbay

aklima aykut elmas vinei geldi ya of HWLDHWPDJWLDJWLDJDD

ilvos

Anlatılanlara göre problem tek bir öğrencide değil de tüm okuldaymış.. evet şu an tüm olay ünlü olduğu için Hyunjin’in üzerine kalmış gibi görünüyor ama yapacak başka bir şey var mı ki? O dönem o okuldaki tüm zorbaları ifşa etsinler madem,, çünkü bu gidişle diğerleri sıyrılacak gibi görünüyor.

BRIAN

Sadece hyunjin olmasa bile hyunjin ekran yüzü ve idol örnek olması gerekirken geçmişinde böyle şeyler var 🙇

ilvos

Öyle.. ama diğerlerinin işin içinden sıyrılabilecek olması da kötü

İrem

Hyunjin idol olduğunda 17 yaşındaydı bu olaylar olduğunda 12-13 yaşında. Yaptığı mesleği geçmişyle bağdaştırmak ne kadar doğru? Öyleyse insanlar ergenken yaptığı hatalar yüzünden meslek sahibi olmayı düşünmesinler. Bunun ekran yüzü olmasıyla alakası yok. Ünlü bir doktor aynı şeyleri yapmış olsaydı örnek biri olamayacak mıydı?

Loura

Gerçekten kafam çorba oldu kime inanacağımı şaşırdım.

Loura

Sövsem vicdan azabı çekicem diye korkuyorum savunsam kendimi salak yerine koyduğumu düşünücem. Valla arafta kaldım.

SUNMI

Ben de bilemiyorum her şey o kadar belirsiz ki. Başta laf dalaşından bahsedildi sonra nefrete döndü, ertesi gün öğretmen çıktı. Öğretmenin açıklaması da tutarsız gelmedi, her sınıfta çekişmeler olur ama mağdurun açıklamaları da gerçekçi. JYP ve hyunjin ne için özür dilediler anlamadım, “kırılan insanlardan” özür dilemek de açıklık getirmedi olaya. İşler çok karışık duruyor.

Deniz

Bilmiyorum sanki karşilıklı kavgalar sırf ünlü diye Hyunjine yıkılıyor gibi . Son 3 haber disinda butün haberleri okudum ama -Hyunjin özür haberini henuz okumadım .- Koreliler tartışmayla zorbalığı karıştıyor gibi .

Lisa

Bana da öyle geliyor. Her şey Hyunjine kalıyor gibi. Ve evet bence de koreliler tartışmayla zorbalığı karışıyorlar. Her şeye zorbalık diyorlar. Kendi kendime vay be lisede ne çok zorba varmış o zaman diyorum

Bıktım

bana da öyle geliyor

xox

ya şöyle de bir şey var kız direk hyunjin’i hedef alarak konuşuyor.eğer bunu tek yapan hyunjin olmasaydı o ve arkadaşları gibi şeyler söylerdi

Deniz

Mesela şu pencere olayi. Lise son sınifta bu tartışma her gün olurdu sınıfta . Zorbalik diye bahsedilenler – gözden kacırdığım olabilir varsa lütfen söyleyin .- o yaşlarda çoğu insanin yasayacağı karşilıklı tartışmalar gibi

xox

pencere olayını herkes yaşıyor tabii ki ama direk jyp’nin savunmaya geçmemesi doğru bir şeyler olduğunu gösteriyor.bir de bana göre zorbalık olmayan bir şey yaşayan kişiye göre zorbalık olabilir.hiçbirimizin yaşam tarzı,psikolojisi aynı değil.

Lisa

Tabiki hiçbirimizin yaşam tarzı psikolojisi bir değil ama pencere olayını ya da kapı olayını getirip zorbalık diyemezsin.

xox

o olay bana göre de zorbalık değil keşke olanlar tüm berraklığıyla açıklansa.

Deniz

Tabiki herkesin psikolojisi farklı . Ama iki kişi karşilıklı sözlü bir tartışma yasadıktan sonra birinin gidip karşı taraf bana zorbalik yaptı demesi de doğru değil . Jyp bir olay ne kadar kötü yönetilirse o kadar kötü yönetti bu olayı . Herkesin aklında soru işaretleri var . Ama dediğim gibi her şey karşılıklı olmuş ise ve mağdur diye bahsedilen kişi bu tartışmayı kendi lehine kullaniyor ise Hyunjin’in yaşadığı psikolojik çöküş de göz ardı edilmemeli . Keşke her şey en kisa zamanda netleşse

Last edited 1 ay önce by Deniz
xox

sözlü tartışmanın bile zorbalık olabileceği zamanlar var birinci elden görüp yaşadım.tüm gerçekleri öğrenebilsek en azından savunacağımız şeyi tam savunuruz.eğer olay zorbalık değilse evet hyunjin için üzülürüm ama zorbalıksa karma derim.

Hadwyn

Bunlardan bahsetmişti ilk gönderisinde

20210226_064343.jpg
sessiz

hyunjin in böyle şeyler söyleyeceğini hayal bile edemiyorum. kişiliğini anlayabileceğiniz o kadar fazla video izledim ve o kadar sevgi dolu bi çocuk ki. kaba şeyler söylemiş olabilir. ama bu resimdeki şeyleri yaptığına asla inanmıyorum.

Hadwyn

Bilmiyorum mağdurun iddalariydi o yüzden attım.

wine.

Hyunjin bile hatasını kabul etmişken böyle yapılmaya devam edilmesi acınası. Ve böyle yaparak işler daha da boka batıyor.

Suna

Buraya bir olay anlatacağım, lise 1’de okulun en popüler kızıyla yakın arkadaştım, ama kız beni sürekli eziyordu yalnız kalmaktan korktuğum için de asla sesimi çıkarmamıştım. Lise 2’de arkadaşımın telefonunu babası aldığı için facebooka girmesi için telefonumu ödünç veriyordum. Yine böyle bir öğlen arası sonunda arkadaşımdan telefonumu alabilir myiim artık diye sorduğumda ‘verdim ya sana’ dedi. Almamıştım ama emin olamadığımdan üstelememiştim. O gün tüm gün okulda telefonumu aradım hatta müdürler bile arama yaptı. Kayıptı ve ailemden çok korkuyordum. O akşam bir cesaret aileme söyledim. Çok fazla azar yemiştim. Yime aynı gece arkadaşımın babası telefonumdan babamı aradı, kızınızın telefonu kızımın poşetimde kalmış… Read more »

Last edited 1 ay önce by Suna
Kuzey Tekinoğlu'nun ikonik tulumu

Yabancı hayranların yerine utandım yeminle. Azıcık sakin olun ya. Ateşi harlamaktan başka birşey değil bu yaptığınız. Tabii, yine de siz bilirsiniz. Dün yabancı hamam böcekleri demedikleri için şoke olmuştum. Sağolsun bugün iyi dileklerini esirgememiş Koreli netizenler.

yerimeri

açıkçası hyunjinin öğretmenine inanmıştım ama mağdur buna bile cevap vermiş…

sametinyourarea

“O öğretmen kim bilmiyorum ama sınıf 2’deki ikinci yılımda, çantamdaki cüzdanımda bulunan 20-30 bin wonum kayboldu. Öğretmenler odasında bundan bahsettim ve sınıf öğretmeni, yanındaki öğretmenler ‘parana dikkat etmelisin, cüzdanını sınıfta bırakmamalısın, yanında taşımalıydın’ dediler.

e bizim okulda da böyle olurdu ki müdür ısrarla derdi herkes parasını yanına alsın Kimse sınıfta bırakmasın diye .Ama ara sıra dersten kaçmak için bahcede para dusurduk diye sınıflara duyuru yapmıslıgım vardı ashudhsaduıs cok eglenceli sınıf sınıf gezmek

sametinyourarea

bu arada benim de lise hayatımda yaptıgım saçma hareketler vardı 9.sınıfta kızın biriyle baya baya kavgalı olmustuk annesi gelmişti hatta beni tehdit etmişti hasıudashdıua. Neyse 11.sınıfta cok yakın olduk o yüzden np

Winternim

Benim arkadas grubumla surekli kavga ettigimiz bi kiz grubu vardi duzenli olarak her hafta birbirimizi sikayet ederdik tabii 9. Sınıfta olan seylerdi bunlar su an o gruptaki kisiler küstü ama biz hepsiyle iyi anlasiyoruz boyle garip bitti iliskimiz xlzdlskdslmdsşclsmd

Winternim

Niye eksilediniz lan o kizlardan biri misiniz yoksa dlakdkszksnsşdaldlskslsöslskl

Ttt

İyi de tartışma ve zorbalık çok farklı şeyler. Bu olay tartışma değil mi ben mi yanlış anladım olayı. Hangimiz küçükken okulda kavga edip kavga ederken de hakaret etmedik ki? Olay tam böyle değil mi ya

Ad:*

Katılıyorum. Ben de karşılıklı tartışma izlenimi aldım. Herkes sanki 13-14 yaşlarında kimseyle kavga etmemiş, sütten çıkmış ak kaşık gibi davranıyor ya da yorum yapanlar henüz 13-14 yaşını geçmedi (?). Ve koreliler istemedikleri bir davranışla karşılaşınca zorbalık olarak algılıyorlar diye düşünüyorum

Sadecenefesal

Ya arkadaşlar öncelikle konuyla alakasız olduğunu biliyorum ve çok çok özür diliyorum ama bilen varsa bana bilgi versin lütfen. Pazartesi günü okulumla ilgili çok önemli ve büyük bir konferansa gideceğim ama cildim çok kötü durumda. Böyle önemli bir organizasyonda da iyi görünmek istiyorum. Gözenek temizleme yöntemi bilen var mı aranızda çok ihtiyacım var lütfen. Google da temizleme ile alakali bir şey bulamadim belki burda bilen vardır. Tekrar gerçekten çom özür dilerim.

Meri

Türk kahvesi ile nemlendirici kremi karıştırıp yüzüne peeling yapabilirsin

saryy

aynen anında bebek gibi oluyor cilt kesin dene

Sadecenefesal

Çok teşekkürler hemen deniyorum😊

Sadecenefesal

Çook teşekkür ederim hemen deneyeceğim😊

Exovelvet

Bu gerçekten işe yarıyor mu??? Stres yeme bozukluğu yüzünden yüzümde ergenlik zamanımdan daha çok sivilcem çıktı

Solaris

HAYIR SAKIN YAPMA SIVILCELERIN YUZE DAHA DA DAGILMASINA SEBEP OLUYO. GIT VE HYRAMIN YAPTIGI VIDEOLARI IZLE BUYUK IHITMAL SALISILIK ASIT KULLANMAN GEREKICEK

Exovelvet

Tamam teşekkür ederim bilgilendirdiğin için yapmaktan vaz geçtim

likandaᗢ

biraz yağlandırmıyor mu o ya

BRIAN

Hayır asla böyle bir şey yapma cildine zarar verir

avoureum

uzgunum ama pazartesiye kadar cok buyuk bi degisim olacagini sanmiyorum cunku ciltten cilde degisir ama genelde 1 2 haftada duzeliyor
ben ne zaman cok kisitli zamanda duzelmesini isteyip ustune dussem inadina aylarca gecmezdi

Sadecenefesal

Evet maalesef ben de biliyorum da işte umut fakirin ekmeği. 3 gün önceye kadar cildimde hiçbir şey yoktu ama şu son 3 günde cildim ne kadar bozulabilirse bozuldu. Ben de artık oldugu kadar deyip bir şeyler denemek istedim ama google da gözenek sıkılaştırma var temizleme bulamadım.

saryy

ama aktif sivilcen varsa yapma sadece sivilce lekesi ve gözenek sorunun varsa dene

Manolya

İnternette yüz temizleme aleti yazarsan çıkar. Bence kesinlikle onu alıp kullanmalısın. Ben iki yıl önce almıştım ve şuan halen kullanıyorum. Biraz fiyatı yüksek olabilir ama sen illa pahalısını almak zorunda değilsin, şahsen bende ucuzunu aldım. Bence onu alıp bir kullan acayip etkili oluyor, hem uzun yıllarda kullanabiliyorsun

Sadecenefesal

Şu son 2 yılda 6 tane yüz temizleme cihazı eskittim ama hiçbiri bana mısın demedi. Artık denemeyi de bırakıp kabulleneceğim sanırım bu durumu çünkü cildim sivilcelere,gözeneklere kısacası kusurlanmaya çok yatkın. Sivilcelenmeye 3.sınıfta başladım hatta. 2 kez roaccutane tedavisi de görsüm ama hala aynı. Ama yine de çok teşekkür ederim tavsiyelerin için😊😊😊

Deniz

Jeuvenile’ın karma ciltler için olan setini hiç denedin mi ? Benim cildim aşırı yağlı ,sivilceli ve gözenekliydi . 16 -22 yaşları arasında denemediğim ürün kalmadı ama hiçbiri bir işe yaramadı . O set benim bu Dünya’da hiçbir şeye değişmeyeceğim bir şey . Eğer maddi olarak imkanın varsa setin yanında serumlar da var .

Sadecenefesal

Ay hemen bakıyorum. Pahalıysa da biriktireceğim artık. Ya çok affedersiniz ama yüzüme bi bok sürmediğim kaldı. Yine de kurtulamıyorum. Bana kalsa ergenlik dönemi deyip geçecektim fakat insanların sürekli dalga geçmesi yüzünden takıntı haline geldi. Çoook teşekkür ederim önerdiğin için.😊😊😊

Deniz

Kendi sitesinde 190 lira ama gratiste indirime girince 150 liraya düşüyor . Set jel , tonik ve kremden oluşuyor . Gratiste sürekli indirime düşüyor istersen takip edip oradan al . Rica ederim 🙂

iyieksilemeler

bende geçen hafta bu seti kullanmaya başladım, umarım işe yarar. İşe yaramazsa cildimden umudu kesicem son umudum bu set…

Deniz

Ben de 4. ayda etkisini göstermeye başladı .Mutlaka sabah akşam düzenli kullan . Umarım güzel sonuçlar alırsın 🙂

Deniz

Ha bu arada ilk 1 ay cildinde kusma olabilir .Bu iyi bir şey . Ürünler cildini iceriden temizliyor

iyieksilemeler

evet onun bilincindeyim hatta kusmaya başladı bile djsfısdofsdof yüzümü zaten sürekli yıkardım ama sabah akşam tonik krem sürmek yoruyo sanki cildimde 10kat krem var gibi hissediyorum umarım alışırım.bide bu setten 2-3 tane kullanıp sonra leke setine geçmeyi planlıyorum normalde ilk lekeyi alcaktım ama önce yağ dengesini sağlamak gerekiyomuş:(

Deniz

Evet önce sivilce problemini halletmen gerek . Ben ilk başta 5 set bundan bitirip daha sonra leke setine geçtim . Ama bazıları 2. settn sonra geçmiş , benim cildim çok sorunlu olduğu için garantiye almak istedim . Hala lekelerim var ama eskiye oranla çok az . Jel ve tonikte salisilik asit olduğu için dışarı çıkarken mutlaka güneş kremi sür .

jennienin enayisi

Kısa bir sürede çok şey işe yaramaz ama yüzünü böyle temiz katı sabunla güzelce yıka bol su iç ve stres falan yapma olur mu hemen etki vermese bile sonucu çok iyi olue

Sadecenefesal

Çok teşekkür ederim. Ama sınav senemdeyim stres yapmamam pek mümküm değil yhdisnks. İlk işim gidip katı sabun almak olacak çok tşekkürler😊😊😊

jennienin enayisi

Önemli değill yine de stres yapma çalıştığın ve kendine inandığın sürece istediğin her şeyi başarırsın🤍🤍

BRIAN

Aynen nemlendirici ve tonik unutulmamalı çünkü gözenekleri kapatmak aman unutmayın her daim genç kalmak için nemlendirici kullanın

Ad:*

Madecassol öneririm (yatmadan önce sürüp, ışıklı ortamda bulunmamalısın). Sabah kalktıktan sonra yüzüne buz sürebilir veya buzlu suda yüzünü bekletebilirsin. Genel anlamda ise hyalüronik asit, tea tree oil tarzı ürünler kullanabilirsin

Last edited 1 ay önce by Ad:*
Deniz

Eczacılık okuyan biri olarak söyleyebilirim ki madecassol asla doktor kontrolü olmadan sürülmemeli. Aynı şekilde buz kılcal damarlarınızı çatlatabilir .

Ad:*

İlk defa duydum 🤐 bilgilendirme için teşekkür ederim. Ben madecassol’u hiç önermemişim gibi davranalım 😀

Deniz

Rica ederim ^^ Özellikle you tube’da cilt hakkında en ufak bilgisi olmayan insanların sırf tıklanma için böyle zararlı bilgiler vermesi çok üzücü . Buradan belki birileri de görür diye halk arasında yaygın
, doğru bilinen yanlışları da söyleyeyim . Limon , tarçın , yoğurt , sirke ve toz halinde satılan kil ( İçerisinde bakteriler ürer ve cildinizi irite eder .) gibi doğal maskeler de cildinizin ph’ını bozar ve cildiniz hiç olmadığı kadar sivilce çıkarır . Aldığınız ürünlerin ph’ına ve içeriğine çok dikkat edin .

yorummer

Toz halinde değil de iki üç sene önce kapodakyadan bir kavanoz yeşil kil almıştım. Tamamen toz değildi toprağa benziyordu ama anlatamadım şimdi 😂 kullanmayı bırakmalı mıyım :((

Deniz

Toprak – toz kil içerisinde bakteriler çabuk ürer . Cildine yarardan çok zararı dokunur . Yani bırakmalısın . Cildime her önerileni doğal diye yapmaktan benim canım çok yandı 😀 Bu yüzden gördüğüm herkesi uyarmaya çalışıyorum

yorummer

Teşekkür ederim. Eğer maske için önerilerin varsa açığım ☺️

Deniz

Ben kil maskesi olarak dermokilin maskelerini kullanıyorum . Bir de watsons’da Kore markası kağıt maskeler var , hangisi indirime girerse onu alıyorum 😀

blinkie

şey çok saçma olacak ama benim cildim normalden karmaya dönük ve güneş kremi almayı düşünüyorum ama çok pahalı cidden. sizce en iyi ve uygun fiyatlı güneş kremi nedir?

Deniz

Herbaderm günes kremini uzun zamandır kullaniyorum .Bazı karma ciltlerde çok parlama yapmiş ama bende hiç olmadı . Kozmodi sitesinden 32 liraya almiştım . Sivilce de çıkarmadı ben de . Bi şans verebilirsin .

Last edited 1 ay önce by Deniz
Sadecenefesal

Cilt doktoruna madecassol sürüyorum yüzüme dediğimde bi dövmediği kalmıştı. O yara kremi yüzüne niye sürüyorsun diye azarlamıştı beni. Buzu hiç denemedim hemen buz kalıplarına su doldurmaya gidiyorum sabah ilk işim yüzüme buz sürmek olacak hdkxhaksusis. Çoook teşekkür ederim😊😊😊

Ad:*

Rica ederim. Ben madecassolde hiçbir sıkıntı yaşamadığım için öyle önerdim valla bu tür şeylerden haberim yoktu önermezdim yoksa kusura bakma. İnşallah pazartesi günü aynaya bakınca kendini beklediğinden daha güzel görürsün 🤭
Kesinlikle yüzün hakkında çekincen olmasın bu arada. Kendine güven ☝🏻

Sadecenefesal

Çook teşekkür ederim. Insallah çok güzel geçer. Ben konuşmam konusunda kendime güveniyorum çok çalıştım çünkü ama insanların sürekli beni cildimden vurması yüzünden özgüvensizliğim var. Ama koca koca hocalar da benim cildime değil konuşmama bakacak deyip rahatlatıyorum kendimi. Guzel dileklerin için tekrar çok teşekkür ederim😊😊😊

Ad:*

Ben de tekrardan rica ederim 🤧 mantıklı düşünüyorsun o açıyı bozma. Eminim gösterdiğin davranış kadar etkili bir sunum yaparsın 🙏🏻
Yüzüne laf eden olursa da hiç bozulma. En azından sende onlarda olmayan bir şey var. Karakter :))

Melboomer

Tek bir günde farklılık yaratmaz ama her gün 3 litre falan su iç. Sabah akşam yüzünü yıka. Ben ruşur taşı aldım o da çok güzel yumuş yumuş yapıyor cildi. Hyalüronik asitli nemlendiriciler de çok güzel. %100 geçirmez ama uzun vadede sakinleştirir cildini. Bir de güneşe çıkarken krem kullanmayı unutma. Güneş de zarar veriyor cilde.

forall

Alakasız ama ne kadar kibarsın ya her yoruma çok nazik cevaplar veriyorsun samimiyetini buradan hissettim suzlxhslxusksjls

Sadecenefesal

Ay utandım ya duskdulahs. Ben açıkcası çok önem veriyorum kibarlığa,tatlı dile. Çünkü yıllar boyu sırf sivilcelerim yüzünden zorbalığa uğradım ve en ufak bir sözün bile ne kadar üzücü,kırıcı,özgüven düşürücü olduğunu biliyorum. Aynı şekilde en ufak bir tatlı söz de insanları çok mutlu edebiliyor. Çok teşekkür ederim tatlı yorumun için.😊😊😊

Melboomer

Şu forumu şöyle medeni ve seviyeli yorumları için ayrı seviyorum gerçekten. İyi ki varsınız ya, okurken tebessüm ettim.

Solaris

Merhaba hayatım. Cildin eğer akneli bi ciltse ya da alnında pütür pütür sivilceler varsa çok üzgünüm ki iki günde düzelmez min 3 ayda hergün bakım yapman gerekir. Trove skin diye bi uygulama var orda yüzünün fotoğrafını çekiyosun ve sana sıkıntılı yerleri söylüyo mesela bende texture ve pore sorunu vardı. Dr dray, cassandra bankson ve hyram’ın videolarını izle ingilizce biliyosan gerçekten altın degerinde bilgiler veriyolar. Onun haricinde türkçe içerik olarak çisem çakır var o da idare eder. Eğer süt içiyosan anında kes çünkü cilt için laktoz içeren şeyler çok zararlı. Dayanabileceksen tuzu da kes bikac gun hiç tuzlu yeme. Duş al… Read more »

iyieksilemeler

hyram videoları çok eğlenceli oluyor enerjisi çok iyi

golsah

terramycin kremi kullanabilirsin eğer akne sorunu varsa👍🏻

Solaris

ikinci kez yazıcam çok özür dilerim ama lütfen maddi durumuz iyiyse the ordinay urunleri kullanın ya da doa kozmetik. Bende çok işe yaradılar. Avene, la roche posay de çok iyi. LÜTFEN 50SPF GUNES KREMI ALIN EGER YUZUNUZ SIVILCE KUSMAYA YATKINSA MINERAL BAZLI GUNES KREMI ALIN YAG BAZLI ALMAYIN YUZUNUZU ASLA KALIP SABUNLA YIKAMAYIN VE GUNES KREMSIZ DISARI SAKIN CIKMAYIN

Aeri

Bu ne arkadaş biz kime inanalım

awshatt

Şirket bu olayda o kadar geri planda kaldı ki… Yani gönderi üstüne gönderi geliyor. Bu karmaşayı gidermeleri lazım ama üstüne yatıyorlar resmen

xox

arkadaşlar bu zorbalık olaylarından anladığım tek şey fanlar ya da takip edenler olarak biz hiç önemli değiliz.tek istedikleri para kazanmak isterse idol birini öldürsün gruplarının popülaritesi azalmasın diye atmayacaklar gerçekten.ve tekrar söylüyorum gerçekten etkisiz elemanız tek yaptığımız saçma sapan insanlar için para ve zaman kaybetmek.bu durumları yaşatan ve destekleyen insanlar umarım kendi bokunuzda boğulursunuz.

kendihalimdebirderdimvar

Öğretmenler bir bok bilmez zaten bu olaylarla alakalı ki
Zorbalık yaşayan herkes bilir bunu
Öğretmenede kızamiyorum gösterildiği kadarını biliyordur
Ve para konusunda öğretmenler haklı
Bizim okuldada sürekli kaybolurdu binlerce kez hocalar bulmayı denedi ama asla bulunamadi genelde siniftakiler değil ust siniflar caliyor
Beden dersinde ya da sinif tamamen boşaldiğinda
Bulmalari mumkun degil ve yuksek ihtimalle ogretmenlik hayatlarinda bunu denedikleri için bir sey yapamiyacaklarinin farkindadirlar
Asıl denetim uyuşturucu sigara makyaj malzemeleri okula girisi kesin yasak olan şeylere yapılır ki o da genelde ispiyonlanir birileri tarafindan onun disinda denetim beklememeniz dogru olur

Suna

Kimse Hyunjin yanlış bir şey yapmadı, haklı demiyor. Yanlış davranışlar yapmış ama zorbalık değil. Hocanın ve diğer tüm öğrencilerin dediği gibi sınıfta fazla rekabet ve hırs varmış, bu yüzden herkes birbirine girmiş. İnsanlar hayatlarında hiç kimseyle takışmamış gibi geliyor burada bik bik ötüyorlar ya deli oluyorum.

Love

Öncelikle bu bir koruma yazısı değil belli ki sınıftaki kimse tam mağdur yada tam zorba değil. Öğretmeninin tam anlattığı tarzda bir sınıfta okudum, kötü ile kötü olmak iyi birsey değil ama o yaşlarda kimse bunu umursamıyor, herkes popülarite ve dışlanmamayı birinci amaç olarak görüyor. Yaptıkları doğru değil ama olay masum değiliz hiçbirimiz kıvamında biraz. Öncelikle buna izin veren eğitim kültürü ve öğretmenler çuvaldızı kendine batırmalı ,öğretmenler ses çıkarmayınca yada gerektiği gibi kızmayınca zorbalık boyutlarının nerelere vardığını da gördüm. Turkiyedeki eğitim sistemini beğenmezdim ama dünyanın her yerinde eğitim sistemi rezalet.. sonra da öğrenciler böyle olunca kendi yarattıkları canavarlarla uğraşıyorlar.

jennienin enayisi

Okul başlı başına kötüymüş demek ki

jennienin enayisi

Bu bana ortaokulumu hatırlattı

kkpop

bütün sınıf böyleyledi deyip mağdurların yaşadıklarını ve etkilendiklerini görmezden gelmek doğru olmaz. sınfın çoğu zorbaysa uğraştıkları bazı güçsüz sınıf arkadaşları vardır. umarım hyunjin sadece onun gibilerle tartışmıştırü umarım bu sadece aynı seviyedkei aynı güçteki öğrencilerin kendi aralarındaki kavgadır…
ayrıca elbette öğretmenlerin gücü bi yere kadar yetiyor ama tüm sınıfı uyarıp disiplin cezası, uzaklaştırma vs vermeleri lazım…

Last edited 1 ay önce by kkpop
ahjumma deme bozuluyorum

Kim suçlu kim suçsuz bu konuda yorum yapmayacağım. Yıllar önce yaşanmış olayların iç yüzünü bilip yargıya varmak çok zor. Tek diyeceğim bu öğretmen o yıllarda olumsuz sınıf ortamını bilip bunu düzeltmek için uğraşmadıysa, bıraksın da artık şu an birer yetişkin olan öğrencileri kendi aralarında halletsinler bu konuyu.(Belki uğraşmış olabilir, ama yazdıklarından durumu sadece kabullenmiş gibi geldi.)

awshatt

Olay artık cadı avına döndü ya. Fanlar diğerlerine saldırıyor yalan söylüyorsunuz diyorlar. Halk Hyunjine saldırıyor. Şirketin kalkıp bir şey demesi gerekmez mi? Yani baştaki açıklaması çok iyiydi jyp nin ama şu son açıklama çok saçma. Hiç iyi yönetemiyor şu anda bu durumu. Benim anlamadığım fanlar bir şekilde savunuyorlar hyunjini ama ortada gerçekten de bir zorbalık yoksa şirket açıklamasında bunu niye belirtmiyor. Aynı zamanlarda yaşandığı için kıyaslıyorum Lia olayında bunu çok rahat söylemişlerdi.

Hadwyn

Youngjae olayında aralarında tartışma vardı dendi gayette zorbalık değildi dendi eğer olay zorbalık değilse niye tartışma diye aciklanmadi

awshatt

Ben de onu bir türlü anlayamıyorum zaten. Hyunjini suçlayan gönderiler çıktıkça savunan gönderiler de çıkıyor. İnsanın aklını bu karıştırıyor zaten. Ama sonra bakıyorsun şirket zorbalık yoktu karşılıklı tartışmaydı diyemiyor. Lia olayındaki gibi kesin bir şey söylemiyor. O yüzden bir zorbalık var mıydı cidden acaba diyorum. Yani ben bu döngüye giriyorum açıkçası.
Tek bildiğim bu olay bu şekilde devam ederse Stray Kids’in grup olarak büyük hasar alacağı. Beni üzen de bu. Zorbaysa da ona göre önlem alınsın değilse de hiçbir soru işareti kalmayacak şekilde bu anlatılsın. Gerçi netizenlerin yorumlarından 2.seçeneğe ne olursa olsun sıcak bakmayacaklar gibi geliyor

Pan

Öğretmen bile yalan söyler mi ya sanmıyorum sonuçta öğretmen neden bu durumda yalan söylesinki Lisede herkes kibirli ve serttir karşılıklı tartışmalardır belkide yaşananlar kimse net bir şey söylemiyor kimsenin kanıtı da yok. Hangi taraf bir ciddi bir kanıt gösterdiyse ona inanılmalı bence

inspiritholy

Kore’de ki bu zorbaların fazla olmalarının bir nedeni de öğretmenleri galiba. Resmen çocukken olmuş bitmiş deniyor. Türkiye’ de buna izin verilmez. Değil zorbalık birilerinin itişip durması da disiplin suçu sayılır.

xox

aslında türkiye’de de izin veriliyor.özellikle hocaların sevdiği öğrencilerse hocalar ses çıkarmıyor.sınıfımda çok kez şahit oldum.

Baebae

Türkiye’de de çok var hatta Türkiyede çoğu zorba davranışı zorbalık olarak görmüyorlar bile ve bende öğretmenlerimin çok fazla kez sevdiği öğrencilere ayrıcalık tanıdığını gördüm

inspiritholy

Bence eğer gittiğin okulun önceliği eğitim değilse böyle olaylar oluyor. Ortaokulda bu hocaların ayrımcılık şeyleri oluyordu fakat zorbalığa göz yumamazlar. En ufak hatada soruşturma açılıyor. Lisede de hiç böyle bir şey görmedim. Önceliğimiz hep dersleri. Hep devlet okulunda okudum belki bundan görmemiş olabilirim.

Last edited 1 ay önce by inspiritholy
Blrozit

Hyunjin ya da Stray Kids hayranı değilim, grubun sadece şarkılarını dinliyorum. Bu olayın ilk başından beri sessiz kaldım, sonuçta idoller bize gösterilen şekliyle masum değil. 2012’den beri Koop sektörünü yakından takip ediyorum ve yıllardır çıkan skandallar gerçekten insanı yavaş yavaş sektörden uzaklaştırıyor fakat bu olay bana fazlasıyla abartılıyor gibi geliyor. O zamanlar neler yaşandı tam olarak bilemeyiz, ne o okuldaydık ne de kendi gözlerimizle gördük olayları. Kendimden örnek vermek istiyorum. İlkokul ve ortaokulumu zehir eden bir arkadaş vardı sadece ben değil çoğu kişi için geçerli bu. Herkes ondan korkar, iyi geçinmeye çalışırdı. Eğer o biri ile küserse tüm sınıf ona… Read more »

Cfm

kim bilir banka hesabına ne kadar dolar yatırdılar? O paraları got7 için kullanacaktın seni tarikat lideri

Last edited 1 ay önce by Cfm
#@&(

Fark etmeden bir ünlüyü hayatımın merkezine koymuşum şimdi mal mal acı çekiyorum wfjvismeivm çok kırgın hissediyorum neye inanacağımı bilemiyorum

blinkie

kurumuş boğazım…

Hmhm🌪

Yalnışı yalnışla düzeltmeye çalışmakda karakterinin nasıl zayıf olduğunu gösterir. Öğretmenin amacı ne bilmiyorum ama bildiğim birşey var ögretmenler tüm öğrencilere adil bir şekilde davranmalı. Statüsü yüksek öğrenciyi aklamak için hor görülmüş mağdur öğrencileri yok saymak yakışır birşey değil.

Boom

O zaman sınıftaki bütün zorbalar açığa çıkıp işlerinden ayrılsınlar adelet bu zaman sağlanır sırf ünlü diye Hyunjin ortaya atıldı diğer zorba öğrencileride mağdur yazsın isimleri ile birlikte.Hocada bir değişik herkes okulda bile bile göz yummuş klasik bir kore okulu.Keşke sorunlu öğrencilerin sınıfları değiştirilseydi yada bütün mağdurlar başka sınıflara alınsaydı zorbalarda bir sınıfta ne yaparlarsa yapsınlar bunu hocaların düşünmesi gerekirdi.Benim okuduğum okullarda hep böyleydi iki kişi anlaşamayan sınıfta illa olurdu o zman sınıflarını değiştirirlerdi yada hoca bunu söylediğinde korkup uslanırlardı sırf arkadaşlarından ayrılmasınlar diye.Ayrıca bu çocuklar survivordamı ne rekabeti içindeler en zeki sınıfta değildi herhalde böyle yaramazlarsa.

Boom

Jyp tek taraflı olsa bırakmazdı bence şirkette demekki mağdur hakkında söylenenler doğru.Jyp ne kadar bir tarikat üyesi olsada snnffmgmg bir idol çıktığında hemen onu atabiliyorlar.Bundan sonra inş bütün zorbalar akıllanır.

loonatheworld

Hyunjinin ya da diğer zorbaların olgunlaşmamış olması(?) mağdurların yaşadıklarını değiştirmiyor

BRIAN

Dün hamam böcekleri dememisler diye uzulmustum buyur burdan yak , fanlar daha da bokunu çıkardı aferin size çocuk Özür diliyor hala yok JYP zorla Özür dilettiriyor diyorsunuz iyicene sictiniz sivadiniz kabul edin lafını etmeyin ya bu kadar mı zor

Last edited 1 ay önce by BRIAN
Viviella

Kafamı karıştıran başka bir kısım bu mağdurlar niye hiç özürden bahsetmiyorlar. Özürü kabul etmiyosanız da bari kabul etmiyoruz diyin orası biraz tuhaf hyunjin gruptan ayrılsın başka bir şey istemiyoruz moduna girmişler. Bunu yapmasalar int fanlar da onları daha kolay anlar

Last edited 1 ay önce by Viviella
Melboomer

Ben kpop’ı sildim aleyna tilki ve kerimcan durmaz streamlıyorum artık 👌

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Dinlediniz mi onları

Dinledim de aleyna tilki biraz ruhsuz söylemiş. Keşke duygularını tam katabilseymiş. Kadın da maşallah ses var yüz var fizik var ama işte hissederek söylemeyince bir süre sonra sıkılıyorsun. Kerimcan durmazın klibi efsane ama şarkısı çok autotune o da yoruyor insanın kulağını. İnşallah daha iyilerini başarırlar.

öylesine

Son zamanlardaki çıkan zorbalık iddialarına genel bir şey demek istiyorum. Şunu unutmayın ki bir mağdura zorba demek, bir zorbaya da mağdur demek tek bir kişiyi zorba yapar o da sizi. Zorbalığa karşı dururken bir zorba olmadığınızdan emin olun.

öylesine

+İdolünüzü savunurken de.

Eylul

Ya cidden bilmiyorum benim de ortaokulda boyle bir arkadasim vardi ama artik nerde karsilassak bakiyorum cok duzgun biri olmus oyle davraniyor en azindan

Klickklick

Bu hafta skandallar haftası oldu. Sayfayı kaydırdıkça skandallar yağıyor. bakalım daha neler çıkacak

Last edited 1 ay önce by Klickklick
Karman Çorman

Gerçekten zorbalık yaptığı için mi bu kadar yetersiz açıklama yaptılar, yoksa zorbalık değil de karşılıklı süregelen bir kavga olduğunu düşünmelerine rağmen JYP iyi bir şekilde yürütemediği için mi yetersiz açıklama yaptılar anlam veremiyorum. Hyunjin gerçekten kaba davranmış ve kavga etmiş buna eminiz ama karşılıklı mı, zorbalık mı emin olamıyorum. Normalde JYP böyle sorunlu durumlarda idolün gözünün yaşına bakmadan atacak bir şirket. Jay Park’a bile yaptı bu durumu. Şu an Hyunjin’i gruptan atmaması kafamı karıştırıyor. Sadece gruptaki diğer üyeler için çok üzülüyorum, özellikle Chan için. Yıllarca çıkış yapmak için uğraştı bu çocuk, çok yazık oldu. Hayranların hala melek olduğunu ve yapmadı… Read more »

Suna

O günlerde yaşananlara dair net bir kanıt yok ellerinde. JYP öyle açıkladı en azından. Ne zorbalar kanıt koyabiliyor şu an ne de Hyunjin tarafı. Herkes biri ne derse koyun gibi onun arkasından gidiyor. Konu çok muallak

Suna

Hayranlar da suçsuz demiyor zaten. Ama zorbalık olmadığı kapı gibi ortada. Hyunjin’in davranışları yanlış ve kabaymış zaten ama bunun için özür diledi tek tek kişilerden ve diğer mağdurlardan. Buna rağmen çok üzerine gidiliyor bence konunun bu da bizi deli ediyor

Last edited 1 ay önce by Suna
Rosie Posie Exo-l bir Blink

Benim kafam çorba oldu kim ne yaptı cidden bilmiyorum şuan resmen İran halisina döndü olay o yüzden bişey yazamıyorum karıştı herkes bi anda 20 idol kafam almıyor Chanyeol gidiyor zaten ona üzülüyorum zaten almıyor kafam şuan

Hadwyn

Jyp youngjae olayında zorbalık yoktu aralarında tartışma olduğu doğrudur diye bir açıklama yapabiliyorsa Hyunjin için zorbalık değilse neden açıklamasını o şekilde yapmadı hiç anlamıyorum kafam karman çorman oldu.

suzikisuzi

2011 den beri queen fandomundayım (bilmeyenler için t-ara fandomunun adı). kızlar bir kere bile beni kötü yönde şaşırtmadı. bundan sonra da kpopta sadece t-ara ile devam ederim. böyle sektörün de allah belasını versin.

*****

Farklı şeyler bulun bunları artık yemiyoruz

L0VE

okuyacak yorum yok

Bıktım

Olayın başını bilmiyorum ama bizim okullarda öğrenciler öğretmenlere küfredip sigara içiyorlardı… yani türkiyedeki 13-18 yaş arası bu anlattıkları bizim dönemimizde normaldi. Ama mağdurun durumunu okumadığım için bilmiyorum.

Gyuri

hyunjincim hadi ayril sen de kurtul biz de kurtulalim

Viviella

Tabi daha jypden bu yazıya bir cevap gelmedi ama ilk yayınladıkları cevaplarda düzgünce cevap veremediklerine göre ortada bir bokluklar dönüyo. Şunu fark ettim insta ve twitter tayfa burdaki tayfayla aynı olsaydı hyunjin gruptan ayrılsa stray kidse daha çok destek verilirdi çünkü diğer üyelerin bir suçu yok en çok onlara üzülüyorum. Ama zorbaysa (hala tam olarak olayları anlamadığım için ihtimal koydum) gruptan ayrılmalı gibi. Koreliler hiçbir şekilde kabul etmezler önümüzde kingdom var işler iyice kötüleşir hyunjin televizyona çıkarsa. Hyunjin gruptan ayrılsa da fanlar onun hatasını kabul etmedikleri için şirkete saydırıp fandomdan çıkarlar gibime geliyor. Oysaki iddiaların tersini kanıtlayamıyorsa ayrılması en doğrusu… Read more »

Last edited 1 ay önce by Viviella
Wang

Yanlış çıkarımda mı bulundum bilmiyorum ama aklıma bir şey geldi. Gruplarda bazı idoller showlarda filan çok konuşmaz. Sessiz tiplerdir. Ama utangaç olarak da kendilerini tanıttıkları oluyor. Ya bu kişiler şirket tarafından konuşmaları istenmiyorsa? Belki de pot kıracaklarından korktukları için sessiz kalmalarını istiyorlardır? Hani kişilik olarak onları kaba buldukları ve konuşma tarzları onları kötü imaj cizdireceklerini düşündükleri için sessiz kalmalarını falan soyluyorlardır. Irene ve hyunjin haberlerini düşününce aklıma bir anda bu düşünce geldi.

Boom

Çoğu program yazılı bir metinle işleniyor yada yapılacak etnkinlikleri biliyor oluyor üyeler.Ve tabiki o çekimler bizim izleğimiz saat kadar sürmüyor daha uzun sürüp çoğu kısımda siliniyor dikkat çeken üyeleri veya olayları daha çok ekrana yansıtıyorlar.Genel olarak eğlence sektörü böyledir zaten tabi insanın kendi karakteride olabilir utanmak veya soğuk yapılı olabilir.

cansu

JYP insanları kendi gibi salak sanıyor galiba. böyle basit hareketlerle insanların algısını değiştirebileceğini sanıyor

Yeni Yazılar

242
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x