Benzer Yazılar

[THEQOO] SM, 2020’de yeni bir kız ve erkek grubu çıkarma planları olduğunu açıkladı

[THEQOO] SM, 2020'de yeni bir kız ve erkek grubu çıkarma planları olduğunu açıkladı

SM Entertainment co-CEO Kim Young Min’in şirket için planları

“Önümüzdeki yıl yeni bir erkek ve kız grubu çıkaracağız” 

1. NCT sistemini iptal edin ve normal bir grup yapın ㅋㅋㅋ

2. Umarım SM elindeki gruplarla ilgilenir

3. Bir daha NCT sisteminde bir grup yapmayın, gerçekten hiç memnun değilim

4. SM NCT’yi çok destekledi ama grup sistemi tuhaf.

5. Peki ya NCT Dream üyeleri, onlara ne olacak?ㅋㅋ

6. NCT’nin sisteminin sorumluluğunu üstlenemiyorsun, niye hala devam ediyorsun?

7. NCT sistemini iptal etmek en iyisi

8. Şu an şirkete en çok para getiren grup EXO.. Lütfen yılın ikinci yarısında EXO’ya dönüş yaptır

9. NCT üyelerinin artık kıdemli olması tuhaf.. halbuki hala çaylaklar

10. Peki NCT? Birden yeni grup mu çıkıyor yani..?

11. Üyeleri değişmeyen bir grup çıkart

12. Peki NCT Dream?… üyelerin kesin olduğu bir grup yok

13. NCT üyelerine yazık ya.. bu tuhaf sistemin mağdurları oldular

 

Kaynak: Knetizen

53 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
elly

sözde sm 2018de çin alt grubuyla beraber tayland alt grubu çıkaracaktı, belki de bahsettikleri erkek grubu nct’nin bir parçasıdır. ve kız grubu konusunda az vicdanlı olun tanıtılan kızlar nctnin predebut zamanı elde ettiklerini alamıyorlar sm kızların bazılarını tanıttı iki tane şova çıkardı ve bıraktı. zaten onlara yapılan bir cinsiyetçilik var siz hala yok rv kenara atılacak yok bunu yapacağına şunu yap bilmem ne… twice 2015te debut yaptı kardeş grupları itzy 2019da geldi eee rv 2014te debut yaptı ve yeni kız grubunun vakti geldi de geçiyor az adalet duygunuz olsun

yunseongyunseong

Kız grubunu anlıyorum RV 5.yılını kutladı kız grubu zamanı geldi. Erkekleri de 4 yılda bir çıkarıyorsun onu da biliyorum. Lakin elindekileri biraz kullansan keşke(!) f(x)’e yaptıklarını hala unutmadık ve RV’yede aynısını yapmanı istemiyoruz!!!!!!

Krystal benim karım ok?

Kız grubu kesinlikle istiyorum ama Rv yi de unutmasın fx gibi

Fandomsuz, Partisiz, Takımsız Lia

SM kpop şirketlerinin fabrikasıdır. Bir ürün çıkarır her zaman ve onun popüleritesi düşünce yenisini piyasaya sürer ve bu düzen böyle devam eder. Gruplar pick yaptıktan sonra çok da vakitleri yoktur. SM onların fandomları sayesinde bir iki cb daha yaptırır ama bu cbler yavandir, özenilmemiştir. Sonrasında da grupları hiçbir şey olmamış gibi bırakır. Gruplar teknik olarak dağıtılmamışlardır, hala dururlar ama piyasada yoktur. Yeni ürün sürmenin zamanı gelmiş demektir bu da. Ben merakla bekliyordum ya bu sene ya seneye yeni grup çıkarması gerekiyor çünkü. Ayrıca NCT başarılıydı. Denenmeyeni denemek SMin işidir. NCT ile farklı konseptte ilerledi ve sonuç da aldı. Ha bana… Read more »

Deniz

Yeni grup yerine NCT ‘yi alt gruplarına ayırsa ve adam gibi ilgilense ayrı ayrı grup olarak , al sana 5 tane yeni grup . Var olan sistem çok saçma ve ben dahil bir çok kişi bunu karmaşık buluyor

renjun

aslında artık net 3 tane var wayv nct dream nct127 bu kadar üyeler de net sadece nct dream dekilerin yeri değişebilir bu kadar. nct u da nct nin tüm üyelerinin bir araya gelip işbirliği yapması gibi öyle düşünün.

May

Kız grubu zaten çıkması gerekli bence. F(x)’i kendi yok etti. Snsd belirsiz zaten bir çok üye şirketten ayrıldı evet hala görüşüyorlar ama şirkette ayrılan üyelerle albüm çıkarmak Sm işi değil, en fazla station olur bence. Tek Red Velvet kaldı. Soloları olarak zaten BoA ve Taeyeon var elinde ikiside çok iyi ve yeterli. Kız grubunu sabırsızlıkla bekliyorum Ama Erkek grubu… Sm her şeyi karıştırıyor. Exo-L fandomu çok iyi güçlü ve hala aktif. 2 üye askerde askerdeyken grup sistemini pek bilmiyorum erkek gruplarında Sm dışında hiç dinlemiyorum ve Exo ilk askerliğini gördüğüm grup yani ne yapabilir bir şey bilmiyorum. NCT hala çok… Read more »

Jean-Baptiste

NCT üyeleri çok yetenekli ama sistem tuhaf ve sm hep onlara tuhaf şarkılar verdiler. Çok popüler olabilirlerdi ama sm yazık ediyor

Majo

Bir kaç kız stajyer biliniyor ama erkek stajyerler hakkında pek bir bilgi yok.

Sunshine

Erkek stajyerlerinin hepsini nct içine dahil etmiş gibi geliyordu bana…. Kız grubu ile devam etmesi daha iyi olur sanki. Onlar için nasıl bir konsept belirleyeceklerini merak ediyorum gerçekten

deatheater

Gruplarınla adam akıllı ilgilendin de yeni gruplar eksik kaldı. Allahım sen sabır ver ya bir şirket varlık içindeyken ancak bu kadar kendini yokluğa sürükleyebilir.

BlueElf

NCT hiç bir zaman SM’in ana akım grubu olmadı havuz sistemi işliyor ve Japonya’da ki grupların isimlerinin kalıcı olduğu uyelerin mezun olduğu sistemi uyguluyorlar ve başarısız gibi algılatmaya çalışılsada aslında iyiler özellikle Kore’de Dream birimi çok sevildi yorumlardaki endişelerdende anlaşılabilir. Dediğim gibi NCT ana akım grubu değil yani ozene bozene oluşturduğu grup değil Super Junior’da olduğu gibi ana akım grup her zaman TVXQ’du uyeler özenle seçildi kaç yıllık planla oluşturuldu aynı şekilde EXO’da özenle oluşturulan grubuydu bu sistemle oluşturulan kız grubuda GG çıkaracağı gruplar nasıl olacak ben merak ediyorum açıkçası stajyerleri sır gibi sakladığı kesin.

Suna

Yanlışın var NCT ana akım grubuydu. Bilmem kaç yıl bu sistemi kurmakla uğraştığını söyledi. Sırf Exo’yu yüceltmek için diğer bilmediğiniz konular hakkında atıp tutmaktan vazgeçin

BlueElf

Hadi ya sürekli atıp tutmaktan bahsediyorsunuzda Bu sistemi ilk denediği grup benim kendi grubun SuperJunior’du sistemi karışık ve deneysel Sm bunu ana akım grupları üzerinde denemez hiç bir zaman yalnız burada TVXQ ve EXO’dan bahsettim ve nedense EXO’yu yüceltmeye çalıştığımı soylemişsiniz ben kimseyi yuceltmiyorum olanı soyluyorum.

Suna

Suju proje grubuydu. Ama sonradan -M ve -K olarak iki sisteme çıkartıldı. Exo’da aynı şekilde. Karışık ve deneysel dediğin şeyin aynısı Exo’ya da uygulandı. O zaman Exo’da proje grubu?

BlueElf

SuJu-T,M,H olmak üzere bir çok gruba bolundu temelde karışık ve kalabalıklardı. Exo ise sadece 2 gruptu ve sonunda birleşip tek bir grup olacakları belli olan bir gruptu grup üyelerinin bile her birinin kendi alanlarında yetenekli uyelerden seçildiğini anlayabilirsin ana vokal ana dansçı rapper hepsi belli TVXQ’dada aynı şekilde. SuJu’da hala sorsan çoğu kişi ne pozisyonunda olduğunu bilemez karışık

SeulgiWendy

Birşey sorabilir miyim Henry neden Super Junior’un ana grubunda hiç yok sadece bir tane alt grubunda vardı sanırım onun dışında solomuydu?

BlueElf

haha işte bu karışık sistem yüzünden diyeyim:) SuJu mezuniyet sisteminin olduğu bir gruptu çok sevilince SM grubu sabit grup yapacağını söyledi ve gruba Kyuhyun’nu ekledi ve sabit grubumuz oluştu sonra 2 yıl sonra Henry ve zhoumi’yi gruba eklemek istediler ama Elf’ler gruba ekleme yapılmasını istemediler böyle olunca sadece alt grupta kaldı Henry. Gruplara sonradan ekleme yapmak hep tartışmalara yol açıyor bak hala Yeri’yi konuşuyorlar 🙂 Henry’e haksızlık olduğu için SuJu’da ilk solo şarkıyı Henry’e verdiler.

seulgiwendy

Ayyyy Yeri zavallım ya. Ben NCT hakkında bir haberde grupta bias seçiyorum ama bir bakıyorum biasım grupta olmuyor vs gibi yorumlar okudum yani üye ekleme çıkarma fanlar arasında hiç bir zaman olumlu karşılanmıyor ve NCT için hep MarkTaeyong ve diğerleri ön yargısı var bence Jaehyun,Taeil sesleri mükemmel çocukları ön plana çıkarsa keşke şirket.

DaRa

Henry zaten gruptanda sirkettende ayrıldı en iyisini yaptı

BlueElf

Henry şirketten ayrıldı ama SuperJuniorM’den ayrıldığını söylemedi zaten çin sorunları yüzünden SuperJuniorM promosyon yapamıyordu ayrılması onun için bence de iyi oldu.

QueenSS

Yanlız exo çıkışını 2 grupla yaptı ama o dönemler SMin japon uniti çıkaracağı dedikoduları vardı yani plan aslında nct den çok da farklı değildi. Bu dedikodunun doğru olduğunu düşünmem de nctde ve ayrılan stajerler arasında exo üyeleriyle yaşca yakın çok kişi olması. Çinlilerle sorun yaşanmasaydı exo tek grup haline gelmeyecekti zaten.

BlueElf

Exo’nun baştan beri planı programı belliydi 6+6= 12 kişiler gruba ekleme yapılmadı hiç bir zaman 6kişi Çinde tanıtıldı 6kişi korede sonrada hepsi 12 kişi halinde sahneye çıktılar yani Çinli uyeler gitmeden öncede 12 kişilerdi sloganları bile biz birizdi. Sabit bir gruplardı. Üye ayrılığı yaşadığında gruba ekleme yapsaydılar bu sistemi EXO’da deniyor derdim.Nct’de ise surekli bir sirkülasyon söz konusu sürekli yeni üye yeni birim üye değişikliği yaşanıyor farklı tarzlarda ve dillerde şarkılar çıkarıyorlar ilk SuJu’dada böyle bir sistem vardı SuJu-T SuJu’nun Tarot tarzı müzik yapan birimiydi Nct U birimindede değişik tarzda şeyler deniyorlar. SM’de Japon unit gelmez o soylenti yıllardır var… Read more »

furioso xâm lược

keşke bunu yapacaığına Fx e değer verseydin umarım RV i boşlamassın SMciğim

furioso xâm lược

düzenleyemiyorum devamına yazayım kendsini çok zeki asyalı olsam kesin onun şirketini tercih ederdim çünkü ceoluğunu oldukça beğeniyorum ticari zekası var ayrıca şirketindeki idollerin her birinde iyi yönününü en iyi şekilde çıkarmasını biliyor bu yüzden baya beğeniyorum adamı ama dediiğim gibi işte yenilerini çıkardıkça diğerlerini boşlaması gerçekten hiç hoş değil

Suna

NCT sistemi zaten yok oldu. Her üye bir gruba yerleştirildi. Sadece bazı şarkıları 2-4-5 üye olarak söylüyorlar. SM’in büyük hayalleri vardı ama olmadı. Oysa aşırı potansiyeli vardı. Koreye sevdiremedi sistemi. Yeni erkek grubu bence aşırı saçma. Ya da Smrookies’de elinde kalan NCT sistemine sokmak istediği ama sokamadığı çocuklara çıkış yaptıracaktır. Kız grubu ise zaten bekliyorduk. Smrookies’de bu kadar erkek varsa kız da çokdur. 9 kişilik grup bekliyorum

Smsmsm

Bana erkek grubu için hala zaman var gibi geliyor ama Sm nin yeni bir kız grubuna ihtiyacı var Rv gelecek sene 6 yıllık bir grup oluyor iyi bile bekledi bence kız grubu için. Merakla beklemedeyim

Yerimiese

NCT üyelerine yazık oldu ya…

gezegentozu

RV’ye uğraşılmamış şarkılar vermesinden anlamıştım şarkıları yeni kız grubu için sakladığını. Aynısını F(x) e RV çıktığında yapmıştı.Yeni erkek grubuyla Nct bilmem kaç daha çıkarsa hayranların kafası çorba olacak iyice. Hayranlar genelde karışık kospetleri sevmediği halde Nct’nin sağlam hayranları oldu neden Sm’in çocuklarla tam daha fazla ilgilenmesi gereken zaman. SM hep mantığın dışında işler yapıp nasıl hala bu kadar başarılı bilemiyorum.

Eyenur

Bunlar yerine SNSD ye OT8 cb yaptır.

sde

stajyerler çürüsün mü sanki snsdye cb yaptırmak o kadar kolaymış gibi tiffany tamam da seohyun ve sooyoung vakit yaratmalı ve programlarını sm düzenlemiyor o kadar kolay iş değil o ayrıca smin kız stajyerleri arasında 2011den beri bekleyeni var 2014ten beri debut bekleyen fan kitleleri var

DaRa

Kesinlikle katılıyorum

HunforLay

8. Şu an şirkete en çok para getiren grup EXO.. Lütfen yılın ikinci yarısında EXO’ya dönüş yaptır

DÜZGÜN PROMOSYON YAPTIR DÖNÜŞ YAPTIRIRKEN DE ÖYLE BİR MÜZİK VİDEOSU YAYINLAYIP ORTADAN KAYBOLMAK OLMASIN

Lucia

Hay anasını satayım itzy debut yaptı , smngg da debut yaptı yapacak hala ortalıkta ygngg yok hay ben böyle işin içine edeyim

tuğba

bence yeni erkek grubu dedikleri superM

DaRa

Ama super m seneye değil haftaya ayın dördünde çıkış yapıyor

JenBellaShakespare

Grup nerede SM nerede? Gönder bir bombadan 4.jen başlasın yavrum olmuyor böyle sensiz bir jenerasyon olmaz senin başlatman lazım öyle alıştık biz haydi çocuğum.

Who

Nct q bekliyoruz hadi bakim🤡

Shawol revel

Ay şu exo l den gına geldi en cok geliri tvxq getiriyor boş boş yorum yapmayın ya yillara gore SHINee suju da bazen 1. Oluyor RV de gelir getirmekte çok iyi gidin araştirin ezbere konuşup komik duruma düşmeyin.. sm nin gruplarının hepsi cook başarılı ve iyi gelir getiren gruplar o şirket exo’dan ibaret değil yeni gruplar çıktıkça eski gruplara daha az geri dönüş verir sm bu hep böyleydi alışın… exo yerine salamlastirsin diye 2013 2015 arası SHINee geri dönüş yapmadı suju geriye atıldı o zaman niye rahatsız olmadınız.. şimdi de yeni gruplar için exo geriye atılıyor neyini anlamadınız

BlueElf

Ceo yılın ikinci yarısı TVXQ ve EXO geri dönüş yapılınca daha çok kar yapacaklarını on gördü şirkete en çok gelir getiren iki grup haklarını yememek lazım. SuJu zaten konser turlarıyla kazandırıyor Shinee ve EXO askerlik programlarından dolayı etkinlikleri azaltıldı. SuJu geriye atılmadı askerlik ve varyetaya yoneldi aynı şekilde Shinee’de Taemin ve Jonghyun sololarına yoğunlaştı o donem. İlk yarıda SM’in albüm satışları tamamen EXO üyelerinin albumlerinde oluşuyor.

bibidibabidibu

Yalnız 2019’un ilk yarısında şirket gerçekten EXO’dan ibaretti. Satışların %80’i falan Baekhyun, Chen ve EXO-SC albümlerinden geliyor

JenBellaShakespare

Kana peki şuan SM’in kullandığı binanın tamamının EXOnun bir şarkısından gelme olduğunu biliyor muydun?

Shawol revel

Ayyy iyiki bir şey öğrenmiş gelmiş laf yapıyor ya evet bunu şakasinin yapıldığını ve abartıldığını biliyorum yapan da key hatta 😂bunu tamamen tiye alarak dedigini biliyorum mesela.. her grup yıllara göre farklı paralar kazandırır her sene değişir bu farkındaysan exo gelir getirmedi demedim zaten o şirket exo dan ibaret değil demeye çalışıyorum.. ama işte ona bike basmiyor kafanız.. exo kendini kanıtladı artık geni gruplar daha çok promosyon görmesi lazım daha ne yapsın adam size sizin gördüğünüz promonun yarısını diğer gruplar görmedi…gelio sızlanmayın artık, ayrıca taaa ne zaman yazmışım yorumu takıntılı mısınız ya🤷‍♀️😅

JenBellaShakespare

Yorumu ne zaman yazdığına bakmamıştım pardon. Ayrıca bende diğer grupların para getirmediğini yazmadım sadece EXO nun yaptığı bir şeyi yazdım 🙂 Ayrıca 2019’un verilerine hiç bakmadın galiba %70 veya %75di galiba öyle bir oranı sadece EXO getirdi. Evet TVXQ da gerçekten çok getiriyor ama bu EXOnun en çok getirdiği gerçeğini değiştirmiyor.

JenBellaShakespare

Ayrıca amacım karşılaştırmak değildi, bunu yapan ilk sendin. 🙂

Exo planet

Bence exo nun fandom sayisini daha cok arttirmak icin harika bir klip veya baska bir sey cekilmeli ve artirilmali. Yeni bir grup cikacagina exonun şanını daha çok yukselterek daha fazla gelir saglanabilir. Yani başka bir gruba hic gerekyok. Çünkü Exo herkese yeter❤️EXO WE ARE ONE…

...

Hala Exo diye ağlayanlar var komik. SM yıllarca yeni grup çıkardıkça eski grupları kenara atmasıyla bilinirdi. Siz gülerken eski grupların fanları ağlayıp sinirleniyordu. Şimdi sıra sizde. Exo’nun dönemi bitti. Tahtan çoktan indiler. Şimdi sessizce kendi kenarınızda grubunuzla ilgilenin. Burada konu NCT ve Red Velvet

Alien

eXoNuN dÖnEmİ bİtTi şakaysa komik, değilse daha komik. 🙄

...

Gerçekler acıdır. İster ağla ister gül

DaRa

Sen hangi grubun fanısın cidden merak ettim

Snowy

Ulan ya bsbshshs Sizler neden böylesiniz neyden besleniyorsunuz ya zhhdhss
Ağladım tamam 😚

bibidibabidibu

O yüzden mi hala şirketteki herkesi EXO doyuruyor? 2019’da şirketin satışlarının neredeyse hepsi EXO üyelerinden dhkdnf

Sgdgdh

EXO’nun devrinin bitmesini ne kadar da çok istiyorsunuz öyle. Bekleyin bekleyin, biraz daha bekleyin. Belki EXO sektörden silinir de gruplarınızın önü açılır, rekorlar kırarsınız.

Yeni Yazılar