[THEQOO] Red Velvet'in 'K-Culture Festival' için düzenleyeceği online hayran buluşması iptal edildi

Red Velvet 24 Ekim’de ‘K-Culture Festival’ elçisi olarak online hayran buluşması düzenleyecekti fakat iptal edildi

1. Lütfen diğer üyeleri kurtarın ㅠㅠㅜ delireceğim, diğer üyeler için üzülüyorum

2. Diğer üyelerin ne suçu var? Irene gruptan ayrılmalı

3. Gruptan ayrıl, diğer üyelere rahatsızlık verme

4. Wendy iyileşince Wendy ve Seulgi alt grubu görmek istiyorum

5. Irene gruptan ayrılmalı mı?

6. Utanması varsa gruptan ayrılmalı.. diğer üyelerin ve etkinlik organizatörlerinin suçu ne?

7. Red Velvet 4 üyeli devam etsin istiyorum çünkü müziklerini seviyorum..

8. Onu televizyonda görmek istemiyorum

9. Diğer üyelerin hayranlarına üzüldüm

10. Diğer üyelere zarar verme, ayrıl lütfen

 

Kaynak: Knetizen

Abone Ol
Bildir
guest
182 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
NeNe

Wendy bunca zamandır iyileşip, dönmeyi ve grubu ile performans sergilemeyi bekliyordu. Ama kendini prenses zanneden kibirli bir ukala yüzünden ne o ne de diğer üyeler kariyerlerini devam ettiremiyor.
Grup olmanın kötü yanı işte ve bu kız liderdi en çok üzüldüm şeylerden biri de bu.
Gerçek yüzü ortaya çıktı. Herkes inkar ediyor ama birşeyleri de saklayamıyorlar. Zaten visuali hariç herhangi bir vasfı yoktu. Tam tersine grupta sanki silah zoruyla tutuluyormuş gibi bir havası vardı. Eğer bundan sonra Red Velvet’ın geleceği Irene yüzünden bu şekilde etkilenecek ise daha fazla bu grupta durmasına gerek yok.

Last edited 1 ay önce by NeNe
Kado

Wendy bu online konsere katılacak mıydı?

NeNe

Tam olarak bilmiyorum ama olay git gide büyüyor ve bence bu ilk etkinlik değişikliği olmayacak. Yani şuan veya başka zaman Wendy dönse bile tamamen programları değişmiş durumda. Kız iyileşmeyi beklerken ve tam da artık yavaştan aktif olmaya başlamışken bu olay çıktı. Muhtemelen hemen kapanacak gibi de değil.

Last edited 1 ay önce by NeNe
NeNe

Karşısında koca bir şirket ve en popüler idollerinden biri var. Sence? Farkındaysan ses kaydından haber de hiç bahsetmemiş. SM’in ısrarla kaydı yok sayması için bir neden daha bu. Diyelim ki Irene resmi özürü diledi ve hemen sonra stilist konuyu kapatabilirdi ama yapmadı çünkü baskılara bu kadar dayandı. Kaldı ki eğer açıkladığı gibiyse herşey SM o zaman neden hemen geri çekildi? İnatla idolümüz zaten Özür diledi demezmiydi? SM bu sonuçta… Ayrıca diğer herşey yalan demiş fakat yazdığı yazıyı beğenen bir sürü resmi hesap ve çalışan isimler var onlar hakkında da birşey söylememiş? Muhtemelen gözünü korkuttular o da geri çekilmeye ve suçu… Read more »

taegguk

Suçsuz olsa neden özür dilesin ki? Kızların haklarını yiyor.

NeNe

Irene suçsuzdu diyelim o niye Özür diledi o zaman?
Ayrıca iptal edilen etkinlik ile o da kızların ve grubunun hakkını yedi.

Roses_Are_Rosie

Özür dilemeseydi kızın ağzına tükürmüştünüz çünkü

NeNe

Bu saate kadar da sizin gibi körü körüne savunanlar stilistin ağzına tükürmüş ki “elinde kanıt olmasına rağmen” geri çekilip,özür diledi.

tuğba

Keşke olasılık olsa da tükürsem, birileri buna sert çıkışmamış ki bu küçük zorbanın burnu bu kadar kalkmış. Kendinden aşağı gördüğü insanlara bu kadar eziyet etmiş.

Xx4

Irene mi iptal etti sanki sjsh smnin kararıdır , kim hak yemiş yani

Xx4

Hatasız değil, tartışma var ama karışılıklı ve yine de özür dileyebilir..Keşke editör de dilese çünkü resmen çarpıtıp yalan söylemiş ya rezil resmen

Alicehan

Hayır onlar çeviriyi yanlış yapıyorlar, Sm çalışanları olaydan hemen sonra özür diliyor İrene dilemiyor. Yoksa neden instagramdan özür yayınlayıp aptallık ettim desim.

tuğba

Dürüst olacağım o sayfayı 10bin takipçisi olduğundan beri takip ediyorum, sayılırca onlara haber attım, gördüler ve yayınladılar. Bunlar Seungri haberleri çıktığında bile Seungri pezevenkine hiçbir suç işlememiş gibi davranmışlardı. Bu Irene haberlerini onlara ben attım. İlk başta hiçkimse Irene’yı savunmuyordu savunan kısım çok azdı, beni bile şaşırtmıştı. Ama daha sonra sayfanın “ADMİN”leri bu KÜÇÜK ZORBA hakkında onu destekleyen haber attılar. Ve daha sonra bununla birlikte bütün herkes bu zorbayı savunmaya başladı. Bugün de “Biz hiçbir Irene haberisi yayınlamayacağız.” diyorlar. Eee? Nerede mağdurlara saygı? Bu kızla çalışan kaç kişi zorbalık iddialarını kanıtlıyor. Çin’in moda öncülerinden olan bütün üst çin idollerinin stilisti… Read more »

tuğba

Arka sahnede personelleri o kadar çok zorbalık yapıyormuş ki sahneye enerjisi kalmamıştır. Hep bir bitse de gitsek havası vardı. Ben mi sahneye çıkayım senin yerine?

yyyy

Hala bazı stilistler savunuyor diyenler var arkadaşlar mal mısınız sm’deki biri tabii ki sm’i savunacak

Jane

Sanırım eski sm stilisti savunmuş

Last edited 1 ay önce by Jane
Aaa

Hayır o sitilistlere yapmamış olabilir böyle birşey ama bu elinde ses kaydı olan bu stiliste yapmış başkalarınada yapmış ki hakkında dedikodu varmış. Birinin size zarar vermemiş olması başkalarınada zarar vermediğini göstermez. İnsanlar bunu anlamıyor. Ben genelde böyle olaylarda genellikle genç ve cahilken yapılan şeyler olduğundan tecrit etmeyelim toplumdan iyi biri olmaları için şans verip değişmelerini gözlemleyelim gibi düşünürüm. Ama bu kız benden 3 yaş büyük artık bir yetişkin ve bunların hepsini yetişkin iken yaptı. Ses kaydı yüzünden böyle davrandığını kabul etmek zorunda kaldı ama fanlar hala savunmaya çalışıyor çok garipler.

Jane

Ben bir reveluv ım ama savunulacak bir taraf yok. Irene kabul edip özür diledi. “Çocuksu davranış” özrünü de saçma buluyorum açıkcası. Ve dediğin gibi genç olsa neyse ama 29 yaşında kadın. Savunulacak taraf yok. Olayın tamamen iç yönünü bilmesek de şu anlık durum bu.

Last edited 1 ay önce by Jane
olafwen

reveluvsin ve son olaylari bilmiyorsun? ortafa z0rbalik diye bir sey yok. sadece tartismislar ve irene olaydan HEMEN SONRA ozur dilemis. daha sonra stilist nedense bu olayi medyaya yansitti..

Jane

Sürekli haberleri takip eden bir reveluv ım. Ve stilist olayla ilgili son birkaç şey anlattı. Irene nin stilistle beraber iki kişiden daha özür dilediğini söyledi. Hem gerçekten Irene bir şey yapmamış olsaydı daha sm açıklama yapmadan özür diler miydi? Baktığımızda ortada bir zorbalık var. Irene özür diledi ve stilist kabul etti. Diğer insanların anlattıklarını bilemem.

tuğba

bir sus ya of sen git instadaki salaklarla konuş, aynı özelliklere sahipsiniz zaten, zorba severler

tuğba

Ekmek kapıları SM! SM, bunlara kızı savun dese yok savunmacağım demezler, diyemezler. Hem zorbalar her insana zorbalık yapmıyor. Kendilerinden daha aşağıda gördükleri, ve bu zorbalığı hak ettiklerini düşündükleri kişiye yapıyorlar. Belk bu Irene zorbası, bunlara iyi davranmış olabilir ama başkalarına aynı şekilde davrandığını KANITLAYAMAZLAR

xxx

SM’in ondan ayrılmak isteyen idollere sektörü dar edişinden sonra kim bilir bu stilist (ya da editör artık her kimse) bu arkadaş neler çekecek ben sadece onu düşünüyorum yazık 15 yıllık da kariyeri varmış.

Infinity

Irene hakkında sektördeki diğer isimlerden bir sürü savunma gönderisi çıkıyor, ama bir yandan bugün Weibo’da bayağı viral olan bir gönderi var, 130 bin beğeni almış. Belle Shao adında daha önce RV ile çalışmış çok popüler bir Çinli stilist de Irene’in kişiliğini eleştiren gönderi atmış. Hiç şaşırmadım bunlara, Irene gerçekten kabaydı, onunla çalışan Korelilere üzüldüm falan yazmış. https://www.koreaboo.com/news/weibo-irene-stylist-red-velvet-controversy/ Bence şu andan itibaren süreç tamamen SM’in elinde, eğer bunlar doğru değilse ortada bir linç varsa SM’in olaya dur demesi dava açması lazım, doğruluğu varsa Irene’in kameralar önünde falan özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü ortalık karıştı her gün yeni gönderi çıkıyor bir sürü.… Read more »

Aaa

İrene da sm de özür yayınladı. Özrün içeriği davranışımdan dolayı özürdilerimdi. Açık şekilde kabul ettiler. Sm tam olarak neye el atmalı anlamadım. Zaten kabul ettiler.

minlep

bu korelilerin kişilik yapısından mıdır nedir böyle kendilerinde üst biri olunca susuyorlar.Bizim ülkemizde olsa topstar mopstar demeden dalarlar adama.Şahsen ben de olsam kavga eder karşılığını verirdim.Zorbalıkların vs çok olma sebebi tamamen içedönük olmalarına bağlıyorum.

Flaming Charisma Minho

Kesinlikle, Türkiye de biri birine birşey desin öteki kişi direkt cevabını veriyor kendini ezdirmiyor, koreliler bizden feyz alsın biraz

ViVi Supremacy

Herkes karşılığını veremeyebilir yada vermeyebilir

tuğba

Mağdur veremeyebilir ama yanındaki arkadaşları hemen atlıyor zaten türkiyede

Mona

Yani ben olsam saçımı tutsa zarar verse bir üstüne önemsemese özür dilemese o dakika bende saçına yapışır kafa atarim ne halt olacaksa olsun para kazanmaya çalışıp hayatımızı idame ediyoruz ama bu sırada mesleğimiz aşağılanip hakarete uğruyoruz olduuuu

Zzzz

Türkiye’de de var aslında, bir cafede çalışıyordum müdür elemanların afedersiniz ağzına ediyor, ama kimse ağzını açıp laf edemiyor. Neden, çünkü o verilen iki kuruşa eli mahkum. Tadilat dolayısıyla yemekhane kapandı tezgahın arkasında yemek yiyoruz, müdür geldi afiyet olsun dedi, aşçı bayan “gelin beraber olsun” dedi. Bunda ne var sanki? Adam bir bağırdı, “burası mahalle mi, ne hakla sokak ağzıyla bana gel beraber olsun dersin” dedi. Ben şok oldum. Acaba duymadığım bir zamanda kadın küfür falan mı etti acaba dedim. Sırf egosunu tatmin etmek için bas bas bağırdı şerefsiz o müdür. Tabiki kadın ağzını açamadı maalesef ki o verilen 5 kuruşa… Read more »

minlep

Tabi ekmek parası insan mecbursa susmak zorunda ama yine de genele vurunca bizim tepkiler daha dışadönük.O müdür salağı da kişiliksizin tekiymiş nefret ediyorum öylelelerinden.

Zzz

Evet şükürler olsun ki duyarlı bir toplumuz, onu savunanların yaşının küçüklüğüne veriyorum. O müdürü de Allah bildiği gibi yapsın, bakalım ne zamana kadar bunu devam ettirebilecek.

Kiraz ve ay

Mesela korede ki okul zorbalığı vs. Benim başıma öyle bir şey gelse show haber e bile konu ederim 😀 Bunlar zorbalar ünlü olursa alt tarafı bir instagram postuyla bana böyle böyle yapmıştı diyor. Yav insanın içi soğumaz be. Sakin bir millet bizden bayağı farklılar biz Akdeniz milletiyiz daha fevriyiz onlara göre o yüzden empati kurmamız zor biraz.

tuğba

Yaş var o sıkıntı. Yaş üstünlüğü türkiye de koredeki gibi abartı değil. Bu bana böyle davranacak zaten boyu küçük bir vurduğumda bir de yer vurar bir daha ağzını açamaz

Kiraz ve ay

Ula güldürdün😃😃

Ayşegül

YG’nin Who is next laneti yine şaşırtmadı

20201023_132808.jpg
Juyeon

Bunu her yayınlandığında skandal mı çıkıyor?

Juyeon

Arkadaşlar niye eksilendim kxmxkmxöxx soru sormuştum

JKW

Aynen öyle bir lanet var deniyor, korktum

Selen

Böyle bir şey duymuştum ama takmadım fazla hjhjhih . Doğruymuş

Ayşegül

7-8 kere yayınlandı sanırım ve hepsinde büyük olaylar yaşandı jsudjkdt çoğusu da SM ,JYP gibi büyük şirketlerden çıktı.

Xx4

Yg kara büyü felan yapıyor herhalde sjdh aman aman uzak duralım…ne için paylaştıklarını da anlamadım ya teaser mı atıyorlar yoksa ?

Ally but Lisa Lisa Lisa

Aynen 😂 Teaser gibi bir şey bu üstteki akmudaki kızın solo çıkışı için yapılmıştı

Herneyse

Ay 2014 te ne zaman who is next diye paylaşsa skandal patlıyordu yemin ederim ya ahshs o geldi aklıma lol

Xx4

Yoksa yg illümünatici ve kötü ruhlara hizmet eden bir şeytan mı sjsh eminim bazıları buna inanmak için can atıyordur,hatta inanıyorlar xd 2014’te neler olmuştu ,biri bana kısa özet geçebilir mi ? O zamanlar kpopu bırakmıştım..

Yves

Biri twitterda flood yapmış: https://twitter.com/sevenreves/status/902813212969541632?s=21

Dm Ka an HD Dm if

Evet o zaman kris luhan Jessica ayrıldı

Ally but Lisa Lisa Lisa

Oha ben de görmüştüm ne saçma diyerek geçmiştim 😂 şu an ne skandalı çıkabilir filan diyordum ama işte bak irene olayı çıktı

koalajunkyu

Irene’dan beklemezdim ama bir çok çalışan böyle olduğunu doğruluyor. Irene gruba zarar vermemeli. Wendy aylardır iyileşip geri dönmeyi bekliyordu. Ama Irene yüzünden daha fazla beklemek zorunda kaldı. İnanamıyorum böyle biri yüzünden diğer üyelerin zarar görmesine. Ayrıca bir an önce ses kaydı yayınlanmalı.Ne vardı da bu kadar çabuk özür metinleri yayınlandı? Gerçek yüzünü görmek istiyorum.

heartheart

Çok üzgünüm ama bu kızın ne kariyeri etkilenir ne de gruptan ayrılır, bunlar boş umutlar. Twitter’da falan denk geldiniz mi bilmiyorum ama herkes kraliçeleri ne olursa olsun koruyor, kimse gerçeği kabul etmiyor. Irene hakkındaki bütün suçlamalar için iftira diyorlar. Olan stiliste olacak bence.

JUstnoblerr

Olan bence de stiliste olacak ama ben stilistin yerinde olsaydım o ses kaydını yayınlardım. Umarım yayınlar…

heartheart

Aynen umarım bu olayda sonuna kadar gidilir ve öylece kapanmaz.

...

Bildiğim kadarıyla Türkiyede İzinsiz ses kaydı almak yayınlamak yasak. Mahkemede delil olarak bile kullanılamaz. Korede de aynıysa durum ceza almakla tehdit etmiş olabilir SM. Ses kaydının asla yayınlanacağını düşünmüyorum. Bir Hacker işe el atmazsa

aswium

irene nin yağtığını ben yapsam kesmiyecekleri duyar kalmayan insanlar özür dilesem bile görmezden gelecek insanlar konu irene olunca değişiyor gerçi bu herkes için geçerli tek bana özel değil ama sinir bozucu

tuğba

aşkım twitterda veya instadakilere bakma. Onlar dünya yansa hala idollerinin peşinden gider. Bu kızın kariyeri kore ve çinde bitti. Sabahtan beri Theqoo – korenin en büyük blogu-, pann, naver gibi sitelerde buna laf atmayan kalmadı. Artık bundan sonra ne cf antlaşması alır ne de başka bir şey. Prada bile bunu bıraktı, Chanyeol’un fotoğraflarını yayınladılar bunun hala yok. Uluslarası bazı fanlar hala savunuyor belki orada oalbilir ama kore de ve çinde işi bitti. Koredekiler bunu “Ulusun Utancı” diye anıyor.

Ally but Lisa Lisa Lisa

İrenen nin clinique ve olive young reklamları mağazalardan kaldırılıyormuş 😂 vallahi ne kadar etkilenir bilmem de baya uzun bir süre reklam filan alamaz. Bu skandal yüzünden cb de etkilenir ya tarihi ileri atarlar ya da variety şovlarına çıkmazlar artık

Bae

Irene de zorba çıktı diye tweet attım resmen linç yedim aw bunlar kafayı yemiş

Xx4

Ne kadar linç yedin peki ? Merak ediyorum, yaklaşık kaç alıntılan tweet ,yorum mesela ? Şu sıralar tam twt yi bırakmıştım ,kaos çıktı..şansa bak sjsh

buse

twitter’daki kpop fanlarının büyük bir kısmı aptal.en ufak şeyde direkt ana bacı sövmeye başlıyorlar,en ufak eleştirilere tahammülleri yok.sabah akşam fanlık yapan,idollere tapan,yaşı küçük kanser bir kitle.onları ciddiye bile alma

Deniz

İrene’nin gönlü yüzü gibi değilmiş . Ben de gruptan ayrılmasını istiyorum , diğer türlü diğer kızlar da zan altında kalacak .

Lover

Dün çıkan haberlerin ardın bir sürü farklı haber çıktı yine kişiliğini olumsuz eleştiren tarzda.Ben de şu an acaba bu bir cadı avına mı dönüştü yoksa olanları görüp cesaretini toplayanlar mı konuşuyor diye sorguluyorum. Ben bilmediğim için soruyorum daha evvelden kendisi hakkında tavır tartışması çıkmış mıydı? Çıkmadıysa sektör çalışanları iyi tutmuş kendini o zaman ne diyim.Gerçekten tek bir olay olarak değerlendirince öfke nöbeti falan dersin de her yerden olumsuz eleştiriler gelince de güven kalmıyor.Grubu da zarar gördü ya…

JKW

Bazıları hayır öyle değil diyip önceden irenenin onlara verdiği kendi el yazımı teşekkür mektupları ve hediyeleri paylaşıyor, bir kısmı da tam tersi..anlamadım valla ama ben ireneyi hep kibar ve olgun düşünmüştüm ,hala kötü bir insan olduğunu düşünmüyorum

Lover

Şöyle ki özrünü dilediği konuda zaten hatalı ben bu konuya takılmış değilim her şey ortada.Kafamı karıştıran o paylaşımı beğenen başka sektör çalışanları.Hep mi böyle burnu havada o zaman diye düşünüyor insan.Doğrusu tanımadığım bir insan için negatif fikirlere kapılıp hakkında kötü konuşup günahını almaktansa daha pozitif düşünmeye meyilli biriyim ama tüm bu olanlar kafa karıştırıcı.Özrü zaten samimi gelmiyor anlık patladı diyelim o zaman sonrasında özür dileseydi davranış şekli için? Özür dileyip çalışanın gönlünü almamış ki olay buralara kadar geldi. Yani nefret yorumu yapıp bide “zaten yeteneksizdi” tarzında yorumlar yapmayacağım ama artık iyi biri olduğunu da düşünmüyorum 😑

Meanuka

aslında öyleymiş irene ile çalışan markalar bile beğenmişti genel tavrı bu olsa gerek gerçekten hayal kırıklığı yüzüne bile daha bakasım gelmiyor

Lover

Hayranı değildim ama böyle kibar melek yüzlü ünlülern çalıştıkları isimlerin burnundan getirdiğini duyunca da hayal kırıklığına uğradım istemsizce.

Akali

Irene benim ilk biasımdı ve onu savunmuyorum… bu iş nasıl sonuçlanacak çok merak ediyorum, Irene’i savunan bazı stilistler falan da görmüştüm de artık kimseye inanamıyorum ben. umarım hatasını anlayıp değişir ve öfke terapisi görür

obscuritykill

Bazıları ses kaydı yayınlansın demiş ama sm hayatta buna izin vermez.Zaten ses kaydında delil olmasa sm böyle bir açıklama yapmaz irene de özür dilemezdi önce bunu herkes bir kabullensin.Stilist ondan bir özür beklemiş olaydan sonra ama irene özür dilemeyince o da aba altından sopa göstermiş ses kaydını atmış ortaya.Siz smnin ses kaydını dinlemediğini ve direk özür dilediğini duşünecek kadar saf mısınız? Delilden dolayı İrene de mecbur özür diledi ama sm kurtardı onu.Hiçbir şey olmaz ireneye.Olan stiliste olacak.Çünkü sektörde önünü kesecek sm demiştin dersiniz.

Deniz

15 yıllık bir moda editörü arkası sağlam olmasa bu kadar rahat olamazdı sektörde yerin sağlamsa kolay kolay sarsamazlar ayrıca sm’in moda endüstrisini ve amerika menşeili moda dergilerini etkileyebilecek bir gücü yok bu noktada bir kesişim oluşuyor tv/medya alanında çalışsaydı haklı olabilirdiniz

obscuritykill

Tamamen bitirmez zaten sm.Smden ayrılan dbskya neler yaptığını herkes biliyor.Adamlara Çin işkencesi çektirdi.Birden değil ama yavaş yavaş öldürdü hepsini.Adamlardaki ses kimsede yoktu.Şimdi biri müzikale çıkabiliyor sadece.10 sene sonra jtbcye çıkabildi bir tanesi.Tvde yoklar senelerdir.Konser verecekleri zaman en fazla 1000 kişilik salonu kiralayabiliyorlar.Çünkü Sm direk tehdit ediyor stadyum sahiplerini.Bahsettiğim adamlar en zengin idoller ama ortada yoklar.Anca gayrimenkul sahibi olabildiler.Yeni nesil onları tanımıyor bile.Yani Sm adamı öldürmez süründürür.

miyeş

Buradaki bazı kullanıcılar beni çok şaşırttı…Demek ki kendi favları olunca 180 derece dönebiliyorlarmış

Asia

Hepsi öyle kraliçelerine toz kondurmazlar .d

Herneyse

Fanlar hemen kızı savunmaya başlamış shsh adamın elinde ses kaydı var sm hemen kıza özür diletmis ama hala ” o gün modunda değildi:/// stilist de biseyler yapmış amaaaa ” yazanlar var. 2018 den beri blind item olsun notlar olsun irene nin çok az çaba sarfettiğini hiç umursamadığını vs yazıyorlardı. Komik

Juyeon

Ama gerçekten diğer üyelerin suçu ne? Özellikle Wendy, ona üzülüyorum :((

Loura

Şimdi bu olaya da fizyonomi bir bilimdir deyin de görelim

Burioos

Stanladığim bir idol olduğu için acı acı gülüyorum.Yükseğe çıkarın bu yorumu çünkü haklı…

Meanuka

Aklımdan geçeni yazmışsın sjdnfjdjhe

Boş yapmayın

Yüzü güzel ama hep bir bitch havası vardı doğruya doğru. Bana hep soğuk geliyordu.

Ece

Hala Irene şöyle iyi böyle iyi diyenler var şaka gibi. Irene’i destekler birçok yorum çıkmışmış. Evet çıktı. Doğru. Ama olay ortaya çıktıktan sonra SM’in para verip bunları yazdırması çok mu zor sanki. Burada olumsuz yorum yapanların sayısı önemli. Çünkü olumsuz yorum yapmayı göze alanlar bundan hiçbir menfaat elde edemezken ileride SM ile olabilecek işlerini dahi tehlikeye atanlar sonuçta. Ha bir de ses kaydı paylaşılmamış bunu kendilerine motto yapmış insanlar var resmen. Ses kaydının izinsiz paylaşılması bir suç arkadaşlar. Stilist bu yaşadıklarının üzerine bir de mahkemelik olmayı neden göze alsın? Ha ses kaydının olduğuna nasıl mı emin olursunuz? SM’in ışık hızındaki… Read more »

stan t-ara = stan talent

hayır, Irene’i ifşalayan editör insta gönderisinde #psycho ve #monster etiketlerini kullanınca hayranlar “direkt Irene’i suçlamayın, bu şarkılarda Seulgi de var, belki de odur” dedi ama şirket ve Irene’den ayrı ayrı kabullenme ve beraberinde özür de gelince bu ihtimal çöpe gitti

Navaaabj

Ben size söyleyeyim dispatch şu an araştırma yapıyor dispatch şirketlerden korkmuyor bence şu an fırtına öncesi sessizlik bu dispatch sansasyonel bir şekilde geliyor

delulu

bu kadın ve bu kadın gibi bir çok idolden bu vibeı alıyordum ve iticiliklerini söylediğimde hayranları korenin visuali zart zurt diyerek alakasız savunmalar yaparak beni kıskanmakla suçlamışlardı loool her neysee save wendy and seulgi

Xx4

Eminim erkek idollerden felan o vibe(!) ı almıyorsundur şimdi sen sjsh sonra ne diyeceksin , koreliler gibi fizyonomi bir bilim felan mı ? Başka insanlara; sırf o havayı alıyorum, kanım ısınmadı , kesin o da öyledir diye cadı avı yapmaya çalışmayın boş ve suçsuz yere..Nefret vermek için ellerini avuşturup fırsat bekleyen insanlar var ya acınası sdjdhdh

Last edited 1 ay önce by Xx4
delulu

felan mı… ”bu kadın gibi birçok idolden” den nasıl erkek idolleri kayırdığımı çıkardın :d stanlediğim erkek idol bile yokken üstelik. ayrıca aptal gibi fizyonomi bilimdir görüşüne inanıyor olsam masum, saf, temiz yüzü olan irene hakkında asla böyle bir şey düşünmemem gerekirdi değil mi? ses kaydının olduğunu öğrenen şirketi ayrı özür diliyor, ilgili idol ayrı özür diliyor, etkinlik iptal ediyorlar ve yorumlarda çaresizce kıvrılan hayranları değil ben acınası oluyorum öyle mi :/

Xx4

Yalniz editörün yalanları , yalan mevkide olduğu iddia eden kişilerin yalan beyanları ve yalan haberler şuan yavaş yavaş ama tek tek ortaya çikiyor ama sen bilirsin.. Yorumlar silinmiyor birkaç haber sonrasinda tam tersi çikarsa olayin, yazik olur onu diyorum sjsh

delulu

mmm yani sen şimdi diyorsun ki ben, benim gibi toxic hayranların ve korenin en büyük şirketlerinden birinin taciz ettiği çalışanın özür dilemesini; kadının iftirasına bağlıyorum, baskıların sonucuna değil:d asıl beklenmedik olan zaten kadının geri çekilmemesi olurdu. popüler bir idolü pandemi sırasında kareoke barda gördüğünü söyleyen kişi de özür dilemişti hayranlara dayanamayıp. sonra kanıtlar ortaya çıkmıştı. bence sen benim yorumlarımın değil kendi yorumlarının silinebilirliği hakkında endişelen ki o ses kaydı ortaya çıkmasın:d

delulu

ayrıca kadının “özrü” de yayınlanmış :k yerinde olsam yerin dibine girerdim. ses kayıtları yayınlansa daha az etkisi olurdu sanırım o cümlelerin yanında.

JUstnoblerr

Instagram ve Twitter’daki salaklar da yanlış çevirmiş. ”Irene stilistten en başta özür diledi stilist kabul etmedi prim için medyaya taşıdı.” diyorlar. Halbuki kadından Irene değil çalışanlar özür dilemiş.

Xx4

İticilik ? Pek çok insan itici olabilir pek çok insana göre..Sen de itici olabilirsin, garip mi ? Nasıl görmek istediğinle alakalı biraz

delulu

üç kere okudum ve ne demek istediğini anlamadım iticilik positivity falan mı yapıyoruz? iticilik bir insana samimiyet duymamı engeller ve doğal olarak ondan soğurum? ve evet biri de beni itici bulabilir ve benden soğuyabilir? yedi ölümcül günahtan olduğunu söylemedim zaten ama negatif bir etki bıraktığı ve sosyal yaşamını, doğal olarak da çevrendeki insanlarla arandaki bağı çok etkilediği bir gerçek

恋してる

Eski bir stajyer şu an Irene’in ona zorbalık yaptığını, Seulgi’nin de ona yardımcı olduğunu iddia ediyor… Umarım yalandır, eğer kanıt çıkarsa cidden en büyük hayal kırıklığı olur benim için…

heartheart

Burada yanlış anlaşılma olabilir, Seulgi Irene’in zorbalık yapmasına yardımcı olmamış, stajyer yardımcı olmuş

恋してる

stajyere yardımcı olmuş… onu yazmayı unutmuşum, tamamen benim hatam. haklısın.

heartheart

Yok önemli değil ben sadece yanlış anlayanlar olur diye belirtmek istedim 🙂

Öyleişte

Onlar fake çıktı, o stajyer aslında bir Japon futbol ve jyp stajyeri ortaya çıktı. Irenebar bir çoğunu ifşa edince o tarz gönderilerini sildi.

büş

Bir idolsen en minnettar olman gereken bir fanlar ikide staff lardır ya. O insanlar hep senin yanında tipine bakar yardım eder makyajını yapar giydirir ve sen ay dokunma bana ben prensesim havalarındasın? Irene de var biraz öyle insanları aşağılayan bakışlar zaten hatta fanlar bunu hep dalgaya vuruyordu Irene erkeklerden nefret ediyor hahaha diye. Savage videoları olan idollerin nedense sonradan zorba skandalı çıkıyor. AOA Jimin’in de böyle olmuştu. Ünlendikten sonra şu ünlü sendromuna giren kendilerini bi boh sanan insanların eninde sonunda böyle yüzlerinin ortaya çıkmasına bayılıyorum.

Zeyneep

Hayatımın şokunu yaşadım dün resmen. Kabul edelim kimse böyle bir şey beklemiyordu. O kadar güvenim kırıldı ki. Diğer üyelere çok çok üzüldüm. İmajlarına leke geldi bence. Biasım Seulgi ve hâlâ onu çok seviyorum.Gerçi bu olanlardan sonra melek de olsalar işleri çok da iyi gitmeyecek gibi. 🙁

Last edited 1 ay önce by Zeyneep
BettyKate

Irene RV in en populer uyesiyken sizce gruptan ayrilir mi? Hadi ayrildi diyelim Sulli gibi SMde kalmaya devam eder. SM icin onemli bi yuz cunku, ama skandali da buyuk bu isi nasil cozecekler merak ettim.. Irenesiz RV biter bu arada populerlik anlaminda

JUstnoblerr

Gruptan ayrılsa bile ben de Sm’de kalacağını düşünüyorum. İyi para getiriyor şirkete çünkü.

busss

Diğer üyeler de çok popüler yalnız seulgi yeteneğiyle çok ön planda joy zaten oyunculuk yapıyor biteceklerini sanmıyorum

multifandom

Irene daha çok kore de popülerdi ama diğer ülkelerde seuljoy ikilisi daha çok dikkat çekiyor

Annie

Şu ses kaydı çıksın artık ya çok merak ediyorum umarım analtıldığı gibi bir insan değildir

Zxzx

Wendy wendy diyorsunuz da wendy de iyikeşir iyileşmez gitti zicoyla düet yaptı

Zxzx

Aaaa ama doğru siz bazı kişilere hakaretler yağdırırken hwasa ya kraliçem diye yorum da yapanlardansınız. Bari bi şeyi savunmuyorsunuz tam savunmayın.

KM1243

Ohooooo sizin kafayla gidersek bütün Kpop sektörünü ve K-eğlence sektörüne hakaretler yağdıralım hani Zico’nun şu son sıralar çıkmadığı program çalışmadığı insan kalmadı ya. Zico şuan Kore’de çok popüler bu bir gerçek ve herkes o karıştığı skandalı unuttu bu da bir gerçek. Bir sanatçı Zico ile yakınsa bu onu destekliyor anlamına gelmez. Hele hele düet yapmışsa sırf müzik yeteneği için yapmıştır. Bunları da açıklamak zorundamıyız cidden ya başka insanları karıştırmayın şu meseleye, aynı olay değil.

Zxzx

Aynı olay değil 🧐 neyse sen bu kafayla git bakalım yapacak bir şey yok sizin gibilere

Zxzx

Bir sanatçı zico ile yakınsa onu destekliyor anlamına gelmez hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm tamam ya aydınlandım sağol djdjjd

ViVi Supremacy

Şirket karar vermiştir ona diye düşünüyorum ben wendy için

ViVi Supremacy

Müzik anlamına bakması iyi mi sence

JenBellaShakespare

Stilist çıkıp ben Ireneyi affettim diyene kadar ben bir daha Irene falan desteklemem,işim olmaz.

Xx4

Özrünü kabul etmiş ve dedikoduların sonlanmasını istemiş diye biliyorum

Quartz

Irene zaten olayı anlatmadan önce stilistten özür dilemiş ama stilist prim ve karalama manyağı olduğu için yine de paylaşmış

JenBellaShakespare

Gördüm. Buda demektirkiiii Red velvet yine ult grubum 😌

irem

yanlış çeviri okudunuz heralde ben ingilizceden okudum irene önce özür dilememiş. dün stilistle buluştuklarında özür dilemiş. önceden özür dileyenler ordaki sm çalışanlarıymış

JenBellaShakespare

Bunuda gördüm. Herkesin kafasından ayrı ayrı ses çıkınca neye inanıcağımı şaştım cidden.

Roses_Are_Rosie

Stilistinde hatası varsa peki o zaman ne diyeceksin?

JenBellaShakespare

Kardeş sen sorunlu musun? Burada bir insanı aşağılamaktan bahsediyoruz, stilistin hatasıyla bu bir mi? Off of bu ne böyle buram buram toxiclik

mrb

Valla festivali düzenleyenler çalışmak istedikleri kişileri seçmekte özgürler, Irene da yaptıklarının sonuçlarına katlanmalı. Diğer kızlara gerçekten yazık olmuş, gerçi artık hiç kimseye güvenmemeye başladım. Belli ki zorbalığa uğrayan çalışan konuşmasa kaynayıp gidecekti bu olay. Her neyse, umarım kpop sektörü biraz daha şeffaflaşır.En azından hak eden kişiler ünlü olur, kandırılmayız. Biliyorum tamamen gerçeği göstermeleri imkansız ama yaptıkları sanat dışında başka bir karakterleri, hayatları olduğunun farkında olalım. İmaj yönetimi önemli ve neredeyse hiçbir sanatçının gösterdiği gibi olmadığını biliyorum. Şov dünyası imaj ve karakter satar, biz de bunu bilerek takip ediyoruz. Fakat daha fazla gizli saklı susturulmalar olmamalı; arkada yapılan zorbalıklar, şiddetler bilinmeli… Read more »

aswium

tamam hiç kimse dört dörtlük değil ancak Irene nin bu davranışları da öyle iki üç tane kusur işte diyip geçebileceklerimizden de değil ben onu çok seviyordum hiç beklemezdim açıkçası hadı bunlar oldu bitti etkinlikler neden iptal ediliyor direkt irene gelmesin birinin hatasını tüm herkes ödemek mi zorunda kurunun yanında yaşta yanmış resmen

JKW

Şimdi sektördeki birçok insan,çalışan hayır öyle bir insan değil deyip gönderi atıp irenenin kendilerine hediyelerini , el yazımı teşekkür mektupları gösterip savunuyor ama bir kısmı da o gün o postu beğenmişti , kime inanacığımı şaşırdım ama o editörün de tamamen suçsuz olduğuna inanmıyorum açıkçası…

Akina

Stilist instagram hikayesinde uzunca bir açıklama yapmış. Olayla ilgili @turkeyredvelvet hesabının çevirisi mevcut. Linki ekliyorum:

https://twitter.com/turkeyredvelvet/status/1319600898843312128?s=21

Bu olayda hatalı tarafın Irene olduğu bir gerçek ama anonim hesaplar tarafından yayılan spekülasyonlara umarım şirket bir işlem başlatır. Film setinden olduğunu iddia eden bir kişinin fake olduğu ortaya çıktı mesela. Allkpop ve Koreaboo gibi siteler ortaya atılan her iddiaya sırf tıklanma alabilmek için kaynağa bakmadan haber yapıyor. Lütfen buna da dikkat edelim yorum yaparken.

Hdkdjxkd

Vay be, gerçekten çok şaşkınım 😳

Last edited 1 ay önce by Hdkdjxkd
yeahwhatever

Bu arada bahsettiğiniz idol ülkenin en büyük şirketi, hani eli kolu bayağı uzun olan, sm’nin idolü. bu vaka kurmaca olsaydı sm direkt sektörden sürdürürdü fanlar dahil. am hemen özür diletmiş, elinde ses kaydı var daha ne olsun? iki taraf tartıştı diyelim irene nasıl hakaretler ettiyse 5-6 saate özür geldi.

Xx4

İreneyi şuan savunan sm e bağlı veya değil çok sayıda personel , dansçı, kuaför ve çalışan var..Öyle bir insan olmadığını söylüyorlar ,kafam karıştı ama gerçekten çok hatalı olup kötü bir insan olmadığına ben inanıyorum irenenin, editör de özrünü kabul edip herkesten dedikoduları bırakmasını istemiş…

Last edited 1 ay önce by Xx4
multifandom

Ana vokal olmasına rağmen bile Joohyun’dan daha iyi rap yapıyor. Bu olaylar yüzünden değil daha önce de hep böyle düşünmüşümdür.

JUstnoblerr

https://www.allkpop.com/article/2020/10/red-velvets-irene-accused-of-bullying-by-former-sm-entertainment-trainee-mone-fukuhara
Allkpop’da böyle bir haber var. Aslında dünki haberlerden sonra bu tip bir haber bekliyordum.

Xx4

Allkpop ve koreboo belki dünden bu yana 50 tane yalan haber yaptı , hepsinin doğrusu ortaya çıkarıldı..kız eski sm stajyesriyim demiş kanıtı ne peki , nasıl inanalım lafına? Çinli biri de ben stilistim onunla çalıştım , evet öyle biri demişti ama ortaya cıktı ki alakasiz bir yerde sadece eski stajyermiş, yalanı ortaya çıkınca hesabini kapattı. Yani inanmaniz gereken en son siteler bunlar, üzgünüm

JUstnoblerr

3 saat önce paylaştım bu yorumu ve o zaman JYP stajyeri olduğu bilinmiyordu. Ama sizin gibi fanların her şeye uydurduğu kılıflara da inanmıyorum.

Last edited 1 ay önce by JUstnoblerr
Xx4

Uydurmuyorum, güncelde olup ortaya çıkan doğrular bu..Çoğu kişinin yalanını patlatıyorlar şuan, yani uydurma değil🌸

Last edited 1 ay önce by Xx4
violet #hylt

Ben kötü bir insan olduğunu sanmıyorum açıkçası. Ama biraz burnu havada bir tip olabilir. Bu da sonunu getirecek gibi görünüyor… ama ne bileyim. Bu kadar saldırmak doğru gelmiyor bana.

Taemin is coming

Koreaboo ve allkpop haberlerine hala inanan insanlar var mı ya ? Ağzı olan konuşuyor . Burada bile ne olduğunu kimse tam olarak bilmiyor ama olumlu olmusuz herkes o gün oradaymış veya bu yazılan her olayı görmüş gibi davranıyorlar. Şu zamana kadar koreaboo kimlerle ilgili ne yalan heberler yaptı sırf daha fazla tıklanma almak için haber yapan bi site. Ayrıca gerçekten cadı avına döndü sm her zamanki gibi bok gibi yönetecek bu olayıda ama umarım her şey en ince ayrıntısına kadar çıkar.

Taemin is coming

Insanlarda Irene hakkında haber çıksa da linçlesek diye bekliyormuş resmen. Bazıları nefretten kaostan besleniyor yazık sizlere

KeyKey do you love me?

Reveluv olup onu sevip desteklemeyenler de oldu sonuçta. Ayrıca ses kaydı da varmış. Ben de tam olarak ne olduğunu bilmiyorum (bilmiyoruz). Irene i savunmuyorum ama işte senin de dediğin gibi ayrıntı yok. Ayrıca 15 yıldır çalışan stilist neden yalan haber paylaşsın ki? Kafa karıştırıcı.

Taemin is coming

Bence de kafa karıştırıcı eğlence sektöründe her şey olbilir yani ben böyle düşünüyorum. Keşke her şey daha açık bir şekilde paylaşılsa ancak önceki zamanlarda Rv hep dansçılarla stilistlerle fotograf paylasan bi grup araları bu kadar kötü olsa niye beraber sürekli fotoğraf atsınlar. Yani bir çok personelin instagraminda neden Rv olsun? Bilmiyorum her şey eninde sonunda belli olur umarım

Miumiu

Konudan bağımsız ama irenenin jennieye yakınlaşması ve hep dibinde bitmesi bana samimiyetsiz gelmişti.ilk zaman samimiyetleri yokken jennieye sarilmisti.jennie şaşırıp kalmisti.jennie çok popüler olduğu için yakınlaştığıni dusunuyorum.

KINGEXO

stajyer jyp stajyeri olduğu ortaya çıktı üstelik ortaya attığı iddia’yı ne hikmetse sildi.

Roses_Are_Rosie

Wendy gelecekmiydi bilgisi olan var mı?

Last edited 1 ay önce by Roses_Are_Rosie
BRIAN

Açıkçası erkek gruplarında olan Skandallar genellikle diğer grup üyelerini etkilemiyor ama kız gruplarında tam tersi Irene nin gruptan çıkartılması yoksa olan diğer kızlara olur güme giderler

Meliza

Wendy i kaç aydır bekliyorum hadi ama kimse için kimse yakılmamalı

Roses_Are_Rosie

O jyp stajyeri

20201023_173027.jpg
Xx4

Yalan haber..allkpop ve koreboonun haberlerine inanmayın, resmen cadı avı ya

Last edited 1 ay önce by Xx4
K-can kız

Lan bu insanlar neyin kafasını yaşıyor!!??? Ben genelde netizenleri haklı bulurdum ve rv sevmiyor stanlemiyorum bile ama bunun için gruptan mı ayrılsın!???? Yaptığı şeyi doğru bulmadım ama bunu herkes yapabilir yani benim aşkım jkim de gerçekte kötü zorba bir insandır belki ya da biricik aileem? Ama onlar böyle zorbalık yapsa onları sevmekten vazgeçmem ki ben? Onları gerçek hayattaki(ki bunu programlardan anlıyorlar saçmalığa bak .d) kişiliklerinden banane diyerek seviyorum çünkü türümün nadir belki tek örneği olan düzgün bir dinleyici olarak. Iu severleri bu olaylar size de ders olsun kimse kusursuz değildir. Gerçek hayatta nasıl biri olduğunu bilemezsiniz. Fanlarına kibar davranıyor olabilirler… Read more »

K-can kız

Şimdi salaklar oppacı damgası vurmadan gideyim

JenBellaShakespare

Yablış anlamzsan bir şey sorucam oppacı mısın?

Last edited 1 ay önce by JenBellaShakespare
JenBellaShakespare

Ve çok saçma konuşmuşsun eklemeden geçemeyeceğim.

rococo

bu iptal olmuş olabilir ama irene’ın başrol olduğu film ayarlanan tarihte yayınlanacak yine. bir olaydan dolayı gruptan ayrılmasını doğru bulmuyorum özrünü diledi. pezevenkler hala sektörde durmaya devam ederken şarkıları listelerden düşmezken irene mı gruptan ayrılacak şaka mısınız

taegguk

şirketin üstüne atmasanız herşeyi kız yere çök ve bağcıklarımı bağla demiş.

MeU , Once , ReVeluv and Blink

Kanıt ?

Selen

Bu netolardan korkulur . Bir açığını buldular mı tamam .cadi kazanına oturturlar insani . Neyse ben sonucunu merak ediyorum . Geri kalanlar devam eder umarim . Wendy daha yeni yeni katılmaya başlıyordu programlara .
Haddinden fazla yükseltilen her şey alçalır elbet

BirBakıpÇıkacağım

Bugün benim için güzel bir olmakla beraber şunları yazıp günüme devam edeceğim . Burdaki bazı kullanıcılar belli etmesede kalplerindeki istediklerini dökmek için beklemiş resmen . Konuya irenebar la başlıyorum . Teker teker ütün yalancı sayfaları bulup ifşaladı yakında daha çok şey paylaşacağınıda düşünüyorum . Çoğu fake hesap olduğu birinin geçmişte sanatçılara filan taciz ve zorbalık yaptığı bunun için davalık olduğu falan filan prtaya çıkarttı . Hatta bunu ortaya çıkarttıktan sonra hesaplar hemen kapattı . Kendini çinli bir stilist olarak tanıtan da bir stilist değil br şirkette eski bir idol olmaya hazırlanan kişi olduğu irene bar gerçek kimliğini açıklayıncada direk yalan… Read more »

BirBakıpÇıkacağım

Yazım hatalarımı düzeltemeyecek kadar meşgulüm şun bunun içinde kusura bakmayın .