[THEQOO] Jackson, Sincan pamuğu kullanmayacağını açıklayan Adidas ile ilişkisini kesti

214
7798

jackson posted a statement saying he had cut ties with adidas 1

H&M gibi Adidas da Xinjiang (Sincan) bölgesindeki pamuğun azınlıklara (başlıca Uygur Türkleri) zorla toplattırıldığı endişesini dile getirmiş ve artık bu bölgenin pamuğunu kullanmayacağını söylemişti. Bunun üzerine Jackson Adidas ile olan ortaklığını iptal etti.

“Bugünden itibaren, bu stüdyo (ajans) ve Bay Jackson Wang, Adidas Originals markasıyla tüm çalışmalarını durduracak. Ülkenin çıkarları her şeyden önce gelir, stüdyo ve Bay Jackson Wang, Çin’i karalayan ve iftira atan tüm kötü niyetli eylemlere kesinlikle karşıdır.”

1. Bu ilk ya da ikinci kez yaşanmıyor. Para için sürekli iğrenç şeyler yapıyor. Bir daha seni Kore’de görmek istemiyorum. Çok sevdiğin Çin’e git.

2. Lütfen Kore televizyonuna asla çıkma

3. Jackson Hong Kong’lu mu??? İğrenç

4. GOT7’ı sevmememin tek sebebi

5. Onun yüzünden tüm GOT7 şarkılarımı sildim ㅋㅋㅋㅋ sesini duyunca midem bulanıyor

6. Kendisi ve ailesi Hong Kong’lu/Tayvanlıyken nasıl Çin’i destekleyebiliyor merak ediyorum

7. Ondan nefret ettiğim için GOT7 şarkılarını dinlemiyorum ㅋㅋㅋ

8. Çin parasından ötürü gözü kör olmuş Hong Kong’lu, Kore televizyonuna çıkma lütfen

9. Kore’de aktif mi? Şirketi JYP?

10. İğrenç biri

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] Seo Shin Ae, Soojin hakkında bir açıklama yaptı
Sonraki İçerik[THEQOO] ‘Snowdrop’ dizisi ürün yerleştirme kabul etmeyecek
guest
214 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Moon Jelly🌙

Milliyetçiliği anlıyorum ve saygı da gösteriyorum ama görmezden gelemeyeceğimiz bazı insani değerler vardır. Eğer bir hükûmet silahını masum insanlara ve çocuklara doğrultuyorsa vatanınızı milletinizi ne kadar severseniz sevin sorgulamanız gereken şeyler vardır.
Gerçi Çin hükûmeti oldukça baskıcı bir yönetim sergileyip halkın beynini yıkıyor bunu biliyoruz. Çinlilerin büyük çoğunluğu bu rejim sonucu Uygurlar’ın terörist olduğunu zannetikleri için onlardan hoşlanmıyor. Muhtemelen Jackson da hem milli duygularından hem de Çin halkına sempatik görünmek için böyle bir adım attı. Yine de 26 yaşında bir adamın beyninin yıkanmasına karşı koyabileceğimi düşünüyorum. Bundan sonra kendisini asla desteklemem.

Moon Jelly🌙

Gerçi şöyle bir düşününce Jackson’ın yaptığı bu hareket sebebiyle birlikte uluslararası basına yansıdığı için iyi oldu. Uygurlar’a yapılan zulüm gerçekten korkunç. Kadınların ve kız çocuklarının ırzına geçiliyor, sistematik işkenceye uğruyorlar, çok düşük maaşlara köle gibi çalıştırılıyorlar, eğer Çin hükûmetinin istediklerini kabul etmezlerse öldürülebiliyorlar bile. Umarim bu sayede daha çok insan bu konuda bilinçlenir. Instagram’dan Kuzzat Altay’ın sayfasını takip etmenizi öneririm. Kendisi ailesinden ayrılmış bir Uygur Türkü. Çin tarafından yapılan işkenceleri dünyaya duyurmakta da büyük pay sahibi. En doğru bilgiyi ondan alabilirsiniz.

Mor

Farklı bir bakış açısı evet Jacksonla beraber birçok insan öğrendi tabii ancak buna rağmen körü körüne desteklemeye devam edenlerde yadsınamaz

Moon Jelly🌙

Sanırım bir şekilde kafalarında idolleri ilahlaştırıyolar bu yüzden de hatalı olabileceklerini düşünmüyorlar. Herkes ruh hastası, herkes manyak bir tek idolleri masum. Tüm dünya kıskançlıktan idollerine komplo kuruyor. Baksana Seungri pisliğinin bile arkasında bir sürü destekçi var. Yine de bunu yapanlar genelde 13 yaşından küçük çocuklar olduğu için hoş görmemiz gerektiğini düşünüyorum. Zamanla fikirleri oturacak ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu daha iyi anlayacaklar (ya da ben Pollyanna’cılık oynuyorum bilemedim agdhsjakjdhdjak)

Mor

Öyle kesinlikle çizdikleri masum imajdan kaynaklı birazda.Tabii iyi insanlardır çoğu ancak bazıları sektörde kendini saklıyo bu imajların arkasına çocuklar da çabuk manipüle olduğu için neye inanmak istiyolarsa ona inanıyolar.Bencede büyüdüklerinde ben napmışım zamanında diyeceklerdir.

Isaidno

Gecen gün instagramda bit bi*ba*g fan sayfasına denk geldim kanim dondu. Benim minik ayiciklarim hepsi geçecek ve yine her şey mükemmel olacak,size atılan iftiralari sahiplerine geri göndereceksiniz yazmıştı bir gonderinin altına. İğreniyorum böyle insanlardan.

Falondia

Cidden bıktırdılar kpoptan soğuttular bunlar beni. Senin oppan o kadar canı yanan, işkenceye uğrayan insanlardan daha önemli yani Allah akıl fikir versin bunlara

Annie

🥲

Mor

Bide bunu öne sürüyorlar bı programda öyle demiş

Mor

Jackson böyle diyen biri Jackson’ım yapmaz diyolar habire

aswium

iyi de üste yazıyor yanlış anlamış iste

Mor

Yanlış anladığı sunucunun kast ettiği.cümlenin başında ilk kız arkadaşım beyazdı diyo yanlışlıkla aslında avrupalıydı demek istiyo sunucuda o zaman diğerlerinin ten rengi neydi peki diyince ona binaen tenin rengi olmaz diyo .Hatta baya viral olmuş bu lafı ırkçılık karşıtı olduğu için.

Last edited 2 ay önce by Mor
aswium

geç gördüm hee demek o yüzden Jackson ı savunmak için dememiştim orada neden eksilediniz ki jfvnjrınre

Mor

Anladım zaten meraktan sorduğunu o yüzden cevap verdim ben eksilemedim merak etme mdkdkdkdkdk

Annie

KoReDe yİnE BiR OlaY OlmUş oNdAn

Last edited 2 ay önce by Annie
Falondia

🤮🤮🤮🤮🤮 Abi çıldırıcam idolüm yapmaz vakalarından gına geldi işin kötü tarafı biz azınlık olanız insta ya da twitterda düşüncemizi yazsak bŏka uçuşan sinekler gibi geliyorlar hemen

queenliie

aynn jackson yapmaz ıfjıhfıehgıojrıogjırjgı

Mor

Bunları yazanların hyunjin best boycular detayı

Birisi

AWÖDLCOSÖWŞCODÖŞSFOLDLDKFKDKSKFKFÖDKDKG

dorothea

but I think your friend is sending the wrong message. If the Chinese government really wanted to commit genocide against the Uighurs, why did it allow many of them to leave China to do business and work in nearby Central Asian countries? To give Uyghur youth the same right to education as youth of other ethnic groups? Not to mention that the go nment built 20,000 mosques in Xinjiang? Besides, the Uighur population has increased by 2 million in recent years. Is this the result of the genocide you said? It’s so ironic. The East Turkic people didn’t care about… Read more »

Isaidno

Şok içindeyim su an

Isaidno

Come to china I will pay your plane money. Come and see. Uyghur people are very happy here. They have a lot of job opportunities and do not interfere with practicing their religion. Thousands of mosques were built for people. The media is lying.

Bu da benim konuştuğumun bir kısmı

dorothea

If you have a chance to come to Xinjiang, China, I can be your guide and show you the real situation there. And I watched the video you posted, and although I don’t know much Turkish, I can clearly feel that there is some misdirection in the video. The blue-clad men in police custody in the video turned out to be a well-known local underworld group in Hotan County, which includes ethnic Han and ethnic minorities. They burned down houses and raped women, harming not only the local Han Chinese but also other ethnic minorities. This is by no means… Read more »

Isaidno

You speak like that because you are a Turk too. Believe me, Uyghur Turks are very happy here. Please try to come to China somehow and see the facts. The media tell thousands of lies. People believe the media without research. Come and see the facts with your own eyes.

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Hong kong olaylarınada aynı diyolar yxkfldkdldl yırtık pantolunun çin videosunu orda gördüğü ırkçılığı izleyin çinlilere göre herşey batının oyunu zaten

Isaidno

Ya gerçekten kafam allak bullak oldu. Ama o kadar Uygur yalan mı söylüyor. Tec*vüz,adam öldürme. Bu kadar insan kafasından uyduruyor olamaz bunları.

Somnia

Kuzey Kore geçenlerde Samsung telefon ile poz veren insanların fotoğraflarını yayınlamıştı. ‘Biz refah içindeyiz, burada herkes mutlut, canım Güney Kore kardeşim’ imajı için. Normalde ülkede birinin telefona sahip olması öldürülmesi anlamına geliyor.

Kime inananacağımız kısmını buradan çıkarabilirsiniz.

Candy

Ben bir Uygur türküyüm ve ordan gelen insanlardan duyduklarının yaşananların yüzde onu bile olmadığına canı gönülden inanabilirsin bunun garantisini bile verebilirim. İnsanlar 2016dan beri toplama kampları adı altında beyin yıkama merkezlerine alındı gereksiz sebeplerle. Çin hükümeti okul dedi ancak büyük ülkeler uydu görüntülerinden hiç de bahsettikleri gibi olmadığını saptadı kontrol için gittiklerinden ise eski uydu görüntüleriyle alası olmayan manzaralar çıktı. Çin işte orda yaptıklarını kendini haklı çıkartacak sebeplerle aklamaya çalışıyor ancak insanlar dünyadaki cehennemi yaşıyorlar. Kadınlara her gün düzenli olarak tecavüz ediyorlar yaş farketmeksizin. O kamplardan ölüsü dönen bir sürü akrabağlarım var. Zulme sessiz kalan zulmü işleyen gibidir elinden hiçbir… Read more »

Bir sone

Güzel kardeşim birçok şeyin farkında olan biri olarak siz Uygur Türkü kardeşlerime sonuna kadar inanıyorum ve destekliyorum asla yalnız değilsiniz sizleri onların elinden kurtaramıyoruz elimizden bir şey gelmiyor ve inan bu beni o kadar yaralıyor ki anlatamam ama ben bir insan ve bir Türk olarak üzerime düşeni yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince sizler için susmayacağım size yapılanları görmezden gelmeyeceğim dualarım daima sizlerle sizi seven bir Türk kardeşinizden selamlar sevgiler

Isaidno

Çinlilere hiçbir zaman inanmadım zaten. Ben Uygurların yanındayım. Öyle şeyler yazıyorlar ki araştırıp okumasam Çinlilerin masum olduğuna inanıcam

Bir sone

Ablam Ankara Gazi Üniversitesi uluslararası ilişkiler mezunu kendisi Uygur Türkü olan bir hocasından bahsetti adam binbir türlü zorluklarla ülkemize gelmiş ve uzun süredir ailesinden haber alamadığını onları da Türkiye ye getirmek için uğraştığını ama başaramadığını söylemiş ve daha neler neler bu adam Türkiye nin en iyi üniversitelerinden birinde bir akademisyen ve böyle bir konuda yalan söyleyeceğini düşünmüyorum ki daha milyonlarca insanlar var . Çin’in bir propaganda yapmaya çalıştığını düşünüyorum Çin son zamanlarda çok büyük bir projeyi hayata geçirmek için çalışıyor İpek yolu projesi ipek yolunu yeniden canlandırmak istiyor ve bu yol üzerindeki tüm ülkeler ile anlaşmalar yapıyor ki bu ülkelerin… Read more »

Candy

Ben bir Uygur türküyüm ve ordan gelen insanlardan duyduklarının yaşananların yüzde onu bile olmadığına canı gönülden inanabilirsin bunun garantisini bile verebilirim. İnsanlar 2016dan beri toplama kampları adı altında beyin yıkama merkezlerine alındı gereksiz sebeplerle. Çin hükümeti okul dedi ancak büyük ülkeler uydu görüntülerinden hiç de bahsettikleri gibi olmadığını saptadı kontrol için gittiklerinden ise eski uydu görüntüleriyle alası olmayan manzaralar çıktı. Çin işte orda yaptıklarını kendini haklı çıkartacak sebeplerle aklamaya çalışıyor ancak insanlar dünyadaki cehennemi yaşıyorlar. Kadınlara her gün düzenli olarak tecavüz ediyorlar yaş farketmeksizin. O kamplardan ölüsü dönen bir sürü akrabağlarım var. Zulme sessiz kalan zulmü işleyen gibidir elinden hiçbir… Read more »

Last edited 2 ay önce by Candy
dorothea

ne diyeceğimi bilmiyorum ama her şeyden önce kendi adıma senden özür diliyorum.böyle şeyler yaşamayı hak etmediniz.umarım gözümüzü bir an önce açıp sizin için siyasi olarak savaşırız.💜

Lover

Uygur Türkleri macera olsun diye mi anlatıyor çektikleri işkenceleri o zaman bunlar da koyun olmuşlar çin medyasının a haber versiyonlarını izleye izleye.

Isaidno

Ben de öyle düşünüyorum. Hatta vizyona girecek filmleri bile denetliyorlarmiş,bazi filmlere de Çin’e vizyona girmesi için Çin hakkında güzel kisimlar koyuyorlarmış. Gercekten çoğunluğun haberi olmayabilir ona hiçbir lafım yok. Dediğin gibi sosyal medya full sansürlü. Ama bu soykırımdan haberi olup da yok onlar burda mutlu biz onlari eğitiyoruz gibi ilkokul çocuğunun bile inanmayacağı yalanları atanları görünce çok sinirleniyorum

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Isaidno

It’s easy to hear and talk from the media. Uyghurs are provided with all kinds of opportunities here. China is trying to do what is best for everyone.

Bu da diğeri

Ayla

Çin herkes için en iyiyi yapmaya çalışıyordan kastı da canavarlık .Belgesel için giden kişilerin çekim yapmasına izin verilmiyor madem her şey güllük gülistanlık versene izin adamlar güzel olan şeyleri çeksin göstersinler .

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

☠☠ biliyorum bunları

Lavinia🌹

Benim bizzat bir yakınımın uygur türkü arkadaşı var. Kendisi bir süre burada yaşadı ama türkiye den vatandaşlık alamadığı için bir şekilde (sanırım üniversiteyle alkalı bir durumu ayarlayıp) almanya ya gitti. Geçmişte yaşadığı şeyler ve buraya gelmiş olmasına rağmen hala ailesi orada olduğu için duyduğu endişe çok kötüydü. Çinliler boşu boşuna yapmıyoruz diye kılıf uydurmaya çalışmasınlar.

Mona

Evet mesela rachel corrie doğru yazmışımdır umarım amerikalı bir insan ve amerikanın doğuda yaptığı zulümleri düşünüyo tartıyor ve ben bunu zulum olarak nitelendiriyorum bu demokrasi götürme değil-dir diyir sonra kalkıp mazlumun yanına kendi ülkesine karşı savaşmak için geliyor doğu topraklarına, savaşıyor ve orada kendi ülkesinin silahı ile öldürülüyor.once insan olmak gerek bugün türkiye birkere alenen zulüm işlese turkiyeyi desteklemem böyle bir devleti otoriteyi kendim için kabul etmem

HarloneCd

bu linki bırakıyorum uygur türklerini anlamamız için
https://www.youtube.com/watch?v=4kXBH21-dxM

Mor

Biz burada idoller için hayal kırıklığına uğrarken az önce bugun ülkemize çin dışişleri bakanın geldiğini ve doğu Türkistan meclisi başkanının protesto yapmasını engellemek için zorunlu (semptom göstermesine rağmen korona riski varmış gibi)karantina uygulandığını öğrendim sağlık bakanlığı tarafından. Destek olmayı bırakın köstek oluyor devletiniz

Mor

*gostermemesine

Moon Jelly🌙

Maalesef devletler için para insanlıktan daha önemli… Diğer ülkeler ve büyük markalar soykırımı tanıdı ama Türkiye ekonomik durumu yüzünden Çin’le ilişkilerini öylece kesip atamıyor

Mor

Evet tabi işin ekonomik boyutuda var dışa bağımlı olmanın zararları

Candy

Adamın hes kodunu bir günde kırmızı evde izolasyonda olması gerekiyor diye değiştirmişler. Yetmezmiş gibi bir de adamın evinin önüne polis koymuşlar çıkamayacağından emin olmak için 😧 Son zamanlarda bu Çin sempatizanlığı nedir bu devletin anlam veremiyorum…

Last edited 2 ay önce by Candy
Mor

Evet ya dostum çıldırmamak elde değil

cansu

eskiden sevdiğim Jackson

speechless

ya şu ciddi durumda gülmemem gerekir ama ne biliyim, nerede okursam okuyayım komik sjdflaskgşsgkas

cansu

benide linçlediler sjshsshshk insanı sinir hastası ediyorlar tokatlayalım geliyor bunları istiyorlar ki herkes gönüllerini hoş etsin yok ya hadi hoşt ordan

Lover

İnsanlık ülkenden önce gelmeliydi.Çin’in baskıcı tavrını anlatıp bu olayı haklı çıkarma çabasına girmeyin hiç ne rezil bir ülke olduğunu biliyoruz ama bari konuyu eleştirenlere savunma yapmaya çalışmayın.Zorla yaptılar yapmasalar kendi ülkelerinden linç yerlerdi diyorsunuz da çok merak ediyorum Çin milliyetçiliği ile yetiştirilmiş idollerinizin bu konudaki şahsi fikirlerinin çok mu farklı olduğuna inanıyorsunuz?Eminim hepsi Çin’i haklı görüyordur.Yargısız infazsa da yargısız infaz.Aksini düşündürtecek bir harekette bulunmuyorlar kusura bakmayın.

ilvos

Kesin olarak baskı yüzünden zorla destek verdiklerini söyleyemeyeceğimiz gibi sen de “Eminim hepsi Çin’i haklı görüyordur.” diyemezsin bence :/
Önceki haberde de yazmıştım, ünlüler bu tarz konularda destek paylaşımı yapmak zorunda. Yibo sırf paylaşımını geç yaptı diye ölüm tehditleri alıp bazı kesimler tarafından vatan haini ilan edildi. Ötesi var mı?

Lover

Bu konuya zorla ya da zorlama olmadan destek veren “insanları” bu şekilde yargıladığım için vicdan azabı çekemeyeceğim hiç kusura bakmayın.Dediğim gibi bana aksini düşündürtecek hareketlerde bulunmuyorlar çünkü.Yapılan açıklamalarda yalnızca bu sebepten anlaşmalar iptal edildi bile demiyorlar bide Çin’i övüp yapılan “karalamadan” bahsediyorlar.İnsanlar ırkından,inancından ötürü tecavüze,işkenceye maruz kalıp öldürülürken ben bu konuyu gayet de tek taraflı değerlendiririm.Sempatimi hak edenler zorla destek verenler değil bu zulme maruz kalanlar çünkü.

Mor

Sence dünyaca ünlü bu adammı tehlike altında yoksa kimsenin adını bile bilmediği Nursimangülün Çin’de mahsur kalan babası mı? hangisine empati yapmalıyız hangisi zulümle karşı karşıya o yüzden hiç ünlüleri falan düşünmeyiz gayette

BRAIN

Peki ölüm tehdidi aldi dedin weibo da oluyor bu oluyor benim bildiğim, aynı şekilde jimin görünüşü yüzünden ölüm tehdidi aldi naptı peki dava açti ¿¿¿ gerçi dava açsa çin bir bok yapar mı bilmem ama bence dava açabilirler direk mesaj yayınlayacaklarına

ilvos

Belli başlı kişi tarafından show’la değil, güya “vatansever” kitleler tarafından ölüm tehdidi alıyor. Yani Jimin olayı gibi değil.. ve dediğin gibi Çin’den bahsediyoruz, kimi kime dava edebilirler ki? Bizim ülkemizden çok daha kötü baskıcı rejime sahip bir ülke. Bizim ülkemiz bile karşı gelemiyor.
Ayrıca söylediklerim tam anlaşılmamış gibi hissediyorum, ben kimseyi savunmuyorum belki içlerinden gelerek destekleyenler de vardır fakat ülkeyi ve yaşananları bildiğim için kendini paylaşım yapmak zorunda hissedenler de olabilir diye düşünerek yazdım. Yoksa içlerini elbette bilemem.

MmMM

Ülkelerini sevdikleri için yapmıyorlar ki para ve popülerlikleri sarsılmasın diye savunuyorlar beli linç ederler ama birçok idol gerçek bilgiden habersiz kulaktan duyma şeylerle ve onlara öğretilen şeyleri savunuyor yani suç idollerin ailelerin ya da ülkenin değil

Lover

Para ve popülerlik içinse 1000 kat daha kötü zaten daha da yazıklar olsun o zaman

MmMM

Bence ülkelerini sevseler Kore’ye gitmez iş yapmazlar koreliler köpek muamelesi yapıyor çok nadir Çinli idolleri seviyorlar ve ülkelerini destekledikleri anda hemen bir linç ama yinede Kore’ye katlanıyorlar o yüzden ülke sevgisi değil bu para sevgisi eğer Çini tercih etmezlerse Çin’den gelecek para gider ve çini savunan idoller şu an orda aktif

Lover

Bence ülkelerini gayet de seven var ona da bir şey diyemem zaten ülke sevgisine değil benim lafım.Çin hükümetini haklı görüyorlar bence.Senin dediğin şeyler de mantıklı ama Sadece Jackson üzerinden değerlendirmiyorum konuyu.Çoğu kişi Kpop idolü olmanın hayalini kuruyor çünkü onlar globale oynuyor.Çin,Japonya gibi ülkelerin müzik marketleri daha local odaklı özellikle Çin.Çinde popüler olmak da çok zor e en iyisi Kore’ye gelip idol olmak(bu da kolay demiyorum zorlanıyorlar baya) ama ülkelerine dönüp oranın da ekmeğini yiyorlar.

MmMM

Benimde demek istediğim buna bezer Kore’de ünleniyorlar sonradan kendi ülkelerine gidiyorlar yani ordan daha fazla para kazanıyorlar eğer kendi ülkelerini savunmazsa para kaynakları kesiliyor bu da para aşkından dolayı zulme haksızlığa göz yumuyor ayriyeten hepsi lafta eşitliği özgürlüğü savunuyorlar ama gel gör zulme uğrayan kişilere göz yumuyorlar

Lover

Kesinlikle öyle.Bide dünden beri görsen Çin İçişleri bakanı gibi Çin hakkında bir şey bilmeden konuşmayın orda şöyle orda böyle diyip idollerini haklı çıkarma derdindeler.Markalarla sözleşme iptal etselerdi o zaman sadece.Çin’i karalıyorlar diyip Çin ülkücülüğü yapmasalardı.

MmMM

Kesinlikle haklısın bizim salak hayranlara noluyor ben anlamıyorum zulme uğrayan senin soydaşın sen nasıl tanımadığın bir idolü savunursun sürekli aynı durum iyice saçmalıyorlar elime verseler tokat manyağı yaparım körü körüne savunanları

Lover

Ben de çünkü çok doluyum bu konuda.İnsanlar hayal kırıklığına uğradığını söylüyor diye bile savunmaya çalıştılar ya insanlar ölüyor neyi savunuyorsun SUS BARİ

MmMM

Değil mi birde babalarının oğluymuş gibi savunmaları yok mu gelde sinirlenme bilmediğin konu hakkında yorum yapma yani sonra günaha sokuyorlar

Lover

Aynen ya

Mor

Aynen öyle markaları iptal etmelilerdi sadece.Böylesine hassas bi konuda bu nemenem bir açıklama.Kesinlikle yaranma çabası söz konusu hükümete yalakalanıyolar böylelikle ayranları dökülmesinn,rahatları bozulmasın paralarına zeval gelmesin

Lover

Neresinden tutsam elimde kalıyor gerçekten insanlar sağduyusunu yitirmiş hala idol savunma derdinde.Bu sadece Jackson haberi olabilir ama markalarla anlaşma iptal edip bide saçma açıklama yapan herkese tepkiliyim.

Somnia

Kendisi Hong Kong’lu, aslında Çin’e karşı hissetmesi lazım. ‘Ülkesini’ seviyor olsaydı Çin’e karşı dururdu. Ülkesi para olan birine karşı duramayız tabiki.

Xxxxxx

Tzuyu olayını araştır derim kız sadece tayvanlı olduğu için ölüm tehditleri aldı jacksonun ailesi çinde jackson çinde yaşıyor böyle bir durumda ne düşündüğünün bir önemi yok ne yapması gerekiyorsa onu yaptı kimse polayanacılık yapmasın herkes aynısını yapardı

Lover

Biliyorum o olayı Tayvanlıyım dedi diye Çin tepki gösterdi kız da özür diledi.Hepimiz Çin’in bu konuda baskıcı bir ülke olduğunun farkındayız zaten ama ben diyorum ki “vah vah zorla destek oldular canım idollerin🥺” diyip sempati besleyemeceğim hiç birine.Sempatimi hak eden onlar değil.Diğer yorumlarımı okuduysan da anlarsın zaten ben sözleşmeleri iptal eden idollerin şahsi olarak da bu konuda hükümeti desteklediklerini,haklı gördüklerine inanıyorum.Hepsi Çin milliyetçisi.Yapılan açıklamalarda yazıldığı gibi kendileri de bunların Çin’e karşı yapılan bir karalama olduğunu falan düşünüyorlardır.Polyannacılık yapan ben değilim aksine savunanlar.

midem bulanıyor

kimse kusura bakmasın da yemişim idolünüzü insanlar ölüyor ve siz hala daha idolünüzü düşünüyorsunuz o öyle yapmazdı idolümüzü zorladılar diye savunuyorsunuz insanların hayatı idolünüzden önemli değil idolünüz ztn çinde paraları kırıyor hayatı kadar kazanacağı kadar para kazandı emekli olsa bile güllük gülistanlık yaşar ama o savunduğu ülke masum insanları katlediyor ve siz de bunu savunuyorsunuz inanamıyorum

midem bulanıyor

stan twt halkına ithaf ettim

Vela havle Vela kuvvete

Adidas ağlıyo şuan Jackson gitti diye hsbshshbshs Ben olsam seni kardeşler kunduranın reklam yüzü bile yapmam

Isaidno

LAN XJSJFNSBMSSNMXHSNSHDJAHDKD

Anyways

Jackson a istediğini söyle ama kardeşler kunduraya laf ettirmem snzzjsizsjg

iremm

DHICBJXKNWSAMLDNEDIJPE

Jayb_G7

Artık Jackson benim için bitmiştir. Uygur arkadaşlarım olduğu için daha da hassasım bu konuda, çünkü hala arandıklarına ben bizzat şahit oldum, onların gözündeki korkuyu bizzat gördüm. Zorla paylaştı vs diyenler vicdanınızı bu bahane ile rahatlatmaya devam edin.

who is brian, this is youngk

en azından ahgaseleri düşünmeliydi. zaten zor ve karışık bir dönemden geçiyorken özellikle…

BRAIN

Jayb_G6 Forever

Mor

Arkadaşlar şimdiden soyleyeyim akıl sağlığınız için twitterdaki jackson twitlerine bakmayın

Isaidno

Kafamı duvarlara vurucam ya bu insanlar ne kadar salak

Aysel

Onlar KURT sen köpek soyusun pislik

midem bulanıyor

bir kalemde elkieyi cancellayan stan twtın jakcsonı o öyle yapmak istememiştir diye savunmasu bu adamı cidden artık görmek istemiyorum

Sel cheshire

Elkie de suçlu jackson da keşke ahgaseler gözünü açabilse ben bir cheshire olarak elkieyi sildim olması gereken bu

midem bulanıyor

kesinlikle katılıyorum ikisinin de davranışı savunulacak bir davranış değil

Somnia

Elkie ne yapmıştı? Bilmediğim için soruyorum.

İmdaat

Hoşt

eriza

destekleyen midesiz ve kalpsizdir bundan sonra. Sadece uygur türkleri oldukları için değil, türk olmasalar da o zulmü destekleyen birisini insani değerlerimden ötürü destekleyecek kadar düşmedim. Hayatta kore popundan ve idollerden daha ciddiye alınması gereken durumlar var, genci yaşlısı kadını erkeği bir sürü masum insan işkence görüyor orada

Bennn

Sırf para için çini desteklemesi çok kötü orda bir sürü masum insanlar ölüyor

KimBro

Herkes ülkesini sever,çıkarlarını gözetir bu normal şartlarda zaten doğaldır. Ama ülken göz göre göre sırf ırkından dolayı bir milleti öldürüyor, işkence edip, asimile etmeye çalışıyorsa bunu destekleyemezsin. Kaldı ki kaç yaşında bilinçli bir insan bunu yapmamalıyken Jakcson bir sanatçı. GOT7 ve Jakcson’ı severdim ama Jackson’a şu saatten sonra zerre sevgim,ilgim kalmadı. Ona zorba ülkesiyle mutluluklar

Holo

Kendi ülkesini satan bir insan baskalarini mi satmayacak

la cha ta

iyi b0k yedin jackson

Mor

Tenin rengi olmadığı gibi ırkçılık karşıtı sözlerle gözümüzü boyadı imaj için şimdiyse bu yaptığıyla hayal kırıklığına uğrattı herkesi sessiz kalamazmıydı en azından. Milyonlarca insan bunu takip edip örnek alıyor sanatçılarda bu açıdan önemli bence siyasetçiler kadar. zulmü desteklemek artık farklı bir boyut öğrendiğimden beri yüzünü görmek bile rahatsız ediyor ülkenim çıkarları her şeyden üstünmüş benim çıkarlarım demiyorda eğer büyük markalar ambargo koyabiliyorsa büyük sanatçılarda yapabilir ki jackson dünya çapında biri insanların savunma çabası ise işin cabası kemalim yapmaz hesabı şirket yaptırdı lafına her konuda neyse ama bu artık insanlık suçu sanatçılar politikayla değerlendirilmemeli pek tabi ancak soydaşlarımıza yapılan zulme iftira… Read more »

Cl’in mikrofonu

Anladık Jackson milletini seviyorsun ama bu vahşete de tamam demezsin yani. Seni önceden çok severdim hatta GOT7’la tanışmamı sağlamıştın ama artık gözümde bir hiçsin.

Last edited 2 ay önce by Cl’in mikrofonu
nix

kimi sevsem hayal kırıklığına uğratıyor beni artık… vip fandomından çıktıktan sonra en sevdiğim erkek grubu got7 olmuştu ve her şovlarını izlemiştim 🙁 şimdi şu yaşanana bakın lanetliyim galiba ben… kimseye güven olmuyor.

İmdaat

Umarım bu tür konularda duyarlı olmayan insanların burnu bi güzel yerlere sürtülür

packyamwon

boyle bir konuda parani ve kariyerini dusunuyorsan bb jackson

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

Kimsenin milliyetçiliği, insaniyetinin önüne geçmemeli. Sürekli kendime bunu söylüyorum.

Falondia

Keşke idollerinizle bu kadar empati kuracağınıza yok zorla söyletmişler yok baskı altındalar yazık diyeceğinize mağdur insanlarla biraz empati kursanız. Zaten Hong Kong olaylarından sonra kendisinden buz gibi soğumuştum saygı duyalım bla bla diye gelmeyin hiç sadece işinize gelenleri görüyorsunuz.

Eren

Takip ettiğim bir Exo fan sayfası vardı.Son olaylardan sonra sayfanın sahibi Lay’i desteklemeye devam etmiş ve haliyle çok tepki almış.Ve yaptığı ne oldu biliyor musunuz, onu eleştirenleri engelleyip sonuna kadar Lay’i savunacağını söylemek.Güya Lay verdiği desteği hükümetin zoruyla vermiş.Buna mecbur kalmış yoksa ölüm tehditleri alırmış.İnsanlar ölüyor, başka insanlar o insanların ölmesini destekliyor.Bizim ponçik oppacılarımız ise o destekleyenlerin ölüm tehdidi almasından korkuyor.Kıyamam…

speechless

Okurken tansiyonum çıktı, ne?

lololololol

Oppaları paraya para yemezken o kamplardaki insanların neler çektiklerini hiç mi düşünmüyorlar ya

Baebae

Benim de instagramda tanıdığım birkaç exol user vardı çok aklı başında kişiler gibi duruyorlardı ama exollerin hepsi layi savundu ve tepki verenlere de sırf konu exo olduğu için tepki veriyorlar dediler her fandom aynı b**k gerçekten oppaları ve unnieleri onlar için her şeyden kıymetli ben btsi gerçekten çok seviyorum ama böyle bir şey yapsalar asla savunmazdım

QueenSS

Çinli idollerin ve dilruba gibi uygurlu ünlülerin hiçbirinden farklı bir tepki beklemiyordum, siz de beklemeyin bence. Bizim için burdan konuşmak kolay ama aileleri çinde yaşayan çin vatandaşları için sessiz kalmak bile tehlikeli. Boş yere küfürler edeceğinize fırsatı kullanıp sosyal medyada Türkiyeye kaçan uygur türklerinin protesto videolarını, itiraf videolarını paylaşın çünkü çinliler her yerde batının propagandası olarak çine iftira attığını inandırmaya çalışıyor. Gerçi haksız da değiller batı uygurları çok sevdiğinden veya insan haklarına gösterdiği saygıdan dolayı haber yapmıyor herkes kendi kürkünün peşinde. Bizim şuan yapacağımız en iyi şey seslerini olabildiğince duyurmak. Inşallah daha fazla yardım edebileceğimiz günler de olacaktır, Allah yardımcımız… Read more »

hime

oo gördüğüm en iyi ve gerçekçi yorum bu

azizi

şimdi bildiğim kadarıyla “çin in baskıcı hali” hong konglu olan jackson üzerinde bir etkisi yok ama kendisi hong kong olaylarında da çin e destek verdi. başka çinli idoller de var ama onlar bu konuda hiçbir şey demiyorlar. bunu marka olayı için demiyorum çin-hong kong arasındaki olah için diyorum. gerçekten hayal kırıklığı bir durum.

Boom

Daha öncelerde birkaç programda izledim kendisini ama hiç ısınamamıştım.Sürekli Çini desteklemeside afedersinizde ne mana elin Hongkonglusu her seferinde Çini destekliyor çok değişik.Ajan gibi mübarek.Ülkeyi itibarsızlaştırmaymış bak bak laflara bak ne zaman düzgün bir itibar kazandıki Çin tarihten bu yana.Çinli olsam ilk işim ülkemi değiştirmek olurdu.Birde hala iftira diyebiliyorlar pes yani o yediğiniz içtiğiniz zehir olsun.Aşırı sinirlendim ya nasıl bir mantık bu şaşıp kalıyorum artık.

Milkshake :):

Jackson’ın Çin’i desteklediği bilinen bi gerçekti zaten. Daha önce de bununla gündeme gelmişti.
Böyle haberleri çok görücez gibi.
Artık para bütün insani değerlerin üzerinde.

speechless

Ayrıca şunu da söylemek istiyorum Çin’in baskıcı olduğunu ileri sürenlere karşılık; Fan Bing Bing’e sırf yardımsever olduğu için kendi halkı hakaret etse de 2016’da ününü kaybedecek noktaya gelse de hiçbir şey olmadı gül gibi yaşıyor kadın hala. Bu konuyla alakalı tutumu hakkında net bir bilgim olmasa da takip ettiğim kadarıyla (gözümden kaçtıysa ve bilen varsa lütfen uyarsın) bugüne dek asla zulmü desteklediğini görmedim.

Nial

Fan Bing Bing vergi kaçırdığı için ortadan kaybolması mı yardımseverlik konusu e

speechless

Yok ben vergi olayını kastetmiyorum, onu duymuştum ama benim dediğim toplu halde yaptığı bağışlar nedeniyle halk “gösterişçi/ne gerek var/kendi halkına baksın”gibisinden şeyler diyorlardı başka insanlara yardım ettiği için

林枫 lín fēng :D?

Ben artık ne diyim ki cidden sadece yazık

Her

Senin görüşünü merak ediyorum ya. Çinde bu konu nasıl biliniyor ya da biliniyor mu? Görüşler nasıl?

林枫 lín fēng :D?

Şu an Weibo’da #SincanPamuğunuDestekliyorum diye bir etiket var ve 1.9 milyar etkileşim almış. Kısacası halkın çoğunluğu tabii ki hükumetin arkasında. Çin’in bütünlüğünü bozmaya çalışan bir ABD hükumeti var onlara göre ki çok da yanlış sayılmaz. ABD ile aramız bayağı kötü. Bu h&m olayı bile planlı elbette. Fakat her iki durumda da mağdur olanlar azınlıklar, Uygur halkı. Şimdi Çin hükumetinin yansıttığı haberler doğrultusunda insanlar hareket ediyor genelde. Dediğim gibi muhalif insanlar görünürde çok az bu yüzden ses çıkaramıyorlar. Özellikle ünlü muhalif figür Ren Zikang ve ailesinin ortadan kaybolması sonrası.. Hükumeti ağır eleştiren eski bir parti üyesi ki eleştirileri yüzünden soruşturma açılmış,… Read more »

Somnia

Çin’de mi yaşıyorsun ya da okuyor musun?

Sametinyourarea

Babası Çinli

林枫 lín fēng :D?

bu arada weibo’yu sık kullanmıyorum diye silmiştim isabetli olmuş resmen. işte etiket full bunlarla dolu. sözde iftira olduğunu yazmış. altına da “özerkler mi? sincan’dakiler hepsi aynı b*k” yazmışlar. birkac post gördüm ki Sincan güzellemesi dolu. Sözde Uygur türkleri tarlada mutlu çalışırken videolar fotolar atmışlar şaka gibi ya. manipulatif ve utanmazlık ötesi bir durum. olayı milli mücadeleye çevirdiler

林枫 lín fēng :D?

babam Çinli ama Istanbul’da yaşıyoruz

haechanınköpeğiyim

sana kapıya kadar eşlik etmicem hadi yallah

nostan

Jackson’ın hayat felsefesi “”köprüyü geçene kadar ayıya dayı demek”

betii

ödleri kopuyo para musluğum kesilir diye
sağda solda ırkçılığa hayır sloganları yapmayı bilirler ama iki yüzlüler

speechless

Irka olan düşkünlüğü, millet aşkını, osunu busunu her şeyi anlarım. Verilen eğitimi de asıl suçlunun çocukları eğiten büyükler olduğunu da. Ancak olgunluğa erişmiş birinin tercihleri; sadece onun sorumluluğundadır. Dolayısıyla yanlışı, doğruyu ayırt edebilecek yaşta olan Jackson’ın yaptığı bu davranışın bana göre hiçbir savunulacak yanı yok. Olmayacak da. Sıcak yatağında, sıcak evinde, karnı doyarken o insanların yaşadığı zulme karşılık sözüm ona ‘demokrat’ olan ülkesini desteklemesi benim gözümde ucuz, basit. Özellikle bu insan bir de ASLINDA HONG KONG doğumluysa. İnsanlık adına utanç verici. Güle güle Jackson.

XYZ

Dilraba ve Gulinazha Uygur Türkü olmalarına rağmen Çin’i destekledi. Çinlilerin Uygurluları desteklemesini beklemek aptallık olurdu zaten. Umarım bu zulüm biter ve özgürlüklerine kavuşurlar.

violet #hylt

Diyebileceğim tek şey, ünlüleri bu işe karıştırarak olayın globalleşmesini sağlıyorlar kendi elleriyle. Açıkçası bu açıdan sevindim. Çünkü basında kolay kolay yer bulan bir şey değildi. Ama ne bileyim… stop asian hate diye gönderi atıp sonra böyle bir şey yapmak da hani… bari diğer konular hakkında konuşma, iyilik elçisi gibi takılma :/

Last edited 2 ay önce by violet #hylt
Levi Ackerman

Zorla falan değil. Herkes yolunda ve bu çok iğrenç

ahjumma deme bozuluyorum

Victoria ile ilgili gönderide de yazdığım gibi dünden beri hayal kırıklığım hiç bitmiyor. Paylaşım yapanlar ne amaçla, ne korkularla yapmışlarsa da artık umrumda değil. Onlar mecbur bırakılmışlarsa da ben onları desteklemeye artık mecbur değilim. Hür irademle ve kalbim rahat mağdur olan insanları destekleyeceğim. Uygur Türkleri için güzel günlerin gelmesini umuyorum.

Lavinia🌹

Türklerin bunları hala destekliyor olması hem midemi bulandırıyor hem de sinirlendiriyor.

Her

Evet Jackson seni tanımak güzeldi. Görüşürüz. Bundan sonra herhangi bir Çinli ünlüyü destekleyeceğimi sanmıyorum. Bu Uygur Türkleri mevzusuna umarım birileri el atarda çözülür artık.

Last edited 2 ay önce by Her
uykucu

şarkı yayınlayınca başarılı diyen fanlar, idolü markalarla birlikte çalışmayı iptal edince idollerimize baskı yapılıyor demesi 🤦🏻‍♀️ Şunları destekleyen gözümde zulmü desteklemede ortak demektir.

Last edited 2 ay önce by uykucu
Mor

Işte beklediğimiz haber victorianın haberinde bile Jackson’ı konustuk

brontozor

👋👋👋

Teume

Bugün twitterda birisini jackson çini desteklemedi mi yazmış altına başka biri de aynen şunu yazmıştı.”O öyle biri değil 🥰🥰.” Gerçekten şaştım kaldım. Nerden biliyorsun ya . Neyse er ya da geç herkesin foyası ortaya çıkıyor.

ıwashere

biz de jackson ile ilişkimizi kestik bye

Aycik

abi şirket kendi şirketi istemeseydi bunu yapmazdı. Para peşinde koştu resmen. Yok vatan haini sayılacaklardı bilmem ne. Bu yapılanların savunulacak bir yeri yok. Daha iki üç gün önce asyalılara karşı yapılan ırkçılığı kınıyorlardı. Şimdi gelmiş uygur türklerine yapılan eziyeti savunuyorlar. Cidden çok korkunç bir dünya. Para için yapmayacakları şey yok görmüş olduk.

JKW

Daha çok adidas kullanmaya ve satın almaya özen göstericem, teşekkürler

aswium

herhangi birisi: Jackson naber dostum
Jackson : iyidir ben çinliyim

Lover

Bir şey daha ekleyeyim.İnsanlar bu konuyu bile idol,Kpop kategorisine sığdırıp savunma yapma derdinde.Birisi hayal kırıklığına uğradım demiş mesela başkası da Jackson stanlemiyordun bile ne hayal kırıklığı demiş ya da tepki gösteren birisine sen kendi grubunla ilgilen falan diyen gördüm.Ya Allah aşkına kendinize gelin bu meselenin ne kpopla ne de idollerinizle ilgisi yok.İNSANLIKLA İLGİLİ.Dolayısıyla herkes yorum yapıp tepki gösterebilir.Savunma tweetleeinin aldığı beğeniler retweetler ağzımı açık bırakıyor böyle mi vicdanınızı rahatlatıyorsunuz?Çin baskıcı bir ülke diyip gerçekten Uygur Türkleri konusunda nasıl bir bakış açısına sahip olduklarından emin olmadığınız kişileri savunurken içiniz rahat ediyor mu?Ben sizin gibileri görünce bile üzülüyorum içime dert oluyor.Dünya bu… Read more »

Baebae

Exoller hala konu exo üyesi olduğu için bu kadar abartıyorlar hepsi anti diyorlar jsöwjamshah

Lover

Allah akıl fikir versin diyecek başka bir şey bırakmıyorlar insana

BRAIN

Lay de benim için bitti sanırım o da destek verdi, zati ailesi siyasette degil mi yni Çin propagandalarini şevkle destekler, ayrıyeten kırsın paralri çinde çok sevdiceği çinlilerle artık dinlemem geleceği yok zaten aman geri gelmesinde o sebeple
Biz insanlığımızı unutmayalım meanwhile idoller para hırs yüzünden insanlıktan vazgeçip asianhate hastaglariyle dünyanın gözünü boyamaya devm etsin, kodumun hayatsızlari

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Tüm dünyaya ben pisliğim diye bağırmak bu.. Kendi de hongkongluyken nası bi ironi?! Pislik.

Last edited 2 ay önce by Dirtywaterdonttouchmyfaceu
aswium

biri a dese çinliyim diyen birisinden ne beklersin ki bir de ben onu iyi insan sanıyrodum az da olsa bütün hepsi numaraymış meğer

Dirtywaterdonttouchmyfaceu

Aynen roommate zamanlarından beri bi sempatim vardı hep.. bianda mahvetti. Vicdansızlık bu bide affı yok!

kkpop

Herhangi bir topluluğa ,ırka ,dine ,kültüre, insanlara fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan herhangi bir ülkenin,şirketin, patronun vs ürettiği ürünleri tüketmemiz lazım, kullandığımız her ürünün , aldığımız her besinin bizim evimize kadar gelirken geçtiği aşamalarda işçiler zulüm işkence görüp zor şartlarda çalışıyorlarsa , insani muamele görmüyorlarsa ,hakları olan çalışma koşullarını ,sağlık ve ücret hakkını alamıyorlar da o ürünleri boykot etmeliyiz. Bu sadece Çin ürünleri almamakla kalmamalı. Başka ülkelerden ya da kendi ülkemizde başka fabrikalardan tarlalardan gelen ürünleri üreten işçilerde haksızlıkalr görüyor olabilir. Ve bu tür şeyleri inkar eden ,kendi ülkesinşn hükümetine güvenen Bu Çinli ünlüler gibilerini de desteklememeliyiz. Jackson Hong Kong… Read more »

kkpop

Tüketmememiz* edit düzeltme