Benzer Yazılar

[THEQOO] SM’in hep aynı hatayı yapması hayranları sinirlendirdi

[THEQOO] SM'in hep aynı hatayı yapması hayranları sinirlendirdi

Red Velvet Seulgi ve Irene’in klibi normalde 6 Temmuz günü saat 6’da çıkacaktı. (Bize göre 12)

Sonra SM saat 8’e ertelendiğini söyledi.
Ama geceyarısı olduğunda da yayınlanmadı.

SM açıklama yaptı ve klibin 7 Temmuz’da saat 12’de çıkacağını açıkladı. 

SM, RV alt grubuna yaptığı bu hatayı diğer gruplarına da yaptı (NCT klibi 18 saat gecikti, WayV 2, SNSD Mr.Mr. klibinin datasını kaybettiler vs)

Niye bu kadar ciddi bir durum? Çünkü aynı hatayı yapıp duruyorlar ve RV alt grubunun çıkışıydı bu, önemli bir olaydı.

1. SM kusursuz bir sonuç için bu kadar mı hırslı yani? Lee Soo Man “Psycho” klibi yayınlanmadan bir saat önce klipte bir “el”(?) gördüğünü söylememiş miydi? Klibin üzerinden defalarca geçiyorlar, sonuçtan tatmin olmuyorlarsa değişiklikler yapmak için son ana kadar bekliyorlar ve “bu son versiyon” “yok bu son versiyon” deyip duruyorlar. Sürekli böyle şeyler yapıyorlar ve bizim güvenimizi kaybedip küfür yiyorlar… Bir dahaki sefere sakın geciktirmeyin, hayranlar bunu bekliyordu, çok sinirlenecekler ㅜ

2. Zaten bir kere erteledin… niye tekrar erteliyorsun…

3. Ah cidden ya…. bir iki defa hata yaparsın ama bu sınırı aşıyor… neden yapıyorsun bunu SM? ㅠ

4. Sıkıcı olmaya başladı. Muhtemelen izlenmeleri artırmak için yapıyorlar ^^ SM bir trol

5. Mahallemdeki dükkanlar bile tam vaktinde açıp kapatıyorlar, SM niye aynısını yapamıyor? Çok sorunlular. Yoksa paraları mı yok? Bu kadar büyük bir şirket niye kendi programına uyamıyor anlamıyorum.

6. Bu Haziran ayında çıkması gereken bir albümdü, geçtiğimiz 3 haftadır ne yapıyor SM?

7. Niye klipleri zamanında yayınlamayan tek şirket bu

8. Büyük bir şirket diye mi böyle oluyor…? Bu ilk sefer değil, gerçekten endişe verici olmaya başladı ㅋㅋㅋㅋㅋ Hayranların yazdıklarına bakın, SM bunu hep yapıyormuş?ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ Ben reklamcılık sektöründe değilim o yüzden açıklayamıyorum ama… niye tuhaf bir formüle uymaları gerekiyormuş gibi her şeyi karmaşıklaştırıyorlar…

9. SM’in çalışanları tam zamanlı mı çalışıyor? Niye işlerini bu kadar yarım yamalak yapıyorlar?

10. Klibin ne kadar önemli olduğunun farkında değil mi SM? Dijital şarkı çoktan çıktı, klip şarkıyı tanıtmak için süper bir fırsattı ve bu SM’in aynı hatayı ilk ya da ikinci yapışı değil, her türlü hakareti hak ediyorlar. Ne yapıyorsun SM? Bir şey hazırlıyorsan erkenden hazırlaman gerekir, hatalarından asla ders almıyor bu şirket, tam bir salak.

 

 

Kaynak: Pannchoa

37 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
jongjong

çok eskiden beri sm gruplarını takip ediyorum ve artık cidden sm sektörün gerisinde kalıyor her anlamda şuan tek exo fandomunda olsamda nct’den önce çıkan her gruba hakimim ellerindeki sanatçılar her anlam da harikayken düzgün promosyon reklam vs. yapmıyor ve her bir yeni grup çıkınca önceki grubu unutuyor exo uzun bir süre zirvedeki gruptu (bana göre hala benim zirvedeki grubum) yurt dışında haberlerde çıkıyorlarsa listelerde sürekli yer aldı sm bir şey yapmadı bts mesela bu fırsatları inanılmaz güzel değerlendirdi ve şuan ne kadar popüler olduğunu anlatmama gerek yok şimdi sm amerikaya merak salıp superm diye bir grup kuruyor tamamen saçma sapan… Read more »

RIM

Sonra kimse şirket yeterli promosyon yapmadı demiyor da kızların şarkısı tutmadı diyor. Bu sm biraz sakat

Rien

Izlenme arttırmak için olduğunu sanmıyorum insanlar dijitalde dinledikten beğenmeyip mv yi izlemeyebilirler, çok saçma hareket ediyor şirket , gruplarının potansiyelini öldürmekten başka bir şey yapmıyorlar

pinokya revel defender

SM kpop’u ve idol kavramanı yaratan şirkettir ama hala “en iyisi benim” havasında olduğu için yenilikleri asla takip edemiyor. Dijital çağda yaşıyoruz ödüller, birincilikler verilirken deli gibi izlenmelere bakıyorlar nasıl böyle ni şey yaparsın? Hadi yaptın diyelim neden dijital olarak albümü yayınladın? Onu da kliple aynı zamanda çıkarsaydın? Bi de üstüne aptal gibi lyric video çıkardın sus payı diye.

pinokya revel defender

Kızları sabote etmek için daha ne kadar uğraşabilirsin

ad astra

127’nin debut mv’si Fire Truck’ı aynı şekilde ertelemişlerdi, Wayv Kun hayranlarla beraber zaten ertelenmiş mv saatinde bekliyordu, saatinde gelmeyip tekrar ertelenince o da ne yapacağını şaşırmıştı. 127’nin Superhuman’ı da aynı şekilde ertelenmişti. Ne yapmak, nereye varmak istiyor bir fikrim yok ama derdi izlenmeleri artırmak değil o kesin.

Last edited 2 yıl önce by ad astra
çilekli sütburger

Bence kpop’ın en yetenekli kız grupları RV ve Bp ama sürekli gereksiz ve kötü şeylere maruz kalıyorlar…..

nayeonist

bence mamamoo ve gfriend ama asla bu kadar popüler olamıyor “görünüşleri iyi değil” gerekçesiyle yetenekleri göz ardı ediliyor 🙁

çilekli sütburger

Tabiki de bu senin düşuncendir ama sadece söylemek istiyorum Gfriend’i bilemem ama Mamamoo için konuşuyorum. Yetenek bence sadece ses değil star ışığı sahne kontrolü ve daha başka bir çok şey Mamamoo abartıldığı kadar süper bir grup değil bence tabi pek popüler de değiller orası ayrı. Ama Hwasa ayrı sürekli solo gitse bence iyi olur Mamamoo’da tek dikkat çeken üye o. Bu da benim düşüncem ^^

nayeonist

hwasa ya ben de soloyu çok yakıştırıyorum ama diğer üyelerin de hakkını yememek lazım özellikle mama performanslarını izleyebilirsin onların da sahne hakimiyeti çok iyi. zaten vokalleri harika ana rapçi bile ana/lead vokal derecesinde şarkı söyleyebiliyor

Aeri

SM gruplarına ne zaman gerekli önemi gösterdi ki zaten, şaşırtmadın SM

nayeonist

resmen sorumsuzluk bu. milyon kere erteliyorlar.

Bir bakıp çıkacağım

Bu cidden normal bir durum değil . Nasıl bu kadar sorumsuz olabiliyorlar anlamıyorum . Artık klipler listelerde önemli bir rol oynuyor . Şarkının reklamı gibi birşey artık sektörde . Sektörde sadece klip yüzünden şarkıyı beğenen o kadar insan varki . Bunun farkına varmalılar . Herkes çok heyecanlıydı . Bekliyordu mv yi . Listelerde iyi durumdayız . Yarın dahada yükseliriz bundan eminm . Açıkçası izlenmeler enim için o kadarda önemli değil . Şarkının kalitesini sayılarla ölçen biri değilim . Sadece kızlar inanılmaz çalıştı . Bu aksaklıklardan sonra iyi sonuçlar almalarını istiyorum . Umarım bu izlenmeleri etkilemez . Şarkıya ben aşırı güveniyorum… Read more »

Bir bakıp çıkacağım

2 müzik platformda 1. Srada . Melonun ismini unuttum 2 farklı listesi oluyor 1 tanesinde 1. Diğerinde ilk 10 a girmek üzereydi . Floda da hızlı bir şekilde ykselmeye devam ediyordu .listeler durdu sanırım daha sayılmıyor . Bize göre saat 12 de galiba tekrar devreye gircek listeler .tam olarak en son ne oldu bilmiyorum gerçi ben en son baktığımda böyleydi duruö . Mv den sonra iyice yükseliriz diye düşünüyorum. Mv listeleri baya etkiliyor .

eyenur

sm bu fazla bi şey beklememek gerekiyor..2015 yılı sm in en iyi yılıydı ondan sonra gruplarına adam akıllı bakamadı. Gruplara cb yaptırıyo ne doğru düzgün promosyon yaptırıyo ne de varyete showlarına yolluyo. böyle giderse bi kaç yıla batacak… not: snsd ye cb yaptır artık

Exovelvet

Yeteri kadar albüm basmazlar,promosyon yaptırmazlar bari mv’yi zamanında yayınlayın

Exovelvet

Sm ve kendi sanatçısı için reklam yapmak mı tövbee

Last edited 2 yıl önce by Exovelvet
Sunmii

Kendi sanatçılarını kendi elleriyle yok ediyor resmen. (Bildiğim kadarıyla) sektördeki büyük skandallara karışmamış ünlü bir şirket, önünde hiçbir engel olmadığı için çok mu rahat davranıyor yoksa zoru mu seviyor anlamadım.

Last edited 2 yıl önce by Sunmii
Bir bakıp çıkacağım

Sadece aptallık ediyor . Yeni gelen nesile uymuyor .artık sektör çok farklı işliyor demek istiyorum yani . Ama sm bunu ya daha farkında değil yada aptallık yapıp görmemezlikten geliyor . Evet harika müzikleri çok yetenekli idolleri var ama bunu halka tanıtmayı kesinlikle bilmiyor. Buda grupları çok etkiliyor .

Sunmii

Sadece bu olay değil f(x) ve snsdnin kariyerinin bitmesinde de smin büyük bir rolü var. Ayrıca idollerine yeterince psikolojik destek veren bir şirket de değil. Bu güçte bir şirketin profesyonel davranması gerekir. Olan yetenekli sanatçılara oluyor.

koniçiva

Kızların debut şarkısıydı ya şaka gibi

Effy

Çoğunluk adına konuşmam gerekirse bütün blinkler resmen otumuş reveluvlarla saat sayıyorduk birlikte stream kasacaktık fandomda olmasam bile kızlar çok iyi ve benzersiz konseptler yapıyorlar bu uniti de merakla beklemiştim eminim çok kişi de bekledi ama sm resmen şarkıyı sabote etti başka açıklama bulamıyorum ona rağmen kızlar yine de listeleri ele geçirdi umarım yarın onlar için güzel bir gün olur hak ettiklerini alırlar.

yağmur

Umarım izlenme de sıkıntı olmaz ve ödül alabilirler Irene ve Seulgi çoktan hak etti bunu.

yağmur

Sm’e artık birşey demek istemiyorum ne dersen boş yine aynı yine aynı. Benim şuan tek derdim kızlar umarım yarın güzel bir gün olur herşeyi telafi edebiliriz

mandu

açığı kapatmak için yarın deli stream yapıcam en son hylt ye yaptım evdeki tüm pc lerden ve telefonlardan açıcam kızların mutlu olmalarını istiyorum kesin bu olaydan dolayı moralleri bozulmuştur

Taemin is coming

Şarki çok iyi ama Sm her zaman bi bokluk yapmayı başarıyor

Xxbxjx

Mr mr klibi normalde farklı mı olucaktı

Last edited 2 yıl önce by Kelami as
Bbk

Hayır sorumsuz SM yanlışlıkla klibi yayınlamadan önce sildi/kaybetti ve bir süre sonra tekrar bulup yayınladılar diye hatırlıyorum.

Lalalulu

Sm mükemmeliyetçiden çok umursamaz gibi görünüyor. Red velvet ın çıkış klibinde 11 eylül görüntüleri vardı kızlar tepki almıştı bundan dolayı.

Exo-L ama SM antisi

Sm’in bunu yapmasına değilde daha çok idollerine psikolojik destekte bulunmamasına kızıyorum. Neredeyse her sene bir intihar oluyo Sm’de. Bence Sm o Muhteşem Üçlü adlı şirket sıralamasından çıkmalı.

Liya

Off her şeye sinirleniyorum. Mv yayımlanmazken, deli gibi bekleyişteyken yerinin kendi youtube programının yeni bölümünü reklam etmesi, gidin izleyin demesine bile sinirlendim))) zaten reveluv olarak mutsusuz, yeribang mi izliycez , yeri’yi de severim aslında ama ona bile negatif oldum o seviyedeyim yani

Last edited 2 yıl önce by Liya
Nisa

Kız her yeni bölüm geldiğinde story atıyor zaten. Mv ertelendi diye neden paylaşmasın. Ayrıca joy da selfie attı ona da laf edelim o zaman. Nasıl fansın sen ya !!!!

Liya

Fanlıkla alakası yok. Onun programını izleyecek kişiler de fanlar zaten..bu kadar tedirginken, sm den haber beklerken, mv nasıl olacak diye şaşırmışken fanlara benim video mu izleyin demek bana göre saçma, bir az beklemek lazım. Etik kural denilen şeyler vardır. Akşama doğru da yaza bilirdi, o an yazması bana göre yalnış

Last edited 2 yıl önce by Liya
Kokobop 🐧

E irene ve seulgi de mv yayınlanacak diye geri sayım yapmışlar diye yazmış üstte biri, belki yeri nin de haberi yoktu olaydan… Olabilir mi bu ihtimal bilemiyorum

KINGEXO

Yalnız yeri onu paylaştığın da MV saati bile gelmemişti belli ki sen yeri’ye karşı zaten böyle saldırgansın. Bırak izleme böyle düşünüyorsan hem etik kuralın ne demek olduğunu biliyor musun? Yerinin yaptığı etik dışı bir şey değil nwkdkwjdw komiksin.

Liya

Ben fikrimi söyledim komik olan sizsiniz saldırıya geçiyorsunuz hemen

Ayşenur

Bayaaa fırsat kollamışsın yalnız sen. Bari hikayesini tam olarak hangi dk da atti ona bir bak da ona gore yorum yap.Yeri kendi canlı yayınında bile sürekli ırene ve seulginin promosunu yaptı. Ne kadar iki yuzlusunuz gerçekten. Sm in hatasında bile yerime sallicak yer arıyorsunuz.

Yeni Yazılar