Benzer Yazılar

[THEQOO] Key East, Ji Soo hakkında açıklama yaptı

[THEQOO] Key East, Ji Soo hakkında açıklama yaptı

“Merhaba, biz KeyEast Entertainment.

Şirketimiz oyuncusu Ji Soo hakkında online forumlarda yayılan suçlamalar hakkında açıklamamızı yapmak istiyoruz.

Şu anda bu konudaki gerçekleri teyit etmek için çaba sarf ediyoruz. İddiaları araştırmak için zamana ihtiyacımız olduğu için anlayışınızı rica ediyoruz.

Öncelikle bu konuyla ilgili bilgileri toplamak istiyoruz, bilgileri rpt@keyeast.co.kr adresine gönderebilirsiniz, aktarılan tüm bilgileri herhangi bir oynama olmadan toplayacağımıza söz veriyoruz. Kabul ederlerse, gönderi yazarlarıyla da konuşmak istiyoruz.

Gerçekleri doğrulama ve sorunu çözme amacıyla, çeşitli yollarla ayrıntılı bir araştırma yapmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Endişeye neden olduğumuz için özür dileriz.

Bununla birlikte, doğrulanmamış söylentileri yaymaktan kaçınmanızı rica ediyoruz.

Teşekkürler.”

1. Muntazam ve iyi bir açıklama

2. Gerçekler açığa çıkmadan yasal işlem başlatmamak daha iyi ㅋㅋ

3. Bir sürü mağdur var, bazıları kanıtımız var diyor, o yüzden yasal işlemden bahsetmek zor

4. Keyeast’te bir sürü ünlü var, o yüzden şirketin imajını mahvetmemeye dikkat edecekler

5. Şirketlerin bu tarz skandallarla ilgilenmesinin en iyi yolu bu

6. Şu ana kadarki en iyi açıklama

7. Muntazam bir şekilde yazmışlar

8. Daha Ekim ayında Keyeast’e geçmişti.. zavallı Keyeast

9. Dizisini yayınlamayın

10. Açıklamaya bakarsanız Ji Soo’nun kontratını iptal etmek için kanıt topluyor gibiler

 

Kaynak: Knetizen

guest
70 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
林枫 lín fēng :D?

evet işte doğru olan budur. kanıtlara bakarak ve mağdurlarla konuşarak karar vermek daha iyi. iddialar oldukça büyük ve bana göre bayağı gerçekçi.

Saryy

Bu çocuk sadece zorbalıkla suçlanmıyor galiba işin içimde cinsel tacizde var lisede kendinden küçük kızları kandırıp birlikte olup videoya kaydetmiş ve bir çocuğunda yüzüne b*şaldığı söyleniyor iddialar o kadar ağır ki midem ağzıma geldi okuyunca ya umarım kanıtları ortaya çıkar

blinkie

kaynak varsa link atar mısın okumak istiyorum

Saryy

https://www.allkpop.com/article/2021/03/river-where-the-moon-rises-opens-up-in-response-to-actor-ji-soos-sexual-assault-and-school-violence-allegations

blinkie

sag ol bebis

Saryy

https://www.allkpop.com/article/2021/03/actor-ji-soo-faces-sexual-assault-allegations

Çiçekli Yollarda Yürüyen Ben

Çok iğrenç . Cidden iddialar arasında bu kadar kötüsünü duymamıştım. Doğruysa yüzünü görmek istemiyorum . Defolsun gitsin.

bakjiyon

Zorbalık haberlerini başından beri takip ediyorum. Jisoo’nunki maalesef gerçek görünüyor. Böyle şeylerin gerçek olmamasını,bu kadar çok mağdur olmamasını isterdim. Şimdiye kadar Jisoo,Soojin ve Naeun’un mağdurlarının yazdığı şeyler oldukça gerçek görünüyor. Park Hye Soo ile ilgili dispatch bugün bir şeyler yayınlamış onlara da bakmadan yorum yapmak istemiyorum. Hyunjin olayını da okuduğum ve takip ettiğim kadarıyla oradaki iki kişinin tartışması zorbalık demezdim ona.Zorbalik burda ismi geçen diğerleri gibi güçlünün güçsüzlere karşı yaptığıdır.Orda böyle bir şeye rastlamadım, öğretmenin açıklaması da açıklayıcıydı. Neyse Jisoo ve Naeun’u severdim beni çok şaşırttı bunlar. Naeun Taxi Driver kadrosunda onun akıbetini merak ediyorum herkes bu diziyi bekliyordu uzun… Read more »

betül

Hyunjin olayında bir çok iddia vardı ama hangisi gerçek hangisi değil şirket ve Hyunjin net bir açıklama yapmadı. İddialar arasında kapı kapatmakla ilgili basit bir olay da vardı ciddi şeyler de.

Deniz

O olayı Hyunjin’den de dinlemek isterdim , ünlü diye yalnızca özür dileyebildi . Karşı taraf doğru veya yanlış kendini anlatmışken , keşke Hyunjin’ede bu hak verilseydi

bakjiyon

Evet buna katılıyorum.Jyp yıllardır doğru düzgün açıklama yapmak yerine kendi sanatçısını ezdiği için yaptığı açıklama beni hiç şaşırtmadı.Yine de Hyunjin’in diğerlerinden farklı olduğunu düşündüğüm için tüm okuduğum şeyler sonucunda,herkesin ortaokul,lise vs laf dalaşına girdiğini de düşünürsek bunun kariyerine böyle bir etki yapmış olması üzücü.Keşke birileri de ona söylediği sözler için özür dileseydi,evet herkesten özür diledi diyelim sırf ünlü diye ondan özür dileyen olmadı.

bakjiyon

Ben dediğim gibi ilk başta baya temkinli yaklaştım ama her şeyi okuyunca bana zorbalık iddiaları çok asılsız geldi.Çünkü soojin,naeun burda da jisooda olduğu gibi mağdurlar kanıtlarla,ciddi iddialarla geldi.Her şeyi net bir şekilde anlattı.Hyunjin de böyle bir şey yoktu,kapıyı kapatmadı,sen kapat elin yok mu dedi gibi birkaç şey yazıyordu.Diğerlerinde bir sürü mağdur konuştu ama bunda arkadaşları da savundu hyunjini.Öğretmen bile açıklayıp sınıf içi sürtüşme oluyordu ünlü olduğu için tüm olay hyunjine atıldı bu yanlış vs dedi.O yüzden onunkini diğerlerinden farklı bir yere koyuyorum.

luligirll

Okudugun herşeyde zorba grubundanbiri olduguda vardı değil mi? Ögretmende sınıf oldugu için sürtüşme oluyordu falan demedi okulda ve o sınıfta kötü enerji sert bir atmosfer kısacası zorbalık oldugunu hepimiz biliyorduk demeye getirdi sadece tek hyunjin yapmış gibi göründügüne üzülmüş

bakjiyon

Öğretmenin açıklaması zorbalık vardı,sadece Hyunjin zorba değil başkaları da vara çıkmıyor,zaten böyle bir şey diyecek olsa hiç açıklama yapmazdı.

Kado

O kapi kapatma mevzusunu sorun etmiyor mağdur kisi orada anlatmak istedigi o olaydan sonra hyunjinin ozellikle onunla uğraşmaya başlamasıydı. Yani olayların nasil başladığını anlatıyordu. Elbette tüm arastirmalar bittikten sonra gerçekler ortaya çıkacaktır.

bakjiyon

Ben de başka şey varsa ortaya çıkar diye düşünüyorum,bir de bir şey sormak istiyorum profil fotoğrafımızı nasıl değiştiriyoruz burda

Kado

Gravatar adlı siteden yapılıyor.

bakjiyon

Teşekkür ederim

luligirll

Hyunjin için atılan iddalar sadece tartışma falan değildi bir sürü vardi en basitinden okuldaki zorba gruptan biri oldugu sınıfın ve magdurun onun gözüne bile gözükmekten korktugu biri oldugunu söyledi hepimiz biliriz okullarda böyle genellikle kötü insanlardan oluşan gruplar vardır kimse kolay kolay bulaşmak istemez sadece böyle bir arkadaş grubunda olup böyle bir imaja sahip olması bile onu onunki bana arkadaş kavgası gibi geliyordan daha fazla şeyler oldugunu gösterir

bakjiyon

Diğer mağdurların açıklamaları ve Hyunjin hakkında söyleyen kişi arasında bana bariz bir fark var gibi geldi.İddialar çok kesik kesik ve belirsizdi. Birini çıkıp öğretmenin savunması ve sınıfın rekabetçi bir sınıf oldugunu söylemesi de artı.Burda zaten bu öğretmenin bir çıkarı da olamaz aksine dahil olması sıkıntı olur yani bazıları jyp medya oyunu vs diyor da gerçekçi değil bu Kore şartlarını düşündüğümüz zaman. Burda da gördüğümüz üzere bir olaya küçücük bile isimlerini karıştırmak istemezler.Bir de hukuksal açıdan bakarsak herkes suçluluğu ispat edilene kadar masumdur.Biz tabi ki bu taciz vs ciddi bir iddia olduğu için öfkeyle yorum yapıyoruz,ama bunu da göz önünde bulundurmak… Read more »

luligirll

Kore şartlarında medya oyunu gerçek değil dedin ya orada bir uzaklaştık senle Jyp medya oyunu kore şartlarında neden gerçekçi olmasın? Zaten medya manıpülesinin zirve oldugu bir ülkede neyse hadi onu geçelim magdurların ortak olarak buluştukları nokta hyunjin çok iyi karakterde biri olmaması onunla göz göze gelmekten bile korkmalarıydı hepsi bunun hakkında konuşuyor biride böyle bir gruba dahil olduğunu söyluyor okudugun şeyleri çok daha iyi analiz etmeni öneririm

Last edited 1 ay önce by luligirll
bakjiyon

Hahahahaha ben orda jyp medya oyunu gerçek olamaz demedim.Bir öğretmenin mesleğini riske atıp açıklama yapması medya oyunu olamaz dedim.Koredeki eğitimde soruşturma birimlerinden haberin var mı?İfadelerin ciddiyeti bizim ülkemizdeki gibi değil öyle,eğitim bakanlığı sitesinin şikayet bölümleri ne kadar etkin kullanılıyor bir öğrenmeni tavsiye ederim.Bu açıklamanın yalan olması öğretmenin hayatını kaydırır.Bahsettiğin ülke hakkında hiçbir şey bilmeyip sadece burda okuduklarınla yorum yapmadığın zaman beni anlarsın.
Ayrıca ben burda düzgün düzgün konuşurken gelip suçlayıcı biçimde konuşamazsın.Simdi gidip araştır sonra okuduklarını iyi analiz et

luligirll

Çoğu kişi ögretmeni açıklaması yüzündende eleştirdi nasıl bir ögretmenki böyle bir zorbalık ya da böyle bir atmosferi görüpte magdur ögrenciyi korumuyor diye? Bu çok ciddi eğitim bakanlıgı keşke bunada bir el atsa ayrıca o çok etkin ve ciddi kullanılar eğitim bakanlıgı keşke ülkesindeki okulların en büyük problemi olan zorbalıga el atsa koredeki okul zorbalık skanlarını bir sağır sultan duymadı türkiyeden biz bile durumun ne denli ciddi oldugunu anlıyoruz bu ciidi (!) makamda bir şey yapsa keşke ayrıca ben ögretmen yalan söyluyor falan demedim ki? Ögretmen hyunjin masum hiçbirşey yapmadı demiyor farkındaysan sadece o değildi diğerleride vardı diyor onun üstüne kalmasına… Read more »

bakjiyon

Bunların hepsine yukarda cevap verdiğimi düşünüyorum,zorbalıklar en azından korede duyuluyor da dışlanıyorlar,türkiyede,avrupada halı altına itiliyor hepsi,yazdıklarından senin de hiç objektif bakmadığını anlıyorum tamamen suçlamak üstüne kurulu,belki değildir şeklinde bir açık kapı bırakmamışsın bile:) ,görmek isteyene deyip kimseyi zan altında bırakamazsın.Ben ne stray kids fanıyım ne de diğerleri.T-ara fanıyım,zamanında kendi üyelerimin olmayan bir şey için neler çektiğini gördüm,yine de mağdur olandan taraf olmaya çalışıyorum.Bir jisooyu seviyordum gelip onun haberinin altında düşüncelerimi söyledim,katılmıyorsan düzgünce söylersin.

Büşra

Hyesoo’nun olayı da yüksek ihtimalle gerçek çünkü 2015’ten bu yana hakkında zorbalık iddiaları yapılmış haberler yazılmış ama şirketi sürekli sildirmiş bu haberleri doğru olmasa neden sildirsinler

bakjiyon

Eğer öyleyse gerçeklik payı çok yüksek cidden olan DearM ekibine oldu ya dizi de güzel duruyordu

Büşra

Öyle cidden ekibe yazık oldu da en çok da Jaehyun’a yazık oldu çocuk o kadar programın arasında bir de dizi çekti yorgun argın o da yayınlanmazsa emekleri çöp olacak

bakjiyon

Ben bu diziyi bir de çok uzun zamandır bekliyordum kadro da güzeldi ve dediğin gibi jaehyun programları çok dolu olmasına rağmen çekti ben olsam çok sinirlenirdim,bir an önce çözülür umarım

ad astra

Haberi çevrilir mi bilmiyorum ama dispatch iddia sahibi bir mağdurla hyesoo’nun mesajlarına ulaştı, dispatch’in makalesine göre ikisi ortaokul döneminde yakın arkadaş iken saç baş kavga etmiş ama daha sonra barışmışlar ve mezuniyet sonrası da arkadaşlıkları devam etmiş. (Dispatch mesajlaşmaları yayınlamış, phs ise 18 yaşında bu kişiden kendisi için gelen doğum günü mektubunu kanıt olarak sunmuş, kişi phs’nin tv’ye çıktığı dönemde destekleyici mesajlar atmış) Karaoke gecesi olan zorbalığın mağduru için ise bu olay gerçekmiş ama o gün phs kütüphanede olduğuna dair mesaj göndermiş. Olay tarihinden sonra da bu kişi phs’ye erkek arkadaşıyla yaşadığı problemleri vs. anlatmış, arkadaşlıkları mezuniyet sonrası da devam… Read more »

bakjiyon

Yani dispatch haberine göre,arkadaşken kavga ettiler sonra barıştılar ama mağdur olduğunu söyleyen kişi zorbalık vs dedi.Eğer bu doğruysa baya büyük sıkıntı,herkesin kavga ettiği daha sonra iyi arkadaş olduğu birileri vardır,normal hayatta buna karakter gelişimi diyoruz.Zorbalık yapanın hye soo olmadığı kanıtlanırsa normale döner ama kanıtlanamazsa sanmıyorum insanların susacağını. Nerden baksan büyük bir sorun

İncilay

Bana soojin ve hyunjin dışındakiler gerçekçi geliyor ama tabi bilemeyiz bu yüzden o doğru bu doğru değil diyemiycem ayrıca bu çocuğun dizisini izliyodum yaaa umarım doğru değildir

Saay

Soojin’inki de acayip gerçekçi duruyor ya. Yazık oldu gruba

blinkie

alakasız olacak ama soojin ve hyunjin konusunda uyutulmaya devam ediyoruz…

betül

Hyunjin grup aktivitelerine ara verecek denildi ama sonra bir haber çıktı mı bilmiyorum.

blinkie

verdi de ortada doğru düzgün bir açıklama yok. yine aynı kapıya çıkıyor, birkaç ay ara verecek sonra herkes unuttuğunda geri dönecek.

Lavinia🌹

Key east sm in alt şirketiydi değil mi?

Aeri

Şimdi baktım öyleymiş evet

ilvos

Evet ben de öyle biliyorum

Drbeyz

Key East’in daha star oyuncuları var. Doğruysa Jisoo’yu şutlarlar bence.

Last edited 1 ay önce by Drbeyz
betül

Baktım da az oyuncuları yokmuş.

Screenshot_2021-03-03-16-53-33-451_com.android.chrome.jpg
betül

+

IMG_20210303_165529.jpg
reddish

oha moon gayoung da mi keyeast de

betül

Evet öyleymiş.

Melboomer (I.K.)

Sen başrol seçildin diye ben mutlu oldum. Yazıklar olsun. Artık bir insana iyi veya kötü demeye korkuyorum

Jendeuk

Pledisle bu su ana kadar en iyi açıklama yapanlar cube ve naeunun sirketi gibi ekmek paramı kaybetmeyeyim derdinde değiller en azından

luligirll

Çok sıkıldım artık ya bu nasıl bir ülke böyle resmen yarısı zorba yarısı magdur bir ülke her birilerinin yeni skandalını okumaktan sonrakı günler şirket + magdur atışmalarını okumaktan çok bunaldım kaçıncı kişi bu cidden? eski boş kim daha güzel ya da fareye benzeyen idollerr kurbağaya benzeyen idoller listesi falan okudugumuz günleri özledim hayır hiçbir şey olduguda yok ne gerçek ortaya çıkıyor bu pislikler ne sektörden nede gruplarında ayrılıyor öylece mağaralarına dönüp olayların dinmesini bekliyorlar sıkıldım artık

Last edited 1 ay önce by luligirll
Eren

Çok açık ve net söylüyorum, bu saatten sonra bu oluşumla kontrat imzalayan şirket(şirketinden ayrılırsa), onu herhangi bir yapımında oynatan yapımcı, onunla aynı dizide oynamayı kabul edecek başrol oyuncuları, kısacası mağdurlar acı içinde iken bu kütlenin mutlu ve refah içinde hayatına devam etmesine katkıda bulunacak herkes, benim için aynı gübrenin lacivertidir.Bunu bu kadar sert söylüyorum, çünkü bu sinirlendi de karşıdakine bağırdı vakası değil.Burada sistematik bir şekilde yıllarca uygulanmış kötülük var.Tüm söylenenler doğruysa bu çocuk sosyopat bile olabilir, çünkü zerre empati yeteneği yok gibi görünüyor. Sektörden sürülmeli.Bunu hep söylüyorum yine söyleceğim,sosyal medyada verilecek tepkileri böyle yaratıklar umursamazlar.Eğer insanların düşüncelerini umursayacak olsaydı, bunları… Read more »

uykucu

Bir bu açıklamaya bakıyorum bir de genel olarak diğer şirketlerin açıklamasına 😂
Kanıt istemek bence akıllıca şirket hem oyalamamış oluyor, hem de elle tutulur şeyleri öne sürmüş olacaklar.

Last edited 1 ay önce by uykucu
Neocrackheadtech.ltd.şti

Tüm star oyuncular bu şirkette imajlarını korumaya çalışacaklardır

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Ji Soo’yu ilk çıktığında takip ediyordum. Hatta sevdiğim yabancı şarkıcıyla (Damien Rice) fotoğraf atmıştı. Isınmıştım çocuğa orada. Tabii bu olay 5 sene önce falan. Ama sonra öyle bırakmıştım. Yani ne diyebilirim ki. İddialar çok gerçek görünüyor. Demek ki zorba olarak okulda bilinen biriymiş ki herkes döküldü birden. Şirketin bir sonraki açıklamasını bekleyeceğim.
Elveda Ji Soo.. İyi ki yeni dizine başlamamışım.
Umarım şirket doğruları çıkartır. Zaten aman tanrım bir oyunculuğu ve kariyeri yoktu. Eğer iddialar doğruysa şirketin arkasında duracağını sanmıyorum. Bakalım artık. Daha hangi zorbalık haberi sonuçlandı ki zaten.

ajumma #aşağıbakmayacağız#kayyumrektöristemiyoruz

Cinsel saldırı hakkında yazılanları okudum şimdi. Midem bulandı. Eğer gerçekse iğrenç ya. Yaptıklarının çocuk diye avutulacak yanı yok. Şeytanın aklına gelmeyecek şeyler. Şeytan düğme iliklemiştir. Ve bazılarını da lisede yapmış sanırım. Defol git gerçekten.

Deniz

Jisoo bu sektördeki en sevdiğim kişiydi , eğer doğruysa benim için masadan tek tek ayrılıyor dostlar . İddialar çok büyük ve gerçekçi gibi

Notyourbusiness

En ayar olduğum şey, şu Korede ki ünlülerin yalnızca şirketlerinin açıklama yapması ya da kendilerinin bir yazı şeklinde açıklama yapmaları. Bak bizim burada olacak böyle iddialar/olaylar var ya bizim ünlüler 263647 tane canlı yayın açar ve röportaj verirler. Bu insanlar ne kendini savunabiliyor ne de doğru düzgün iletişim kurabiliyorlar böyle olaylarda. He belki daha da içine etmesinler diye böyle bi kısıtlama vardır, malum gözler ve mimikler yalan söylemez…Yapacaksanız da HyunA gibi Taşşş*aklı bi açıklama yapın.

Last edited 1 ay önce by Notyourbusiness
Saay

Son cümleden önceki bir kaç cümleye katılıyorum. Video kaydında mimiklerini kontrol etmeleri zor. Özellikle Soojin bir video falan yayınlasaydı wua olurduk. Çünkü o yazılı şey (açıklama bile diyemiyorum) video halini düşünürsek en azından bazı arkadaşlar körü körüne savunmazdı

Aeri

En azından bazı şirketler açıklama yapmayı biliyorlar, çocuk kandırır gibi açıklama yapmıyorlar. Bize de beklemek düşüyor iddialar doğruysa elvedaaa Ji Soo.

G*t deligi

Tahminimce ve yüksek ihtimalle birçok kötü ve kirli geçmişi olan ünlüler şu an çok meşguller .Acaba siradâ hangisi var

Leyla

Tam olarak söylemek istediğim şey bu, çocuklar ailelerini örnek alarak yetişir, okulda öğretmenleri ne bileyim bi babayiğit arkadaşı falan hiç mi kimse demedi kardeş sen napıyorsun diye, anne babalar hic mi çocuğunuz bakıyor diye bakmıyorsunuz

20210304_002433.jpg
Last edited 1 ay önce by Leyla
ilvos

Açıklama gerçekten kısa ve öz, bize de beklemek düşüyor
Bu arada Jisoo SM’in alt şirketinde diye biliyorum

rococo

evet keyeast sm’in alt şirketlerinden zaten

Cl’in mikrofonu

Takdir ettim. Güzel olaya el atmışlar.

Iwashere

Hiçbir şey saklı kalmıyor işte.Hiçbir yanlış davranış da cezasız kalmıyor .Er ya da geç bir şekilde ortaya çıkıyor böylelikle kendi hayatlarını ve kariyerlerini kendileri mahvediyorlar

kkpop

sektördeki bütün zorbalar, tacizciler vs ortaya çıkarlar ve cezalarını çekerler inşallah. bu tarz insanları izlemek ya da dinlemek istemiyorum. umarım keyeast Jisoo ile olan sözleşmesini tazminat ödemeden feshedebilir.

sanane

Pan

Bu şirkette bir sürü ünlü oyuncu var ve hepsi üst seviye oyuncular şirket iyice araştırmalı umarım ünlüler iftiraya falan uğramıyordur ne kadar kanıt toplayıp yalanlasalarda gerçekten zorba olmasalar bile üstlerine yapışacak umarım doğrular ortaya çıkar

oncetwicetwicetwice

Key East’in Ji Soo’yu cebinden çıkartacak kadar elli tane aktör-aktrisi var. İlk önce kendi imajlarına odaklanırlar o yüzden. Muhtemelen olayla düzgün ilgilenip kontrat feshedecekler. Ki böyle olursa çok mutlu olurum. Herkes yaptığının cezasını çeksin.

Selin

Bu olaylarla da şirketlerin zihniyetini görmüş oluyoruz karnelendirme olarak kazıyorum kafama bu açıklamaları. Gerçi doğru düzgün açıklama yapan 3 şirket anca çıkmıştır şuana kadar ama

yuc

Fizyonomi bir bilimdir 🙂

la cha ta

açıklama iyi fln ama bu olay iyice sıktı ya

Deniz

Evet art arda gelmesi olaya olan ilgiyi azaltsa da hiç açıklanmamasındansa peş peşe gelmesine razıyım . En azından iğrenç karakterli insanlara bilmeden destek vermeyiz . Kendi adıma konuşursam Jisoo’nun dizisini izliyordum ve şimdi askıya aldım . Eğer gerçekten böyle biriyse diziyi bir daha asla izlemem . Biz olaya kaos gözüyle baksak da ortada böyle kötü şeyleri yaşamış , psikolojisi alt üst olmuş mağdurlar var . O yüzden bu haberleri takip etmekten asla sıkılmam ben . Maalesef fırsattan istifade sevmediği ünlülere iftira atan kişiler yüzünden gerçek zorbalar tam tepki almadı , bu iftira atan kişiler yüzünden gerçek mağdurlar seslerini olması gerektiği… Read more »

la cha ta

biliyorum aslında o anlamda dememiştim ama yanlış ifade ettim herhalde

Yeni Yazılar

70
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x