Benzer Yazılar

Mamamoo kontrat yenileme sorusu sorulunca ‘biz biriz’ dedi

Mamamoo kontrat yenileme sorusu sorulunca 'biz biriz' dedi

HABER: ‘Knowing Bros’ Mamamoo Hwasa yedi yıllık kontrat hakkındaki sorulara cevap verdi, “Bir buçuk yılımız kaldı, ama biz biriz”

KAYNAK: X Sports News via Nate

1. [+582, -62] Bir sürü skandalı çıkmış bir grup

2. [+453, -68] Hwasa olmasaydı bu grup uzun zaman önce flop olurdu. ‘Egotistic’ ve ‘Wind Flower’ üst üste flop olduğunda Hwasa’nın ‘Twit’ dönüşü gruba yeniden can verdi ve Hwasa bir sürü eğlence şovuna, reklama çıktı ㅋㅋㅋ Diğer üyeler gereksiz şeyler yapmasaydı Hwasa daha şanslı olurdu, grubu kendi başına taşıyor.

3. [+379, -47] Hwasa hem performanslarda hem de eğlence şovlarında grubu fena taşıyorㅋㅋ Hwasa kontratını yenilemek istemezse anlarım, diğer üyeler ona kıyasla fazla nugu şu anda.

4. [+42, -6] Hwasa hariç hiçbirinin star potansiyeli yok

5. [+34, -9] Solar’ın estetiği çok iğrenç görünüyor. 30 yaşındalar, kendilerine nasıl idol diyebilirler artık? Solar kaç yaşında? ㅋㅋㅋ

6. [+28, -5] Tüm skandallarından sonra Hwasa’nın mukbangları grupta hayatta tutuyor. Moonbyul ve Wheein altı yıldır sektördeler ama eğlence şovlarında yetenekli değiller

7. [+20, -6] Yani dağılmalarına bir buçuk yıl kaldı…

8. [+15, -6] Dağılacaklar… Hwasa kendi başına çok para kazanıyor.. konu para oldu mu sadakat yoktur

9. [+13, -5] Bu grubu sevmek çok zor…

10. [+13, -4] Hwasa sololarıyla 1numara oluyor ama diğer üyeler solo çıksa ilk 100’e bile giremez bence

Mamamoo kontrat yenileme sorusu sorulunca 'biz biriz' dedi

KAYNAK: Naver

1. [+865, -126] Tüm gruplar aynısını söylüyor..

2. [+538, -139] SNSD zirvedeki gruptu ve onlar da aynı şeyi söylemişti ㅋㅋㅋ ama zamanla yaşlanmanın önüne geçemiyorsun ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

3. [+259, -54] Hiçbir şey sonsuza dek sürmez. Hatıralar hariç.

4. [+198, -6] ㅎㅎ Umarım uzun süre birlikte kalırlar çünkü her biri çok yetenekli.. bir yandan solo çıkarırken grup devam edebilir.

5. [+96, -12] Birlikte kalacaklarına inanıyorum

6. [+76, -2] Mamamoo ne yapacağını biliyordur, bizi ilgilendirmez. Grubun kuyusunu kazan yorumlara bakın ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

7. [+61, -5] Mamamoo üyeleri teker teker yetenekli yani dağılırlarsa büyük bir sorun olmaz ama dört üye birbirine çok uyum sağlıyor, bence grup devam edecek

8. [+59, -4] Mamamoo “biz biriz” dediyse kontratlarını yenilemeyi düşünüyorlar demektir, niye grubu dağıtmaya çalışıyorsunuz?? Kimse gelecekte ne olacağını bilmiyor, kendi kendinize Mamamoo’nun geleceğine karar vermeyin. Acınası;;

ORJİNAL NB SİTESİNDEKİ EN ÇOK BEĞENİ ALAN YORUM (YABANCI HAYRAN YORUMU)
[+88] “Solar’ın estetiği çok iğrenç görünüyor. 30 yaşındalar, kendilerine nasıl idol diyebilirler artık? Solar kaç yaşında? ㅋㅋㅋ”

İşte bu yüzden daha büyük kız grupları dağılıyorlar, çünkü Koreliler sadece genç kızlara hayranlık yapıyor, yetenek onlar için önemli değil. 25 yaşından büyük idollere teyze, yaşlı falan diyorlar. Kore’de kadın olmak çok zor gibi duruyor.

Kaynak: Netizenbuzz

15 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Helen

Kore’de kadın idollere erkek idollerden daha fazla değer verildiğini gördüğümde çok şaşırmıştım ilk başlarda. Tüm dünya ülkelerine ters bir şekilde kadın gruplarını erkek gruplarına kıyasla daha sıkı takip eden bir ülke gibi gelmişti gözüme fakat zamanla anlıyorsunuz ki, aslında bu grupları takip etmelerindeki kraterlerinden en büyüğü yaşları küçük minicik genç kızlar olmaları. Ülkedeki gizli pedofililer ve özgüvensiz sapıklar gerçekten azımsanacak kadar değil.

Jean-Baptiste

Kesinlikle Koreli erkeklerin çoğu pedofili, sapık ve kötü niyetli. Sandığımızdan çok daha sapıklar

Jean-Baptiste

Allah’ım beni Koreli olarak yaratmadığın için ne kadar şükretmeliyim bilemiyorum.

KINGEXO

Valla ben her gün ediyorum…

Jean-Baptiste

Valla ben de ediyorum bir de ekranda pembe karlar ülkesi gibi göstermezler mi kendilerini… Ne sinir bozucu ama

Kayısı

Gerçekten Kore’deki bu kadın-erkek ayrımcılığı beni deli ediyor. TVXQ üyeleri de yaşlandı ama onları seviyorsunuz hâlâ, kadın idoller yaşlanınca neden birden teyze oluyorlar? Yarın bir gün BTS üyeleri 30’lu yaşlarına geldiğinde hepsi “20’li yaşlarında bütün dünyaya bizi tanıttılar, 30’lu yaşlarına geldiler ama hâlâ sıkı çalışıyorlar. BTS hâlâ çok yakışıklı ve çok yetenekli. Bütün sevgimiz sizinle.” falan diyecek. Ama BLACKPINK, TWICE, Mamamoo ya da herhangi bir kız grubu 30’lu yaşlarına geldiklerinde söyleyecekleri tek şey “Sizin devriniz bitti, inin sahneden.” olacak. Güney Kore insanlarının bu kadar geri kafalı ve cinsiyet ayrımcısı olmasına katlanamıyorum. Acilen toplumsal cinsiyet konusunda çalışmalar yapmaları lazım. Bunu yapmadıklarını… Read more »

SeulgiWendy

Aslında bunun nedeni erkek fanlar kız gruplarının fanlarının çoğunluğu erkeklerden oluşuyor Twice yada Snsd gibi istisnai durumlarda var onların kız fanlarıda oldukça fazla ama diğer kız gruplarında fanlarının çoğu erkek olduğu için dah güzel daha genç grup çıkınca yada uyelerden biri sevgili yapınca hoop genç grubun fanı oluveriyor ee netizen kızlar dururmu durmaz üyeler güzellikleriyle falan sevildiyse birde başlarlar işte yaşlandı yok kilo aldı estetik yaptırdı aslında çirkin neresini seviyorlar blah blah kıskançlıkla alakalı bir durum birazda popülerlik geçici kız gruplarında ama iyi bir şarkıcıysa kariyeri grup olarakta solo olarakta çok uzun surebiliyor

Kayısı

Yetenekli olanlara da aynısı yapılıyor ya. En fazla dedikleri şey “Sesi güzel ama yaşlandı artık.” falan oluyor. Cidden ayrımcılığın bu kadar fazla olduğu bi bizim ülke var bir de Kore. 🙁

kpop

grup adı vermeden de yorumunuzu yazabilirdiniz.

Kayısı

Örneklendirmek için verdim. Kesinlikle bir nefret yorumu amacım yoktu. Ki zaten nefret içerikli bir şey yazmadım.

SURMEW-BTS

maalesef Güney Kore de daha yoğun olsa da her ülkede bu böyle. kadınlar her zaman genç , çekici ve güzel olmalı, çünkü onların görevi erkeklerin göz zevkini doyurmak, özellikle ata erkil toplumlarda kadının değeri yok, kadının tek görevi erkeğin ihtiyaçlarını karşılayan obje olması. Bizim film ve dizilere diğer ülkelerin film ve dizilerine bakarsanız hep genç , güzel ve yakışıklı olanlar başrolde, öncelik görsellik, yetenek sonradan geliyor, müzik sektöründede popüler olanlarda genelde görsellik ve klipte cinsel, seksi öğeler ön planda. sadece kalitesiyle yıllarca ayakta durmak zor ve herkese nasip olmaz, elbette hem seksi olup, iyi dans edip, çekici olup ama seste… Read more »

KINGEXO

Bu kızlar bu jenerasyonun en iyi vokallerine sahip her birinin vokali eşsiz bana göre hem havalı hem güzeller, bu netolar kızlara çirkin diyor ama hiç aynaya bakıyorlar mı acaba. Red Velvet fandomuna girdiğim ilk kız grubu 2. Mamamoo olacak sanırım her bir üyesine ayrı düşüyorum.
Idollerin yaşları neden önemli anlamıyorum müzik sektöründe önemli olan ses değil mi?
Sorunlu bu ülke.

SeulgiWendy

Mamamoo dağılacak hissiyatı vermiyor bana vokal olarak en ust seviye kız grubu sektorde önceden Sistar vardı benim için maalesef solo kariyeri seçtiler umarım Mamamoo sololar çıkarsa bile grup olarak devam ederler.

KINGBANG

O değil de Wheein ile Bom mayısta iş birliği yapacakmış.İki melek , iki güzel ses 😇

starlight1929ss

Hwasa yı çok seviyorum ama gerçekten sanki herşeyi o yapıyormuş gibi davranmayı kesin kızların her biri birbirinden yetenekli ve mamamoo bir grup olarak bu kadar iyi emin olun Hwasa solo bir şarkıcı olsaydı yine şarkılar böyle olmazdı. Üstelik onun da skandalı çıktı ve kızların yaşlarına laf etmek size düşmüyor.

Yeni Yazılar