[THEQOO] Seo Shin Ae, Soojin hakkında bir açıklama yaptı

176
5624

seo shin aes post has just been posted on instagramHatırlatma: Soojin detaylı açıklamasında şöyle yazmıştı:

8. Aktris Seo Shin Ae’nin Instagram gönderisi hakkında

İlk açıklamamda yazdığım gibi, okulda geçirdiğimiz süre boyunca aktris Seo Shin Ae ile hiç konuşmadım. Bu olaylar başlamadan önce onun okulda hangi sınıfta olduğunu bile bilmiyordum.

Asla masasına sigara koymak, mezuniyet mektuplarını çalmak gibi davranışlarda bulunmadım.

Seo Shin Ae hakkında hiçbir şey bilmiyorum ve hakkımızdaki bu tür söylentileri ilk kez duyuyorum. Asla ona zorbalık yapmadım veya arkasından ona küfretmedim.
Ben ne zaman yeni bir açıklama yazsam, Seo Shin Ae aynı anda bir gönderi paylaştı, bu yüzden insanlar yanlış bir şekilde ona zorbalık yaptığıma inanıyor.
Şirketim onun şirketiyle iletişime geçti, ancak yanıt alamadık.
Suçlu değilim, bu yüzden Seo Shin Ae’nin konu hakkında net bir açıklama yapmasını şiddetle rica ediyorum.

Seo Shin Ae’nin Instagram gönderisiyle paylaştığı açıklama:

Merhaba, ben oyuncu Seo Shin Ae.

10 yıl önce küçük ve cesaretsiz biriydim. Ama bu durumla bir kez daha korku ve tereddütle yüzleşirsem eğer, kendimi çok hayal kırıklığına uğratacağımı ve gelecekte pişman olacağımı düşünüyorum. Bu yüzden cesur olacağım.

Küçüklüğümden beri bu sektörde çalışıyorum, ama okuldayken diğer çocuklar gibi sıradan bir öğrenciydim. Ortaokulun ikinci senesinde, ilk dönemde yeni bir okula geçtim ve sınıf arkadaşlarımla iyi geçinmek için uğraştım.

İki yıl boyunca, benden bahseden o kişi, bana sürekli olarak sebepsiz yere hakaret etti ve şahsıma saldıran sözler söyledi. “O kadar güzel bile değilken nasıl ünlü olmuş merak ediyorum”, “Zaten en verimli zamanı geçmiş bir ünlü”, “Dışlanmasına şaşmamalı”, “Öğretmenler neyini seviyor da ona özel muamele gösteriyor anlamıyorum” gibi sözleri okula giderken, teneffüslerde, koridorlarda, kafeteryada, her gün ve her yerde rahatsız edici küfürler edip kıkırdayan bir gruptan duydum. Bunlar öğrencilerin kıskançlıktan, öylesine söyledikleri sözler olabilirdi; ama bunlar kalbimde derin acılara neden olan ve bugüne kadar benimle kalmış sözler. O zamanlar çektiğim acı giderek daha büyük bir yaraya dönüştü ve insanlardan korkmaya başladım. Bu korku travmaya dönüştü, içe dönük bir kişiliğim oldu ve liseye başlarken büyük bir engel haline geldi. Yalnızca fiziksel şiddetin değil, psikolojik şiddetin de bir insanın hayatında uzun süre etki bırakabileceğini anlamamı sağladı.

O kişi hatırlamadığını ve benimle hiç konuşmadığını söylüyor, bu doğru. Yapılan sadece tek taraflı sözlü tacizdi. Kendi arkadaş grubuyla benim arkamdan o küçümseyici sözleri söylemediğini, bu hareketleri asla yapmadığını iddia etmesini çok talihsizce buluyorum. Nasıl ‘tanıkları’ veya ‘kanıtları’ olduğundan emin değilim, ama o kişinin seçici hafızasının, bahsettiğim her şeyi örtbas etmeye yetecek bir gerçek olup olmadığını sorguluyorum.

Şu anda okul şiddeti yüzünden zor zamanlar geçirenler varsa, cesaretinizi toplayın ve çevrenizdekilerden yardım isteyin. Ben bunu yapamadım ve zaman geçtikçe her şeyin yavaş yavaş düzeleceğine inandım ama böyle olmadığını anladım.

Bu durumdan dolayı endişeye yol açtığım için özür dilerim. Gelecekte şahsi meselelerimden ziyade oyuncu olarak faaliyetlerimle dönmek istiyorum. Umarım önümüzdeki Nisan ayında da mutlu olursunuz, COVID-19 nedeniyle yorucu ve zor zamanlar geçiriyor olmalısınız, ancak umarım güç bulursunuz. Teşekkür ederim.”

1. Shin Ae-ah, zor zamanlar geçirdin, cesaretin için teşekkürler, seni desteleyeceğim

2. Seo Soojin, vicdanın nerede? İğrenç ve pisliğin teki

3. (G)I-DLE dağılmalı ve Seo Soojin sektörden ayrılmalı

4. Soojin iğrenç biri, yaptıklarını hafızasından silmiş demek ki

5. Shin Ae-ah, tek yapabildiğim seni destekleyen bir yorum bırakmak..! Umarım seni destekleyen çok kişi olduğunu biliyorsundur

6. Soojin hayranları Shin Ae’den açıklama yapmasını istiyordu, şimdi ne diyecekler?

7. Sarılmak istiyorum sana. Umarım aktris olarak daha başarılı olursun

8. Grubu dağıtın

9. Cube (G)I-DLE’ı kurtarmak istiyorsa en kısa sürede Soojin ile tüm bağlarını kesmeli

10. Shin Ae, güç bul

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] Baekhyun’un solo dönüşü ‘Bambi’ teaserı yayınlandı
Sonraki İçerik[THEQOO] Jackson, Sincan pamuğu kullanmayacağını açıklayan Adidas ile ilişkisini kesti
guest
176 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Haklı kişi

Soojin kendisi dediydi eğer böyle bişey yaptığım ortaya çıkarsa kendim gitcem gruptan diye. Al işte soojin kapı orada sana gitme vakti geldi. Grubun adını yeterince kirlettin zaten

Levi Ackerman

Büyük olasılık böyle bir şey dediğini hatırlamayacaktır.

Meanuka

Bu ne böyle ya dans hareketlerini baya hatırlıyor ama işine gelmeyen şeyleri hatırlamıyor

Sıla

Bu dediğini çoktan unutmuştur 🤡

Neocrackheadtech.ltd.şti

Kızın söylediği gibi ‘seçici hafızası’ söylediğini silmiştir çoktan

Desıre

Valla instagram tayfa da hala kanser bir kesim var. Hala ya o sucluysa diyen bır kesım var. Körü körüne hala zorbalar destekleyen.Ki söyle bir sey var bende lisede psikolojik siddete magruz kaldım ve senelerdir sırf bu yuzden anksiyete atakları gecırıyorum ve ilac kullanıyorum. Kimseye güvenemiyorum. Neden? Cunku soojin gibi insanlar ve onların yargılayıcı, assalıyıcı ithamları yuzınden. Bu yuzden ben bu oyuncuyu tanımıyorum ama zorbalık gormus bır insanı rahatlıkla farkedebilirim ve sunu soylemek istiyorum Kı Acıklamada kendimi gördüm. Yalan değil, bundan eminim.
Tek temennim Soojin ve onun gibiler haketmedikleri sekilde sevgi görmezler

esma

bende aynı şekilde… Şimdi sorsam onlarda hatırlamazlar. Ne kadar bok yedilerse benimkini unutmuşlardır. Onlarla yolda karşılaşmak bile kötüyken her katalogda olduğunu düşünmek nefes almamı zorlaştırıyor.

Desıre

Kesinlikle bu kadar kötülerken iyi yerlere gelmelerini istemem. Herkesin kalbi gibi yasamasını diliyorum. Cunku cok zor 10 sene oldu ve 26 yasındayım ufakta degılım ama zaman ilac degıl maalesef. Hala buyuk yaralar var. Ve dediğin gibi işine gelenleri hatırlıyorlardır lütfen.

esma

ben 19 yaşındayım ve hala büyük iletişim sıkıntıları çekiyorum bu benim derslerimi de ailedeki pozisyonumu da etkiliyor.

Desıre

Seni o kadar iyi anlıyorum ki… Gel sarılalım 💞Umarım bunları atlatırız. 🙏🙏🙏

esma

umarım 🙂 🙏

erin

Tek yapması gereken özür dilemekti ama baştan itibaren inatçılık etti cidden Cube bu süreci asla yönetmedi yazık

heartheart (I. K.)

Soojin muhtemelen oyuncunun elinde kanıt olmadığı için bir şeyler söylemeye cesaret edemeyeceğini umdu, açıkçası ben de böyle olacağını sanmıştım ama kız hepimizi şaşırttı ve bu yüzden çok rahatladım. Kelimenin tam anlamıyla aslanlar gibi yazmış her şeyi. Belki Soojin oyuncuya direkt söylemek yerine kızın arkasından kendi aptal arkadaşları ile konuştuğu için bir şey çıkmayacağına güvenmiştir.
Umarım gruptan ayrılırsın kolpa Soojin.

heartheart (I. K.)

Bu arada Soojin savunanlar nerede kaldı yav ortalık “kalbi kötüler” olarak bize mi kaldı:d

Kapjagi mermaid

Soojin evet zorbalik yaptim dese bile inanmayacaklar muhtemelen bence fanlara onlar yokmuş gibi davranalım

Last edited 2 ay önce by Kapjagi mermaid
heartheart (I. K.)

Soojin gruptan ayrılsa bile bizi suçlarlar kızın hayatını mahvettiniz diye djdjdjddjjddj #staystrongsoojin

Moeka

bir de hayranları bu oyuncu kadına iftira attılar yok bütün okulu dolandırmış bilmem neler tabii tutmadı hiçbiri

heartheart (I. K.)

Hayranlar çok yaratıcı ya gelseler de bu sefer ne uydurmuşlar görsek

Erva

Ya ahahah kolpa soojin çok yakışmış🤣

heartheart (I. K.)

Cuk oturdu ya

Bence böyle

Ben Soojin in en başından beri bir haltlar yapmış oldugunu düşündüğümü söylemiştim. Ama bu ünlüye öyle özgüvenle karşı çıkıyordu ki, sadece bu konuda masum herhalde demiştim. Yani bu aktriste bir şey yapmadı galiba, yoksa korkardı sonuçta karşısında ki ünlü biri ve o bir şey söylerse Soojin zor durumda kalır. Ama çok güveniyor ki kendine ne biliyorsa söylesin iması yapabiliyor demiştim.
Kız özgüven den degil, bildiğin arsızlıktan kadına kafa tutuyormuş. Çok igrenç

heartheart (I. K.)

Aynen ben de son açıklamasında Soojin’i haksızlık ettiğimi düşünmüştüm ama tam dediğin gibi arsızlığındanmış hepsi

erin

kızın elinde yine kanıt yok ki onun sözüne karşı başkasının sözü. Somut delil yok başka tanık da yok iki taraf da güvenilir değil bence

your behaviour is so UGH!

Daha düne kadar madem doğru açıklama yapsın diyordunuz, kadın açıklama yapınca güvenilir değil diyorsunuz. Soojin in yaptıkları ortada o yüzden artık savunurken yapmadı diyemiyorsunuz da iki taraf da güvenilir değil diye geçiştiriyorsunuz. Mağdurlar yalan, tanıklar yalan, kanıtlar yalan, seo shin yalan bi soojin doğru zaten.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
Erin

Ne alaka ya genelleme yapamazsın ben asla Soojin haklıdır demedim hep tarafsız kalmayı tercih ettim ayrıca hukuk öğrencisi olmanın da etkisi ile somut delillerin daha inandırıcı olduğunu söyledim nefret kusucak yer aramayın krdşm

heartheart (I. K.)

Kanıt ve tanık var mı yok mu onu ileride görürüz de tanınmış bir aktris kariyerini riske atarak yalan söylemez, çünkü yalanı ortaya çıkarsa kariyeri biter korede. Bu çok önemli bir nokta aslında ama fanlar ısrarla anlamıyor aktris dikkat çekmeye çalışıyor falan diyor ortada kanıt yokken hukuksal açıdan bir şey yapılamaz belki ama çoğu kişi anladık artık Soojinin ne b*k olduğunu

Somnia

Hukuk öğrencisi olduğun için soruyorum, sence bu olayın sonu nasıl olur? İki taraf da herhangi bir kanıt sunamaz; ses kaydı, fotoğraf, kamera kaydı gibi somut deliller yok. Sadece kişilerin beyanına kalıyor ancak iki taraf da kanıtlayamayacağı için havada kalıyor. Eğer Kore’de okuduğu okulun müdürü (resmiyet açısından) açıklama yapmazsa bu olay davada nasıl sonuçlanır?

Erin

Ceza davalarında delil yetersizliği şüphelinin beraatı sonucunu doğuruyor ama bu olayda asılsız iddialara karşı dava açtılar diye biliyorum. Yine de somut delil olmadan sadece beyanlarla sonuca ulaşmak çok zor gibi…

Ben

Neyy?? SSH nin adı olaya nasıl geldi sanıyorsun? İlk başta okulundan Soojin i suçlayan kişiler Seo Shin Hye de zorbalık yaptığını söylediler. SSH ye karşı Soojin in sözü değil. Herkese karşı Soojin in sözü

Bennn

Soojin gruptan ayrılmalı hatta sektörü terk etmeli bende ortaokulda zorbalık gördüm ve hala daha bana yapılan zorbalığı tam anlamıyla atlatmış değilim.

Tuğçeeeee

Bende maalesef zorbalık gördüm ve artık yeni bir ortama girdiğimde ister istemez kendimi gergin hissediyorum ve midem bulanmaya, başım dönmeye başlıyor.Ben pek atlatacaga benzemiyorum ama umarım sen bir an önce atlatırsın 🥺

madgirl

Size sarılmak istiyorum.

Last edited 2 ay önce by madgirl
Tuğçeeeee

🥺🥺

Bennn

🥺🥺🥺

Aaa

Atlatıyorsunuz 26 yaşındayım ilk okul, orta okul ve lisenin ilk yılında dışlandım dalga geçildi benimde ilk okulda üzüntüden okadar acile kaldırıldım ki hastahane polisleri soruşturma açıyordu nerdeyse ailem piskolojik şiddet uyguluyor sanıp. Üniversitede iki gereksiz hocamın piskolojik şiddetine, aşağlanmaya maruz kaldım. Yasal olarak alabileceğim en yüksek sakinleştiricileri alarak yaşadım yıllarca. En sonunda başkalarının beni sevmesinin değil benim kendimi sevmemin en önemli şey olduğunu anladığımda iyileşmeye başladım. Benim bunu fark etmem 22 23 yaşlarımda oldu. Dünyadaki en önemli şeyin kendin olduğunuzu anladığınızda iyileşeceksiniz. En önemlisi sizsiniz. Kendiniz olmayı sevin atlatıcaksınız.

Bennn

Umarım hepimiz bu travmaları biran önce atlatırız .Hayatımızın en güzel yıllarını birkaç pislik kişi yüzünden çok kötü geçiyor. Hatırlıyorum da ortaokulda o kadar çok dışlanıp sanki insan değilmişim gibi davranıldığından dolayı insan gördüğümde kaçıyordum,saçlarım dökülüyordu.Ölmeyi bile düşünüyordum.

Tuğçeeeee

Ben ortaokulda zorbalık gördüm şuan lisedeyim, artık o kadar da takmıyorum insanları ama sınıf gibi ya da kalabalık ortamlarda birşey söylesem sanki benle dalga geçecekler,beni aşağılayacaklar gibi hissediyorum ve gün sonunda ağızlarımin içi full yara olmuş bir şekilde evde oluyorum (gerginlikten ağızlarımin içini yiyorum)
Galiba siz benden daha çok şey yaşamışsiniz geçmiş olsun. Umarım bizlere bunları yaşatanlar daha beterini bulurlar.

Bennn

Bende bişey diyemediğimde hemen kalemi parmaklarıma batırıdım.Eve geldiğimde parmaklarımın acısından doğru düzgün bişey yapamıyordum bile.Neyseki artık bu huyumu bıraktım.Umarım en kısa sürede sende bırakırsın

Tuğçeeeee

Umarım

Aaa

Yaş farkımız ve yaşadığımız benzerliklerden dolayı iznin olursa birkaç şey söylemek isterim. Bu zorbaların en kolay hedefidir kendinden emin olmayan kişiler. Kendinden emin ol, kafan yerde yürüme çünkü böyle yürümen için bir yanlış yapmadın. Kendine değer verdiğini ve güvendiğini gösterirsen insanlarda seni öyle görür. Dalga geçseler bile onlar kimki onların dediğini önemseyelim. Değilmi. Ben sana güveniyorum hallediceksin.
Bize bunları yaşatanların kendi kendilerine cezalarını çekmelerini bekleme. Sen iyi yaşadıkça onlardan öcünü almış olacaksın. Güçlü ol.

Tuğçeeeee

Niyeyse şuan duygulandım ağlayasim geldi 🤧 Söylediğin şeyler için teşekkürler söylediklerini yapmaya çalışacağım

Moeka

evet günü geliyor atlatıyorsun, yaşadığım zorbalığı atlattım ama hala atlatamadığım bir şey var. öğretmenlerimin de buna şahit olması ama hiçbir yapmaması, okulun gözü önünde formamı yırtmışlardı sınıfın zeki gözde öğrencileri. bir tane öğretmen çıkıp cezasını vermemişti kimseye. zeki gözde öğrenciler okulun başarısına katkıları var tabii disiplinlik mi olsunlar okulun başarısı mı etkinlensin gerek yok. bu daha büyük bir kötülüktü bana, anne babadan sonra kendini öğretmene yakın görmen gereken yerde öğretmen de düşmanımdı. keşke bunu atlatabilsem asıl daha iyi olur

Aaa

Herzaman öyledir her yara iz bırakır. Kendimizi o yaralarla birlikte sevip ilerlemek önemli. Unutmayın ki düşseniz bile eğer kalka bilirseniz siz kazanmış olursunuz.
Hepinizi çok seviyorum kendi adıma pes etmeyip devam ettiğiniz için. Hepinizde kendinizi olduğunuz gibi sevmeye devam edersiniz. Ben üzüldüğüm anlardan daha fazla mutlu ana sahip olacağıma eminim ve bu konuda çok çalışıcam. Sizinde yapabileğinize inanıyorum. Hepinize kocaman sevgiler.

öhöm

ben de ortaokulda zorbalık gördüm.. insanların ne kadar korkunç olabileceğini o zaman anlamıştım. umarım siz atlatırsınız…. ben şuan anksiyete ve depresyonla mücadele ediyorum..soojin gibi ünlüler ileride hayatlarında ceza alsalar bile bize zorbalık yapanlar maalesef gül gibi yaşıyorlar. Türkiye zorbalık konusunda Kore’den çok daha duyarsız. Zorbalığa uğrayan bizler dışında çoğu kişi sadece dizilerde zorbalık var zannediyor.

Shiny

Biz koreye diyoruz ama bizde de çok var gerçekten ve ben de zorbalığa uğradım samimi olduğum birine ne zaman yaşadıklarımı anlatsam hıçkıra hıçkıra ağlıyorum halâ. Birileri eğlensin diye söylenen sözler söyleyene kolay geliyor ama o sözlerin ağırlığı altında ezilen kişi karşı taraf oluyor.

Bennn

Ya bide bunlarla eğleniyolar.Bizlerin nasıl hissetiği neler yaşadığımız onların başına gelmeden bilmicekler

Shiny

İnsan yaşattığını yaşamadan ölmezmiş. Yarısını bile yaşasalar yeter

midem bulanıyor

ben de zorbalığa uğradım maalesef ben de tam atlatabilmiş değilim sana sarılmak istedim şu an

Bennn

🥺🥺

cansu

soojin renk vermiyordun ama şimdi rengin belli oldu tatlım, kahpe rengi…

Vela havle Vela kuvvete

Hayran kaldım bu nasıl laf sokma

Zzzz

Son açıklamasından sonra bazı insanların fikri değişip soojini savunmaya başlamışlardı. Bende demiştim hadi hepsi yalan aktris kız ile olanlarda mı yalan diye. Buyrun şimdi neyi savunacaksınız merak ediyorum. Durduk yere cadı avı olmadığı belliydi. Umarım adalet terazisi önce bu dünyada işler.

hime

gojou sensei!!!!

Zzzz

Böyle senseimiz vardı da biz mi büyücülük okuluna gitmedik fnfndndn

your behaviour is so UGH!

O açıklama yapıldığında haberin altına da yazmıştım, buraya da yazıyorum. O açıklama şirketin soojin i korumak için yaptığı son hamle olduğu belliydi. Zaten aklı olan o yazıyı soojin in yazmadığını anlardı. Üstünde baya uğraşılmışdı ve amacına da ulaşıp çoğu kişinin fikrinin değişmesine neden oldu. Fanlar da inatla seo shin den açıklama gelmediğini bahane ederek soojin in masum olduğunu iddia ediyorlardı. Kadına helal olsun, çıktı açıkladı. Zaten soojin fanları onu rahat bırakmıyordu bari gerçeği açıkladı da son açıklamayla nötrleşen kişiler de biz de gerçeği öğrendik.

Zzzz

Yabancı kaynakta haberi gördüğümde çok sevindim, her şey açıklığa kavuştu sonunda. Biliyorsunuz bizim insanımız sevdi mi taparak seviyor o yüzden toz konduramıyorlar. O yüzden anlam veremiyorum o insanlara bu kadar tapacak kadar neyini seviyorsunuz 🤷 sonra ağlayıp duruyorlar

Esra

“O kişinin seçici hafızası ” bu cümleyi sevdim. Tamda konunun özeti gibi..

ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Soojin ilk bu tarz açıklama yaptığında şöyle demiştim.
“Kim zorbalarla iletişim kurar ki. Sadece onların zorba olduğunu bilip onlardan kaçmaya çalışırsınız”
Sonunda beklenen açıklama geldi. Umarım bu açıklama Shin Ae’nin yoluna taş koymaz ve kariyerini istediği gibi ilerletebilir.
Bu tür zorbalıklarla karşılaşan herkesin güç bulması dileğiyle <3

Last edited 2 ay önce by ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız
ajumma#istanbulsözleşmesiyaşatır#aşağıbakmayacağız

Bazı yorumlar gördüm o yüzden tekrar yazmaya geldim. Shin Ae için primci, ilgi bilmem nesi diyenler inanın ki idolleriniz sadece sizin için top star ve önemli. Kore’de Soojin prim kasılacak biri değil kusura bakmayın. Shin Ae ise daha tam tersi birçok ileri gelen oyuncularla çalışmış biri. İlelebet yapacağı bir mesleği var. Zaten çoğu kişi Kore’nin bir idole ve oyuncuya bakış açısını bilir. Son yıllarda kitap çıkarmış sanırım. Kendi halinde çalışkan biri. Kısacası kpop sektörü 5 sene sonra değişir. İdollerin güzellikleri gider, fanların ilgisi kaybolur, o çok izlenen dans videosu artık izlenmez olur. Fakat çekilen filmler, yazılan kitaplar hep kalır.

midem bulanıyor

soojin aklandı o masum diyenlere aktris şoku

Sel cheshire

İnstagramda idlemagazinin altındaki yorumlrda hiç de şok olmamışlar ünlü olmak için yapıyor yazıyolar hala

Depdep

Insta tayfa gercekten kafayı yemiş. Bir tane aklîselim insana denk gelmemek şaşırtıyor bazen.

midem bulanıyor

efendim neee??kadın kaç yıldan beri oyuncu niye prim kassın ki iyice delirdiler

Somnia

https://twitter.com/GIDLETurkiye/status/1375352254585257985
burayı okuyun. Herhangi bir yorum yapmıyorum sadece okuyun.

Isaidno

Bu insanlara mal bile diyemiyorum artık. Güzel kızı haftalardır zor durumdaymis. Kıçımın kızı. Ya hayır anlamıyorum bu insanin senin varlığından haberi yok ya nasıl böyle körü körüne sevip savunuyorlar ya

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Baebae

Ben eskiden böyle haberleri paylaşmayan magazin sayfalarına haberi atıyordum yorumlardaki değişiklere cevap veriyordum ama saldım artık bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar hepsinin aşağı yukarı yaş ve iq ortalaması belli zaten. İdollerine de oturdukları klavyeden bir katkıları olmuyor anca kendileri gibi iqsuzları kandırıyorlar, kore soojini istemiyor fan sayfaları bile silmiş kızı artık global velet fanları onu kurtaramaz gruptan ayrılsın bence ot5 daha iyi

ÇELİK AYNA

Uygur Türklerine yapılanı destekleyen ünlüleri bile destekliyorlar…

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

soojin is over party

Mor

Soojin sektörde yer alamaz kabul görmez artık son yaptığı açıklamada kurtaramaz mağdurlar ısrarcı ve her şey aleyhine işliyo tabiri caizse büyük s*çtı

Piton

Ya birşey dicem bu soojin niye bu kadar önemli ki müge anlı’ nin değişiyle Brad Pitt mi cube’ ona bukadar destek veriyor yani Soyeon’u korusa herneyse .Gerçekten bu kız gruba cok zarar verdi .

öhöm

eskiden sadece soojin gruptan ayrıl diyorlardı şimdi grup dağılsın diyorlar. kendi kendilerini bitirecekler.

Zxzx

Açıkçası ben ceo kızı olduğunu düşünüyorum, bu kadar gruptan atmamakta ısrarcı oldukları için 😅

Baebae

Soojin bu aralar baya popülerdi hakkını yemiyim aşırı yetenekli bi kız olmasa da dikkat çekiyordu grupta ki yeri önemliydi yani o yüzden bu kadar zorlamış olabilirler mesela shuhua olsaydı bu kadar korumazdı bence

Yem

Bende öyle olduğunu düşünüyorum ama şöyle kız ilk çıkış yaptığında hiç dikkat çekici değildi afedersizniz ama biraz ezikti hatta ama hot issu coveri nda hyuna benzeri yapınca sirket onu ikinci hyuna’ yapmak istedi zaten ondan sonra sirket ona önem vermeye başladı bence onun da g* tü kalktı hele o sahnede yavan hareketleri belki sirket bu yüzden biraz zorluyor ama onun yerinde soyeon olsaydı cube’ kendisi istifa eder soyeon’u atmaz

Herneyse

Muhtemelen reklam anlaşmalarına tazminat ödememek sebebiyledir. Ben öyle tahmin ediyorum

ilvos

Bu arada grubun adı yeterince kirlendi, ayrılsa bile eskisi gibi olamaz gibi geliyor :/ illa ki bir boykot durumu olacaktır.

Sel cheshire

Suçsuz insanları boykot etmek de bir zorbalık değil mi asla grubun dağılmasını istemiyorum soojin defolup gidebilir

ilvos

Şirket son ana kadar olayları yalanlayıp Soojin’in yanında oldu. Grubu boykot etmek aynı zamanda şirketi de boykot etmek oluyor aslında. Minnie’nin abisi bile hiç alakası yokken Soojin’e açık destek vermişti, bilemiyorum kendi adıma konuşmak gerekirse gruptan da soğumuş hissediyorum :/ belki olaylar taze olduğu için böyledir

Baebae

Şirket bu kadar inkar etmeseydi tepki almazlardı ama soojini korumak için o kadar uğraştı hatta yalanlar söylediler şirketin imajı da kirlendi bu da idle a etki edecek tabii ki, birde miyeon felan da soojini desteklediğini belli ediyordu kendilerine yazık ettiler Soojin için, en başta gruptan atılsaydı çok daha iyi olurdu şirketin imajı da kirlenmezdi hatta takdir ederlerdi hemen attı diye ama kendi başlarını yaktılar

Hiiiii

Miyeon soojinin destekledi deniyor ama ben herhangi bişey bulmadım varsa atarmısın

Baebae

Bu olaylar ilk çıktığında bir radyo showuna katılmıştı ve ot6 göndermesi yapmıştı bende instadan gördüm birde minnienin abisi soojini savunmuştu

Sel cheshire

Ya instagram tayfa her şeyi kendi kafalarına göre yprumluyor miyeon ot6ya gönderme yapmıyordu orda

Hiiiii

Ben tüm gönderilere baktim ama ot6 tarzi bi gönderme yokdu insta tayfanin uydurmlari bence

Hiiiii

Ayrıca miyeon kore de şuan sevilen biri niye kendini ateşe atsin ki çok mantıksız

Hiiiii

Şuan bir üyenin ağzından s halfi cıksa insta tayfa üyeler soojinimizin yanında diye yorumluyo

Last edited 2 ay önce by Hiiiii
Lover

Twitter’da her gün zorbalık duyarı kasan tiplerin profilinda soojin var.Çelişkiye gel.Körü körüne desteklemek bu olsa gerek.

midem bulanıyor

iyi ki açıklama yapmış soojin bu kadının yalan söyleyeceğini düşünmüyorum kaybedicek veya kazanıcak bir şeyi yok prim kasacağını düşünmüyorum ayrıca hayranların kadına zorbalık yapması da like idol like fan hesabı olmuş

midem bulanıyor

soojini yanlış yazmışım oyuncu kadını haklı buluyorum yanlış anlaşılmasın

Drbeyz

Soojin şimdi açıklama yapar, aktristle aynı sınıftaydık onun hakkında konuştum ama bunları demedim diye dhbdjdbd Malum yalanladığı her şeyi bir sonraki açıklamada kabul ediyor hanımefendi. Neyine güveniyor da o kişiyi tanımıyorum diyor ya, ünlü biri zaten kız iftira mı atacak Soojin’e? Neyse bakalım bu işten nasıl sıyrılacak.

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
kırmızıbaşlıklıkız

nasıl bir cevap gelecek çok merak ediyorum şu an. ayrılırım demişti çünkü. büyük ihtimalle yine kabul etmeyecekler. şu diğer mağdurların açıklaması gelecek mi onu da merak ediyorum

Aychu

Walla her sayfada seni görüyorum sinirlerim bozuk olsa bile pp <3 ben hep mutlu ediyor pp’n beni canım yejim tatliş kızım benim

Kırmızıbaşlıklıkız

yaaa💓

Aychu

ehe <3

INSPIRIT

Bence bu son vuruştu, tanınmayan tanıklar bir yana, tanınmış bir aktrisin öne çıkıp açıklama yapması başka çünkü. Bu durumdan kurtulabileceğini sanmıyorum.

Cl’in mikrofonu

Artık son gizem de çözüldüğünü göre senin cidden kariyerin bitti Soo*in

ilvos

Sonunda aktrisin güç bulup açıklama yapmasına çok sevindim, uzun süredir bunu bekliyordum.
Umarım Soojin hak ettiği cezayı çeker. Cube işi zora sokmaya devam ettikçe dibe çekiliyor,, hoş belki de hak ettiği budur.

Moeka

Kimse Seo Shin Ae’ye karşı anlayışlı olmadı hemen açıklama yapsın istendi kadına yüklendiler haftalardır. İnsan mağdur olunca çıkıp pata küte anlatamaz hemen yaşadıklarını düşünmek bile ağır gelir, sizin düşündüğünüz gibi olmuyor hiç yani. Ona da ağır gelmiş belli bu yazıdan. Umarım bu ağırlıktan kurtulmuştur artık. Soojin zorbası için yolun sonu

Herneyse

“Suçlu değilim, bu yüzden Seo Shin Ae’nin konu hakkında net bir açıklama yapmasını şiddetle rica ediyorum”
Al kanks rican kabul olmuş ahshsh tepe tepe oku.

林枫 lín fēng :D?

önceki açıklamasında soojin’in hatasız olabileceğini düşündüm. ısrarla aktris kız da açıklama yapmayınca gereksiz linç etmek istememiştim. fakat bu açıklamayla tüm görüşüm değişti. soojin umarım gruptan ayrılır ve diğer üyelere yük olmazsın. cidden bu kadar utanmazca yalan söyleyebilen biriyse korkunç biri olmalı. iğrenç aktör jisoo bile suçlamaları kabul etti azıcık utanması varmış demek ki.

açım aç

ben de tam bu haberi bekliyordum sonunda düzgün bir açıklama yapmış story atmak yerine içimden bir ses oyuncu kadın haklı diyor prim kasacağını düşünmüyorum bu ssatten sonra ne kaybedicek veya kazanacak kadına resmen travma yaratmış

Vedatttttt

Soojin ve hayranlar oyuncudan açıklama beklediler kadın açıklama yapmasına rağmen kadının açıklamasında begenmiyorlar.

la cha ta

soojin ayrılsın artık

Vedatttttt

Bence şirketin avukatı 10maddelik bir savunma mektubu yazarken olayların yönünü değiştirmek için oyuncunun adını ortaya koyup onun birşeyler söylemesini istediler böyle yaparak aslında bakın biz suçsuzuz biz herşeyi gözönüne seriyoruz demek istedi çünkü oyuncunun açıklama yapacaklarını düşünmediler adım kadar eminim Büyük ihtimalle oyuncunun şirketi küçük bir sirket öldüğü için boyun egecegini zannetiler bu yüzden diğer yorumunda da dediğim gibi her bir savunma yazısında bir şeyleri ifşa ve berbat ediyorlar .Kadının söyledikleri hayatın normal akışına ters gelmiyor yani bir yalan yok soojin’ in işi bitmek üzere belki (bu yorumu yazarken bile sirket tartisiyordur)

Last edited 2 ay önce by Vedatttttt
la cha ta

bu arada seo shin ae bayağı güzel bu kadına da çirkin demezsin o ayrı

Somnia

‘O kadar güzel bile değilken nasıl ünlü olmuş merak ediyorum’ Yüzünün güzelliği fark etmeden hani yaşanan olayı düşün. Koridorda yürüyorsun, sınıfına gideceksin. 4-5 kız senin ve diğerlerinin duyabileceği bir şekilde senin çirkin olduğunu söyleyip gülüyor. Gidle’ı daha fazla mahvetmeden geldiği yere dönebilir mi artık? Grubu mahvediyor. Soyeon yıllardır bu kız gelip grubunu dağıtsın diye mi çalıştı? Soojin gitmediği sürece Kore Gidle’a tam geri dönüş yaptırmaz zaten, Cube da bunu biliyor. Cube yapabileceği en kötü şeyi yapıp insanların aklına daha yeni olgunlaşan bir grubu ‘kötü’ olarak kodlattı. Gidle bundan sonra bir mucize olursa düzelir. Yazıklar olsun gerçekten. Eğer Soyeon ve diğerleri… Read more »

Kado

Bence kıza direkt hakaret etmediği için arkadaşları arasında konuştuklarını bilmediğini ya da umursamayacağını düşündü. Allahım inşallah hem şu sektörde hem de sektör dışı herkes ettiğini böyle bulur.

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Bende bu dediklerini yaşadım shin ae 💔 arkamdan konuşurlardı hep

Milkshake :):

Soojin için işler iyi görünmüyor.

SM'in Çiçek Bahçesindeki Bekçi

İnt. fanlar(insanlar) bu olayı çok önemsemiyor. Mesela hala Shin Ae’nin instagramına kötü yorumlar atıyorlar. Ji soo için onu özledim, seviyorum diyebiliyorlar.

Ve böyle şeylerin okulda yaşanmasına çok normal diyorlar ama neden normal olması gerekiyor buna anlam veremiyorum. Okulun kendisi zaten zorken neden bir de diğer insanların sözlü veya fiziksel tacizine uğramalıyız ki. Okulu geçtim hayatın kendisi zaten zor bu yüzden sessiz kalmayın ve zorbalığa uğruyorsanız sesinizi çıkartın. Ben arkanızdayım.
Son olarak hayatının kötü gittiğini düşünen arkadaşlar umarım hayatınızda her şey yolunda gider ve çiçekli yollarda yürüyebilirsiniz.

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

bye bye Soojin.

Teamforlilies

Artık soojin ismini dutmak istemiyorum yüzünü görmek istemiyorum. Gercekten cube ne yapmaya çalışıyor bu beceriksizde vazgecilmez olan nedir ?

Last edited 2 ay önce by Teamforlilies
Lee so man en iyisi kudurun

Ne olacağını tahmin eder gibiyim Soojin çıkıp yalan söylüyor diyecek şirket mağdurları susturmaya çalışacak fanlar Soojin meleğim yapmaz o her zaman alıngan demeye devam edecek Soojin de gruba kene gibi yapışıp çıkmayacak.

Lee so man en iyisi kudurun

Sen nasıl bilmezsin Soojin kaza geçirdi hafızasını kaybetti o 😶

Somnia

Sen Çal Kapımı aklıma geldi amndskjhadfj

Lavinia

Bıktım artık şu ig ve tw tayfadan. Herkesi aynı kefeye koymuyorum tabii ki ama delirtirler insanı. Hala kıza yok prim için yapıyor yok işin içine girdi çıkmak için yapıyor… Ağlasam mı halinize gülsem mi? Aklı fikri yerinde olan bir insan bu derece iğrençleşebilen bir topluluğun nefretine uğramayı ister mi, hiç sanmıyorum. Shin Ae yazmış gibi intihar mektubu yazan ve onu beğenen yüzlerce insan gördüm ben ya. Hala inanamıyorum buna. Böyle insanların karşısında konuşma cesareti gösterdiģi için takdir edilesi bir insan bence Shin Ae. Umarım daha fazla zarar görmez ve rahatsız edilmez. Şu kıza da kendisi gibi olan fanlarıyla mutluluklar.

Lee so man en iyisi kudurun

instada herkes soojin’i Allahı gibi savunuyor. Shin ae umarım mutlu olur ve hakettiğin değeri alırsın senin yanındayım Soojin umarım insanlara yaptığı şeylerin bedelini öder iğrenç bir insan yüzünü gördükçe tiksiniyorum.

Baebae

Şimdiden olacakları görüyorum 1.ihtimal: Soojin sonuna kadar inkar etmeye devam edecek bunlar da idolümüz suçsuz melek diye gezinmeye devam edecek 2.ihtimal Soojin her şeyi kabul edecek ve özür dileyecek bunlar bu sefer de sonuçta küçükken yaşanmış bir şey, o kadar da önemli bir şey değil alt tarafı laf atmış, o yaştayken insanlar böyle şeyler yapabilir şimdi değişmiştir diye savunma yapacak ve soojini desteklemeye devam edecek her türlü desteklerler yani resmen tapıyorlar idollere

Lee so man en iyisi kudurun

2.ihtimal elenicek gibi soojin’in gruptan çıkmamak için her şeyi yapabileceğine eminim

Meanuka

soo*in ebeveynlerine idol olmak için yalvarmış o yüzden bu sektörü kolay kolay bırakmayacak gibi…

Lee so man en iyisi kudurun

Gereğinden fazla yüzsüz

öhöm

bu kız bana kalırsa doğru söylüyor ama benim anlamadığım şey soojin ondan bir açıklama beklerken neden bu kadar kendinden emindi? bunları gerçekten yapan biri karşı tarafın acil açıklamasını bekliyorum der mi? sonuç olarak kendi kendini bitirmiş oldu ne desem bilmiyorum ama soojinin mantığını çözemedim yine de..

Esra

Bana sanki eskiden olduğu gibi karşısında sürekli söz söylemesine rağmen ona cevap vermeyen kız var zannetti gibi geliyor. Önceki gönderilerinde de hiç isim vermedi hep dolaylı anlattı ve direk anlatamaz diye düşündü bence. Oyuncu kızımız eskiden küçüktü ama şimdi büyüdü olgunlaştı ve olaylarla artık baş edebiliyor ama Soojin sanki hala eskisi gibi olacağını kendisine cevap verilemeyeceğini düşündü bence.

lololololol

Ay o kadar uzadı ki bu konu kimlerin zorbalık skandalları çıktı, iftira olanlar tez zamanda kesin bir dille reddedildi ve aklandı ve doğru çıkanlar ise özür dileyip işlerine ara verdiler askere falan kaçtılar ama bu Soojin olayında ilerleme yok cidden. Soojin yapmadım diyor, mağdur yaptın diyor sonra Soojin onu yaptım ama şöyle yapmadım diyor, mağdur üstüne gidiyor falan cidden ben açıkçası Soojin’in temiz olduğuna inanmıyorum çünkü cidden suçsuz olsa olay bu kadar uzamazdı ya Mingyu’nun falan da çıktı ne beter şeyler yazıyordu ama şirketi kesin bir dille reddetti, iftirayı atanlara dava açacağını söyledi, o gönderileri yazanlar suçlarını itiraf edip özür… Read more »

Last edited 2 ay önce by lololololol
Somnia

Mingyu’nun iddiaları öyle derindi ki.. Cinsel taciz, engelli bir kıza cinsel taciz hem de. Buna rağmen kimseyi endişelendirmeden kanıtlarla akladılar çocuğu. Bulunduğunuz şirketin önemi bu işte. Cube baştan kokar, bundan sonra hiçbir Cube grubuna destek vermeyeceğim.

lololololol

Evet, birde Pledis açıklama yaptıktan sonra Mingyu’nun suçsuzluğu hakkında o zorbalık gönderilerini yazanlar teker teker silmeye, özür dilemeye falan başladı dava edilecekleri söylendiğinde ama Soojin olayında daha Cube doğru düzgün bir açıklama yapmadan her yazısında dava edeceğiz diyor ve buna rağmen mağdurlar geri adım atmıyor hatta avukat tutmuşlar ve bir şov ile yanlış hatırlamıyorsam röportaj vermeleri söz konusu. İki olay arasında karşılaştırma yapınca Soojin hiç de temiz durmuyor

violet #hylt

Ben soojin’in uzun ve detaylı olan açıklamasına da inanmamıştım açıkçası. Unuttum deyip baştan savma bir şeyler açıkladıktan çokk çooook sonra yapılan bir açıklama bayağı sahte gelmişti bana, yine de mağdurun ve bu oyuncunun sonrasındaki açıklamalarını bekliyordum. Çünkü ister istemez belki yapmamıştır demeden edemiyor insan. Ama mağdur iddialarında hala daha ısrarcı ve işi ilerletmiş durumda oyuncu da gerçekten cesaretli davranıp açıklamasını yaptı gördüğümüz üzere. Yani artık soojin’e dair soru işaretlerim tamamen ortadan kalktı. Şu saatten sonra merak ettiğim tek şey grup üyelerine de zorbalık yapmış mıdır sorusu. Cube soojin’i illa ki yollayacak gruptan. Daha fazla tutmaya çalışacaklarını sanmıyorum. Ve soojin ayrıldıktan… Read more »

Last edited 2 ay önce by violet #hylt
kırmızıbaşlıklıkız

ben kendime erkenden karar verdiğim için kızmıştım açıkçası. çünkü çok emin yazılmıştı yazı. ve farklı haberler de çıkmıştı o ara kurbanların yıllıkları aynı falan diye. bunlar da karıştırmıştı kafamı. o yüzden tarafsız kalacağımı söylemiştim. şu an bunun üstüne nasıl bir cevapla gelecekler çok merak ediyorum çünkü aşırı kesin yazılmıştı gruptan ayrılırım falan demişti yani. sanırım artık geri dönmezler beki kötü bir arkadaş çevrem vardı ama ben iyiydim der

ahjumma deme bozuluyorum

Gerçekler er geç ortaya çıkarmış gerçekten. Soojin’in en büyük aptallığı muhtemelen aynı sektörde yer alacağı bir insana zorbalık yapması. O zamanlar aklında ünlü olmak varken aptal gibi oyuncu olan birine zorbalık yap. Bugün yarın showlarda, TV de zorbalık yaptığı kişiyle yanyana gelebileceği de mi aklına gelmedi? Bu saatten sonra kendini aklaması çok zor. Onun aptallığı mağdurların şansı oldu. Zorba olan diğer idoller ünlü birine bulasmadığı için şanslılar. Kimsenin tanımadığı insanların söyledikleri ile ünlü birinin söylediği şeyler aynı etkiye sahip değil nasılsa.

Vivi

Soojin güle güle artık gidle’da işin bitti

kkpop

SEO Shin Ae nin cesaret edip açıklama yapmasına sevindim. Bir insan sizin yüzünüze direk gelip birebir bir şey demese bile arkanızdan söyleyip,konuşup ,gülüşüp alay etmesi bile insanı çok etkiler.

Exonun enayisi

Cidden rahatca aciklama yaptigi icin o kadar mutlu oldum ama bi yandan da basina gelenler yuzunden o kadar uzuldum ki umarim bundan sonra asla boyle seyler yasamaz kotu yorumlar almaz🥺

sametinyourarea

soojin aşko ba bay

lola

çok iyi bir açıklama konuşup konuşmamak konusunda çok arada kalmış belli ki… umarım bundan sonra hep mutlu ve başarılı olur💖💖💖

kırmızıbaşlıklıkız

zorba grubun üyesiymiş demek. açıklamasından önceki son çıkan mağdurun açıklamasını yazmak istiyorum: ”2011 yılında ilk sınıflarda erkek öğrenciler arasında iljin grubu yoktu. bu yüzden daha çok öne çıktın. zaten kızlar arasında göze çarptın ama tüm varlığın her yerde göze çarpıyordu. zayıflara baktın ve iljin çemberinle bütün bir aura yarattın. 2 ve 3. sınıflardaki iljinlerle takılıyordun ve bunun nedeni de yaşıtın kimsenin seninle başa çıkamamasıydı.” bahsettiğim yazı buradan https://pann-choa.blogspot.com/2021/03/enter-talk-im-schoolmate-of-g-idle.html yalanlanan hırsızlık olaylarını vs. soojin yapmamış olsa da veya kurbanlara bunları yaşatan belki sadece o değildir ama zorba bir gruptaymış gibi. zaten reşit olmadan sigara içmiş bunu kendisi söyledi. ki kore’de bu… Read more »

Neocrackheadtech.ltd.şti

Başta özür dileyip ayrılsaydı gruptan sadece kendi etkilenecekti, şu saatten sonra grubuna da vurdu darbeyi diğer suçsuz olan kızlar da varsa onlara yazık oldu..
Gerçi bu açıklamalardan sonra da hala destekleyenler çıkacaktır 🤡

kuzeytekinoğlununikoniktulumu

3. (G)I-DLE dağılmalı ve Seo Soojin sektörden ayrılmalı.

Sevgili netizen diğer kızların suçu ne? Onların emeklerine yazık değil mi? Soojin cephesinden ne cevap gelecek acaba? Merak ediyorum. Kendimi mahalle de kaos kollayan gün teyzesi gibi hissettim.

Last edited 2 ay önce by kuzeytekinoğlununikoniktulumu
Somnia

Grup dağılmasa bile imajları asla temizlenmeyecek. Eskiden TRT’de oynayan bir oyuncu vardı adını hatırlamıyorum ama yüzünü görsem hatırlarım. Dizisi devam ederken uyuşturucu kullandığı ortaya çıkmıştı ve diziden atılmıştı. Belki 10 sene oldu, geçen gün annemle dizi izlerken annem dedi ki ‘Bu, o uyuşturucu yüzünden atılan kız değil miydi?’ Sonuçta Kore’de halkın radyoda dinlediği, düzenli vakit ayırmasa da maruz kaldığı bir olay K-Pop. Gidle için artık ‘o zorbalık yapan kızın grubu’ diyeceklerine eminim. Ne olursa olsun akıllarının bir tarafında kötü bir imaj kalacak, hangimizin kalmayacak? Kim bir daha Seungri’ye, Woojin’e, Soojin’e aynı gözle bakacak? Stray Kids zamanında Woojin’i desteklemeyerek iyi bir… Read more »

Lavinia🌹

Gizem Karaca mıydı adı?

Somnia

Ayrıca emin olun Gidle müziğe 5 kişi devam ederse grupta sadece 2 Koreli, 3 yabancı üye olacak. benim bildiğim Kore bu duruma delirir, Koreli ile Çinli sayısı eşit olamaz diye daha da linçler. Ben buraya yazıyorum, bir seneye kalmaz bu konu konuşulur.

Hiiiii

Grupta sadece 1 tane çinli var.

Somnia

Şimdi baktım, Çince anladığı için ben maknaeyi Çinli zannediyordum Tayvanlıymış. Yine de, grupta yabancı sayısı Koreli sayısından fazla oluyor.

Hiiiii

Tayvan da çince konuşuluyomuş sanirim oyüzden o şekilde anlamış olabilirsin

Hiiiii

Ama bak şey de olabilir yeni bi uye eklemesi yani olursa şaşırmam

Kapjagi mermaid

bence shuhua ağzını açmadığı sürece pek etkilenmezler gibi görünüyor

jeyan

açmıyor ki zaten

Neocrackheadtech.ltd.şti

Yüzsüz cube şimdi de savunmaya devam et bakalım Soojin’i i..

uykucu

Soojin her açıklama yaptığında daha somut iddiaların gelmesi.. Bir an önce şu olay netleşsin istiyorum.

Last edited 2 ay önce by uykucu
Selene

Ben de hayatımın uzun bir döneminde zorbalık gördüm etkisi bugün hâlâ devam ediyor. Nasıl bir şey olduğunu bildiğim için tek cümle hareket etmiş olana bile acımayacağım.