Benzer Yazılar

[THEQOO] NCT bu yıl toplam 5 milyon albüm sattı

[THEQOO] NCT bu yıl toplam 5 milyon albüm sattı

Resonance Pt. 1 = 1,463,798 albüm sattı

Resonance Pt 2 = 2,680,920 sattı

NCT #127 Neo Zone = 1,481,039 sattı

Reload = 674,928 sattı

Awaken The World = 280,133 sattı

-Hayranlar sıkı çalışmış olmalı

-Çok sattılar…

-Her alt grubun albümü sayılmış olabilir, yine de çok satmışlar… 1,481,039 küçük bir satış mı?

-Bu yıl herkes çok sıkı çalıştı. Bu hem sanatçının hem hayranların sıkı çalışmasıyla elde edilen bir başarı, çok mutluyum…

-NCT ve yıllar boyu gösterdikleri gelişme ile gurur duyuyorum<3

-Vay be.. Çok satmışlar. Tebrikler!!

-Wayv’nin de NCT sayıldığını yeni öğrendim. Nefret yorumu değil.

-Lütfen yorum yazmadan önce NCT sistemini bir anlayın;; başarılarını kıskanıyorsanız sessizce gidin. Çok sattılar, alt grup olarak bile. Sizin derdiniz ne?

-NCT’ye gelen nefret yorumlarını görünce ne kadar popüler olduklarını fark ediyorum^^

-Hepsi 2020’de albüm çıkardı, hepsinin satışlarının ayrı ayrı sayılmasını gerektirecek bir şey yok..

-Antiler NCT’yi hiç anlamıyorken amma konuşuyorlar. Nefret etmeden önce azıcık araştırın.

 

Kaynak: Pannative

62 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
ad astra

4 yıllık grubun başarısı 🥺🙏🏻
Bu yıl gerçekten çok çalıştılar ve hepsinin karşılığını gördükleri için çok mutluyum. Umarım Nct Dream 2021’de ilk full albümünü alır ve onlar da million seller olur. Ve Sm birazcık dinlenmelerine izin verebilir umarım.
23’ünüzü de çok seviyorum 💚

ad astra

Nct, 2020 yılında yayınladığı albümlerle şimdilik 5.117.020 fiziksel satış gerçekleştirdi. Sm’in bir sene içinde satışı en yüksek grubu ve kpop tarihinde sene içinde en fazla satış yapan ikinci grup oldu.
Sm’in ‘’double million seller’’ unvanı alan ilk grubu da Nct oldu 💚

tuçe

gerçekten oturup dinlendiklerini görmedim, taeyong o sırt ağrısıyla bile hiç durmadan yüzlerce promosyona katıldı bu satış onlara az bile

sametinyourarea

1 senede cıkardıkları sarkı sayısı 53 helal olsun comment image?itemid=14715359

Abs

“1 senede cıkardıkları sarkı sayısı 53 helal olsun” ;

welcome to Neo Zone

Last edited 2 yıl önce by Abs
SUNMI

Bu sene o kadar çok cb yaptılar ki ben bile oturduğum yerden yetişemedim. Eminim ki çok zorlanmışlardır. Bu Sm de Jyp’nin Twice’ı sömürdüğü gibi Nct’yi sömürüyor. İdollerin de insan olduğunu ve dinlenmeleri gerektiğini unuttular herhalde. Bu arada make a wish çok güzel sürekli dilime dolanıyor.

sametinyourarea

Taeyong bu sene yaptıkları. Cidden cooooook calısıyor

SUNMI

Sm’in Taeyong’a bu kadar yüklenmesi çok acımasızca geliyor bana.

tuçe

evet çocuğun videolarına bakarsanız sürekli belini tuttuğunu görürsünüz, o kadar fazla ülke değiştiriyordu mi bu sene uyku sorunu başlamıştı geceleri uyuyamıyordu sahneden indiğinde görevliler onu taşıyordu çocuk sürekli topallıyordu

ad astra

Bel fıtığı tekrar nüksetmiş. Smrookies döneminden beri bel rahatsızlığı vardı. Umarım dinleniyordur en son dinleniyor diye sevindiğimizde superm için çekim yaptığını öğrenmiştik.

sametinyourarea

bu daha başlangıç :))
comment image

sametinyourarea

Neo Zone genel olarak en sevdigim albumler arasında hatta bu sene en sevdigim album .Her şarkı için Track Videoları çekmişler 1 2dklık videolar zamanınız varsa bakın derim mvler aşırı hoş. NcT gUrUlTUlU sArKı YapAıYor önyarrgısı olan varsa bu album fikirlerini değiştirir

https://www.youtube.com/watch?v=-dPwwG86vxk&list=PLid_T3UdpOCA2QbObi8vHQXM8Jfgj0GOR

Last edited 2 yıl önce by Ssamet
Abs

Gürültülü olmayan şarkı dinlemek istiyorsanız 0 mile ‘ı öneririm

Abs

To the world, this is NCİTY

yorummer

Ve bu sene doğru dürüst ödül alamadılar.. Bundan sonra NCT dışında bir erkek grup görebilecek miyiz acaba? Bu sistem nereye kadar devam edecek merak ediyorum. Askerlik sorunu genelde grupları bitirir ama Nct’de öyle bir dert de yok, yıllar geçtikçe başarıları büyüyecek ve yıllarla orantıladığımızda bizi ne bekliyor merak ediyorum.

Abs

“-Lütfen yorum yazmadan önce NCT sistemini bir anlayın;; başarılarını kıskanıyorsanız sessizce gidin. Çok sattılar, alt grup olarak bile. Sizin derdiniz ne?”

Anlıma yapıştırmak istiyorum bunu. Nct hakkında konuşmadan önce Nct hakkında en azından küçücük bir bilgi öğreninde konuşun. Ayrıca Nct’nin sistemini öğrenmek bir tek benim için mi çok kolaydı?

Suna

NCT gerçekten isminin hakkını veren bir grup. Bambaşka bir dünya haline geldi. İçine girip yaşadığınızda asla mutsuz olmuyorsunuz. Bu şehrin vatandaşlarından biri olmaktan gurur duyuyorum.💪🏽

Zennie

Nct yavaş yavaş zirveye doğru tırmanıyor 💚

yukheizen

Onlar hep en iyisi için çabaladılar. Sistemleri değişikti, herkes önyargılı baktı. Hayal bile kuramadılar. SM’in hatası dediler. Flop dediler. Tutmayacak dediler.
Ama çabaladılar, bir yılda elliyi geçik şarkı çıkardılar. Hiç dinlenmediler. Sakatlık yaşadılar, zorluklar yaşadılar ama direndiler. Artık NCT devrine dönüyor. Bu henüz başlangımız, bekleyin.
FROM HOME to world star.

heartheart

NCT sonunda hak ettiğini alıyor, artık flop mlop demeyi keserler umarım

Last edited 2 yıl önce by heartheart
Buse (umut olacak)

He ya bi aralar iki yeni üye eklenince “flop” demişlerdi 😀

heartheart

Ya bunlar sevmedikleri her gruba flop demeyi seviyor ondan böyleler

Buse (umut olacak)

Başarılarını kıskanıyorlar çünkü 😂

harlone

BU YIL NCT YILIYDI RESMEN NEFES ALDIKLARINI GÖRMEDİM JCC HAYRANI ARKADASLAR YORUMLARDA BULUSALIM

wtf

Bugün atılan bölüm harikaydı harika

harlone

++++++1111 efsaneydi

haechanınköpeğiyim

hakettiklerini yavaş yavaş almaya başladılar çok mutluyum

Abs

Zaman ne çabuk geçiyor. Daha dün Sm’in başarısızlıkları diye adlandırılıyolardı ama şimdi 5 milyon satan ilk Sm sanatçısı.
Nct in The House 💚

Last edited 2 yıl önce by Abs
ad astra

Zülal’in bahsettiği pay tablosu pann’da oluşturulmuş bir gönderiydi. İstersem ben de excel’de tablo hazırlayıp bunu pann’da gönderi olarak yayınlayabilirim. Albüme katkı sağlayan söz yazarı, besteci, prodüktör, albüm basımı, albümü düzenleme, albümün dağıtımcısı, müzik marketler, fotoğraf çekimleri vs. şeklinde albüm satışlarından pay olan çok kişi var. Gelir- gider =kar sanatçının kazandığı olur. Tüm şirketler albüm için ne kadar harcama yaptıysa bunu albümün getirdiği gelirden keser o yüzden pay muhabbeti saçma. Sanatçı kaç satarsa satsın şirket bu kalemlerin hepsinin ödemesini yapmak zorunda o yüzden %70 %80 almış vs. yalan gözüküyor. Doğrulanmış kaynak olmadığı müddetçe bunun hakkında konuşmak ne kadar mantıklı bilmiyorum, şirketlerin… Read more »

ad astra

Pann, forum gibi bir yer. Her kullanıcı gönderi açabiliyor. Mesela bugün en çok etkileşim almış 40 başlık arasında ‘’rüyamda şöyle gördüm ne anlama geliyor, eski sevgilim niye ayrılınca yakışıklı oldu’’ vs. var.
Kore’de nate/pann sitesinin diğer portallarla kıyaslandığında yıllık ziyaret etkileşimi %2-4’e tekabül ediyormuş halkın önemsemediği bir platform olduğu söyleniyor bu yüzden.

stan t-ara = stan talent

tek sorunları halk tanınırlığı en düşük sm grubu olmaları. hâlâ bir megahitleri yok, ancak olursa da nct’nin önünde kimse duramaz. hedeflendiği gibi; sonsuz ve rakipsiz olurlar

ad astra

Sm’in varyetelere göndermesi de iyi olur halk tanınırlığı açısından. Weekly idol’den ilerisini aşamadılar daha.

ad astra

Bitti o program. Fanlar için güzeldi, koreliler naver üzerindeki izlenme oranlarına göre gün birincisi olarak bitirdiklerini yazmıştı. Ama genel halkın izlediği knowing bros, amazing saturday, running man vb. programlarda yer almaları daha olumlu olur bence.

yukheizen

yaptı, ilk bölümün türkçe çevirisi oldu bile. Ama knowing bros gibi bilinen bir programa çıkmalılar. Hayır anlamıyorum, Amazing Saturday, knowing bros hepsi SM’in. Niye çıkartmıyor?

yukheizen

Ay umarım öyle olur, daha da fazlasını hak ediyorlar.

Suna

Çoğu SM grubunun yaşadığı sorun gibi şarkılar Koreye hitap etmiyor. SM gelecek vari şarkılar yapıyor, günümüz dinlenebilirliğinden çok yeni şeyler deniyor. Kore’de yeni şeylere çok açık değil ve ön yargılılar. Yıllarca SHINee şarkıları garip diye açıp yüzüne bile bakmadılar, ama oysa çok da onlara hitap eden şarkılar çıkardılar ama bir kez üzerlerine yapıştı deneysel stil lakabı sonra kurtulamadılar. Ancak yıllar sonra düzeldi. Exo’da öyle Mama, History halk tarafından benimsenmedi.. Uluslarası iyiydi. Growl’da döndü durumlar tersine. NCT’de bir yerde kıracaktır eminim bu ön yargıları.

Maraz Ali

Millet şöyle böyle onlar kim kalabalık vs konuşadursun çocuklar mis gibi calışıp harika comebackler yaptılar ben aşırı gururluyum

who is brian, this is youngk

bunu hak ettiler ve daha da fazlasını hak ediyorlar ❤ çok güzel bir eraydı ve çok sıkı çalıştılar. NCT 2020’nin sonuna geldik cümlelerini duydukça duygulanıyorum resmen…

Abs

Nct’nin sistemi bence fandomu özel hissettiriyor ayrıca şanslı. Diğer grupları yılda 1 2 geri dönüş yaparken biz 4 ve bazen daha fazlasını görüyoruz. Ayrıca 23 üyemizde komik, eğlenceli ve yakışıklı. Ve tabiki de Neo City. Kendimize özel bir şehirimiz var 😃
💚💚💚

haechan

alt gruplarini ayri ayri saysak bile 3 album milyon satisi gecti zaten sanki 5 albumu toplayinca milyon satilmis gibi yorum yapanlar var gittikce buyuyo grup boyle devam eder umarim cok calisiyolar gercekten

jeyan

nct 2020 domination

Taemin is coming

Bu yıl corona olduğu halde çok çalıştılar. Biraz da olsa dinlenmelerini istiyorum.

Son chaeyoung

nct bu yil cok basariliydi umarim dinlenirler bir an once

ad astra

Yanlış yazmışlar burada. Pt. 2’nin 1,217,122 fiziksel satışı var. Umarım tek albümle 2m’yi de görebiliriz. 💚

BlueElf

Nct’nin sistemi riskli bir sistemdi bu sistemi uygulamak cesaret ister başta karışık gelsede sistem oturduktan sonra ciddi çok büyük avantajları var. Yeni üye ile grup taze tututabiliyor yani grupta 94lü üyede var 01de genç isteyen teenege isteyen Dream takipler şarkı stilleride unitlere göre farklı farklı şahsen bana en çok Nct U hitap ediyor oradada zaten değilşik unitler oluşturuluyor sadece dans yada sadece vokal gibi ayrıca belli bir süre sonra biasiniz varsa bile zamanla üyelere değil şarkı ve unitlere odaklanıyorsunuz yani biasinizin olmadığı unitide dinleyip takip ediyorsunuz zamanla başka uyeleride sevmeye ilgi duymaya başlıyorsunuz ayrıca askerlik çok büyük bir sıkıntı yaratmayacak… Read more »

Buse (umut olacak)

“nCt 23 kİşİyLe fLoP oLaCaK” diyenler neredesiniz? 😀

AhgaseAileean

Ne demişlerdi SM in en büyük hatası mıydı neydi asahahshahaha

Renjun

“Hepsi 2020’de albüm çıkardı, hepsinin satışlarının ayrı ayrı sayılmasını gerektirecek bir şey yok.. ”
LMAO
Madem öyle netizencik o zaman lanet olası verilen süreleri de ayrı ayrı saysana he kbs de nct dream ve wayv sahne bile almadı. Kudurarak boğulun Inşallah

Renjun

Sanırım bir yanlış anlaşılma oldu 🤦‍♀️üzgünüm nctzen olunca sinir hastalıkları çıkıyor.

busbus

Bu yıl aşırı aktiflerdi çok çalıştılar

Aaa

Nct şarkılarınıda çocuklarıda seviyorum ama çocukların isimlerini öğrenemiyorumm. Ben suju yu bile 1 yılda öğrendim. İsim hafızam zaten kötü.

haechan

en sevdigin unitten basla isimlerini ezberlemeye onlari ezberleyince sonrasini farkinda olmadan ezberliyosun

Aaa

Sorun şu ki özel olrak sevdiğim bir unit yok hepsini aynı seviyorum nct dream çocukları ilk göz ağrım ama onlarda çok çabuk büyüdü hangisi hangisiydi karıştırıyorum. 😭

ad astra

Nct daily kanalında 10 bölümlük ‘’welcome to the sun&moon’’ isimli bir video serisi var, üyeler gruplar halinde konuk oluyor onu da izlemeni öneririm.

haechan

gulesim geliyo programin adini okuyunca bile njslaoskwoa

Aaa

Bakacağım teşekkürler.

Mustesna

bence isim ezberlemeye çalışma. zamanla programları izlerken bir şekilde farkına varmadan isimleri de öğreniyor insan. kasma yani keyfine bak. ezberlemeye çalışmak falan insanı yorar ve iter. ama ilgini çeken programlarını falan izlersen zamanla öğrenirsin isimleri de. eğer sadece şarkılarını dinliyorsan da şarkının color lyrics videolarını izleyerek hangi üyenin kim olduğunu ya da hangi sesin kime ait olduğunu öğrenmen kolay olabilir mesela.

Aaa

Suju yu öyle ezberlemiştim bende.

STREAM NCT

comment image
NCT DREAM

comment image?itemid=13173807
MARK LEE 1999
comment image

HUANG RENJUN 2000
comment imagev

LEE JENO 2000
comment imagev
NA JAEMİN 2000

comment image

HAECHAN 2000

comment image

ZHONG CHENLE 2001 ^^
comment image
PARK JİSUNG 2002

NCT DREAMi tanımak istiyorsan şu şarkılara göz atmanı tavsiye ederim ^^
WE GO UP
BOOM
PUZZLE PİECE
FİREFİLES
WE YOUNG …

Last edited 2 yıl önce by STREAM NCT
stunnn

bir adam evinin önünde neredeyse koca bir konteyner atılmış kpop albümünü paylaşmıştı twitter’da şok olmuştum.. neredeyse hepsi nct ve biraz da seventeen albümü vardı. Kore’de imza günleri sebebiyle alınıp atıldığını biliyordum ama bu derece çok olduğunu bilmiyordum. Paylaşan kişi Kore’den miydi ona da emin değilim. SM gruplarının fandomları bu “alıp atma, boşa alma, rakam olsun diye alma” olayını çok yapıyor o yüzden wow olmuyorum sanırım yada şaşırmıyorum albüm satışlarına -ki nct’de çok fazla üye var birini sevmeyen diğerini sever vs vs derken bir şekilde dahil olur. Biraz fazla sanayi işi bir grup… pazarlaması da sıkı düşünülmüş. Tabii ki satacaktır bu… Read more »

Last edited 2 yıl önce by stunnn
haechan

cidden insanlar yillardir nct flop diyodu simdi nct bu kadar album satinca bu seferde degisik seyler soylemeye basladilar birisi de insanlar shinee albumu aliyomus ama sirket onlara nct albumu gonderiyomus diyodu lskaosjsks ne alaka yani

sametinyourarea1

uff tam bir kuduruksun ha

Yeni Yazılar