[THEQOO] Netizenler Stray Kids Bang Chan’ın Hyunjin’den bahsetmesine sinirlendi

273
6893

image 10

“Lovestay (=Hyunjin) hashtagini kim düşündüyse gerçekten harika biri”

Aynı üye 2019 yılında kişisel sebeplerden dolayı gruptan ayrılan Woojin’e saldırmıştı.

image 11

“Geçen yıl… çok şey yaşandı.

Ama biliyor musunuz, bunun hakkında konuşabilirsem, ne demeliyim.. hata yapmak sorun değil. Gerçekten.
Ama bu hata sizi ve çevrenizdeki insanları büyük ölçüde etkileyebileceği için her zaman dikkatli olmalısınız. Yaptığı bir hata nedeniyle büyük bir sonuçla yüzleşmek zorunda kalan birini tanıyorum.
Ama aslında bu kişinin hataları etrafındakileri gerçekten kötü şekilde etkiledi.
Bir grupla veya çevrenizdeki herhangi biriyle bir söz verirseniz, sorumluluk sahibi olmanız ve bu sözü gerçekten tutmanız gerekir.
Yani… Tabii ki herkes hayatında hata yapar, bu yüzden hata yapmak sorun değil, ama bir şey yapmadan önce her zaman çevremdeki insanları ve geleceğimi, hayallerimi düşünmem gerekir.
Çünkü yaptıklarım ve verdiğim kararlar hayatımda büyük bir dönüm noktası olabilir..
Yani eğer bunu yapamazsan, o zaman bu biraz .. ihanet sayılır… Ben böyle hissediyorum… Gerçekten bencilsin anlamına gelir..
Bunun hakkında detaylı olarak konuşamam ama STAYler neden bahsettiğimi biliyor… hata yapmak sorun değil ama her zaman.. etrafındaki insanları düşünmelisin
Elbette, kendim de önemliyim ama… bu sadece… Bu sektörde pek çok insanın işbirliği yapması gerekiyor değil mi?
Bu yüzden her zaman başkalarını düşünerek hareket etmenin önemli olduğunu düşünüyorum… STAY’ler neden bahsettiğimi anlayacaklar, ne demek istediğimi biliyorlar… “

Normal bir insanın anlayamayacağı bir şey var

1. Bu grubun seviyesi, cık cık

2. Bunu üyesine olan sadakatinden dolayı yapıyor diye düşünmek çok çocuksu, hayal dünyasında yaşayanlar düşünür anca. Böyle bir durumda Hyunjin’den hiç bahsetmemek çok daha faydalı olur.

3. Nefret almak mı istiyor?

4. Bu gidişle zorbayı destekleyen zorba grubu haline gelecekler?

5. (((Bang Chan)))

6. Tencere yuvarlanıp kapağını bulur

7. Diğer üyeye fazla sert davranmış. Popülariteleri arasında fark olduğu için mi ayrım yapıyor?

8. Bu Hwang Hyunjin’in suçu. Niye ayrılmıyor? Niye üyeler nefret alıyor?… ha….

9. Fazla düşüncesiz davranıyor

10. Ah… Stray Kids, güç bulun

11. Niye bunu antilerin yaptığını söylüyorsunuz? Ben de nefret ediyorum bundan

12. #hakpokout (Ç/N: hakpok = okul zorbası)

13. Şu iki yüzlülüğe bakın… çok pervasız

 

Kaynak: Pannchoa

Önceki İçerik[THEQOO] Mağdurun avukatı, Soojin’in açıklamasını reddetti ve kanıt topladıklarını söyledi
Sonraki İçerik[THEQOO] Pledis, Seventeen Mingyu hakkındaki zorbalık iddialarına yeni bir açıklama yaptı
guest
273 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Hadwyn

Papatya çayımı içmeden geldim gerginim.O yüzden kusuruma bakmayın.Hyunjinin zorba olmadığının düşünülmesinin sebebi JYP nin manipülatif açıklaması ve fanların sıkı çalışması.JYP bazıları doğru bazıları değil diye açıklama yaptı.Hangileri doğru JYP?Youngjae de olduğu gibi zorbalık değil aralarında sadece tartışma olduğu söylenebilirdi yada Lia da olduğu gibi yalan diye bir açıklama yapılabilirdi.O zaman birşeyler olduğunu gösterir.Fanlar takmış “kapı kapatma olayı zorbalık mı ,bu karşılıklı tartışma “diye.Pann da ilk çıktığından beri mağdurun söylediklerini ekliyorum. https://pann-choa.blogspot.com/2021/02/enter-talk-tw-suicide-stray-kids-hwang.html https://pann-choa.blogspot.com/2021/02/enter-talktheqoo-stray-kids-hyunjins.html 4 kurban var.8 kişi onaylıyor.Gerçegi gizlenecem Hyunjini savunan 1 arkadaşı da gönderi paylaştı.Fanlar için dayanak olan öğretmen aslında yok.Olay sadece kapı kapatma değil o ilk mağdur.2.mağdurun açıklamasının ss… Read more »

Hadwyn

Sadece kapı kapatma olayından ibaret olmayan 2.mağdurun iddalari
~1

Hadwyn

.

Last edited 2 ay önce by Hadwyn
Hadwyn

~2

Hadwyn

~3

Hadwyn

~4

Somnia

Bir grubun üyesinin kötü karakterli olduğunu duyunca artık şarkılarını dinleyemiyorum, o kişinin söylediği kısımlar kulak tırmalıyor. Şu anda listemde tek bir gidle şarkısı yok bu yüzden, eski skz şarkıları da yoktu. şarkıları kaliteli olan gruplardan böyle olaylar çıktığında çok üzülüyorum. lütfen şirketler, şu idolleri geçmişlerine bakarak seçin de aşırı güzel şarkılardan o kişiler yüzünden vazgeçmeyelim. Birinin yüzüne ‘Senin annen yok.’ demek, iğrenç bir hareket. Annesi öldü ya da terk etti hiç fark etmez; birine ailesi yüzünden hakaret etmek çok korkunç. İnşallah o çocuklar (şu anda benden büyüklerdir de olsun) iyidirler, bu kendilerine yapıştırılan aşağılık kompleksinden çıkıp mutlu bir hayat sürdürüyorlardır.… Read more »

esma

yalanlanmıştı bu cümle

heartheart (I. K.)

yazı için teşekkürler benim için bilgilendirici oldu baya ben de aynı fanlar gibi düşünüyordum manipüle edilmişim farkında olmadan…..

Birisi

Lan alakasız olarak youngjae ye gözüm takıldı ve GOT7 üyelerinin cidden ne kadar iyi olduklarını hatırladım. Got7 üzümlü ve arada sırada idol olduklarını unutup deli manyak hareketlerde bulunan kekim… Ahgase ve Got7 ın ahı çıkıyo olabilir bu konuda çok büyük şüphelerim var

Hyunseung89

Herhangi bir kavga içerisinde değilim Hyunjin hakkında kimse ne olduğunu bilmediği için yorum yapmıyorum fakat Han’a dediğin şey beni çok üzdü grubu desteklediysen Han ın bir videoda ne dediğini de görmüşsündür diye düşünüyorum açıkça videoda diyor ki geçen ay veya 2 ay önce eve gittiğimde 13 yaşımdayken defterime yazdığım sözleri gördüm ve şaşırdım. Galiba o zamanlar çok sinirliydim. kazanmak, mahvetmek, öldürmek istiyordum her şeyi bu gibi şeyler yazıyordu. Gerçekten o zamanlar o sözleri yazarken ne düşündüğümü bilmiyorum diyor. 13 yaşındaki yaptığı şeylerden o da memnun değil çünkü bildiğin cocuk yani kendisi şu an 20 yaşında bir yetişkin yaptığı hatanın farkında… Read more »

Hadwyn

Mesaj hakkım doldu.Farkli gmailden devam ediyorum.Aslında bu konuya daha geniş bakmak gerek güney doğu asya ülkelerindeki göçmen işçilerinden bahsediyordu.Ulkemizdeki o yaştaki çocuklarda afgan pakistanlı somalili suriyeli göçmenlere ağır hakaret edici sözler kullanabiliyor.Buyuk ihtimal yetişkinler olarak çocuklarımızı ırkçılıkla besleyip onları zehirleyebiliyoruz.Bellirli olgunluğa ulaştığında ırkçı düşüncelerinden arınabiliyorsun.Handada bu mümkün.Stabil bir düşünceye sahip olmak mümkün değil.Farkli yaşantılarla fikirlerin değişebilir.

Last edited 2 ay önce by Hadwyn
Mor

Ay sen boyle deyincede bi mantıklı geldi doğru yani jyp youngjae de direk bastırdı olayı bunda uzatıp duruyolar uzadıkçada millet soğuyo şarkıları benim tarzım değil ama populerlikleri falan bts in yolundan gidiyo gibilerdi şimdi artık pek içaçıcı değil onlar için olaylar

Hadwyn

Minggyu haberlerini okudum ben kötü birsey yazmamistim ama simdi olay yalanlaninca özür dileceksiniz yazmislar.Elinde argümanlar olur ona bağlı olarak fikirlerin olur.Yeni argümanlar, yeni gelişmeler olmadıkça sırf yalan olma ihtimali var diye Jyp nin yapmış olduğu açıklamaya fikir yürütemeyecek miyim.Fanlar sadece tek kanattan konuşuyor diye farklı yönden iddalari dile getirdiğim için yarın bir gün olay farklılaşirsa özür dilememi beklerseniz dilemicem.Çünkü şu anki Jyp nin açıklamasına göre yorum yapıyorum.Jypnin Younjaenin açıklamasına inandığım gibi Hyunjinin belirsiz açıklamasına inanıp mağdurun kanıtlarını attım.

Mor

Evet fanlar tek bi kanattan konuşuyo doğrusun.Biz fan olmadığımız için objektif bakıyoruz ve şuan gelen bilgileri değerlendiriyoruz tartıyoruz.netizenler gibi rüzgar nerden eserse de değiliz kesin suçludurda diyemeyiz daha dün gruptan ayrıl yazıyodular simdi de mantıklı gelince hemen dönmüşler ah zavallı mingyun diye bu netizenler staylari de pek anlamadım zaten hyunjini baya sahiplenmişler habire savunuyolar ben hep tarafsızdım ama olayın uzaması inandırıcılığını azaltıyor o yüzden dediklerin mantıklı geldi

Yeşil Gökyüzü

çok alakasız kalacak bunun için özür dilerim ancak Youngjae olayında gerçeği ilk ortaya çıkaran fanlardı. O dönem grubun sözleşmeden dolayı JYP ile arası limoni olduğu için yazıldığı bile iddia edildi çünkü bunu ortaya atan gazeteci JYP ile yakın biriydi(ki daha sonra da GOT7’a laf atan bir yazı yazdı)
Fanlar direkt Youngjae’nin belirtilen tarihlerde Mokpo’da değil Seul’de olduğunu kanıtlamasaydı JYP çalışmazdı muhtemelen. Ki kavga ettiği çocuğunda maili şirkete atmak yerine elim kaymış diyip gazeteciye atmış olması da tuhaftı. Olay baştan garipti yani

Mor

aaa demek o yüzden got7 fanları bu kadar sevindi jyp den ayrılmasına grubun birşeyler duyuyodum ama tam bilmiyodum teşekkürler

Isaidno

Bunlar neymiş ya. Ben sadece pencere olayını ve sözlü tartışmayı biliyordum. Bu iddialar gerçekten çok iğrenç cok kötü. Eger gerçekse umarım en yakın zamanda ortaya çıkar sektörden sürülür.

linoring

Neden mart ayındaki tüm schedulelarda olan biten her şeyi biliyorsun lmaoo keep digging more çünkü aferin minhoya, aferin seungmine, aferin bang chana. Olabilecek en subtle şekilde hyunjini anıp, staylere destek oluyorlar çünkü hyunjinin nasıl biri olduğunu en iyi olar biliyor. + Flawless bir diskografiyi artık dinlemeyecek olman beni bile üzdü, tbz müziğine kaldıysan acınası 🙁

Hadwyn

Şu an daha çok sessiz kalınması gereken bir durum olduğunu düşündüğüm için zaten belirttim ben dışarıdan biriyim ama tabiki fanları daha iyi hissettirmiştir.Bilebilmemin sebebi müziklerini sevip takip etsemde fandomunda değildim.Tbz şarkılarıda bana göre eh işte eski tarzlarını seviyordum daha slow şarkılarıni seviyorum.Bu arada Tbz sıkıntılı olucağını düşündüğüm bir haberlerleri çıkarsa yandılar.Çok fazla bilgim var.😂Kpop u birakmam için sebep olur zaten son demlerindeyim.

Hadwyn

Bu sitede bir haber başlığına 17 mesaj atabilme var.Bu yüzden hepinize cevap vermeyeceğimden toplu yazıyorum.Şimdiye kadar bu siteye politik yazdım.Aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey tadında dolaşıyordum.O papatya çayını  içecektim başima dert aldım.Ben durumlar hakkında konuşurken siz şahsıma yorum yapıyorsunuz.Ben burada Hyunjinin 1 arkadaşı onun hakkında savunucu yorum yaptığını söyledim.Aşağida bir arkadaş daha fazla kişinin olduğunu söyledi.Bu örnek gibi aslında durumun bu şekilde olamayacağını belirterek Hyunjinin zorba olmadığı fikrini belirtebilecekken okları bana çevirip bana hakaret ediyorsunuz.Istediginiz gibi olsun bundan sonra fikrimi belirtmiyecegim.Mooduma ve papatya çayına devam.

XgreatX

Ben düşüncemi bir dayanağa dayanarak belirttim. Aynı durumdan geçtiğim için.Ve ben her olayın ciddi manada dibine kadar araştırdım ki kimseye yalan bilgi yaymayayım. Olayı karşı tarafın yönünden bakmaya çalışarak yazdım. Değişen kişilerin olabildiğini anlatmak için yazdım. Ben, olayın farklı bir versiyonunu yaşadığım için yorum yapabildim. Benim düşüncemi belirtme düzeneği buna dayanıyor. Bana neden çamur atıp “belirtebilmişken” diyorsun? Elbette düşüncemi belirtebilirim çünkü bu benim Hür iradem. Sizin objektif bakışınız nefrete dayalı. Karşı tarafın haklı olabilme ihtimalini sıfırlamış bir yorumda bulunup objektif demek doğru olmaz. Çok iyiye dönen ama eskiden böyle olmayan bir yakın arkadaşın olsa, ve cidden onun iyiye döndüğünü bilsen… Read more »

XgreatX

Nefrete dayalı demek biraz ağır oldu. Ön yargılı olarak dediğimi varsay. Bu ağır laf için özür dilerim.

Hadwyn

Çamur falan atmamıştım.Iyi örnek olarak gösterip söylediklerimi kanit gösterip yalanlayabilirsiniz dedim.Belirtmek kelimesini zaten “fikirini belirtmek”anlamında kullandım.Sana iyi birşey söylemiştim ama neyse…

Last edited 2 ay önce by Hadwyn
XgreatX

Cümle yazımından bunu anladım. Yanlış anlaşılma için pardon.

XgreatX

Cümleni ayrıntılı bir şekilde yine okudum. Şimdi anladım. Güzelce belirtebilecekken direk nefret dökmüşsünüz manasında yazmışsın. Çok afedersin utandım.

민호는기여어

Jyp’nin açıklamalarının nedense sadece şirketin çıkarlarına göre olduğunu düşünüyorum Tzuyu olayında Tzuyu’nun Özür dilemesi doğru gelmemişti mesela ama Çinli hayranlar için özür diletildi kıza .

Moon Jelly🌙

Hyunjin’in yaptığını savunduğumdan değil ama Woojin gibi bir sapıkla bir tutmak da haksızlık olur

soleil

Kesinlikle ya. Bir de şöyle bir şey var, Woojin skz üyesiyken yaptı tüm bunları, hatta grubun adını kullanarak kızlara yanaşmaya çalıştı yani bile isteye grubu lekeledi ama hyunjin’in olayı 13-14 yaşlarındayken yaşanmış. Bu yüzden “geçmişte bir hata yaptın sorun değil” kafasıyla bakıyorlar bence.

betül

3. Nefret almak mı istiyor?

Skz son zamanlarda takip ettiğim bir grup Bangchan de favorim hatta ama… Neden yani? Kingdom var önünüzde ve Kore popülerliğiniz çok iyi durumda değil şu anda. Bilmiyorum keşke biraz grubu düşünseymiş… En azından Kingdom öncesi mantıklı bir hareket değil bence.

Last edited 2 ay önce by betül
betül(yeni gelen)

ama direkt ismini soylemedi sapkasinda #lovestay yaziyordu bchan da yayini beklerken sapkasindaki etiketi gosterdi bunu bulan iyi bir insan dedi, belki lovestay kelimesini guzel buldugu icin demistir, belki baska biri bulmustur bilemeyiz biz sadece hyunjin olaral dusunduk, zaten bahsetmemeye de ozen gösterdi sarki vardi biz uyelerin seslerini karistirmistik kimin nereyi soyledigini söylerken hyunjin kisminda konusmadi bile

Aychu

Belki lider olarak kendini sorumlu hisettmiştir ama yinede yorumun haklı

Last edited 2 ay önce by Aychu
öff

woojin kisisel sebepler diyerek gruptan ayrildi ve kokusu sonradan cikti, igrenc biri oldugunu hepimiz biliyoruz. hyunjin ne kadar hatali olsa da woojin’in yaptiklari beterin beteri

XxX

Netizenler Woojin’in neden ayrıldığını bilmiyor tabii.

öff

biliyorlar da su an bang chani ve hyunjin’i ayni anda linclemek islerine geliyor

Fresh Kiwis Bangtan

Profilindeki çocuk kim?

heiheimatlos

wonho gibi gördüm ama

jacksonim

wonho sanirim o

Last edited 2 ay önce by jacksonim
Damlaayy

Su yoruma niye eksi gelmiş anlamadım evet biliyorlar evet chani linclemek işlerine geliyor o kadar geliyor ki wjine saldırdı diyorlar. Knet bu siteye göç etmiş herhalde.

Drbeyz

Bu tam bir cadı avı postu gibi. Eski üyeye saldırmıştı derken? Woojin yanlış hatırlamıyorsam promoları da sürerken apar topar gruptan atılmış, demek ki ciddi bir şeyler yapmış. Sonradan çıkan taciz olaylarından da nasıl biri olduğu anlaşılıyor. Hyunjin’i kesinlikle savunmuyorum ama geçmişte yaptıklarından dolayı şu an bunları yaşıyor. Geçmişte hatalar yapmış ve şu an değişmiş olabilir. Değişmemiş de olabilir bilemem ama bir tacizci ile aynı kefeye koymak çok saçma. Ama Bangchan’ın Hyunjin’den bahsetmesi de çok yersiz olmuş cidden.

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
Somnia

Stay değilim, Stray Kids’i sadece dinlerim ama bir tacizci ile eski bor zorba bence aynı kategoride değil. Evet ikisi de iğrenç şeyler ancak kaç yaşına gelmiş adamın barda yabancı bir kadını bile isteye taciz etmesi ile bu çok farklı. Aranızda Woojin fanları varsa kusura bakmayın.

Bang Chan’i Dreamcatcher’ı desteklediği için tanımıştım, kendisi V Live’da izlediğim kadarıyla kötü niyetli biri değil. Ancak tam Kingdom öncesi bunlar konuşulmamalı.

Drbeyz

Ben de stay değilim ama eski üyeye saldırmıştı yorumunu görünce sinirlendim yani. Tacizci ile zorba tabii ki bir değil. Ayrıca Hyunjin’e nefretlerinden Woojin’in olaylarını bilmeden eski üyeye saldırmıştı demişler ama o çocuk karaktersizin tekiymiş. Tacizciymiş bildiğin. Vlive’da o söyledikleri gayet mantıklıydı. Ama Hyunjin’den şu anda bahsetmesi cidden saçma, sessiz kalmayıp lince davetiye çıkartmış resmen. Yanlış anlaşılmasın Hyunjin’i savunmuyorum, sadece Woojin’den bahsedilen kısmın saçmalık olduğunu söylüyorum. Yoksa zorbalığı ufak bir şeymiş gibi görmüyorum yani.

Last edited 2 ay önce by Drbeyz
betül(yeni gelen)

sana bi kötü bir haberiö var

betül(yeni gelen)

:((

esma

baya var youtube da yorum yaptım diye tutmuşlardı beni dfhdksjfskdjf

brontozor

emin ol var… geçenlerde youtube ana sayfama woojin dance practice videosu geldi ve lan bu adam hala bir şeyler mi yayınlıyor diye tıkladım ve yorumlar… bak şimdi senin için tekrar videoya gidip yorumları kopyala yapıştır yapıyorum:

1-Woojin the best guy
Woojin the best chef
Woojin the best dancer
Woojin the best singer
Woojin does everything right

2-you don’t even know how much I miss you everyday

3-Can we just appreciate how talented this man is he’s out multitalented king💙😭

4-,5-,6-,…479-

yorumların yüzde doksanı böyle şimdiye kadar kötü yorum görmedim… ve yorumların çoğu ispanyolca nedense

Last edited 2 ay önce by brontozor
Damlaayy

Wjin fanlari varsa kusura baksınlar kardeş isteidgin gibi sövebilirsin bence seungri jr olur kendisi

uykucu

Yanlışlıkla mi olmuştu bilmiyorum ama bir fansign de selam verirken woojin dirseğini lee know un gözüne vurmuştu ki lee know bazı yerlerde hoşlanmadığını belli etmiş videoyu izlerken fark ediyorsun.

https://youtu.be/PjgyJQiG1TQ

your behaviour is so UGH!

https://youtu.be/qp0cbaeFH_Q

Yanlışlıkla olduğunu düşünmüyorum. Bu video da da üyelerle arasında birşeyler olduğu çok açık.

ilvos

ve muhtemelen fanlar bunu zamanında fark etmedi ya da hakkında kötü düşünmedi..

your behaviour is so UGH!

Aslında fark edilen birkaç olay vardı ama fanların çoğunluğu olayları ciddiye almadı. Ya da dediğin gibi kötü düşünmediler, düşünmek istemediler. Yanılmıyorsam zamanında en çok dikkat çeken konserde maknaeyi kolundan tutup yere atmasıydı. Ama konu ‘şakalaşıyorlar’ denip kapatıldı.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
uykucu

I.n, woojin e karşı korkuyor gibiydi bazı videolarda, yani nasıl oldu da fark edilmedi, hadi biz fark ettik, şirket neden taciz olayına kadar grupta tuttu bu çocuğu? Açıkçası ben de yanlışlıkla olduğunu düşünmüyorum, öyle olsa minho sakalaşirdı woojin ile bence. En azından grupta değil🙏 Hyunjin olayı netleşse de ne olduğunu anlasak, umarim iddialar doğru değildir diye düşünmek istiyorum, bekleyip göreceğiz.

Last edited 2 ay önce by uykucu
your behaviour is so UGH!

Woojin in taciz olayları ortaya çıktığı sırada, jyp çalışanı olduğunu iddia eden biri gruptan ayrılmasının sebebinin birkaç grup üyesine uyguladığı psikolojik şiddet olduğunu söylemişti. Zaten ondan sonra bu videolar ortaya çıktı. Bu kişi doğruyu söylüyor mu bilemem ama bana mantıklı geldi. Taciz olayları gruptan ayrıldıktan sonra çıktı. Skz nin ismini kullanarak kızlara yaklaşıyormuş fln
Kısacası iğrenç biriymiş.

uykucu

sabah Allkpop da bir haber çıktı, woojin ile ilgili, bu tacizi yayan sanırım brezilyalı bir anti fanmış, netliği nedir bilemiyorum, Allkpop sonuçta ama grupta woojin konusunda bir soğukluk olduğu belli, özellikle i.n e karşı bir durum var, ya da bana öyle gelmiş olabilir.

betül(yeni gelen)2

evett ama bchan’in dediklerinden sonra bir seyler oldugu belli bence taciz olmasa bile bara gittigi dogru olarabilir, tacizden daha fazla iddialar da vardı bu arada

your behaviour is so UGH!

Zannetmiyorum. İlk başta kadını kendi uydurduğu sahte bir şirketten yalanladı. Halbuki kadın açıklamasında ‘ünlü bir grubun üyesi ‘ deyip onun ismini vermemişti. Daha sonra kadın daha detaylı açıklama yaptı. Bundan sonra woojin den ses seda çıkmadı. Yapmasaydı emin ol çıkıp yapmadım derdi. Birkaç fan da fanmeeting de woojin in numaralarını istediğini, hoşlanmadıkları davranışlar da bulunduğunu açıkladı. Bunu da reddetmedi. Şimdi dance pratik, cover fln paylaşıyor sanırım. Yapmamış olsa geri dönüş hazırlığındayken bu suçlamaları kabul etmez.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
uykucu

Reddetmediyse… Allkpop senin haber anlayışın anca bu kadar olur diyesim var.

myeon

Woojin olayında Bang Chan ‘ı destekliyorum ama Hyunjin olayı için bir şey diyemeyeceğim çünkü gerçekten zorba mı değil mi hiçbir şey anlamadım olaylardan.

Jendeuk

Bence karşılıklı bir sey gibi geliyor bana ögretmenleri mi ne sınıf biraz vurdulu kırdılı bi sınıfmış

Jendeuk

Oyleymis biri üstte magdurların itiraflarınıda atmıs yenilie yutulur cinstem degil birde lia ve hyunjine farklı açıklamalar yapmıs liada kesinlikle yalanlarken hyunjine net bir sey dememis

Min

Lia olayında da bildiğim kadarıyla hemen yalanlamadı. Kanıtlar elde edildikten sonra sikayetci olundu. Birden kestirip atmadılar yalan haber diye. Hatta uzun bir surece dayalı bir şeydi onunki.
Bilmiyorum kim neye inanmak isterse onu seçer. Herkesin bakış açısı farklı. Olaya hangi gözle baktığına bağlı galiba bu. Sirketin doğru dürüst bir açıklama yapmamasından kaynaklandı. Bazıları yalan/iftira şeklinde açıklayınca ve net konuşmayınca bu duruma geldi grup.

Blablabla

O haberin resmiliğine dair hiçbir şey yok. Araştırırsan görürsün sadece Pann’a atılmış açıklama başka hiçbir resmi sitede naver da yoktu. Allah Allah

ilvos

Açıklamalarında kabullenme vardı daha çok
Şu doğru ya da şu yanlış tarzı şeyler yoktu diye hatırlıyorum. Bir de bir öğretmen Hyunjin’in lehine bir açıklama yapmıştı ama öğretmen de sahte çıkmıştı galiba.

Sewaley

Sınıfın zorbası birine git şu kapıyı kapat diye bağırmış, hyunjin de git sen kapat diye cevap vermiş olay buradan çıkmıştı diye hatırlıyorum. Bunun üstüne yazılıp çizildi fakat diğer iddialar reddedildi. Hyunjin sadece bu repliği söylediğini ve eğer o gerçek zorbanın kalbini kırdıysam özür dilerim dedi.

betül(yeni gelen)

hayır yanlis bilgi verme boyle degil aciklama bile degil hyunjin ne dedigini soylemedi sadece bugune kadar hatali davranasim veya sozlerimden etkilenen biri olduysa ozur dilerim dedi

Sewaley

Doğru mu yanlış mı bilmiyorum. Gördüğüm haber böyleydi. Stray Kids radarımda olan ve takip ettiğim bir grup değil. Yanlışsam lütfen düzeltin.

betül(yeni gelen)

o dedigin arkadasinin yazisindaydi ama o buraya cevrilmedi sorun yokk

ilvos

Yok yok ayrıntı verilmedi diye hatırlıyorum, o repliği nerden çıkardınn? Fan sayfalarından gördüysen birçoğunun amacı olayları çarptırmak zaten, insanları manipüle etmek için haberi kendi işlerine göre yaymış olabilirler.
Hyunjin hakkında gerçekten kötü iddialar vardı ve jyp doğru ya da yanlış olanları belirtmedi, belirtmemesi de “muhtemelen doğru o zaman” düşüncesini getirdi zaten beraberinde :/

uykucu

Netleşmedigini düşünürsek, gruptan ayrılmadığına göre demesinin neresi anormal??? Zamanında bir fancam da hyunjin’in, i.n’i woojin den koruduğunu izlemiştim, bariz belliydi. Netleşmediği için hyunjin i de tamamen savunmak doğru değil ama Woojin in yaptıkları şerefsizlikleri yok sayarak gönderi de yazılmaz ama

Last edited 2 ay önce by uykucu
la cha ta

eksi gelmez inş ama vlive kullanıyorken hep bang chan yayını izlerdim aşırı eğlenceli biri

Boş yapmayın

Bang Chan’ı seviyorum, aslında isim de vermemiş ama keşke hiç açılmazsa konusu. Ne bileyim moodum bu.

leebit

hyunjin’in olayında ne doğru ne değil bilmiyoruz ve bu tamamen jyp’nin hatası. hepimiz varsayımlarla konuşuyoruz. chan’ın hyunjin’i savunmama gibi bir ihtimali hiç olmadı, bunu bir şekilde belirteceğini biliyorduk zaten. hala arkadaşlar, hala aynı gruptalar ve chan o grubun lideri. ne yapabilirdi? ve sizce söylediklerinde woojin’e saldırıyor gibi mi görünüyor? hayal kırıklığına uğramıştı, hem üyeler hem stay. kimse woojin’in neden ayrıldığına dair bir açıklama yapmamıştı, kimse hiçbir şey bilmiyordu ve lider olarak kendini fanlarına karşı sorumlu hissetti. olayı anlatmadı, yaşadığı hayal kırıklığını anlattı. paylaşabileceğini düşündü ve sadece fanlarının anlayabileceği şekilde anlattı. yıllar öncesinde kalan bir şey, bu güne kadar kimsenin söyledikleriyle… Read more »

esma

aşırı haklı yorum

heiheimatlos

woojin olayı bammbaşka ve daha iğrenç

ilvos

İkisinin yaptıklarını kıyaslamamak gerekir.
Hyunjin hakkında konuşması da linçe kapıyı ardına kadar açık bırakmak olmuş..

betül(yeni gelen)

arkadaslar cidden bakin stay olarak soyluyorum bahsetmedi bile bi sarki cikardilar sarki ot8mis biz uyelerin sozlerini duymadik ot5 saniyoduk kimin nereyi soyledigini sayarken hj yerini soylemedi bile siz kim oldugunu bilirsiniz dedi cocugun adini bile söylemiyor malum kisi diye bahsediliyor resmeb woojin ile ayni olay ayni mi eski uyeye saldirdi ne? bu ne bicim haber cok sinirlendim suan. woojin ile ilgili bchan bize ihanet ettgi gibi seyler demisti ayni mi hyunjin ile napsin bu cocuk allah askima ya yeter be biktim stay olmak ne zormus

Sewaley

Noktalama işareti kullan be kardeşim

betül(yeni gelen)

napiyim ya yatarak yazmasi cok zor beni anlamaya calisarak beyin egzersizi yaptırıyorum size de

betül(yeni gelen)

niye eksilediniz latife bile yapilmiyo bu sitede resmen

heartheart (I. K.)

💗💖💞👄💋

Damlaayy

Psikologumu bozuyorsun tdk.

betül(yeni gelen)2

yaa tesekkür ederim de ben bile suan ne yazdigimi anlayamadim tekrar okuyunca cok sacma beynimden ne geciyosa yazmisim galiba

aswium

konudan alakasız grupta en sevdiğiniz üye kim veya kimdi? Benim Minho aşırı samimi geliyor çoğu kişi çok ön yargılı hatta ben de grubu tanımadan önce Minhoyu sevmem zannediyordum ama en sevdiğim üye oldu sadece biraz sert duruyor ama duygularını çok güzel belli ediyor birini sevmiyorsa yanında falan durmuyor baya alfa birisi ama aynı zamanda düşünceli sanki göründüğünden daha iyiymişte bunu gizliyormuş gibi bir havası var tabi bunlar sadece ekrandan görüp hislerimle oluşturduğum düşünceler %100 böyledir diye asla demiyorum

lololololol

Uzun saçlı erkeklere zaafımdan dolayı Gods Menu izlememle Hyunjin hoşuma gitmeye başlamıştı, baya baya fancamlerinden çıkamıyordum. Sonra Stray Kids vs Yg’nin erkek stajyerleri bölümleri vardı, onu izleyince Han Jisung’u beğenmiştim yetenekli bulmuştum. Günlük hallerini pek izlemedim, vlog olsun varyete falan o yüzden pek bir düşüncem olmadı. Tarzlarını çok beğenmiyordum müzikleri hep fazla gürültülü mü desem fazla gümbürtülü karışık geliyordu bana

aswium

ben müziklerini beğeniyorum ya baya ikonik geliyor bana nedense

aswium

ben de çok seviyorum dobra insanları

Odketsi

Tüm idoller bir yana Felix bir yana. Çocuk nasıl desem cidden melek gibi bir şey. Üyelere sevgisi ayrı, promosyon dönemlerinde bile o yorgunluğa rağmen personellere browni yapıp dağıtması, çocuklarla ilgili söyledikleri… Ayrıca gülüşü samimiyetinin tam olarak göstergesi acayip derece insanın içini sımsıcak yapıyor.

ece

benim de skz takip ettiğim dönem biasım Minho olmuştu.Hem çok farklı bir komikliği var hem çok yakışıklı bir idöl hem de çok yetenekli biri bana göre.Ana dansçı olmasına rağmen çok az merkez de olmasına çok sinir olurdum

Ece

İdöl yazmışım Allah beni kahretsin dnsnsnsns

aswium

ve dans tarzı da ayrı havalı sert refleksleri aşırı kuvvetli çok tatlı çekici ve yakışıklı böyle ben hatta nasıl grupta visual minho olmaz ya minho sanmıştım bile demiştim

Ece

Evet öle çok yakışıklı yüzler pek hoşuma gitmez normalde ama onun farklı bir aurası var

aswium

evet gerçekten çok çekici ve güçlü bir aurası var

your behaviour is so UGH!

Felix in yeri bende başka.O kadar soft geliyor ki bana onu izleyince yumuş yumuş oluyorum. Ayrıca üyelerle olan arkadaşlığı da çok hoşuma gidiyor. Hele mükemmel deep voice ve çilleri.

aswium

evet gerçekten felix e çilleri de çok yakışıyor ayrı bir hava katıyor ayrıca yüz hatları hem ayrı ayrı çok güzel hem de bütün olarak çok uyumlu ben de çok beğeniyorum felixi

XgreatX

Son günlerde stray kids’e merak saldım. Grup iyiye benziyor, fandoma girmemi önerir misiniz?

your behaviour is so UGH!

Sektörde stanladığım tek grup. Çıkışından beri takip ederim. Hepsi birbirinden eğlenceli ve yetenekli. Şimdi anlata anlata bitiremem. Fandomu bilemem ama takip edersen seni pişman etmeyecek bir grup:)

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
XgreatX

Tamam kuzu teşekkür ederim. 🌼

YUP

cidden, sektördeki en iyi gruplardan biri bence.

uykucu

.Minho yansıttığı kadarıyla= açık sözlü bir tsundere, bazen de yaramaz çocuk gibi bağırması vs.,kedilerine sevgisi
. Felix’in seungmin e tavrı(Hey seungmin will you touch me i feel so soft and fluffy), soft olması,asmr vs.
.Changbin’in rapi, kendi halinde oluşu ve her ne kadar izlerken bu çocuk niye böyle desem de aegosu (da da da😂😂)
O yüzden felix,minho ve changbin üçlüsü diyorum.

aswium

mükemmel seçimler diyorum özellikle minho cuk oturmuş bence baya seviyoreum onu ihigirieit

uykucu

minho baya fena ya 😀 bir keresinde minho boyama yaparken changbin bu rengi sevmedim deyince, minho, changbin’e renk de seni sevmedi demişti asadsfdg, kedilerine düşkünlüğü çok hoş ya, üyeleri kedileri hakkında sorgulayıp ardından geçen gün galiba dori’nin yaşını unutması 😀 😀
felix bence hassas birisi, grup üyelerine karşı öyle gözüküyor özellikle seungmin, chan ve maknae için. Zamanında Korecesi iyi olmadığı halde çabalaması ki hala çabalıyor, kollarındaki çizikleri de hatırlıyorum mesela, o yüzden felix içine atan bir tipmiş gibi geliyor. Bunlar sadece tahmin 😀

Last edited 2 ay önce by uykucu
Hadwyn

Bana göre de Han konuşkan biri gibi olsada grupta mbti testine göre tek “i” içe dönük kişi.Felix ENFP( arzularını ve hayallerini insanlarla rahatça paylaşan sıcak ve coşkulu kişilerdir. Coşkularıyla başkalarına ilham verip motive ederler. Kimseyi yargılamazlar, herkesi olduğu gibi kabul ederler. Başkalarının da kendileri gibi hayallerini paylaşmalarını isterler.)bu şekilde geçiyor.Bence bu yüzden Bangchande rahat konuşabiliyor Felixle bu yüzden.

Hadwyn

Mbti sonuçları.Benim bangchanla ayni

uykucu

Han’ın istp olmasina ragmen en iyi anlaştığı gördüğüm kadariyla minho ama onun mbti’ı esfj 😂 zıt kutuplar birbirini çekmiş anlaşılan 😂😂

aswium

aa o değilde IN ve Minho nun da aynı

Aychu

şey ya o sanırım değişmişti kingdom için üyelerin bilgileri vardı ve 3 üye içe dönük olmuş 🙁 aslında kötü birşey değil ama neyse

aswium

ben de öyle düşünüyorum Han çok konuşkan gelmiyor bana sadece sevdiği yakın hissettiği arkadaşları varken çok konuşkan oluyormuş gibi geliyor

aswium

minhonun bu özelliğine bayılıyorum çok güzel lad sokuyo hiç altta kalmıyor bir de son olarak bir şeyi ve birini sevmiyorsa hep bunu belli ediyor bayılıyorum bu özelliklerine çok fena ya hihiihi

awshatt

Minho dan çok bahsedilmiş. Ben de biasımın fotosunu salayım da buralar şenlensin o zaman

awshatt

Bir de şapşik hali fbxgdg

aswium

ay yerim ehsuseheukhdsheh

aswium

gözüm gönlüm şenlendi ayol bu ne tatlılıktır

lololololol

Bu çocuğu sürekli canlı yayınlarında her idolü övmesi, reaction verip hep iyi şeyler söylemesiyle tanıdım. Ya tamam desteklemesi güzel de herkese de iyi şeyler söylemesi böyle fanboyluk yapması bana çok yapmacık geliyordu. Şu duruma bakılırsa Hyunjin’den bahsetmesi tam bir aptallık, zorbalığı kesin olarak kanıtlanırsa nasıl toparlayacak acaba. Hem bu grupta 12-13 yaşlarında ırkçı ve rahatsız edici rapler yazdığı ortaya çıkan Han diye biri de vardı. İmajlarının bundan sonra toparlanabileceğini sanmıyorum da kişiliğe önem veriyoruz diye göz boyayan JYP ne yapacak merak ediyorum

marin

Ufak bir düzeltme yapma ihtiyacı duydum. Herkesi beğeniyor değil zaten beğendiği şarkılari açıyor yayında. Bazen fanların isteklerini de açıyor tabi ama çoğunlukla kendisi açıyor. Çevresi de baya geniş idoller arasinda o yuzden genelde şarkılarını açtığı gruplarda en az bir arkadaşı oluyor. Uzun süre stajyerlik yaptığı için stajyer zamanlarında tanıdığı da çok fazla kişi var. Velhasıl tepkilerinim yapmacık olduğu hissiyatını almadim ben hiç. Hatta genelde arladaşlarının bulunduğu gruplarıj şarkılarını açarak onlara destek vermesini çok hoş buluyorum. Rosé için mesela iki hafta üst üste şarkılarını çalarak destek oldu.

Ad:*

Hangi gruplar popülerse onun şarkılarını açıyor

betül(yeni gelen)2

hayır? hiç yayınlarına girmedin galiba genelde kpop şarkıları bile açmıyor, yabancı sanatçılardan açıyor. her idol demiş filan komik yani, şuan popüler olan kpop şarkılarını açmadı bile daha. ya kendi arkadaşı varsa destek olmak için açıyor ya da yorumlarda stayler çok isteyince açıyor. hatta bchan’a bazen aç diye o kadar zorluyorlar ki bazı int fanlar favlarının destek alması için sürekli şarkı istenmesinden rahatsız oluyor. bchan’ın yayınlarının mantığı böyle, o şarkı çalıyor bi yandan da bizimle konuşuyor. açtığı şarkılara iyi tepki vermesinin nesi yanlış onu da anlamadım sevmediği şarkıyı açmaz herhalde normal olarak. şarkıyı açıp da ben bunu sevmiyorum da demez. yapmacık… Read more »

your behaviour is so UGH!

Bunu düşünüyorsan bir kere bile chan room izlememişsin demektir. Fanların yorumlarda istediği şarkılara reaction çekiyor. Ayrıca deramchater(?), a.c.e, victon gibi birçok senin tabirinle popüler olmayan gruplara da reaction çekti. Yorumlar da istenen reactionlara da ‘hangisi popülerse onun şarkılarını açıyor’ diyerek chan ı suçlamazsın yani.

Last edited 2 ay önce by your behaviour is so UGH!
uykucu

Park hyo shin in şarkılarını bile açtı chan ki fanlardan da şarkı önerisi istediğini düşünürsek, fanlar da popüler grupları sunuyorlar, doğal olarak popüler gruplar açması gayet normal.

Last edited 2 ay önce by uykucu
marin

Dreamcatcher, CLC, Kard, ACE gibi çokta popüler olmayan grupları da dinledi. Genelde o hafta içerisinde çıkan ve ilgi çeken şarkıları dinliyor. O yüzden öyle bir algı oluşmuş olabilir.

Last edited 2 ay önce by marin
lololololol

Dediğim gibi ben onu bu şekilde tanıdığımdan aklıma yanlış bir ön yargı oluşmuş olabilir. Grubunu veya kendisini açıp incelemedim pek, kpop sayfalarında verdiği reactionları falan çok görüyordum birçok farklı gruba tepki vermesi hepsini de övmesi göklere çıkarması bana çok doğal gelmemişti.

your behaviour is so UGH!

Chan roomun konsepti bu aslında. Chan şarkı öneriyor, fanların istediği videoları izliyor. Bu sadece başka grupların mv değil, skz memes videolar vs o an yorumlar da ne gelirse. Hatta bi kere istek üzerine ‘hangi skz üyesisin’ testi bile yapmıştı. Dediğin gibi bazı yerler doğal gelmiyor olabilir. Ama o an şarkıyı beğenmese de o tepkisini söyleyemez. Kabalık olur bence. O yüzden her şarkıyı övüyor olabilir.

The lalice

Ben fanların önerdiğini bilmiyordum.
Anladım,sağ ol

Ad:*

The lalice ne alaka yorum silemiyor muyuz

Ad:*

He eski nickim neyse bişi olmaz

Ad:*

Tdk bunu da düzelt kardeşim

marin

Yayınlarının tamamını izlemediğiniz için olsa gerek fazlasıyla önyargıya sahipsiniz bence. İster kendi açmış olsun ister fanlar tarafından istenilrnleri açmış olsun şarkı veya grup hakkında fikirlerini belirtiyor ve ben hiç yerlere goklere sığdıramadığını görmedim kimseyi. Ha Lisa, Rosé gibi yakın arkadaşlarından övgüyle bahsetti. Aynı sekilde Twice içinde. Ama arkadaslarına destek verici nitelikteki bu konuşmaları beni rahatsız etmedi aksine sevimli buldum. Aşırı reaksiyon verdiği kim var bilmiyorum belki kaçırmışimdır. Örnek verebilirseniz tekrar gider bakarım. Ama bence beğenmese bile kırıci olmamak adına kimse için olumsuz yorum yapmaktan kaçınacak biri Chan.

esma

Benim anlamadığım tek olay şu:
Bir idol desteklenince körü körüne destekleniyor ama bir çaylak söz konusu olduğunda onun ayağı kalkmasına müsaade etmiyor. Üzgünüm ama koreli netizenler dikkate alınmayı hak etmiyor. Hyunjin’in ortaokulda yaptıkları şeyler okuluna göre normaldi ”annen yok diye böylesin” söylentileri zaten yalanlanmıştı. Karşılıklı konuşup birbirlerinden özür dilemişlerdi. Üzgünüm ama bu yazan kişiler aklı başında yetişkin insanlar ve hyunjin zorbaysa onlar hyunjin’den daha zorbalar. Hyunjin sırf bu netizenler yüzünden 1 aydır medyaya yaklaşmıyor. Lütfen bahsederse bahsetsin izin verin ya bi salın şu Stray Kids’i

hyojin ne güzel adamsın

sonuç olarak gruptan çıkarılmayan biri, yani şirket bile destekliyorken grup üyeleri de farklı bir şey söyleyemez… bu durumda hakkında bir şey söylemese daha iyi olurmuş. bang chan’ı severim ama bahsetmesi tuhaf

Harries

Hyunjin masum bile olsa imajı bu kadar kötüyken ondan bahsetmemeliydi. Böyle bir şeyin tepki yaratacağını ben bile biliyorum be Chan.

XgreatX

Ne bir STAY’im ne de SKZ stanlerim. Ama 19 yaşında ve zorbalığa uğramış, sonra yapan kişileri affetmiş biri olarak olayı biraz instagramda ki @skzmagazinetr’den araştırdım dileyen, inanmayan herkes bakabilir. ins ve twt tayfaı linçlemişsiniz. Aranızdaki tek farkı söyleyeyim. Twt ve ins tayfası anasıymış gibi hyunjini savunuyor sizlerse olayı size yapmış gibi nefret yorumu yapıyorsunuz. Son cümleyi, gruba objektif bakan iyi ve dürüst insanlar için yazmadım. Onlara da teşekkürler. Size ne tür bir zorbalığa uğradığımı söyleyeyim ilk olarak. 6.Sınıfta, 8.sınıftaki bir kız grubu bana takmıştı. Nedeni ise bana çemkiren bir pisliğe karşılık vermemdi. Onların arasındaydı. Bir gün beni okul çıkışı kıstırdılar… Read more »

Last edited 2 ay önce by XgreatX
YUP

Bu yorumun alnı var mı? Varsa öpeceğim de.

Gökçe

Gerçekten biraz sabırlı olup beklemek bu kadar mı zor? Saldırmaktan başka yorum yapmayı ne k-netizenler biliyor ne de buradaki yorum atanlar. Yaptığınız yorumlar eleştiri değil. Düşünerek yazmıyorsunuz. Hyunjin için “kötü sözler söyleyen zorba” diyen sizler net olarak açıklanmamış, doğruluğu kanıtlanmamış bir olay hakkında ileri geri konuşarak kötü sözler söylüyorsunuz. Kendinizle çelişmiyor musunuz? Bu konuyla bilgili kişiler ilgileniyorlardır. Yaptığınız yorumlarla asılsız dedikodular yayıp olayın gerçekliğini açıklamlarını geciktiriyorsunuz. Lütfen artık bırakın ve hepimiz gerçekleri öğrenelim.

Damlaayy

Karaktersiz kertenkele netizenlerden beklenecek hareket de sırf hjden nefret ediyorlar diye chan gibi bir insan hakkında nefret postu açıp üstüne wjin denen sapık tecavüzcüye “saldırdı” diyecek kadar şerefsiz nasıl olunur anlamıyorum. Ulan tüm dünya bir yana chan bir yana stay bile değilim lakin şu çocuğa çamur atmak da nasıl bir nefrettir nasıl sığıyor kalbinize onca nefret. Chanın insanlığından ve wjinin sapikligindan konuşmaya bile tenezzül etmiyor hje geçiyorum. Ben bir ara ilgilendiydim bu grupla, eski videolarını kısa vlog tarzı şeylerini izlemiştim ve te o zamandan anlamıştım, hyunjinin biraz atarlı giderli bir tip olduğunu. Debuttan önce jisungla tartışmaları olmuş bayağı hatta yumruk… Read more »

nix

bang chan herkesin sevdiği, imajı kusursuz olan bir üyeyken böyle bir açıklama yapmamalıydı. evet lider olduğu için bir duruş sergilemeli, evet grup zaten 1 ayrılık 1 de skandal yaşadı ama böyle olunca da sanki bütün üyeler sorunluymuş gibi düşünülüyor. grup üyeleri birbirleriyle yakınlarsa biliyorlardır olayı.

Suna

Evet, yıllarca koreli netizenleri eleştiren eleştire geldiğimiz noktaya bak, aynısınız.

linoring

Arkadaşlar skz hem kingdomı kazanacak (her zaman dediğimiz gibi mnet hile yapmadığı sürece) hem de şu an elinde bulundurduğu 4th gen’in en başarılı erkek grubu titleını daha da ilerleyerek elinde tutacak. İster inanın ister inanmayın bu böyle çünkü kpop’a çok fazla gelen yeteneklere sahipler. Antileri kıskançlıkla geçirecek zor günler bekliyor açıkçası😭

Last edited 2 ay önce by linoring
Okey sus

WOOJIN BIR TACIZCI NE ESIT DAVRANMASI YA

beyza

Her şey tamam da BangChan ı linçlemek ne ya? Hayatımda gördüğüm en düzgün en örnek insan. Ki bu çocuk Koreli bile değil. Ayrıca gerçekten Hyunjin için iyi şeyler diyorsa bu olayın artık özel olarak oturulup konuşulması lazım. Çünkü JYP gerçekten idollerini savunmakta iğrenç kendi kliplerinde bile kadın olmadan paylaşmayan birisi. Amacım ne Hyunjin i savunmak ne de mağdur u ben iki tarafında gözünden bakıyorum fakat bir tacizci ile ortaokul yıllarında kaba davranışlar sergilediği söylenen birisini karşılaştırmak ne? İnsanlar değişebilir ve gerçekten iyi olabilir bunu unutmayın belki de Mağdur ile Hyunjin şu an iletişim halinde ve sorunu halletmek için görüşüyorlardır? Bir… Read more »

Min

Bunun haberini yapan/yaptiran da w00jin destekçisi anlaşılan. Saldırmak ne ya????
Netizenler niye mnetin kingdom videosuna da sinirlenmiyor? orada da açık açık grupta olmayan birini editlemeyi akıl edemiyor yapimcilar ama ara vermiş birini editliyor. Hayret buna neden sinirlenmiyor bu sacma postu hazırlayan şahıs?

f(velvet)

ya şu zorbalık yapılması kadar saçma bişey yok neden bu kadar çok bu tip insan var ben Hyunjinin sadece kavgacı ve fevri bir insan olduğunu düşünüyorum zorba olduğunu düşünmüyorum günümüzde haberin yalanıda var doğurusuda bu yüzden ne desek boş umarım değildir çünkü zorba olmak vizyonsuz kötü ve saçmalıktır

la cha ta

bang chan çok sevdiğim saygı duyduğum bir insan ne desem bilemedim

Tuğçeeeee

Bu zamanda hyunjin ile ilgili konuşması biraz tehlikeli gibi sonuçta Korede şuanda hyunjin’in iyi bir imajı yok ve kingdom’a katıldılar bu onlara eksi olarak dönebilir,suçlu mu suçsuz mu bilemem ama onun hakkında konuşmaması daha iyiydi bence

marin

JYPE net bir açıklama yapmak için neyi bekliyor anlamıyorum. Mingyu ve Soojin için ayrıntılı uzunca açiklamalarla olaylar aydinlatıldı bir sekilde ve netizenler tarafından kabul gördü. Hyunjin içinde doğrusuyla yanlışıyla bir açıklama yapılması gerek artık. Yoksa nefretin boyutu arttıkça artacak. Belli ko gruptan ayrılmayacak çünkü ayrılsa ayrılmıştı çoktan. Peki o zaman ne olacak akıbeti. Şahsen ben mağdurların her dediğini doğru kabul edip tek taraflı dinlenerek Hyunjin’e yapılan nefrete de, körü körüne Hyunjin’i savunup asla yapmaz diyene de karşıyım. Mağdurların söyledikleri bir iddia gözümde şu an çünkü yalancı şahit tutarak olayları başka boyuta taşıyan ne manyaklar gördük. Hyunjin’in net açıklama yapmamasıda ayrı… Read more »

Damlaayy

Benim de kafama takıldı şimdi. Jyp tilkinin insan versiyonu yapsa şaşırmam. Ama en kısa zamanda adam akıllı bir açıklama yapması lazım, detaylı, mantıklı. Orası kesin.

marin

Yapar mı yapar valla şaşırmam yani. Suzy’den ağzı nasıl yandıysa artık ödü kopuyo diğer gruplarda biri diğerinin önünr geçecek diye. Şu açıdan mantıklı geliyor bana bu ihtimal JYP gibi imaj takıntılı bir şirket şimdiye kadar iyi ya da kötü bir açıklama yapardı mutlaka. Zamanında Jay Park gibi 2PM’in en popüler ve lideri olan birini atmış ki Hyunjin’i gözü bile görmezdi atacak olsa. Bakalım çıkar kokusu. Bir an önce açıklık getirirer umarım.

Kingkong - exo ot12

7. Diğer üyeye fazla sert davranmış. Popülariteleri arasında fark olduğu için mi ayrım yapıyor.
Alakası yok. Wo*Jin tacizcinin teki hyunjin ise hala grupta olan bir üye ikisi nasıl bir tutulabilir. Hala grup üyesi olan biri hakkında konuşması bence linçlenmesi gereken bir şey de değil.

BıktımGalan

Arkadaşlar ne Hyunjin’i savunun ne de Mağdur’u çünkü bu olay gittikçe saçma olmaya başladı ki W00jin olayı ile Hyunjin olayını karşılaştırıyorlar cidden artık koreliler in nefret etmek için ettiğini yorum yapmak için yaptığını düşünüyorum. Bu konu gerçekten fazla uzadı eğer böyle bir şey kesin varsa zaten şirket yapılması gerekeni yapar yoksa yaptığınız kötü ve kalp kırıcı yorumlar ile kalırsınız. Uğraşmayın cidden.

Hoşik

Bang chan riskli bir hareket yapacak biri değil ama hyunjin tam aklandı mı onu da anlamış değilim ortalık hala karışıkken keşke mevzu bahis yapmasaymış

heartheart (I. K.)

Woojin için neden kişisel sebeplerden ötürü ayrıldı yazmışlar ben daha kötü şeyler yaptığı için ayrıldı sanıyordum

ilvos

Sanırım yaptıkları daha sonra ortaya çıkmıştı, ayrıldıktan sonra.

heartheart (I. K.)

aa tamam o zaman teşekkür ederimm

tuçe

bar çıkışı bir kızı taciz etmiş diyorlardı

heartheart (I. K.)

aynen ben de böyle biliyordum

esma

stray kids adını kullanarak yapmıştı hemde

Blablabla

Yurttan kaçıp kaçıp barlara gitme
Barlarda kadınları taciz etme
Hayran etkinliklerinde fanlara rahatsız edici bakışlarda bulunmak vs vs çok pislik çıktı altından

heartheart (I. K.)

vay vay vay zibidiye bak sen ya

Sewaley

Bu sitede yeniyim ve okuyucuların kafası nasıl çalışıyor bilmiyorum. Her şey eksileme üzerine mi yürüyor? Neden her yorumda eksiler çoğunluklu?

syssota

haber paylaşıldığında önce eksiciler gelir, her yorumu okumadan eksilerler (ve hiç yorum yapmazlar), sonra haberde geçen içeriğe göre sitedekiler + – verir, sonra haberde geçen kişinin fanları ve antileri gelir, genel olarak böyle işliyor süreç. haberin yeni paylaşıldığı zamana denk gelmişsin herhalde ondan eksiler çoktur

Damlaayy

Hakkaten boyle bir sistem mi var?

esma

cube hala araştırıyor bunlar çok zaman alır hele ki birini karalamaya çalışan kişi yalanının hep arkasında durursa.

Spaceroses

Ya! Nasıl bu kadar acımasız olabilirsiniz. Öğretmeni bile açıklama yaptı. Hala neyin derdindesiniz. Hyunjine neden zorba diyorsunuz. Zorba olacak ne yaptı. Birini mi dövdü. Gerçekten size katlanamıyorum. Herkes hata yapar. 5 yıl önce yaptığı şey için onu gruptan attiramazsiniz. SKZ 8 kişilik hep de öyle olacak. Minik bebeğime saldırmayı bırakın.

Spaceroses

Öğretmenin sahte olduğunu söylüyorsunuz. Tamam bu konuda bir bilgim yok. Ama siz hiç hata yapmıyor musunuz. Şu çocuğun şimdiki haline bir bakın. Ne yanlış yapıyor. Çocukken yaptığı şeyler olabilir onları haklı bulmuyorum bakın. Birinin ozguvenini kaybetmesi cidden kötü. Ama şunu unutmayın bu yıllar önce olan bir şey. hyunjin hala aynı davransa ve gruba zarar verse onu savunmazdım. Ama bakın o düzeldi. Ki bunlar yaşandı mı onu bile bilmiyoruz. Biraz empati yapın. Hyunjin böyle biri değil. Eski halini bilmiyorum ama şimdiki onu biliyorum. Lütfen yorum yaparken biraz düşünün

sametinyourarea

BangChan cok fazla vlive açıyor bu arada Ve Woojin olayı neydi unuttum

Jangjangmenpongpong

barda yabancı bir kıza fiziksel olarak tacizde bulunmuştu diye hatırlıyorum ben yani ayrılması isabet olmuştu

Exonun enayisi

Birine cinsel tacizde bulunmustu galiba tam hatirlamiyorum ayrica daha sonra bakildiginda uyelere karsi da garip garip hareketleri varmis sanirim

betül

Bu olaya polis dahil oldu mu yoksa öylece kapandı mı?

Exonun enayisi

Bu kadarini bilmiyorum tek bildigim bu olay ortaya cikmadan sirketten atildi bu kdr

Baebae

İlk önce sanırım bu olaylar ortaya çıkmadan önce jyp woojini gruptan birden attı bir süre de bu olaylar çıktı, olaylar ortaya çıkmadan önce tedbir alıp atmış iyi yapmış birde bu woojini diğer üyelerde sevmiyormuş sanırım onlara da kötü davranıyormuş

heiheimatlos

gidip kızlara sapıklık falan yapmış,bangchanı da kötülemişti diye okumuştum ben.

lola

hatırladığım kadarıyla barda taciz olayı var, fan buluşmalarında da rahatsız olan fanlar olmuş, grup üyelerine özellikle minho’ya falan tuhaf hareketler yaptığı videolar vardı, ayrıldıktan sonra karşılaştığı fanlara “bensiz hiçbi şey olamazlar kötüler” falan gibi konuşmuş diyolar ve bi de sahte şirket (?) olayı gibi bi şey vardı onu daha iyi bilenler anlatır belki

Baebae

Jyp nin bir programı sırasında itzy ve skz üyeleri vardı ve birbirlerinin performanslarını izliyorlardı. Woojin Chaeryeong dans ederken elini cinsel organına götürdü diyenler vardı ama ben açıp izledim öyle bir şey yoktu ya kemerini düzeltiyor gibiydi abartmışlar zaten yapacak olsa da kamera karşısında yapmaz herhalde. Woojini savunmuyorum ama chaenin ismini de durduk yere şununla anmasınlar

Baebae

Yok ben zaten şu olayı yayan abartan fanlara ithafen söyledim. İşte onlar yüzünden diğer insanlarda yanlış biliyor durduk yere chaenin ismi şununla anılıyor demek istemiştim

your behaviour is so UGH!

Chan ‘ın vlive da düzenli olarak açtığı chan room serisi var. Onu dışın da özel olarak açtığı vlive yayını yok ( diğer üyelerin vlive larına konuk oluşu vs hariç) Woojin ise skz cb az kala aniden gruptan atıldı. Daha sonra bir kadın ünlü bir grubun üyesi tarafından tacize uğradığını açıkladı. Yazı da woojin geçmemesine rağmen bu konu hakkında yeni anlaşma imzaladığı şirketi üzerinden açıklama yapıp kadın mekân vermediği halde kendisi o mekânda kadını taciz etmediğini iddia etti. Bunun üzerine kadın bar çıkışı woojin in kendisine cinsel taciz de bulunduğuna dair detaylı bir açıklama daha yayınladı. Bir kaç fan da fanmeeting… Read more »

betül(yeni gelen)

cidden elim ayagim titriyo ya sayfayi yeniledim skz cikti karsima of

aswium

ne zaman Hyunjinden bahsedicek acaba bahsedecek mi diye merak eden tek ben miydim?

Mor

Hyunjinde tam muallakta kalan olaylardan biri belli belirsiz bi özür diledi düşüncem yaptıklarımı dedi şirket yalanladı falan filen hatta yaptığı ağır basıyo gibi ama bang chan iyi biri gibi duruyor ve keske bahsetmeseymiş böyle olaylar daha kışkırtıyor ama bu seferde grubun lideri olarak bunu yaptığı için fanlardan destek aldığına eminim fanlar mutlu olmuştur bang chan zaten kendi kitlelerini umursamıştır o yüzden yapmış olabilir çünkü aklı başında biri gibi duruyor sonuçta onları ayakta tutan fandomları 3 5 netizen konuşur geçer diye düşündü bence

hyojin ne güzel adamsın

woojin olayını hatırlamayanlar için şu videoda tacize uğrayan mağdurun açıklaması ve skz üyelerine yaptığı zorbalık (iddiaları diyeyim) kesitleri var.
https://youtu.be/mOJEfAHZROI

suzikisuzi

öncesinde skz’in çok büyüyebileceğini düşünüyordum bir nevi bts gibi ama şimdi tam tersini düşünüyorum

your behaviour is so UGH!

Kore de artık büyüyeceklerini zannetmiyorum ama altın telefon zico bile listeleri alt üst etti. O yüzden yine de kesin konuşmayacağım. Ama bu olay int.fanlardan eksilme olmasına sebep olmadı. Skz bu olaylar olmasa büyük bir potansiyele sahip yetenekli bir gruptu. Ama tüm olanlar sebebiyle diğer 4.jen grupları arasında baya geri de kalır bence de.

esma

bence de..

YUP

AAAAAA SEN BURDA MISIN BEN SENİ ÇOK SWİYORUM. Ama yinede yorum yapmak doğru olmaz çünkü şuan belli olan olay bunlar! Gelecekte neler yaşanacağı, neler olanacağı bilinmez biz umutlu düşünelim :3! Umarım herşey daha da iyi olur <3

your behaviour is so UGH!

🥰🥰🥰

DNAME

Woojin’in grup üyelerine zorbalık yaptığı sonrasında ortaya çıktı, yani Bang Chan açıkça nefret alsın diye “kişisel sebeplerle ayrılan üye” palavrası attılar. Woojin atıldı, ayrılmadı.
Bangchan’ın Hyunjin’den hiç bahsetmemesini tercih ederdim ben de. Çünkü Hyunjin de her ne kadar geçmişte yapmış olsa da bir zorba.
Ama sırf Stray Kids çok tanınmadığı için bilinmeyen Woojin olayı ile şimdi yaşananları bir tutmak mide bulandırıcı.

Aleyna

Sabır

Doyounglove

Bu arada eğer hala bilmeyenler varsa polis soruşturması sonucunda Woojin hakkında Brezilya’dan bir hayranın bana cinsel tacizde bulundu diye iftira attığı ortaya çıkmış.

https://mobile.twitter.com/allkpop/status/1374262902438395905

Hadwyn

Allkpop haberlerine inanmıyorlar yanıltıcı olabileceği ve yalan haber yapıyorlar diyorlar.O yüzden naver da haberin çıkmasını bekliyorum.Eğer gerçekten haber doğruysa stayler ne dicek acaba.

Doyounglove

Naver haberi burda. Şirketi de aylar öncedem resmi evraklar ile polise başvurduklarını, bu kişiyi yakaladıklarını ilan etmişti zaten.

https://n.news.naver.com/entertain/article/469/0000590596

Peki

Hyunjinin zorbalığı onaylandı ve özür geldi woojinin taciz olayı sadece söylentiydi işin aslını bilmiyoruz bilginize…

Jane

Bir cinsel tacizci ile küçükken okulda zorbalık yapmış birini nasıl aynı kefeye koyarsınız?