[THEQOO] JYP, Stray Kids Hyunjin’in gelecek faaliyetleri hakkında açıklama yaptı

219
8242

statement regarding stray kids hyunjins activities

27 Şubat’ta JYP Entertainment, Stray Kids Hyunjin’in eğlence sektöründeki aktivitelerine ara vereceğini açıkladı.

“Merhaba, biz JYPE.

Stray Kids Hyunjin’in gelecekteki programı/faaliyetleri hakkında haber vermek için yazıyoruz. Şirket Hyunjin’in yer alması önceden kararlaştırılan programlarının yetkili kişilerine ulaştı, aktivitelerini programlara verilecek zararı en aza indirgeyecek şekilde iptal etmenin en iyi yolunu araştırdı. Bu biraz zaman aldı, bu yüzden Hyunjin’in gelecekteki aktiviteleri hakkındaki açıklama da kaçınılmaz olarak gecikti. Hyunjin, bir ünlü olarak tüm faaliyetlerini durdurduktan sonra öz düşünmeye/yaptıklarını düşünmeye zaman ayıracak.

Ortaokulda söylediği sert ve uygunsuz sözler ile çeşitli kişileri incittiği için gerçekten pişman ve yaptıklarını düşünüyor. İncinmiş kişilerden samimi şekilde özür diledi ve o insanlar yaralarını iyileştirebilsin diye elinden geleni yapıyor.

Bu konuyla ciddi anlamda endişe verdiğimiz için tüm samimiyetimizle özür dileriz.”

1. Okulda zorbalık yaptı ama bunu düşünme süreci ile bitiriyorlar ㅋㅋ

2. Düşünme sürecindeyken umarım son kişiden özür diler, onunla barışır ve mağdurlar onu affeder. Umarım bu sorun güzelce çözülür

3. Yani onu kucaklayıp bu şekilde devam edecekler?? Atmaları gerek onu. İmajları mahvoldu. Ellerine ne geçecek ki?

4. Faaliyetlerine devam edecek deseler bile artık onu televizyonda görmek istemiyorum. Kabloluda ya da kamu kanallarında görmek istemiyorum.

5. Mağdur sadece spekülasyon yapıyordu ve bu yüzden Hyunjin pişman mı diyorlar? hadi canım sen de ㅋ o öğretmenin röportajını okuduktan sonra onu bir daha televizyonda görmek istemiyorum

6. Gerçekten pişmansa ayrılmalı. Utanmazca faaliyetlerine devam etme

7. Tatil yapmak güzel olmalı

8. Saçmalık, şaka yapıyor olmalı

9. Bir şey daha ifşa olursa askere gideceğini duyurur bakın görün

10. Kim olduğunu hiç bilmiyorum, ama öğretmenin röportajını okudum ve şok oldum. Öğretmen sadece bir seyirci kaldığı için ne kadar da kendi kafasına göre davrandığını ve çocuklara işkence ettiğini bir düşünün… Eğer bir gram utancı varsa, sektörden ayrılmalı ve hayatını isimsiz olarak yaşamalı. Artık mağduru incitme

11. Artık kişilik ile böbürlenemeyecekler gibi duruyorㅋㅋ

12. JYP cidden komik

13. Ayrıl

14. “Öz düşünme”ㅋㅋ

15. Ara verdikten sonra gruptan ayrılsın, OT7’a baş belası olmayı bırak

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerikSeungri ‘şiddete azmettirme’ iddialarını gizli kamera görüntülerine rağmen reddetti
Sonraki İçerik[PANN] Netizenler, Pledis’in Seventeen Mingyu hakkında hala açıklama yapmamasına sinirlendi
219 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
uykucu

Hyunjin’in psikolojisi yoruldu şeklinde düşünenler mağdurun da bir psikolojisi olduğunun, resmiyete kavuşmadan iftira diyerek ettiğiniz lafların umarım farkındasınızdır. Ayrıca dün arkadaşları, öğretmeni vs. konuştu diyenler vardı, peki Lia gibi iddiayı direk reddetmek yerine Jyp neden bahsettiğiniz destekleyici ifadeleri öne sürüp açıklama yapmadı ve niye paralar kazandiran bir grubun önemli isminin aktivitelerini durdurdu? Böyle hassas konulara tahammül edemediğinden ve Jyp net olarak Hyunjin şunu yaptı demediğinden küçük bir ihtimal de olsa Hyunjin’in iddialarının asılsız olmasını isterdim.Üzgünüm.

sonna

Çünkü tamamen suçsuz değil. Küfretmiş, elektronik sigara içmiş, öğretmeninin arkasından konuşmuş vs. Bu durumda savunmak zor. Bunlar da hata her ne kadar karşılıklı ve neredeyse herkesin yaptığı bir şey olsa da.

Fear

Staylerin her şeyden eminmiş gibi konuşup Hyunjin’i savunmalarına kızan sizlerin sanki gerçekliği kanıtlanmış veya sigara içerken zorbalık ederken şahit olmuşsunuz gibi gömmeniz aşırı ironik. Hyunjin yaptığı şeylerden dolayı özür diledi ve JYP de yalan olan suçlamalar konusunda dava açacaklarını söyledi. Neyin yalan neyin doğru olduğunu Hyunjin ve mağdurlardan başka kimse bilemez. Koreli netizenlerin saçma yorumlarına sinir olurken bir de burası başladı gerçekten. -eksiler için hazırım-

aurora ✨

Hyunjin kabul etmesine rağmen iftira diyorlar bir de. Neden özür diledi diyemler o kadar çok ki. Fanlar yüzünden umarım mağdurlar zor zaman geçirmiyordur. Ayrıca GOT7 Youngjae’nin de olayı çıktığında JYP yalanlayıp karşılıklı kavga demişti, Hyunjin için neden yapmasın? Bir şeyler yaptığı çok belli şahsen, hayal kırıklığı..

uykucu

Ben de onu anlamaya çalışıyorum, hyunjin ve jyp nin ifade etme üslubu belirsizleştiriyor durumu. O sebeple yaptıklarının üstünü örtmek anlamı da çıkabilir, bazı şeyleri yapmadığı anlamı çıkabilir.Toplamda 3 açıklamada da “Ortaokulda söylediği sert ve uygunsuz sözler ile çeşitli kişileri incittiği için gerçekten pişman ve yaptıklarını düşünüyor.” Buna benzer ifadeler geçiyor.Havada asılı kalıyor kesinleşmediği sürece. Ayrıca dünkü açıklamada olgunlaşmamış söz ve eylem denilmişken bugün sert ve uygunsuz sözler denilmiş. İlginç.

Last edited 6 ay önce by uykucu
luligirl

Onlar için önemli olan tek kişi oppaları onun yüzünden zor zaman geçiren insanlar değil JYp yaka paça şirketten atmadıgı için şükredeceklerine hala şirkete laf atıyorlar

Çok boşsun

Şu söylemlerinden vazgeç çocuğun yaptığı bir şey yok bunu sen de biliyorsun zamanında Jungkook’a da tecavüzcü dendi ama olay tamamen bir yalan çıktı, Hyunjin olayı da bu şekilde kapanacak ve sen sapıksın daha önce bana tecavüz ettin desem aslında sen bunu yapmadın ama ben bu söylemi yayarsam üzülür müsün hem benim bir kanıtım da yok ama insanları kandırmak kolay kolayca bana inanırlar ve sen insanların gözünde tecavüzcü olursun lütfen biraz empati kur ve son olarak JYP onu yaka paça atmaya bir yerleri yemez ne de olsa JYP’nin en ünlü idollerinden biri.

oylesine gezmeye geldim

Bence bazı insanlar, idol olan insanları normal insanlardan daha üstte görüyorlar. Yani x kişisi medyatik ve y kişisi medyatik olmayan bir insan diyelim. X kişisisin psikolojisi vs y kişisine orana her zaman daha önemli onlar için. Üstün insan gibi görüyorlar.

Drbeyz

Soojin noldu yaa sesi soluğu çıkmıyor. O kadar itham vardı üstünde. O da düşünce süreciyle yırtarsa şok olurum.

aurora ✨

Aynen Soojin ve Mingyu’dan ses yok resmen.

uykucu

Carat’larin 0t13 diye hashtag açmaları…🤦🏻‍♀️

Aeri

Özellikle Mingyu hakkında söylenenler çok ağır iddialar, her şeyin doğrusu ortaya çıkmadan nasıl savunuyorlar anlayamıyorum. Hayranlık olaya objektif yaklaşmalarını engellememeli ama çoğu hemen savunmaya geçiyor maalesef.

Last edited 6 ay önce by Aeri
queenliie

valla fanların hepsinin savunması aynı
mağdur yalan söylediğini kabul etti eski sınıf arkadaşları onun öyle biri olmadığını söylediler gençken yazdığı günlükte ben kimseye zorbalık yapmayan âlicenap biriyim yazıyordu vs vs bütün fandomların savunması bu

dunno

İnternational caratlar işi çok yokuşa sürüyorlar sadece sessizce oturup Japon ve Koreli Caratlar gibi gerçeklerin ortaya çıkmasını beklemeliler. Bu yüzden ben bile bazen yabancı hamam böcekleri denmesinde hak bulabiliyorum.

Drbeyz

Mingyu’nunkiler çok ciddiydi ama ilk açıklamadan sonra açıklama yapılmadı. Söylenenleri araştırıyoruz bile demediler. Takip ediyor musunuz bilmem ama bir seventeen fan hesabında gördüm. Kız tweetini silmiş, cinsel taciz vs. yok diye bir açıklama yapmış sanırım. Ne kadar doğru bilmiyorum, buraya da haber düşer herhalde.

soleil

Çünkü yanlış çeviri yapmıştı. Özür dileyip bundan sorumlu tutulmak istemediğini söyledi, ardından tweetini sildi. Umarım pledis daha geç olmadan bir açıklama yapar.

Klickklick

Kanıtları vardı kızın o da mı yalandı anlayamadım. Umarım her şeye rağmen kör tapıcı hayranlar böyle bir olayda bile kızı linç etmemişlerdir ve umarım kız da gönderiyi bu yüzden silmemiştir

Bence böyle

Bu olayında üzerini kapatacaklar bana göre. 97line olayında da bu çocuk yok muydu? Diger üç idol linçlenirken bu çocuk aradan yırtmıştı resmen. Sonra zorbalık iddiasında bulunuldu. Şirketi reddetti. Yine yırtıyordu ki magdur çok saglam deliller attı. Şimdiye kadar şirketten tık yok. Susup bunu da unuttururlarsa hiç şaşmam
Bu arada galiba cinsel taciz degil sözel taciz yapmış mingyu ama çeviri hatası cinsel gibi anlaşılmış dedi fanları. Şu anda tt olmuş ot13 tagı var seventen için. Fanlarına bu konuda ne kadar güvenilir bilemedim. Ama iddiaya göre kız yanlış anlaşıldıgını söylemiş falan🤷‍♀️karışık olaylar

Drbeyz

Yani kimse de oturup şirketin açıklamasını beklemiyor hemen taglar açıyorlar 🤦‍♀️ Idol olmak ne rahat yaa hayranın kafasında ‘ya yapmamışsa?’ fikrinin oluşması yeter, hemen avukat moduna girerler. Hatta çoğu şu an mingyu’nun psikolojisi bozuldu o yüzden sessiz kalıyor diye düşünüyordur 😂 Yani psikoloğa gittim diye resimler yüklemişti mağdur bence iftira değil. Göğsünü tutmamış da sözlü taciz mi olmuş yani? Ya engelli çocuk ve otistik çocuk hakkındaki söylemler? Şirket mağduru dikkate alıp açıklama bile yapmadı ve mağdur twitterda kabak gibi ortadaydı, o kadar nefret yorumundan etkilenip silmediği ne mağlum değil mi? Yani hiçbir şey anlamadım ben. Şirket de böyle giderse hiçbir… Read more »

Last edited 6 ay önce by Drbeyz
dunno

Arkadaşlar bir şey oracağım psikiyatr raporuyla çıkan kız Pannda yazı yazdı twda değil diye biliyorum bir de otistik birine zorbalık yaptığı ve bir kızın göğüsünü sıktığı iddalarını atan kişiyle aynı kişi değil diye biliyorum onlar grup sohbeti ssindendi peki o ssleri kim ortaya attı bilir kişi aydınlatablir mi?

TDK

TDK arkadaşa özendim ben de yapacağım bir şeyler bakın şimdi. Arkadaşlar bir şey oracağım psikiyatr raporuyla çıkan kız Pannda yazı yazdı twda değil diye biliyorum bir de otistik birine zorbalık yaptığı ve bir kızın göğüsünü sıktığı iddalarını atan kişiyle aynı kişi değil diye biliyorum onlar grup sohbeti ssindendi peki o ssleri kim ortaya attı bilir kişi aydınlatablir mi?✖ Arkadaşlar bir şey soracağım psikiyatr raporuyla çıkan kız Pann’da yazı yazdı Twitter’da değil diye biliyorum. Bir de otistik birine zorbalık yaptığı ve bir kızın göğsünü sıktığı iddialarını atan kişiyle aynı kişi değil diye biliyorum. Onlar grup sohbeti ekran görüntüsündendi peki o ekran… Read more »

Last edited 6 ay önce by TDK
dunno

jdkdkjas Düzeltmeleriniz için teşekkür ederim, bundan sonra daha dikkatli yorum yapacağım.

TDK

hjgdssdkbck alınmamana çok sevindim valla çünkü benim amacım ava çıkıp birilerinin yanlışını düzeltmeyi denemekti aslında TDK ya özendim biraz şfbkczbkxcb sen de tam biçilmiş kaftandın ama kabul et zljfkdhlkjhk

dunno

Sanırım psikiyatr raporuyla ortaya çıkan kızı Mingyu tek başına depresyona itmemiş sadece nedenlerden biriymiş (?) Ve çeviri hatası da şurdan kaynaklanıyor Mingyu ve arkadaşları çok fazla cinsel şaka yapıyorlarmış ama bir kişiyi hedef alarak değil ortaya yapıyorlarmış kız da bundan çok rahatsız oluyormuş bir kız olarak böyle şakalar duymak istemediği için ama çeviride mingyu direk kızı hedef alarak cinsel şakalar yapıyor gibi çevrilmişti o zaten direk cinsel tacize giriyor. Pledis de ayrıca çok sessiz olayı güzel yönetemiyor umarım en yakın zamanda sadece gerçekleri öğrenebiliriz. Bence psikiyatr raporuyla ortaya çıkan kız çok büyük ihtimal gerçekleri söylüyor ama diğer grup sohbeti sslerine… Read more »

Last edited 6 ay önce by dunno
Bence böyle

Şimdi şöyle, ben o akşam gördüm. Pann dandıı gönderi. Fanları konusuyordu kimisi cinsel taciz anlamına geliyor derken kimisi hayır sözel taciz diyor kız diyordu. Bekledim haberleri. Soompi ve allkopa bir kaç saat içinde düştü ve hepsi mingyu nun cinsel tacizle suçlandıgını yazdı. Ben de ona güvendim. Yani allkop yapar ama soompi nin de cinsel taciz diye çevirmesi yanlış degildir diye düşünüyorum. Sonra fanlar ortaya bir iddia attı. Kız yanlış anlaşıldım cinsel taciz yok demiş. Kime inansak bilmiyorum ki. Ama gögsünü sıkma olayını ben burada gördüm. Onuda başkası ortaya atmış diye biliyorum. Demek ki haklılar cinsel taciz var diye düşündüm. Ama… Read more »

Last edited 6 ay önce by Bence böyle
dunno

Gerçekten öyle. Ortada çok ciddi iddaalar var ve şirketin sadece susup unutulmasını beklemesi geri kalan grup üyelerini de zan altında bırakıp komple grubun imajını yok etmek olur. Ama ben koreli hayranların bu olayın peşini bırakacağını sanmıyorum da ummuyorum da. Ne eksik ne fazla tüm gerçekler ortaya dökülmeli ve hata yapan kişi/kişiler cezasını çekmeli.

aurora ✨

Fanların yazdığı şeyler beni çok tetiklediği için sürekli olayı araştırmasam da twitterda anasayfama düşüyor. İlk başta da zaten sözlü olarak taciz edildiğini, cinsel şaka kurbanı olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Şahsen yalan olsa Pledis açıklama yapar üyesinin bu kadar tepki almadına göz yummazdı bence tabii kesin sonucu beklemek lazım ama. Aşağılarda yazılmış Mingyu Itaewon olayı gibi unutturabileceğini düşünüyor da olabilir.

ilvos

Hyunjin ve jyp olayı hiç yalanlamadılar ve fazla uzatmadan özür yazısı yayınladıkları için “düşünce süreci” çok kötü karşılanmaz ama Soojin ve Cube olayı çok fazla yokuşa sürdü,, kabullenme ya da özür yazısıyla sıyrılmaları çok zor bence

ad astra

Jyp baştan bu kararı almalıydı. Öncesinde pann’da soojin hakkında gönderiler trend iken jyp’nin iddiaları reddetmesi, yeni mağdurların ortaya çıkması, öğretmenin açıklaması(yangına körükle giden resmen bu açıklama oldu)uluslararası fanların tepkileri derken okulda zorbalığın yüzü Hyunjin oldu.
Unutmasına izin verirsen insan unutur. Pledis’in sessizliği belki bundandır çünkü cube, jyp ve phs’nin şirketinin reddetmesinden sonra hep yeni mağdurlar ortaya çıktı ve hepsi daha ateşli tepkiler verdi. (Haklı olarak)
Kingdom’da halkın(ve rekabetten dolayı gergin olan fanların) gözüne sokulsaydı skz’nin itibarını daha kötü etkileyecekti.

stan snsd

JYP iddiaları hiç reddetmedi. Konuyu detaylıca araştırmamız gerek dedi ilk açıklamasında bile.

ad astra

Kusura bakmayın. O kadar çok iddia reddedildi ki karıştırmışım.

wugan

asiri bilgi kirliligi var 🙁 ben hyunjinin birden fazla magduru oldugunu bilmiyordum twitterda hep “pencereyi kapat” diyenden bahsediyorlar

ad astra

4 tane kadın mağduru ve mağdurların ifadesini teyit eden 8 kişi varmış sanırım.

Suna

JYP hiç reddetmedi. Konuyu araştırmak için zaman istedi, sonra araştırıldıktan sonra olayların tek taraflı değil çift taraflı yaşandığına dair bulgular yayınlandı ve Hyunjin kendisinin incittiği kişilerden yüz yüze ve yazıyla özür diledi. Bugün de düşünme sürecine girdi. Daha ne yapabilir bu insanlar, canını mı istiyorsunuz anlam veremiyorum

ad astra

O yönde bir şey yazmadım. Hyunjin içtenlikle özrünü diledi ama daha sonrasında öğretmen, uluslararası fanlar ve jyp’nin açıklamaları işleri daha da çıkmaza soktu. Bence bu kararın ne kadar faydalı olduğunu fark etmelisiniz yoksa pann ve theqoo’da ilk 20 trendlerinin 5’i Hyunjin ile alakalı olmaya devam ederdi.
Açıklamaya bakarsak hyunjin’in aktivitelerini durdurma kararı zaten önceden verilmiş sadece promosyonlarını sürdüreceği şirketlerle görüşme yapıldığı için açıklama gecikmiş.

Suna

JYP’nin reddetmesinin durumu daha kötü yaptığını yazmışsın yukarıda, ben de ona istinaden JYP’nin hiçbir zaman reddetmediğini yazdım. Ki benim görüşüme göre sessiz kalınması daha kötü, sessiz kalındıkça insanlar daha çok ateş püskürüyor. JYP kısa sürede güzelce müdahele etti. Ki biz de bu sürecin olması gerektiğini savunuyoruz zaten. Mağdur insanlar varken hiçbir şey olmamış gibi devam etmesi yanlış olurdu.

Tarafsız

Bak şimdi böyle insanlara laf anlatamazsın hem buraya attığın her yorum onlarca eksi alacak ve herkes kendine göre yanıt verecek en iyisi köşeye çekilip seyretmek çünkü biz bir şey bilmiyoruz ama maşallah diğerleri olay yaşanırken oradaymış her şeyi görmüş gibi konuşuyorlar ortaya atılan iddialardan sadece kızın söyledikleri doğru diğer her şey yalan öyle işte kardeşim buradaki yorumları da okuma iyice kafayı yersin cöowkfkwkdkwdkw

stan t-ara = stan talent

jyp gibi bir şirketin bu çocuğu direkt postalamayıp düşünce süreciyle durumu kurtarmak istemesinin tek sebebi gruptaki en popüler ve merkez üye olmasıdır. normalde benim bildiğim jyp’nin eyvallah çekeceği bir skandal değildi bu, vasıfsız bir üye olsa ertesi gün çıkış işlemleri yapılır muhasebeden paranı al, köyüne dön denilirdi

Boom

Bu durum genelde tam kanıtlarla kesin yargılarla yapılan birşey.

jennienin enayisi

Bu arada kesinlikle direkt ayrılmama/atılmama sebebini popülerlik olarak görüyorum en az popüler uye bunları yapsaydı jyp şimdiye bir yerlerine tekmeyi basmıştı o üyenin.

Çinça

Hyunjin gerçekten grubun en popüleriydi ve açıkçası Koreliler hariç şu an yabancı o kadar çok destekleyeni var ki hâlâ aklım şaştı. Zaten A pop dinleyenler genelde destekliyor (ben de dinliyorum ama asla desteklemiyorum) oralarda normal böyle şeyler ama dünyaya göre normal olmaması gerek. Her neyse zaten şu düşünme süreci işinden de bıktım yap yap düşünme sürecini gir saçmalığa bak

jennienin enayisi

Int fanlar yeteneğe ona buna bakmadan eli yüzü guzel olanı stanleyip popüler edince sonucunda ne yaparlarsa yapsınlar düşünme sürecine giriyolae zaten ya

Cfm

Fanlar jyp’ye sinirliymiş, ben jyp’nin gruptan atmasını beklemiştim sadece ara verdirmiş. Buna şükür etmeliler

Cfm

Bu arada hyunjin haberine tw tayfa dolanıyor çünkü tw’da buraya gelmelerini söylemişler

betül

açıkçası ben 3 gün önce böyle bir site olduğunu duyup gelmiştim wozöwodöowödowx ama öyle biri değilim hep tarafız yaklaşmaya çalıştım olaya. dün burada birisinin yaptığı yorumun ssi vardı baya ondan gelmiş olabililerrr

betül

Bi an bu yorumu ne ara yaptım dedim jskksks

betül

dün de bi video linki atmışsın sen onu ben mi attım sitede sorun mu var yanlis mi gösteriyo diye düşünmüştüm oslkxwöxowçzpçwz

Tuğba

Gelsinler ne yapacaklarsa djdjjd

Ad:*

Şaka gibi ya 😂

Suna

JYP haksızsan gözünün yaşına bakmaz(bir çok durumda gördük), Hyunjin’in haklı olduğu noktalar var ki tutuyor. Siz olaylara tek taraflı yaklaşıp, çöpmüş gibi bir insanın onca yıllık emeğini çabasını çöpe atmasını bekliyorsunuz. Bence siz de insanlığınızı bir sorgulayın.

Cfm

arkadaşım sen cidden garipsin, çocuk suçlu kabul etti ve özür diledi, gelip savunma

Laya

Jyp bir sirket ve ordakiler bu ise baslamadan once kagit imzaliyorlar jyp ne derse yapmak zorundalar suçlu da olsa sucsuz da olsa o mesaji yazmak zorundaydı olayi tam olarak kimse bilmiyor gelip de burda sadece gorundugu gibi suclama hakkin oldugunu dusunmuyorum

uykucu

Haklı olmadığı noktalar da mevcut, jyp açıklaması bunun kanıtı. Jyp gercekten önemsiyorsa neden magdur gibi bir kanit sunmuyor da sadece sert soz ve davranislari var diyor. Eger hyunjin i aklamak istiyorsa bunu kanitlamasi gerekiyor. Diger türlü bahsedilen ifadeler üstü açık kaliyor.İddialar dogrulanirsa insan hayatını mahvetmenin empatisini vicdanınıza bırakıyorum. Eğer yalansa da mağdur cezasını çekmeli zaten.

Suna

Mağdurlar da kanıt koyamadı ortaya JYPde. Ortada ağızdan çıkandan başka kanıt yok. Davranışların sözlü bir dökümü olmadığına göre de olmaz da. İki tarafta da aynı şeyi yapıyor konuşmak. Ama herkes mağdurların söylediği her şey raporluymuş gibi inanıp, JYP’nin anlattığına inanmıyor. Saçma.

uykucu

-İddialar dogrulanirsa insan hayatını mahvetmenin empatisini vicdanınıza bırakıyorum. Eğer yalansa da mağdur cezasını çekmeli zaten. Dedim yani olanları iddia kelimesiyle ifade ettim, kimseyi dediğiniz gibi mağdurların söylediği her şeyi raporluymış olarak savunmadım. Mağdurun dediklerini ifade eden telefon görüntülerini kanıt hükmünde görmeyip, sırf sevdiğiniz için doğru söylüyor diye düşündüğünüz sanatçının ifadelerini kabul ediyorsunuz.İlginç… Şirket, idolunuzun yanında olduğu sürece yukarıda Jyp haksızsan gözünün yaşına bakmaz diyorsunuz ama şu ifadeyi yazan da aynı şirket ve resmi bir aciklama: -Ortaokulda söylediği sert ve uygunsuz sözler ile çeşitli kişileri incittiği için gerçekten pişman ve yaptıklarını düşünüyor. Kusura bakmayın jyp elle tutulur kanıt koyamadığı,üstü açık cümleler… Read more »

Sananelazım

Kızım senin ön lobun zarar görmüş. Düşünme, empati ve yargılama kavramları nedir bilmiyorsun.

Last edited 6 ay önce by Sananelazım
Dark

Düşünme süreci de Kore eğlence sektöründe duyduğum en saçma şey olabilir. Bunca yıl düşünmemiş, hayatına gayet güzel devam etmiş şimdi mi düşünecek shsgssh

Moon Jelly🌙

Düşünme süreci adı altında yurtta sabahlara kadar Lol oynayıp bira içtiklerine yemin edebilirim ama kanıtlayamam. Erkek bi idol düşünme sürecine girince benim gözümde sadece bu manzara canlanıyo ahdhsjjshdbsjaksn

betül

Neden şu iddialar doğru şunlar yanlış gibi bir açıklama yapmadılar ? Sadece yalan iddialar için dava açacağız dediler. Net olmamaları can sıkıcı. İddialar arasında çok ciddi şeyler vardı.

lola

bence de daha detaylı açıklamalar yapmalılar. hatta hyunjin kendi yazısında da detay vermeliydi çünkü böyle aşırı karışıyor

heartheart

Bence bu kadar net olmamalarının sebebi ciddi olan iddiaların aslında doğru olması, ama şirketin bu iddiaların doğruluğunu muamma olarak göstermek istemesi.

nela

Hyunjinin de hataları olduğu için muhtemelen. idol olduğu için tüm suçlar ona kaldı. eğer jyp “bunu yapmadı, şunu yaptı.” vs derse hem suçlu hem güçlü durumuna düşecekler

L0VE

bence net olmamaları global fanlar yüzünden muhtemelen net olmazsak ve yalan iddialara dava açacağız dersek global fanlar idollerini “masum” kalıbına sokar bizde onları böyle hala elimizde tutarız kafasındalar

ilvos

Mingyu ne oldu ki, şirketten açıklama var mı? Şimdiye kadarki en ağır iddialar onun üzerinden geldi. Twitter’daki tag’i görünce aklıma geldi….

ilvos

Birçok ünlünün zorbalık haberi çıktı
Aslında düşününce, mağdurların yazdıklarına göre belki de aralarında en hafifi gibi görünen (okul komple problemli vs. tarzında açıklamalar var) kişi olan Hyunjin en ağır cezayı ödüyor.. ilginç geldi
Darısı ve daha ağırı tüm gerçek zorbaların başına

Viviella

Bunda staylerin çok büyük suçu var tabi bi de şu malum öğretmenin

Miumiu

Düşünme sürecine girecek demek nasıl saçma bir açıklama. Şimdiye kadar aklı neredeydi pişman hissetmek ve özür dilemek için

lfx

hyunjin sadece 20 yaşında okul hayatı bile yeni bitti… pişman olup olmadığını da bilemeyiz.

ilvos

“düşünme süreci” Koreliler’in özür yazılarındaki kurtarıcı kelime grubu resmen.

öfff

zaten özür diledi ve el yazısıyla mektup da yazdı bunun üstüne ara da veriyor işte

Suna

Kişilerle buluşup yüz yüze özür dilemiş, görüşemedikleri için de özür yazısı yazmış, faaliyetlerini durdurup düşünme sürecine girmiş.. Ne yapmasını bekliyorsunuz başka? Yaptığı tek bir hatada tüm çabalarını çöpe atmasını mı istiyorsunuz? Canını mı versin? Ne istiyorsunuz daha?

iev

Yaptı bir hata dediğin şey insanların ömür boyu atlatamıdığı travmalara sebep olmak :))) bir özür yazısı yazdı ya artık suçsuz hatta melek sizin için👌

Cey

Bu sitenin yorum kısmının bilinçli insanlardan oluştuğunun farkındayım. Ancak gözden kaçtığını hissettiğim bir konuya değinmek istiyorum. Eğer her suçluya müebbet hapis verilseydi suç oranı azalmaktan ziyade daha da artardı. Bunun nedeni suçluya geri dönüp hatalarından pişman olma fırsatı verilmemesi yani geri dönülememezlik. Tabii ki suçun cezai bir karşılığı olmalı ki mağdura da adalet sağlanabilsin ancak suçlu için de adaleti sağlamak zorundasınız. Ve bu ceza bu olayda tamamen sektörden atmak (müebbet hapisle benzerlik gösteriyor) olmamalı diye düşünüyorum. Çünkü az önce dediğim gibi bu suçluyu geri dönülemez bir noktaya getiriyor ve cezayı işlevsizleştiriyor. Ve evet hapishanelerin olması ve buralarda psikolog, sosyal hizmet… Read more »

Last edited 6 ay önce by Cey
Cey

Suçlu için adaleti sağlamaktan kastım da suçuyla orantılı, adil bir ceza alması gerekliliği. Bu yüzden düşünme sürecine girmesinin (bu da hapis cezasıyla benzerlik gösteriyor) uygun bir ceza olduğunu düşünüyorum.

Last edited 6 ay önce by Cey
oylesine gezmeye geldim

😀

Hadwyn

Asdffghjk ne olaylar varmış da biz bilmiyormusuz voleybolculara kaldi ihale

Cey

Sınava son dakika çalışınca kağıda yazdıklarım:

gyuri

gözden ırak akıldan ırak mantığı, tatilini güzelce yapar sonra da ilk comeback ile birlikte geri döner. kamera karşısında da ajitasyon ve özür dileme hopp bitti gitti.

yorummer

Kaç yaşında olursan ol, ne kadar düşman olursan ol ölmüş anneye ve hayatta kalan çocuğuna laf yapamazsın. Gruptan çıksın sevdiğim gruptu çok yakışıklı da bulup severdim ama asla takip etmicem

hephaklıyımben

Stay’ler şimdi kendilerini yırtıyor biz sekiz kişiyiz diye en son woojin atıldığında yapmışlardı sonra tam açıklanmadan skandalı çıktı bir anda sekiz kişiyiz hüü diye ağladılar neyse grup için önemli çocuk iyi bir görsel kendimizi kandırmayalım neyse yarışma vardı kendi elleri ile batırdı nah kazanırlar artık birde jyp ne yapsın şirketler neden yaranamıyor bilmiyorum gruptan atıp artık tam jyp grubu karakterler düzgün diyebilirdi zaten medya oyunu yapmayı seviyor öğretmene ne kadar para verdi kim bilir biri şey demiş ig tayfa zaten komik skandalı kapatmak için dünya starı hyunjin’i kullanmışlar yoksa suçsuzmuş çünkü yayında fanlara güzel şeyler söylemiş

Fear

Kingdomda 1. olduğumuzda bu yoruma geri döneceğim kuzucuk

yume

kim ne derse desin şu düşüncemde sabit kalacağım. dünya sizi eğitim için bir yere getiren binanın dört duvarından ibaret değil. eğer yetişkin yaşlarınızda hala ortaokul döneminde birkaç kere kavga ettiğiniz insana kin besliyorsanız psikoloğa baş vurun. lise ve ortaokul hayatım boyunca zorbalık gördüm, dışlandım. buna rağmen daha geçen yıl bitirdiğim lisenin öğrencilerini televizyonda görsem pann gibi internet sitesinde onların dedikodusunu yapmak için yazı yazmam. bu çok çocuksu ve gereksiz bir hareket olur. şuan bu yazını yazan insan ne yapıyor. “hıh, zamanında bana bulaştın, şimdi tüm bir kariyerini bitiriyorum” mu diye düşünüyor? belki ben duygusal olarak hissiz biriyim. fakat hadi ama… Read more »

saryy

Artık inkar edilecek birşey yok geçmişinde zorbalık yapmış işte ve atılmayacağına göre de umarım yaptıklarından gerçekten pişman olmuştur.kız için hayat onun kadar kolay olmayacak ama

Last edited 6 ay önce by saryy
pink ocean

hyunjin tüm halk tarafından ayıplanmaya ve kötü anılmaya devam edecek. sadece kore’de değil dünyadan tepki alıyor şu an. kendisi de zorbalık görüyor. hyunjin için kolay olacağını sanmıyorum. sürekli 11-14 yaşları arasında yaptığı düşüncesizce hareketler yüzünden kariyerinin başında yaşadığı şeyler 20 yaşında biri için de kolay değil.

HJBB

Yorumlara baktığımda olayın ne kadar da yanlış anlaşıldığını görüyorum. Konuya özet geçiyorum. Bir netizen ortaya çıkıp ortaokuldaki sınıfında Hyunjin tarafından zorbalığa uğradığını, sınıfın kapısını kapatmak ile ilgili bir tartışma (kız kapıyı kapamasını söylemiş Hyunjin’de ben senin hizmetçin miyim demiş ve bir kaç uygunsuz kelime daha) ve HJ’in öğle yemeğinde kızın ve arkadaşlarının fazla yemek aldığını (uygunsz şekilde söylemiş HJ) bu yüzden diğer öğrencilere yemek kalmadığını söylemesi üzerine yapılan tartışma. KISACASI OLAY ORTAOKULLU 2 VELEDİN KAVGASI ZORBALIK DEĞİL. Günlerce ya da aylarca süren fiziksel şiddet, taciz, para alma vs söz konusu değil. (Kız böyle addialarda bulunmadı.) Türlü türlü şiddet taciz olayları… Read more »

leebit

ne güzel konuştun öyle ♡ ama kimse kimseyi dinlemiyor burada. eğer aynı fikirde değilsen kötü insansın dndjdndbd

Klickklick

Hyunjin faaliyetlere döndükten belli bir süre sonra her şey unutulacak ve yeniden kamera karşısına geçecek. Mağdur ise yaşadıklarını asla unutmayacak. En azından iddialar doğruysa, hyunjin direkt mağdurdan aracısız olarak özür dilemeli tabii Bu ne kadar telafi eder bilemem

pink ocean

Hyunjin mektubunda yüzyüze gelip özür ve af dilediğini, göremediği kişilere de mektup aracılığı ile özrünü iletmek istediğini yazmıştı.

Klickklick

İstemek ile yapmak çok farklı şeyler

•Lalice•

Galiba çıkmayacak gruptan. Woojin’in olayı daha beter ama Hyunjin’in de altta kalır yanı yok yani Woojin simdi demiyor mudur niye benim ipimi hemen kestiniz diye fjsbxjxj şirketler öne aldıkları üyeleri atma konusunda çok zorlanıyor Hyunjin kadar tutmayan başka bir üyenin skandalı gelseydi belki çoktan yol vermişlerdi Soojin’de ayni şekilde onun yerine Miyeon, Yuqi hele de Shuhua’nın skandalı çıksaydı Soojin kadar savunmaları yapılmazdı bence.

Last edited 6 ay önce by •Lalice•
betül

woojin olayında skandal olay yoktu neden çıktığını biz de bilmiyorduk, ana vokal olmasına rağmen cb zamanı atılmıştı bu yüzden sıkıntı çekmişlerdi bir şey olduğunu tahmin etmiştik ama woojin yılın bsşında ayrıldı haberleri eylül ayında gruptan çıktığında çıkmıştı. ana vokal olmasına rağmen atıldı hyunjin’in yeri doldurulabilir ve popüler olma konusundan yabancı üyelerimiz de çok popüler ve dikkat çekiyor. yabi hyunjin atılsa grup bitmezdi.

•Lalice•

Hyunjin baya popüler tek popüler üye değil tabii ama grubun adı geçince ilk akla gelen üyelerden biri. Yetenek anlamında bence de yeri doldurulabilir ama fan çekme konusunda zirve. Jyp bence bu yüzden atmadı ve atmayacak.

betül

bilmiyorum ya atılsa onun yerinr minho’yu gönderirdi ödül programlarına dans için hyunjin hep digerlerine göre daha cok solo reklam aldı bence minho’ya mesela imkan verilseydi o da hyunjin kadar olabilirdi, geçen bir ödül töreninde dans almıştı kısa yunan tanrısı gibi yüzü var yorumları gelmiş hatta stayler olarak bir sözümüz vsr keşke minho görse koreliler fark etse diye woxöwolzpwz yani sadece woojin olayları ile hyunjin bir degil onu soylemek istemiştim woojin sessiz sedasiz atildi eger cok kotu durunlar olsaydı atabilirdi ya da magdur affetti mi, buna mı güveniyorlar… cunku magdur affettim diye yazsa olaylar durulur diye dusunuyorum?

jeyan

niye kendisinde psikoljik yara ve travma yaratan birini sektörde kalsın diye affetmek zorundaymış gibi lanse ediyorsunuz ikidir böyle yorum görüyorum cahillik diz boyu

betül

affetmek zorunda demedim ki

betül

beni yanlis anladiginizi dusunuyorum keske bu kadar sert bir dille yazmasaydiniz zorbalik gonderisinin altindayiz sonuçta. ben magdur affetmek zorunda demedim, jyp neyine guveniyor da atmıyor acaba magdur affetti mi, eger affederse tum bu olaylar cozulur cunku? demek istemistim. zorbalik suclamalari oyle ara vermeyle gecen bir sey degil eger zorba ise ve magdur affetmiyorsa gitmeli, zaten yeri doldurulabilecek bir uye. keske daha kibar olsaydiniz.

•Lalice•

Lütfen beni destekleyin diyordu en son kdndjxn aynen paşam destekleriz tabii

betül

ayy hic bilmiyorum oyle dedikodular var bir de sirketi hakkındaki yazılan tum kotu seylerede dava edixez yaziyor turk birisinin thread’ine de yazmisti gecen

kkpop

Hyunjin için şuan yapılması gereken tüm sınıf arkadaşları ile görüşmesi ,hepsi yanlarında bi danışman, psikolog ve avukat eşliğinde konuşmalılar içlerini dökmeliler ve kim kime ne yaptıysa samimi bi özür dilemeliler . Öğretmen in dediğşne göre tüm sınıf sorunluymuş ve iddiayı ortaya atan mağdur kızla da birebir görüşmeli. Sonra tüm sınıf arkadaşları halka hyunjin eskisi gibi değil samimi özrünü kabul ettik o şuan da doğru yolda yürümeye çalışan olgun biri vs tarzı bi mesaj yayınlamalı. Yoksa halkın gözünde şuan değişmiş iyi biri olgun biri olsa bile hep zorba olarak kalacak.

Matoki

Takip edemediğim bazı noktalar var. JYP de Hyunjin de yüzyüze görüşebildiği mağdurlardan özür dilediğini ve bundan sonra birbirlerini destekleyeceklerini söylemişlerdi. Ama öğretmenin yazdığı makaleden sonra en başta makale yazan bir mağdur Hj yüzünden zor zamanlar geçirdiğini ve artık onu TV de görmek istemediğini söyledi. Sonrasında da gruptan ayrılması için birçok kişi istekte bulundu vs. Yani bu durumda Jyp bu kişiye daha önce ulaşmamış mı veya bu kişiden özür dilenmemiş mi? Takip edemediğim bir nokta da kanıt meselesi. Yanlış anlamadıysam makale yazan kişinin de suçlandığı noktalar var ama ne yazarın ne de Hyunjinin kendini aklayabileceği kesin bir kanıtı yok. Durum böyleyse… Read more »

Boom

Keşke bunu burdaki eksicilerde anlasalar bu duruma kendileride düşünce anlarlar tabi artık hangi tarafı daha hor gördüklerine bağlı…İnsan yaşamadan anlamaz çünkü iki taraf içinde konuşuyorum.

Bence böyle

Alakasız ama Bir şey soracagım,siz önceki haberlere ulaşabiliyor musunuz burada.mesela iki gün önceki haberi kolayca bulamıyorum.Çok zor oldu bu sistemle,site.
Ayrıca eskiden twitter hesabında da yeni haberler tweet atılırdı şimdi neden olmuyor acaba

betül

Sebebini tam bilmiyorum da her yorumu göremediklerini belirtmişti site. E-posta atarsan dönüş yaparlar. Bir de yeni şeyler denediklerini, tekrar değişiklik yapabileceklerini söylemişlerdi.

Last edited 6 ay önce by betül
Bence böyle

Site o kadar karışık halde ki e posta adresi nerede nasıl atacagım onu bile bulamıyorum asdfgh
ama çok sagol dönüşün için.bir bakacagım

betül
Last edited 6 ay önce by betül
STRAYKINGEXO

Bir STAY olarak doğal olarak bu olanların yalan olmasını o kadar çok istedim ki ama her şey ortada gibi görünüyor hyunjin neden böyle şeyler yaptın NEDEN? bizde öğrenci olarak gelecek kaygısı stres yaşıyoruz ama kimseye zorbalık yapmıyoruz. Bir kaç gün önce sadece bekleyelim yazmıştım gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Ben şimdi seni nasıl destekleyeceğim jype hyunjin çok popüler olduğu için olayı kapatmaya çalışıyor Wooj*n i direk gruptan atmıştı. Ah gerçekten EXO ve ONEUS dan sonra sadece SKZ fandomuna girdim ama bu olanlar gerçekten tam bir hayal kırıklığı. Ne yapacağımı bilmiyorum fandomdan ayrılmalı mıyım ? Bir zorbanın olduğu grubu destekleyip para kazanıp… Read more »

hira

zaten boyle dusunuyosan stay deme kendine

BRAIN

Defol git lütfen, vicdanı olan bir stay o senin gibi namert değil, ha hala onun stayliğini sorguluyorsan sen grupta diğer uyelere yazık olduğunu anlamıyorsun

hira

defol git ve namert diyerek hyunjini elestirdigin zorbaligi sen de yapmis oldun? CIDDEN KOMIKSINIZ.ayrica diger uyelere yazik diyorsun ama minho son konusmasinda 8 KISI olduklarini iyice belirtti. bi boktan haberi olmadan bos bos yaziyosunuz devam edin haydi.bi de 6 dislike almisim WNHDOWJDHWOHSKHDGSKDHHWKDJWHDKWJD

wugan

ben mi yanlis okuyorum bilmiyorum ama hyunjin ozur dileyip kabul etmedi mi? fanlar hangi kanitla savunuyorlar?

queenliie

özetle geçmişte zorbalık yapmış ama şimdi pişman olmuş bu iyi bir şey
ortalığı karıştıran fanlardı zaten lütfen böyle olaylarda şirketler kardeşim biz mağdurla oturuyoruz konuşuyoruz siz her b*ka karışmayın diye açıklama yapsınlar

Aychu

Yanlış anlama katılıyorum ama cidden yorumun sonu çok komik ciddiyken bir anda anırdım dmwşkdmekfwçdl

Smeraldo

Üstünden neredeyse 5 yıl geçmiş bişey tabiki kızada hak veriyorum psikolojik olarak kötü etkilenmiş olabilir yaşadıklarından tramva geçirmiş olabilir bunu hiç birimiz bilemeyiz çünkü hiçbirimiz olayı canlı canlı yaşamadık bu durumda JYP’nin böyle çelişkili konuşması indanların kafasını karıştırıyor Hyunjin’in yaptığı iyi bişey değil kötü bişey gidip bizzat özür dilemeli ama şuan hem burda hemde diğer platformlarda Hyunjin için yapılan konuşmalar, söylemler, tartışmalar benim kanaatımca yanlış çocuk bu gruba girince de söylemişti zaten bikaç konuşmasını dinlemiştim yüzümden veya vücudumdan dolayı bu gruba girmek istemiyorum demişti buyüzden yüzü yüzünden hâlâ orda kalsa bile böyle konuşmanızı doğru bulmuyorum eğer o zamanında zorbalık yapmışsa… Read more »

Aycik

Ya ben şeyi anlamıyorum twitterda tek suçlama kapı örtme olayıymış gibi davranılıyor. Herkes bunu savunuyor birde. Oho beni lisede görselerdi neler derdiler diye konuşma yapıyorlar. Hayır olayı ben mi avrayamadım anlamadım gitti. Başka suçlamalarda yok muydu? Bir de olay karşıklı deniliyor. Kafa o kadar çok karıştı ki. Karşıklı ise tüm suç hyunjinin üstüne kalıyor. Çünkü kendini hiç açıklayamadı. O yüzden kafamda o kadar çok soru işareti var ki. Gerçekten suçlu mu yoksa karşılıklı bir olay mı asla emin olamıyorum.

Last edited 6 ay önce by Aycik
Hadwyn

Bunlar da vardi.

Aycik

Teşekkür ederim

Nonamefandom

Buraya giriyorum ayrı şey İG ve twitter”de ise tamamen başka şey WTF
TW’de çok iyi userler var çoğunun paylaşımlarını severdim ta ki bu gün Hyunjin için destek tagları açana kadar
Hepsinin mi beyni yıkanmış ya bu nedir

mamamoo queen kudur

Senin de yıkanmış

BRAIN

Çünkü çıkan şeylere iftira olarak kabul ediyorlar iddia olarak bile düşünmüyorlar, hyunjinime iftira atıldı hyunjin boş boşuna özür diledi wtf stay sayfası takip ediyorum instada midem kaldırmıyor artık çıkacam sayfadan

Plmsdij

Ben bu olayı tarafsız biri olarak yorumlamak istiyorum. Geçmişte yaşanan belli başlı problemin olduğu -hatta belki de birden falza- net bir şekilde ortada. Yaşanan olayın ortaokul zamanı olduğu da açık. Yani çocukların taş çatlasın 14-15 yaş aralığında gerçekleşiyor tüm olaylar. Hata yapılacak bir yaş mı? Evet. Hatayı farkında olunacak yaştalar mı? Ona da evet. Yani kişinin kendini nereye çektiğine bağlı fakat bunun yanında ortamda çok önemli. Öğretmenin dediğine göre sınıf fazla rekabetçiymiş. Şimdi biz olayları sadece tek bakış açısından görüyoruz. Kız zor zamanlar yaşamış bunu da dile çok rahatlıkla getirebiliyor fakat peki Hyunjin tarafı? Onun bakış açısından olayları maalesef ki… Read more »

stan nu'est

Sonunda biri beynini kullanarak yorum yapmış. Hyunjin’den bir kere bile dinlemediğimiz olay için kin kusuyorlar.

öfff

bu sitede simdiye kadar yapilmis en dogru ve objektif yorum olabilir, sonuna kadar katiliyorum.

Suna

Bu yorumun alnı olsa da öpsem

Wivvola

Orta okul yaş aralığı nasıl 14 15 oluyor ya 15 lise bire denk geliyor korede mi farklı

rundevilrun

korelilerde orta okul 13-15 arası uluslararası yaş sistemiyle

Hadwyn

Jyp den o zaman youngjae de olduğu gibi aralarında tartışma olduğu doğru ama zorbalık yalandır açıklamasına benzer bir açıklama beklerdim.Belirsiz bazıları doğru falan filan diye açıklama yapiyo.Kafa karisikligina neden oluyor.

Plmsdij

Kesinlikle size bu konuda katılıyorum. Jyp tam ve kesin bir açıklama yapmadığı için direkt olarak akıllara Hyunjin’in sorunlu olduğu geliyor. Bu olayda net olan bir şey varsa Hyunjin’in o dönemlerde kesin olarak vukuatı var. İnkar edilemez bu fakat dediğim gibi keşke olayları bir de onun gözünden dinleyebilsek. Kızın tarafından bakıldığında Hyunjin’in yaptıklarını -ki elektronik sigara içtiğini bile öğrendik. Hyunjin tarafından nasıl peki? Merak uyandırıyor bu. Belki kızında birçok kötü olayı var ama işte idol olduğu için Hyunjin’in tavırları insanlar arasında dolanıyor. Neyse yahu ilahi adalete inanan biriyim gerçekten Hyunjin’in affedilmez hataları varsa elbet birgün ortaya çıkar ama ikili bir tartışma… Read more »

Aychu

13 yaşında biri olarak söylüyorum, anneme bu durumu anlattım.Kendisi bir öğretmen. Sadece ne diyeceğini merak ettiğim için ama idol demedim film dedim. Annemin söylediği şeyi direk aktarıyorum ” 13-14-15 yaşına ‘ergenlik’ denilmesinin sebebi, o zamanarda o kişinin dengesiz bir ruh halinde olması. Eğer olay çift taraflıysa da ünlü olanın zarar görmesi daha iyi ama benşm merak ettiğim, kızın da iyi biri olduğunu söyledin. O zaman neden ulaşabileceği halde yazmamış çocuğa? Hadi diyelim korkmuş, neden kız çocuğun imajın ere çalmış? Gerçekten iyi biri olsaydı o kişi rezalet biri olsaydı onunla bu durumu özel konuşur, çocuktan kötü tepki alıp öyle herkese yayardı.… Read more »

Aychu

daha iyi demişim afedersiniz, daha olası olacaktı

SUNMI

Çok haklısın, açıklamalara tarafsız bakınca eksik noktalar olduğu ortada. Hiçbir şeyin doğrusunu bilemeyiz, iki tarafı da tanımıyoruz ama bana biraz intikam gibi de görünmedi değil. Yine de birini kıracak sözler söylemek hoş değil elbette.

Julia

şunu söylemeden geçemicem stray kidsi debutlarından beri takip ediyorum daha ilk debut yaptıları zamanlarda da çıkmıştı Hyunjin zorba olayları jyp hemen yalanlamıştı. yani daha ilk çıkış yaptıları zamanlardan beri vardı bişeyler

haechan

hyunjin olayinda gercekten neler yasandi ya da hyunjin gercekten tek tarafli zorbalik yapti mi bilmiyorum ama eger magdur oldugunu iddia eden kisi gercekten magdursa bunu belki de daha once aciklayacak psikolojiyi kendinde bulamamis su an kendini aciklayacak durumda hissetmis olabilir bu yuzden zorbalik olaylarinda magdurun ne zaman aciklama yapmis olmasini cok dusunmuyorum ben tabi eger gercekten magdursa

jeyan

Ademle havvadan başladığı için okumadım yine mi “mağdur şimdi mi açıklar” yazmış

haechan

evet klasik ncksoaosj

jeyan

allah aşkına bari empati kuramıyorlar o duygularınız eksik kalmış oppanızı savunacaksınız diye malum bari gidin kurban psikolojisi açın bir şeyler okuyun bu kadar kör olmayın

Last edited 6 ay önce by jeyan
uykucu

Kız zor zamanlar yaşamış bunu da dile çok rahatlıkla getirebiliyor demişsiniz, psikolojik olarak mağdurun bu kadar rahat bir şekilde dile getirdiğinden emin miyiz? Belki de bu olaylar patlak vermese, güç bulup mağdur dile getiremeyecekti. Hyunjin ve jyp mektuplarda ne olduğunu net olarak belirtmiyor, şu an popüler olan bir sanatçısı olduğu halde ifadeler sadece söz ve davranış olarak geçiyor, sanatçısını kaybetmemek adına bu kadar üstü açık ifadeler kullanmaması gerekiyor. Hyunjin kesin hepsini yapmıştır da demiyorum çünkü eğer öyle olursa ,kesinlik olmadığı için,fanların hyunjin e özür dilettiler, o hicbir şey yapmadı diyenlerden farkı kalmıyor. Ortada 2 tarafın da uzlaştığı bir durum yok, öyle… Read more »

Last edited 6 ay önce by uykucu
zeze

Her şey iyi güzel de… şu yazıya bakarak umduğun şey Hyunjin’in suçsuz olduğuna kendini inandırma çabaların gibi geliyor daha çok. Hyunjin’in düşünceleri busu şusu olayların iç yüzü vs vs. Birincisi, JYP’nin skandalı kötü yönettiğini düşünmüyorum olay çıktıktan sonra resmi haberler kısa sürede zincirleme olarak önümüze geldi. Öncesinde incelediklerini söylediler araya bir kaç iddia daha atıldı(yalan-doğru) ve daha sonrasında olay doğrulanarak JYP özrü hemen akabinde Hyunjin özrü. Velev ki gerçek olmasaydı tıpki Lia gibi direkt reddedilecekti. Yani Hyunjin sizlerin kafasında kurduğu gibi adanan bir kurban değil. İkincisi ve utanç verici olan ise kızın neden şimdi söylediği…buna essay bile yazabilirim ama yaşının… Read more »

Last edited 6 ay önce by zeze
Ad:*

Ağzına sağlık. Sitede şu ana kadar okuduğum en mantıklı ve düzgün yorumlardan biri bu 👏🏻

hyojin ne güzel adamsın

sonuç olarak başkalarının hayatını olumsuz etkileyici davranışlarda bulunmuşlar, birinin daha abartmış olması mentaliteyi değiştirmez bence

Cl’in mikrofonu

Bu olay yüzünden SKZ’nin de imajı kirlendi ya en çok ona üzülüyorum.

BRAIN

Zaten zor düzeltiydi hatırlarsan woojin den sonra gerçekten antiler hep konuya laf atıyordu (fan olmasam bile haberim var) yerden yere vuruyorlardı son 2 cb sonrası herşey iyiye dönmüştü ama bu hyunjin skandalı herşeyi yerle bir etti stay olmayı düşünüyordum realite sovlarını fln izlemiştim ama zorba birisi varken grubu stanleyemem

fine

kötülükler arasında “bu daha hafif” dersek ohhoo bizden bir cacık olmaz herkesin durumu farklı herkese aynı tepkiyi vermemiz imkansız irene ile zicoyu karşılaştıranlar gibi olmuş yorumun

Boom

Bugün bir kore dizisi izliyodum videoda adamın hisselerini düşürmek için medyaya cinsel taciz yalanı csürelim dediler açıkçası ben artık kimseye güvenmiyorum mağdurlarda suçlularda kesin kanıtlarla gelmeliler bunu konuyu arkadaşına anlatır gibi değil somut kanıtlar olmalı yoksa kimse doğru bir ceza almaz ve inanmazda Hyunjin mağdura kendini affettirmeli diğer zorbalarda tabikide.Umarım mağdurlarda affedebilir eğer affedebilirse mağdur içinde en iyisi olur birazda en azından yaraları hafifler.

jeyan

Sen şaka falan mısın şok oldum kendi kendinize teori üretmeyin kdrama değil bu, mağdura baskı yapıp görevi sanki affetmek zorundaymış gibi affetse bile içinde kalır o zorbanın bilincinde oluşturduğu yaralar.Her zorbalık olayında somut kanıt olmaz emin olduğumuz soojin olayınd bile itham ve iddialar vardı ortaokul ve lise çağındaki birinden nasıl kanıt toplamasını beklersiniz çocuk dedektif mi.Ayrıca “bunu konuyu arkadaşına anlatır gibi değil somut kanıtlar olmalı” hiç insanlığınız yok bari böyle seviyesiz cümleler kurmayın.

Boom

Kardeşim sizde artık herşeye inanmaktan vazgeçin bu dünyada yaşamıyorsun herhalde bir idol patladığında anında bu tür olaylar çıkıyor zatenAyrıca kdrama falanda üretmedim sektörden uzak olduğunuzun farkında olup bu işler sadece şarkı dinlemekle olmuyor Ülkenin kültüründen tut psikolojisine kadar bilmeden gelip burda bana teori üreticisi deme herkesi suçlamayın ne kadar toksik insanların yaşadığına da farkına varın artık.Sen asıl şakamasın hayattında hiç iftira atılmadı mı yada hiç böyle birşey duymadın herhalde ayrıca ben böyle olmuşmu dedim önce okuduğunu anla sonra gel benim seviyesiz cümlelerimi eleştir!olaylar o şekilde yansıtıldı arkadaşlarıyla okul konuşmaları bilmem ne Hyunjini savunmadığım halde bu duruma düşürmeye çalıştın beni.Mağdura baskı… Read more »

Last edited 6 ay önce by Boom
Boom

Ayrıca şuan bana hakaret ederek sende bana zorbalık yapıyorsun madem dediklerimi anlayamadın o zaman böyle konuşmaya hakkın yok.Bak gördünmü sende zorba durumuna düştün bile şuan bu zorba haberinin altında.

jennienin enayisi

Şimdilik ara vermesi iyi çünkü bence ‘ara’ dedikleri şey sonsuza kadar falan sürecek fancıklar ayrılığı hafif atlatsın diye ara verdi diyorlar gibi geldi

BRAIN

Bak bu olabilir en azından internatinal fanları diğer üyelere çekerler, 1-2 comebackte gelmezse sonra gruptan ayrıldı kendi isteğiyle derler neden olmasın

Army

Bu olaya tarafsız yaklaşıyorum ve burda kötü yorum yapanların hepsi kpop hayranları sizin tutugunuz idolunuze iftira atılsa direk savunmaya geçersiniz ama onlar şuan savunuyor diye suçlu oldu arkadaşlar bunu biz bilemeyiz biz hyunjin in hayatı boyunca yaninda değiliz siz bilip bilmeden çocuğun gruptan ayrılmasını söylüyorsunuz biraz empati yapın bir siz bir idolsunuz size iftira attılar böyle bir olay ama siz ispatliyamiyorsunuz çünkü şirket ten habersiz hiçbir şey yapamazsiniz ne yazdığınızda kadar onlar karar verir ve siz onca yıllık emeginizi bir hiç gibi attiyorlar ne hissedersiniz bu olaylara bütün kpop idolerine yapılan böyle şeylere tarafsız yaklaşın birde müslümanız özelikle bizim insanlara… Read more »

Winternim

Jypnin bu durumla ilgilenme sekli berbat otesi hyunjin bir seyler yapmis ama okul arkadaslarinin bazilari bunun karsilikli oldugunu soylemisti jyp boyle muallak aciklamalar yapiyor ve kafa karistiriyor

Zzzz

Vay be sırf yakışıklı diye popüler diye yaptıkları her şeyi hak görüyorlar….

forall

Stray Kids çok takip ettiğim bir grup değildi fakat Bang Chan için araştırmıştım bir ara. Açıkcası Hyunjin gruptan ayrılırsa yetenek anlamında pek bir şey eksilmez gibi. Rap konusunda Changbin ve Jisung zaten aşırı iyi,vokal konusunda Chan’ın sesi bal gibi I.N,Seungmin de çok iyilier. Felix zaten sesiyle hayran çekiyor başlı başına. Dans konuaunda da Minho var ve diğer üyeler de iyiler. Hyunjin ayrılırsa pek de bir şey eksilmez gibi.

lee jong suk

hemen hyunjin antisi saldırmış gruba.
Herkese öyle yapalım o zaman ay yok şu üye ayrılsa kem küm hyunjin ana dansçı, rapçi, vokal. Her türden açığı kapatabilecek biri. O giderse 8-1=0. KUDURABİLİRSİN.

forall

Ayynen bir zorba için çok kudurdum gerçekten hskxkdjdisks. E yalan değil ama. Hiçbir konuda diğer üyelere yetişemez. Tipi yüzünden grupta. Bir zorbayı bile savunuyorsunuz ya cidden yuh

BRAIN

Yazık kafana

Babygirl

JYP nin Lia olayıyla bu skandala verdiği tepkilerin farklılığından bir şeylerin gerçek olduğunu tahmin ediyordum ve şaşırmadım maalesef. Hyunjin umarım hatalarını içtenlikle anlayıp mağdurdan birebir özür diler geçmişte yaşananları değiştiremeyecek olsa da yaraları sarmaya çalışır ve belli süre uzak durur sektörden. Konuyla alakasız ama gerçekten imaj çok önemli dün YouTube da Bp kill This love mv si karşıma çıktı izliyeyim dedim bir kez daha ve artık Jennie’ye eskisi gibi bakamadığımı fark ettim.Ne kadar güzel,yetenekli olursan ol.İnsanların gözünden bir kere düştünmü geri dönüşü olmuyo..Ona baktıkça Ah ne kadar güzel ne kadar çekici olduğu değil bir seungri destekçisiyle sevgili olduğu aklıma geliyo.Hyunjin… Read more »

hey

Öğretmen ne demişti arkadaşlar bulamadım

Çinça

En azından jyp adam akıllı açıklama yapıyor diğer şirketlere ne demeli ?

Iwashere

Ben demiştim demeyeyim ama son üç haberde izlenecek yolu söylemiştim ndnsnsmsmsmsmsm

Hoşik

Bu zorbalar yüzüne ben linç yiyorum kötü bir şey demediğim halde

...

Popüler diye atılmadı diyenlere akıl fikir versin diyorum Seventeen üyeleri bin kat daha popüler korede de dünyadada hala düzgün bir açıklama gelmedi farkındaysanız.

nela

profil fotoğrafı nasil koyuyorsunuz

syssota

gravatar sitesine maille üye olarak

nela

tesekkur ederimm

fine

şu hyunjin gruptan ayrılsa da stayler siteyi terk etse

Last edited 6 ay önce by fine
mamamoo queen kudur

Sen s.g

hyojin ne güzel adamsın

anlamadığım uyuşturucu kullanan biri direk sektörden men ediliyor (yasal olarak uygun olmamasını anlasam da bazı durumlarda saçma geliyor) ama başka insanların psikolojisini bozarak hayatlarını etkileyen biri yalnızca ara mı verecek?? hani bunu tek beklemeyeceğim şirket jyp’di demek ki popüler üye olunca işler değişiyormuş..

la cha ta

skz üyeleri şok etmeye devam ediyor.Önce woojin sonra bu.