Benzer Yazılar

[THEQOO] NCT ne zaman Amerika’ya gitse ırkçılığa maruz kalıyor

[THEQOO] NCT ne zaman Amerika'ya gitse ırkçılığa maruz kalıyor

Jisung geçen yıl Los Angeles’ı ziyaret ettiğinde ırkçılığa maruz kaldı. Kafe boştu, ama kimse onun siparişini almadı. Düzgün bir telaffuzla Ice Choco istedi ama ona Hot Choco verdiler

Sunucu, Kanadalı olan Mark’a ‘İngilizcen süper’ dedi

Bir adam onlara orta parmak kaldırdı, bu yabancı hayranlar arasında çok konuşuldu

Sokaktaki herkes onlara siz BTS misiniz diye sordu, Mark ‘Üzgünüm, BTS değiliz’ dedi

BTS’e karşı değilim, burada göstermek istediğim şey Amerikalıların Asyalı grupların hepsini BTS zannetmesi 

-Mark Vancouver doğumluyum dedi ama kadın yine de ‘İngilizcen süper’ dedi ㅋㅋㅋㅋ Nasıl yani?

-Ah o kadar can sıkıcı ki

-Çünkü cahiller..

-Durup dururken orta parmak kaldıran adama bakın ㅋㅋㅋ Ya üyeler görseydi? Nefret ediyorum

-Şu herifin parmağını kırmak istedim

-Orada ırkçılığa maruz kalan tek grup NCT gibi hissediyorum..

-Hot Choco ne ya? Şimdi de yemek ve içeceklerle mi dalga geçiyorlar? Ice ve Hot arasındaki farkı bilmiyorlarsa nasıl sipariş alıyorlar? Defolun

-Hot Choco en sinir bozucu olanı. Yemek-içecek kullanarak dalga geçmek en kötüsü…

-Çocuklar çok çekti… İyi şanslar NCT 127!

-Mark videosu bana Tom Holland’ı hatırlattı ㅋㅋ Eric Nam’a İngilizceyi nerede öğrendin, çok iyi konuşuyorsun demişti;;

-Kadın ‘Sen Vancouver’lı mısın? Kanadalı mısın? İngilizcen süper’ dedi, bu ne saçmalık ya?

 

Kaynak: Pannative

16 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
estuko

koreliler ne kadar bencil ve ben merkezli bir millet ya. başkalarına “ıyyy makyajsız güney asyalılara benziyor” demeyi biliyorlar ama amerikalılar bunu korelilere yapınca “iğrenç” mi oluyor??? burada yapılan ırkçılığı savunmuyorum ama korelilerin iki yüzlülüğünü de görün

3xo

Korelilerin iki yuzlulugunu bahane ederek irkcligi savunuyorsun aptal olma ayrica gercekten tum korelileri genelleyerek ne yapmaya calisiyorsun salak misin?

1998

Hayır ırkçılığı savunmuyor. Irkçılığın kötü bir şey olduğunu, aynı şekilde korelilerin de ırkçı davrandığını söylemiş. Ayrıca korelilerin ırkçı bir toplum olduğu bilindik bir şey. Hatta bazı barların ve kafelerin önünde yabancılar giremez şeklinde yazılar bulunuyor.

KINGBANG

Güney Kore GENEL OLARAK IRKÇI BİR MİLLET. Artık aksini iddia etmeyin . Yukarıda ki arkadaşta gayet haklı kendilerinin yaptığı ırkçılıktan kat kat düşük şuan eleştirdikleri. Ha doğru mu tabiki değil. Kim olursa olsun bir insanı ırkından dolayı eleştirmek yapılacak en ilkel davranışlardan birisi. Ve ayrıca genel kore halkını savunmak için burada yalnızca kendi fikrini beyan eden birine ” salak mısın ” demen de ne bileyim

kpop

bu kadar kör göz Korelileri savunmayın, Korelileri savunacaksınız diye de kendi fikrini belirten birine hakaret edemezsiniz ve evet Koreliler genel olarak aşırı milliyetçi ve ırkçı bir toplum.

Queen Twice

Aynı sizin grupların yabancı üyelerine yaptıklarınız gibi

Öl de ölelim Jessica reis

NCT sadece Korelilerden oluşan bir grup değil. 9 ülkenin pasaportuna sahip bir grup. Amerika pasaportuna sahip üyemiz de var. Bu yaptıkları kendi milletlerinden birine de yapmış oluyorlar yani. NCT küresel bir oluşum ve etkiyi amaçlayan bir grup. Bu gruba verilebilecek en kötü tepki “ırkçılık” olur. Kendilerinden utanmaları gerek. Şu her önüne geleni de BTS sanmayı bıraksalar keşke.

Boyoung

Farkında mısınız bir anda K-pop Amerikan ünlüler arasında patlamaya başladı.Çünkü K-Pop çok popüler ve A-Pop un yerini almaya başlıyor.Bence Amarikan popçular K-pop idollerini kullanmaya başladılar.Bu hiç hoşuma gitmiyor…(bazı ünlüler ciddi olarak seviyordur istiyordur belki ama çoğunun kullandığını düşünüyorum)

SURMEW-BTS

Cidden çok iğrenç çocuklar adına çok üzüldüm, inşallah bir daha aynı şeylere maruz kalmazlar. IRKÇILIK PATOLOJİK BİR HASTALIKTIR .

XoXo

Ya kadın övmek için ingilizcen süper demek istemiş sonuçta aslen koreli ve korelilerin belirgin bir şivesi var.. ne kadar da abartgan bir netizenler var.. nct ile ne alıp veremedikleri olabilir henüz gencecik çok daha parlayacak çocuklar onlar.. ha o orta parmak kaldıran da herşeye bunu yapan kendini cool sanan klasik kötü amerikalıdır..

kpop

çocuk Vancouver da doğumuş büyümüş ırkı asyalı olabilir ama Vancouver lı ve İngilizce sinin ve telafuzunun iyi olması normal ama kadın bütün Asyalılar şiveli konuşur kafasıyla çoçuğun İngilizcesini övmesi aslında ırkçı bir davranış. ve kendi doğduğu büyüdüğü ülkeden ayırmış oluyor çocuğu.

XoXo

Aslında haklısın biraz ırkçı bir davranış ama kötü düşünmek istemiyorum sadece gaf diyelim diye düşündüm.. çocuklar buna takılmamalı daha çok küçükler önleri çok açık..

Selin

Gayet de saçmalamış sen ne diyorsun ya şivesi falan yok çocuğun kanadada büyümüş zaten aferin iyisin diyormuş gibi üstten bakıyor çocuğa sanki rm gibi sonradan öğrenmiş gibi

XoXo

Rm kim? Zaten şivesi yok diyorum o yüzden demiştir.. niye illa kötü düşünelim? Hele koreliler bu kadar ırkçı iken, her önüne gelene güney asyalıya benziyor çirkin diyen topluma göre bu ırkçılık değil.. hem kadın o an unutmuş olabilir, çocuklar problem etmemiş size ne oluyor? Kadın gaf yapmış sadece o kadar.

KINGBANG

BTS grubunun lideri. Kim Namjoon. Eğer biraz daha özele inersek kendisi benim 4 senelik platoniğim olur jfbfjbf

May

SeN bTS miSİnN?!
Sinirim bozuldu en çok orda baya sinirlendim.

Yeni Yazılar