[THEQOO] Mağdurun avukatı, Soojin’in açıklamasını reddetti ve kanıt topladıklarını söyledi

150
4016

the victims side who was bullied by soojin

Soojin yeni ve detaylı bir açıklama yapmıştı. Mağdur olduğunu iddia eden ‘A’ ve ablası ‘B’nin avukatı Choo Sae Ah ise açıklamaya cevap verdi. “Soojin ve şirketinin ‘B’ ile yüz yüze görüşmek için uğraştığı iddiası doğru değildir”. Ayrıca avukat ekibi, görüşmeden önce Soojin’in özür dilemesini beklediklerini ama Soojin’in özür dilemediğini vurguladı.

Avukat ayrıca, (G)I-DLE hayranlarının yaptığı müvekkilini kınayan yorumlarından kaynaklanan bir sürü sorun yaşandığını belirtti. Choo, “[idollerini] desteklemek isteyen hayranların duygularını anlıyoruz, ancak [farklı bir durumda] kendilerinin de mağdur olabileceklerini bilmeliler” dedi.

Avukat, Soojin ile görüştükten sonra mağdurun (A) durumunu söyledi. A ve ablasının Kakaotalk mesajlarına göre Soojin ile görüşmek A’ya büyük bir anksiyete vermiş ve sonrasında hiçbir şey söyleyememiş.

Mesajda A: “Seo Soojin’le görüştükten sonra yoruldum ve her şeyden korktum. Ortaokulda zorbalığa uğrayan halimi hatırladım. Ellerim titremeye başladı ve Soojin’in önüne oturunca başka hiçbir şey düşünemedim.” yazmış.

Avukat Choo ayrıca diğer tanıklardan daha fazla kanıtlar ve yeni ifadeler topladıklarını açıkladı. “Nihayetinde Soojin, zorbalık suçlamalarını kabul etmedi ve hiçbir şey hatırlamıyormuş gibi davrandı. Şirketi ve Soojin de mağdurları ‘yalan söyleyen iddiacılar’ haline getirdi ve onlara ‘nefret yorumu yapan insanlar’ muamelesi yaptı ”dedi.

1. Umarım gerçekler ortaya çıkar ve zorbalar cezalandırılır

2. Şimdi Soojin, (G)I-DLE, Cube, hayranları… hepsi zorba

3. Soojin hayranları onu savunmaya devam edecek mi? Lütfen bilin tek yaptığınız mağduru ikinci defa öldürmek!

4. Sektörden ayrıl

5. Ajummaya benzeyen bu kızı görmek istemiyorum artık~~ sektörden ayrıl lütfen

6. Utanmaz ve mide bulandırıcı

7. Çok korkunç biri, mağdurları destekliyorum

8. Ben seni seviyordum, lütfen utandırma beni

9. Cube ve Soojin iğrençler, lütfen eğlence sektöründen ayrılın

10. Hayranları aptal gibi duruyor

 

Kaynak: Knetizen

Önceki İçerik[THEQOO] ITZY 30 Nisan’da geri dönüyor
Sonraki İçerik[THEQOO] Netizenler Stray Kids Bang Chan’ın Hyunjin’den bahsetmesine sinirlendi
guest
150 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
lola

soojin’in avukatlarının aşırı çalıştığı belli olan açıklama bile bana sahte gelmişti… ben hala mağdurları destekliyorum

Xlyn

Aynen öyle gerçekler madem Sojin in dediği gibiydi neden kaç defa hatırlamıyorum diye açıklama yaptı. Avukatı çok çalışmış belli ki.

betül

Sojin’i savunuyormuşum gibi olmasın ama Soojin meyve suyu olayını tam hatırlamadığını söylemişti ilk açıklamasında da en sonki açıklamasında da. Diğer olayları reddetmişti.

Harries

Bende tam onu yazacaktım ama eksilenirim diye vazgeçtim :/

Leylailemecnun

Eksilik artılık bir şey yok olanı söylüyoruz. Açıklamada meyve suyu olayı ile ilgili hatırlamıyorum dedi ama bir kitle hiçbir şey hatırlamadı muamelesi yapıyor.

Harries

Bu sitede Soojin’in sadece meyve suyu olayına “hatırlamıyorum” dediğini bilen üç kişiyiz herhalde. Geçen de aynı muhabbet geçmişti

Nonamefandom

Eksilene de bilirsin düşüncelerini yazmaktan çekinme sonuçta hepimiz burada olayları anlamaya çalışıyoruz
Bazen fazlaca savunup buradakı insanlar aptalmış gibi davrananlar oluyor sadece onlara fazla eksi gelir
Buradakı kitle mantıklı konuşuyor

𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Bişe olmaz bak ben kaç tane linç eksi yemişimdir (haberlere girip okumuyom yorumlarınızı çok) hepside olan şeyleri söylediğim için o yüzden takma

betül(yeni gelen)

ayrica avukat da hicbir sey hatirlamadigini soyledi demis ama sadece meyve suyu degil mi biraz algi gibi geldi bu durum bana ama tarafsizim savunmuyorum kesinlikle

dorothea

ya keşke bu işlere girmek yerine soojin’in hatırlamıyorum cevabından sonra şirket erken alzheimer teşhisi koyulduğu için böyle falan diye açıklama yapsaydı hem daha inandırıcı olurdu hem de daha kolay yırtarlardı oajdlskd

rsm

https://netizenturkey.net/soojin-iddialar-hakkinda-bir-gonderi-yazdi/ soojin yaptığı ilk açıklama ve neyi hatırlayıp hatırlamadığı yazıyor.

İnci

Burada açık ve net neyi hatırlamadığını yazıyo. Hala yok hatırlamıyor yok hatırlamıyor zırvalarını bırakın. Resmen mağdur hayranlardan giderek acıtasyon yapmaya çalışmış. Soojin 15 sayfalık açıklamasına niye cevap vermemiş niye mont yalanı ve kardeşinin hastalık yalanlarından bahsetmemiş.

la cha ta

bence de

Falondia

Kanıtlar açıklanana kadar hiçbir yargıda bulunmayacağım sonradan pişman olacağım bir söz söylemek istemiyorum. G-idle fanları da karşı tarafa saldırmaktan vazgeçsin artık bunun kimseye faydası yok çünkü.

Aaa

Seventeen deki çocuğun şirketi aksi ispatlanan iki suçlamadan sonra yayınladıkları açıklamada karşı tarafa saldırmamalarını özel olarak eklemişti. Cube un açıklamasında resmen saldırın karşı tarafa demişler altan alttan.

kırmızıbaşlıklıkız

ben de senin gibi düşünüyorum.bizim de fanların da yapacağı bir şey yok zaten. olay mahkemeye gidiyor sadece sessizce durmaları gerek. onlar böyle yaptıkça knetizenler daha da nefret ediyor soojin’den en son yine bi başlık açılmıştı youtube videsunda mı ne yorumlarda baya fanlar ssa’ya neferet içerikli yorumlar yazmışlar bugün okudum. netizenler iyice bileniyor.

İnci

En önemli soru bu kız neden 15 sayfalık açıklamaya cevam vermemiş ? Mont iddiası yalan çıktı , kardeşinin hastalık iddiası yalan çıktı. Niye bunlardan bahsetmemiş. Soojin hakkında hiçbir şey yok çünkü hiçbirine cevap verememiş. Damardan girip neverlandlardan vurmaya çalışmış ama Bu kız canlı yayın acıp o kadar neverlanda hakaret ederken o ne yapmış oluyordu. Eğer gerçekten karşı tarafa kabul edilmeyecek bişeyler yazan neverland varsa onu asla desteklemiyorm ama kendisininde yaptığı birşeyi masummuş gibi knetizene kendini acındırması nekadar vahim durumda olduğunu gösterir. Çünkü başka yapacak hiçbirşeyi kalmamış delil yok, seni destekleyen ortaya çıkan bir arkadaş, öğretmende yok. Artık delil dava zamanı… Read more »

Rosé

Umarım bir an önce kesinleşir herkes farklı bir şey söylüyor. Bana mağdurun dedikleri doğruymuş gibi geliyor.

dorothea

soojin anlık

ahjumma deme bozuluyorum

İki taraf da vazgeçecek gibi değil. Bu dava yıllarca sürer. Soojin’in kariyeri söz konusu, bu yüzden reddedebildiği yere kadar reddedecek belli ki. Diğer taraftan bir dava olursa ve abla, kardeş kaybederse şirket onlara büyük bir tazminat ödettirebilir. Buna rağmen korkmayıp davalarına devam ediyorlarsa söyledikleri doğru olabilir. Ama çok karışık. En iyisi sonucu beklemek.

RALLATPA👈

Ya tamam soojin’in sadece meyve suyu olayinda hatırlamadığını söylüyorsunuz ama sonradan iki taraf buluştuğunda mağdur taraf soojin’in hicbirsey hatırlamadığını söylediğini bu yüzden anlaşamadığıni söyledi ama daha sonra soojin 10 maddelik bir hatırlama show yaptı o zaman soojin o buluşmada rol yapmış olmuyor mu

Almina

10 madde de öncekilerden farklı bir şey yoktu hatırlama adına sadece yaşanmadığını söylediği olayları kanıtla açıklamış. Ayrıca hem Soojin hatırlamadı dıyolar hem de kız konusamadım diyor bu nasıl iş…

Milkshake :):

Başa mı döndük?
Aktristten de ses çıkmıyor.
Daha çok uzar bu mevzu. İki taraf da geri adım atmıyor.

Mmmm

Yabancı fanlar bu konu hakkında mantıklı olabilecek bir iddiaya sahipler. Oyuncu kız çıkıp konuşursa kesin bir kanıt olmadığından, karalama ve iftira sebebiyle Soojin ona dava açabilirmiş. Bu da işin seyrini değiştirir bu yüzden şirket devamlı o kızı öne sürüyor olabilir demişler.

Ben

Bu olabilir mi? O zaman teknik olarak SSH de şu an sürekli onun adını olaya kattığı soojin e dava açamaz mı?? Şu an Soojin remen SSH ye gel konuş açıkla her şeyi dedi. Bütün insanların önünde açıkladıktan sonra dava açabileceğini sanmıyorum. SSH nin imalı gönderiler attıktan sonra hala bir şeyler açıklamamasını tek ben mi yanlış buluyorum? Kurbanı falan zorlamak istemiyorum ama mingyu gibi bu cadı avıysa SSH nin gönderileri çok önemli etkileri vardı değilse de soojin resmen ona açıkla her şeyi der miydi? Artık bunlardan sonra gerçekten nötr ve tarafsızım ve g idle seven biri olarak soojin aklansa bile zorba… Read more »

Demirbakıralemyon

Yani soojinin bu çağrısından sonra oyuncunun samimiyetine bende artık hiç inanmıyorm. Ne yani a desen herkes inanacakken neden ? Resmen prim yani. Ayrıca mağdur o kadar iddiaya cevap verememiş öyle gözüküyoki soojinin ortaya çıkardığı şeyler doğru heleki kanıtıda varsa soojinin davanın sonucu belli.. umarım bu bir cadı avıdır çünkü gidle başarılı bir grup böyle kariyerlerinin zarar görmesi çok kötü bir durum

Harries

Bu saatten sonra Soojin haklı bile olsa kariyerinin her anında bu olay ile hatırlanacak. Bir süre sonra unutulsa bile en ufak bir olayda karşısına bir engel olarak çıkacak. Eğer devam etmeye karar verirse grup Korede muhteşem bir boykot ile karşılaşacak ve 2 yanlış 4 doğruyu götürecek. Sektör böyle işliyor. Bu saatten sonra diretmenin bir manası var mı?

Exonun enayisi

9. Cube ve Soojin iğrençler, lütfen eğlence sektöründen ayrılın
Cube gercekten berbat bi sirket basindaki ceo kimse kesinlikle degismeli

Ecemlim

Cube ceo su 2020 de değişti zaten hyunayı kovanda bu yönetim değil. Eğer sanatçısı haklıysa onun hakkını savunuyosa neden berbat olsun. Bence eğer sanatçısı haklıysa şuana kadarki en iyi yönetim ödülü alabilecek konumda. Sanatçılarınada hertürlü özgülüğü sağlıyolar daha ne olsun

...

yüzsüzlüğün de böylesi, soojin’in artık bırak gruptan ayrılmayı sektörden atılması lazım. Haksız olduğu halde arkasındaki güçle üste çıkmaya çalışıyor. Gidle bitti, geriye bir tek soyeon kaldı, kaç kurtar kızım kendini.

Nill

Seni her soojin yorumu altında görüyorm ve herzaman soojin gitsin atılsın iddiasında bulunuyorsun bu yüzden hiç samimi gelmiyorsun. Eğer dava sonucunda soojin haklı çıkarsa eğer yüzün olursa seni tekrar görmek isterim

...

Arkasındaki koca şirket ve avukat ordusu ile mağduru ezmeyeceği ne mağlum? Kore’nin adalet sisteminin ne olduğu mağlum. Mağdur geri çekilmiyorsa, davadan korkmuyorsa haklı demektir. Bundan ötesi yok. Sahte iddiaları olanlar tazminat denice hemen ger çekildiler bkz. Mingyu iftirası.

Nill

Sizleri anlamıyorm bu kız okul boyunca böyle bir insansa neden hala bir kanıt yok neden öğretmenlerle öğrencilerle konuşulmuş onlar sadece bir tartışma olduğunu söylemişler ya bu kız herkesin önünde ceket boyalamış hakeret etmiş milletten haraç almış bilmem kaçbin kişilik okulda niye kimse çıkıp bendende almış demiyor. Bu ithamlar öyle üstü kapatılabilcek ithamlar değil. Hadi kendi kavgasını kimse görmemiş bu kızın insanlardan haraç almasınıda mı kimse görmemiş niye öğretmenler böyle bir durum yok diyor. Mağdur şuan geri çekilmiyorsa tek sebebi gerçekten soojinle bir tartışma yaşamış olmaları ( mingyu felan diyosun ama onların maldur tarafla hiçbir alakaları yok o yüzden hemen özür… Read more »

Xlyn

Soojin’in masum olduğuna inanmıyorum ben. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Kızın sadece bir değil birkaç mağduru ortaya çıktı.Açıklaması uzun bir süre hatırlamıyorumdu sonradan uzun bir açıklama yayımladı. Eğer gerçekten iftiraysa şirket şimdiye kadar dava açar ve olayı kapatırdı. Mağdurun bu kadar cesur ve ısrarcı olması doğruluk payı var gibi gösteriyor. Yine de umuyorum adalet yerini bulsun.

tuçe

Soojin’in masumluğunu falan bilmem yapmış da olabilir ki öyle de gözüküyor ama şu “ateş olmayan yerden duman çıkmaz” lafı bana saçma geliyor. Yaşadığımız çağda her gerçek şekil değiştirerek önümüze sunuluyor. En iyi örnek olarak Johnny Depp’i verebilirim.

Xlyn

Soojin’e bir suçlama gelseydi böyle bir lafı kullanmazdım. Atasözü işte. Johnny Depp olayını bilmiyorum maalesef.

tuçe

Depp olayında karısı heard ayrıldıktan sonra fiziksel şiddet gördüğünü iddia ederek yüzünde moralıklarla fotoğraf atmıştı ve türlü türlü hikayeler uydurmuştu. Herkes yine bu mantık ile Heard’i savunup kadının arkasında durmuşlardı. Meğersem olay tam tersiymiş. Heard evlilikleri boyunca histerik kriz geçirip Johnny’e şiddet uygulamış. Hatta videolar ortaya çıkmıştı. Johnny’nin tüm anlaşmaları iptal edilmişti o zaman hem de yok yere. O yüzden ateş olmayan yerden duman da çıkıyor. Bu atasözünün çok doğru olduğunu düşünmüyorum ben.

Xlyn

Depp olayına üzüldüm gerçekten ama ben bu durum için sadece bu sözü kullandım. Doğru yanlış tabiki tartışılır. Her zaman geçerli değildir belki. Şirketler nefret yorumları için bile davalar açıyor bunun bu kadar uzaması konusunda ateş olmayan yerden duman çıkmaz dedim.

Almina

Öyle manyak insanlar var ki hiç bilemezsin dava açılmıştır zaten ama kanıt olmadan öyle hemen dava mı kapanır. Ayrıca bir olayı hatırlamıyorum dedi ama her şeyi hatırlamıyorum gibi bir algı oluştu..

Suna

Bu iş cidden yalan hikayesine döndü. Her açıklama ile birlikte taraf değiştirir oldum. Bilemiyorum, umarım haklı olan kazanır davayı

ilvos

Baştaki saçma sapan “hatırlamıyorum” içerikli açıklamalardan sonra düzgün bir açıklamanın gelmesi garipti zaten, fazlasıyla sahte kokuyordu.
Ayrıca mağdurun, şirketin yaptığı o “dava açacağız” içerikli açıklamalarından sonra hâlâ geri adım atmaması buradaki kilit nokta. Umarım haklarını güzelce savunur ve en kısa sürede gerçekleri ortaya çıkarırlar.

Almina

Bir olayı hatırlamıyorum dedi… Ok yaydan fırlamış nasıl geri adım atsın artık avukatı çürütülen iddialardan bahsetmek yerine hayranlardan falan bahsediyor… ve kanıt toplamaktan bahsediyor o kadar tv ye cıkıcaz söylemleri oldu şimdiye kadar ellerinde kanıt olmalıydı zaten..

Harries

Ben artık başka bir şey demiyorum. Hangi taraf haklıysa bir an önce ortaya çıksın.

myeon

Hayranlar bir rahat durabilir mi artık. Onlar yüzünden haber sahte de olsa doğru da olsa idol dünyanın lincini yiyor.

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

siteye her girdiğimde bu moda giriyorum

heartheart (I. K.)

Olay gerçekten inanılmaz bir hale geliyor kanıtları falan çok merak ediyorum bakalım ne olacak entrika dizisi izler gibi takip ediyorum yemin ederim bu nedir herkes çıkarsın koysun ortaya

edit: imla

Last edited 2 ay önce by heartheart (I. K.)
blingbling

ben soojin’in samimiyetine asla inanmıyorum açıkçası ve açıklamayı da kendi yazmadığı çok belliydi. yine de %100 emin olamayız. oyuncu kız edebiyat yapıcağına konuşup açıklık getirsin artık.

Leylailemecnun

Iki taraf da habire paslaşıp duruyor. Dava sürecine girse de sonuçlansa artık, uzadıkça uzadı.

Somnia

Ben hukuk öğrenicisi değilim ancak direkt bir dava süreci olacağını düşünmüyorum. O dönemki kamera kayıtları çoktan silinmiştir, eğer herhangi bir yazılı dosya açılmadıysa (disiplin) ya da kanıt sayılacak mesajlaşma, mektup (?), ses kaydı yoksa cevap bulunmaz. Ayrıca Kore’nin işleyişini biliyoruz, Cube isterse istediği belgeyi kaldırtabilir. (Seul Gemi Faciası’nda da yaşandı aynısı, birçok belge bir anda ortadan kayboldu.)

Yani mağdur haklı olsa bile, bunu kanıtlaması inanılmaz zor ve son açıklama ile Cube Soojin’in gruptan ayrılmayacağını dosta düşmana ilan etti. Hukuki açıdan benden daha iyi bilenler açıklayabilir.

Nonamefandom

Herkes aynı yorumu yapmış : Tarafsız kalıyoruz
Geçen sefer Soojin’ij uzun açıklamasından sonra bu kıza haksızlıkmı yapıyoruz diye düşündüm vicdan yaptım çünki yalansa boşuna böyle konuşmuş oluyoruz
Mağdur da yani aşırı zengin biri değil bence , bu dava için büyük paralar lazım bir iftira uğruna neden maddi ve manevi olarak kendilerini yıpratsınlar
Kaldım böyle iki düşüncenin arasında

Isaidno

Konudan alakasız ama sarıyı billie ye yakıştırdınız mı? Ben hiç yakıştıramadım çok yaşlı durmuş bence. Keşke eski saçlarını bozdurmayip dibini koyu mavi yaptirsaydi efsane olurdu

Last edited 2 ay önce by Isaidno
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

Ben çok beğendim aslında çok güzel olmuş bence

tuçe

eski saçı perukmuş bu arada, sarı saçı da yakıştırdım ben

heartheart (I. K.)

oha ben bunu bilmiyordum djdjdjdjdjj

Neocrackheadtech.ltd.şti

O saçma yeşil renk peruktan sonra her renk kabulümdür

Nonamefandom

Neon yeşili saçlarını görmekten bir hal olmuştuk değişiklik lazımdı ama benim gözümde yaşından büyük duruyor 25lik kızlar gibi
Ama tüm ünlü camiasında kariyerlerinin bir döneminde yakışmasa bile böyle bir sarı saç yaptırırlar hiç şaşmaz
Hep siyah/kahverengi saçla takılan Selena bile

Last edited 2 ay önce by Nonamefandom
𐰢𐰘𐰋𐰠𐰼 𐰋𐰀 𐰀𐰡𐰃𐰣𐰞𐰺

She said gay rights

Hoşik

Soojin zorlama yavrum senin de rengin çıktı ortaya grubunu zor durumda bırakma ve çabucak ayrıl madem başarılısın solo devam et

prins

bisi dicem ama linçlemeden cevap verin. herkes soojinin meyvesuyu olayını hatırlamadığini ve olayın baska yöne çekildiğini söylüyor. açıkçası bana kalırsa meyve suyunun sebep olacağı bir olayı hatırlamıyorsa demek oluyor ki geriye kalan olayları hatırlıyor. şöyle düşünün onca iddia edilen olay arasından sadece meyve suyu olayı hatırlamadığini söylemesi mantıklı mı? aranızda bir şey olmadıysa hiçbirini hatırlamıyorum ya da ben yapmadım iftira atıyorlar der mantıklı bir insan. yani ben şu meyve suyunu hatırlayamama olayına çok inanmadım. ben olsam hiçbirini hatırlamıyorum yada alakam yoktu derdim. ben mi cok düşünüyorum 😅

Birisi

Bence baya haklısın aynı şekilde düşünüyorum

Nill

Zaten ilk açıklamasındaki yanlışda bu aceleyle yapıldığı ve bu sözünün buralara kadar çekileceğini düşünemediğini söyledi. Aslında oradada hatırlamıyorsa yapmadım demeliydi. Herşeyi inkar etmesini görmemişler, orada saçma sapan bir meyve suyu olayındaki hatırlamıyorm demesini görmüşler. Bu kız ilk defa bu olayla karşılaşıyo kız ne yapması gerektiğini nerden bilsin. Avukatlar bu yüzden var değilmi? Bide şey gördüm kaç yerde yok bilmem avukatlarla hazırlamıştır metni felan diyolarda bu suçmu? E ozaman kendine avukat tutmasın hatta avukatlar hiç olmasın.

prins

sana şunu söyleyeyim, bu şirketler idollerin en küçük tweetini bile paylaşmadan kontrol ederler ki bir sorun çıkmasın, bu ilk açıklamayı da yaparken şirket %100 kontrol etmiştir. ilk kez böyle bir olay karşısında eli ayağına dolaşan bir kızın hata yapmasını engellemek için bir kaç kere kontrol etmistirler ki Soojinin ilki değil daha öncede zorbalık iddiası oldu ve şirket hemen yalanladı. aynısını şimdi de yapabilirlerdi ama yapmadılar ve soojinin eline mi bıraktılar olayı. cok mantıklı gelmiyor. Avukat elinden çıkma olayı da şu, başta söylediğim gibi bir bilen yazıyı inceler ama asıl yazması kisi idoldur. Soojin kendi ağzından çıkan cümlelerle yazıyı yazar ama… Read more »

Last edited 2 ay önce by prins
Almina

Yaşanan bazı olayları hatırlıyor ama aktarıldığı gibi olmadığını söylemişti

Gabe

Psikoloji yan dalında masterlı biriyim, madurun görüşme sırasında yaşadığı duygular travma mağdurlarının travmayla yüzleşirken verdiği tepki.. Vücut darbe alacağını ve darbeyi engelleyemeceğini düşündüğü için kan kaybını en aza indirmek için kanı kalbe toplar, uzuvlardan kan çekildiği için de buz gibi, uyuşuk hissedersiniz, tepki veremez , konuşamaz, kaçamazsınız. Umarım hakkını alınca hızla iyileşir.

Last edited 2 ay önce by Gabe
X.juin

vay, cidden mi? Bilgilendirdiğin için teşekkürler….

Gabe

Şöyle düşünüyorum, ya bu tepkiyi arayıp öğrenip yazacak kadar komplocu bir iftiracı bu, ya da gerçek. E Hollywood filmleri kıvamında bir komplo teorisinin hedefi de Soojin kadar sıradan bir trend idol kız olamayacağına göre. Zaten çok fazla şahit var.

betül

Ne düşüneceğimi bilmiyorum artık…
Mahkeme sonucunu merakla bekliyorum.

Aychu

Seni her yerde görmek ve seni sevmek = ben 🧡

betül

Teşekkürler 😊💚

Isaidno

Ya gerçekten çok karıştı bu olay. Umarım kim haklıysa en kısa sürede ortaya çıkar. Bu arada geçenki mektubu Soojin degil de avukat yazdı diyorlardı o doğru mu? Bilen biri bilgilendirirse cok iyi olur

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Leylailemecnun

Soojin olayları aktardı ama mutlaka avukatın elinden geçmiştir. Bazı ibareler oldukça akademikti çünkü.

Isaidno

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için

Last edited 2 ay önce by Isaidno
Nill

Avukat ın tabikide elinden geçmiştir avukatlar yanlış anlamaları önlemek için varlar. Dava, mahkeme gibi önemli bir durumda herşey süzgeçten geçilirek açıklanacak tabikide. Sen mahkemelik olsan avukatsız mı bişeyler yayınlardın? Bunu bir suçmuş gibi göstermeyi bırakın. Çünkü çok komik duruyor.

Tuğçeeeee

O kadar kafa karıştırıcı ki bir habere baktığında başka biri diğer habere baktığında başka biri haklı ve mağdur gibi oluyor
Onun için ben açıklanana kadar kimseye güvenmemeye karar verdim.

Mor

Doğru veya değil inanan kesim oldukça büyük naeunun tüm işlerini iptal etmişlerdi.şimdi hiçbir program kızla çalışmak istemeyecek çekinecek o yüzden tv ye çıkması imkansız mağdurda geri adım atmadığına ve kendinden bu kadar emin olduğuna göre bi bit yeniği var kihyun olayında starship dava açcaz karşı tarafa dediğinde mağdur olduğunu iddia eden geri çekilip yanlış anladım demişti bu kız ise peşini bırakmıyo buda insanlarda şüphe bırakıyo konu uzadıkça

betül(yeni gelen)

mingyu da açıklama yapmıştı en son ona noldu

Harries

Şirket taciz olayını reddedip araştırmaya devam edeceğini söyledi. Gidişata göre Mingyu’nun kariyerinin devamlılığına karar vereceklerini söylemişti. O tarz bir şey

betül(yeni gelen)

ayy evet iste gordum onu netizenler ne dedi diye merak ediyommm

ilvos

sadece engelli bireye karşı olan zorbalık konusunda açıklama yapıldı sanırım, diğer suçlamaları da araştıracaklarını söylemişlerdi.

betül(yeni gelen)

yok ask ondan sonra bi tane daha aciklama geldi

ilvos

öyle mii görmedim onu

Kapjagi mermaid

Yılan hikayesine döndü olay… En kısa sürede çözülür umarim mağdurlar boyle daha fazla yara alıyor

ilvos

Bu arada oyuncu kadından hâlâ ses yok mu yaa,, şu an için en önemli şeylerden biri de onun açıklamaları bence
Şimdiye kadar sustuğu için endişeleniyorum açıkçası :/ kendi şirketi falan susturuyor olabilir mi ki?

Harries

Ortada bir zorbalık yaşanmış bile olsa kanıtlaması zor olur diyorlar. Bu yüzden Cube iftira diye dava falan açabilirmiş. Kadın bu yüzden susuyor vs. vs. bana da mantıklı geldi açıkçası ve bu gidişle de kadın konuşmayacakmış gibi.

ilvos

kadın için de çok üzücü yaa
ve bu kadar sustuktan sonra bana da konuşmayacakmış gibi geliyor.

Ecemlim

Eğer bu oyuncuyla ilgili bişey olsaydı bunu mağdur hemen öne atardı. Şirket susturup üzerinden prim yapıyo gibi. Ama dava sonucunda soojin haklı çıkarsa bence oyuncu deve kuşu gibi kafasını gömeceği bir yerler bulmalı

Neocrackheadtech.ltd.şti

Afedersiniz işin b*ku çıktı artık iyice, umarım suçlu taraf kimse bir an önce ortaya çıkar

Neocrackheadtech.ltd.şti

Bir şey diycem iki taraf da suçlu ya da suçsuz diyemiyorsun ki, bayağı iyi direniyorlar haftalardır iki tarafın da güvendiği bir şey var ama gerçeklerin arkasına kim sığınıyor o belli değil işte

uykucu

Mağdurun avukatının ismi bile var, bir avukat tutup da bir şirkete karşı ismini açık etmez bence.Okurken özellikle dikkat etmistim soojin in yazdıklarına,Bir yerde magdurla dans edip sonrasında email üzerinden şarkı göndermişler birbirine, emailler de var elimde gibi bir şey demişti, madem elinde somut bir şey var, niye öne sürmedi diye düşünmüştüm. Yine de netleşene kadar nötr kalmak gerekiyor.

Last edited 2 ay önce by uykucu
Pan

Çok uzadı ama yaptıysa kabul etmemek onun için tabiki daha iyi unutulacak sonunda o da grupta kalmaya hayatını yaşamaya devam edecek maalesef

soleil

İki tarafta o kadar net bir şekilde kendini savunuyor ki bu olayın sonu nereye gidecek tahmin edemiyorum artık. Tek bildiğim bir kişi haklı çıkacak ve o zaman diğer kişi çok büyük linç yiyecek.

azizi

bence sonuçlanana kadar beklemeliyiz artık. herhangi bir tarafa destek vermek şu an için çok da mantıklı gelmiyor.

Esra

Ben Gidle şarkılarını sildim listelerimden bir daha da dinlemem o grubu. Bana göre artık bittiler. İster kız gruptan ayrılsın ister ayrılmasın artık grup umurumda değil. Ben artık şarkılarını satın almadım diye de gruba bir şey olmaz sonuçta ama Kore halkı da benim gibi düşünüyorsa sorun yaşayacaklardır..

hanna

Soojinin kore imajı mahvoldu. Bu saatten sonrane yapsa boş. Ayrıca avukatlarının açıklamaları hiç tatmin edici değil. Kurbanda çok çalışıyor belliki bir şey var. Uzun zaman geçti ve soojin hala aklanmadı bence mağdur haklı. İşin peşini bırakmıyorlar

Exonun enayisi

Aktris ne zaman konusacak cidden olaylarin iyice karisma sebeplerinden biri de o eger ortaya bir sey atip sonra kayiplara karismasaydi belki olay yavas yavas cozulcekti aktris daha bir sey demedigi icin iki tarafa da masum suclu diyemiyorum

HhhHAmmMmbBGggGgrrRRR

en son mağdur olduğunu iddia eden kişi için neden bi cevap yayınlamadı? iddialar daha korkunçtu ve detaylı anlatmıştı mağdur.

Rosie Posie Exo-l Blink

Ah cidden kime inanacağımı şaşırdım olay sonuçlanana kadar emin bi yorum yapmıycam

Birisi

Ya önceki soojin in savunma yazısının sahte olduğu bal gibi ortadaydı anlamak isteyene tabi kimse maval okumasın gelipte. Hani bu kız hatırlamıyordu hiçbir şeyi bir iki hafta önceye kadar nasıl oldu da şimdi paragraf paragraf anlatacak kadar hatırladı her şeyi ve eğer gerçekten yalan olsaydı bu olanlar mingyu nun olayı gibi şuana kadar çözülmüştü her şey+ gerçekten mağdur kişi soojini görmeyi geçiyorum telefonda mesajlaşırken bile çok zorlanıyordur aynısını yaşadığımdan biliyorum nefes bile alamayacak duruma gelirsiniz kalbiniz yerinden çıkacak gibi olur çünkü zaten peşinizi bırakmayan anılarınız kabusunuz çoktan olmuştur ve yaşadığınız özgüven eksikliği kafanızdaki seslerde bir parçanız haline gelmiştir. Durum buyken… Read more »

İnci

https://netizenturkey.net/soojin-iddialar-hakkinda-bir-gonderi-yazdi/# Hani biz size sadece meyve suyu iddiasını hatırlamıyorum dediğini diğerlerini açık ve net bişekilde reddettiğini söylüyoruz ya kabul etmiyorsunuz hah oku bunu ondan sonra konuş. Ayrıca ceket ve hastalık iddiaları yalan çıktı hiçbirine cevap verememiş. Hadi soojin karşısında cevap verememiş ya e şimdi verseydi onlar hakkında niye açıklama yapmamış.

Birisi

Ya valla haklısın cidden özür dilerim soojinin böyle bir şey yaptığına inanmıyorum ben melek gibi kız ağzı var dili yok karşı tarafın söylediği her şey yalan bence de sonuçta kız olan biten hakkında neredeyse zaten kendisi hiç açıklama yapmadı cevap verilmeyen her şey yalan ayrıca mağdur pardonn mağdur rolü oynayan kişiyi destekleyen kişide yalan soojin mesela linkini attığın yazıda her şeyi açık açık anlatmış hiç belli belirsiz konuşmamış falan filan çok özür dilerim karşı tarafın her şey yalan olduğu halde olayı bu kadar uzatması falan da saçma bence cidden ne diyebilirim ki

İnci

Sizler neden söyleyecek birşey bulamayınca hemen yok bilmem o melek yok o masum laflarına girmeye çalışıp yırtmaya çalışıyosunuz? Heryerde söyledim gene söylerim bu hayatta hiçkimse masum yada melek değildir ne sen ne ben ne soojin nede mağdur böyle düşünen insanların aklındanda şüphe ederim, sanada böyle söyleyen yok. Sadece bilip bilmeden konuşma yeter. Ben mesela mahkemenin sonucunu bekliyorm sanada tavsiye ederim

Last edited 2 ay önce by İnci
Birisi

🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️Offf ha şey mi bu dostum yine yangınlar yine ben

Birisi

Ne cevap versem başım ağrıyacak yine assssla ikna edemicem paragrafın ironiliğinden sadece seçip melek kelimesini bulmuş 💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️💆🏻‍♀️koreli fanlar daha akıllı lan valla artık laf etmicem arkalarından Stan korelifandomlar

Last edited 2 ay önce by Birisi
Cl’in mikrofonu

Ben hala mağduru destekliyorum. So*jin ayrıl.

Vivi

Ben bu Soojin denen ne olduğu belli olmayan kişiden sıkıldım ya adam akıllı çıkıp evet yaptım desin ya da gruptan ayrılsın karşı tarafta ne kanıtı varsa çıkarsın ortaya bu ne ya oyun mu bu

Aychu

Allah affetsin çok pis anırdım

Her

Ne utanmaz çıktın ya. Ayrıl işte artık devam etse bile üzerine yapıştı kimse desteklemez.

depresifpanda

soojin haklı olsun olmasın bu kadar cok kötü haberle gündemde kalan bir kişinin gruptan şutlanmaması bende aşırı şüphe uyandırıyor, şu zamana kadar kimi grupta tuttular??

teletabi

Görüşmeden önce özür dilemesini istemek de bir tek bana mı saçma geliyor? Ben olsam “Niye görüşmeden önce özür dileyeyim? Zaten görüşünce de bunu söyleyeceğim, niye o kişileri görmeden etmeden öncesinde bir özür yollamamı bekliyorlar?” diye garipserdim. Ha B kişisi bu özrü alsa daha özgüvenli bir şekilde mi görüşmeye katılacaktı? Ondan mı böyle istediler acaba? Ayrıca bu açıklamaları çok güçsüz kalmış. Sadece Soojin ve şirketin B ile görüşmek için uğraştıklarının doğru olmadığını ve Soojin’in bu görüşme öncesi özür dilememesi var ki zaten önceki sözlerinden pek farklı şeyler değil bunlar. Söyledikleri gibi yeni kanıtları varsa yayınlasınlar, Soojin tarafının uzun açıklamasından sonra bu… Read more »

Last edited 2 ay önce by teletabi
f(velvet)

bu olayı hala savunan yada emin olmayan var mı? böyle büyük bir olayı hatırlamıyorum diyen bir insandan ne bekliyorsunuz cevabı evet yaptım yada asla böyle birşey yapmam olmalı bence insanları kanıt göstertmek zorunda bırakarak kendini daha dibe sokuyor

Lambanur

Artık kabak tadı vermeye başladı biri suçluysa suçludur değilse değildir ya ne abarttılar öf

Enzoaskim

Su dava bi olsun da sonuclansin herkes de kanitlarini ortaya döksün bi görelim ne neymis ve umarım sonuç adaletli olur